ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 17.05.2017/4
Тростянецька міська рада
Про хід виконання загальноміської
Програми поводження з твердими
побутовими відходами м. Тростянець
Сумської області на 2014-2018 роки
протягом 2016 року
Заслухавши та обговоривши інформацію директора ДП «Екосервіс» КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» Гайдуковича Р.В. про виконання загальноміської Програми поводження з твердими побутовими відходами м. Тростянець Сумської області на 2014-2018 роки протягом 2016 року, керуючись ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”,
1. Інформацію директора ДП «Екосервіс» КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» Гайдуковича Р.В. про хід виконання загальноміської програми поводження з твердими побутовими відходами м. Тростянець Сумської області на 2014-2018 роки протягом 2016 року взяти до відома.
2. Продовжити реалізацію загальноміської програми поводження з твердими побутовими відходами м. Тростянець Сумської області на
2014-2018 роки, в разі потреби внести зміни в план фінансового забезпечення заходів зазначеної загальноміської програми.
3. Начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності апарату Тростянецької міської ради Пустовойтовій В.А. забезпечити фінансування заходів, пов’язаних з реалізацією програми в повному обсязі.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Ю.А. Бову.
В місті Тростянець виконавцем послуг із вивезення твердих побутових відходів визнано дочірнє підприємство «Екосервіс» КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс». Підприємство проводить збирання та захоронення твердих побутових відходів від власників житлових будинків багатоквартирного житлового фонду та приватного сектору, а також від всіх підприємств та установ міста. Також проводиться самостійне вивезення відходів приватними підприємствами для захоронення їх на полігоні ТПВ.
Послугою по збиранню та захороненню ТПВ користуються 300 підприємств та установ, а саме:
-бюджетні установи уклали - 42 договори;
-інші споживачі (підприємства та організації) – 190 договорів;
-захоронення ТПВ (самовивезення) – 68 договорів.
З населенням складено 5685 договорів.
В м. Тростянець згідно переліку геонімів, затвердженого рішенням 11-ї сесії 6-го скликання від 28.07.2011р., налічується 134 вулиці, 52 провулки, 4 площі та 3 парки.
Послуга з вивезення сміття надається на 160 - ти вулицях міста, охоплення становить
86 % від загальної кількості вулиць по місту. Станом на 01.01.2017 р. обслуговується 12730 чоловік населення з них 7951 чол. - з приватного сектору та 4779 чол. - з багатоквартирного житлового фонду, що становить 62,0 % від загальної кількості населення.
На даний період 26 вулиць та провулків не охоплено послугою. Для впровадження додаткових маршрутів, підприємству потрібно розширювати транспортний парк спецмашин та кількість робітників, але основною проблемою є відсутність під’їзних шляхів для спецтранспорту, тому питання впорядкування доріг по приватному секторі міста залишається на першому місті.
Також на районному рівні вивчається питання по наданню послуг зі збирання ТПВ жителям сіл. Підприємство планує вивчити ситуацію по наданню послуги мешканцям виселку Рупине, приєднавши їх до маршруту по Смородине.
В розрізі споживачів за 2016 р. зібрано і захоронено твердих побутових відходів від:
- населення – 20212,496 м3 (61,8 %);
- бюджетних установ – 4539,178 м3 (13,9 %);
- інших споживачів – 2591,592 м3 ( 7,9 %);
- самовивезення – 5347,145 м3 (16,4 %);
Всього: 32690,41 м3.
З кожним роком обсяги зібраних ТПВ зростають Так, якщо у 2011 р. було зібрано 22372,4 м3, то за 2016 р. зібрано 32690,4 м3 ТПВ, це на 46,1 % більше.
Для надання послуги підприємство використовує 6 одиниць діючого транспорту це: 3 (три) сміттєвоза та трактори Т- 40 і ЮМЗ-6, а також трактор Т-150 колісний для обслуговування полігону. 3 (три) одиниці транспорту сміттєвоз та трактори Т-40, Т-150 гусеничний знаходяться в неробочому стані, бо потребують капітального ремонту.
Згідно рішення Тростянецької міської ради №316 від 28.07.2011 р. міський полігон ТПВ передано на експлуатацію та в оперативне управління дочірньому підприємству «Екосервіс» комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс».
