ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Хрістосова-Нечвоглод О.В.

Дата:

25.06.2018

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 26.06.2018/66
Про затвердження Статуту комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецькомунсервіс» в новій редакції.

У К Р А Ї Н А

Тростянецька міська рада

10 сесія 7 скликання

(четверте пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 26.06.2018року

м. Тростянець                                  № ________________________
 
Про затвердження Статуту 
комунального підприємства Тростянецької
міської ради «Тростянецькомунсервіс»
в новій редакції
 
В зв’язку з виробничою необхідністю, керуючись ст.17 та п.30 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 55-58, ст.ст.62-72, 78 Господарського кодексу України,
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
 
міська рада вирішила:
 
1. Затвердити Статут комунального підприємства  Тростянецької міської  ради «Тростянецькомунсервіс» в новій редакції (додається).
 
2. Начальнику комунального підприємства Тростянецької міської ради  «Тростянецькомунсервіс» провести державну реєстрацію змін у відповідності до чинного законодавства.
 
3.  Дане рішення направити до КП ТМР «Тростянецькомунсервіс», відділу правового забезпечення, економісту міської  ради.
 
 
 

Міський голова                                                          Ю. А. Бова
 

Затверджено:
                                                                  рішенням 10 сесії 7 скликання
(четверте пленарне засідання)
                                                                            Тростянецької міської ради
                                                                            № ___ від 26.06.2018 р.
міський голова
___________ Ю.А. Бова
                                                                           
                                                                           
                                                                             Додаток 1
до рішення 10 сесії 7 скликання
(четверте пленарне засідання)
Тростянецької міської ради
№ ____ від 26.06.2018 року
 
 
 
 
 
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО  ПІДПРИЄМСТВА
ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ
«ТРОСТЯНЕЦЬКОМУНСЕРВІС»
(нова редакція)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
м. Тростянець
2018 р.
1. Загальні  положення
1.1. Комунальне підприємство Тростянецької міської ради   «Тростянецькомунсервіс»  (надалі – Підприємство)  засноване  на  підставі  рішення  сесії  Тростянецької міської  ради  № 87  від  15 квітня 1992 року  і  здійснює  свою  діяльність  згідно  з  Конституцією  України,  Господарського  кодексу  України,  Цивільного  кодексу  України,  інших  актів  чинного  законодавства  і  цього  Статуту.
Власником підприємства є Тростянецька міська об’єднана територіальна громада в особі Тростянецької міської ради (Власник).
Орган управління майном є Виконавчий комітет Тростянецької міської ради.
1.2.  Повне  найменування  підприємства: 
Комунальне підприємство Тростянецької міської ради   «Тростянецькомунсервіс». 
         1.3. Скорочене найменування підприємства: КП ТМР «Тростянецькомунсервіс». 
         1.4.  Місцезнаходження (юридична адреса адміністрації Підприємства): Україна, 42600,  Сумська  область,  м. Тростянець, вул. Миру, 2д.
        
2.  Юридичний  статус
         2.1. Підприємство є юридичною особою з дня його державної  реєстрації.
         2.2.  Підприємство  здійснює  свою  діяльність  відповідно  до  діючого  законодавства  та  цього  Статуту.
         2.3.  Підприємство  має  самостійний  баланс,  печатку  зі  своєю  назвою,  розрахунковий  та  інші  рахунки  у  банках,  має  право  від  свого  імені  укладати договори, набувати майнові та особисті немайнові права та  обов’язки, бути позивачем та відповідачем у суді, господарському та  третейському  судах,  здійснювати  будь-яку  підприємницьку  діяльність,  яка  не  суперечить законодавству України  і  відповідає  цілям, передбаченим  цим Статутом.
         2.4. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями держави, Тростянецької об’єднаної територіальної громади та Органу управління.
2.5. Підприємство несе відповідальність за свої зобов’язання в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством України.
2.6. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язання Власника, а Власник не несе відповідальності за зобов’язаннями Підприємства.   
 
3.  Мета та предмет діяльності
         3.1. Головною метою діяльності Підприємства є задоволення  суспільних потреб населення міста, організацій,  підприємств, які  знаходяться  на території Тростянецької міської ОТГ в комунальних послугах та задоволенні на основі отриманого  прибутку  соціальних  та  економічних  потреб членів  трудового  колективу.
         3.2.  Для  досягнення цієї мети Підприємство здійснює наступні  види діяльності:
- забезпечення  населення,  організацій  та  підприємств  питною  водою,  водовідведенням  та  їх  очищенням;
- виконання  ремонтно-будівельних,  проектних  та  будівельно-монтажних  робіт  по  замовленню  місцевих  органів  виконавчої  влади  та  органів  місцевого  самоврядування,  населення,  організацій  та  підприємств;
-  виконання  робіт  по  зовнішньому  благоустрою  міста;
- вивезення  та  утилізація  твердих та рідких побутових і промислових  відходів;
-  діяльність з оброблення твердих відходів;
-  діяльність  з  оброблення  рідких  відходів;
-  надання ритуальних  послуг  жителям  Тростянецької міської ОТГ та району;
-  надання місць для проживання  в готелі;
-  виготовлення та встановлення рекламних щитів;
- виконання надзвичайних протиепізоотичних заходів по замовленню  місцевих органів  виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
-  створення  і  утримання  ринків  та  торгівельних  майданчиків;
-  діяльність  автомобільного  та  іншого  міського  регулярного  транспорту (перевезення пасажирів міським наземним автомобільним транспортом, в т.ч. осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та інш., підвищення якості транспортних послуг, забезпечення належного функціонування міського наземного транспорту загального користування, створення сприятливих умов для його розвитку).
Окремими видами діяльності Підприємство може займатися тільки на підставі спеціальних дозволів (ліцензій), отриманих в установленому чинним законодавством України порядку.
 
