ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

III

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

04.01.2018/16

Дата реєстрації:

03.01.2018

Проголосовано:

04.01.2018 11:26:11

Автор:

Хрістосова-Нечвоглод О.В.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    24
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    3

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 04.01.2018/16



У К Р А Ї Н А



Тростянецька міська рада

3 сесія 7 скликання

 



Р І Ш Е Н Н Я



ПРОЕКТ


 

від 04.01.2018 року


м. Тростянець                              № _____

 

Про зміну назви та затвердження

Статуту комунального закладу

Тростянецької міської ради

«Тростянецька дитячо-юнацька

спортивна школа»

 

Відповідно до рішення 2 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 06.12.2017 року № 49 «Про безоплатне приймання бюджетних установ, закладів та майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади», рішення 28 сесії 7 скликання Тростянецької районної ради від 29.11.2017 «Про безоплатну передачу бюджетних установ, закладів та майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади» керуючись ст. 25, ст. 26, ст. 54, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 
міська рада вирішила:

 

1. Змінити назву комунальний заклад Тростянецької районної ради «Тростянецька дитячо-юнацька спортивна школа - Барса» на комунальний заклад Тростянецької міської ради «Тростянецька дитячо-юнацька спортивна школа».

 

2. Внести зміни та затвердити Статут комунального закладу Тростянецької міської ради «Тростянецька дитячо-юнацька спортивна школа» в новій редакції (додається).

 

3. Директору комунального закладу Тростянецької міської ради «Тростянецька дитячо-юнацька спортивна школа» забезпечити здійснення державної реєстрації Статуту в новій редакції, відповідно до норм чинного законодавства.

 

4. Дане рішення направити відділу правового забезпечення, відділу з питань державної реєстрації апарату Тростянецької міської ради, комунальному закладу Тростянецької міської ради «Тростянецька дитячо-юнацька спортивна школа», відділу освіти Тростянецької міської ради.

 

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань освіти, культури і туризму, молоді і спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення Заяц О. Ю.

 

 
Міський голова Ю. А. Бова


Додаток

Затверджено

рішенням 3 сесії 7 скликання  Тростянецької міської ради

від №_____04.01. 2018 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 
СТАТУТ

 

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

«ТРОСТЯНЕЦЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА

СПОРТИВНА ШКОЛА»

 

(нова редакція)

 

 

 

 

 

 

 

                                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Тростянець

2018 рік

 

 

 
І. Загальні положення

 

1.1. КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ТРОСТЯНЕЦЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА» (надалі – ДЮСШ) – є міським комунальним позашкільним навчальним закладом Тростянецької міської ради.

1.2. У своїй діяльності ДЮСШ керується Конституцією України, Законом України «Про фізичну культуру і спорт», Законом України «Про  позашкільну освіту», Законом України «Про освіту», іншими законодавчими актами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами   Міністерства освіти і науки України, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про позашкільний навчальний  заклад та даним Статутом.

1.3. Засновником ДЮСШ є Тростянецька міська рада.

1.4. ДЮСШ є неприбутковим бюджетним закладом, метою якого є сприяння розвитку спорту в Тростянецькій міській об’єднаній територіальній громаді.

1.5. ДЮСШ є юридичною особою, має круглу гербову печатку і кутовий штамп з повною своєю назвою, фірмові бланки, інші необхідні атрибути  юридичної особи.

1.6. Найменування закладу:

- повна назва:  КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ТРОСТЯНЕЦЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА»;

- скорочена назва: КЗ  «ТРОСТЯНЕЦЬКА ДЮСШ».

1.7. Юридична адреса: 42600, Сумська обл., м. Тростянець, вул. Шевченка, 3.

1.8. ДЮСШ є складовою частиною відділу освіти Тростянецької міської ради.

1.9. ДЮСШ діє на підставі даного Статуту та набуває прав юридичної особи з дня його реєстрації.

 

ІІ. Основна діяльність.

 

2.1. ДЮСШ проводить навчально-тренувальну, спортивну, виховну, організаційно-методичну роботу.

2.2. Головними завданнями  ДЮСШ є:

- формування в учнів свідомого і відповідального ставлення до здорового способу життя та власного здоров’я;

- виховання гармонійно розвинутого молодого покоління;

- зміцнення здоров’я дітей та підлітків засобами фізичної культури і спорту;

- забезпечення спортивної підготовки дітей, підлітків та молоді з відповідних видів спорту;

- розробка Положень про проведення районних спортивних заходів серед

команд дитячо-юнацької спортивної школи та збірних команд школярів району;

- забезпечення комплектування та підготовки збірних команд району та  ДЮСШ до обласних, Всеукраїнських та міжнародних змагань.

