ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Бова Ю.А.

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

24.12.2018

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 24.12.2018/99
Про Програму економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік.

У К Р А Ї Н А

                       Тростянецька міська рада     ПРОЕКТ
15 сесія 7 скликання
(четверте пленарне засідання)
 

Р І Ш Е Н Н Я

 
від 24.12.2018 року                        
м. Тростянець                               № _____
 
Про Програму економічного і
соціального розвитку Тростянецької
міської ОТГ на 2019 рік
 
         Розглянувши і обговоривши Програму економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік, згідно п. 22 ч. 1 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
 
міська рада  вирішила:
 
1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік.
 
2. Виконання Програми економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік покласти на виконавчий комітет, апарат та комунальні підприємства міської ради.
 
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Бову Ю.А.
 
 
 

Міський голова           Ю.А. Бова


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ПРОГРАМА
економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ТРОСТЯНЕЦЬКА МІСЬКА ОТГ – 2018

Надпись:                                                             ЗМІСТ                                                                                                                                       3

ВСТУП
 
 
1.
1.1.
 
2.
 
 
ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ                                                                                                          5
Сучасний стан та географічне розташування Тростянецької міської ОТГ
 
ОЦІНКА ТЕНДЕНЦІЙ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ                                7   ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ ЗА 2018 РІК
   
 
3.
 
ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ АБО ФІНАНСОВИЙ СТАН ГРОМАДИ                                                          66
 
3.1. Податково - бюджетна політика  
3.2. Розвиток підприємництва та регуляторна політика                                                                                        67  
 
4.
4.1.
 
5.
 
6.
 
МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ                                                                                                                       69
Управління комунальним майном та земельні відносини
 
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ                                                                                                                        72
 
РОЗВИТОК РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ                                                                                80
 
6.1. Промисловість                                                                                                                                                              
6.2. Енергоефективність та енергозбереження                                                                                                         81  
6.3.
6.4.
 
7.
7.1.
Транспорт і зв’язок                                                                                                                                                   82
Споживчий ринок                                                                                                                                                     84
 
СОЦІАЛЬНИЙ ТА ГУМАНІТАРНИЙ РОЗВИТОК                                                                                   86
Зайнятість населення та ринок праці
 
7.2. Доходи населення                                                                                                                                                    87                                                                                                                                                                    
7.3. Соціальний захист населення                                                                                                                               88       
7.4. Охорона здоров’я                                                                                                                                                     91   
7.5.
7.6.
7.7.
 
8.
 
 
9
Освіта                                                                                                                                                                           94
Культура, туризм                                                                                                                                                     98
Фізична культура та спорт                                                                                                                                  104
 
РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА, ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ                                                                                                                                                         107
 
ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ                                          108
 
 
10.
 
РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМ ГРОМАДЯН. ПРОЗОРІСТЬ ТА ВІДКРИТІСТЬ РАДИ                  118
 
 
11.
 
12
 
 
СПРИЯННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ                                          126
 
МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ ЗА 2019 РІК                       127
 
     
ДОДАТКИ    
1. Заходи щодо реалізації Програми економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ            на 2019 рік  
2. Інформація про діяльність комунальних підприємств за 2018 р.  
3.
 
 
Показники доходної частини бюджету Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік  
 
 

Надпись:                                                                                      ВСТУП            Програма соціально-економічного розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік (далі – Програма) розроблена з метою аналізу соціально-економічної ситуації в ОТГ за попередній рік, визначення зовнішніх і внутрішніх чинників, які стримують розвиток регіону та шляхів їх подолання, а також напрямків розвитку громади на наступні роки.
Метою Програми є низка заходів, спрямованих на зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок збільшення обсягів виробництва промислової продукції, нарощування експортного потенціалу, створення привабливого інвестиційного клімату, продовження реформування житлово-комунального сектору міста, забезпечення на інноваційно-інвестиційній основі позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання стандартів та показників соціально - економічного розвитку.
Програма базується на аналізі досягнутих показників Тростянецької міської ОТГ, комплексі прогнозів і визначає головну мету, пріоритети та завдання соціально – економічного та культурного розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік, досягнення яких передбачається за рахунок реалізації заходів державної, регіональної та місцевої політики через застосування економічних та організаційно-правових важелів, що має забезпечити у прогнозному періоді утвердження закладених основ для сталого зростання.
        Методичною основою розроблення Програми є Закон України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”вiд 23.03.2000р. № 1602-III{ Із змінами, внесеними згідно із Законами  N 4731-VI ( 4731-17 ) від 17.05.2012, ВВР, 2013, N 15, ст.98, N 5463-VI ( 5463-17 ) від 16.10.2012, ВВР, 2014, N  4, ст.61}.
            Програма враховує також вимоги Конституції України та:
  • Законів України:
  "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державні цільові програми", "Про стимулювання розвитку регіонів", "Про інвестиційну діяльність", "Про режим іноземного інвестування", "Про зовнішньоекономічну діяльність", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";
  • Постанов Кабінету Міністрів України:
  а) від 26.04.2003р. (із змінами) № 621 "Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету";
Програма розроблена на основі пропозицій міського голови, депутатського корпусу, управлінь та відділів виконавчих органів Тростянецької міської ради, громади, підприємств і організацій міста та з використанням аналітичних матеріалів і статистичних даних про розвиток міста за 2018 рік, а також прогнозних тенденцій на 2019 рік. Відповідно до результатів та тенденцій розвитку, наявних проблем та впливу очікуваних змін зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної ситуації на економіку міста визначено пріоритети соціально-економічного розвитку. Показники Програми на 2019 рік ґрунтуються на оцінці реального стану економіки міста та аналізу поточної соціально-економічної ситуації.
Реалізація програми зробить можливим створення сприятливих умов для підвищення ділової активності суб’єктів господарювання, збільшення бюджетних надходжень та доходів населення, розвитку соціальної інфраструктури, вирішення екологічних проблем міста.
З метою забезпечення оптимального балансу інтересів влади, найманих працівників та власників, а також громадськості цілі досягатимуться, а заходи, визначені Програмою,
 
реалізовуватимуться шляхом тісної співпраці органів влади, роботодавців та громадських організацій міста.
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, власних коштів підприємств і організацій, розташованих на території міста та селищ, коштів інвесторів, відповідно до укладених інвестиційних угод, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
Відповідальні за виконання заходів Програми – структурні підрозділи виконавчого комітету та самостійні управління і відділи Тростянецької міської ради.
Враховуючи результати аналізу динаміки та тенденцій соціально-економічного розвитку ОТГ, а також оцінку ресурсного, в тому числі фінансового, потенціалу, в Програмі сформульовані ключові проблеми, що постають перед міською владою, визначені цілі та пріоритети розвитку Тростянецької міської ОТГ у 2019 році, шляхи та механізми їх реалізації. Заходи, з реалізації Програми у 2019 році відповідають показникам місцевого бюджету на плановий бюджетний період та виконуватимуться у чіткій кореляції з бюджетом на відповідний період, оскільки формування бюджету здійснюється за програмно-цільовим методом.
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються Тростянецькою міською радою за поданням виконавчого комітету. Звітування про виконання Програми здійснюватиметься за підсумками першого півріччя та результатами роботи за рік.
Термін реалізації програми – 2019 рік.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Надпись:                                                                 1. ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ
1.1. Сучасний стан та географічне розташування Тростянецької міської ОТГ
 
Тростянецька міська ОТГ з центром у м. Тростянець розташована в 60 км від обласного центру м. Суми.
 

 
            Загальна площа в адміністративних межах Тростянецької міської ОТГ 15579,03 га, в розрізі маємо наступні цифри:
Категорії земель Площі земель Тростянецької міської ОТГ Всього по Тростянецькій міській ОТГ
м. Тростянець Кам‘янський старостинський округ Зарічненський старостинський округ
Загальна площа, з них: 3020,11 7715,3 4843,62 15579,03
  • забудовані землі, га
1529,17 148,5349 116,1793 1793,8842
  • землі загального користування (вулиці, площі), га
663,29 38,6122 33,2679 735,1701
  • землі промислових підприємств, га
216,22 - 4,3447 220,5647
  • землі транспорту, зв’язку, га
48,04 46,6666 44,2639 138,9705
  • землі комерційного використання, га
23,44 0,6361 0,3675 24,4436
  • землі під водою (річки, струмки, озера, ставки), га
76,0 83,7 51,8 211,5
       

 
            Через територію громади проходить автодорога Глухів - Харків та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків. Залізнична станція Смородине є одним зі значних залізничних вузлів Сумської області.
Тростянецька міська ОТГ разтошована в районі лісостепу на терасах річок Ворскла, Боромля, Радомля та Люджа, в результаті чого фактично володіє оздоровчими та рекреаційними ресурсами. Для громади характерним є долинно-балочний та яро-балочний рельєф, з яким пов’язаний полого-хвилястий характер поверхні.
            До місцевих мінерально-сировинних ресурсів належать поклади глини, річкового піску та значні запаси мінеральних вод.
Тростянецький район в свою чергу межує з Краснопільським, Охтирським, Велико-Писарівським, Лебединським та Сумським районами Сумської області.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Надпись:                                     2. ОЦІНКА ТЕНДЕНЦІЙ ЕКОНОМІЧНОГО
І  СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ ЗА 2018 РІК

Робота виконавчих органів міської ради, установ, підприємств та організацій міста всіх сфер діяльності була направлена на виконання пріоритетних завдань соціально економічного розвитку, забезпечення першочергових потреб мешканців  міста.
Враховуючи, що в 2018 році показники бюджету формувалися з урахуванням створення Тростянецької міської ОТГ, до складу якої увійшли м. Тростянець, с. Кам’янка, с. Кам’янецьке, с. Зарічне, с. Лучка, то в аналізі дохідної та витратної частини бюджету в порівнянні з 2017 роком будуть спостерігатися значні відхилення.
Безумовно, центром Тростянецької міської ОТГ є м. Тростянець, тому повноцінний розвиток громади буде залежати в першу чергу від розвитку міста, так як на його території розміщено ряд промислових підприємств, які мають стійку тенденцію до нарощування виробничих потужностей. Позитивні тенденції розвитку промислових підприємств прямо впливають на постійне збільшення дохідної частини бюджету за рахунок сплати ПДФО до міського бюджету, і як результат є можливість на належному рівні утримувати, як територію громади, так і комунальні заклади, що знаходяться в підпорядкуванні міста.
При затверджених показниках надходжень до бюджету ОТГ за 9 місяців 2018  року в сумі 129 498,6 тис. грн. фактично до загального фонду міського бюджету Тростянецької ОТГ надійшло коштів в сумі 127 376,9 тис. грн., що складає 98,4 %  до затверджених показників доходів з урахуванням трансфертів. По власних доходах бюджету ОТГ (без офіційних трансфертів) доходна частина загального фонду міського бюджету виконана на 98,6 %.
Податкові надходження в звітному періоді виконані на  98,4%, фактично надійшло 70 534,2 тис. грн. при запланованих показниках 71 662,5 тис. грн.
Бюджетоутворюючим джерелом наповнення доходної частини загального фонду бюджету ОТГ є податок з доходів фізичних осіб.
По спеціальному фонду міського бюджету за звітний період надійшло коштів у сумі  8699,0 тис. грн., що складає 89,4 %  запланованих надходжень на рік. 
            Загалом за 9 місяців 2018 року доходи загального фонду міського бюджету (без офіційних трансфертів) склали 71468,8 тис. грн. Даний показник більше на  19645,5 тис. грн. та на 37,9 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
            Обсяг фінансування видатків по загальному фонду міського бюджету за 9 місяців 2018 року склав 110818,8 тис. грн., відсоток виконання до уточнених призначень за звітний період склав 94,3%.
Обсяг видатків спеціального фонду за 9 місяців 2018 року склав 12565,6 тис. грн, відсоток виконання до річних призначень склав 38,5%.
 
 
 
 
 
 

 
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
 
Станом на 01.10.2018 в Тростянецькій міській ОТГ нараховується платників податків в сфері середнього та малого бізнесу 763 суб’єктів господарювання юридичних осіб – 81.
Надходження єдиного податку до бюджету від малих підприємств та фізичних осіб-підприємців станом на 01.10.2018 склали 7 127 494,39 . грн. (з юридичних осіб – 1 287 768,71
 грн.,з фізичних осіб-підприємців - 5 583 041,94 грн., з сільськогосподарських товаровиробників – 256 683,74 грн.). Збільшення надходжень до бюджету відбулось як наслідок стабільної діяльності підприємців на спрощеній системі оподаткування.
Відповідно до вимог статті 7 «Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на 2018 рік були затверджені Плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Тростянецької міської ради та її виконавчих органів, згідно з якими протягом 9 місяців 2018 року підготовлено, оприлюднено та прийнято 2 регуляторних актів (ТМР – 2).
Станом на 01.10.2018 у загальному реєстрі діючих регуляторних актів Тростянецької міської ради та її виконавчого комітету, розміщених на офіційному сайті Тростянецької міської ради у розділі «Регуляторна політика», налічується 5 діючих регуляторних актів.
 
УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ
 
Станом на 01.10.2018 в переліку об’єктів нерухомого майна комунальної власності Тростянецької міської ОТГ налічується 1 368 об’єктів орієнтовною площею 340,5 тис. кв. м. Фактично передано в орендне користування 2,038 тис. кв. м (37 договорів), з них 1,017 тис. кв. м. (11 договорів) укладено з бюджетними установами, що сплачують орендну плату в розмірі 1 грн на рік.
За звітний період до бюджету міста від оренди комунального майна надійшло 6,967 тис. грн., що складає 65,8% планового завдання на рік.
У звітному періоді укладено 2 договори купівлі-продажу на суму 68,142 тис. грн., з них: 1 об’єкт комунальної власності шляхом викупу та 1 об’єкт шляхом продажу на аукціоні
Станом на 01.10.2018 заборгованість за об’єкти приватизації відсутня.
Станом на 01.10.2018 кількість договорів оренди земельних ділянок становить 228. Протягом 9 місяців 2018 року внесено 56 змін до діючих договорів та укладено 26 нових договорів. Від продажу землі до бюджету Тростянецької міської ОТГ надійшло 685,69 тис. грн., що становить 51,9% планового завдання на рік.
Плати за землю до бюджету міста надійшло 10 272,39 тис. грн., що складає 96,9%  планового завдання на рік., з них орендної плати за земельні ділянки згідно з діючими договорами оренди надійшло 7 243,4 тис. грн., земельного податку – 3 028,96 тис. грн.
З метою збільшення надходжень від плати за землю протягом 9 місяців 2018 року велась претензійно-позовна робота в частині земельних відносин. На розгляді в судах з початку року перебуває 9 позовів з них:
- 7 позовів щодо визнання спадщини відумерлою, з яких 1 позов задоволено і земельна ділянка 0,32 га перейшла у власність до Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади, 6 позовів на розгляді на загальну площу 1,42 га (завершення судових справ планується до кінця 2018 року);
- 2 позови щодо стягнення збитків за користування комунальними земельними ділянками, з яких 1 позов задоволено за користування земельною ділянкою площею 1,2364 га
 
 
на суму 50,1 тис. грн, 1 позов на розгляді в судовій інстанції, за користування земельною ділянкою 1,67 га на суму 384,9 тис. грн.
Також, проводилася робота щодо збільшення розмірів орендної плати, перегляду та вжиття в установленому чинним законодавством порядку заходів щодо приведення чинних договорів оренди землі у відповідність з вимогами ст. 288 ПК України та залучення суб’єктів господарювання – землекористувачів, що не мають зареєстрованого у відповідності до чинного законодавства права користування земельними ділянками, до укладання договорів оренди землі.
Одним з головних питань місцевого розвитку є вирішення відповідно законодавства питань управління земельними ресурсами. В зв’язку з тим, що комунальна власність міста майже вся приватизована, особливого значення набуває саме раціональне управління земельними ресурсами міської ради, оскільки саме від надходжень від сплати за землю користувачами залежить рівень благоустрою та утримання комунального господарства Тростянецької міської ОТГ. Всі земельні питання, пов’язані з наданням земельних ділянок в користування (оренду), вилучення, продаж, вирішуються тільки на пленарних засіданнях сесій міської ради.
Вирішення поточних питань щодо контролю за використанням земель, своєчасної сплати орендної плати та земельного податку проводиться відділом комунальної власності і земельних відносин апарату Тросятнецької міської ради. Окрім того, була розроблена технічна документація із нормативної грошової оцінки земель залізничного транспорту на території Кам`янського старостинського округу, що збільшило надходження до бюджету на 1,6 млн. гривень. Ще одним напрямком ефективного використання земельних ресурсів є продаж земель несільськогосподарського призначення. Якщо в місті досить часто користувачі земель виявляють бажання придбати земельні ділянки під свої об’єкти, то на території приєднаних сіл така практика відсутня, хоча доходи від продажу землі є значними та відповідно прямо вливають на будівництво нових необхідних громадам об’єктів.
 
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 
На території Тростянецької міської ОТГ функціонує два підприємства з іноземними інвестиціями – шоколадна фабрика ПрАТ «Монделіс Україна» та ПрАТ «Якобс Дау Егбертс Україна». По ПрАТ «Монделіс Україна» у 2014-2018 роках впроваджувалося три проекти по залученню інвестицій: «Збільшення потужностей», «Запуск нових продуктів», «Техніка безпеки, пожежна безпека, екологічна безпека та покращення якості продукції». У результаті впровадження вищеназваних проектів планувалося налагодження нових видів продукції, заміна застарілого обладнання та встановлення нового, підвищення рівня техніки безпеки на підприємстві та охорони навколишнього середовища. З початку 2018 року фактично освоєно 37 184,0 тис. гривень.
Окрім того, ТОВ «Лімік», яке ще в 2015 році придбало частину будівель машинобудівного заводу та розмістивши на цій території котельню, що забезпечує тепловою енергією шоколадну фабрику, в 2018 році модернізувало дану котельню встановши сучасний економічний котел на щипі – вартість інвестицій складає близько 1 млн. $.
В серпні 2018 року ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар І» отримало дозвіл на будівництво сонячної електростанції загальною потужністю 5,8 МВт (на орендованій земельній ділянці площею 9,086 га). Сума проекту складає понад 13 млн. $. На самій електростанції буде створено близько 30 нових робочих місць, а місто отримає енергетичну незалежність. Відповідно домовленостей інвестор вже зареєстрував юридичну особу в м. Тростянець, щоб в
 
 
подальшому сплачувати податки від діяльності підприємства з виробництва сонячної електроенергії до міського та обласного бюджетів.
Слід звернути увагу, що в 2018 році розпочато реалізацію двох амбітних інвестиційних проектів на території колишнього деревообробного комбінату.
Так, ТОВ «Лімік Енерджи Солюшнс» отримало в оренду земельну загальною площею 4,2571 га, на якій яке планує розмістити енергогенеруюче підприємства. А ТОВ «Універсальний зерновий комплекс», яке в березні 2018 року придбало у міської ради колишні очисні споруд, автоматично отримало в оренду  земельну ділянку площею 5,931 га. На даній території заплановано будівництво комплексу по прийому та відвантаженню зернових культур. Заготівельна потужність комплексу на І етапі становитиме  6 тис. тон.
ТОВ «Кононівський елеватор», яке придбало в 2018 році виробничі потужності ТОВ «Локнянського-БСР» - колишнє заготзерно, розпочало проектування будівництва нових  силосних корпусів (на 39 тис. тон) для зберігання зернових культур, що збільшить складські потужності до 66 тис. тон.
З метою створення сприятливого інвестиційного середовища для залучення іноземних інвестицій в економіку Тростянецької міської ОТГ створено промисловий парки «Тростянець», який внесено до Реєстру індустріальних (промислових) парків. У 2018 році була продовжена робота по пошуку інвесторів на територію промисловий парк «Тростянець», загальна площа якого становить 39,95 га. Враховуючи, що концепцією промислового парку передбачення створення промислового кластеру ПрАТ «Монделіс Україна», то територія промпарку на сьогодні є однією з найпривабливіших  в Сумській області, а розвиток промислових парків є пріоритетним напрямком розвиту економіки як Сумської області, так і України в цілому.
 
ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
 
З метою ощадного використання бюджетних коштів, зменшення споживання енергоносіїв, збереження довкілля Тростянецька міська рада активно займається питанням енергозбереження на території громади.
 В рамках ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів», та на виконання взятих на себе добровільних зобов’язань по скороченню викидів парникових газів на території Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади, протягом 2018 року апаратом Тростянецької міської ради разом з Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» було розроблено  «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату». ПДСЕРК це дієвий інструмент який дає змогу залучати додаткові (грантові, донорські) кошти на енергоефективні заходи в усіх сферах життєдіяльності нашої громади. Впровадження даного плану до 2030 року дасть скорочення викидів  вуглекислого газу (СО2) від визначеного базового рівня на 53 %..
Велику увагу у 2018 році було приділено питанню ефективного використання енергоресурсів КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня», а саме:
- проведено тепловізійне  обстеження огороджувальних конструкцій будівель стаціонару, 
  поліклініки, дитячого та інфекційного відділень;
- зроблено технічне обстеження огороджувальних конструкцій будівлі стаціонару на    
  предмет їх несучої спроможності вартістю 39 800 грн.
- утепленно 160 метрів погонних теплотраси на суму 6 680 грн.;
- встановлено 37 енергоефективних вікон на суму 196 400 грн.;
- замінено ламп на енергоощадні  106 шт. на суму 4 300 грн.;
- облаштовано навіс для зберігання дров;

 
- встановлено 8 енергоощадних конфорок на плитах для приготування їжі на суму 41 600 грн.
Інші енергоефективні заходи впроваджені у 2018 році:
- заміна вікон в приміщенні міської бібліотеки – 10 шт.;
- заміна вікон у спортивному залі ЗЗСО №2 – 6 шт.
- заміна вікон у закладах загальної середньої освіти – 24 шт.
- заміна ламп на енергоощадні – 213 шт.
- заміна конфорок на плитах для приготування їжі у харчоблоках закладів  
дошкільної освіти – 36 шт.
 
ПРОМИСЛОВІСТЬ
 
Протягом 2016 - 2018 років обсяги виробництва промисловості на території Тростянецької міської ОТГ в середньому зросли на 10%, що свідчить про їх стабільний ріст. Отже, вироблено промислової продукції за 9 місяців 2018 року в цілому на суму 3 138 472,0 тис. гривень, або 78% до річного плану або 111,5% до відповідного періоду минулого року (9 місяців 2016 року – 2 601 215,6 тис. гривень; 9 місяців 2017 року – 2 815 967,0 тис. гривень).
Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) також протягом 2016-2018 років стабільно зростав. У січні - вересні  2018 року цей показник збільшився на 40,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 3 339 815,9 тис. гривень (9 місяців 2016 року – 2 223 995,2 тис. гривень; 9 місяців 2017 року – 2 375 904,7 тис. гривень).
У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції склав  154142,98 гривень, що на 44040,85 гривень більше до відповідного показника минулого року.
Позитивні тенденції щодо збільшення обсягів виробництва промислової продукції на території Тростянецької міської ОТГ в першу чергу відбулися  завдяки виходу на ринки США, східної Європи, країн Африки,  близько сходу та Азії  продукції   ПрАТ «Монделіс Україна», в наслідок чого очікується відчувалась тенденція до збільшення кількості робочих місць та відповідних відрахування до бюджетів всіх рівнів на даному підприємстві та підприємствах, які обслуговують шоколадну фабрику.
Так, за січень-вересень 2018 року по ПрАТ «Монделіс Україна» спостерігається зростання обсягів виробництва. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги збільшились на 321 103,0 тис. гривень, або на 11,4%.
В 2018 році були розширення виробничих потужностей ТОВ «Торговий дім «Ельдорадо», завдяки чому підприємство вже сьогодні не тільки забезпечує в повному обсязі потреби ПрАТ «Монделіс Україна» в муці, а й почало експортувати свою продукцію за кордон.
Доцільно звернути увагу, що за 9 місяців 2018 року обсяг реалізованої промислової продукції ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» збільшився на 1 578,90 тис. гривень, або 38,4 (у розрахунку до показника 2017 року). 
По ТОВ «Дека-хліб» за аналогічний період відбулося збільшення обсягів виробництва у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 524,10 тис. гривень або 38,9%.
 
РОЗВИТОК ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ
 
Станом на 01.10.2018 року в м. Тростянець розроблено і діє 12 автобусних маршрутів з перевезень пасажирів. На всі маршрути розроблені паспорти автобусних маршрутів.

 
Також, згідно Закону України «Про автомобільний транспорт» ст. 44, 45, 46, 47, 48 гл. 10 «Організація перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування», були проведені конкурси. З переможцями конкурсів укладені договори.
            На даний час, згідно договорів, послуги по перевезенню пасажирів в                              м. Тростянець надають такі перевізники: ВАТ «Тростянецьке АТП-15946», ПП Тітова А.О., ПП Коломак М.І., ПП Марченко О.М. та КП ТМР «Тростянецькомунсервіс».
            Працівниками Тростянецької міської ради з перевізниками постійно проводяться наради та обстеження маршрутів руху автобусів щодо безпечного та якісного перевезення пасажирів по Тростянецькій міській ОТГ.
 
Кількість рейсів громадського транспорту по Тростянецькій міській ОТГ

з/п
Назва маршруту Кількість рейсів Перевізник
Маршрут № 1
1 Смородине – вул. Радомлянська 22 (11) ФОП Марченко О.В.
Маршрут № 2
2 вис. Гай – ЦРЛ 20 (10) ФОП Тітова А.О.
Маршрут № 3
3 вул. Зарічна-ЦРЛ-Вокзал 8 (4) КП ТМР «Тростянець комунсервіс»
Маршрут № 4
4 Вокзал - ЦРЛ 18 (9) КП ТМР «Тростянець комунсервіс»
Маршрут № 5
5 Вокзал – ЦРЛ 14 (7) КП ТМР «Тростянець комунсервіс»
Маршрут № 6
6 Хлібозавод РСС-Вокзал-ЦРЛ 30 (15) ФОП Коломак М.І
Маршрут № 7
7 Вокзал - ЦРЛ 24 (12) ФОП Марченко О.В.
Маршрут № 8
8 вул. Зарічна - вис. Гай 20 (10) ФОП Тітова А.О.
Маршрут № 9
9 вул. Радомлянська–
вул. Зарічна
6 (3) КП ТМР «Тростянець комунсервіс»
Маршрут № 10
10 Вокзал - ЦРЛ 16 (8) ВАТ «Тростянецьке АТП-15946»,
Маршрут № 11
11 Тростянець-Зарічне-Тростянець-Лучка-Тростянець 2(2) КП ТМР «Тростянець комунсервіс»
Маршрут № 12
12 Тростянець-Кам’янка- Кам’янецьке- Кам’янка -Тростянець 2(2) КП ТМР «Тростянець комунсервіс»
 
 
Для зручності громадян, що користуються послугами з автобусних перевезень, зупинки міста з інтенсивним пасажиропотоком будуть обладнані електронними табло прогнозування прибуття транспорту, проведений благоустрій та облаштування нових автобусних зупинок. А, також встановлення комплектів системи відеоспостереження в салонах автобусів для забезпечення контролю за наданням послуг з перевезенням, виявленню конфліктних ситуацій та їх вирішенню, покращення безпеки громадян, виявленню фактів правопорушень, у розмірі 70 тис. грн за 4 комплекти.
 
СПОЖИВЧИЙ РИНОК
 
На сьогодні у Тростянецькій міській ОТГ працює 2 ринки (Комунальне підприємство
«Тростянецький ринок» та Дочірнє підприємство «Ринок Європейський»), загальна торговельна площа яких становить близько 3076,23 м2, за спеціалізацією - змішані, на яких облаштовано 658 торгових місць. З метою забезпечення дотримання вимог чинного санітарного законодавства у сфері торговельного обслуговування населення на ринках ОТГ при реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, недопущення розповсюдження гострих кишкових інфекційних захворювань серед населення міста напередодні літнього періоду керівниками ринків проведено комплекс заходів по приведенню стану території ринків у відповідність до санітарних норм і правил. З метою підтримки місцевих товаровиробників та забезпечення мешканців ОТГ продовольчими товарами за доступними цінами, протягом звітного періоду підприємці та товаровиробники міста залучалися до участі у ярмарках, фестивалях та інших святкових заходах.
КП Тростянецької міської ради «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Підприємством за звітний період 2018 року було надано послуг на суму 700,9 тис. грн. (на 69, 2 тис. грн. менше ніж за аналогічний період 2017 року), витрати підприємства за 10 місяців 2018 року відповідно – 700,5 тис. грн. (на 69,6 тис. грн. менше ніж за аналогічний період 2017 року). За результатами роботи за звітний період 2018 року підприємство отримало прибуток в сумі 0,4 тис. грн. (майже на 1,0 тис. грн. менше аналогічного періоду 2017 року). Заборгованість по податках станом на 01.11.2018 року відсутня. Дебіторська заборгованість за товари, роботи  складає 18,3  тис. грн. На підприємстві працює 10 чоловік, середньомісячна заробітна плата за звітний період 2018 року склала - 3880,3 грн. 
ДП «Ринок Європейський» КП ТМР «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Підприємством за звітний період 2018 року було надано послуг на суму 732,3 тис. грн. (на 140,9 тис. грн. більше аналогічного періоду 2017 року ), відповідно витрати підприємства – 730,4 тис. грн. (на 144,9 тис. грн. більше аналогічного періоду 2017 року). За результатами роботи за звітний період 2018 року підприємство отримало прибуток в сумі - 1,9 тис. грн. (на 2,0 тис. грн. менше аналогічного періоду 2017 року). Заборгованість по податках станом на 01.11.2018 року відсутня.
На підприємстві працює 4 особи, середньомісячна заробітна плата за звітний період 2018 року склала – 4 119,25 грн. Заборгованість по заробітній платі відсутня.
 
 

 
РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА, ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 
Одним із головних пріоритетів в роботі Тростянецької міської ради є будівництво нових, капітальний ремонт та реконструкція існуючих об’єктів інфраструктури, залучення позабюджетних коштів шляхом подачі заявок на участь у грантових конкурсах, що реалізуються національними та міжнародними донорами.
Побудовано, капітально відремонтовано, реконструйовано:
Виконано першу чергу реконструкції мережі вуличного освітлення по вулицях: Комунальна, Грабовського, Тімірязєва, Л. Українки, Луніна, вартістю 92,970 тис. грн., економія від укладеного договору 11,184 тис. грн.
Розпочато першу чергу реконструкції мережі вуличного освітлення по вулицях:  Чорногірська, Чорновола, Пролетарська, З. Лучко, Жовтнева, пров. Жовтневий, вартістю 85,209 тис. грн.
Завершується реконструкція системи газопостачання котельні по вулиці Заводська, 1, вартістю 163,487 тис. грн.
Побудовано футбольне поле зі штучним покриттям розміром 40*20 метрів, по вулиці Шевченка, 3а, вартістю 1411,555 тис. грн. (713,383 тис. грн. з міського бюджету; 698,172 тис. грн. з державного бюджету).
Завершено  будівництво майданчика для гри у волейбол розміром 360 м2 (24х15) з поліуретановим покриттям Alsatan 1S вартістю 236,000 тис. грн.
Виконано роботи по капітальному ремонту тенісного корту вартістю 480,980 тис грн. (відновлення гумового покриття майданчику для гри у теніс розміром 576 м2 (32х18 м) з поліуретановим покриттям Alsatan 1S, 10 мм) в парку імені П.І. Чайковського.
Придбано та встановлено ігрове та спортивне обладнання для 6-ти дитячих та спортивних майданчиків Тростянецької міської ОТГ загальною вартістю 420, 215 тис.грн.:
- по вул. Набережна, 10а в м. Тростянець;
- по вул. Б. Хмельницького, 24;
- по вул. Радомлянська в м. Тростянець;
- по вул. Центральна, 1 в с. Лучка;
- по вул. Вєдяєва, 22а в с. Зарічне;
- по вул. Гагаріна в с. Кам’янка.
          Спільно з проектом ПРООН, встановлено інклюзивний дитячий майданчик для дітей з обмеженими можливостями в парку ім. П.І. Чайковського,  вартістю 167,950 тис.грн.
Розпочаті чи виконані роботи 2018 року, що вплинуть на роботу в 2019 році.
Виготовлено та затверджено передпроектну пропозицію:
«Реконструкція клубу під музейно-культурний комплекс по вул. Вєдяєва в с. Зарічне, Тростянецького району та створення туристичного, культурно-розважального кластеру» , вартістю 25 000,00  грн.
Виготовлено та затверджено проектно-кошторисну документацію:
- «Нове будівництво вхідної групи до парку імені П.І. Чайковського з боку вулиці Л. Татаренка в місті Тростянець Сумської області», кошторисною вартістю 4066,432 тис. грн.;
- «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Комунальна, Грабовського, Тімірязєва, Л. Українки, Луніна в м. Тростянець Сумської області», кошторисною вартістю 407,502 тис. грн.;

 
- «Нове будівництво мережі вуличного освітлення по вул. Зоряна, Куца, Остапа Вишні, Академіка Погребняка, Лісна в місті Тростянець Сумської області», кошторисною вартістю 2022,906 тис. грн.;
- «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Чорногірська, Чорновола, Пролетарська, З. Лучко, Жовтнева, пров. Жовтневий в м. Тростянець Сумської області», кошторисною вартістю 840,320 тис. грн.;
- «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Залізнична, Славгородська, Шевченка, Будівельна, Гришина, Нахімова, Коцюбинського, Кутузова, пров. Славгородський, Луніна, Кутузова в м. Тростянець Сумської області», кошторисною вартістю 947,701 тис. грн.;
- «Реконструкція системи газопостачання за адресою: вул. Заводська, 1 м. Тростянець Сумська область», кошторисною вартістю 184,304 тис. грн.;
- «Реконструкція системи водовідведення з центральної частини м. Тростянець. Напірний колектор господарчо-побутової каналізації по вул. Б. Хмельницького», кошторисною вартістю 2099,873 тис. грн.;
- «Реконструкція водопроводу по вул. Нескучанська та вул. Гурського в м. Тростянець Сумської області» кошторисною вартістю 1488,559 тис. грн.;
- «Реконструкція котельні по вул. Гагаріна, 145 в с. Кам’янка Тростянецького району Сумської області», кошторисною вартістю 2158,276 тис. грн.
- «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Островського, Грушевського, Гагаріна, Чайковського, Л. Толстого, Маяковського в м. Тростянець Сумської області»,попередня кошторисна вартість 736,225 тис. грн.
Виготовлено та передано на експертизу проектно-кошторисну документацію:
- «Реконструкція стадіону ім. Куца по вул. Кеніга в м. Тростянець Сумської області», попередня кошторисна вартість 35075,357 тис. грн.
- «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Ватутіна, 1 Травня, Садова, Мічуріна, Разіна, Гришина, пров. 1 Травня, Разіна, Пугачова, Тихий в м. Тростянець Сумської області», попередня кошторисна вартість 1343,144 тис. грн.;
- «Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Докучаєва, Кошового, Дачна, Сосновий бір, Героїв Крут, І. Ярмош, пров. Сосновий в м. Тростянець Сумської області», попередня кошторисна вартість 929,594  тис. грн.
Замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації:
- «Капітальний ремонт (термомодернізація) спеціалізованої школи I-III ступенів № 5» по вул. Миру, 32 в м. Тростянець Сумської області», заключено договір на загальну суму 257 825 грн. Спільно з відділом освіти Тростянецької міської ради продовжується робота по погодженню проектної документації.
Подано документи на отримання технічних умов для виготовлення проектів:
- «Будівництво газопроводу до с. Кам‘янка Тростянецького району Сумської області»;
- «Будівництво інженерних мереж електрозабезпечення до КНС промислового парку «Тростянець».
 