ДП «Екосервіс» проводить обслуговування полігону загальною площею 5,6 га. На обслуговуванні об‘єкту задіяні 4 працівники з благоустрою, які постійно, згідно графіка роботи, знаходяться на полігоні і контролюють процес ввезення відходів і проводять записи в журналі, також підтримують санітарний стан на території. На полігоні застосовується застаріла технологія схеми складування ТПВ по системі вирівнювання (розсування). По мірі накопичування сміття на полігоні проводяться роботи по впорядкуванню території трактором Т-150, або залучається спецтранспорт інших підприємств. Стан міського полігону не в повній мірі відповідає встановленим вимогам та Правилам експлуатації полігонів, але ДП «Екосервіс» намагається постійно проводити благоустрій території: встановлено 100 м бетонної огорожі, облаштовано шлагбаум, підсипано під’їзні шляхи, встановлено два павільйони, які призначені для виробничих цілей – як контрольно - пропускний пункт та складське приміщення. Планується будівництво дезбар’єру для обробки коліс автотранспорту, освітлення полігону із застосуванням сонячних елементів, встановлення навісу для зберігання техніки та майданчика для зберігання і сортування вторинної сировини.
На жаль, не дивлячись на значну проведену роботу в питанні організації централізованого вивезення сміття, процес утворення несанкціонованих сміттєзвалищ триває, підприємство постійно проводить їх ліквідацію. За 2016 рік було ліквідовано сміттєзвалища по вулицях міста а саме: Гришина,11, Комарова (Липки), Шевченка, Відродження, Машинобудівна, 16. На послугу загалом витрачено 22,7 тис. грн.
В плані на 2017 р. ліквідація звалищ на трасі Тростянець – Станова та по вул. Відродження (за приватними гаражами). Розміри цих сміттєзвалищ занадто великі і потребують великих матеріальних витрат та робочої сили.
ДП «Екосервіс» для якісного обслуговування населення та підприємств застосовує контейнерний збір відходів. Всього обслуговується 10 контейнерних майданчиків по вул. Благовіщенська, 46; 53; Відродження; Шевченка,7; Б.Хмельницького,24; Кеніга, 9; пров. Гаївський,1а; виселок Веселе; парк Чайковського.
Всього по місту встановлено 70 контейнерів для ТПВ з них 40 шт. належать споживачам а решта - 30шт. ДП «Екосервіс». Для поновлення та заміни контейнерного парку придбано ще 10 шт. металевих контейнерів, які виготовило ВАТ «Машзавод».
Велике значення підприємство надає впровадженню системи роздільного збору відходів для зменшення їх кількості на полігоні.
За 2014 - 15 р. було придбано 8 сітчастих контейнерів для роздільного збору ТПВ, що дало змогу мешканцям міста сортувати поліетиленові та скляні пляшки окремо від сміття. Ці контейнери встановлено в густонаселеному масиві на спеціально обладнаних майданчиках по вул. Відродження - 2шт., по вул. Л.Татаренка (квадрат), №3а - 4 шт. та по вул. Заводська – 2 шт.
Від цих заходів підприємство зібрало 676 кг поліетиленових пляшок та 2288 кг склобою. Кошти, виручені від зданої сировини, використано у виробництві для покращення заходів поводження з відходами. Планується у 2017 р. розширити кількість майданчиків для роздільного збору відходів і встановити їх по вулицях: Благовіщенська,42, Мира, 28, та Машинобудівна, 16.
Розроблено проект Схеми санітарного очищення м. Тростянець, графічну схему вивезення ТПВ. Погоджено графіки вивезення твердих побутових відходів від населення, підприємств, установ. Вивезення сміття проводиться без вихідних, кожного дня тижня і налічує 17 маршрутів. Багатоквартирні будинки обслуговуються через день, приватний сектор раз на тиждень.
Від підприємств, організацій, установ вивезення ТПВ здійснюється у робочі дні по заявках або згідно затвердженого графіка по нормативних розрахунках та фактичному обсягу утворення відходів.