 

ІІІ. Організація навчально-тренувальної, спортивної та виховної роботи в ДЮСШ

 

3.1. ДЮСШ може мати одне або більше відділень у своїй структурі з певних видів спорту, інші підрозділи, що передбачені статутом та відповідають меті діяльності.

3.2. Відкриття (закриття) відділень з певних видів спорту здійснюється за сесійним рішенням засновника (власника) ДЮСШ, погодженим із відділом освіти Тростянецької міської ради. Відділення формуються з груп початкової підготовки, попередньої базової підготовки, спеціалізованої базової підготовки, груп підготовки до вищих досягнень.

3.3. Загальна чисельність вихованців та кількість видів спорту, з яких ведеться підготовка спортсменів, встановлюються  за погодженням з  відділом освіти Тростянецької міської ради.

3.4. ДЮСШ працює за річним планом роботи, погодженим з відповідним органом управління освітою Тростянецької районної державної адміністрації, реалізує напрями своєї  діяльності з урахуванням особливостей соціально-економічного розвитку району, інтересів учнів.

3.5. Навчально-тренувальна та спортивна робота у ДЮСШ здійснюється відповідно до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, яке затверджене Кабінетом Міністрів України, Програм з видів спорту, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України.

3.6. Навчальний рік у ДЮСШ починається з 1 вересня і триває протягом року. Учбово-тренувальні заняття у відділеннях з видів спорту проводяться по планах, розрахованих на 46 тижнів в умовах спортивної школи, та шести тижнів в умовах спортивно-оздоровчих таборів і за індивідуальними планами учнів під час їх активного відпочинку.

Для забезпечення безперервного навчально-тренувального процесу в період літніх та зимових канікул ДЮСШ організовує спортивно-оздоровчі табори (власні або орендовані).

3.7. Тривалість одного навчально-тренувального заняття (уроку) становить одну академічну годину (45 хвилин) і обсяг навчально-викладацької роботи складає 24 академічні години на тиждень, що становить місячну ставку заробітної плати тренера-викладача.

Тривалість занять у закладі позашкільної освіти визначається освітньою програмою, навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів і слухачів:



  • віком від 6 до 7 років - 35 хвилин;

  • нших - 45 хвилин";



Списки вихованців груп відділень з видів спорту затверджуються  директором ДЮСШ за погодженням з відділом освіти Тростянецької міської ради до 1 вересня, а для груп початкової підготовки - до 1 жовтня. Протягом навчального року в списки можуть вноситись зміни.

3.8. До складу ДЮСШ учні  зараховуються згідно з наказом директора та рішенням тренерської ради за заявою батьків (або осіб, що їх замінюють) та  медичної довідки про стан здоров’я.

У ДЮСШ можуть навчатися учні, як правило, віком від 6 до 23 років.

3.9. Наповнюваність навчальних груп визначається залежно від рівня підготовки учнів відповідно до Положення про ДЮСШ.

3.10. Головними формами  навчально-тренувального процесу ДЮСШ є навчально-тренувальні заняття за груповими та особистими планами,  профілактичні та оздоровчі заходи, педагогічне тестування, перегляд навчальних фільмів, кінопрограм, а також спортивні змагання.

3.11. Школа має  право  на проведення навчально-тренувальних зборів для кращих спортсменів тривалістю до 12 днів по підготовці до обласних змагань, 18 днів по підготовці до Всеукраїнських змагань та 24 дні по підготовці до міжнародних змагань. Завдання навчально-тренувальних зборів визначаються тренером-викладачем та затверджуються ДЮСШ.

3.12. Заняття в спортивних відділеннях ДЮСШ проводяться без відриву від занять в загальноосвітніх, професіонально-технічних та вищих навчальних закладах.

3.13. Кращі учні під час участі в навчально-тренувальних зборах та спортивних змаганнях забезпечуються харчуванням, фармакологічними відновлюваними засобами, вітамінними та білково-глюкозними препаратами  за встановленими нормами, а також спортивною формою, інвентарем.

Організація учбово-тренувального процесу в ДЮСШ здійснюється на основі сучасної методики тренувань з широким використанням технічних засобів навчання і відновлювальних заходів, будується на базі засвоєння високих тренувальних і змагальних навантажень, різноманітного фізичного розвитку, оволодіння знаннями з теорії та методики тренувань, основам гігієни та фізіології людини.