 
МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА
 

На основі розроблених у 2018 році топографо-геодезичних зйомок населених пунктів Тростянецької міської ОТГ М 1:2000 розпочато роботу по виготовленню містобудівної документації, а саме генеральних планів з планами зонування (розроблення схем планування та забудови територій), заключено договори:

- «Внесення змін до Генерального плану с. Кам’янка Тростянецького району Сумської області» загальна сума договору становить 119 650,00 грн;

- «Розроблення Генерального плану с. Зарічне Тростянецького району Сумської області» загальна сума договору становить 63 820,00 грн.

Відділом містобудування та архітектури було розроблено ескізи:
- художньо-скульптурної роботи «Пам’ятник Туриста»;
- художньо-скульптурної роботи пам’ятного знаку «Захисникам України» (заключено договір: «Обладнання, що підлягає встановленню художньо-скульптурна робота пам’ятного знака «Захисникам України», загальна сума договору 600 000,00 грн, попередньо сплачено 180 000,00 грн).
Відділ приймав участь у роботі по виготовленню та реалізації ескізів:
- капітального ремонту терапевтичного відділення комунального закладу Тростянецької міської ради «Тростянецька центральна районна лікарня»;
- капітального ремонту абонементу КЗ ТМР «Тростянецька публічна бібліотека»;
- капітального ремонту приміщення КП ТМР "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ ТРОСТЯНЕЦЬ";
- ремонту приміщень їдальні, кухні та коридору в ДП «Елегія» КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ» за адресою: вул. Заводська, 1;
- ремонту кімнати відпочинку ДП «Готель Тростянець» КП ТМР «Тростянецькомунсервіс» за адресою: вул. Благовіщенська, 30;
- благоустрою парку в с. Кам’янка по вул. Гагаріна;
- благоустрою прибудинкової території по вул. Л. Татаренка, 5а, 9а, 11а, 7а (придбання дерев та кущів).
 
ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 
У 2018 році, відділом проектної діяльності та міжнародного співробітництва було подано 59 проектних заявок на участь у грантових конкурсах, що реалізуються національними та міжнародними донорами.
З них, 17 конкурсних заявок отримали схвалення грантових комісій, у тому числі 9 – отримали фінансування на суму 24 164 663 грн. В 2018 році  реалізовано:
  1. Центр громадської безпеки "Сила і Честь". Залучена сума фінансування – 234 935 грн. Грантодавець – Міжнародний фонд «Відродження»;
  2. Фестиваль класичної музики Чайковський FEST. Залучена сума фінансування –  976 000 грн. Грантодавець –Міністерство культури України;
  3. Облаштування дитячого майданчика для дітей з обмеженими можливостями у парку ім. П.І. Чайковського. Залучена сума фінансування –  150 000 грн. Грантодавець – Програма розвитку ООН;
  4. Сучасна їдальня - запорука здорового харчування. Залучена сума фінансування –  190 680 грн. Грантодавець – Посольство Федеративної республіки Німеччина;

 
  1. Комфортна шкільна їдальня - шлях до здоров'я дітей. Залучена сума фінансування –  280 000 грн. Грантодавець – Посольство Федеративної республіки Німеччина;
  2. Реконструкція стадіону ім. Куца по вул. Кеніга в м. Тростянець, Сумської області (2-га черга). Залучена сума фінансування –  1 252 800 грн. Грантодавець – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;
  3. Тренінги із надання першої медичної допомоги для членів ГФ "СіЧ. Залучена сума фінансування –  8 000 грн. Грантодавець – ІСАР «Єднання».
Інші заявки отримали негрошові вигоди. Передбачено навчання на 2018-2019 р.р. співробітників Тростянецької міської ради, громадських активістів та представників ГО. Серед виграних проектів:
  • Розробка стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади (Проект «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст» (організований Асоціацією міст України спільно із GIZ) ;
  • Розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проекту державно-приватного партнерства, щодо будівництва об'єктів торгівлі поблизу вхідної групи до міського парку (Проект «Розвиток інфраструктури міста Тростянець шляхом розміщення об’єктів торгівлі та будівництва вхідної групи до міського парку ім. П.І. Чайковського» (організований Програмою «U-LEAD з Європою»);
  • Підвищення компетенцій представників громад у питаннях землекористування та просторового розвитку (Проект «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад» (організатор – CANactions School for Urban Studies за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»);
  • Впровадження заходів щодо енергоефективності у громаді та енергомоніторингу в громаді (Проект «Енергоефективність у громадах-2» (організатор – Програма «U-LEAD з Європою»);
  • Поставка новітнього обладнання та меблів, а також проведення спеціальних навчань персоналу Центру надання адміністративних послуг Тростянецької міської ОТГ (Проект «Сучасний ЦНАП у Тростянецькій ОТГ» (організатор – Програма «U-LEAD з Європою»);
  • Впровадження в діяльність органів місцевого самоврядування ОТГ ефективного соціального захисту (Проект «Повноваження і послуги соціального захисту в ОТГ».
В звітному періоді 2018 року подано 19 конкурсних заявок, які знаходяться на розгляді грантових комісій, із очікуваною сумою фінансування – 9 566 434 грн.
 
ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ ТА РИНОК ПРАЦІ
 
В січні – вересні 2018 року послугами служби зайнятості скористалось 560 безробітних, працевлаштовано 1 072 особи, що на 468 осіб (0,1%) більше ніж за аналогічний період 2017 року.
Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 395 безробітних.
На кінець вересня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних які мають статус безробітного та отримують послуги протягом періоду становила 1 590 осіб, що на 12,4% більше, ніж на кінець вересня 2017 року (1 415 осіб).

 
З початку 2018 року в місті створено 244 робочих місця, серед новостворених робочих місць 34 – у юридичних осіб та 210 – в малому бізнесі (зареєстровано 87 фізичних осіб як суб’єктів підприємницької діяльності, укладено 83 трудових договори між підприємцями та найманими працівниками).
Питання легалізації тіньової зайнятості та прихованої заробітної плати з початку року розглянуто на засіданнях комісії, спільно з представниками Головного управління ДФС у Сумській області (Тростянецьке відділення), управління Пенсійного фонду України Сумської області в Тростянецькому районі, управління соціального захисту населення, спеціаліста 1 категорії категорії з контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення апарату Тростянецької міської ради, профспілок визначались суб’єкти господарювання, де середній розмір заробітної плати був менше мінімального та відбулося зменшення чисельності штатних працівників, з’ясовувались причини такої ситуації та заходи по її покращенню.
  З початку 2018 року проведено 17 інспекційних відвідувань, а саме:
- з питань щодо виявлення неоформлених трудових відносин найманих працівників проведено 4 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання;
- з питань легалізації тіньової зайнятості, у одному з них виявлено тіньове робоче місце, після проведення відповідних заходів  робоче місце було легалізовано;
- з питань дотримання трудового законодавства в частині дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників проведено 13 інспекцйних відвідувань.
Порушення щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників виявлені по 3-м суб’єктам господарювання (2 юридичні особи та 1 ФОП).
За результатами відвідувань складені 4 протоколи про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.41 КупАП та передані до Тростянецького районного суду у Сумській області.
         Також, винесено 3 постанови про накладення фінансового штрафу в сумі 3 723 грн, згідно з абз.8 ч.2 ст.265 КЗпП.
Інспекційні відвідування проводились:
         - за інформацією ДФС ГУ у Сумській області (Тростянецьке відділення) щодо  невідповідності кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;
- за інформацією Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі, щодо  роботодавців, які нараховують заробітну плату менше мінімальної; роботодавців, у яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків, роботодавців, у яких протягом року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації, роботодавців з чисельністю 20 і більше працівників, у яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників
Було проведено ряд заходів в різних напрямках, а саме:
1. Інформаційно-роз’яснювальний напрямок:
- проведено 2 наради, надано консультації роботодавцям, фізичним особам -  підприємцям та юридичним особам, які зареєстровані на території Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади так і за її межами, (мають найману працю) з таких питань:
- використання праці неоформлених працівників;
- несвоєчасну і не в повному обсязі виплату зарплати;
- недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.
2. Інформаційно-аналітичний напрямок:
- збір відомостей про ФОП та підприємства, які діють на території району, але зареєстровані за її межами. Результатом проведеної роботи маємо зареєстровано ФОП по м. Тростянець – 15.
За відповідний період по Тростянецькій міській ОТГ було зареєстровано 87 ФОП, а саме:
- платники єдиного податку 1 групи (ставка 176,20 грн) – 44 особи ;
- платники єдиного податку 2 групи (ставка 744,60 грн) – 34 особи;
- платники єдиного податку 3 групи (ставка 5% від обсягу доходу) – 9 осіб.
Найманих працівників у ФОП зареєстровано 83 особи. Зареєстровано 34 юридичних особи. За відповідний період по Тростянецькій міській ОТГ було знято з обліку 65 ФОП, а саме:
- платники єдиного податку 1 групи (ставка 176,20 грн) – 32 особи ;
- платники єдиного податку 2 групи (ставка 744,60 грн) – 27 осіб;
- платники єдиного податку 3 групи (ставка 5% від обсягу доходу) – 6 осіб.
Знято з обліку 15 юридичних осіб.
Поряд з цим на постійній основі проводяться інформаційно - роз’яснювальна кампанія щодо недопустимості відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників .
Проведено 25 відвідувань ФОП та юридичних осіб інформаційно - роз’яснювального характеру, результатом яких є реєстрація 15 найманих працівників
 
ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ
 
Середній розмір заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) за ІІІ квартал 2018 року складав 6 675,12 грн., що на 20,28%  більше ніж у ІІІ кварталі 2017 року, що майже в 1,8 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати (3 723 грн.).
Фонд оплати праці штатних працівників за 9 місяців 2018 року склав 526,1 млн. грн., який збільшився на 23,7% порівняно з відповідним періодом минулого року.
Середньооблікова кількість працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) у ІІІ кварталі 2018 року складала 6 568 осіб, що на 2,8%  більше порівняно з Ш кварталом 2017 року.
Причиною низького рівня заробітної плати на окремих підприємствах є робота у скороченому режимі робочого часу внаслідок недостатніх обсягів замовлень на виготовлення товарів та виконання робіт (надання послуг).
Протягом січня - вересня 2018 року, за статистичними даними, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Тростянецького району відсутня.
 
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
 
За 9 місяців 2018 року 6 991 сімей міста охоплено системою соціального захисту з питань надання різних видів державної соціальної допомоги. Житлову субсидію отримують  5 934 сімей міста. З початку року субсидії призначено на загальну суму 36,9 млн. грн. Середній розмір субсидії становив 622,78 гривень, 1 057 сімей міста отримують інші види державної соціальної допомоги (допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, тощо), видатки на надання яких з початку
 
року склали 28,8 тис гривень. Заборгованість із виплати усіх видів соціальної допомоги відсутня. 4 988 пільговиків різних категорій перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. Користуються пільгами 5 544 пільговиків, з них 3 578 осіб без урахування доходів (інваліди війни, учасники бойових дій, «чорнобильці» 1 та 2 категорій, ветерани військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, сім’ї загиблих), 1 966 осіб - з урахуванням доходів, але дохід не перевищує 2 240 гривень. На обліку в комунальній установі «Територіального центру соціального обслуговування Тростянецької міської ради знаходиться 211 осіб.
            Головними напрямками діяльності територіального центру є надання соціальних послуг одиноким, одиноко проживаючим громадянам та особам з інвалідністю, які проживають на території Тростянецької ОТГ, перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.
В структурі територіального центру соціального обслуговування діє відділення соціальної допомоги вдома. На обслуговуванні в установі знаходиться 211 осіб похилого віку. Із загальної кількості обслуговуваних - 173 одиноких та 38 одиноко проживаючих громадян. Соціальні послуги надаються  на безоплатній та платній основах.
Тринадцять соціальних робітників надають одиноким непрацездатним громадянам систематичну допомогу в купівлі продуктів харчування, доставці медикаментів, приготування їжі, прибиранні житла, тощо. Робітником з комплексного обслуговування 162 одиноким  пристарілим проведено ремонтні роботи по впорядкуванню житлових приміщень та присадибних ділянок.
Ведеться робота по оформленню документів для призначення житлової субсидії одиноким пристарілим громадянам, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування.      
          При територіальному центрі функціонує центр обліку бездомних осіб,  діє «Банк одягу», який забезпечує одягом та взуттям бувшого у вжитку малозабезпечених та бездомних громадян. Функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації для інвалідів та хворих людей.
            З метою стовідсоткового охоплення соціальним обслуговуванням громадян, які опинились в складних життєвих обставинах, а також  зважаючи на основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, необхідно розширити перелік надання послуг, потребуючим малозабезпеченим громадянам, а саме:
  • соціальний супровід;
  • надання натуральної допомоги (пошиття та ремонт одягу, перукарські послуги, прання білизни та одягу тощо).
 
Квартирний облік
 
Приватизація квартир державного житлового фонду проводиться з 1993 року. За цей час приватизовано 1912 квартир, у тому числі в 2018 році 3 квартир (див. графік).
З метою визначення правових, організаційних та соціальних засад державної політики щодо забезпечення конституційного права соціально-незахищених верств населення України на отримання житла у 2007 році прийнято Закон України «Про житловий фонд Соціального призначення».
 У відповідності до прийнятого Закону в 2007 році  рішенням міської ради  була прийнята загальноміська Програма «Соціальне житло».
 
Загальноміською Програмою «Соціальне житло» було визначено, що під поняттям «Соціальне житло» - розуміються будинки, житло у будинках всіх форм власності із житлового фонду соціального призначення.
На підставі прийнятої Програми, рішенням виконавчого комітету № 264 від 16.10.2008 року гуртожитку по вул. Заводська, 1 було надано статус соціального житла, що передбачає соціальний захист громадян при умові, що таке житло є єдиним місцем їх проживання.
Відповідно до чинного житлового законодавства виконавчий комітет щорічно проводить перереєстрацію громадян, що перебувають у черзі на отримання житла, під час якої перевіряються їх облікові дані.
Оновлені списки станом на 1 січня кожного року оприлюднюються на спеціально обладнаних стендах у приміщенні міської ради.
Станом на 01.01.2018  року в міськвиконкомі знаходиться на квартирному обліку  511 сімей, із них по списках:
  • в загальних списках – 334 сімей;
  • в списках першочергового отримання житла – 75 сімей;
  • в списках позачергового отримання житла – 26 сімей;
  • в списках житлово- будівельного кооперативу – 76 сімей.
Із них по категоріях:
  • учасники бойових дій в Афганістані – 6 чол.;
  • військовослужбовці, звільнені в запас, або у відставку – 1 чол.;
  • учасники ліквідації на ЧАЕС – 7 сімей;
  • учасники АТО – 18;
  • інваліди війни – 3;
  • багатодітні сім’ї – 20.
 
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
 
Житлово-комунальне господарство є провідною галуззю, оскільки забезпечує життєдіяльність міста.
Одним із головних пріоритетів в роботі Тростянецької міської ради є покращення благоустрою міста, належне утримання житлово-комунального господарства, будівництво нових, капітальний ремонт та реконструкція існуючих об’єктів інфраструктури.
Протягом 2018 року виконано значну роботу по благоустрою міста. Це ремонт Доріг, тротуарів, автостоянок: виконані роботи по поточному дрібному та середньому ремонту доріг, де було укладено 1341,6 тонн асфальтобетону на загальну суму 4416589,46грн.  і було заасфальтовано 11100м2  покриття, а саме:
вул.Пам’яті  загальною площею 173м2 на суму 79846 грн.; 
вул.Зарічна загальною площею 389м2 на суму198741грн.;
вул.Енергетиків загальною площею 463 м2 на суму 189820 грн.;
вул.Скрябіна, Миру, Заводська, Кеніга, Б.Хмельницького, Нескучанська, Машинобудівна, загальною площею  672 м2   на суму 384754 грн.;
  -    вул. Братушки   загальною площею 184м2  на суму 99847 грн.;
  -    вул. Набережна  загальною площею 278м2  на суму 249572 грн.;
  -    площа 40 армії загальною площею 109м2   на суму 59902,92 грн.;
  -    вул. Б.Хмельницького, Підлісна загальною площею 336м2  на суму189923,53 грн.;

 
  -    вул. Гришина, Луніна  загальною площею 185м2   на суму  99808,68 грн.;
  -    вул. Благовіщенська, Вознесенська  загальною площею на суму 149980,44 грн.  площа  332 м2.
  -вул.Татаренко 3а   заг.площа 443 м2  на суму 142664.81грн.
  -стоянка стадіон  заг.площа 287 м2 на суму 124.153грн;
  - Квадрат  заг.Площа487 м2    на суму 199597 грн;
  -вул. Трикутна  заг.площа 60 м2 на суму 35183 грн;
  -вул. Лісна заг площа 21 м2 на суму  9767грн.
  - вл.будівельників 6 заг.площа 87 м2 на суму 17346 грн;
  - благоустрій в’їздів ДНЗ Калинка заг.площа 128 м2 на суму 32733грн.
  -вул.Гаівська  загальна площа 2150 м² на суму 9400080грн.
  -вул.Радомлянська заг площа 1850 м² на суму  95239108 грн.
 
                             Загальна динаміка ремонту доріг
                             по м. Тростянець за 2010-2018 роки
 

Проведені  роботи  по ремонту тротуару по вул. Миру на загальну суму 498963 грн. площею 610м2.
Проведений ремонт тротуари біля міської ради на суму 55448,48грн площею 111м²
Ремонт тротуару по вул. Татаренка вздовж ДНЗ «Калинка» на суму 46533.18 грн площею 115м²
Ремонт тротуару  в паркі ім. Чайковського навколо спортивного майданчика 113м² на суму 48000грн.
Ремонт тротуару по вул., Татаренко в квадраті на суму 39500грн площею79м²
Загальна площа побудованих та відремонтованих тротуарів склала 1028 м2.
Загальна вартість робіт 636,195 тис. грн.
По вул. Миру плиткою вимощено пішохідні переходи на загальну суму 41000  грн,  по місту нанесені фарбою пішохідні переходи.
 
 
 
 
 

 
Загальна динаміка будівництва тротуарів
по м. Тростянець за 2010-2018 роки
 

 
            Активно проводились роботи по благоустрою дворових територій  по слідую чим адресам: вул. Шкільна 9А, Благовіщенська 52А, Б, В, Б. Хмельницького 15 на загальну суму 65699,78 грн. вул. Будівельників 6 на загальну суму 17346грн. вул. Татаренка 5а ,7а,9а. на загальну суму 260000 грн. Відродження 6а, 2а на загальну суму194885грн.
 вул. Енергетиків 8 на загальну суму 12538грн. В парку ім. П.І. Чайковського вимощено плиткою площадка площею 35м2 на суму 16280 грн.  Вимощена плиткою автостоянка біля ДНЗ «  калинка» та біля храму по вул. Вознесенська
 на суму 263109 грн. 
Облаштована автостоянка Біля готелю « Елегія»
благоустрій в’їздів ДНЗ Калинка заг. площа 128 м2 на суму 32733грн.
Проведено благоустрій 2 автобусних зупинок  на загальну суму 20000грн.
Проведено розмітку центральних доріг міста, вартість виконаних робіт становить 72998  грн.
Так, Комунальне підприємство «Тростянецькомунсервіс» та його дочірні підприємства «Екосервіс», «Готель Тростянець», «Зеленбуд», ДП «Тросянецьпастранс» в місті Тростянець здійснюють надання житлово-комунальних послуг, забезпечують місто водопостачанням, здійснюють водовідведення, надають послуги по вивезенню та утилізації побутових відходів, виконують роботи по його благоустрою та утриманню в належному санітарному та естетичному стані.
На балансі комунального підприємства «Тростянецькомунсервіс» знаходиться 10 водозаборів, 19 артезіанських свердловин, із яких 15 станом на сьогодні задіяні на постачанні води.
Підприємство обслуговує 7 каналізаційних насосних станцій, центральні очисні споруди, встановлена потужність яких – 2,8 тис.м3/добу, та очисні споруди на виселку Веселе зі встановленою потужністю 1,3 тис.м3/добу.
Підприємство обслуговує 34,4 км водопровідних мереж, 9,7 км каналізаційних мереж.
Станом на 01.11.2018 року у місті забезпечено водопроводом та каналізацією 4 732 абонентів, в т. ч. населення – 4 554 абонентів.
Забезпечено приладами обліку водопостачання на 01.10.2018 року 3 946 абонентів.             Протягом 2018 року було встановлено 48 приладів обліку.
Знос основних виробничих засобів станом на 01.10.2018 року складає 60,9%, в тому числі водопровідних мереж 56,5%, каналізаційні – 67,2%.

 
В 2018 році за кошти місцевого бюджету було здійснено: капітальний ремонт насосного обладнання на суму 64,3 тис. грн. та капітальний ремонт самоплинного колектору шляхом прочищення каналізаційних колекторів каналопромивальною машиною та гідродинамічною установкою високого тиску на базі спецавтомобіля для очищення трубопроводів. Роботи проведені на каналізаційних мережах протяжністю 1 795 метрів по вулицях Будівельна, Б. Хмельницького, Гришина та Набережна, а також проведено прочищення 62-х каналізаційних оглядових колодязів. Вартість зазначених робіт – 150,0 тис. грн. Також, протягом 2018 року було придбано: насосне обладнання на суму 196,6 тис. грн.; автомобіль для бригади дільниці «Водопостачання» вартістю 199,5 тис. грн.; снігоочисний відвал на автомобіль МАЗ вартістю 150,0 тис. грн.; перетворювач частоти за 63,4 тис. грн; три одиниці нових комунальних автобусів на суму 3 648,2 тис. грн.; пристрої спостереження для встановлення в автобусах за 9,8 тис. грн.
На 01.10.2018 року у КП «Тростянецькомунсервіс» працюють підрозділи задіяні на водопостачанні, водовідведенні, санітарній очистці (вивезення рідких побутових відходів), наданні автомобільних та інших послуг.
Очікувана сума збитків за 2018 рік складає 630,0 тис. грн. (58,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року).
Протягом звітного періоду КП «Тростянецькомунсервіс» було піднято 274,0 тис.м3 води (10% менше, ніж аналогічний період минулого року). Реалізовано води за цей період – 180,6 тис.м3 (10% менше, ніж аналогічний період минулого року). Значних змін в обсягах споживання води в порівнянні з минулим роком не відбулося. Втрати води складають 93,4 тис.м3, або 34,1%. Причиною втрат є пориви, кількість яких за звітний період - 77 та нераціональне використання питної води споживачами, що не мають засобів обліку. Підприємством вживаються різноманітні заходи щодо виявлення порушників, які нераціонально використовують воду, а саме подвірний обхід споживачів послуг. Крім того, проводиться роз’яснювальна робота щодо встановлення лічильників для облікового водокористування.
         Підрозділ «водовідведення» займається обслуговуванням 2-х очисних споруд та 4-х каналізаційних насосних станцій.
            Протягом 9 місяців 2018 року прийнято та очищено стоків – 217,1 тис.м3 в т.ч. від:
            - населення – 86,6 тис. м3;
            - бюджетних установ – 9,9 тис. м3;
            - інших  споживачів – 120,6 тис. м3, у т.ч. ПрАТ «Монделіс Україна» – 108,7 тис. м3.
            Протягом 2018 року середньомісячна заробітна плата одного працівника збільшилася на 23,0% в порівнянні з 2017 роком.
 
Показники оплати населення
за надані послуги по КП «Тростянецькомунсервіс»
(водопостачання та водовідведення)
 
Місяць Нараховано Сплачено % Нараховано Сплачено %
2017 рік 2018 рік
Січень 91 269 70 767 116,2 111 216 107 934 100,6
Лютий 106 064 87 841 96,2 114 264 117 281 105,5
Березень 69 215 96 800 91,3 213 359 112 804 98,7

 
Квітень 85 838 74 028 107,0 49 234 107 978 50,6
Травень 124 854 80 932 94,3 221 556 139 714 283,8
Червень 156 088 112 634 90,2 226 724 198 982 89,8
Липень 169 688 187 233 120,0 251 305 233 868 103,2
Серпень 179 416 176 384 103,9 266 306 247 076 98,3
Вересень 157 848 184 689 102,9 267 012 265 259 99,6
Жовтень 146 085 173 889 110,2 256 496 271 994 101,9
Листопад 112 228 150 351 102,9 - - -
Грудень 107 320 115 994 103,4 - - -
Всього за рік 1 459 505 1 511 542 103,6 1 828 296 1 802 890 98,6
           
Відсоток оплати наданих послуг населенню з централізованого водопостачання та водовідведення протягом 9 місяців 2018 року склав - 98,6.
            З метою максимального залишення тарифів на водопостачання та водовідведення на діючому рівні потрібна максимальна допомога підприємству на ремонт та оновлення основних фондів.
 
Дочірнє підприємство «Екосервіс» визнано виконавцем послуг по збиранню та захороненню твердих побутових відходів по м. Тростянець. На підприємстві  діють такі підрозділи:
  • шляхова дільниця – надання автопослуг по благоустрою міста;
  • саночищення - збирання та захоронення твердих побутових відходів.
Штатна чисельність працюючих складає - 26 чоловік (із них 1 чол. сумісник). Фонд оплати праці за звітний період очікується – 1 476,2 тис. грн. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого - 4 731,0 грн.
На підприємстві функціонують наступні одиниці техніки: сміттєвози – 3 одиниці, трактори з причепами Т-40, ЮМЗ-6, МТЗ-82,1, навісне обладнання до трактора МТЗ – 82,1: відвал, щітка для підмітання, косарка роторна,  автонавантажувач Т-150 К(колісний), комбінована дорожня машина ЗІЛ-130 КДМ. Потребують капітального ремонту бульдозер Т-150, автогрейдер ДЗ – 143, сміттєвоз.
Протягом 2018 року підприємство очікує надати транспортних послуг по благоустрою міста  на загальну суму 1 079,0 тис. грн.
За звітний період виконувались роботи: по чищенню доріг від снігу; підсипці доріг щебнем; грейдування вулиць; посипання доріг піщано – сольовою сумішшю; монтаж елементів примусового зменшення швидкості; благоустрою парку Чайковського, прибудинкових територій; встановлення дитячих майданчиків, ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
            Основним видом діяльності підприємства є збирання і вивезення сміття. Планується зібрати та провести захоронення 32,5 тис.м3 твердих побутових відходів на загальну суму 3 240,00 тис. грн.
      На даний час підприємство обслуговує 13,0 тисяч абонентів з них: 8,5 тис. чол. з приватного сектору та 4,5 тис. чол. з багатоквартирного житлового фонду. Послугою охоплено 171-ну вулицю міста, та 14  сільських вулиць Лучки, Зарічного, Кам’янки.
 
З червня цього року підприємство почало надавати послуги по вивезенню сміття жителям сіл Лучка і Зарічне, з жовтня жителям Кам’янки. Загалом складено 51 договір, залучено 73 споживача по Зарічненському квартальному комітету та 146 договорів на 255 споживачів по Кам’янському квартальному комітету. В планах робота по складанню договорів по селу Кам’янецьке.
Послугами централізованого вивезення сміття користується 34 бюджетні установи, 197 підприємств, 58 підприємств самостійно проводить захоронення ТПВ.
В розрізі норм утворення ТПВ підприємство обслуговує:
робочих місць побутового обслуговування        - 166;
адміністративних робочих місць                          - 1 251;
площі  промислових магазинів                             - 2 055 м2;
площі  продовольчих магазинів                            - 682 м2;
складські  приміщення                                           - 1 207 м2;
посадкові місця (кафе, бари)                                  - 161 місце;
стоматологічні кабінети,                                        - 1 645 відвідувань;
школи міста                                                             - 2 038 учнів;
дитячі садки                                                             - 611 дітей;
кондитерський цех                                                 - 70 м2.
 
Решта підприємств та організацій оплачує послугу по фактичному обсягу                                   утворення ТПВ: ПрАТ «Moнделіс Україна», ПАТ «Якобз Дау Егбертс Україна», АТБ-Маркет, ЦРЛ, спортивний клуб «Надія», Тростянецький ВП (м. Тростянець) Охтирського ГУНП в Сумській області, «Тростянецький ринок», «Міська ритуальна служба», ТОВ «Дека-хліб», Сумська дирекція з перевезень, ТЦ «Млин», Тростянецьке лісове господарство.
 
Графік кількості вивезених ТПВ (тис. м3) та кількість абонентів (тис. чол.)
за 2012-2018 роки та план на 2019 рік
 
 


 
Розглянувши вищевказаний графік, видно зростання обсягів зібраних та прийнятих на захоронення ТПВ протягом 2012-2018 рр.
 
Рік Обсяг ТПВ (тис. м3) Кількість споживачів
(тис. чол.)
2011 22,3 10,1
2012 25,7 11,0
2013 25,8 11,3
2014 26,5 11,6
2015 28,8 12,5
2016 32,7 12,6
2017 32,7 12,7
Очік. обсяг в 2018  
32,5
 
13,0
План 2019 33,0 13,1
 
Дочірнє підприємство «Готель Тростянець» надає в місті готельні послуги. На підприємстві працює 5 осіб. Середньомісячна заробітна плата за звітний період склала  3287,60  грн.                     Всього в наявності підприємство має 11 номерів на 20 ліжко-місць.
 
Динаміка надання ліжко-місць за 9 місяців 2016-2018 рр.
 

 
        З початку 2018 року підприємством надано 1 596 ліжко-місць.
        За 9 місяців 2018 року ДП «Готель Тростянець» за результатами фінансової діяльності отримано дохід в сумі – 504,4 тис. грн., відповідно витрати склали 495,5 тис. грн.
       
          За результатами фінансової діяльності підприємства за 9 місяців 2018 року отримано прибуток в сумі 8,9 тис. грн.
        Доходи від основного виду діяльності отримано підприємством від надання ліжко-місць представлені в наступній таблиці:
 
Клас номера Ліжко-місця, кількість Доходи, тис. грн.
Стандарт 606 94,7
Поліпшені 990 266,2
Всього: 1 596 360,9
 
            Також за 9 місяців 2018 року підприємство отримало доходів у сумі 103,6 тис. грн. від надання приміщень в оренду, відшкодування комунальних послуг та інших послуг.
            Станом на 01.10.2018 року підприємство не має заборгованості з оплати праці та заборгованості по податках і зборах.
            Загальна дебіторська заборгованість станом на 01.10.2018 року складає 15,8 тис. грн., в т.ч. орендна плата – 6,5  тис. грн.
            Кредиторська заборгованість складає 11,1  тис. грн.,
            Протягом звітного періоду для забезпечення комфортних умов проживаючих  здійснено ремонтні роботи та оновлено матеріальну бази на загальну суму 171,9 тис. грн., з них 165,9 тис. грн. кошти місцевого бюджету:
            - капітальний ремонт кімнати №7 та №12 (було придбано постільна білизна, гардини та встановлено кондиціонери, телевізори, набір меблів та побутової техніки);
            - придбано килимову доріжку 16,5 м в коридор готелю на 2 поверсі;
            - капітальний ремонт кімнати на 1 поверсі;
            - встановлено водостоки на фасадну сторону будівлі;
                        - зроблено поточний ремонт 3-кімнат, а саме: замінено шпалери, лінолеум, пофарбовано двері, батареї;
            - проведено очищення та заміну деяких деталей 4-х водонагрівачів;
            - утеплення бокового фасаду готелю;
            - капітальний ремонт в холі 1-2 поверхів, сходової клітини.
            В результаті проведених ремонтних робіт номерний фонд збільшився на 3 ліжко-місця.
Дочірнє підприємство «Зеленбуд» має два підрозділи: благоустрій і ремонтна дільниця. Загальна кількість працюючих на підприємстві 28 чоловік. У звітному періоді проводились наступні роботи: зрізування аварійних дерев, розпилювання дров, чищення доріг від снігу, посипання тротуарів піщано- сольовою сумішшю, чищення мережі водовідведення (ливневої каналізації), висадці саджанців, покос трави та надавались інші послуги. Підприємство орендує один автотранспортний засіб в КП ТМР «Тростянецькомунсервіс».
Балансова вартість основних фондів підприємства становить 5 474,9 тис. грн. із них: тротуари – 1 644,7 тис. грн., містки – 405,0 тис. грн., колодязі – 290 штук на суму 129,3 тис. грн., дерев на суму 132,0 тис. грн. та інші – 3 163,9 тис. грн.
Підприємством за 9 місяців 2018 року було надано послуг на суму 1 731,7 тис. грн., вартість наданих послуг становить 1 723,5 тис. грн. Прибуток на підприємстві складає 8,2 тис. грн. Станом на 01.10.2018 року прострочена заборгованість з оплати праці та податках відсутня. По підприємству за 9 місяців 2018 року фонд споживання складає 1 092,2 тис. грн.
Середня заробітна плата по підприємству становить 5 515 грн.
 