Значна робота по складанню договорів проводиться відділом контролю підприємства. Здійснюються подвірні обходи, проводиться робота з боржниками та мешканцями, які відмовляються укладати договори на вивезення ТПВ. Підприємство було вимушене в грудні 2016 р. підвищити тарифи на вивіз сміття, в зв’язку зі значним підвищенням мінімальної заробітної плати, ціни на паливо-мастильні матеріали, запчастини та зміни розміру екологічного податку.
Міське сміттєзвалище експлуатується з 1956 року. За відсутності проектно -кошторисної документації виникає багато проблем та порушень у сфері поводження з відходами. Кількість накопичених на території полігону відходів є загрозою для навколишнього природного середовища та проживаючого поряд населення. Враховуючи те, що річний обсяг відходів постійно зростає і вже перейшов межу більше, ніж 32,7 тис.м3 в рік, виникає потреба у відведенні нової земельної ділянки для будівництва сучасного полігону ТПВ, який відповідав би всім вимогам чинного законодавства та Правилам експлуатації полігонів ТПВ.
Підприємство неодноразово зверталось з клопотанням про необхідність відведення земельної ділянки (на території Люджанської сільської ради, колишній господарчий двір ВАТ «Птахопрому» ) під будівництво Полігону до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, але питання так і залишилось не вирішеним.
На даний час це питання знаходиться на розгляді у керівника апарату управління Сумської ОДА.
Поки ці питання ще не вирішені, вживаються всі заходи для безперебійного функціонування діючого полігону та подовження терміну його експлуатації.
Директор Р.В. Гайдукович
У К Р А Ї Н А
Тростянецька міська рада
23 сесія 7 скликання
Р І Ш Е Н Н Я ПРОЕКТ
від 25.05.2017 року
м. Тростянець № ____Про хід виконання загальноміської
Програми поводження з твердими
побутовими відходами м. Тростянець
Сумської області на 2014-2018 роки
протягом 2016 року
Заслухавши та обговоривши інформацію директора ДП «Екосервіс» КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» Гайдуковича Р.В. про виконання загальноміської Програми поводження з твердими побутовими відходами м. Тростянець Сумської області на 2014-2018 роки протягом 2016 року, керуючись ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”,
міська рада вирішила:
1. Інформацію директора ДП «Екосервіс» КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» Гайдуковича Р.В. про хід виконання загальноміської програми поводження з твердими побутовими відходами м. Тростянець Сумської області на 2014-2018 роки протягом 2016 року взяти до відома.
2. Продовжити реалізацію загальноміської програми поводження з твердими побутовими відходами м. Тростянець Сумської області на
2014-2018 роки, в разі потреби внести зміни в план фінансового забезпечення заходів зазначеної загальноміської програми.
3. Начальнику відділу бухгалтерського обліку та звітності апарату Тростянецької міської ради Пустовойтовій В.А. забезпечити фінансування заходів, пов’язаних з реалізацією програми в повному обсязі.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Ю.А. Бову.
Міський голова Ю.А. Бова
Додаток 1
до рішення 23 сесії 7 скликання
Тростянецької міської ради
№ від 25.05.2017 р.
до рішення 23 сесії 7 скликання
Тростянецької міської ради
№ від 25.05.2017 р.
Звіт ДП «Екосервіс» КП «Тростянецькомунсервіс»
по виконанню
Програми поводження з твердими побутовими відходами
в місті Тростянець на 2014 - 2018 роки (за 2016 рік)
Метою Програми є здійснення заходів щодо зменшення обсягів утворення відходів, їх повного збирання, перевезення, зберігання, утилізації, видалення, захоронення, з метою запобігання негативного впливу на навколишнє природне середовище і здоров‘я людини, а також з метою впровадження новітніх технологій, розширення і модернізацію діючих потужностей із збирання та утилізації твердих побутових відходів, використання побутових відходів як джерела вторинної сировини, створення ефективної системи управління у сфері поводження з відходами.по виконанню
Програми поводження з твердими побутовими відходами
в місті Тростянець на 2014 - 2018 роки (за 2016 рік)
В місті Тростянець виконавцем послуг із вивезення твердих побутових відходів визнано дочірнє підприємство «Екосервіс» КП Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс». Підприємство проводить збирання та захоронення твердих побутових відходів від власників житлових будинків багатоквартирного житлового фонду та приватного сектору, а також від всіх підприємств та установ міста. Також проводиться самостійне вивезення відходів приватними підприємствами для захоронення їх на полігоні ТПВ.