4. Права та обов’язки 
         4.1.  Згідно  і  своєю  метою  і  завданням  Підприємство  має  право:
- вступати в договірні відносини з державними, приватними, комунальними підприємствами, організаціями та громадянами, господарськими  товариствами;
-  наймати  персонал  Підприємства  на  умовах  контрактів і  на  інших  умовах,  встановлених  діючим  законодавством,  самостійно  встановлювати  форми,  системи  і  розміри  оплати  праці  та  інші  види  доходів  осіб,  що  працюють  за  наймом;
-  продавати  та  відчужувати  іншим  способом  основні  засоби,  що  належать  Підприємству,  за  погодженням  із  Засновником;
- реалізовувати свою продукцію, майно за  цінами і тарифами,  встановленими  самостійно  або  на  договірній  основі, а у випадках, передбачених законами  України, – за  державними  цінами  і  тарифами;
- входити  до  складу  асоціацій  та  інших  об’єднань  підприємств,  діяльність  яких  відповідає  статутним  цілям  за  погодженням  із  Засновником;
- здійснювати  інші  дії,  не  заборонені  чинним  законодавством;
- самостійно  забезпечувати  своєчасну сплату податків  та  інших  відрахувань  відповідно  до  чинного  законодавства  та  Статуту;
- додержуватись СНіП та ТУ, забезпечивши якісне виконання робіт,  здійснювати свою діяльність у суворій відповідності з поточними  та  перспективними  планами;
- у відповідності з чинним законодавством України і нормативами  забезпечити  для  всіх  працівників  належні  умови  праці  та  відпочинку;
- самостійно вести бухгалтерський, податковий та статистичний  облік  згідно  діючого законодавства.
-  інші права, що не суперечать чинному законодавству України.
4.2.    Обов’язки  Підприємства:
4.2.1. Забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством України.
4.2.2. Здійснює будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів, забезпечує своєчасне освоєння та введення в дію придбаного обладнання.
4.2.3. Здійснює оперативну діяльність по матеріально – технічному забезпеченню виробництва.
4.2.4. Придбає необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб.
4.2.5. Створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.
4.2.6. Здійснює заходи по вдосконаленню організації оплати праці працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як в результатах особистої праці, так і в загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечує економне та раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками підприємства.
4.2.7. Дотримання норми та вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
У разі порушення Підприємством законодавства про охорону  навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства.
4.3.  Підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством.
4.4. Начальник  Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку та ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.
     

  1. Майно Підприємства
         5.1.  Статутний  фонд  Підприємства  утворюється  за  рахунок  коштів  і  майна Засновника і становить 10362890 грн. 15 коп. (десять мільйонів триста шістдесят дві тисячі вісімсот дев’яносто грн. 15 коп.).
         5.2.  Джерелами  формування  майна  Підприємства  є:
- доходи,  одержані  від  основного виду діяльності,  а  також  від  інших  видів  господарської  діяльності;
- кредити  банків  та  інших  кредиторів;
- капітальні  вкладення;
- придбання  майна  інших підприємств, організацій;
- безоплатні  або  благодійні внески, пожертвування  організацій, підприємств,  громадян;
- грошові і матеріальні внески Засновника, поповнення Засновником статутного фонду, надання фінансової підтримки;
- бюджетні кошти, як внесок в статутний фонд та на виконання бюджетних програм;   
- інші  джерела, не заборонені законодавством України.
         5.3. Майно, передане Підприємству Засновником належить  Підприємству на праві повного господарського  відання.
5.4. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам, крім випадків передбачених законом.
5.5. Передача Підприємством в оренду нерухомого майна, що належить йому на праві господарського відання, здійснюється за згодою Власника в установленому чинним законодавством порядку.
5.6. Списання з балансу не повністю амортизованих основних  фондів, а також прискорена амортизація основних фондів можуть проводитися лише за згодою Власника. Списання з балансу інших основних фондів здійснюється за згодою Власника в установлених чинним законодавством випадках.
5.7. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства. Вирішення питання щодо оформлення земельних правовідносин, у тому числі вилучення або відмови від земель, наданих у постійне користування або іншим чином закріплених за Підприємством, здійснюється за погодженням з Власником.
5.8. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами, державними органами та органами місцевого самоврядування відшкодовуються підприємству в установленому чинним законодавством порядку.
 