Дебіторська заборгованість складає 140,8 тис. грн., кредиторська – 95,4  тис. грн.   
За звітний період 2018 року від населення надійшло 136 заяв з питань ремонту колодязів, виділення відер, тросу, цепків, спилення дерев, з них: 70 виконано, 66 заяв залишаються на контролі.
Також виконувались роботи по заявам, які надійшли через он-лайн платформу «Відкрите місто»: отримано 232 звернення, виконано 195 звернень на контролі залишається 37 звернень.
За 9 місяців 2018 року зрізано 114 дерев на суму 120,3 тис. грн. по вулицях: Залізнична, Нескучанська, Енергетиків, Заводська, О. Береста, Луніна, Комарова, Комунальна, Дачна, Сосновий бір, Кеніга, Благовіщенська, Шевченко, Вознесенська, Лісна, провулок Луговий, парк ім. П.І. Чайковського, стадіон імені Куца, с. Лучка, с. Камянка,      с. Кам'янецьке.
В результаті спилення дерев було отримано 213,5 с/м дров, які були завезені у Тростянецьке КП «ТЖЕУ» 30,5 с/м,, КП  «Тростянецькомунсервіс» 115 с/м, лікарня 28,5 с/м, Лучка клуб 4 с/м, Камянка с/рада 17 с/м., пожежне ДЕПО, 16 с/м. ДП «Екосервіс».
Проводився  благоустрій місць відпочинку на водоймі урочища «Нескучне», озера Красне – сума наданих послуг становить  59,6 тис. грн. 
Протягом звітного періоду утримувалися в належному стані парки, дороги, тротуари.  Проводилося чищення пішохідних доріжок від снігу та їх посипання піщано-сольовою сумішшю виконано робіт на суму 1005,4 тис. грн.
Надані послуги по благоустрою парку імені Чайковського, парку села Камянка на суму 14,4 тис. грн. Обслуговувались міські туалети, вартість послуг становить  5,3 тис.грн.
Надавались послуги по озелененню міста та покосу трави на суму 115,1 тис. грн., в т.ч. на стадіон імені В. Куца виконувались роботи по покосу трави на суму 18,7 тис. грн., за звітний період висаджено петуній 12100 шт., агератума 300 шт., сальвії 300 шт., бакопа        6 шт., сульфіній 110 шт., чорнобривці 500 шт., самшит 9 шт. (загальна кількість 13,3 тис. шт). Проводились роботи по чищенню мереж дощової каналізації на суму 18,2 тис.грн.
         Проведено розпилення дров у Цукрозаводському, Смородянському, Радомлянському клубах та у ДНЗ «Калинка» на суму 13,7 тис. грн.
За звітний період надавались послуги по встановленню, ремонту та благоустрою дитячих спортивних майданчиків на суму 59,8 тис.грн., встановлено шість спортивно-дитячих майданчиків, а саме в селі Лучка, Кам'янка, по вул. Б. Хмельницького, 24, Радомлянська, 45. 
Відремонтовано 67 колодязів, в т.ч. поточний ремонт 28 шахтних колодязів загальна сума послуги становить 153,2 тис. грн.,  видавались головам вуличних комітетів – відра 102, цепка 18,5 м., тросу 305 м. 
Проводились роботи по чищенню шахтних колодязів, а також  проведено лабораторні дослідження питної води  на суму 60,8 тис. грн., по вулиці Радищева,14, Радомлянська, 45, Молодіжна,8, Садова,10, Покровська, 9, З.Лучко, 16, Братська, 29, Абрикосова, 33; пров. Супруна, 8; Кам’янський комітет – вулиця Центральна, 234, 60, Садова, 10, Лісна, 10, Ватутіна, 28, 92, Зарічненський квартальний комітет – Садова, 10, Садова Каптаж, Лугова, 2, Лісна, 11, Вєдяєва, 57, проведено лабораторні дослідження води Кам'янський квартальний комітет 10 штук, Зарічненський квартальний комітет 10 штук, по місту 30 штук.
Встановлено дорожні знаки в кількості 22 шт. по вулицях Відродження, Миру, К.Скрябіна, Кеніга, Комарова, Машинобудівна, Заводська на суму 9,8 тис. грн.

 
Виконувались роботи по встановленню огоржі по вулиці Благовіщенська, Вознесенська, також проводився поточний ремонт огорож – загальна сума виконаних робіт становить 26,9 тис. грн.
Проведено роботи по ремонту пішохідних містків, парканів, лавочок, малих архітектурних форм, встановлено урни на суму 32,2 тис. грн. Надавались послуги по ліквідації стихійних явищ під час паводу на суму 13,6 тис. грн. Надавалися послуги по проведенню святкових заходів: святкування Нового року та Різдва, Водохреща, дня Соборності України, вшанування Небесної сотні, вшанування учасників бойових дій Афганістану, святкування  8-го березня, дня ЖКГ, 204-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, Тростянецька масляна та інші свята загалом надано послуг на суму 30,8 тис. грн.
Виконувались роботи по чищенню канав по вулицях Шевченка, Пам'яті, провулок Фадєєва на загальну суму 6,6 тис. грн. Встановлено аншлаг с. Лучка на суму 1,2 тис. грн.
ДП «Тростянецьпастранс» створене відповідно до рішення 10 сесії 7 скликання (четверте пленарне засідання) Тростянецької міської ради № 536 від  26.06.2018 року і зареєстроване 15 серпня 2018 року. Підприємство створене з метою забезпечення потреб населення у наданні послуг з перевезення пасажирів міським наземним автомобільним транспортом, підвищення якості транспортних послуг, забезпечення належного функціонування міського наземного транспорту загального користування та створення сприятливих умов для його розвитку
КП ТМР «Енерголюкс» створене 1 липня 2014 року, займається технічним обслуговуванням та утриманням в належному стані систем вуличного освітлення міста декоративного підсвічення та світлофорних об’єктів. На підприємстві працює 4 чоловіки. Середньомісячна заробітна плата складає 5 458 грн.
На балансі підприємства знаходяться повітряні ліхтарні лінії електропередач, розташовані  по вулицях Благовіщенська, Миру, Кузьми Скрябіна, Зарічна, Набережна, Нескучанська, Пам’яті, Раїси Кириченко, Підлісна, Вознесенська, Луніна, Братська, 8-го Березня, Володимира Великого, Гурського, Локомотивна, Юбілейна, Кеніга, Жовтнева, Машинобудівна, Гаївська, Супруна, Шевченка, Л. Татаренка, Б. Хмельницького, Єсеніна, Вишнева, лінія електропередач до Круглого Двору, обладнання декоративного підсвічення Альтанки, садиби Л. Кеніга, Круглого Двору, а також світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Горького - Набережна-Воровського, вулиць Вознесенська – Л. Татаренко – Грушевського - Благовіщенська.
Щороку підприємство виконує завдання міської ради по збільшенню кількості світлоточок. Так, протягом 2018 року підприємством загалом встановлено 109 ліхтарів.
 
Кількість встановлених ліхтарів за 2005-2018 роки
 
Роки 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 План на 2019
 рік
Кіль-
кість
215 151 72 105 104 115 44 70 89 90 85 128 117 109 100
 
 
 
 
Загальна кількість встановлених ліхтарів по роках
представлена у наступній діаграмі:

Кількість встановлених лічильників
обліку електроенергії за 2010-2018 р.р.
 
На даний момент Тростянецької міською радою виготовлено 6 проектів по реконструкції вуличного освітлення, які включають в себе встановленню шаф обліку, монтажу ліхтарного проводу, встановлення ліхтарів та додаткових опор ліній електропередачи по вулицям міста. По двох проектам виконано першу чергу реконструкції вуличного освітлення.
 
Роки 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 р.
План
Кіл-ть
ліч-ків
25 2 3 0 0 1 1 0 0 2 4
 
 
Загальна кількість діючих лічильників представлена у наступній діаграмі:
 
 
Міська рада завжди приділяла особливу увагу рівню освітлення міста, а значіть і рівню комфорту та безпеки громадян.
           

Комунальне підприємство Тростянецьке житлово-експлуатаційне управління надає послуги з утримання будинків та прибудинкових територій,по опаленню бюджетних установ міста та  має у своєму складі такі підрозділи:
ДП «Будинкоуправління», ДП «Ремсервіс» виконує роботи по капітальному ремонту житлового фонду, ремонту дитячих садків, благоустрою міста,  а також заявки населення по заміні та улаштуванню нових інженерних систем в квартирах.
ДП «Комунжитло» виконує поточне утримання та поточний ремонт гуртожитку по вул. Заводська, 1.
ДП «Елегія" виконує роботи по утриманню кімнат поліпшеного проживання за адресою вул. Заводська 1.
 
Діяльність КП «ТЖЕУ».
Виробничі показники по КП «ТЖЕУ» за 2015-2018 роки
та план на 2019 рік
  План 2015 р.                                      тис. грн. Факт
2015 р.
тис. грн.
План 2016 р.                                      тис. грн. Факт
2016 р.
тис. грн.
План 2017р.
тис. грн.
Факт
2017р
тис. грн.
План
2018 р.
тис. грн.
Факт
2018р
тис. грн.
План
2019 р.
тис. грн.
Доходи 2 101,7 2 101,7 3 345,0 5 438,6 8 904,7 8 184,2 9 230,5 9 181,4 12 894,9
Витрати 1 956,7 2 404,4 3 194,0 5 181,1 7 950,8 7 914,2 7 950,8 9 001,4 11 816,6
Прибуток 145,0 - 151,0 257,5 953,9 270,0 953,9 180,0 1 078,3
Збиток - 302,7 - - - - - - -
 
Динаміка виконання основних видів робіт по КП «Тростянецьке ЖЕУ» по поточному утриманню житлового фонду за 2015-2018 роки та план на 2019 рік
 
Перелік робіт 2015 р. 2016 р. 2017 р. 2018 р. План
2019 р.
Ремонт під'їздів, шт. 17 27 20 34 32
Поточний ремонт покрівель, кількість будинків 18 24 26 7 8
м. кв. 62,3 33 68 81,4 90
Заміна водопроводів, квартир 15 38 104 83 104
м. погонних 29,5 23 32 27 32
Заміна каналізації, квартир             19 28 26 30 26
м. погонних 28,3 42 28 105 28
Виконання заявок населення 1269 1303 1772 1793 1800
 
Ремонт під’їздів
за 9 місяців 2018р
 
Адреса Кількість під’їздів
1 вул. Кенега, 42а 1
2 вул. Миру, 15 2
3 вул. Заводська, 2а 4

 
4 вул. Шевченко, 120в 3
5 вул. Благовіщенська, 22 4
6 вул. Миру, 12а 3
7 вул. Миру, 21 2
8 вул. Л. Татаренка, 11а 4
9 вул. Шкільна, 9а 3
10 вул. Миру, 28б 3
11 вул. Шевченко, 9 1
12 вул. Набережна, 35 2
13 вул. Благовіщенська, 9 2
  Всього 34
 
Виконання робіт по поточному ремонту житлового фонду за 2018 р.:
Протягом 2018 року підприємством КП «ТЖЕУ» разом із дочірніми підприємствами забезпечено безперебійне надання послуг по водопостачанню, електропостачанню, чищенню каналізації. Підприємство основну увагу приділяє поточному ремонту житлового фонду.
            Виконано 1793 заявки населення по ліквідації несправностей на системах водопостачання, каналізації, електрозабезпечення, що на 21 заявки більше, ніж у відповідний період 2017 року. Дану тенденцію заплановано зберегти на 2019 рік.
Належну увагу протягом 2018 року буде приділено своєчасності оплати населенням  квартплати, оскільки від цього рівня залежить своєчасність та якість надання послуг в багатоповерхівках міста, поточний ремонт, тощо.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Місяць
2016 р. 2017 р. 2018 р.
Нарахов. Перерах. %
опл.
Нарахов. Перерах. % опл. Нарахов. Перерах. %
опл.
Січень 194 082 144 203 74 198 846 213 398 107 290 496 285 254 99
Лютий 193 539 202 468 105 281 310 197 530 70 290 804 282 010 97
Березень 194 028 179 095 93 285 854 376 649 132 291 177 283 668 97
Квітень 193 459 188 258 98 289 745 251 422 87 332 946 264 119 80
Травень 193 585 129 071 67 289 385 123 510 43 336 187 179 284 54
Червень 195 791 185 992 95 280 595 208 367 74 335 845 274 889 82
Липень 1947 73 216 123 111 289 143 402 528 140 337 960 363 801 108
Серпень 197 276 183 602 93 288 242 279 244 97 335 353 322 908 97
Вересень 196 628 192 061 98 287 946 38 633 132 336 765 334 965 99
Жовтень 198 370 205 395 103 289 160 305 634 105,6 333 313 334 094 100
Листопад 197 033 224 361 114 289 385 305 935 105,7 335 353 331 999 99
Грудень 198 033 230 741 117 289 385 305 634 105,6 333 313 334 094 100
Всього: 1 753 161 1 620 873 97 3 358 996 3 008 484 99,9 3 889 512 3 581 994 93
 

 
Впровадження енергозберігаючих технологій в місцях загального користування житлового фонду м. Тростянець.
В житловому фонді м. Тростянець, починаючи з 2007 року, проводиться реалізація  Програми "Розробка та впровадження енергозберігаючих технологій в місцях загального користування багатоквартирного житлового фонду м. Тростянець", яку реалізує  підприємство КП "ТЖЕУ". 88 будинків в м. Тростянець оснащені освітлювальним обладнанням.
 
Динаміка встановлення енергозберігаючих
світильників по житловому фонду за 2011-2018 роки.
 

Динаміка кількості будинків, оснащених енергозберігаючим обладнанням
за 2011-2018 роки.
Витрати електричної енергії на освітлення
місць загального користування (кВт*год.)
 
 
 
 
 
 
 
Порівняння фактичних (за звітами в «Енергозбут») витрат електричної енергії на загальнобудинкові потреби за  2013-2018 роки, кВт*год.
 
Розрахунковий період 2013 р. 2014 р. 2015 р. 2016 р. 2017 р. 2018р. План 2019р.
Січень 9790 9914 9983 9983 16328 9000 9000
Лютий 10300 10121 10347 10347 15417 10400 10400
Березень 8476 8498 9358 9358 14528 8050 8050
Квітень 8921 8274 12495 12495 10391 8923 8923
Травень 7771 7057 9943 9284 6864 6488 6488
Червень 6365 6599 8083 7429 7589 5863 5863
Липень 5994 6534 6380 6051 5959 4401 4401
Серпень 6492 6336 6580 6251 6394 5500 5500
Вересень 6964 7232 6727 6400 5856 5608 5608
Жовтень 6096 8198 7531 6872 6733 5732 5732
Листопад 9172 8977 9711 8052 8938 6732 6732
Грудень 9383 9463 12723 12064 11965 10391 10391
Всього: 95724 97203 109861 104586 116962 87088 87088
 
ДП «Ремсервіс», ДП «Будинкоуправління» виконує роботи по капітальному ремонту житлового фонду, ремонту дитячих садків, благоустрою міста, а також заявки населення по заміні та улаштуванню нових інженерних систем в квартирах.
Також, у 2018 році підприємства планується залучати для виконання широкого спектру ремонтних робіт на об’єктах житлово-комунального господарства, ремонті пам’ятників та будівель архітектури та благоустрою міста.
 
Виробничі показники по ДП «Ремсервіс», ДП «Будинкоуправління»
за 2016-2018 роки та план на 2019 рік
 
Показники 2016 р.
тис. грн.
2017р.
тис. грн.
2018 р.
тис. грн.
План
на 2019р.
план факт план факт план факт план
Доходи 1 265,1 1 265,1 1 420,0 1 416,7 890,0 890,0 900,0
Витрати 1 237,5 1 237,5 1 374,0 1 371,5 873 883,0 890,0
Прибуток 27,6 27,6 46,0 45,2 17,0 7,0 10,0
Збиток - - -        
           
Динаміка виконання
робіт по капітальному ремонту та благоустрою
міста за 2012 -2017 р.р. тис. грн. та план на 2018 рік
 
Вид робіт 2013 р. 2014 р. 2015 р. 2016 р. 2017 р. 2018 р. План
2019 р.
Капітальний ремонт,
тис. грн.
515,2 777,7 833,4 1024,2 669,8 904,6 1000,0
Благоустрій міста,
тис. грн.
153,3 566,9 226,6 255,8 166,2 101,2 250,0
Інші ремонтні роботи,
тис. грн.
31,2 157,91 35,8 336,4 644,2 391,2 250,0

Динаміка виконання основних видів робіт по капітальному
ремонту житлового фонду
 
Вид робіт 2013 р. 2014 р. 2015 р. 2016 р. 2017 р. 2018 р. План
2019 р.
Заміна водопроводів на пластикові, квартир 77 65 66 127 188 - 28
м. погонних 398,2 172 225 95 83,2 - 80
Ремонт покрівель, кількість будинків  шт. 6 5 14 4 4 4 11
м. кв. 2586 3532 6176 1924 1799 1450 3866
в т. ч. єврорубероїдом 2586 810 0 0 0 0 0
Заміна дверей на металеві 2 13 9 15 14 11 12
Заміна каналізації на пластик  м. п. 50,5 244,1 252,0 230,1 107,4 70,4 -
 
 
Капітальний ремонт покрівель житлового фонду


 
Динаміка виконання основних видів робіт по капітальному ремонту житлового фонду
 
Вид робіт Кількість
будинків
Обсяг Сума,
гривень
1. Ремонт покрівель (шиферна) 4 1450м2 554023,99
2 Заміна  каналізації 1 70,41 м.п 16800,0
3. Ремонт відмосток 5 330,0 м2 110717,58
4. Ремонт електромережі,заміна лічильників (5шт) 9   115443,96
5. Заміна дверей 5 11 шт. 39358,0
6. Встановлення лавок 9 21шт. 18800,36
Всього:     855143,89
 
Дочірнє підприємство «Комунжитло»
Гуртожиток по вулиці Заводській був побудований в 1972 році підприємством шоколадної фабрики «Україна» для проживання своїх робітників та службовців, які не мали свого постійного місця проживання. В 2006 році гуртожиток, який був збитковий для шоколадної фабрики, передано Тростянецькій міській раді. В серпні 2006 року рішенням міської ради гуртожиток передано на баланс КП «ТЖЕУ», після чого 18 січня 2007 року було створено дочірнє підприємство «Комунжитло».
Кількість жилих кімнат – 68 одиниць загальною площею 1059,2 м2. Кімнати повністю заселені. Кількість проживаючих в гуртожитку - 120 осіб. Із них сироти дитинства - 9 осіб, пенсіонери – 5 осіб, одинокі матері - 23 осіб, учасники бойових дій АТО – 5 осіб.
ДП «Комунжитло» надає послуги по прибиранню прибудинкової території, технічних поверхів та сходових кліток, технічному обслуговуванню внутрішньо - будинкових систем холодного водопостачання та водовідведення, дератизації та дезінсекції приміщень.
Кількість працюючих на підприємстві – 7 чоловік. Середня заробітна плата складає     2 795,62 грн. (неповний робочий день). Заборгованість по заробітній платі відсутня.
 
Показники діяльності підприємства
 
Показники 2017 рік (тис. грн.) 2018 рік (тис. грн.)
План Факт План Факт
Доходи 399,0 398,5 442,0 441,1
Витрати 393,9 405,9 438,1 431,1
Прибуток 5,1   3,9 10,0
Збиток   7,4    
 
Дочірнє підприємство «Елегія-2»
Основним видом економічної діяльності підприємства є надання послуг проживання в кімнатах відпочинку по вул. Заводська,1.
Кількість працюючих на підприємстві 8 чоловік, середня заробітна плата складає          4 350,00 грн. Заборгованість по заробітній платі відсутня.
Дочірнє підприємство «Елегія» має в наявності 33 номери на 80 ліжко-місця, із них:
- 4 номери «Євро» вартість проживання складає 620 грн. 00 коп.;
- 1 номер «Cімейний» вартість проживання складає 580,00 коп.;
- 2 номери «Прайм поліпшений» вартість проживання складає 620,00 коп.;
- 10 номерів „Прайм” вартість проживання складає 185 грн. 00 коп.;
- 11 номерів „Стандарт” вартість проживання складає 160 грн. 00 коп.;
- 5 номерів „Економічний” вартість проживання складає 55 грн. 00 коп.
           
За даними виробничих показників за звітний період 2018 року підприємство є прибутковим, за рахунок збільшення завантаженості номерів. Прибуток склав 12,5 тис. грн. проти збитку 78,8 тис. грн. за аналогічний період 2017 року.
            За звітний період 2018 року надано 5 185 ліжко-місце проти 3 771 ліжко-місця за цей же період 2017 року (+1414 л/м).
            В грошовому еквіваленті за послуги проживання за звітний період 2018 року отримано  889,8 тис. грн., а в 2017  році за цей самий період було отримано 495,0 тис. грн. (+394,8 тис. грн.).
            Наповнюваність номерів за звітний період 2018 року складає 19,6 % проти 13,9 % цього ж періоду минулого року.
           
 
Зайнятість номерів по категоріям у відсотковому співвідношенні
за 9 місяців 2018 року

 
За звітний період 2018 року виконано роботи:
за бюджетні кошти:
  • капітальний ремонт кімнати «Люкс» №7а на 1-му поверсі – 74,0 тис. грн.;
  • капітальний ремонт душових та вмивальних кімнат 1-й поверх – 111,9 тис. грн.;
  • капітальний ремонт коридору 1-й поверх – 91,9 тис. грн.;
  • капітальний ремонт кухні та обідньої зали – 206,3 тис. грн.;
  • облаштування кухні, обідньої зали побутовою технікою та меблями – 293,1 тис. грн.;
  • придбання побутової техніки для кімнат відпочинку – 19,9 тис. грн.;
  • придбання меблів та постільної білизни для кімнат відпочинку – 82,3 тис. грн.;
  • капітальний ремонт центрального входу – 17,9 тис. грн.;
  • капітальний ремонт прибудови (вхід комунікацій) – 20,6 тис. грн.
Загальна сума витрат склала – 918,0 тис. грн.
за власні кошти:
  • ремонт водогону у підвальному приміщенні на суму 7,1 тис. грн.;
- облаштування кімнати чергової покоївки на суму – 6,7 тис. грн.;
- поточний ремонт сантехніки у душових та вмивальних кімнатах 1 – 3 поверхів на суму 2,4 тис. грн.;
  • заміна та встановлення дверних замків та ремонт меблів на суму – 1,5 тис. грн.;
  • монтаж окремого електроживлення бойлерів (кімнат "Євро" на 3-му поверсі) –             3,1 тис. грн.;

 
  • облаштування укосів на вікнах підвального приміщення будівлі (фасадна сторона) та встановлення відливів на суму – 0,4 тис. грн.;
  • облаштування та фарбування цоколя фасаду будівлі (права сторона) – 2,3 тис. грн.;
  • облаштування запасного виходу – 1,2 тис. грн.;
  • ремонт покрівлі прибудови (входу комунікацій) – 8,3 тис. грн.
  • придбання постільної білизни для кімнат відпочинку – 10,5 тис. грн.;
  • придбання бензо – тримера – 2,3 тис. грн.;
  • придбання пластикового дверного блоку для обідньої зали – 11,9 тис. грн.;
  • поточний ремонт балконного блоку 2-го поверху (фасадної сторони будівлі) – 1,2тис. грн.;
  • встановлення обігрівального пристрою (радіатору) в прально-сушильній кімнаті –        0,4 тис. грн.;
  • заміна металевої труби  (каналізаційної системи) на пластикову на 1-му поверсі душової кімнати (ліве крило) – 0,3 тис. грн.;
  • ремонт каналізаційної системи, шляхом прокладання нової каналізаційної труби від забірного колодязя до будівлі, вводу у підвальне приміщення та підключення до основної системи – 1,6 тис. грн.;
  • часткова заміна старої металевої водогінної труби, не придатної до подальшого використання, шляхом проведення зварювальних робіт – 1,5 тис. грн.;
  • ремонт душників на даху будівлі – 1,3 тис. грн.;
  • облаштування входу на горище будівлі (заміна дверного блоку) – 0,5 тис. грн..
Дебіторська заборгованість станом на 01.12.2018 року складає 16,9 тис., в т.ч. заборгованість населення – 14,7 тис. грн. Кредиторська заборгованість по ДП «Елегія-2» станом на 01.12.2018 р. складає 5,0 тис. грн.
 
Виробничі показники по ДП «Елегія-2»
за звітний період 2018 року
 
Дохід від надання послуг Сума доходу
тис. грн.
1 Кімнати по договору найму 140,9
2 Готель 889,8
3 Тренажерний зал (абонемент 202 шт.) 10,1
4 Спортклуб «Самбіст» 5,5
5 Послуги прання 1,9
6 Управління викон. кримін. покарань 7,5
7 Харчування 14,0
Разом: 1069,7
 
Комунальне підприємство «Тростянецький ринок»
            12.02.2016 року рішенням Тростянецької районної ради сьомого скликання шостої сесії «Про передачу зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності територіальної громади м. Тростянець» КП «Тростянецький ринок» було передано зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності територіальної громади м. Тростянець комунальне підприємство «Тростянецький ринок» (єдиний майновий комплекс), яке

 
розташоване за адресою; 42600, Сумська обл., м. Тростянець, вул. Набережна, 8а, ЄДРПОУ 23296026.
КП Тростянецької міської ради «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Підприємством за звітний період 2018 року було надано послуг на суму 700,9 тис. грн., витрати підприємства за 9 місяців 2018 року відповідно – 700,5 тис. грн. За результатами роботи за звітний період 2018 року підприємство отримало прибуток в сумі  0,4  тис. грн. Заборгованість по податках станом на 01.10.2018 року відсутня. Дебіторська  заборгованість за товари, роботи складає 18,3 тис. грн.
На підприємстві працює 10 чоловік, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2018 року склала - 3,9 тис. грн. 
Дочірнє підприємство «Ринок Європейський»
            23.12.2016 року рішенням Тростянецької міської ради 7 скликання 17 сесії «Про погодження створення дочірнього підприємства «Ринок Європейський» комунального підприємства Тростянецької міської ради «Тростянецький ринок» було створено дочірнє підприємство «Ринок Європейський». ДП «Ринок Європейський» КП ТМР «Тростянецький ринок» (єдиний майновий комплекс), який розташовано за адресою; 42600, Сумська обл., м. Тростянець, вул. Вознесенська, 3  ЄДРПОУ 41079611.
ДП «Ринок Європейський» КП ТМР «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Підприємством за звітний період 2018 року було надано послуг на суму 732,3 тис. грн. Відповідно витрати підприємства за звітний період 2018 року – 730,4 тис. грн. За результатами роботи за 9 місяців 2018 року підприємство отримало прибуток в сумі - 1,9 тис. грн. Заборгованість по податках станом на 01.10.2018 року відсутня. На підприємстві працює 4 особи, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2018 року склала – 4,1 тис. грн. Заборгованість по заробітній платі відсутня.
КП «Міська ритуальна служба»
Метою діяльності підприємства є надання послуг по утриманню місць поховань , догляд за намогильними спорудами, організація поховань та надання пов’язаних з ними послуг.
Основними завданнями ритуальної служби є:
  • утримання в чистоті кладовищ;
  • укладання договорів із суб’єктами господарювання, здійснюючих підприємницьку діяльність з надання ритуальних послуг;
  • укладання договорів-замовлень на організацію та проведення поховань з населенням.
Працюючих згідно штатного розкладу – 6 чол. КП «Міська ритуальна служба»            м. Тростянець обслуговує  міські кладовища : №1 по вул. Пам’яті; №2 по вул. Луніна; №3 по вул. Радомлянській; №4 по вул. Смородянській; Кладовище с. Кам’янка; Кладовище               с. Кам’янецьке, Кладовище с. Зарічне. Загальна площа всіх кладовищ складає близько 20га.
КП Тростянецької міської ради «Бюро технічної інвентаризації» займається обліком нерухомого майна та наданням послуг по технічній інвентаризації фізичним і юридичним особам незалежно від форми їх власності.
Підприємством за 9 місяців 2018 року було надано послуг на суму 173,7 тис. грн., витрати підприємства за відповідний період - 158,1 тис. грн., за результатами роботи за 9 місяців 2018 року підприємство отримало прибуток в сумі 15,6  тис. грн. Станом на 01.10.2018 року заборгованість з оплати праці відсутня.

 
Кредиторська  та дебіторська заборгованість станом на 01.10.2018 року - відсутні. На підприємстві працює 3 особи, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2018 року склала -  4,6 тис. грн.
За 9 місяців 2018 року сплачено внесків до пенсійного фонду у сумі 23,8 тис. грн., податок на доходи громадян утриманий із заробітної  плати  у сумі – 19,5 тис. грн.
Витрати підприємства за 9 місяців 2018 року складають  158,1 тис. грн., із них:
- заробітна плата - 108,2 тис. грн.;
- єдиний соціальний внесок – 23,8 тис. грн.;
- придбання матеріалів – 9,6 тис. грн.;
- послуги зв’язку – 0,9 тис. грн.;
- плата за оренду приміщення – 10,1 тис. грн.;
- електроенергія - 1,8 тис. грн.;
- опалення – 1,3 тис. грн.;
- комунальні платежі (водопостачання, технічне обслуговування газових мереж) – 0,8 тис. грн.;
- касове обслуговування та відсотки за користування кредитом –1,6 тис. грн.
За 9 місяців 2018 року до підприємства  надійшло 210 заяв, з яких всі виконані. Населенню видано:
- довідок-характеристик в кількості 106 шт. на суму – 5,8 тис. грн.;
- довідок про відсутність забудов в кількості  12 шт. на суму- 3,6 грн.;
- технічних паспортів для проведення приватизації квартир в кількості  2 шт. на суму – 1,0  тис. грн.
Комунальна установа Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів»
         06.12.2017 року рішенням Тростянецької міської ради 7 скликання 3 сесії «Про безоплатне приймання бюджетних установ, закладів та майна зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади» було прийнято до Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади Комунальну установу Тростянецької районної ради «Тростянецький районний трудовий архів».
04.01.2018 року рішенням Тростянецької міської ради 7 скликання 2 сесії «Про зміну назви та затвердження  Статуту комунальної установи Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів» в новій редакції» було змінено назву комунальної установи Тростянецької районної ради «Тростянецький районний трудовий архів» на комунальну установу Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів». Комунальна установа Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів» розташовано за адресою: 42600, Сумська обл., м. Тростянець, вул. Благовіщенська, 10а ЄДРПОУ 35800022.
            Метою діяльності КУ ТМР «Тростянецький трудовий архів» є централізоване тимчасове зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду.  
            Кількість працюючих в установі –  2 чоловіки. На зберіганні в Комунальній установі Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів» знаходиться 112 фондів ліквідованих підприємств, установ, організацій, які налічують 10 563 справ.
У 2018 році працівниками установи здійснювалась робота по виконанню соціально-правових запитів юридичних та фізичних осіб. За звітний період 2018 року розглянуто 790 звернень, які стосувалися документів із кадрових питань (особового складу) ліквідованих
 
юридичних осіб. Надання архівних довідок, копій або витягів на запити фізичних та юридичних осіб соціально-правового характеру, здійснюється архівною установою безоплатно.
КП ТМР «ТРК ТРОСТЯНЕЦЬ»
Рішеннями 1 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 21.11.2017 року було створено Комунальне підприємство тростянецької міської ради «телерадіокомпанія Тростянець» та призначено на посаду директора КП ТМР «ТРК Тростянець» Дарагана Юрія Вікторовича.
Відповідно до Закону було створено Редакційний статут та наглядовий орган Редакційну Раду у складі: Ю.А. Бова, М.В. Катриченко, І.В. Куц, І.Я. Говзан.
Після переможної участі на конкурсі Національної ради України з питань телебачення і радіо ТРК ТРОСТЯНЕЦЬ отримала Ліцензії на мовлення, взявши зобов’язання згідно чинного законодавства освоїти їх протягом року та вийти у повноцінний ефір: ТVТ – телебачення до 16 лютого 2019 р.; ДОБРЕ РАДІО – радіо ФМ 105.4 до 06 березня 2019 р.
Згідно рішення виконавчого комітету Тростянецької міської ради № 262 від 30.03.2018 р. «Про надання дозволу на передачу в оренду нерухомого майна» ТРК Тростянець виділено приміщення у м. Тростянець по вул. Вознесенська, 53в загальною площею 217,94 м2 терміном на 2 роки 11 місяців.
Згідно висновків Академії прикладних комунікацій Державного телерадіокомітету України – ТРК Тростянець – є Першою та Єдиною в Україні на сьогодні телерадіокомпанією, створеною у рамках Державної програми Децентралізації , де засновником ТРК – є громада. На базі Держкомтелерадіо України створено окремий підрозділ з метою дослідження та вивчення досвіду становлення, розбудови, розробки нових концепцій-форматів місцевого мовлення на прикладі ТРК Тростянець для подальшого створення покрокової інструкції  іншим Громадам в Україні.
Подібна увага з боку Держави до ТРК Тростянець небезпідставна.
Новоствореній телерадіокомпанії у Тростянці вдалося у рекордно стислі строки підготувати належні документи та розробити творчу концепцію дій, що дозволила :
  • перемогти на конкурсі Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та отримати Ліцензії на телевізійне та радійне мовлення з відповідною професійною роботою спільно з Торгово - промисловою палатою України, Українським державним центром радіочастот, Концерном РРТ України;
  • розробити та втілити власний формат громадського мовлення, універсальний штатний розклад, що дозволяє економити людські та матеріальні ресурси у телерадіовиробництві;
  • організувати навчальний процес кадрів, раціонально моделювати, використовувати технічну специфікацію для забезпечення безперебійного ефіру.
Логічним продовженням названих кроків – є результат сьогодення. ТРК Тростянець першою в Україні серед інших ТРК , що отримали Ліцензії на ФМ- мовлення за 2018 рік, вийшла у радіоефір у тестовому режимі. ДОБРЕ РАДІО 105.4 працює сьогодні цілодобово спільно з радіостанцією ПРОМІНЬ. Презентація цієї перемоги була представлена у загальнодержавному масштабі  Нацрадою України у вересні нинішнього року, м. Київ.
Активно триває підготовка до виходу у телевізійний ефір, виробництво власного продукту та пошук вітчизняного контенту. Протягом останніх трьох місяців в ефірі місцевого кабельного ТБ та у соцмережі, зокрема у Ютюбі та Фейсбуці на сторінці

 
ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ ТРОСТЯНЕЦЬ регулярно щотижня виходить випуск НОВИНИ, дитячі програми ВЕСЕЛИЙ СОНЯХ.
На виконання завдань, поставлених Громадою – Засновником, у ТРК Тростянець нині працює 13 спеціалістів з вищою освітою, переважно мешканці Тростянця. Згідно існуючого штатного розкладу для повноцінного творчо-виробничого процесу необхідно і планується розширення штату в межах поточної  потреби та фінансування по факту.
Першим здобутком реалізації проекту розбудови ТРК ТРОСТЯНЕЦЬ будемо вважати повноцінні технічні, фінансові, кадрові, творчі умови та можливості для забезпечення телерадіовиробництва - телерадіоефіру згідно існуючих в Україні стандартів роботи електронних засобів масової інформації та комунікації.
 