Послугою по збиранню та захороненню ТПВ користуються 300 підприємств та установ, а саме:
-бюджетні установи уклали - 42 договори;
-інші споживачі (підприємства та організації) – 190 договорів;
-захоронення ТПВ (самовивезення) – 68 договорів.
З населенням складено 5685 договорів.
В м. Тростянець згідно переліку геонімів, затвердженого рішенням 11-ї сесії 6-го скликання від 28.07.2011р., налічується 134 вулиці, 52 провулки, 4 площі та 3 парки.
Послуга з вивезення сміття надається на 160 - ти вулицях міста, охоплення становить
86 % від загальної кількості вулиць по місту. Станом на 01.01.2017 р. обслуговується 12730 чоловік населення з них 7951 чол. - з приватного сектору та 4779 чол. - з багатоквартирного житлового фонду, що становить 62,0 % від загальної кількості населення.
На даний період 26 вулиць та провулків не охоплено послугою. Для впровадження додаткових маршрутів, підприємству потрібно розширювати транспортний парк спецмашин та кількість робітників, але основною проблемою є відсутність під’їзних шляхів для спецтранспорту, тому питання впорядкування доріг по приватному секторі міста залишається на першому місті.
Також на районному рівні вивчається питання по наданню послуг зі збирання ТПВ жителям сіл. Підприємство планує вивчити ситуацію по наданню послуги мешканцям виселку Рупине, приєднавши їх до маршруту по Смородине.
В розрізі споживачів за 2016 р. зібрано і захоронено твердих побутових відходів від:
- населення – 20212,496 м3 (61,8 %);
- бюджетних установ – 4539,178 м3 (13,9 %);
- інших споживачів – 2591,592 м3 ( 7,9 %);
- самовивезення – 5347,145 м3 (16,4 %);
Всього: 32690,41 м3.
З кожним роком обсяги зібраних ТПВ зростають Так, якщо у 2011 р. було зібрано 22372,4 м3, то за 2016 р. зібрано 32690,4 м3 ТПВ, це на 46,1 % більше.
Для надання послуги підприємство використовує 6 одиниць діючого транспорту це: 3 (три) сміттєвоза та трактори Т- 40 і ЮМЗ-6, а також трактор Т-150 колісний для обслуговування полігону. 3 (три) одиниці транспорту сміттєвоз та трактори Т-40, Т-150 гусеничний знаходяться в неробочому стані, бо потребують капітального ремонту.
Згідно рішення Тростянецької міської ради №316 від 28.07.2011 р. міський полігон ТПВ передано на експлуатацію та в оперативне управління дочірньому підприємству «Екосервіс» комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс».
ДП «Екосервіс» проводить обслуговування полігону загальною площею 5,6 га. На обслуговуванні об‘єкту задіяні 4 працівники з благоустрою, які постійно, згідно графіка роботи, знаходяться на полігоні і контролюють процес ввезення відходів і проводять записи в журналі, також підтримують санітарний стан на території. На полігоні застосовується застаріла технологія схеми складування ТПВ по системі вирівнювання (розсування). По мірі накопичування сміття на полігоні проводяться роботи по впорядкуванню території трактором Т-150, або залучається спецтранспорт інших підприємств. Стан міського полігону не в повній мірі відповідає встановленим вимогам та Правилам експлуатації полігонів, але ДП «Екосервіс» намагається постійно проводити благоустрій території: встановлено 100 м бетонної огорожі, облаштовано шлагбаум, підсипано під’їзні шляхи, встановлено два павільйони, які призначені для виробничих цілей – як контрольно - пропускний пункт та складське приміщення. Планується будівництво дезбар’єру для обробки коліс автотранспорту, освітлення полігону із застосуванням сонячних елементів, встановлення навісу для зберігання техніки та майданчика для зберігання і сортування вторинної сировини.