 

ІV. Учасники навчально-тренувальної та спортивної роботи ДЮСШ

 

4.1. ДЮСШ  має право  мати  у відділеннях групи по етапах підготовки:

-  групи початкової підготовки, в яких здійснюється відбір обдарованих  вихованців для подальшої спеціалізації в обраному виді спорту, забезпечується підвищення в учнів інтересу до регулярної рухової активності, розвиток здібностей, формування морально-етичної і вольової поведінки, опанування вихованцями основ техніки і тактики;

- групи попередньої базової підготовки, в яких здійснюється підготовка вихованців до тренувальних та змагальних навантажень, необхідних для досягнення високих спортивних результатів, забезпечується підвищення рівня фізичної підготовки для  досягнення високих спортивних результатів;

- групи спеціалізованої базової підготовки, до яких залучається оптимальна кількість перспективних вихованців з метою спеціалізованої спортивної підготовки для досягнення ними високих спортивних результатів;

- групи підготовки до вищих досягнень для забезпечення досягнення вихованцями високих спортивних результатів на Всеукраїнських та  міжнародних змаганнях, підготовки резерву до національних збірних команд України.

4.2. Учні ДЮСШ мають гарантоване  державою право на:

-  безпечні  та  нешкідливі умови навчання;

-  користування  спортивною та оздоровчою базою;

- участь у різних видах навчально-тренувальної роботи, спортивних   змаганнях та інших заходах;

- отримання свідоцтва про закінчення спортивної школи та копії особистої картки спортсмена;

-  вільне вираження поглядів, переконань – захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників школи, які порушують їх права, принижують честь і гідність.            4.3. Учні ДЮСШ зобов’язані :

-  удосконалювати та підвищувати свою спортивну майстерність;

-  виконувати навчально-тренувальні навантаження з метою досягнення запланованих спортивних результатів;

- брати участь у змаганнях та навчально-тренувальних зборах, передбачених індивідуальними та календарними планами;

- дотримуватись встановленого спортивного режиму та особистої гігієни.

За невиконання учнем своїх обов’язків до нього можуть застосовуватися дисциплінарні заходи відповідно до чинного законодавства.

 

V. Медичне забезпечення

навчально-тренувального процесу.

5.1. Учні ДЮСШ двічі на рік відповідно графіку та перед участю у змаганнях проходять медичне обстеження.

5.2.  Організація медичного супроводження підготовки вихованців  здійснюється відповідно до спільних нормативних документів Міністерства освіти і науки і МОЗ.

 

VІ. Управління ДЮСШ.

 



  1. До виключної компетенції Засновника відноситься:



-  затвердження Статуту ДЮСШ та внесення змін до Статуту;

- прийняття рішень про продаж, надання в оренду, списання або безоплатну передачу основних засобів;

- прийняття рішень про ліквідацію ДЮСШ, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;

-  контроль з питань фінансової та господарської діяльності ДЮСШ;

- організаційна структура та гранична чисельність працівників ДЮСШ формуються і розробляється керівником та/або відділом освіти Тростянецької міської ради . Затверджується організаційна структура та гранична чисельність працівників ДЮСШ сесійним рішенням Засновника перед початком кожного навчального року.

6.2. Засновник здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством та визначені рішенням Засновника.

6.3.  Штатний розпис розробляє і формує директор та/або відділ освіти Тростянецької міської ради  ДЮСШ ,  в межах коштів, погоджує з фінансовим управлінням Тростянецької міської ради та затверджується рішенням виконавчого комітету Тростянецької міської ради перед початком кожного навчального року.

 

VII. Керівництво ДЮСШ.

 

7.1. Безпосереднє керівництво ДЮСШ здійснює директор, який призначається та звільняється з посади  сесійним рішенням Тростянецької міської ради.

На посаду директора ДЮСШ призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" або "магістр", стаж роботи у закладах та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості не менше трьох років і яка пройшла підготовку та атестацію в порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

Посаду керівника державного та комунального закладу позашкільної освіти може обіймати особа, яка є громадянином України, має вищу освіту та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню посадових обов’язків

7.2. Директор ДЮСШ:

- здійснює керівництво діяльністю закладом, несе персональну відповідальність за якість та ефективність його роботи;

- без доручення діє від імені закладу, представляє його в усіх державних органах, громадських організаціях, підприємствах, установах;

- видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, які є обов’язковими для виконання усіма працівниками;

- перед початком кожного навчального року розробляє і формує штатний розпис ДЮСШ, в межах коштів, погоджує з фінансовим управлінням Тростянецької міської ради та подає на затвердження виконавчому комітету Тростянецької міської ради;

- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників відповідно до чинного законодавства;

-  затверджує посадові інструкції працівників;

- контролює дотримання трудової дисципліни;

- визначає обсяг навчально-викладацької роботи серед тренерів-викладачів;

- здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством.