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ
 
КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР
В Тростянецькій міській об'єднаній територіальній громаді рішенням 9 (позачергової) сесії 7 скликання від 06.04.2018р. № 401 створено комунальне некомерційне підприємство «Тростянецький центр первинної медичної допомоги» Тростянецької міської ради, як самостійну юридичну особу.
Це дало змогу централізувати управління медичними закладами первинної ланки, а також забезпечити їх стабільне фінансування.
В результаті цього впровадження у громаді має підвищитись ефективність та якість роботи галузі охорони здоров’я, сформується система надання населенню доступних та високоякісних медичних послуг на засадах сімейної медицини, має покращитися медикаментозне і матеріально-технічне забезпечення медичної галузі за такими напрямами, як: допомога хворим з серцево-судинною, ендокринологічною патологією, хворим на туберкульоз, збереження репродуктивного здоров'я.
В структуру центру ПМД ввійшли 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 3 фельдшерські пункти. 23.08.2018 року були укладені договори про співробітництво територіальних громад у формі делегування виконання окремих завдань з передачею відповідних ресурсів між Тростянецькою ОТГ та 5 сільськими радами: Буймерською, Мартинівською, Дернівською, Семеренківською та Ницахською, в результаті чого до структури центру приєдналися 1 фельдшерсько - акушерський пункт та 7 фельдшерських пунктів. Штат КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР складає 101 працівник, в тому числі 15 лікарів, 48 молодших спеціалістів з медичною освітою, які надають кваліфіковану первинну медичну допомогу жителям Тростянецької громади та сільським жителям.
Кількість сімейних лікарів на 10 000 населення становить – 7, молодших спеціалістів з медичною освітою 22.
Залишаються вакантними 3 посади завідувачів-лікарів загальної практики, сімейних лікарів АЗПСМ №1, АЗПСМ №2, АЗПСМ№ 4. Молодшими спеціалістами з медичною освітою КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР  укомплектований повністю.
Для покращення матеріально-технічної бази КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР станом на 01 жовтня 2018 року виконано:
- впровадження медичної інформаційної системи «Медстар Солюшенс» шляхом створення робочого місця для кожного лікаря, придбання медичної інформаційної системи в АЗПСМ с. Кам'янка на загальну суму 5,1 тис. грн.;

 
- з метою впровадження енергозберігаючих заходів проведена заміна 5 вікон та 1 дверей на енергозберігаючі на суму 40,1 тис. грн.
За липень - вересень 2018 р з міського бюджету профінансовано 2 274,7 тис. грн., в т.ч. 1 880,2 тис. грн. - медична субвенція, в тому числі за договорами про співробітництво з сільськими радами: 119,9 тис. грн.
Витрачено на оплату праці – 1 110,5 тис. грн., нарахування на заробітну плату 255,2 тис. грн., медикаменти - 9,7 тис. грн., енергоносії - 1,8 тис. грн.
За рахунок медичної субвенції виділено 313,0 тис. грн. для забезпечення безкоштовного лікування пільгового контингенту, використано 277, 2 тис. грн. на орфанні захворювання та захворювання нирок. Для реалізації урядової програми «Доступні ліки» виділено 244, 0 тис. грн.
В «другу хвилю» укладено договір з НСЗУ № 01.12088653.0000.00 від 15.08.2018р. на суму 2 041 722, 06 грн.
КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР з 01.10.2018р. розпочало фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом».
Активно проводиться кампанія по підписанню декларацій з сімейними лікарями. Так, з початку приписної компанії в Тростянецькій ОТГ укладено 19 178 декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу (КНП «ЦПМД» ТМР), що становить 88, 5% приписного населення ОТГ. Кількість відвідувань лікарів за звітний період склала 13 470 од., також 2 726 відвідувань надому.   
 
КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»
За 9 місяців 2018 року лікувально-профілактичним закладом на вторинному рівні є КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня» з поліклінікою на 470 відвідувань в зміну та стаціонаром на 170 ліжок. Медичне обслуговування населення району забезпечують 60 лікарів та 176 середніх медпрацівників.
За січень - вересень 2018 року профінансовані видатки на галузь в сумі 32 233,8 тис. грн. Показник витрат бюджетних коштів на охорону здоров’я з розрахунку на 1-го мешканця складає 931,80 грн. Загалом фінансування поточного року складає 99,9% до затверджених видатків на звітний період. Поряд з цим, продовжується робота по залученню позабюджетних коштів. За 9 місяців поточного року отримано 3 782,9 тис. грн. проти 3 791,9  тис. грн. за аналогічний період 2017 року. При цьому від страхових компаній отримано кошти в сумі 438,9 тис. грн., від лікарняної каси – 120,8 тис. грн.
Робота галузі за 9 місяців 2018 року характеризується такими основними показниками, а саме: проліковано хворих у денних стаціонарах – 796 чол. (на 0,37% менше ніж за 9 місяців 2017 року); проліковано хворих у звичайних стаціонарах – 4 482 чол. (на 0,07% більше, ніж за відповідний період минулого року); кількість амбулаторно-поліклінічних відвідувань – 127 838 (на 5,4% більше ніж за 9 місяців 2017 року.
За звітний період вартість одного ліжко – дня становила: стаціонар - 319,21 грн. проти 317,35 грн. за 9 місяців 2017 року; амбулаторно-поліклінічне – 108,95 грн., проти 77,99 грн. за 9 місяців 2017 року. Витрати на 1 л/д на придбання медикаментів становлять 9,6 грн. проти 8,69 грн. за відповідний період минулого року, витрати на 1л/д на придбання продуктів харчування становлять 12,05 грн. проти 7,99 грн. за 9 місяців минулого року.
  З метою надання стаціонарної медичної допомоги на рівні західних стандартів виконано капітальний ремонт терапевтичного відділення на загальну суму близько 1,7 млн. грн.

 
  Задля покращення матеріально-технічної бази КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня» за 9 місяців півріччя 2018 виконано:
            1) впровадження медичної інформаційної системи Helsi шляхом придбання комп’ютерного та периферійного обладнання (15 одиниць комп’ютерів та 11 одиниць периферійного обладнання), придбання медичної системи на загальну суму 294,2 тис. грн.;
            2) на оновленого терапевтичного відділення придбано обладнання та меблі на суму близько 1 млн грн., зокрема:
            - 33 од. ліжок функціональних на суму 502,2 тис. грн;
            - 33 од. тумбочки приліжкові на суму 123,6 тис. грн;
            - придбання комп’ютерного та периферійного обладнання на суму 26,4 тис. грн.;
            - 66 комплектів постільної білизни на суму 23,5 тис. грн.;
            - шафи, ресепшн, крісла, дивани, стільці, мікрохвильові печі, телевізори -10 шт., холодильники-12 шт. та інше;
            - встановлення локальної мережі, інтернет забезпечення та Wi-Fi у всіх відділеннях КЗ «Тростянецька ЦРЛ» на загальну суму 197,8 тис. грн;
            - придбання насосу КМ 80-50-200 для водонасосної станції 16,8 тис. грн.;
            - придбання  системи безперебійного живлення для УЗІ 39,3 тис. грн.;
            - завдяки благодійної допомоги придбано  автоматичний аналізатор гематологічний вартістю 228,0 тис. грн.
В поточному році триває процес реформування галузі «Охорона здоров’я».
 
ОСВІТА
 
Видатки бюджету Тростянецької міської ОТГ на галузь «Освіта» за 9 місяців 2018 року склали 45 050,7 тис. грн. (очік. в 2018 році 66 652,1 тис. грн.)
Мережа закладів освіти Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади станом на 01.10.2018 року складається із:
6 закладів дошкільної освіти: два заклади – «Казка» та «Ромашка» зі статусом ясла – садок, чотири заклади – «Калинка», «Білочка», «Веселка», «Дубравушка» - дитячий садок;
4 закладів загальної середньої освіти: заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2, №3, №5, Кам’янський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів;
2 закладів позашкільної освіти: комунальний заклад «Палац дітей та юнацтва» та комунальний заклад «Тростянецька дитячо - юнацька спортивна школа.
            Рішенням 10 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради № 417 від 20.04.2018 року «Про створення освітніх округів» з метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти створені 2 освітні округи на території Тростянецької ОТГ: №1 на базі Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради та освітній округ №2 на базі Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 Тростянецької міської ради .
З метою забезпечення Державного стандарту освіти в Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді створено 2 опорні заклади освіти шляхом реорганізації (злиття): СШ №5; СШ №1, Смородинського НВК в заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів№5, та СШ №3, ЗОШ №4 в заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3. Опорні заклади разом з філіями  функціонують відповідно до чинного законодавства. Виконуючі обов’язки директорів провели реєстрацію закладів, проведено процедуру переведення працівників шкіл у новостворені заклади без вивільнення посад. За рішенням конкурсної комісії при Тростянецькій міській раді призначено нових керівників опорних закладів. 27.06.2018 року педагогічні працівники відправлені у щорічні відпустки з  повною виплатою відпускних та 

 
матеріальної допомоги на оздоровлення. Відповідно до графіку отримали відпустки інші  працівники новостворених закладів.
Відповідно до нового Закону України «Про освіту» Кам’янській ЗОШ та СШ № 2 змінено назву на заклади загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 та Кам’янський заклад загальної середньої освіти І- ІІІ ступенів.
Усі дошкільні навчальні заклади змінили назви на заклади дошкільної освіти  відповідно до Закону України «Про освіту».
Дошкільна освіта
            За звітний період різними формами дошкільної освіти охоплено 966 дітей, із них 720 вихованців відвідують заклади дошкільної освіти, 186 дітей охоплені соціально - педагогічним патронатом та консультаційними групами «Разом з мамою». Відсоток охоплення дошкільною освітою складає 99,2%, що в порівнянні з минулим роком на 1,2% більше. Діти старшого дошкільного віку охоплені на 100%. Охоплення дітей дошкільною освітою 2016 - 2018 р.р. та  план на 2019 рік
 
Роки Відсоток охоплення Заходи
2016 рік 96,4% Охоплення дітей соціально-педагогічним патронатом та консультаційними групами «Разом з мамою»
Відкриття додаткової групи у ДНЗ  «Казка»
2017 рік 98% Охоплення дітей соціально-педагогічним патронатом та консультаційними групами «Разом з мамою»
 
2018 рік 99,2% Охоплення дітей соціально-педагогічним патронатом та консультаційними групами «Разом з мамою»
План на 2019 рік 99,5% Охоплення дітей соціально-педагогічним патронатом та консультаційними групами «Разом з мамою»
 
            Середній показник відвідування дітей за звітний період склав 78%. В порівнянні з минулим роком цей показник зріс на 2 %. З метою покращення стану відвідування дітьми дитячих садочків  завданням в 2019 році буде проведення роз’яснювальної роботи з педагогічним персоналом та батьками для збільшення відсотка відвідування до 80 %.
У травні 2018 року садочки підготували 236 випускників-дошкільнят (202 в минулому році). У 2019 році планується підготувати 248 дітей. Протягом 2018 року вартість харчування

 
в середніх і старших дошкільних групах усіх закладів дошкільної освіти становила 24.00 грн. у молодших 22.00 грн. за 1 день; батьківська плата становить  60% від вартості харчування.
За звітний період пільгами користувалися 149 дітей (діти із багатодітних сімей 50% – 52 особи; діти-інваліди – 3особи, із малозабезпечених сімей – 53 особи, діти-сироти – 12 осіб, АТО – 29осіб). Протягом 2019 року також планується забезпечення всіх пільговиків безкоштовним харчуванням. Виконання норм харчування по закладам дошкільної освіти Тростянецької ОТГ становить 94%.
Початкова освіта
Початковою освітою охоплено 958 дітей. Рішенням виконкому звільнено від сплати за харчування дітей початківців та всіх дітей пільгових категорій згідно з чинним законодавством. 1 вересня 2018 року відкрито 13  перших класів у них 276 учнів. На 5 вересня 2018 року діють 14 груп подовженого дня у них 359 учнів.
Станом на 01.07.2018 року забезпечено робочі місця для вчителів які викладатимуть в перших класах НУШ. За рахунок освітньої субвенції на суму 208 800 грн., на яку придбано принтери, ламінатори, ноутбуки та інші товари. За рахунок державної субвенції та міського бюджету було закуплено шафи для збереження дидактичного матеріалу та заключено договори на суму 781 000 грн. на закупівлю комплектів одномісних (столів та стільців) для кожного учня. В тому числі кошти місцевого бюджету становлять 548 449 грн.
У кожен 1-й клас закуплена та установлена мультимедійна дошка. На суму 76 930 грн. – державної субвенції та 297 855 грн. – міського бюджету. Закуплено 13 наборів на суму 211 869 грн. з дидактичними матеріалами, У 13 класів куплено пробкові та маркерні дошки.
Підвищення кваліфікації вчителів, які навчають 1-й клас у 2018-2019 навчальний рік забезпечено. З жовтня по грудень 2018 року пройдуть підготовку вчителі початкових класів, які навчатимуть дітей у 2019-2020 н. р. В закладах загальної середньої освіти Тростянецької міської ради державну підсумкову атестацію склали учні 10 четвертих класів, в яких навчається 220 учнів.
Загальна середня освіта
За парти 3 вересня 2018 року сіли 2 198 учнів, а саме: 958 учнів початкової школи у 45 класах, 987 учнів 5-9 кл. у 50 класах та 205 учнів 10-11 кл. у 14 класах.
У 2018 році забезпечено участь школярів у ІІІ (обласному) та ІV (всеукраїнському) етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін з результатом 11 призових місць на обласному етапі, та 2 перемоги на всеукраїнському етапі (біологія -2м., правознавство -3м.)
Однак, потребує покращення якість підготовки учасників обласних олімпіад. Зважаючи на непоодинокі випадки ігнорування роботи адміністраціями закладів з основним та резервним складами команд у закладах освіти (зокрема в Тростянецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 з української мови та літератури), відділ освіти започатковує з нового навчального року міські тренувальні збори для всіх учасників олімпіад.
Варто відзначити успіх юних науковців – у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Сумського територіального відділення МАН України учениця Тростянецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 здобула І місце.
Дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів отримали наш і діти і в інших конкурсах:
- ІІІ (обласному) етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика;
- ІV (всеукраїнському) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка;
– Всеукраїнському конкурсі творчих робіт учнівської та студентської молоді ім. М. Гоголя;

 
- обласному конкурсі творчих робіт «Світ один для всіх» ;
- ХХІ обласному літературному конкурсі «Проба пера»;
- обласному конкурсі найкращий твір «Людина і ліс».
Школярі закладів освіти Тростянецької міської ОТГ – активні учасники й переможці міжнародних, усеукраїнських конкурсів «Соняшник», «Колосок», «Sunflower», «Геліантус», «Кенгуру», «Левеня» та багатьох інших.
2018 року заслужену нагороду за успіхи в навчанні отримали 7 учнів. Закінчили школу із золотою медаллю 5 випускників, із срібною – 2. Хоча за результатами навчальних досягнень та рішеннями закладів освіти їх було чи не вдвічі більше, а саме 13. Із семи претендентів на нагородження медалями Тростянецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 підтвердили високий рівень знань на ЗНО лише чотири (один учень отримав 9 балів з математики і був переведений з нагородження золотою медаллю на срібну; три учениці, які претендували на срібні медалі не впоралися з завданнями з хімії – 8 балів, географії – 7 балів, математики – 7 балів).
Із двох претендентів на медалі Тростянецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 3 жоден не підтвердив оцінки закладу освіти (учениця, яка була визначена на нагородження золотою медаллю, отримала з англійської мови 8 балів, з історії України – 9 балів; учень, який визначався на срібну медаль, склав математику на 7 балів). 
Із чотирьох претендентів на медалі Тростянецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5 один учень не отримав срібну медаль, бо склав ЗНО з історії України на 7 балів, з англійської мови – на 6 балів. Натомість українську мову претенденти на медалі склали на порядок вище, ніж їх знання оцінили в закладі освіти – три випускниці, які претендували на нагородження срібними медалями саме через українську мову (тобто мали 9 балів), склали ЗНО на 11, 12 балів (Тростянецькі ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 та № 5). Тож проблема саме в об’єктивності оцінювання знань дітей та врахуванні їх потенційних можливостей.
Дотримання освітнього законодавства
Відповідно до соціального паспорту у закладах загальної середньої освіти  навчається 66 дітей з особливими освітніми потребами: з них 43 – це діти з  нозологіями, що  безперешкодно відвідують заклади освіти, 21 дитина з особливими освітніми потребами, які охоплені індивідуальною формою навчання (з них 5 дітей за станом здоров’я навчаються вдома), 2 дитини навчається в інклюзивному класі.
З початку нового 2018-2019 навчального року у двох класах  організовано інклюзивну форму навчання: Тростянецька філія № 1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 (7 клас),  Тростянецька філія № 4 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 3 (4 клас), працює два асистента вчителя.
Рішенням 10 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 20.04.2018 №420 створено комунальний заклад інклюзивно-ресурсний центр, призначено директора на конкурсній основі, відповідно до затвердженої структури прийнято 9 працівників. Даний заклад розпочав повноцінну діяльність з 01.08.2018 року, в якому діти з особливими освітніми потребами отримують корекційно-розвиткові послуги. В Інклюзивно-ресурсному центрі ведуть прийом вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, вчитель-дефектолог, практичний психолог, та соціальний вихователь . Станом на 01.11.2018 року комплексне-психолого-педагогічне оцінювання розвитку дитини пройшло 62 дітей. Безпосередньо в центрі корекційно-розвиткові послуги отримують 25 дітей з особливими освітніми потребами. Для оснащення інклюзивно-ресурсного центру отримано державну субвенцію в розмірі 113,950 гривень, на яку придбано мультимедійний  комплект, планшети для спеціалістів, дошка-екран, коркова дошка. Багатофункціональний пристрій (принтер-сканер-
 
копір), ламінатор, пісочниця з підсвіткою, кінетичний пісок, наочні матеріали для розвитку мови та пізнавальних процесів, дидактичні іграшки, сортери,  розвиваючі дошки по методиці Монтессорі, фланелеграф, портрет Емоцій, мультимедійне обладнання.
Відповідно до пунктів 4,5 «Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку», чотири дитини отримали одноразову допомогу на загальну суму сім тисяч двісті сорок  гривень.
Організованим підвезенням до місця навчання охоплено 100% дітей, а саме: до Тростянецької філії № 1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти № 5 підвозиться 8 учнів із с. Зарічне та с. Мащанка; до закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 підвозиться 14 учнів із с. Криничне та с. Лісне; до Кам’янського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів підвозиться 13 учнів із с. Кам’янецьке.
Виховна робота
Активізовано краєзнавчо-екскурсійну діяльність (86 % дітей здійснили екскурсії рідним краєм та до інших музеїв – учні відвідали Суми, Охтирку, Путивль, Умань, Харків, Полтаву, Київ, Львів, що становить). Розвиток музейної справи та волонтерського руху, відзначення пам’ятних дат, проведення краєзнавчих конференцій посідають чільне місце серед напрямків роботи закладів освіти.
Оздоровлення
Для проведення оздоровчої кампанії в Тростянецькій ОТГ з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 758 тис. грн з них: на харчування та страхові послуги дітей у таборах з денним перебуванням 446 тис. грн., на придбання путівок на оздоровлення у позаміських таборах з місцевого бюджету виділено 200 тис. грн. та з обласного бюджету – 112,7 тис. грн. Крім того школам додатково було придбано посуд на суму 31 227 грн., канцелярські товари на суму 8 397 грн.,  господарчі товари на суму 18 857 грн. У травні до оздоровчої кампанії було придбано вогнегасники на суму 20 тис. грн. (у кількості 50 шт.) для закладів освіти та виконано метрологічні роботи (повірка та технічне обслуговування терезів харчоблоків для точного вимірювання ваги порцій на суму 11 тис. грн.). Середня вартість харчування становила 34.00 грн. в день на одну дитину при дворазовому харчуванні. За результатами моніторингових досліджень виконання норм харчування склало 110,4% (при середньому обласному показнику 81,48 %)завдяки збалансованому та калорійному меню, до якого включено  овочі, фрукти (банани, апельсини, полуниця, черешня), соки, ковбасні та кондитерські вироби, м’ясні, рибні, молочні продукти, необхідні для життєдіяльності та розвитку дитини.
З 4 червня по 21 червня 2018 року протягом 14 днів діти отримали якісні оздоровчі та відпочинкові послуги у 7 пришкільних таборах (644 дитини), 1 таборі праці та відпочинку (34 дитини), 1 профільному таборі (158 дітей) – КЗПО ТМР «Палац дітей та юнацтва» та 4 мовних таборах (217 дітей). До ДП України «Міжнародний дитячий центр «Артек» направлено 1 дитину-сироту та 2 дітей, позбавлених батьківського піклування;
– на V тематичну зміну «Віру себе – будуй Україну» до ДП «УДЦ «Молода гвардія» із частковою оплатою в розмірі 20% вартості для оздоровлення було направлено переможця VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
– для оздоровлення дітей із числа пільгових категорій надано 11 безкоштовних путівок до дитячого оздоровчого комплексу «Райський куточок» м. Бердянська (1дитина, позбавлена батьківського піклування; 1 – дитина з інвалідністю; 1 – учасника АТО; 3 – з багатодітних родин; 4 – з малозабезпечених родин; 1 – постраждала від наслідків аварії на ЧАЕС);

 
– із частковою оплатою в розмірі 50 % вартості надано путівки талановитим та обдарованим дітям. Протягом І та ІІ тематичної зміни у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Орлятко» було оздоровлено 33 дитини;
– до наметового табору учнівського самоврядування «Туса» (Краснопільський район) було направлено 14 дітей.
Всього оздоровчо - відпочинковими послугами у 2018 році забезпечено 1116 дітей закладів освіти Тростянецької міської ради, що становить 53 % від загальної кількості дітей.(при середньому обласному показнику 43,8%).
У 2019 році планується робота 10 пришкільних таборів 3 з них мовні, 1 профільний табір, 1 табір праці та відпочинку прогнозована кількість 1110дітей. Табори працюватимуть 14 днів за п’ятиденним режимом. Планується охоплення  оздоровчими та відпочинковими послугами дітей з числа пільгових категорій, талановитих та обдарованих не нижче 55%.
 
 
Название: Всього
 
У 2018 році з 2121 дітей було оздоровлено 1135 (54%).
Позашкілля
У 120 групах Палацу навчалися 1920 гуртківців віком від 4 до 21 року. З них: 165 – дошкільники, 5 – молодь. Для реалізації інтересів, здібностей та нахилів дітей забезпечена робота 4-х відділів – художньо-естетичного виховання (30 гуртки, 548 вихованці), декоративно-прикладного мистецтва (30 гуртків, 474 вихованці), спортивно-масової роботи (30 гурток, 456 вихованців), технічної творчості (30 гуртків, 442 вихованців). Гуртківці протягом звітного періоду взяли участь у 36 обласних конкурсах(гран-прі – 3; І м – 19;  ІІ м – 29; ІІІ м. – 30),17 всеукраїнських (гран-прі – 3, І м – 14, ІІ м – 19, ІІІ – 10)та 11міжнародних конкурсах (І м – 15, ІІ – 10, ІІІ м – 3) змаганнях, фестивалях, конкурсах.

 
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.09.2018 року № 1035 «Про присвоєння, підтвердження, позбавлення почесних звань «Народних художній колектив» та «Зразковий художній колектив» рішенням експертної комісії Міністерства освіти і науки України з присвоєння почесних звань «Народний художній колектив» і «Зразковий художній колектив» учнівським творчим колективам, що діють у закладах освіти системи Міністерства освіти і науки України зразковій акробатичній студії «Едельвейс» КЗПО ТМР «Палац дітей та юнацтва» (керівник Никифорова Л.В.)присвоєно звання «Народний художній колектив», а зразкова вокальна студія «Перлина» (керівник Буднік О.С.) КЗПО ТМР «Палац дітей та юнацтва» підтвердила присвоєння почесного звання «Зразковий художній колектив».
Вихованці КЗ ТМР «Палацу дітей та юнацтва» та КЗ ТМР «Тростянецької дитячо-юнацької спортивної школи» протягом 2019 року планують брати участь у обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, змаганнях, фестивалях та здобувати перемоги. Планується розробка нових екскурсійних маршрутів, водних та пішохідних ступеневих та категорійних походів, розширення цільової аудиторії  (діти із соціально незахищених категорій, студентська молодь, інклюзивна освіта)
КЗ ТМР «Тростянецька дитячо-юнацька спортивна школа» виховує  198 спортсменів, які навчаються у 20 групах за напрямками «Дзюдо», «Бокс», «Легка атлетика», «Панкратіон». Протягом звітного періоду юні спортсмени здобули перемоги на обласному та всеукраїнському рівнях.
 
КУЛЬТУРА, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА ТА ТУРИЗМ
 
Рішенням 2 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради №138 від 22.12.2017 року був створений структурний підрозділ Тростянецької міської ради - Відділ культури, туризму молоді та спорту, який розпочав свою роботу з 04.01.2018 року. У його підпорядкуванні перебувають наступні заклади культури: Клубний заклад «Культурно-дозвіллєвий комплекс «Тростянецький», Клубний заклад «Міський клуб «Ветеран», Клубний заклад «Смородинський клуб», Клубний заклад «Радомлянський клуб», Клубний заклад «Цукрозаводський клуб», Кам’янський сільський будинок культури та Лучанський сільський клуб, Клубний заклад «Гаївський клуб» (до 2019 року не працював), Тростянецький  краєзнавчий музей, дитяча музична школа імені П.І. Чайковського та публічна бібліотека та КЗ «Спортивний клуб «Академія спорту».
Видатки бюджету Тростянецької міської ОТГ на галузь «Культура» за 9 місяців 2018 року склали 10 776,9 тис. грн. (очік. в 2018 році 16 903,6 тис. грн.).
Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту
Тростянецької міської ради
«Культурно-дозвіллєвий комплекс «Тростянецький»
Клубний заклад Тростянецької міської ради «Культурно-дозвіллєвий комплекс «Тростянецький» створено в 2009 році. Також має в наявності картинну галерею, кімнату-експозицію видатному композитору П.І. Чайковському, Круглий двір, експозицію «Музей шоколаду». По даним об’єктам здійснюється екскурсійний супровід. Окрім екскурсійного обслуговування клубний заклад надає широкий спектр послуг, а саме: участь у проведенні фестивалів, оренда приміщення для проведення шлюбних обрядів, фото  та відео - зйомок, вечорів класичної музики, виставки картин, як місцевих так і закордонних художників, продаж сувенірної продукції, проведення круглих столів та прес-конференцій, проведення науково-практичних та культурно - мистецьких заходів.

 
КЗ ТМР КДК «Тростянецький» налічує 8 працівників, а саме: завідувача, головний адміністратор, 2 методисти, технік по звуку, 2 підсобних працівника, 1 прибиральниця. Наразі посади завідувача та техніка по звуку є вакантними.
В 2018 році поступово розширилася діяльність, спрямована на розвиток туристичної сфери, зокрема в панській садибі Л.Є. Кеніга, що знаходиться у власності Тростянецької міської ради, було відкрито кімнату – експозицію присвячену, відомому цукрозаводчику та меценату Л.Є.Кенігу, що перетворило Клубний заклад на  справжній культурний та туристичний центр міста. Клубний заклад Тростянецької міської ради «Культурно - дозвіллєвий комплекс «Тростянецький» за звітний період прийняв 17 169 туристів, охоплених екскурсійним супроводом. В порівнянні з минулим роком кількість туристів не збільшилась. Всього загальна сума від реалізації квитків за послугу «екскурсійне обслуговування» складає 206 270 грн.
 
Діаграма відвідування картинної галереї
та експозиції "Музею шоколаду"
за 2015-2018 р.р.
 
 
 
 


 
В 2018 році асортиментний перелік реалізуємої сувенірної продукції налічував 75 найменувань, в порівнянні з минулим роком на 15 найменувань більше (брелки, значки, календарі, прапорці, буклети, пакети, магніти, чашки, підставки під чашки, сувенірні кавові іграшки, годинники, тарілки, пляшниці, шкатулки, пано, дзвіночки, вічні календарі, ключниці тощо). Всього ж у звітному періоді сувенірної продукції реалізовано на загальну суму 100 500 грн., що на 17 577 грн. більше, ніж у 2017 році.
Також на базі Культурно – дозвіллєвого комплексу «Тростянецький» проведено низку культурно-мистецьких заходів: концерти класичної музики, участь у проведенні проекту «Кіно під зоряним небом», «Квартирник», молодіжних дискотек разом із дитячою дорадчою радою. Для мешканців нашого району та сусідніх районів було проведено 19 урочистих шлюбних обрядів.

 
В травні 2018 року відбувся фестиваль - конкурс класичної музики "Чайковський Fest", який кожного року стає все більш масштабнішим і з 2016 року проходить під відкритим небом, на сцені унікального акустичного майданчику в старовинній фортеці XVIII ст. Круглий двір. Завдяки своїй популярності фестиваль стрімко переріс з Всеукраїнського до Міжнародного рівня.
В 2018 році фестиваль класичної музики «Чайковський Fest» відвідало 1 123 особи, що в 2 рази більше, ніж у попередньому році (у 2017 році - 599 чол.). Сувенірної продукції в дні Фестивалю продано на суму 5 436 грн., що на  3 545 грн. більше в порівнянні з минулим роком.
Дев’ять років поспіль в червні місяці проводиться фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця». В ньому взяли участь більше 200 представників клубів історичної реконструкції, як з України так із закордону, які відроджують бойові мистецтва різних епох, музичні та танцювальні колективи, цікаві майстри і ремісники з нашої та сусідніх областей. Під час проведення культурно-мистецького заходу – Фестиваль історичної реконструкції «Стара Фортеця. Подорож крізь століття» картинну галерею відвідало 132 чол., експозицію «Музей шоколаду» - 642 чол., що на 147 осіб менше в порівнянні з минулим роком. Сувенірної продукції в дні Фестивалю продано на суму 9 284 грн., показник в порівнянні з минулим роком не змінився.
У липні 2018 року на території Дендропарку "Нескучне" відбувся третій спортивний фестиваль "Нескучний ВелоFest", який зібрав прихильників активного відпочинку з різних куточків нашої країни. Під час проведення фестивалю «Нескучний ВелоFest» сувенірної продукції продано на суму 704 грн.
У серпні 2018 року відбувся молодіжний фестиваль «Схід - рок», масштаб якого вражає. Щороку на двох сценах (основна та мала) виступає більше 20 виконавців. Під час проведення молодіжного фестивалю «Схід-рок» відвідало картинну галерею та експозицію «Музей шоколаду» - 630 чол. Сувенірної продукції в дні Фестивалю продано на суму 3 179 грн., що більше в порівнянні з минулим роком на 1 226 грн. В порівнянні з минулим роком кількість відвідувачів збільшилась на 374 чол.
Великою популярністю у дітей та молоді міста користується ковзанка розташована в міському парку. За три місяці 2018 року послугою прокат жіночих та чоловічих ковзанів продано 1 413 квитків (1 квиток розрахований на 1 годину, вартістю 15 грн.) на суму 21 195 грн.
 