На жаль, не дивлячись на значну проведену роботу в питанні організації централізованого вивезення сміття, процес утворення несанкціонованих сміттєзвалищ триває, підприємство постійно проводить їх ліквідацію. За 2016 рік було ліквідовано сміттєзвалища по вулицях міста а саме: Гришина,11, Комарова (Липки), Шевченка, Відродження, Машинобудівна, 16. На послугу загалом витрачено 22,7 тис. грн.
В плані на 2017 р. ліквідація звалищ на трасі Тростянець – Станова та по вул. Відродження (за приватними гаражами). Розміри цих сміттєзвалищ занадто великі і потребують великих матеріальних витрат та робочої сили.
ДП «Екосервіс» для якісного обслуговування населення та підприємств застосовує контейнерний збір відходів. Всього обслуговується 10 контейнерних майданчиків по вул. Благовіщенська, 46; 53; Відродження; Шевченка,7; Б.Хмельницького,24; Кеніга, 9; пров. Гаївський,1а; виселок Веселе; парк Чайковського.
Всього по місту встановлено 70 контейнерів для ТПВ з них 40 шт. належать споживачам а решта - 30шт. ДП «Екосервіс». Для поновлення та заміни контейнерного парку придбано ще 10 шт. металевих контейнерів, які виготовило ВАТ «Машзавод».
Велике значення підприємство надає впровадженню системи роздільного збору відходів для зменшення їх кількості на полігоні.
За 2014 - 15 р. було придбано 8 сітчастих контейнерів для роздільного збору ТПВ, що дало змогу мешканцям міста сортувати поліетиленові та скляні пляшки окремо від сміття. Ці контейнери встановлено в густонаселеному масиві на спеціально обладнаних майданчиках по вул. Відродження - 2шт., по вул. Л.Татаренка (квадрат), №3а - 4 шт. та по вул. Заводська – 2 шт.
Від цих заходів підприємство зібрало 676 кг поліетиленових пляшок та 2288 кг склобою. Кошти, виручені від зданої сировини, використано у виробництві для покращення заходів поводження з відходами. Планується у 2017 р. розширити кількість майданчиків для роздільного збору відходів і встановити їх по вулицях: Благовіщенська,42, Мира, 28, та Машинобудівна, 16.
Розроблено проект Схеми санітарного очищення м. Тростянець, графічну схему вивезення ТПВ. Погоджено графіки вивезення твердих побутових відходів від населення, підприємств, установ. Вивезення сміття проводиться без вихідних, кожного дня тижня і налічує 17 маршрутів. Багатоквартирні будинки обслуговуються через день, приватний сектор раз на тиждень.
Від підприємств, організацій, установ вивезення ТПВ здійснюється у робочі дні по заявках або згідно затвердженого графіка по нормативних розрахунках та фактичному обсягу утворення відходів.
Значна робота по складанню договорів проводиться відділом контролю підприємства. Здійснюються подвірні обходи, проводиться робота з боржниками та мешканцями, які відмовляються укладати договори на вивезення ТПВ. Підприємство було вимушене в грудні 2016 р. підвищити тарифи на вивіз сміття, в зв’язку зі значним підвищенням мінімальної заробітної плати, ціни на паливо-мастильні матеріали, запчастини та зміни розміру екологічного податку.
Міське сміттєзвалище експлуатується з 1956 року. За відсутності проектно -кошторисної документації виникає багато проблем та порушень у сфері поводження з відходами. Кількість накопичених на території полігону відходів є загрозою для навколишнього природного середовища та проживаючого поряд населення. Враховуючи те, що річний обсяг відходів постійно зростає і вже перейшов межу більше, ніж 32,7 тис.м3 в рік, виникає потреба у відведенні нової земельної ділянки для будівництва сучасного полігону ТПВ, який відповідав би всім вимогам чинного законодавства та Правилам експлуатації полігонів ТПВ.
Підприємство неодноразово зверталось з клопотанням про необхідність відведення земельної ділянки (на території Люджанської сільської ради, колишній господарчий двір ВАТ «Птахопрому» ) під будівництво Полігону до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, але питання так і залишилось не вирішеним.
На даний час це питання знаходиться на розгляді у керівника апарату управління Сумської ОДА.
Поки ці питання ще не вирішені, вживаються всі заходи для безперебійного функціонування діючого полігону та подовження терміну його експлуатації.
Директор Р.В. Гайдукович