  1. Управління Підприємством

     6.1.  Управління Підприємством здійснює начальник.
6.2. Начальник призначається на посаду та звільнення здійснюється розпорядженням міського голови, шляхом укладання з ним контракту, в якому визначаються строк найму, право, обов´язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови найму за погодженням сторін. Начальника підприємства може бути звільнено з посади достроково на підставах, передбачених контрактом та чинним законодавством.
         6.3.  Начальник самостійно вирішує питання діяльності  Підприємства.
         6.4.  Начальник  Підприємства:
- несе повну відповідальність за стан справ та результати діяльності Підприємства;
- діє  без  доручення  від  імені  Підприємства,  представляє  в  усіх  установах  та  організаціях;
- несе особисту відповідальність разом з головним бухгалтером за  додержання порядку ведення та достовірності обліку та статистичної  звітності;
- укладає угоди, видає доручення, відкриває в  установах банків розрахункові  рахунки;
- несе  відповідальність  за  формування  та  належне  виконання  фінансових  планів;
- несе  особисту  відповідальність  разом  з  відповідальними  працівниками  за  дотримання  техніки  безпеки,  пожежної  безпеки,  держенергонагляду;
- забезпечує зберігання технічної, фінансової, комерційної та іншої  інформації, яка вважається конфіденційною.
6.5. Начальник Підприємства несе відповідальність за стан та діяльність Підприємства, дотримання фінансової, договірної та трудової дисципліни згідно із законодавством України.
6.6. Виробничі, трудові та соціально – економічні відносини Підприємства з працівниками регулюються законодавством України про працю.
 
7. Фінансово – господарська та соціальна діяльність Підприємства
7.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.
7.2. Чистий прибуток, який залишається  після сплати відповідних податків, передається у розпорядження Підприємства та розподіляється за фондами матеріального заохочення та розвитку Підприємства. Положення про створення та формування цих фондів затверджується директором підприємства за погодженням з Органом управління.
Частина чистого прибутку, визначена рішенням Власника, перераховується до міського бюджету.
7.3. Фонд оплати праці створюється у розмірах, що визначаються згідно з чинним законодавством. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності. Директор підприємства обирає форми і системи оплати праці, встановлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, відрядних розцінок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат згідно з умовами, передбаченими колективним договором та чинним законодавством України. Підприємство здійснює оплату праці в межах фонду оплати праці з урахуванням колективного договору. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати. Умови оплати праці та матеріального забезпечення директора Підприємства встановлюються контрактом.
7.4. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток, амортизаційні відрахування, кошти, одержані від підприємств, організацій, громадян, кредити та інші надходження.
7.5. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров´я, гарантії обов´язкового медичного страхування та соціального забезпечення членів трудового колективу Підприємства, вирішуються відповідно до вимог чинного законодавства України.
7.6. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, складає статистичну інформацію, а також надає згідно з вимогами чинного законодавства України до відповідних органів фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності. Контроль за фінансовою, а також за окремими сторонами діяльності Підприємства здійснюється відповідними органами в межах їх компетенції згідно з чинним законодавством України.
7.7. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавством України.
 
8. Трудові  відносини
         8.1. Трудові  відносини  з найнятими робітниками,  включаючи  питання  найму на  роботу та  звільнення, тривалість робочого часу, відпочинку, оплати  праці, гарантій, компенсацій регулюються колективним договором і  трудовими договорами згідно Кодексу Законів про працю  України  та  іншого  чинного  законодавства.
         8.2. Головний бухгалтер, головний інженер Підприємства призначаються начальником  за  погодженням  із  Засновником  Підприємства.
     8.3. Право  представляти  інтереси  трудового  колективу  має  профспілковий комітет Підприємства, з яким укладається колективний  договір.
 
9. Взаємовідносини з іншими підприємствами, установами, організаціями
9.1. Відносини Підприємства з іншими  підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на підставі договорів в установленому чинним законодавством України порядку.
                   
10. Припинення діяльності підприємства
10.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення) Підприємства здійснюється за рішенням Власника, а у випадках передбачених   чинним законодавством  - за рішенням суду.
10.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, утвореною Власником. Порядок і строки проведення ліквідації Підприємства визначаються згідно з чинним законодавством України.
Власником встановлюється порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до Підприємства, Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Підприємства і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс Підприємства і надає його на затвердження Власнику.
10.3. У разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно з чинним законодавством України.
10.4. У разі реорганізації та ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх соціальних прав та інтересів, передбачених чинним законодавством України.
10.5. Підприємство вважається реорганізованим або ліквідованим з моменту внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
10.6. При припиненні діяльності Підприємства печатки та штампи здаються у відповідні органи у встановленому порядку.
10.7.  Майно Підприємства, що залишилося після розрахунків з бюджетом, оплати праці працівників, розрахунків з кредиторами використовується за рішенням Органу управління майном та Власником у відповідності до повноважень.
 
11. Заключні положення
Цей Статут набуває чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства України. Зміни та доповнення до Статуту вносяться в установленому чинним законодавством порядку та набувають  юридичної сили з моменту їх державної реєстрації.