Діаграма прокату чоловічих, жіночих
та дитячих ковзанів у 2014 – 2018 р.р.
 

 
Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту
Тростянецької міської ради
«Міський клуб «Ветеран»
У клубному закладі відділу культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради «Міський клуб «Ветеран» у 2018 році працювали 5 колективів художньої самодіяльності:
  • Народний хор «Ветеран»       -        26 осіб
  • Чоловічий ансамбль               -        12 осіб
  • Жіночий ансамбль                  -        12 осіб
  • Соло-вокальний гурток          -        19 осіб
  • Фольклорний ансамбль          -        10 осіб.
На базі міського  клубу  «Ветеран» також працюють клуби любителів шахів  та  шашок. Щонеділі в клубі проходили змагання з  більярду та доміно.
Щороку клубним закладом «Міський клуб «Ветеран» проводяться планові та позапланові тематичні і культурно-розважальні заходи. У звітному періоді колективом міського клубу було проведено 36 тематичних заходів. Клубним закладом гуртковою роботою та вечірнім дозвіллям було охоплено 5 014 осіб.
Задля приведення у відповідність технічної бази було придбано та встановлено електричний лічильник на суму 2 494,80 грн.
Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту
Тростянецької міської ради
«Цукрозаводський клуб»
Осередком культури в цукрозаводському мікрорайоні є клубний заклад, який із задоволенням відвідує населення міста. Глядацький зал розрахований на 265 місць. У 2018 році в клубному закладі функціонував колектив художньої самодіяльності, гуртки: декоративно-ужиткового мистецтва, драматичний, сольного співу, крою та шиття, комп’ютерний, з тенісу та хореографічний гурток.
У 2018 році було проведено 60 мистецьких заходів, участь в яких прийняло 5600 осіб, із них 1 450 дітей, гуртковою роботою охоплено 45 дітей та 40 дорослих.
З метою покращення матеріально – технічної бази клубного закладу в 2018 році було  відремонтовано пожежні сходи на суму 49 950 грн., проведені роботи по відновленню підлоги топкової на суму 26 999,71 грн., замінені патрони та придбані електричні лампи на загальну суму 13 718 грн. Для належної роботи гуртків клубного закладу було придбано швейну машинку та баян на загальну суму 14 500 грн.
Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту
Тростянецької міської ради
«Радомлянський клуб»
В «Радомлянському клубі» працює 5 клубних формуваннь: вокальний, драматичний, художнього читання, танцювальний гурток та «Народна вишивка». У 2018 році клубним закладом було проведено 55 тематичних, святкових та розважальних заходів, участь в яких прийняло 1 485 осіб із них дітей 171 особа, гуртковою роботою охоплено 39 осіб. Заняття гуртків та репетицій відбуваються згідно графіків роботи.
У 2018 році проведено поточний ремонт глядацької зали на суму            129 993 грн., встановлений туалет та навіс для зберігання дров на загальну суму 31 398,53 грн., проведено поточний ремонт ганку на суму 28 000 грн., встановлений електричний лічильник на суму 2 494,80 грн.

 
Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту
Тростянецької міської ради
«Смородинський клуб»
В «Смородинському клубі» працюють 4 клубних формуванння: декоративно – прикладного мистецтва «Умілі руки», сольного співу, художнього читання, драматичний. В клубному закладі функціонують вокальний ансамбль «Зорецвіт» та дитячий вокальний ансамбль «Квіти життя». Мешканці мікрорайону на території клубного закладу мають  можливість пограти в баскетбол та відвідати дитячий майданчик. Також відвідувачі користуються мережею Інтернет із зоною WI–FI.
Клубним закладом за 2018 рік проведено 103 культурно – мистецьких заходу, участь в яких прийняло 1 520 особи, гуртковою роботою охоплено 175 осіб.
У звітному періоді в клубний заклад було придбано електричний лічильник на суму 5 594,40 грн. та штучну ялинку на суму 850 грн.
Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту
Тростянецької міської ради
«Лучанський сільський клуб»
            В клубі працює 2 гуртка, заняття яких проводяться щотижня. Заняття театрального гуртка проводяться у вівторок та четвер, які відвідують 15 дітей. Заняття по ліпленню з пластиліну та з модульного оригамі проводиться кожної п’ятниці, заняття відвідують 10 дітей. В клубі проводяться змагання з більярду, настільного тенісу, шахів та шашок.
У звітному періоді було проведено 18 заходів, участь в яких прийняло 395 осіб із них дітей 40 осіб.
Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту
Тростянецької міської ради
«Кам’янський сільський будинок культури»
            У клубному закладі працює 8 клубних формувань: хор, чоловічий ансамбль, жіночий ансамбль, театр мініатюр, гурток сольного співу (дитячий), гурток сольного співу (дорослий), гурток художнього читання (дорослий), гурток художнього читання (дитячий). Глядацька зала розрахована на 100 місць. У 2018 році клубним закладом було проведено 60 заходів, участь в яких прийняло 1 243 особи, із них дітей 184 осби. Кожну суботу – в будинку культури проводиться дискотека.
У 2018 році для поліпшення матеріально – технічної бази були придбані металопластикові вікна та двері на загальну суму 35 533,12 грн., мікрофони на суму 8 296 грн. та протипожежний інвентар на суму 4 880 грн.
Святкові  заходи
Попередні роки основна увага була зосереджена на святкуванні державних свят. Останніми роками Тростянецькою міською радою була започаткована традиція проведення Вечорів класичної музики, які отримали свій початок у 2009 році із успіхом були продовжені в наступних роках.
У 2018 році відділом культури, туризму, молоді та спорту за часткової фінансової підтримки Сумської ОДА було придбано через систему «Прозоро» сучасну мобільну сцену на суму 198 520 грн., за кошти Тростянецької міської ради придбано гірлянду на новорічну ялинку на суму 56 146 грн.,
 

 
Комунальний заклад
Тростянецької міської ради
«Тростянецький краєзнавчий музей»
З січня 2018 року «Тростянецький краєзнавчий музей» був переданий до Тростянецької ОТГ за цей період було проведено певний обсяг роботи згідно напрямків діяльності, таких як: надання методичних роз’яснень під час індивідуального відвідування експозиції музею; проведення екскурсійного обслуговування, формування музейного фонду шляхом збирання предметів і музейних колекцій, створення виставок, розробка наукової концепції перспективного плану експозиції, сценарію тематико-експозиційного плану реекспозиції музею, реалізація сувенірної продукції.
Комунальний заклад у звітному періоді прийняв 3 855 відвідувачів, охоплених екскурсійним супроводом. Всього загальна сума від реалізації квитків склала 28 800 грн, реалізовано сувенірної продукції на суму 5 725 грн.
Комунальним закладом «Тростянецький краєзнавчий музей» у звітному періоді надавались додаткові послуги такі, як фотографування якими скористались 149 осіб на суму 2 235 грн. та нова послуга проведення державної реєстрації шлюбу в рамках пілотного проекту «Шлюб за добу», реалізація якої стала можлива завдяки спільним зусиллям Міністерства юстиції та Тростянецької міської ради і яка має досить великий попит серед населення, нею скористалось 55 осіб на суму 55 000 грн.
У 2018 році КЗ ТМР «Тростянецьким краєзнавчим музеєм» також проведено  пошукову роботу та опрацювання матеріалів пов’язаних з життям та діяльністю власника Тростянецького маєтку, підприємця, Л.Є. Кеніга:
- підготовлено матеріали для створення макетів стендів кімнати – експозиції Л.Є. Кеніга: «Династія Кенігів», «Шлях від робітника до мільйонера», «Промислова імперія Кеніга», «Розвиток сільського господарства», «Л.Є. Кеніг – меценат і благодійник», «Ліси Тростянецького маєтку»;
- написані проекти тематичної екскурсії для кімнати – експозиції Л.Є Кеніга;
- розпочато пошукову роботу та опрацювання матеріалів пов’язаних з створенням експозиції присвяченої тростянчанам учасникам АТО;
- до 74-річчя визволення м. Тростянець від нацистських загарбників відкрито фото-документальну виставку «Зберігаючи родинну пам'ять про війну», присвячену тростянчанам учасникам Другої світової війни;
- завершено наукову роботу та опрацювання матеріалів з метою проведення реекспозиції залу «Природнича Тростянеччина»: розроблено наукову концепцію перспективного плану експозиції, сценарій тематико-експозиційного плану.
За 2018 рік до фондів музею надійшло 161 музейний експонат, що в порівнянні з минулим роком більше на 14 експонатів. Серед прийнятих предметів орден «Великої вітчизняної війни» I ступеня, що належав тростянчанину І.М. Бабичу, який загинув на фронті, військова зброя, німецькі агітаційні листівки, етнографічні матеріали (сорочки, рушники) початку XX ст., археологічні предмети часів Київської Русі, щоденники та фронтове листування, фотокартки, предмети побуту.
Комунальний заклад
Тростянецької міської ради
«Тростянецька дитяча музична школа імені П.І.Чайковського»
Комунальний заклад Тростянецької міської ради «Тростянецька дитяча музична школа імені П.І .Чайковського» є початковим спеціалізованим мистецьким закладом в галузі

 
культури. У закладі працює 21 чоловік: 18 – викладацького складу, серед них директор, заступник директора (0,5 ставки); 2 – техпрацівника-вахтера; 1 – завгосп (0,5 ставки).
Заклад проводить навчально-виховну, методичну, культурно-просвітницьку роботу. Основними пріоритетами навчального закладу є: естетичне виховання дітей та молоді; пошук та залучення до навчання обдарованих і талановитих дітей, робота з обдарованою молоддю, розвиток і підтримка їх здібностей; створення умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку особистості, задоволення потреб у професійному самовизначенні і творчій самореалізації; задоволення духовних та естетичних потреб громадян.
З метою виконання завдань, які стоять перед школою та забезпечення найбільш сприятливих умов для розвитку інтересів і здібностей учнів у закладі створено 4 відділи:
фортепіанний, оркестровий, теоретичний, відділ народних інструментів.
Плановий контингент дитячої музичної школи на 2018-2019 навчальний рік становить 180 учнів, отримують початкову мистецьку освіту 173 дитини  Тростянецької ОТГ, 7 - Боромлянської ОТГ, навчаючись по класам фортепіано, скрипки, духових та ударних інструментах, гітари, баяна, акордеона, домри та вокала. На фортепіанному відділі навчається - 66 учнів, відділі народних інструментів - 61 учень, оркестровому відділі - 44 учні, теоретичному відділі - 9 учнів.
Батьківська плата за навчання в школі на 01 січня 2018 р. становила:
Вокал – 85 грн.;
Фортепіано, гітара –80 грн.;
Баян, акордеон, домра, скрипка, духові та ударні ін.-ти – 75 грн.
на 01 вересня 2018 р. становить:
Вокал – 140 грн.;
Фортепіано, гітара –130 грн.;
Скрипка, домра – 110 грн.;
Баян, акордеон, духові та ударні ін.-ти – 100 грн.
Пільги по батьківській платі  у 2018-2019 навчальному році
100% звільнені від оплати:
Діти учасників АТО – 3 учні; (додаткова пільга)
Діти з багатодітних сімей – 20 учнів; (обов’язкова пільга)
Діти-сироти та діти під опікою – 4 учні; (обов’язкова пільга)
Всього – 27 учнів.
Заклад працює за річним планом роботи. Навчально-виховний процес у закладі здійснюється за Типовими навчальними планами та програмами, диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я. Навчально – виховний процес поєднує індивідуальні і колективні форми роботи. У школі створені і активно працюють учнівські творчі колективи це: хор молодших класів, вокальні ансамблі «Зорепад» та «Зернятко», камерний ансамбль «Квінтонька», ансамбль скрипалів «Елегія», духовий оркестр, інструментальний ансамбль «Каданс», ансамбль гітаристів, ансамбль домристів. Діє інструментальний ансамбль викладачів.
За 2018 рік 70 учнів КЗ ТМР «Тростянецька дитяча музична школа імені П.І. Чайковського», з них 8 творчих колективів, 16 викладачів та 4 концертмейстера взяли участь у 19 конкурсах та фестивалях різних рівнів: міжнародних, всеукраїнських, обласних та регіональних. За результатами участі здобули: 7 – дипломів І ступеню, 8 – дипломів ІІ ступеню, 14 – дипломів ІІІ ступеню, 6 – дипломантів.

 
Протягом 2018 року з метою підвищення кваліфікації викладачами закладу було підготовлено 7 методичних доповідей, з них в рамках «Педагогічної майстерні» - 3, участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції до 100-річчя від дня народження Миколи Тимофійовича Лисенка на тему: «Творча та педагогічна діяльність М.Т. Лисенка: надбання сучасного виконавського мистецтва України» в м. Харків. На базі школи проведено міжшкільну творчу конференцію КПСМНЗ «Дитяча школа мистецтв №2 ім. П.І. Чайковського» та КЗ ТМР «Тростянецька дитяча музична школа імені П.І. Чайковського», присвячену 125-річчю з дня смерті П.І. Чайковського.
В школі створені оптимальні умови для розвитку творчого потенціалу учнів, розкриття талантів. За 2018 рік відбулося 40 творчих заходів: святкових концертів, концертів-лекцій, виховних заходів, фольклорно-обрядових дійств, інтелектуально - розважальних ігор тощо. Колектив закладу тісно співпрацює з загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами, РБК, КДК «Тростянецький». Протягом 2018 року викладачі, учні та колективи школи взяли участь більш ніж у 20 творчих заходах міста та району.
Фінансове забезпечення закладу здійснюється в межах бюджетних призначень та надходжень від батьківської плати. Школа не має заборгованості по виплаті заробітної плати. Надбавка педагогічним працівникам «За престижність праці» виплачується у розмірі 10 %, викладачі закладу отримали матеріальну допомогу на оздоровлення. Для покращення умов праці, здійснення якісного навчального процесу, зміцнення матеріально-технічної бази з початку 2018 р. було здійснено придбання на загальну суму 43 555,77 грн. (господарчі товари на суму 4 732,92 грн., канцелярські товари та програмне забезпечення для бухгалтерського обліку на суму 8 961,10 грн., будівельні матеріали на суми 6 028,75 грн., меблі на суму 14 220,00 грн., музичні інструменти на суму 4 795 грн., МФУ сканер на суму 4 818 грн. тощо), встановлено вузол обліку теплової енергії (32 536,21 грн.), проведено врізання в центральну водомережу з установленням лічильника води, здійснено капітальний ремонт частини фасаду будівлі ( 228 544,52 грн.).
Комунальний заклад
Тростянецької міської ради
«Тростянецька публічна бібліотека»
У зв’язку зі створенням Тростянецької ОТГ, комунальний заклад Тростянецької районної ради «Тростянецька ЦРБ» був переданий до комунальної власності Тростянецької міської ради. В структурі міської публічної бібліотеки знаходяться 4 (чотири) бібліотеки-філії, а саме:
- міська бібліотека - філія;
- Смородянська міська бібліотека - філія;
- Кам’янська сільська бібліотека - філія;
- Зарічненська сільська бібліотека - філія.
Станом на 01.01.2018 року приміщення бібліотеки, книгозбірні потребувало капітального ремонту, закупівлі додаткового обладнання, оновлення інтер’єру, впровадження новітніх інформаційних технологій.
На діяльність Тростянецької публічної бібліотеки із бюджету міської ради на 2018 рік було виділено 1 млн. 675 тис. грн. Із них на капітальний ремонт приміщення бібліотек витрачено 407 711 грн., а саме:
- вирівняно гіпсокартоном стіни;
- пошпакльовано, поґрунтовано та пофарбовано стіни і стелю;
- зроблено цементну стяжку підлоги і покладено керамічну плитку.

 
Всього з початку року придбано обладнання в бібліотеку на суму 285 600 грн. Із них витрачено:
•   на меблі 121,3 тис. грн.
•   на 10 нових енергозберігаючих вікон - 44,0 тис. грн.
  • штори – 35 100 грн.
•   на сервер, принтер, сканер штрих-коду – 48 268 грн.
  • оздоблення бібліотеки (мапа, світильники, лампи, таблички, інсталяція та інше) – 36 900 грн.
У 2018 році придбано періодичних видань на суму 21 400 грн.
У Кам’янській сільській бібліотеці-філії виконано поточний ремонт приміщення на суму 98 224 грн., придбаний комп’ютер зі сканером штрих-коду на суму 12 500 грн.
Була запроваджена електронна база читачів бібліотеки, електронна картка тростянчанина виконує роль і читацького квитка користувача, налагоджена електронна книговидача. В електронний каталог занесена значна частина бібліотечних фондів – більше семи тисяч примірників.
Тростянецька публічна бібліотека стала бібліотекою сімейного читання, куди приходять працювати, навчатись і розважатися цілими сім’ями. Новий навчальний рік розпочався з навчальних тренінгів для молоді за участі іноземних громадян і активістів. За період з 1 по 31 жовтня бібліотеку відвідало більше однієї тисячі користувачів. Все це позитивно відображається на підвищенні іміджу міста і громади в цілому.
 
молодіжна політика
 
Діяльність дитячої дорадчої ради (ДДР) при міському голові була відновлена у 2016 році із числа активної учнівської молоді (лідери шкільного самоврядування), як дорадчий орган міської влади.
У 2018 році повністю оновлено склад дитячої дорадчої ради, чисельність яких складає 30 чоловік. Для організації дозвілля та змістовного відпочинку молоді в оновленій Публічній бібліотеці двічі на місяць із членами ДДР відбувалися численні зустрічі, під час яких обговорювалися пропозиції до місцевих Програм та бачення молоддю розвитку міста,  плани діяльності ДДР, участь у молодіжних акціях та проектах.
У 2018 році активізувалася робота по реалізації ініціатив молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» (далі «ФРІ»). Метою такої співпраці є залучення  дітей та молоді до суспільно-значущих заходів та проектів. Так у 2018 році члени «ФРІ» на волонтерських засадах  приймали активну участь у проведенні фестивалю історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття», в реалізації проектів «Таємний Санта». Для організації дозвілля та змістовного відпочинку молоді у Центрі громадських ініціатив,  який створено на базі клубного закладу відділу культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради, відбулися чотири «Квартирники», в тому числі 28 липня в форматі Open-air квартирник «Outside» перед палацом Голіцина, який включав як виступи музичних колективів так і юних поетів. Також проводились «Вечори теплого кіно», водні битви, кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 21» та святкова тематична дискотека Halloween.
 
 

 
Туризм
 
Станом на 01.10.2018 року поновлено базу даних регіональних туристичних агентств та фірм, через які здійснюється залучення туристів до міста. На сьогодні налагоджена співпраця з більше ніж 50 турфірмами та турагентами.
Культурно - дозвіллєвий комплекс «Тростянецький» за звітний період прийняв 17 169 туристів. Розроблено та виготовлено 75 найменувань сувенірної та промоційної продукції: кружки, полікерамічні та акрилові магніти, футболки, ручки, вимпели та прапорці з фотографіями, або символікою міста та інше. Від реалізації сувенірної продукції в цьому році отримано 100 500 грн. В наступному році планується збільшити асортиментний перелік до 80 найменувань та отримати від продажу сувенірної продукції 150 тис. грн.
Одним із основних пріоритетів економічного розвитку міста Тростянець є розвиток відпочинкового туризму. Особливу роль в цьому напрямку відіграють фестивальні заходи. В 2018 році відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради провів низку фестивалів, метою яких є привернути увагу до Тростянеччини, як до туристичного центру, відродження культурних традицій, привернення уваги до історії країни, виховання патріотизму у підростаючого покоління, що сприятиме загальному культурному розвитку та побудові громадського суспільства.
Так 25-27 травня завдяки перемозі міської ради у проекті Міністерства культури України «Малі міста – великі враження» у місті Тростянець пройшов Всеукраїнський фестиваль класичної музики «Чайковський Fest», в рамках якого відбувся перший фестиваль-конкурс для молодих виконавців ім. П.І. Чайковського. В конкурсі взяли участь 31 конкурсант з Харківської, Чернігівської, Київської, Луганської, Сумської областей. Також були представники з Сербії та Китаю. Участь у фестивалі «Чайковський Fest» взяли Академічний симфонічний оркестр Львівської обласної філармонії з яскравою виконавицею Етеллою Чуприк, та вперше під відкритим небом у виконанні Оркестру і хору Харківського національного театру опери і балету України ім. М. Лисенка глядачі побачили театралізовану постановку опери «Мазепа».
28-30 червня відбувся Міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття». Цьогорічний фестиваль був наймасовішим, як по кількості клубів-учасників, так і по кількості лицарів у залізних обладунках (понад 200). У лицарських боях взяли участь бійці з України, Молдови і Франції. Цей захід не має аналогів у всій північно-східній Україні. Програма фестивалю передбачала захоплюючі середньовічні бої, ярмарок ремісників, концертну програму, майстер-класи та стародавню кухню. Також, цього року до програми було додано дві дитячі номінації «Сучасний Мечовий Бій» та «Рапіра Ренесансу».
28-29 липня 2018 року проведені велосипедні змагання «Нескучний Вело-FEST». Цьогоріч фестиваль було занесено у календар змагань Федерації велосипедного спорту Сумської області та підтримано Міністерством молоді та спорту України. На фестивалі вперше відбулися змагання: кубок України серед ветеранів велоспорту з маунтинбайку. В рамках фестивалю змагалися як ветерани-професіонали так і аматори, а також родини, які сповідують ідеологію, що велосипед – це не просто засіб пересування, а стиль здорового та успішного життя. В цьогорічних змаганнях взяли участь близько ста учасників з Сум, Полтави, Харкова, Києва та Рівного.
Яскравим завершенням фестивального літа Тростянця став Міжнародний фестиваль «Схід - Рок», який проходив три дні 10-12 серпня на «великій сцені» - в стінах унікальної архітектурної пам’ятки «Круглий двір», та на «малій сцені» - в наметовому містечку в

 
дендропарку Нескучне. Більше двадцяти виконавців, а це – відомі вітчизняні гурти та наші закордонні гості  відпрацювали на повну потужність, даруючи якісну «живу» рок-музику багаточисельним її прихильникам, котрі прибули на «Схід - Рок» з різних міст і містечок України. Серед хедлайнерів фестивалю – «Ляпіс -98» і «Друга ріка», «Бумбокс» та багато інших.
Як навколо, так і в середині Круглого двору функціонували торгові точки, що давали можливість гостям придбати ексклюзивну сувенірну продукцію, не відриваючись від фестивальних заходів. Мала сцена знаходилася в наметовому містечку. Щороку тут виступають молоді виконавці, які проходять на фестиваль шляхом відбору. Наметове містечко, як і Мала сцена, функціонує безкоштовно і  знаходиться в Дендропарку «Нескучне». Цього року за підтримки Управління молоді та спорту на малій сцені фестивалю «Схід-рок» пройшло святкування міжнародного дня молоді  в рамках якого було проведено низку заходів: таких як заняття з йоги, Stand Up шоу, свято фарб холі та багато іншого.
В жовтні 2018 року приймаючи до уваги визначне історичне минуле м. Тростянець, його давні мистецькі традиції, наявність пам’яток архітектури і садово-паркового мистецтва, унікальної природи та з метою створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел було проведено XІ живописний пленер «Мальовнича Тростянеччина». Результатом роботи пленеру стали 22 живописних полотна, які митці залишили місту у подарунок, а також цього року художниками в якості благодійної допомоги були передані ще 12 художніх полотен Тростянецькій лікарні.
У серпні місяці в рамках святкування Дня визволення міста від фашистських загарбників в роки Другої світової війни за участю громадської організації «Пошуковий загін Повернення» була проведена виставка побуту та військового спорядження та вперше відтворили реконструкцію частини бою часів Другої світової війни. Загалом у 2018 рік відвідали місто Тростянець близько 30 тис. туристів.
Значна увага приділяється збереженню, відновленню та популяризації пам’яток історії та архітектури, шляхом проведення поточних ремонтних робіт, планується проведення робіт по облаштуванню стилізованої кімнати П.І. Чайковського, проведення на базі пам’яток культурно – мистецьких заходів, урочистих шлюбних обрядів, обслуговування екскурсійних груп.
Ведеться робота по оновленню інформаційно - промоційних матеріалів по всім архітектурним та визначним пам’яткам міста.
 
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
 
Видатки бюджету Тростянецької міської ОТГ на галузь «Фізична культура та спорт» за 9 місяців 2018 року склали 3 704,7 тис. грн. (очік. в 2018 році 5 041,8 тис. грн.).
Фізична культура і спорт є важливою складовою частиною виховного процесу дітей і підлітків, учнівської та студентської молоді, вони відіграють значну роль у зміцненні здоров’я, підвищенні фізичних і функціональних можливостей організму людини, забезпеченні здорового дозвілля, збереженні тривалості активного життя дорослого населення.
Місто Тростянець, яке відоме своїм культурно-мистецьким життям не залишається осторонь і розвитку масової фізичної культури і спорту, збереження та примноження всіх складових її діяльності. Так започатковані у 2017 році Всеукраїнські змагання з літнього біатлону серед юнаків і дівчат, були продовжені і у 2018 році. А зважаючи на високий рівень організації Всеукраїнських змагань з літнього біатлону, Федерація біатлону України 20-22

 
лютого 2018 року провела перші змагання з зимового біатлону на території урочища Нескучне та Всеукраїнські змагання з літнього біатлону з дисципліною лижероллери лижних гонок, в змаганнях взяли участь більше 120 спортсменів з різних міст та областей України.
Положенням Федерації біатлону України про офіційні змагання з біатлону на 2019 рік затверджено дати 01 - 03 березня 2018 року для проведення зимового етапу Всеукраїнських змагань з біатлону серед юнаків та дівчат в урочищі Нескучне та 08 - 10 липня та 15 - 17 серпня 2019 року для проведення етапу Всеукраїнських змагань з літнього біатлону серед юнаків та дівчат.
24-25 серпня 2018 року відбувся Чемпіонат України з жонглювання гирею та Всеукраїнський турнір з гирьового спорту «Кубок мера», в якому взяли участь більше 70 спортсменів із різних куточків України.
08 вересня 2018 року в рамках святкування Дня міста в центральному парку на оновлених спортивних майданчиках відбулись змагання з волейболу, баскетболу, пляжного футболу та тенісу. Кращими спортсменами ДЮСШ «Барса» та ГО «Самбіст» були  продемонстровані  навички та вміння з панкратіону, дзюдо, та боксу під час показових виступів.
12 жовтня 2018 року був проведений Відкритий чемпіонат області з
легкоатлетичного кросу серед юнаків, юніорів, дорослих та ветеранів на території виселку Веселе, в якому взяли участь більше 100 учасників з різних областей.
15 жовтня  за ініціативи волонтерської організації «Цивільний захист» та
підтримки Тростянецької міської ради вперше у місті був проведений спортивно-масовий захід «Тростобер RUN – fest», який пройшов у формі  забігу. В цьому заході взяли участь більше 150 учасників різної вікової категорії   від 4 років до 65 років.
Комунальний заклад Тростянецької міської ради
«Спортивний клуб «Академія спорту»
Комунальний заклад ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту» був  створений 04 січня 2018 року до його складу входить стадіон ім. Куца та спортивний зал «Локомотив».
В зв’язку зі зміною засновника були приведені до норм чинного законодавства установчі документи. Розроблений режим роботи об’єктів, складений графік тренувань з видів спорту: футболу, волейболу, баскетболу, гирьового спорту. Проведені добори дітей в навчально-тренувальні групи. В закладі працюють 11 викладачів - тренерів, 5 спортивних секцій, в яких займаються 165 спортсменів віком від 8 до 40 років.
В другому кварталі 2018 року були створені три футбольні команди «Тростянець», «Тростянець-2» та «Тростянець-3», які прийняли участь у обласних турнірах з футболу в м. Конотоп (2 місце тренер Коритник С. М.), в м. Краснопілля (1 місце тренер Коритник С. М.), в м. Суми (5 місце тренер Василенко І. І.), м. Львів Всеукраїнський турнір з футболу (5 місце). Гравці команд ФК «Тростянець» та «Тростянець-2» взяли участь у чемпіонаті області з футболу, а команда ФК «Тростянець-3» у чемпіонаті Охтирщини. Взяли участь у Всеукраїнському турнірі з футболу серед дітей 2008 р. н. у м. Суми та у Всеукраїнському турнірі з футболу серед дітей 2008 р. н. «Кубок Президента» в місті Харкові.
КЗ ТМР СК «Академія спорту» були проведені турніри з баскетболу: «Кубок «Академії спорту» серед дорослих і серед школярів (юнаки та дівчата), міські змагання з баскетболу, футболу, пляжного футболу, міні-футболу та тенісу серед школярів та дорослих до Дня фізичної культури та спорту, турнір з волейболу серед школярів.
Проведені обласні змагання з гирьового спорту. Прийняли участь у чемпіонаті області та чемпіонаті України з гирьового спорту, у Всеукраїнських змаганнях «Силове жонглювання – Кубок мера», кубок області з гирьового спорту.

 
З квітня місяця на баланс КЗ ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту» був переданий корт для гри у великий теніс, антивандальні тренажери та послуга прокат катамаранів, які знаходяться в парку ім. П.І. Чайковського. Ці об’єкти користуються досить великим попитом, послугою  гри у великий теніс скористалась 113 особа на суму 5 650 грн., що на 72 особи більше в порівнянні з 2017 роком, послугою з прокату катамаранів за цей час скористалось 416 осіб на суму 6 240 грн. що на 290 особи більше в порівнянні з 2017 роком. Також, КЗ ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту» надає послуги з оренди спортивного залу, з відвідування тренажерного залу в спортивному залі «Локомотив» та з оренди майданчика зі штучним покриттям на стадіоні ім. Куца. За період з 02 квітня за користування тренажерним залом було отримано 2 250 грн., оренду спортивного залу 6 895 грн., оренду майданчика на стадіоні 7 740 грн. Загальна сума по наданих послугах склала 28 775 грн.
В 2018 році за кошти Тростянецької міської ради були проведені роботи по облаштуванню приміщень, а саме: ремонт внутрішніх приміщень адмінбудівлі стадіону, облаштовано територію стадіону (висаджені ялинки, розплановані клумби, викорчувані пеньки та інше), проведений водогін до футбольного поля. Придбано офісні меблі, ноутбук, футбольні ворота, біотуалети, прожектори, облаштовано інформаційними стендами приміщення адмінбудинку та спортзалу, створено Дошку «Спортивна гордість Тростянеччини», придбано спортивну форму (футбольна) та інвентарь на загальну суму 317 412,26 грн.
 