7.3. Питання організації праці колективу ДЮСШ, права та обов’язки працівників та учнів регулюються правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.4. Директор ДЮСШ несе  відповідальність за виконання покладених на заклад  завдань, створення необхідних умов збереження життя і здоров’я учнів, охорони праці робітників, за результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження основних фондів.

 

VІІІ. Фінансова діяльність та матеріально-технічна база ДЮСШ

 

8.1. ДЮСШ є неприбутковою організацією та утримується за рахунок місцевого бюджету.

8.2. Діяльність ДЮСШ проводиться відповідно до законодавства та даного Статуту .

8.3. Фінансування ДЮСШ  здійснюється за рахунок бюджетних коштів, а також за рахунок додаткових джерел та залучених коштів, не заборонених законодавством.

8.4. ДЮСШ  у процесі  впровадження своєї  діяльності  має право:

- самостійно розпоряджатися коштами;

- розвивати власну матеріальну базу;

- виконувати інші дії, що не суперечать чинному законодавству.

8.5. ДЮСШ в установлені терміни здійснює бухгалтерсько-фінансову  та  статистичну звітність у порядку, визначеному нормативно-правовими актами.

8.6. Контроль фінансово-господарської діяльності ДЮСШ здійснюється уповноваженими органами відповідно до їх повноважень, встановлених чинним законодавством.

8.7. Для забезпечення організації і здійснення своєї діяльності у ДЮСШ ведеться в установленому порядку та затверджується така документація:

- кошторис доходів та видатків;

- штатний розклад;

- тарифікаційний список тренерсько-викладацького складу;

- розклад занять;

- списки навчальних груп;

- книги наказів;

- табель обліку робочого часу працівників  ДЮСШ;

- журнали обліку роботи тренерів-викладачів;

- річний план роботи, погоджений з відділом освіти;

- журнал реєстрації інструктажів з техніки безпеки;

- плани навчально-тренувальних занять;

- особисті  справи працівників ДЮСШ;

- особисті картки тренерів-викладачів зі спорту ;

- особисті картки спортсменів;

- посадові інструкції працівників школи.

Спортивна  школа щорічно надає Засновнику, відділу освіти Тростянецької міської ради звіт по формі 5-ФК.

 

ІХ.  Майно  ДЮСШ

 

9.1. Майно ДЮСШ становлять необоротні та оборотні активи, грошові кошти, а також інші цінності, вартість яких  відображається в самостійному  балансі закладу.

9.2. Джерелами формування майна є:

- майно, передане закладу Засновником та закріплене за ним на підставі  угоди на закріплення  майна;

-  майно, придбане за рахунок коштів районного бюджету;

- безоплатні або благодійні внески, пожертвування  організацій, фондів, підприємств та громадян;

-   інші джерела, не  заборонені  чинним  законодавством.

9.3. Майно ДЮСШ є спільною власністю територіальних громад сіл та міста Тростянецького району  і передане їй в безстрокове користування на праві  оперативного  управління.

9.4. Продаж, оренда, безоплатна передача основних засобів ДЮСШ здійснюється за рішенням Засновника.

9.5. Списання майна ДЮСШ здійснюється за погодженням Засновника у  випадках, передбачених чинним законодавством.

Державні та комунальні заклади позашкільної освіти можуть надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновники відповідних закладів освіти мають право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України

 

Х. Діяльність ДЮСШ у рамках  міжнародного співробітництва.

 

10.1. ДЮСШ має  право  здійснювати прямі міжнародні зв’язки на основі  самостійно укладених угод, регламентів міжнародних і національних спортивних федерацій та брати участь у міжнародних заходах у встановленому законодавством порядку.

 

ХІ. Ліквідація та  реорганізація ДЮСШ

 

11.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) ДЮСШ здійснюється за рішенням сесії районної ради чи рішенням суду, згідно з діючим законодавством України.

11.2. У випадку реорганізації або ліквідації закладу звільненим працівникам гарантуються їх права та інтереси відповідно до чинного законодавства.

11.3. Заклад вважається ліквідованим з моменту виключення його з Державного реєстру України.

11.4. У разі реорганізації закладу його права і обов’язки переходять до правонаступника.

11.5. Питання створення, функціонування  та  ліквідації, не передбачені даним Статутом, регулюються відповідно до вимог чинного законодавства України.