РОЗВИТОК ПАРТНЕРСТВА ТА МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
 
          З метою обміну досвідом у сфері муніципального управління, освіти, медицини, спорту, культури та туризму, молодіжній політиці, комунальному господарстві,  тощо у жовтні місяці 2013 року було підписано угоду про партнерську співпрацю між гміною Богухвала (Польща) і містом Тростянець (Україна) та у серпні 2014 року із гміною Кужухів (Польща).
У 2016 році на сесії міської ради була прийнята міська Програма розвитку партнерства та міжнародної діяльності в місті Тростянець на 2017-2020 роки.
Дана Програма направлена на:
  • розвиток партнерських відносин, а також пошук нових іноземних партнерів: органів місцевого самоврядування закордонних міст, громадських об’єднань, закладів науки та освіти, підприємств та організацій для впровадження спільних проектів, спрямованих на обмін управлінським досвідом та покращення життєвого рівня населення міста Тростянець;
  • організацію прийому у місті Тростянець представників офіційних закордонних делегацій;
  • роботу в спільних проектах з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями інших міст України та іноземних держав.
В рамках даної програми протягом  2018 року були здійснені поїздки у міста-партнери до Республіки Польща.
            В результаті вивчення європейського досвіду, в Тростянецькій міський ОТГ розпочали реалізацію наступних проектів:
  • Сучасна Тростянецька центральна районна лікарня;
  • Сучасна публічна бібліотека.
            На початку 2018 року було визначено завдання у напрямку медицини: поетапний капітальний ремонт всіх відділень та заміна інженерного устаткування. І вже у вересні було

 
оновлене терапевтичне відділення з якісним ремонтом стін, підлоги, заміною мереж водопостачання, водовідведенням, освітленням, опаленням, санвузлами, з душовими в кожній палаті, зручними та сучасними ліжками, телевізорами, холодильниками, якісними і зручними меблями та ремонтом в кімнатах для персоналу. Також було проведено енергоаудит будівель, поетапне скорочення споживання енергоресурсів та термомодернізація. До того ж придбано сучасне медичне обладнання, комп’ютерна та організаційна техніка, прокладено Інтернет мережу та інше.
            Подібно до завдання у напрямку медицини було поставлено завдання у бібліотечно-інформаційній сфері. У 2018 році проведена активна модернізація бібліотек та популяризація читання серед дітей та дорослих у Тростянецькій міській ОТГ. Створено автоматизовану бібліотечну інформаційну систему (АБІС) та єдиний читацький квиток, забезпечено комфортні умови для функціонування бібліотек на всій території громади.
            Проведено капітальний ремонт приміщення бібліотеки, придбано сучасні меблі,  сервер, принтер, сканер штрих-коду поповнено книжковий фонд, замінено 10 вікон на енергозберігаючі.  Також проведено поточний ремонт
приміщення в бібліотеці-філії Кам‘янського старостинського округу та придбаний  комп’ютер зі сканером штрих-коду.
            Також в рамках програми розвитку партнерства та міжнародної діяльності на протязі звітного року відбувалися візити пов’язані зі святкуванням Днів Богухвали. З цього приводу в місті проводилися святкові заходи, під час яких делегація з м. Тростянець привітала місто-побратим зі святом, а також відвідали культурно-туристичні маршрути гміни Богухвала.
У серпні, тростянецька делегація на чолі із міським головою Бовою Ю.А, яка складалася не лише із офіційних осіб, але і працівників культури, зокрема вокального аматорського народного ансамблю Тростянецького районного будинку культури «Срібні роси», відвідала місто Богухвала. У Польщі в цей час відбувалися святкові заходи, так звані «Дожинки». Гурт «Срібні роси», представили громадам-партнерам концертну програму з ухилом на українському фольклорі та музичних творах вітчизняних авторів.
            В результаті обміну досвідом у вересні в місті Богухвала (Польща) був проведений міжнародний пленер художників на який було запрошено художників з України. В результаті проведення пленеру гміна Богухвала отримала в подарунок від українських художників їх твори.
            У вересні місяці на 358-му річницю заснування міста Тростянець до нас завітала делегація із гміни Богухвала на чолі з секретарем ради Кшиштофом Лассота, а також делегація з Німеччини,  яку очолила праправнучка Л.Є.Кеніга пані Sibylle Strack-Zimmermann. В рамках святкування Дня міста Тростянець разом з іноземними делегаціями було відкрито оновлені, сучасні терапевтичне відділення та публічну бібліотеку європейського рівня, а також кімната-експозиція Л.Є.Кеніга. До того ж Тростянецька громада поділилася досвідом в напрямку освіти, а саме ознайомила Польську делегацію з оновленими, відремонтованими класами для першачків по Програмі НУШ.
            На прикінці вересня делегація з Тростянецької ОТГ на чолі з міським головою Бовою Ю.А. з нагоди 100 річчя заснування Чехословаччини, вперше відвідала місто Бистрице-над-Пернштейнем (Чехія), за їх запрошенням. В результаті знайомства з чеським містом у листопаді місяці була підписана угода про партнерську співпрацю між містом Бистрице-над-Пернштейнем (Чехія) і містом Тростянець (Україна).

 
СПРИЯННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ
Належна охорона громадського порядку є одним з пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства загалом.
Першочерговими завданнями державної влади та громадських організацій стали охорона і захист прав і свобод людини та громадянина, їхнього життя, здоров’я, честі й гідності від злочинних та інших протиправних посягань.
Конституційні права і свободи людини захищаються як державою, так і суспільством. Чим тіснішою буде взаємодія між гілками влади й суспільством, тим якіснішими будуть правоохоронні послуги.
З цією метою в 2018 році в Тростянецькій міській ОТГ було створено дієвий  Центр громадської безпеки громадського формування з охорони громадського порядку «Сила і Честь», який оснащенню системою відеоспостереження. По місту було встановлено 19 відеокамер, з них: них 11 відеокамер за рахунок коштів МФ «Відродження»,  а 8 за рахунок міського бюджету. Також за кошти  МФ «Відродження» придбано 2 монітори для відеоспостереження. Данам система відеоспостереження паралельно працює і в районному відділку поліції.
Слід звернути увагу, що за 9 місяців кропіткої роботи Центром громадської безпеки ГФ "СІЧ" з охорони громадського порядку було проведено 172 патрулі в нічний та вечірній час. За різні правопорушення  в Тростянецьке відділення поліції членами ГФ "СІЧ" було доставлено 46 правопорушника. Окрім того, ГФ «СІЧ» проводились зустрічі з метою попередження злочинів та правопорушень, а саме: 49 зустрічей з групами людей в установах, організація та на підприємствах  (292особи), з 24 вуличкомами, з 2 головами ОСББ.
ГФ «СІЧ» роздано більше 4000 флаєрів, прийнято і передано в Тростянецьке відділення поліції 9 заяв і звернень громадян. Члени ГФ "СІЧ" приймали активну участь з охорони громадського порядку на всіх заходах, які проводилися в місті, і приємно відмітити, що на цих заходах не було допущено скоєння злочинів і адмінпорушень громадського порядку.
Бюджет функціонування Центру громадської безпеки та громадського формування з охорони громадського порядку «СІЧ» за 2014- 2018 року
Найменування заходів, що фінансувались Загальна вартість
(тис. грн)
Джерела фінансування
Міський бюджет (тис.грн) Кошти Міжнародного фонду «Відродження» (тис. грн) Кошти  ІСАР «Єднання» Благодійний фонд «Доброта»
1. Придбання камер та встановлення їх по місту 230,9 134,9 96,0 - -
2. Заробітна плата членам  ГФ «Січ» 205,5 173,5 32,0 - -
3. Придбання спецодягу 168,5   67,4 - 101,1
4. Ремонт приміщення Центру громадської безпеки та інші поточні витрати 100 100 - - -
5. Проходження членами  ГФ «Січ» курсів надання першої медичної допомоги 8,0 - - 8,0 -
6. Придбання обладнання та меблів в центр громадської безпеки 49,8 14,8 35,0 - -
7. Матеріальне забезпечення центру громадської безпеки 16,1 11,6 4,5 - -
8. Придбання причепу, човна та двигуна для човна, для здійснення рейдів по виявленню браконьєрів 40,9 - - - 40,9
Всього: 819,7 434,8 234,9 8,0 142,0
 

Надпись:                                           3. ФІНАНСОВИЙ СТАН ГРОМАДИ
3.1. Податково – бюджетна політика
 
Податково - бюджетна політика ОТГ ґрунтується на підставі норм Податкового                      і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів, проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2019 рік, схвалених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 315-р.
Основною метою податкової політики є підвищення ефективності та полегшення податкового адміністрування з мінімізацією можливостей для зловживань, з одного боку, та як наслідок, збільшення податкових надходжень до бюджету громади, а з іншого – збільшення обсягів власних коштів підприємств, які вони можуть спрямувати на інвестиційні цілі.
Основною метою діяльності міської влади у сфері бюджетної політики є формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально – економічного розвитку міста та підвищення ефективності використання бюджетних коштів (додаток 4 до Програми).
Сутність податково - бюджетної політики є поєднання конкретних цілей та відповідних заходів, за допомогою яких вирішуються поставлені завдання.
 
Проблемні питання:
  • нестабільність розвитку економіки;
  • недостатня забезпеченість коштами;
  • нестабільність бюджетного та податкового законодавства;
  • наявність податкового боргу зі сплати до бюджету міста податків і зборів.
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • підвищення рівня платіжної дисципліни та скорочення обсягів податкового боргу за рахунок посилення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків і зборів (обов’язкових платежів);
  • продовження процесу легалізації тіньової економіки, дотримання законодавства про працю на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, зокрема, з питань належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, офіційного оформлення виплати заробітної плати та сплати до бюджету ОТГ податку на доходи фізичних осіб;
  • збільшення надходжень до бюджету ОТГ шляхом забезпечення ефективного управління майновими та земельними ресурсами, що належать територіальній громаді міста;
  • забезпечення дотримання  вимог частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України (потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами);
 

 
  • забезпечення безумовного дотримання вимог статті 26 Бюджетного кодексу України (організація ефективної системи внутрішнього фінансового контролю та аудиту на всіх стадіях бюджетного процесу), відкритості та прозорості фінансів;
  • забезпечення участі громадян міста у бюджетному процесі.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Обсяг надходжень податків і зборів, обов’язкових платежів, що зараховуються до доходної частини бюджету міста*,  в т. ч.: тис. грн.     194 517,0  
до загального фонду тис. грн.     184 375,  
до спеціального фонду тис. грн.     10 141,4  
Примітка:
* Без офіційних трансфертів. До складу джерел доходів бюджету міста зараховуються податки і збори, передбачені статтями 64, 69, 69¹, 71 Бюджетного кодексу України.
 
Очікувані результати:
  • забезпечення виконання запланованих показників, обрахованих відповідно до норм Податкового та Бюджетного кодексів України.
 
 
3.2. Розвиток підприємництва та регуляторна політика
На сучасному етапі підприємництво виконує провідну роль у розвитку приватного сектору економіки, створенні додаткових робочих місць, реалізації нових бізнес-проектів, забезпеченні підґрунтя для добробуту громадян нашого міста.
Проводиться робота з поліпшення бізнес-клімату, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, запровадження механізму співпраці виконавчого органу Тростянецької міської ради та суб’єктів малого і середнього підприємництва.
 
Проблемні  питання:
  •  обмеженість власних матеріально-фінансових ресурсів у суб’єктів малого і середнього підприємництва, підвищена чутливість до зміни цін;
  •  низький рівень оплати праці, що сприяє відтоку кваліфікованих кадрів;
  •  наявність «тіньової» складової в діяльності суб'єктів підприємництва;
  •  низька інноваційна активність малого і середнього.
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • наявність «тіньової» складової в діяльності суб'єктів підприємництва;
  •  поліпшення бізнес-клімату, сприяння розширенню міжрегіональних зв’язків, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва;
  •  створення в Тростянецькій міській ОТГ сучасного бізнес-центру;
  •  залучення до міста інноваційних технологій;
  •  надання з міського бюджету фінансової підтримки на відшкодування частини відсотків за кредитами, наданими суб’єктам малого і середнього підприємництва;
  •  сприяння участі суб’єктів господарювання в ділових переговорах, бізнес-зустрічах, форумах, семінарах та виставкових заходах.
 

 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Кількість зареєстрованих малих та середніх суб’єктів господарської діяльності (на 31.12 звітного року) всього, в тому числі: одиниць 1432 1500 1525 101,7
- зареєстрованих СПД - юридичних осіб одиниць 543 558 565 101,2
- зареєстрованих фізичних осіб - підприємців одиниць 889 942 960 101,9
Кількість зайнятих працівників у суб’єктів малого та середнього підприємництва  осіб 257 509 550 108,1
Кількість платників єдиного податку, в т.ч.:  одиниць 710 810 13,2 103,9
- юридичні особи одиниць 49 52 1,9 105,6
- фізичні особи одиниць 661 758 11,3 103,7
Надходження єдиного податку до бюджету міста  млн. грн. 5,3 7,1 8,2 115,5
 
Очікувані результати
  • збільшення кількості діючих платників єдиного податку  на 3,9 відсотків;
  • збільшення обсягу надходжень до бюджету ОТГ єдиного податку на                           15,5 відсотків;

Надпись:                                            4. МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ
4.1. Управління комунальним майном та земельні відносини
 
Перелік об’єктів нерухомого майна комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади налічує 1 368 одиниць загальною площею 340,5 тис. кв. м.
Станом на 01.10.2018 року перебуває в орендному користуванні 2 038 кв. м (37 договорів), з них 11 договорів укладено з бюджетними установами, що сплачують орендну плату в розмірі 1 грн на рік.
 
Проблемні питання:
  • недоотримання коштів від використання нерухомого комунального майна внаслідок значної питомої ваги площ, що передані в оренду за 1 гривню на рік бюджетним установам та організаціям, які фінансуються з державного чи місцевого бюджету, у загальній структурі орендованих площ;
  • несвоєчасна сплата орендної плати орендарями комунального майна.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019 проект 2019/2018, %
Кількість приватизованих об’єктів комунальної власності одиниць 1 2 7 350,0
Загальна площа об’єктів комунальної власності, що приватизовані тис. кв. м 2,511 0,244 0,604 247,54
Кількість договорів оренди комунального майна/ в т.ч. з розміром річної орендної плати 1 гривня одиниць 25/6 37/11 47/16 127,0/145,0
Загальна площа об’єктів комунальної власності, що перебувають в оренді станом на кінець звітного періоду/ в т.ч. з розміром річної орендної плати 1 гривня тис. кв. м 1,267/0,592 2,038/
1,017
2,899/
1,878
142,0/184,0
Обсяг надходжень коштів до місцевого бюджету від приватизації комунального майна тис. грн. 335,960 68,142 128,475 188,54
Обсяг надходжень до місцевого бюджету  за оренду комунального майна тис. грн. 10,6 10,6 11,38 107,0
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • забезпечення оперативного управління та ефективного використання комунального майна з метою виконання запланованих показників дохідної частини бюджету ОТГ від надходжень за оренду та відчуження комунального майна;
  • ініціювання продажу на аукціонах об’єктів нерухомості, подальше перебування в комунальній власності яких є економічно недоцільним;
  • своєчасне вжиття заходів до боржників з оплати оренди комунального майна.

 
Очікувані результати:
Забезпечення надходжень коштів до бюджету ОТГ від приватизації комунального майна в сумі 128,475 тис. грн. та плати за оренду комунального майна в сумі 11,38 тис. грн.
 
Земельні відносини
 
У 2019 році планується провести аналіз вільних земельних ділянок по всій Тростянецькій міській ОТГ, їх використання та провести земельні торги щодо передачі права оренди на них. Одним з пріоритетних напрямків роботи міської ради в 2019 році буде створення бази даних вільних земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва по всій новоствореній громаді, що дасть можливість  мешканцям громади отримати у власність під ІЖБ землю та фактично покращити свої житлово-побутові умови.
            Окрім того, в 2019 році заплановано провести інвентаризацію всіх земельних ділянок на території старостинських округів, укласти договори оренди на ті земельні ділянки, які наразі використовуються без правовстановлюючих документів, та оновити нормативно-грошову оцінку тих земельних ділянок, на яких нормативна грошова оцінка або взагалі не проводилась, або застаріла.
            Також особлива увага буде приділена розширенню меж міста Тростянець та відповідно їх затвердження на сесії міської ради. Аналогічне питання необхідно буде вирішити і по приєднаним до міста селам.
У сфері земельних відносин постійно проводиться значна робота щодо організації обліку земель, які надані в оренду, постійне користування та власність. Загальна площа Тростянецької міської ОТГ складає 155,79 кв. км.
З метою створення умов для збільшення  надходжень плати за землю до бюджету Тростянецької ОТГ, встановлення рівних  прав та обов’язків для всіх суб’єктів  господарювання, які користуються земельними ділянками комунальної власності Тростянецькою міською радою прийнято рішення від 30.01.2018 №256 «Про затвердження Положення про справляння плати за землю на території Тростянецької міської ОТГ з 01.02.2018 року».
На 2019 рік попередньо планується подати 7 позовних заяв, щодо земельних ділянок комунальної форми власності:
- 2 позовні заяви про стягнення збитків за користування 1,5833 га земельними ділянками на суму 139180,71 грн.;
- 5 позовів щодо визнання спадщини відумерлою.
 
Проблемні питання:
  • використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів та сплати за їх користування;
  • наявність вільних земельних ділянок виробничо - комерційного призначення, на які відсутні заяви щодо їх використання.
 
Пріоритетні завдання розвитку на 2019 рік:
  • проведення контролю за станом сплати за землю та роз’яснювальної роботи з суб’єктами підприємницької  діяльності щодо необхідності повного i своєчасного розрахунку за користування земельними ділянками, що знаходяться у комунальній власності міста;
  • проведення земельних аукціонів;
  • максимальне залучення суб’єктів господарювання до розширення виробництва на
 
вільних земельних ділянках та вільних виробничих об’єктах і площах;
  • проведення робіт по затвердженню меж населених пунктів Тростянецької міської ОТГ;
  • затвердження нормативно-грошової оцінки землі тих земельних ділянок, на яких нормативна грошова оцінка або взагалі не проводилась, або застаріла;
  • оновлення нормативно-грошової оцінки по місту Тростянець;
  • здійснення постійного моніторингу щодо використання земель Тростянецької міської ради, недопущення їх використання без правовстановлюючих документів, або їх безоплатного використання;
  • проведення інвентаризації земель у громаді з метою їх залучення до комерційного, або промислового використання;
  • створення реєстру вільних земельних ділянок для індивідуального житловго будівництва;
  • проведення підготовчих робіт по створенню електронної карти по використанню земель Тростянецької міської ради. 
  •  впровадження GIS технологій та програм;
  • розробка документації із землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг вздовж річок навколо озер та інших водойм;
  • підготовка лотів для продажу на аукціоні;
  • проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок які пропонуються для продажу.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Кількість укладених договорів оренди земельних ділянок з землекористувачами станом на кінець періоду, всього  
одиниць
 
218 228 232 101,8
Надходження орендної плати за землю до бюджету міста тис. грн. 6117,81 9 549,9 11 000,0 115,2
Надходження земельного податку до бюджету міста тис. грн. 1709,46 4 141,4 4 574,0 110,4
Плата за землю (разом) до бюджету міста тис. грн. 7827,27 13 691,3 15 574,0 113,8
Кількість/площа проданих земельних ділянок од/кв. м. 2/308 5/12661 2/0,9835 х
у тому числі через аукціони од/кв. м. - - - х
Надходження до міського бюджету коштів від продажу землі тис. грн. 74,062 1320,0 1032,01 100
у т. ч. через аукціони тис. грн. - - - -
 
Очікувані результати
  • збільшення надходжень  до бюджету міста від плати за землю на 13,8%;
  • виконання планових показників надходжень від продажу земельних ділянок в сумі 1032,0 тис.гривень.
 

Надпись:                                            5. ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
 
В сфері залучення прямих іноземних інвестицій міська рада постійно проводить політику всебічного сприяння і підтримки потенційних інвесторів у визначених сферах діяльності.
Така підтримка дозволила лідеру промисловості міста компанії ПрАТ «Монделіс Україна» залучити в будівництво нового цеху з виробництва бисквітного печива в 2011 році прямих іноземних інвестицій на суму 40 млн. доларів США. Незважаючи на економічну кризу, ПрАТ «Монделіс Україна» продовжувало розвиватись і далі, про що свідчать освоєні потягом 2007 – 2017 років підприємством інвестиції  в шоколадну фабрику в сумі 171,7 млн.$.
Дане підприємство протягом 2014-2018 років фактично реалізувало  три проекти по залученню інвестицій: «Збільшення потужності», «Запуск нових продуктів», «Техніка безпеки, пожежна безпека, екологічна безпека та покращення якості продукції». У результаті впровадження вищеназваних проектів планується налагодження нових видів продукції, заміна застарілого обладнання та встановлення нового, підвищення рівня техніки безпеки на підприємстві та охорони навколишнього середовища. З початку 2018 року фактично освоєно 37 184,0 тис. гривень.
У зв‘язку з тим, що по інвестиційному проекту «Промислова зона «Тростянець», який був розроблений в 2011 році, залишились невирішеними питання земельних відносин зі Станівською сільською радою, зазначений проект міською радою  до врегулювання цих питань був призупинений.
Проте, 18 липня 2014 року на 47 сесії 6 скликання Тростянецької міської ради рішенням №247 «Про Концепцію промислового парку «Тростянець» була затверджена Концепція промислового парку «Тростянець», а рішенням №248 «Про створення промислового парку «Тростянець» був створений  промисловий парк «Тростянець» на земельних ділянках: кадастровий номер 5925010100:00:001:0139, площею 8,3704 га та кадастровий номер 5925010100:00:001:0141, площею 31,5852 га - усього загальною площею 39,9556 га у м. Тростянець по вулиці Набережна, терміном на 30 років.
14 жовтня  2014 року Державне агенство з інвестицій та управління національними проектами України зареєструвало за №12 промисловий парк «Тростянець» в Національному реєстрі індустріальних (промислових) парків України.
Відповідно концепції промислового парку «Тростянець» на території парку можуть бути створені підприємства харчової, або ж легкої промисловості. З метою створення промислового кластеру навколо  ПрАТ «Монделіс України»  пріоритет буде надаватися підприємствам харчової та переробної промисловості з виробництва цукру, переробки молока, виробництва борошно-мукомельної продукції та переробка курячих яєць.
В результаті повноцінного функціонування промислово парку «Тростянець» буде створено 3200 робочих місць, а підприємства, які будуть функціонувати на території промислового парку, стануть постійним джерелом наповнення місцевих та державного  бюджетів.
В цілому функціонування промислового парку «Тростянець» матиме такі позитивні наслідки:
  • створить сприятливі умови для розміщення нових підприємств, у тому числі з іноземним капіталом;

 
  • активізує процеси залучення в економіку зовнішніх та внутрішніх інвестицій;
  • збільшить надходження до бюджетів усіх рівнів податків, зборів та обов’язкових платежів;
  • здійснить технічне переоснащення підприємств;
  • забезпечить випуск конкурентоспроможних товарів;
  • забезпечить ефективне використання потенціалу існуючих підприємств;
  • збільшить регіональні темпи зростання промислового виробництва;
  • збільшить кількість зайнятого населення і, як наслідок, призведе до покращення соціальних стандартів та економічної ситуації, як у місті, так і в районі, і у регіоні в цілому;
  • забезпечить зростання рівня заробітної плати, підвищення рівня і якості життя населення;
  • мінімізує негативний вплив кризи та її наслідків на економіку регіону.
22 грудня 2015 року Тростянецька міська рада подала проект будівництва інженерних мереж водопостачання та водовідведення для промислового парку «Тростянець» загальною вартістю  3288315 грн.  на розгляд регіональної комісії з вибору інвестиційних проектів розвитку Сумської області на 2016 рік.  Даний проект був підтриманий регіональною комісією і в подальшому затверджений на фінансування розпорядженням Кабінету Міністрів України №432-р. від 8 червня 2016 року.
В жовтні 2016 року був проведений тендер по закупівлі робіт по будівництву мереж водопостачання та водовідведення до промислового парку «Тростянець». Основна частина робіт виконана в 2016 році, а в 2017 році роботи по даному об’єкту були завершені та наразі готується пакет документів для подачі декларації про закінчення будівництва.
Враховуючи той факт, що концепцією промислового парку «Тростянець» передбачено створення промислового кластеру навколо ПрАТ «Монделіс Україна», то першим етапом розвитку парку на 2019 рік заплановано пошук інвесторів для  будівництва заводу з переробки молока на території промислового парку. Таке підприємство, з одного боку, зможе задовольнити потреби ПрАТ «Монделіс Україна» в сухому молоці, з іншого – забезпечити дитячі садочки, школи та лікарню району молочними продуктами (сметана, сир, йогурт), які будуть виготовлені в процесі виробництва сухого молока. На даний молокозавод готова встановити високотехнологічне обладнання французька компанія SIT, яка на сьогоднішній день зарекомендувала себе, як одна з ведучих компаній в світі, що виготовляє комплексні установки та модульні виробничі лінії по виготовленню молочних та кисломолочних продуктів (сухого, пастеризованого молока, йогуртів з фруктами та без, десертів, сирів та інше). До речі, компанія SIT є партнером ПрАТ «Монделіс Україна», що в свою чергу гарантує можливість подальшої співпраці двох компаній в даному напрямку.
Паралельно вже вивчається питання розміщення на території промислового парку виробництва яєчного меланжу та заводу мінеральних вод.
Наприкінці 2018 року Тростянецька міська рада розірвала договір з керуючою компанією промислового парку «Тростянець» ТОВ «Екобау Сервіс Ост» та відповідно почала пошук нової керуючої компанії
Отже, одним із основних завдань на 2019 рік буде пошук керуючої компанії та інвесторів для забудови території промислового парку «Тростянець».
Окрім того, міська рада планує розробити детальний інвестиційний паспорт Тростянецької міської ОТГ, в який окрім земельних ділянок промислового парку обов’язково будуть включені і інші інвестиційно привабливі земельні ділянки - green-field, а також земельні ділянки на яких розміщені виробничі потужності промислових підприємств, які
 
знаходяться в скрутному фінансовому становищу і фактично шукають інвеститорів (ТОВ «Тростянецький електрозавод», ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод», ТОВ «Тростянецька вода») .
 
 
Схема розміщення земельних ділянок, які входять до
промислового парку «Тростянець»
 

 
 
Окрім цього, ще в 2017 році Тростянецька міська рада вже передала ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар І»  три земельних ділянки загальною площею 9,08 га для розміщення на них сонячних електростанцій. В серпні 2018 року компанія отримала дозвіл на початок будівельних робіт, а сам початок  будівництва сонячної електростанції загальною потужністю 5,8 МВт заплановано на початок 2019 року. Сума проекту  складає понад 13 млн. $ і як результат буде створено 30 нових робочих місць, що в свою чергу також сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів всіх рівнів.
 

 
 
Окрім того, в 2019 році ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар І», після розроблення відповідного проекту землеустрою, планує взяти в оренду ще 14 га землі для розміщення сонячних та вітрових  електростанцій. Сума інвестицій на ІІ етап розміщення сонячних електростанцій потужністю н 8,96 МВт складатиме 20,7 млн. $
 
Схема розміщення земельних ділянок
під розміщення сонячних електростанцій

 

           
Окрім  того, в зв’язку з придбанням в 2017 році у ПрАТ «Монделіс Україна» гаражів, земельна ділянка кадастровий номер 5925010100:00:003:0154, загальною площею 10,86 га, на якій розміщений цей об’єкт нерухомості, автоматично була передана Тростянецькій міській раді. Враховуючи, що дана земельна ділянка межує з територією шоколадної  фабрики, поруч з нею проходять основні інженерні комунікації та знаходиться в промисловій зоні, визначеній генеральним планом міста та зонінгом, то ділянка фактично є інвестиційно привабливою і, як варіант, на ній також може бути розміщені підприємства по наданню супутніх послуг шоколодній фабриці. Саме тому в 2018 році міською радою буде проведено комплекс заходів з пошуку інвесторів на цю територію. Протягом року була проведені роботи по виготовленню технічної документації із землеустрою щодо поділу цієї земельної ділянки і наразі вже існують дві окремих ділянки, на яких можна буде реалізувати два окремих інвестиційних проекти.
 
 
Схема розміщення земельних ділянок
кадастровий номер 5925010100:00:003:0166
та кадастровий номер 5925010100:00:003:0166
 
 
 
 
 

 
Крім зазначених інвестиційних проектів, міською радою ще в  2016 році  було розроблено окремий презентаційний пакет документів щодо створення виробничих потужностей на території колишнього деревообробного комбінату. Для цих цілей сформовані дві земельні ділянки загальною площею 10,1881 га для промислового використання, а саме: земельна ділянка кадастровий номер 5925010100:00:002:0152, площею 4,2571 га та земельна ділянки кадастровий номер 5925010100:00:002:0151, площею 5,931 га.
Перша частина цього інвестиційного проекту почала реалізуватися  в 2017 році шляхом продажу незакінченого будівництвом нежитлового приміщення готовністю 47%, загальною площею 2510,9 м2,  вартістю  335950,0 грн.  ТОВ «Лімік Енерджи Солюшнс»  і, як резульатат, передача в оренду земельної ділянки кадастровий номер 5925010100:00:002:0152, площею 4,2571 га, на якій розміщено дане майно. На цій території ТОВ «Лімік Енерджи Солюшнс» році планує розмістити енергогенеруюче підприємство. Протягом 2018 року проходив процес розроблення проекту, а на 2019 рік заплановано безпосередню його реалізацію. Розмір інвестицій складе орієнтовно 1 млн. $, на новому виробництві планується  створити 16 нових робочих.
Другий етап реалізації цього проекту було розпочату навесні 2018 році, і як результат ТОВ «Універсальний зерновий комплекс» придбало  нежитлові будівлі, загальною площею 212,7 м2 (будівля очисних споруд, площею 159,7 м2, нежитлова будівля площею 53,0 м2, споруди № 1, № 2, № 3), які розміщені на земельній ділянці кадастровий номер 5925010100:00:002:0151, площею 5,931 га. На цій земельній ділянці заплановано побудувати комплекс по прийому та відвантаженню зернових культур. Заготівельна потужність комплексу на 2019 рік становитиме  6 тис. тон, а на 2020 рік 30 тис. тон. В 2019 році запланована сума інвестицій на реалізацію цього проекту складає  27 млн. грн. (1 млн. $)  та ще 27 млн. грн. (1 млн. $) в 2019 році. На підприємстві буде стоврено  16 чол. в 2018 році та 50 чол. в 2019 році.
 
 

Схема розташування земельних ділянок по вул. Благовіщенська, 98
 

 
В 2019 році ТОВ «Кононівський елеватор», яке придбало в 2018 році виробничі потужності ТОВ «Локнянського-БСР» - колишнє заготзерно, розпочало проектування будівництва нових силосних корпусів (на 39 тис. тон) для зберігання зернових культур, що збільшить складські потужності до 66 тис. тон. Обсяг інвестицій на реалізацію цього проекту запланований  в сумі 189 млн. грн. (7 млн. $). На підприємстві створиться 20 додаткових місць.
Вищезазначені напрямки, цілі та завдання щодо залучення інвестицій в економіку міста хоча і є визначальними на 2019 рік для міської ради, але їх перелік ще не є остаточним. На даний час міська рада вже оформляє землевпорядну документацію  на ряд перспективних земельних ділянок, на яких можливе створення в подальшому нових промислових та комерційних об’єктів, а саме:

 
  • земельна ділянка по пров. Гаївському (поруч з ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник»), орієнтовною площею 2 га, для промислового використання;
  • земельна ділянка по вул. Шевченка (напроти АЗС  ПП «Компанія «Надєжда»), орієнтовною площею 0,3 га  для комерційного використання;
  • земельна ділянка по вул. Набережна (між земельними ділянками ПрАТ  «Монделіс Україна», ФОП Поляковського В.М. та ділянкою промислового парку, кадастровий номер 5925010100:00:001:0139), орієнтовною площею 0,7653 га.
У 20189 році по цим земельним ділянкам, після виготовлення землевпорядної документації, будуть розроблені необхідні пакети презентаційних матеріалів, які будуть запропоновані потенційним інвесторам.
Крім зазначеного, завданням на 2019 рік в сфері залучення інвестицій залишається також повноцінне відновлення роботи заводу мінеральних вод, власником виробничої бази якого наразі є ТОВ «Тростянецьке джерело», ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод», ТОВ «Тростянецький електрозавод».
 
Проблемні питання:
  • низький рівень інвестиційної активності внаслідок політичної та економічної нестабільності в державі та географічного розташування регіону;
  • скорочення обсягу іноземних інвестицій;
  • обмеженість внутрішніх інвестиційних ресурсів;
  • недостатній рівень та складні механізми державної підтримки реалізації інвестиційних проектів.
 
Пріоритетні завдання розвитку на 2019 рік:
  • збільшення обсягу іноземних інвестицій в економіку міста;
  • залучення інвестицій у розвиток міської інфраструктури;
  • розвиток промислового парку «Тростянець»;
  • пошук інвесторів на підприємства, що знаходяться в скрутному фінансовому стані;
  • розвиток міжнародної співпраці.
  • розробка та затвердження Стратегічного плану розвитку громади
  • оцінка рейтингу інвестиційної привабливості Тростянецької міської ОТГ рейтинговою компанією IBI RATING;
  • розробка та поширення інвестиційного паспорту Тростянецької міської ОТГ;
  • реалізація Плану місцевого економічного розвитку Тростянецької міської ОТГ;
  • налагодження співпраці з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями в напрямку залучення кредитних, грантових та інших альтернативних ресурсів для реалізації проектів розвитку міста;
  • створення брендбуку громади;
  • забезпечення промоції та подальшої роботи в напрямку розвитку промислового парку «Тростянець».
 
 
 
 
 
 
 
Кількісні та якісні критерії ефективності реалізації
№ з/п Показник Одиниці виміру 9 місяців 2017 року
факт
9 місяців 2018 року
факт
2018 рік
очіку-ване
2019 рік прогноз 2020 рік прогноз 2021 рік прогноз % 9 міс.
2018 до
9 міс.
2017
 1 Обсяг капітальних інвестицій тис.
гривень
295276,0 415013,0 462628,4 471880,97 481318,59 490944,96 140,5
 2 Обсяг інвестиції в основний капітал на одну особу гривень 8405,2 11933,9 12984,2 13243,88 13508,76 13778,94 142,0
 
Очікувані результати:
  • збільшення на  обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку Тростянецької міської ОТГ у порівняні з попереднім роком на 20%;
  • укладення договору з керуючою компанією та  залучення інвесторів в промисловий парк «Тростянець»;
  •  збільшення обсягу коштів, що залучаються на реалізацію проектів розвитку міста з альтернативних джерел (кредитні, грантові ресурси, тощо).
 
 
 

Надпись:                              6. РОЗВИТОК РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ
6.1. Промисловість
 
Виробництво промислової продукції Тростянецького району представлено 7 підприємствами, які внесені в основне коло статистичного обстеження: ПрАТ «Монделіс Україна», ПрАТ «Якобс Дау Егбертс Україна», ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод», ТОВ «Тростянецький електрозавод», ТОВ «Дека-хліб», ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник», ТОВ ВТФ «Тростянецька цегла».
За січень-вересень 2018 року промисловістю Тростянецького району в цілому вироблено продукції на суму 3 138 472,0 тис. гривень, або 78% до річного плану.
У структурі промислового виробництва у звітному періоді 2018 року провідною галуззю залишається харчова промисловість – 99,85%, у тому числі: 99,81% - продукція ПрАТ «Монделіс Україна», 0,04% - виробництво хлібобулочних виробів ТОВ «Дека-хліб» та ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник»; 0,15% - виробництво продукції машинобудівної галузі ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» та ТОВ «Тростянецький електрозавод».
За січень-вересень 2018 року по ПрАТ «Монделіс Україна» спостерігається зростання обсягів виробництва. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги збільшились на 321 103,0 тис. гривень, або на 11,4%.
По ТОВ «Дека-хліб» за аналогічний період відбулося збільшення обсягів виробництва у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 524,10 тис. гривень або 38,9%.
У ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» обсяги виробництва продукції зросли на 1 578,90 тис. гривень, або 38,4 (у розрахунку до показника 2017 року). 
Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у січні-вересні  2018 року збільшився на 40,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 3 339 815,9 тис. гривень.
У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції склав  154142,98 гривень, що на 44040,85 гривень більше до відповідного показника минулого року.
 
Проблемні питання:
  •  нестабільна політична ситуація, необхідність заміщення ринків збуту продукції та завоювання їх в інших країнах світу;
  • необхідність розширення переліку продукції промислових підприємств та підвищення її якості та конкурентоспроможності;
  • стрімке знецінення вітчизняної грошової одиниці;
  • значне зростання цін на енергоносії та обмеження їх споживання;
  • неспроможність банківської системи забезпечити підприємства позиковими коштами та занадто високі ставки за кредитами.
Таким чином: підвищення ефективності діяльності промислових підприємств району.
 
Пріоритетні завдання розвитку на 2019 рік:
  • створення умов для збереження економічного потенціалу міста;
  • залучення інвесторів у промисловість міста;
  • переорієнтація на нові ринки збуту продукції;

 
  • нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції, розширення її асортименту та підвищення якості, застосування нових технологій та адаптація до вимог світових стандартів, комплексної механізації та автоматизації трудомістких процесів.
 
Кількісні та якісні критерії ефективності реалізації завдань
№ з/п Показник Одиниці виміру 9 місяців 2017 року
факт
9 місяців 2018 року
факт
2018 рік
очікуване
2019 рік прогноз 2020 рік прогноз 2021 рік прогноз % 9 міс.
2018 до
9 міс.2017
1 Обсяг виробленої промислової продукції тис.
гривень
2815967,0 3138472,0 4015413,5 4095721,77 4177636,20 4261188,93 111,4
2 Обсяг реалізованої промислової продукції тис.
гривень
2375904,7 3339815,9 3363405,7 3391913,81 3459752,09 3528947,13 140,6
3 Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу гривень 109655,45 154142,98 155237,72 156547,46 159678,41 162871,98 142,6
 
Очікуваний результат:
- збільшення обсягів реалізованої промислової продукції на 10 відсотків.
 
6.2. Енергоефективність та енергозбереження
 
На 2019 рік у співпраці з фінансовою корпорацією NEFKO заплановано комплексну термомодернізацію будівлі стаціонару Тростянецької центральної районної лікарні, яка передбачає наступні заходи:
  • підсилення огороджувальних конструкцій;
  • термосанація стін;
  • заміна вікон на енергоефективні;
  • утеплення технічного поверху;
  • встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП);
  • утеплення теплотраси від котельні.
Загальна вартість проекту – 15,509 000 млн. грн., із них кошти NEFKO – 12,974 000 млн. грн. та співфінансування громади – 2,532 000 млн. грн.
            Шляхом залучення інвестицій від енергосервісних компаній планується перевести з газового опалення на опалення за допомогою відновлюваних джерел енергії наступні заклади:
  • спортзал «Локомотив»;
  • філію №4 закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3;
  • заклад дошкільної освіти «Білочка»;
  • Цент первинної медичної допомоги;
Проекти спрямовані на енергозбереження та енергоефективність:
  • реконструкція котельні по вул. Гагаріна, 145 в с. Кам’янка Тростянецького 
району Сумської області;
  • капітальний ремонт Тростянецької міської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5
(термомодернізація);
  • капітальний ремонт закладу дошкільної освіти «Ромашка» (термомодернізація);
  • капітальний ремонт частини фасаду будівлі КЗ «Тростянецька дитяча музична школа ім. П.І. Чайковського» (термомодернізація).

 
Також протягом 2019 року будуть реалізовані наступні  енергоефективні заходи:
  • встановлення енергоощадних конфорок на плитах для приготування їжі у закладах
загальної середньої освіти на суму 172 800 грн.;
  • впровадження системи автоматизованої звітності по використанню енергоресурсів
бюджетною сферою міста АІС «Енергосервіс» - 1 680 грн.
  • місцева програма відшкодування відсотків для ОСББ та ЖБК по кредитам   
залученим на енергоефективні заходи – 100 000 грн.
  • проведення енергетичних аудитів  бюджетних закладів – 130 000 грн.
  • встановлення приладів обліку теплової енергії – 90 000 грн.
  • встановлення приладів обліку електричної енергії – 30 000 грн.
  • заміна ламп на енергоощадні в адмінбудівлі Миру,6 – 13 800 грн.
  • заміна вікон  на енергоефективні (заклади освіти, культури, медицини)
  • заміна ламп на енергоощадні (заклади освіти, культури, медицини).
Для залучення додаткових коштів на впровадження енергоефективних заходів,
Тростянецька міська ОТГ є членом ряду асоціацій діяльність яких спрямована на підвищення рівня енергоефективності громад які входять до їх складу. Участь у цих асоціаціях передбачає сплату у 2019 році членських внесків у розмірі:
            МАОМС «Асоціація відкритих міст» – 3 000 грн.;
            ВАОМС «Асоціація міст України» – 8 285 грн.;
            Асоціація «Енергоефективні міста України» – 4 000 грн.;
            АОМС «Асоціація ОТГ» – 15 000 грн.
 
Проблемні питання:
  • надлишкове споживання енергоресурсів об’єктами бюджетної сфери;
  • не достаток бюджетних коштів на впровадження потрібного обсягу заходів з енергозбереження;
  • відсутність передових технологій в галузі енергозабезпечення громадської сфери в місті та селах об’єднаної територіальної громади.
 
            Пріоритетні завдання розвитку на 2019 рік:
  • зменшення споживання енергоресурсів об’єктами бюджетної сфери;
  • залучення кредитних та грантових коштів на впровадження потрібного обсягу заходів з енергозбереження;
  • впровадження передових технологій в галузі енергозабезпечення громадської сфери в місті та селах об’єднаної територіальної громади.
 
6.3. Транспорт і зв’язок
Структура пасажирського транспорту в Тростянецькій міській ОТГ представлена автотранспортом приватної та комунальної форми власності.
У сфері надання телекомунікаційних послуг (аналогове, цифрове, HD-телебачення, Інтернет, радіо «105,4 FM»)  у м. Тростянець працює 5 провайдерів: ТОВ «Тростянецькі комп’ютерні мережі», КП ТМР «ТРК «Тростянець», ФОП Мунтян, ФОП Зубко, ТОВ «СІТБ+».
Основним оператором електрозв’язку в місті є Сумська філія ПАТ «Укртелеком» СЛД №4 м. Тростянець РЦТ № 316. На сьогоднішній день оператором пропонується для своїх абонентів найширше коло послуг - вiд традиційних (телефонія, документальний електрозв’язок) до найсучасніших (послуги доступу до мережі Інтернет, Wi-Fi, тощо).
Послуги поштового зв’язку в місті надаються Сумською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта», що нараховує 3 відділення поштового зв’язку в місті Тростянець.
            У 2019 році для контролю за дотриманням графіків руху, отримання достовірної аналітики, створення ефективної маршрутизації міського транспорту заплановано продовжувати впровадження системи GPS моніторингу. Для цього потрібно буде передбачити видатки на 2019 рік у розмірі 24 тис. грн. на рік абонплати за послуги надання місця у web-мережі та 400 грн на рік абонплати за придбання доменного ім’я.
            Для вирішення питання компенсації підприємствам та приватним підприємцям втрат доходів від пільгових пасажирських перевезень буде продовжено видачу електронної картки пільговика «Картка мешканця Тростянецької ОТГ».
 
         Проблемні питання:
  • повільні темпи оновлення рухомого складу транспорту комунальної форми власності;
  • недосконалість економічних відносин та конкурентного середовища на ринку транспортних послуг;
  • недостатнє забезпечення безпечної роботи транспорту, енергозберігаючих технологій, транспортного обслуговування;
  • відсутність постійно діючих автобусних маршрутів між містом та селами, що планують приєднатись до об’єднаній територіальній громаді;
  • недостатній рівень якості міських пасажирських перевезень;
  • недостатня можливість швидкої заміни автобусу у разі виникнення аварійних ситуацій в зв’язку з відсутністю резервного транспорту;
  • незадовільне або відсутнє покриття мобільними операторами населених пунктів об’єднаної територіальної громади;
  • відсутні телекомунікаційні послуги (інтернет) в деяких населених пунктах об’єднаної територіальної громади.
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту;
  • забезпечення належної якості обслуговування пасажирів, впорядкування паркування транспортних засобів  та надання послуг зв’язку;
  • розміщення зручних для населення інформаційних носіїв з графіками руху;
  • удосконалення конкурентного середовища на ринку транспортних послуг;
  • продовження оновлення основних виробничих фондів усіх видів транспорту;
  • забезпечення безпечної роботи транспорту, впровадження енергозберігаючих технологій;
  • виявлення та усунення порушень правил пасажирських перевезень;
  • встановлення обладнання відеоспостереження в салонах автобусів;
  • продовження розробки та впровадження постійно діючих автобусних маршрутів між містом та селами, що приєднаються до об’єднаної територіальної громади;
  • впровадження передових технологій в галузі транспорту в місті та селах об’єднаної територіальної громади;
  • встановлення веж мобільного зв’язку (базових станцій);
  • проведення мережі інтернет до населених пунктів де він наразі відсутній.

 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
 
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
Пасажирські перевезення авто- та електротранспортом        
Кількість перевезених пасажирів комунальним підприємством  тис. осіб 73,728 80,0 90,0
Кількість придбаних одиниць комунального рухомого складу автобусів одиниць 2 2 2
Характеристика громадського транспорту        
Автотранспорт        
Загальна кількість автобусних маршрутів одиниць 10 12 13
Загальна протяжність автомобільних маршрутів одиниць 76,0 147,9 *
Загальна кількість автомашин на маршрутах одиниць 10 12 14
Загальна пасажиромісткість  автомашин на маршрутах одиниць 262 306 410
в т.ч. для сидіння одиниць 161 205 243
Кількість автоперевізників юридичних осіб/фізичних осіб -підприємців одиниць. 2/3 2/3 2/3
Кількість зупинок автомобільного транспорту одиниць 37 48 55
Вартість проїзду в комунальному та приватному автомобільному транспорті на кінець року одиниць 3,00 – 4,50 5,00 **
 
* Показник не підлягає прогнозуванню. Протяжність встановлюється за результатами розрахунків.
** Показник не підлягає прогнозуванню. Вартість встановлюється за результатами розрахунків.
 
Очікувані результати:
  • забезпечення стабільного функціонування і динамічного розвитку транспорту, підвищення якості та безпеки транспортних послуг, поліпшення екологічного стану в громаді за рахунок оновлення парку автобусів;
  • збільшення перевезених пасажирів комунальним транспортом на 6,1%.
 
6.4. Споживчий ринок
 
Тростянецька міська ОТГ має розвинену мережу суб’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та суб’єктів по наданню побутових послуг населенню, а саме: 312 одиниць, у тому числі: по реалізації продовольчих товарів – 132 (із них: супермаркет – 1) та по реалізації непродовольчих товарів –111 одиниць. На території міста здійснюють господарську діяльність з надання побутових послуг населенню понад 53 суб’єкта господарювання. В місті працює 2 ринка , на яких облаштовано 658 торгових місць. 
 
            Проблемні питання:
  • відсутність належного контролю за якістю товарів, що надходять у продаж;
  • низька обізнаність керівників підприємств торгівлі та побуту з нормативними 
документами, які регламентують діяльність підприємств сфери торгівлі та побуту;
  • відсутність оптового ринку з продажу сільськогосподарської продукції, в тому    
числі риби живої;

 
  • низький рівень обслуговування покупців на ринках міста;
  • низький кваліфікаційний рівень працівників сфери торгівлі та побуту;
  • висока плинність кадрів, особливо молоді;
  • порушення тиші на прилеглих до об’єктів торгівлі території в нічні часи;
  • наявність стихійної торгівлі на вулицях міста;
  • необхідність в капітальному ремонті молочного та в м’ясному павільйоні;
  • необхідність в капітальному ремонті офісного приміщення;
необхідність в проведенні благоустрою території ринку
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • сприяння товарному насиченню споживчого ринку продукцією місцевих товаровиробників;
  • створення необхідних умов для забезпечення високої культури обслуговування населення у підприємствах торгівлі та ринках міста;
  • підвищення рівня освіченості населення з питання захисту прав споживачів;
  • зменшення кількості осередків стихійної торгівлі на території міста Тростянець;
  • впорядкування механізму здійснення сезонної роздрібної  торгівлі;
  • впровадження на території ОТГ державної  політики щодо упорядкування продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв;
  • покращення благоустрою «Ринок Європейський»;
  • придбання комп’ютерної техніки.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
                Показник один.
виміру
2017
звіт
2018
очік.
2019
 проект
2019/ 2018,%
Кількість суб’єктів роздрібної торгівлі, всього, в т.ч. од. 341 312 323 103,5
- продовольчі одиниць 167 132 132 100
- з них супермаркети одиниць 1 1 1 100
- непродовольчі одиниць 111 111 111 100
Кількість суб’єктів ресторанного господарства: одиниць 14 14 15 107,7
Кількість ринків одиниць 2 2 2 100,0
Кількість суб’єктів по наданню побутових послуг населенню, всього,
в т.ч.
одиниць 47 53 63 118,9
- лазні, сауни одиниць 1 1 1 100,0
 
Очікувані результати:
  • підвищення культури обслуговування населення в роздрібній торговельній мережі   та при наданні побутових послуг;
  • насиченість споживчого ринку високоякісними товарами;
  • популяризація товарів місцевих товаровиробників;
  • недопущення стихійної торгівлі на вулицях міста та впорядкування сезонної роздрібної торгівлі баштанними культурами, безалкогольними напоями, штучними квітами, товарами до Пасхальних, Новорічних та Різдвяних свят, тощо;
  • сприяння дотриманню суб’єктами господарювання Податкового законодавства, збільшенню надходжень до бюджету;
  • зменшення кількості порушень громадського порядку та забезпечення права мешканців на відпочинок в вечірні та нічні часи.

Надпись:                              7. СОЦІАЛЬНИЙ ТА ГУМАНІТАРНИЙ РОЗВИТОК
7.1. Зайнятість населення та ринок праці
 
Робота у сфері зайнятості населення спрямована на реалізацію чинного законодавства щодо забезпечення соціального захисту населення від безробіття.
Ситуація на ринку праці залежить від динаміки росту промислового комплексу міста, де здійснюють свою діяльність основні роботодавці міста. Незважаючи на те, що останнім часом чисельність штатних працівників міста дещо зменшується, рівень зайнятості населення залишається досить високим.
 
Проблемні питання:
  • кваліфікаційний дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці;
  • низька конкурентоспроможність жінок на ринку праці;
  • обмеження можливості створення нових робочих місць на більшості підприємств внаслідок спаду обсягів виробництва та реалізації послуг, що викликано відсутністю необхідної кількості замовлень та інвестицій;
  • ліквідація робочих місць, викликана сезонним характером будівельних робіт, припиненням в холодну пору діяльності літніх торгівельних майданчиків та лотків;
  • низький рівень заробітної плати заявлених роботодавцями вакансій на кваліфіковані робочі місця;
  • обмежений перелік роботодавців соціальної сфери, які можуть залучати безробітних до громадських робіт.
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • сприяння повній, продуктивній та вільно обраній зайнятості населення, спрямованій на підвищення рівня його життя;
  • забезпечення збереження ефективно функціонуючих і створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці;
  • створення умов та сприяння підвищенню конкурентоспроможності робочої сили.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
 
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Кількість зареєстрованих безробітних (на кінець року) осіб 503 560 550 98,2
Чисельність осіб, які мають статус безробітного та отримують послуги протягом періоду осіб 1415 1590 1490 93,7
Середній розмір допомоги по безробіттю грн. 2051 2320 2400 103,5
Чисельність осіб, працевлаштованих за сприянням служби зайнятості протягом періоду осіб 1071 1072 1072 100,0
Чисельність безробітних громадян, які проходитимуть професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб 224 197 195 98,9
Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру осіб 342 395 300 76,0

 
Чисельність осіб, що отримали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності та відкрили власну справу осіб 0 0 0 0
Потреба підприємств у працівниках на заміщення вільних робочих місць вакансії 1192 1198 1198 100,0
Навантаження на одне вільне робоче місце, вакансію осіб/ вакансію        
Працевлаштування на нові робочі місяця, всього, в т.ч.: осіб 140 244 120 49,2
  • юридичними особами
осіб 39 34 30 88,2
  • - фізичними особами – підприємцями
осіб 101 210 90 42,9
*За даними Тростянецького РЦЗ
 
Очікувані результати:
  • залучення до оплачуваних громадських робіт 395 осіб;
  • охоплення навчанням, перенавчанням та підвищення кваліфікації 197 осіб.
 
 
7.2. Доходи населення
 
            В громаді спостерігається тенденція зростання номінальних доходів населення. Рівень доходів і заробітної плати населення  досить низький. Ступінь розвитку і задоволення фізичних, духовних і соціальних потреб населення, а також умови в суспільстві для розвитку і задоволення цих потреб відображає соціально- економічна категорія - рівень життя населення. Підвищення рівня життя сприяє поліпшенню якості життя, тобто умов існування людини. Разом з цим є чимало питань і проблем, які досить гостро стоять на повістці сьогодення.
 
Проблемні питання:
  • досить низький рівень заробітної плати на підприємствах таких галузей як торгівля, готельно – ресторанний комплекс, охорона здоров’я та соціальна сфера;
  • нарахування заробітної плати за кваліфіковану працю в мінімальному розмірі, застосування праці в скороченому режимі робочого часу, приховування і видача заробітної плати в «конвертах»;
  • недодержання окремими роботодавцями законодавства про працю в частині забезпечення найманим працівникам мінімальних гарантій в оплаті праці.
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • зростання доходів мешканців міста, поліпшення матеріального та соціального становища працюючих громадян;
  • забезпечення неухильного додержання роботодавцями міста мінімальних гарантій в оплаті праці та конституційних прав найманих працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Чисельність наявного  населення Тростянецької міської ОТГ станом на кінець року тис. осіб 21764 21615 21463 99,29
Середній розмір заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) грн. 5549,45  
6675,12
 
7611,58
 
114,03
Середньооблікова кількість працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) осіб 6386  
6568
 
6688
 
101,82
Фонд оплати праці працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб) млн.
грн.
 
425,3
 
526,1
 
610,8
 
116,01
Загальна заборгованість із виплати заробітної плати (на 31 грудня звітного року), всього млн. грн. - - - -
у тому числі на економічно активних підприємствах млн. грн. - - - -
на підприємствах-банкрутах млн. грн. - - - -
на економічно неактивних підприємствах млн. грн. - - - х
Збільшення (+)/ зниження (-) заборгованості з виплати заробітної плати у порівнянні з відповідним показником попереднього року млн. грн. - - - -
 
2 Дані підготовлено за результатами державного статистичного спостереження "Обстеження підприємств із питань статистики праці", яким охоплені юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. 
 
Очікувані результати:
  • зростання рівня середньої заробітної плати у 2019 році до 7611,58 грн. (або на 14,03% у порівнянні з 2018 роком);
  • забезпечення неухильного додержання роботодавцями міста мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  • поліпшення матеріального становища та підвищення рівня соціального захисту працюючих громадян;
  •  запобігання виникненню заборгованості із заробітної плати.
 
7.3. Соціальний захист населення
 
З метою підтримки гідного рівня життя населення громади продовжуватиметься виконання державних програм в частині надання усіх видів соціальної допомоги, в тому числі і житлових субсидій. Поряд з цим з метою посилення адресності  соціальної підтримки найбільш вразливих верств населення, підвищення рівня їх соціальної захищеності на розв’язання соціальних проблем  реалізовуватимуться міські проекти соціального захисту окремих категорій громадян, а саме:
- «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг»;
-«Картки мешканця Тростянецької міської ОТГ»;
- «Доступний дитячий майданчик» за програмою «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю»;
 
 
 
«Модернізація системи соціальної підтримки населення України» та заходу «Удосконалення адміністрування виплат і послуг»
 
Проблемні питання:
  • низький рівень платоспроможності сімей у зв’язку з постійним зростанням тарифів та цін на житлово – комунальні послуги, товари повсякденного вжитку, продукти харчування
  • відсутність «Електронної черги», яка б впорядкувала роботу персоналу, створила зручні та врівноважені умови перебування відвідувачів, сприяла попередженню та врегулюванню конфліктних ситуацій;
  • збільшення вартості лікарських засобів та препаратів медичного призначення, відсутність коштів в достатньому обсязі для безкоштовного вирішення оперативного лікування, зокрема, онкозахворювань, заміни суглобів тощо, збільшує кількість звернень мешканців, які опинилися в складних життєвих обставинах, для отримання матеріальної допомоги, в тому числі збільшується кількість звернень учасників антитерористичної операції та членів їх сімей щодо отримання матеріальної допомоги;
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році:
  • реалізація конституційних гарантій та прав громадян на соціальний захист, забезпечення адресності та матеріальної підтримки малозабезпечених сімей, непрацездатних осіб, громадян похилого віку, сімей з дітьми, дітей з інвалідністю, осіб з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції й членів їх сімей, та інших осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показник Од.
виміру
2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Соціальне забезпечення
Кількість сімей, які отримують допомогу сім’ям з дітьми чол. 1576 1263 1478 117,0
Кількість сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям чол. 267 204 228 111,7
Кількість осіб, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю чол. 329 341 367 107,6
Кількість сімей, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги чол. 9179 8895 7800 87,7
Кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримали відповідні довідки та перебувають на обліку в департаменті соціального захисту населення чол. 291 277 277 100
Кількість пільговиків , в т.ч.          
- ветеранів війни чол. 639 693 705 101,7
  • учасників бойових дій з числа учасників АТО
чол. 144 168 170 101,2
- ветеранів військової служби чол. 8 8 8 100,0
- осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС чол. 117 120 120 100,0
- багатодітних сімей сімей 92 111 111 100,0
Кількість осіб, які отримали соціальні послуги в комунальній установі «територіальний центр соціального обслуговування чол. 1027 211 220 104,3

 
Кількість осіб, які отримали соціальні послуги в Центрі реінтеграції бездомних осіб чол. - - - -
Кількість осіб, які отримали допомогу в  «Центрі надання допомоги учасникам  антитерористичної операції та членам їх сімей чол. 72 120 150 125,0
Загальна кількість пенсіонерів, що отримують пенсію *     осіб 10618 6240 6240 100,0
Середній розмір пенсії*     грн. 1717,78 1734,92 1734,92 100,0
 
Загальна кількість пенсіонерів, що отримують пенсію * за 2017 рік  в цілому по Тростянецькому району
Середній розмір пенсії* за 2017 рік  в цілому по Тростянецькому району
 
Очікувані результати:
підтримка гідного рівня життя населення міста шляхом виконання державних та міських програм в частині надання усіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій та пільг; охоплення максимальної кількості сімей, які потребують підтримки держави та місцевої влади.
 
Квартирний облік
 
Розуміючи важливість даного питання міською радою приділяється належна увага вирішенню питань пов’язаних з наданням соціального житла громадянам міста та його поліпшення. Важливим завданням на 2019 рік є початок роботи соціального гуртожитку для людей похилого віку по вул. Кеніга, 7 (центр реабілітації людей похилого віку).  Проблема полягає в тому, що в місті є достатньо велика кількість одиноких громадян похилого віку, які не взмозі обслуговувати себе належним чином, тому потребують сторонньої допомоги. Вирішенням цієї проблеми у 2019 році стануть наступні кроки по створенню і облаштуванню соціального гуртожитку.
 
Проблемні питання:
  • виявлення пустуючих квартир, безгоспних житлових будинків, нежитлових приміщень (проведення їх переобладнання), оформлення документів з подальшим  розподілом  громадянам, згідно списків квартирної черги Тростянецького міськвиконкому;
  • перевірка житлових умов громадян, які обліковуються на квартирній черзі позачергового, першочергового отримання житла та загальної черги;
  • формування списків соціальної квартирної черги загального, першочергового та позачергового отримання житла;
  • щомісячне проведення засідань громадської комісії з житлових питань при міськвиконкомі, на яких будуть вирішуватися питання про:
– постановку громадян на квартирний облік, зняття із нього;
– одержання громадянами ордерів на житлові приміщення (квартири);
 
 
інші нагальні питання  по поліпшенню житлових умов громадян                                   м. Тростянець;
- проводити роботу по впорядкуванню заселення кімнат в гуртожитку по                  вул. Заводській, 1.
 

 
Пріоритетне завдання на 2019 рік:
  • проведення повної інвентаризації квартирної черги;
  • виявлення пустуючих квартир, безгоспних житлових будинків, нежитлових приміщень (проведення їх переобладнання), оформлення документів з подальшим  розподілом  громадянам, згідно списків квартирної черги Тростянецького міськвиконкому.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Житлова політика          
Кількість осіб, що перебувають на квартирному/кооперативному  обліку при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради, в т.ч.: чол. 433/76 447/76 461/76 1,03
- осіб, які користуються правом першочергового надання житла; чол. 75 79 85 1.07
- осіб, які користуються правом позачергового надання житла; чол. 24 28 30 0.93
- за загальною чергою чол. 334 342 350 1,02
Кількість осіб, які отримали житло чол. 0 2 3 1,5
 
Очікувані результати:
  • покращення житлових умов населення громади;
  • сприяння залученню коштів на будівництво, реконструкцію чи добудову  житлових будинків в т.ч. кредитних ресурсів.
  • сприяння реалізації програм будівництва житла для населення 
 
7.4. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
 
КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР
В ОТГ триває процес реформування галузі «Охорона здоров’я». Сформовано центр первинної медичної допомоги (КНП «ЦПМД» ТМР). Первинна ланка повністю відділена від профільної стаціонарної медичної допомоги. Всього з початку приписної компанії у Тростянецькій міській ОТГ укладено 19 178  декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу (КНП «ЦПМД» ТМР), що становить 88,5% приписного населення міста.
 
Проблемні питання:
  • недостатня кількість сучасного діагностичного обладнання у медичних закладах ускладнює ранню діагностику захворювань;
  • забезпечення хворих Тростянецької громади необхідними виробами медичного призначення та медикаментами (для дітей з орфанними захворюваннями, хворих з патологією нирок, засобів знеболення для онкологічних хворих та інших);
  • значна частина приміщень медичного закладу потребують ремонту;
  • забезпечення житлом молодих спеціалістів;

 
  • забезпеченість сучасними телекомунікаційними засобами та обладнанням  КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР;
  • високі показники малюкової смертності та смертності населення у працездатному віці від серцево-судинних, судинно-мозкових та онкологічних захворювань;
  • недостатній рівень знань у населення з питань здорового способу життя та профілактики захворювань.
 
Пріоритетні завдання розвитку у 2019 році::
  • проведення капітальних та поточних ремонтів;
  • впровадження енергозберігаючих заходів та зменшення споживання енергоресурсів;
  • розвиток інформаційних технологій для автоматизації робочих місць медичних працівників;
  • придбання медичного обладнання, інструментарію, санітарного автотранспорту відповідно до табелю оснащення;
  • проведення заходів по мотивації сімейного лікаря до роботи в сільській місцевості (забезпечення житлом);
  • підвищення професійної підготовки медичних працівників;
  • лікування пільгових категорій населення;
  • проведення заходів по протидії захворюванню на туберкульоз;
  • заходи по профілактиці інфекційних захворювань;
  • пропаганда здорового способу життя, профілактика серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань;
  • забезпечення ранньої діагностики цукрового діабету та лікування хворих;
  • покращення ранньої діагностики онкологічних захворювань та лікування онкологічних хворих;
  • забезпечення медикаментами, перев′язувальним матеріалом, виробами медичного призначення.
 
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
   
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
Кількість медичних закладів од. 1 1 1
Кількість поліклінічних відвідувань відвід. - 26 940 47 145
Кількість відвідувань вдома відвід. - 5 452 9 541
Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення осіб - 6,4 6,5
Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення осіб - 21,7 21,5
Витрати бюджетних коштів в розрахунку на 1 мешканця грн. - 94,32 125,3
 
            Очікувані результати:
  • покращення якісного, своєчасного, кваліфікованого надання медичних послуг первинного рівня населенню ОТГ;

 
  • покращення інформованості населення щодо профілактики серцево-судинних захворювань, інфекційних захворювань;
  • підвищення обізнаності населення в питаннях збереження та зміцнення здоров'я, профілактики та ранньої діагностики хвороби;
  • покращення тривалості та якості життя населення, забезпечення якісного медикаментозного лікування пільгових категорій населення, забезпечення безкоштовного надання невідкладної медичної допомоги;
  • покращення обліку диспансерних хворих, контроль своєчасного обстеження та лікування;
  • підвищення рівня кваліфікації медичних працівників;
  • мотивація сімейного лікаря до роботи в сільській місцевості.
 
КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»
На 2019 рік планується впровадження реформи на вторинному рівні надання медичної допомоги.
 
Проблемні питання:
  • низький рівень здоров’я населення та недостатній рівень відповідальності населення за своє здоров’я;
  • недостатній рівень фінансового та нормативно-правового забезпечення медичної галузі. Доступність медичних послуг;
  • значні витрати міського бюджету на заробітну плату та оплату енергоносіїв у закладах охорони здоров’я ОТГ.
  • недостатня кількість сучасного медичного обладнання;
  • значна частина приміщень медичного закладу потребують ремонту.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями є:
  • впровадження проекту термомодернізації будівлі стаціонару КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР з залученням кредитних коштів Східно Європейської фінансової корпорації НЕФКО;
  • придбання медичного обладнання, меблів, комп’ютерів для вузьких спеціалістів та спеціалістів діагностичних служб в кількості 45 одиниць і периферійного обладнання в кількості 40 одиниць;
  • проведення капітального ремонту акушерсько-гінекологічного відділення;
  • проведення капітального ремонту стіни інфекційного корпусу;
  • проведення капітального ремонту 2-х пасажирських ліфтів;
  • проведення поточного ремонту приміщень рентген-діагностичного відділення;
  • підготовка медичних кадрів за міською цільовою комплексною програмою «Медичні кадри 2018-2022 років».
 

 
Кількісні та якісні критерії ефективності реалізації
 
№ з/п Показник Од. виміру 9 місяців 2017 року
факт
9 місяців 2018 року
факт
2018 рік
очік.
2019 рік прогноз % 9 міс.
2018 до
9 міс.2017
1 Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення осіб 26,31 23,41 23,41 17,35 88,9
2 Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення осіб 76,38 67,35 67,35 52,0 88,2
3 Кількість лікарняних ліжок од. 170 170 170 170 100
4 Народжуваність на 1000 нас. осіб 5,23 3,61 7 7,0 69,0
5 Загальна смертність на 1000 населення осіб 13,10 13,06 15,0 15,0 99,7
6 Малюкова смертність на 1000 народжених живими дітей 15,60 5,32 5,32 0 34,1
7 Смертність від туберкульозу на 100000 населення осіб 11,44 2,89 2,89 0 25,3
8 Захворюваність на туберкульоз на 100000 населення осіб 34,32 40,47 48,0 48,0 117,9
9 Первинний вихід на інвалідність серед дорослого населення 10000 дорослого населення осіб 23,89 26,22 310 31,0 109,7
10 Витрати бюджетних коштів з розрахунку на 1 мешканця грн. 795,58 931,80 1142,0 1146,0 117,1
 
Очікуваний результат:
  • підвищення ефективності роботи закладів охорони здоров’я;
  • забезпечення надання населенню доступних та високоякісних медичних послуг на всіх рівнях медичної допомоги;
  • покращення демографічної ситуації: підвищення рівня народжуваності та зниження рівня загальної смертності, і в першу чергу, серед осіб працездатного віку, недопущення випадків малюкової та материнської смертності;
  • зниження рівня захворюваності та ускладнень по основним нозологіям: хвороби системи кровообігу, туберкульозу, злоякісних новоутворень, цукрового діабету.
                                          
7.5. ОСВІТА
 
У закладах освіти Тростянецької міської ОТГ продовжується впровадження ключових ідей Нової української школи, створення нового освітнього простору, що максимально мотивує дітей до навчання та особистісного розвитку, а педагогічний колектив – до використання ефективної системи новітніх інформаційно-методологічних способів організації освітньої діяльності, що сприяє розвитку та успішному функціонуванню всіх складових галузі «Освіта». Заклади забезпечують якісну і доступну освіту, виховання здорової та компетентної особистості, інноваційне середовище.
Початкова освіта
1 вересня 2019 року планується відкрити 13 перших класів у них навчатиметься 246 учнів. Планується закупівля меблів, мультимедійного обладнання та засобів навчання для 1-х
 
класів для забезпечення освітньо-розвивального середовища за рахунок державної субвенції та міського бюджету. У кожен 1-й клас планується закупити та установити мультимедійні дошки. Планується закупити дидактичні матеріали комплект для навчання грамоти/письма. На 1 вересня 2019 року планується відкрити 15 груп подовженого дня для навчання 372 учнів. У травні-червні 2019 року державну підсумкову атестацію буде складати 233 учнів.
Загальна середня освіта
У 2019 - 2020 навчальному році кількість школярів у закладах загальної середньої освіти складатиме близько 2 250 осіб. Заплановано в лютому 2019 року проведення міського конкурсу «Майстер української орфографії», присвяченого Дню рідної мови.
У 2019 році планується збільшити кількість учасників різноманітних конкурсів на 3%. Державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання у травні - червні 2019 року складатимуть 95 учнів.
У 2019 році документи про базову загальну середню освіту (свідоцтва) отримають 202 випускники, атестатів про повну загальну середню освіту – 95.
2019 року за підсумками І семестру закладами загальної середньої освіти буде визначено претендентів на нагородження медалями (попередньо – 17 учнів: ЗЗСО № 2 – 8, ЗЗСО № 3 – 2, ЗЗСО № 5 – 7, Кам’янський ЗЗСО – 0).
Дотримання освітнього законодавства
У 2019 році планується виплатити одноразову допомогу після досягнення 18-річного віку 2 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування відповідно чинному законодавству. З метою забезпечення роботи 2 інклюзивних класів планується введення 2 додаткових посад асистентів учителя в ЗЗСО №3, які працюватимуть в інклюзивних класах.
У 2019 році планується забезпечити комплексною оцінкою дітей, які мають проблеми розвитку, визначити наявність особливих освітніх потреб та  забезпечити раннє втручання та корекцію розвитку таких дітей. Тісна співпраця з закладами освіти з питань інклюзивної освіти, робота в інклюзивних класах. З метою надання якісних корекційно - розвивальних послуг планується проведення капітального ремонту приміщення, що відповідатиме вимогам Положення про інклюзивно-ресурсні центри.
В організованих підвезеннях учнів з початку нового 2019 - 2020 навчального року потреба складатиме 45 осіб. До Тростянецької філії № 1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти № 5 буде здійснюватися підвезення 17 учнів з сіл Зарічне та Мащанка; до закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 - 15 учнів із сіл Криничне та Лісне; до Кам’янського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - 13 учнів із села Кам’янецьке.
Виховна робота
У 2019 році планується активізація краєзнавчо - екскурсійної діяльності містами України з метою формування в молодого покоління високої патріотичної свідомості, виховання любові до рідного краю та формування моральної активності особистості шляхом участі і конкурсах різних рівнів.
Оздоровлення
У 2019 році планується робота 10 пришкільних таборів 3 з них мовні, 1 профільний табір, 1 табір праці та відпочинку прогнозована кількість 1 110 дітей. Табори працюватимуть 14 днів за п’ятиденним режимом.
Планується охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей з числа пільгових категорій, талановитих та обдарованих не нижче 55%.
Позашкілля
Вихованці КЗ ТМР «Палацу дітей та юнацтва» та КЗ ТМР «Тростянецької дитячо-юнацької спортивної школи» протягом 2019 року планують брати участь у обласних,
 
всеукраїнських, міжнародних конкурсах, змаганнях, фестивалях та здобувати перемоги. Планується розробка нових екскурсійних маршрутів, водних та пішохідних ступеневих та категорійних походів, розширення цільової аудиторії  (діти із соціально незахищених категорій, студентська молодь, інклюзивна освіта).
Матеріально-технічна база
У 2019 році для усіх закладів освіти  відповідно до кошторисних призначень планується придбання за кошти міського бюджету миючі та дезінфікуючі засоби , медикаменти , канцтовари  на загальну суму близько 90 тис. грн., а також крейду для класних дошок, фарбу,шпалери, лінолеум, цемент, санітарне обладнання, мийки для харчоблоків, придбання холодильного обладнання та медичного обладнання, пральної машини
Планується заміна енергозберігаючих світильників та  ламп 70 шт. енергозберігаючих вікон та дверей 50 шт та 11 шт. для всіх закладів освіти , планується часткова замінена водопровідних  та каналізаційних систем систем опалення та теплопостачання (школи). З метою економного використання електричної енергії  буде закуплено та встановлено сучасні та енергоефективні конфорки  в школи.
З метою економного використання електричної енергії Заплановано встановлення сучасних конфорок у закладах загальної середньої освіти.
У 2019 році планується забезпечення закладів освіти предметами та матеріалами для проведення поточних ремонтних робіт в повному обсязі.
На 2019 рік заплановано встановлення 50 вікон та 5 дверей у всіх закладах освіти.
На 2019 рік заплановано повне утеплення дошкільного закладу «Калинка», часткове утеплення ДНЗ «Ромашка» та  «Казка».
Планується проведення поточних та капітальних ремонтів  усіх кабінетів перших класів, ремонти санітарних кімнат відповідно до вимог Санітарного регламенту по ЗЗСО № 5 та Смородинській філії, ЗДО «Ромашка», «Казка», проведення капітального ремонту комп’ютерного класу по філії №4.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Постійно діючі заклади дошкільної освіти/
з них комунальної форми власності
одиниць 5/5 6/6 6/6 100/100
Кількість дітей у закладах дошкільної освіти всього / з них комунальної форми власності чол. 780/780 810/810 818/818 99,5/99,2
Охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою % 98 99,2 99,5 99,5/99,2
Кількість груп у комунальних дошкільних навчальних закладах/ з них компенсуючого типу одиниць 27/0 28/0 28/0 100/100
Заклади загальної середньої освіти / з них комунальної форми власності одиниць - 4/4 4/4 100/100
Кількість учнів у закладах загальної середньої освіти/
із них комунальної форми власності
чол. - 2198/2198 2259/2259 100/100
у тому числі, які навчаються у другу зміну чол. - 85 101  
Відсоток учнів, які навчаються на достатньому та високому рівні % - 67 70 70/67

 
Відсоток дітей шкільного віку, які охоплені навчанням % -- 100 100 100/100
Здобуття призових місць у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад  чол. - 11 14  
Здобуття призових місць у ІV (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад  чол. - 2 4  
Загальна кількість комунальних закладів позашкільної освіти одиниць - 2 2 100/100
Кількість учнів, охоплених позашкільною освітою одиниць - 2136 2150 98/97
Рівень охоплення учнів позашкільною освітою % - 97 98 98/97
Частка школярів, зайнятих у спортивно-масовій роботі % - 100 100 100/100
 
Проблемні питання:
  • можливість забезпечення всіх дітей якісною дошкільною освітою та влаштування їх в дошкільні навчальні заклади;
  • надання кваліфікованої допомоги дітям з особливими освітніми потребами;
  • забезпечення закладів спортивно-ігровим обладнанням;
  • створення освітньо - розвивального середовища в закладах загальної середньої освіти відповідно до Державної програми Нова Українська школа;
  • забезпечення соціального захисту дітей соціально - незахищених категорій та дітей учасників АТО
  • покращення матеріально технічної бази усіх закладів Тростянецької
ОТГ;
  • нові вимоги до педагогічних працівників у зв’язку із введенням у 2019 році відповідно до Закону України «Про освіту» сертифікації вчителів;
  • необхідність налагодження партнерських відносин у співпраці шкіл із батьківською громадою щодо спільного вибору підходів до навчання та виховання дітей.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями є:
  • охоплення дітей дошкільною освітою на рівні 99,5%;
  • забезпечення кваліфікованою допомогою дітей з особливими освітніми потребами шляхом залучення до роботи в Інклюзивно-ресурсному центрі та створення відповідних умов в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти;
  • залучення до участі в спортивно - масових, фізкультурно - оздоровчих заходах до активних занять спортом дітей та молоді, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами;
  • забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій;
  • забезпечення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей пільгових категорій та обдарованих дітей, що проживають на території Тростянецької ОТГ;
  • впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних, мультимедійних та ігрових технологій, технологій інтегрованого виховання;
  • активне застосування виїзних форм навчання (навчально-польові практики, експедиційна діяльність, навчальні екологічно-краєзнавчі дослідження (позашкільна робота);

 
  • активна участь закладів міста в обласних та міжнародних конкурсах;
  • впровадження нових технологій співробітництва з ВИШами, громадськими об’єднаннями, волонтерськими організаціями, музейно-архівними установами, літературними видавництвами;
  • розширення міжнародного партнерства;
  • облаштування нового приміщення для забезпечення відповідних умов для розвитку дітей з особливими освітніми потребами;
  • проведення заходів по термомодернізації ЗЗСО №5;
  • проведення заходів по забезпеченню закладів освіти відповідності Санітарному регламенту;
  • проведення цілеспрямованої роботи по забезпеченню відповідності температурного режиму у закладах;
  • економія бюджетних коштів на енергоносії до 25%.
 
Очікувані результати:
  • добровільна пробна сертифікація учителів шкіл міста;
  • подальше покращення матеріально- технічної бази закладів освіти;
  • збільшення кількості місць у дошкільних навчальних закладах міста;
  • оптимізація мережі закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;
  • забезпечення інклюзивним навчанням та рівним доступом до освіти дітей з особливими освітніми потребами;
  • покращення матеріально-технічного оснащення навчальних кабінетів.
 
7.6. КУЛЬТУРА, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА ТА ТУРИЗМ
 
У Тростянецькій міській ОТГ функціонує 10 закладів культури, які утримуються за рахунок коштів бюджету міста, зокрема: 1 школа естетичного виховання дітей, Тростянецька публічна бібліотека. Кожного року в місті проходить значна кількість загальноміських культурно -мистецьких заходів.
Так, у 2019 році робота «Міського клубу «Ветеран» буде спрямована на подальший розвиток аматорського народного мистецтва та організацію змістовного відпочинку літніх людей. Крім існуючих колективів художньої самодіяльності планується організація гуртків художнього читання та театрального. Клубом будуть проведені 36 тематичних заходи. Продовжать  працювати клуби любителів шашок та шахів. Творчі колективи братимуть участь у проведенні всіх міських та районних мистецьких свят, мітингах та фестивалях, а також народний хор «Ветеран» візьме участь у Всеукраїнському фестивалі «Боромля».
В 2019 році «Цукрозаводський клуб» планує розширити спектр надання послуг, таких як:
- проведення публічних заходів (публічні обговорення, громадські слухання, семінари);
- депутатські зустрічі та прийоми;
- зустрічі представників громадських організацій з жителями мікрорайонів;
- виставки картин, фотографій місцевих художників, аматорів;
- діяльність бюро послуг (ксерокопіювання, доступ до мережі інтернет).
 

 
В 2019 році колективом планується проведення 60 культурно-мистецьких та просвітницьких заходів. Художній колектив братиме участь в концертах, фестивалях та конкурсах, міських та районних заходах.
«Радомлянський клуб» на 2019 рік планує продовження роботи гуртків, а також проведення 64 культурно-масових заходів, що задовольнятимуть потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи.
«Смородинський клуб» в 2019 році проводитимуться 120 культурно-масових заходів, які задовільнять потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи.
«Лучанський сільський клуб» в 2019 році проводитиме 23 культурно-мистецьких заходи, які задовольнятимуть потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи.
«Кам’янський сільський будинок культури» в 2019 році проводитиме 65 культурно-мистецьких заходів, які задовольнятимуть потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи.
«Гаївський клуб» не функціонує, оскільки приміщення клубу потребує капітального ремонту. Спеціалістами міської ради та будівельної організації проведено обстеження приміщення з метою визначення першочергових заходів  з відновлення роботи клубу.
З метою належної організації музейної та краєзнавчої роботи, розвитку туристичної галузі та надання більшого спектру та якості послуг 01.01.2019 року заклад відповідно до рішення Тростянецької міської ради №807 від 23.10.2018 року перейменовано в Комунальний заклад Тростянецької міської ради «Музейно-виставковий центр «Тростянецький». Комунальний заклад у своїй структурі з 01.01.2019 року буде мати краєзнавчу експозицію, картинну галерею «Мистецька Тростянеччина», кімнату - кабінет П.І. Чайковського та Л.Є. Кеніга, експозицію «Музей шоколаду», пам’ятку архітектури «Круглий двір», паркову зону. По даним об’єктам заплановано постійне проведення екскурсійного самостійного та групового супроводу.
Окрім екскурсійного обслуговування заклад планує надавати широкий спектр послуг, а саме: участь у проведенні фестивалів, надання послуг з реєстрації шлюбу в пілотному проекті «Шлюб за добу», оренда приміщення для проведення шлюбних обрядів, фото та відео - зйомок, вечорів класичної музики, виставки картин місцевих та закордонних художників, продаж сувенірної продукції, проведення загальноміських культурно - мистецьких заходів.
Також буде продовжена робота по розробці нових інформаційно – промоційних матеріалів про місто, його історію та архітектуру,  наукова робота та опрацювання матеріалів з метою створення виставкового проекту з використанням етнографічної колекції музею.
«Тростянецька публічна бібліотека» у 2019 році планується продовження робіт по осучасненню публічної бібліотеки.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2018
звіт
2019
проект
2019/
2018,%
Комунальні заклади культури
Школи естетичного виховання дітей:        
Кількість закладів одиниць 1 1 100

 
Контингент учнів чол. 180 180 100
Охоплення дітей шкільного віку позашкільною мистецькою освітою % 173 176 101,7
Кількість випускників шкіл, що продовжили мистецьку освіту у вищих навчальних закладах чол. 3 5 166,7
Бібліотеки:        
Кількість: одиниць 5 5 100
Кількість читачів чол. 4 500 4 800 106,7
Відсоток жителів ОТГ, охоплених бібліотечними послугами % 20,8 22,2  
Інші комунальні заклади культури: одиниць      
 муніципальна галерея одиниць 1 1 100
Кількість закладів іншого підпорядкування
Театри одиниць - -  
Філармонія одиниць - -  
Музеї одиниць 1 1 100
Кінотеатри одиниць - -  
Парки одиниць 1 1 100
Клубні установи одиниць 7 7 100
- в них клубних формувань одиниць 31 35 112,9
Організація та проведення загальноміських культурно-мистецьких заходів
Кількість заходів одиниць 45 55 122,2
у тому числі:        
- міжнародного рівня одиниць 3 4 133,3
Кількість жителів ОТГ, охоплених заходами тис. чол. 10 000 15 000 150,0
Відсоток жителів міста, охоплених заходами % 37,6 69,4 184,6
 
Проблемні питання для вирішення у 2019 році:
  • недостатній рівень матеріально – технічної бази та стану приміщень закладів культури;
  • недостатні обсяги фінансування закладів культури, виділення коштів на проведення капітального ремонту Гаївського клубу;
  • недостатні обсяги фінансування музейних закладів, виділення коштів на проведення ремонту підвального приміщення садиби Л. Є. Кеніга.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями є:
  • збільшення послуг, що надаються клубними закладами в сфері відпочинку, дозвілля та підвищення якості надання цих послуг;
  • придбання звукової апаратури для технічного забезпечення проведення культурно-мистецьких та концертних заходів в клубних закладах міста в Цукрозаводському клубі та Смородинському клубі;
  • ремонтні роботи в «Лучанському сільському клубі»;
  • збільшення кількості ігрового обладнання в клубних закладах міста;
  • створення музейно - куьтурного комплексу городище та поселення Роменської культури;
  • створення археологічної експозиції та її розміщення в селі Зарічному;
  • створення музейної експозиції в баштах «Круглого Двору»;
  • проведення археологічної та етнографічної експедиції для наповнення  музейних фондів;

 
  • проведення реекспозиії в залах «Археологічна Тростянеччина» та «Наш край у XVIII-XIX ст.»;
  • створення експозиції «Винний погрібець» та «Ремесла Тростянеччини» в підвальному приміщенні будинку Л.Є. Кеніга;
 
Очікувані результати:
  • збереження діючої мережі закладів культури міста;
  • охоплення бібліотечними послугами більшої кількості населення міста;
  • збереження контингенту учнів шкіл естетичного виховання дітей шкільного віку позашкільною мистецькою освітою;
  • збільшення відсотку паспортизованих об’єктів культурної спадщини від загальної кількості об’єктів.
 
Молодіжна політика
 
У 2019 році заплановано впровадження конкурсу молодіжних проектів, який сприятиме розвитку громадської активності молоді та більш якісного формування молодіжної політики. Створення молодіжного культурно-освітнього центру (ХАБу) на базі колишньої їдальні.
 
Потреби в галузі молодіжної політики до
Програми соціально-економічного розвитку міста на 2019 рік
 
Потреба Сума витрат
(тис. грн.)
Діяльність Дитячої дорадчої ради (поліграфічна продукція, канцтовари та інше) 3,0
Конкурс молодіжних проектів 100,0
Всього: 103,0
 
Проблемні питання для вирішення у 2019 році:
  • потреба залучення представників дитячої дорадчої ради до розробки місцевої політики;
  • подальше проведення інформаційно-просвітницьких та благодійних заходів               (з екологічної тематики, культурно-історичних) за участю членів ДДР;
  • проведення навчально-інформаційних заходів для членів молодіжних організацій;
  • відсутність контактів з дитячими дорадчими радами з інших міст України для обміну досвідом.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями є:
  • проведення просвітницьких екологічних акцій, залучення молоді до благоустрою місць відпочинку та дозвілля у місті;
  • залучення громади до збереження культурної спадщини;
  • участь в організації культурного життя міста;
  • розвиток лідерських навичок членів «ФРІ» та ДДР (тренінги, неформальні дискусії тощо);
  • участь у формуванні міської політики щодо дітей та молоді;

 
  • більш активне залучення представників дитячої дорадчої ради, молодіжних організацій, школярів до розробки місцевої політики;
  • підвищення рівня проведення інформаційно-просвітницьких та благодійних заходів (з екологічної тематики, культурно-історичних) за участю членів ДДР та молодіжних організацій;
  • проведення навчально-інформаційних заходів для самих членів дитячої дорадчої ради з використанням сучасних інтерактивних методів роботи;
  • налагодження контактів з дитячими дорадчими радами, молодіжними організаціями з інших міст України для обміну досвідом.
 
Розвиток туризму
 
З метою сприяння розвитку відпочинкового туризму в місті ініціюється формування туристичного простору високої привабливості шляхом розроблення та впровадження конкурентоспроможного туристичного продукту на основі наявних туристичних та рекреаційних ресурсів, визначаються земельні ділянки для створення відповідної туристичної інфраструктури, у тому числі для будівництва готелів, мотелів, парків розваг із залученням інвестиційних проектів. Одним із таких заходів стала розробка проекту розвитку парку         П.І. Чайковського. В основу концепції розвитку парку покладено не лише поліпшення його благоустрою, а й створення додаткових атракціонів, місць для відпочинку та занять спортом, цікавих в архітектурному плані куточків.
Ведеться робота по оновленню інформаційно - промоційних матеріалів по всім архітектурним та визначним пам’яткам міста.
У 2019 році з метою використання садибного комплексу в цілому, планується розпочати проведення реконструкції фортеці Круглий двір та садиби Л.Є. Кеніга та проведення ремонту та облаштування підвального приміщення цієї будівлі.
Також, враховуючи збільшення культурно – мистецьких заходів та  збільшення туристично - привабливих об’єктів у 2019 році має розширитися асортиментний перелік сувенірної продукції та збільшитися виготовлення інформаційно - промоційних матеріалів про місто Тростянець. Ще однією складовою по проведенню промоційних заходів є участь у туристичних виставках, презентаціях, тощо, що дасть змогу популяризувати наш туристичний продукт на теренах країни.
Наразі розробляється програма розвитку туризму на 2019-2023 роки з врахуванням нових об’єктів та територій, що перейшли до Тростянецької ОТГ. Адже Зарічненська та Кам’янська старостинські округи мають чудову зону відпочинку на березі річки Ворскла. Зелений туризм на Тростянеччині має всі шанси стати одним із провідних напрямків у туристичній сфері Східної України. На території села Зарічне розташований Тростянецько-Ворсклянський національний парк та насипні скіфські кургани, які є історичною пам’яткою та охороняються державою. Все це дає нові можливості розвитку зеленого та сільського туризму на території Зарічненського та Кам’янського старостинських округів.
На 2019 рік заплановані культурно-мистецькі події, в тому числі фестиваль-конкурс класичної музики «Чайковський Fest», міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття», фестиваль військової реконструкції подій Другої світової війни «Тростянецький рубіж», спортивний фестиваль «Нескучний Вело-Fest», міжнародний молодіжний музичний фестиваль «Схід-рок», міжнародний художній пленер «Мальовнича Тростянеччина», День міста Тростянець. Вперше у 2019 році планується проведення військово–патріотичного зльоту «Нащадки» та міжнародні змагання з боксу. Під час цих заходів планується залучити до 50 тисяч туристів.
У 2019 році планується розробка мобільного додатку та туристичного сайту, придбання додаткових елементів до мобільної сцени, виготовлення табличок до нових культурних об’єктів, витрати на «туристичну промоцію», розробка бренду міста.
Також у 2019 році планується провести військово –патріотичні збори «Нащадки» та міжнародні змагання з боксу.
Значна увага приділяється збереженню, відновленню та популяризації пам’яток історії та архітектури, шляхом проведення поточних ремонтних робіт, планується проведення робіт по облаштуванню стилізованої кімнати П.І. Чайковського, проведення на базі пам’яток культурно – мистецьких заходів, урочистих шлюбних обрядів, обслуговування екскурсійних груп.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Туризм
Кількість заходів з популяризації туристичного потенціалу Тростянецької міської ОТГ одиниць 4 6 150,0
Кількість об’єктів культурної спадщини/
у тому числі паспортизованих:
одиниць 5 7 140,0
  • археології
одиниць 6 6 100
  • історії
одиниць 14 14 100
  • монументального мистецтва
одиниць 2 2 100
  • садово-паркового мистецтва
одиниць 1 1 100
  • науки і техніки
одиниць - -  
Кількість об’єктів архітектури та містобудування одиниць 12 12 100
 
Проблемні питання для вирішення у 2019 році:
  • недостатня кількість тематичних напрямків туризму, зокрема культурно та історико – пізнавальних;
  • залучення до відвідування міста туристичних груп із інших міст України та закордону;
  • стимулювання попиту на використання наявної  інфраструктури міста туристами;
  • відсутність  координації дій та організації роботи в галузі туризму.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями є:
  • розроблення програми розвитку туризму на 2019-2023 роки;
  • проведення ремонту в підвальному приміщенні садиби Л.Є. Кеніга і залучення його до туристичної діяльності;
  • розробити туристичний сайт та мобільний дадаток із визначенням туристичних маршрутів екскурсій;
  • створити на базі Культурно – дозвіллєвого комплексу «Тростянецький» та Тростянецького краєзнавчого музею цілісний музейно - виставковий  комплекс «Тростянецький»;
  • систематизувати роботу по розробцi та випуску інформаційно – промоційних матеріалів та сувенірної продукції про місто Тростянець;
  • посилити заходи по промоції міста на державному рівні через розміщення інформації у регіональних та національних ЗМІ;
  • провести в жовтні ХІІ міжнародний художній пленер «Мальовнича Тростянеччина»;

 
  • провести в травні фестиваль - конкурс класичної музики «Чайковський Fest»;
  • провести в червні фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття»;
  • розвиток зеленого та сільського туризму на базі Зарічненської та Кам’янської сільських рад завдяки створенню «ЕкоПарку»;
  • провести в липні спортивний фестиваль «Нескучний ВелоFEST»;
  • провести в серпні молодіжний музичний фестиваль «Схід - рок»;
  • провести міжнародні змагання з боксу;
  • провести в серпні фестиваль військової реконструкції подій Другої Світової війни «Тростянецький рубіж»;
  • провести в рамках святкування Дня міста фестиваль кави та шоколаду;
  • розробити туристичний бренд міста;
  • взяти участь у туристичних виставках, презентаціях, тощо;
  • розпочати роботу по облаштуванню в с. Зарічне музею скіфської культури;
  • розробити туристичні маршрути сплавів по річці Ворскла;
  • провести ремонтнi роботи для збереження та підтримки культурної спадщини історичних реконструкцій (проведення поточного ремонту в  головному будинку садиби Л.Є. Кеніга, архітектурної пам'ятки Круглий двір, Грот Німф);
  • вивчити наявні міські ресурси для залучення в туристичну iнфраструктуру;
  • проведення святкових заходів, фестивалів «Чайковський Fest», «Стара фортеця. Подорож крізь століття», «Схід-рок» «Нескучний ВелоFEST» фестивалю військової реконструкції, пленеру художників, Дня міста, свята «Івана Купала», міжнародних змагань з боксу.
 
Очікувані результати:
  • збільшення кількості туристів;
  • поява нових та відновлення існуючих об’єктів туристичної інфраструктури.
  • наявність чіткої стратегії туристичного розвитку ;
  • проведення нових святкових заходів та фестивалів.
 
7.7. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ
 
В 2019 році планується розпочати роботи по відновленню спортивної бази Нескучне, яка свого часу була найкращою базою для тренувань проведення змагань з біатлону та лижного спорту. Розвиток футболу та підняття його на більш якісний рівень, відродження зимових видів спорту. Забезпечення участі спортсменів у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях та удосконалення системи дитячо-юнацького та масового спорту.
Галузь представлена 2 закладами, які утримуються за рахунок місцевого бюджету (Комунальний заклад Тростянецької міської ради «Спортивний клуб «Академія спорту» та Комунальний заклад Тростянецької міської ради «ДЮСШ»).
У 2019 році КЗ ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту» заплановано продовження робіт по реконструкції стадіону ім. В. Куца за рахунок державного бюджету, що дасть можливість комфортних умов для гравців та глядачів змагань. Участь ФК «Тростянець» та ФК «Тростянець-2» в обласних першостях вищої та першої ліги, участь ФК «Тростянець» у чемпіонаті України серед аматорів. Поїздка до Європи однієї з дитячих груп для обміну тренерським досвідом та тренувань. Участь у обласних та Всеукраїнських турнірах та чемпіонатах з футболу, та гирьового спорту. Продовження робіт спортивних секцій.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації КЗ ТМР «СК Академія спорту»
Показник Од. виміру 2018
звіт.
2019 проект 2019/
2018,%
Кількість осіб, які займаються фізичною культурою та спортом        осіб 200 250 125,0
Кількість фахівців фізичного виховання, що працюють за спеціальністю осіб 9 10 111,1
Кількість спортивних об’єктів:   9 11 122,2
Стадіони   2 2  
Спортзали шт. 2 2  
Плавальні басейни шт. - -  
Площинні спортивні споруди шт. 5 7  
Кількість фізкультурно-спортивних клубів (громадські організації) одиниць 3 3 100,0
Кількість загальноміських спортивно-масових заходів одиниць 15 18 120,0
Кількість учасників змагань одиниць 675 810 120,0
Кількість призових місць, отриманих у змаганнях вищого рівня одиниць 6 8 133,3
 
Проблемні питання для вирішення у 2019 році:
  • недостатня кількість спортивних об’єктів для занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання;
  • недостатній рівень матеріально-технічної бази для забезпечення фізкультурно-оздоровчої діяльності потребам населення за місцем проживання.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації КЗТМР «ДЮСШ»
 
Показник Од. виміру 2018
звіт
2019 проект 2019/
2018,%
Кількість осіб, які займаються фізичною культурою та спортом  осіб 216 216 100,0
Кількість фахівців фізичного виховання, що працюють за спеціальністю осіб 9 9 100,0
Кількість спортивних об’єктів:   1 1 100,0
Кількість фізкультурно-спортивних клубів (громадські організації)в т. ч. одиниць      
  • за місцем проживання
       
Кількість ДЮСШ, СДЮШОР, в т. ч. одиниць 1 1 100,0
утримуються  або отримують фінансову підтримку з міського бюджету   1 1 100,0
Кількість загальноміських спортивно-масових заходів одиниць 2 4  
Кількість учасників змагань одиниць 150 200 133,3
Кількість спортсменів, які входять до складу збірних команд України чол.      
Кількість призових місць, отриманих у змаганнях вищого рівня одиниць 102 150 147,1
 

 
В 2019 році пріоритетними завданнями є:
•   проведення масових фізкультурно-спортивних заходів для населення
Тростянецької ОТГ;
•   розвиток біатлону в Тростянецькій ОТГ, закупка обладнання та
спортивного інвентарю, залучення необхідних тренерів та спеціалістів;
•   забезпечення роботи на базі ДЮСШ оздоровчого табору для вихованців
дитячо-юнацької спортивної школи з метою продовження навчально-тренувальної роботи під час літніх шкільних канікул;
•   забезпечення участі спортсменів у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях;
  • роботи по відновленню біатлонної бази в Нескучному;
•   удосконалення системи дитячо-юнацького та масового спорту.
 
Очікувані результати:
•   призові міста спортсменів у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях;
  • поетапне відновленню біатлонної бази в Нескучному;
  • проведення міжнародних змагань з біатлону в Нескучному;
•   розвиток дитячо-юнацького та масового спорту.
 
 

Надпись:                        8. РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ,                      
                                                    МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА
Заходи щодо реалізації пріоритетних цілей представлено в Додатку 1
 
Проблемні питання:
  • недосконала система надання державних субвенцій та будівництво важливих об‘єктів, які неможливо виконати за рахунок міського бюджету;
  • аварійний стан очисних споруд і КНС колишнього заводу «Електропобутприлад», що унеможливлює введення в експлуатацію 90 – квартирного житлового будинку та може погіршувати екологічний стан в береговій зоні р. Боромля;
  • відсутність централізованого водопостачання мікрорайону «Чорногорія»;
  • відсутність містобудівної документації сіл Зарічне, Лучка, Кам'янка та Кам'янецьке;
  •  підвищення рівня знань англійської мови для співробітників відділу проектної діяльності, з метою покращення якості написання проектних заявок;
  • розробка пріоритетного плану із залучення грантових коштів для розвитку громади;
  • посилення співпраці з європейськими грантодавцями (ЄББР, Європейська комісія, U-LEAD, USAID, МФ «Відродження», Посольством Федеративної республіки Німеччина, НЕФКО тощо);
  • покращення кооперації з громадськими сектором у напряму мобілізації спільних зусиль для реалізації суспільно важливих програм та проектів.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями є:
  • реконструкція системи водовідведення з центральної частини м. Тростянець (завершення будівництва КНС та будівництво напірного колектора) по вулиці  Б. Хмельницького;
  • будівництво мережі вуличних водопроводів виселку «Чорногорія»;
  • початок будівництва та капітального ремонту доріг до сіл Тростянецької ОТГ, ремонт доріг по вулицям міста;
  • реконструкція стадіону ім. Куца;
  • реконструкція мереж вуличного освітлення по вулицях міста.
  • виготовлення необхідної містобудівної документації;
  • прийняти участь у підготовці не менш ніж 50 конкурсних заявок.;
  • продовжити реалізацію проекту центр громадської безпеки у м. Тростянець  який діє з метою залучення громади до виявлення і вирішення проблем безпеки у громаді;
  • підготувати заявки на отримання фінансування інфраструктурних проектів у рамках «Субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ», що надається Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на конкурсній основі;
  • реалізувати проект державно-приватного партнерства «Розвиток інфраструктури міста Тростянець шляхом розміщення об’єктів торгівлі та будівництва вхідної групи до міського парку ім. П.І. Чайковського» у рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою»;
  • підготувати проектні заявки на отримання фінансування від Державного фонду регіонального розвитку;
  • продовжити співпрацю з міжнародними інституціями з метою залучення додаткових ресурсів, у т.ч. фінансових, для розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади.

Надпись:                9. ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ
Житлово-комунальне господарство є провідною галуззю, оскільки забезпечує життєдіяльність міста. Повний перелік пріоритетних завдань ЖКГ на 2019 рік представлений в Додатку 1 та інформація про діяльність комунальних підприємств в Тростянецькій міській ОТГ в Додатку 2.
 
КП «ТРОСТЯНЕЦЬКОМУНСЕРВІС»
Основним завданням в 2019 році КП «Тростянецькомунсервіс» є якісне та своєчасне водопостачання споживачів з максимальною економією коштів, недопущення розкрадання води.
 
Проблемні питання:
  • міські очисні споруди потребують проведення ремонтних робіт;
  • подальше проведення гідродинамічного очищення системи централізованого водовідведення;
  • підприємство працює без спеціального дозволу на користування надрами;
  • необхідність проведення автоматизації на водозаборах м.Тростянець, с.Зарічне та с.Кам'янка;
  • зменшення втрат питної води при транспортуванні та кількості поривів мереж шляхом заміни зношених (ветхих та аварійних) мереж;
  • придбання необхідного обладнання для проведення ремонтних робіт (течешукача; генератора, помпи, газосигналізатора);
  • оновлення існуючого обмінного фонду глибинних насосів;
  • застаріла спецтехніка (асенізаційні автомобілі 1984 року випуску; автомобіль ЗІЛ 1989 року; екскаватор 1989 року);
  • контролювати оплату наданих послуг споживачам;
  • забезпечення беззбиткової роботи підприємства.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • заміна аварійних дільниць централізованої водомережі;
  • капітальний ремонт насосного обладнання;
  • гідродинамічне очищення системи водовідведення;
  • придбання необхідної техніки та обладнання.
 
ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ГОТЕЛЬ ТРОСТЯНЕЦЬ»
Для того, щоб привабити більшу кількість проживаючих і відповідно отримати більше доходів, головним завданням підприємства у 2019 році є продовження проведення ремонтних робіт в кімнатах та будівлі готелю, доведення його послуг до вимог сучасних стандартів.
 
Проблемні питання:
  • недостатній рівень зручностей в номерах (не має в номерах поліпшеного класу  кондиціонерів, сучасних телевізорів);
  • недостатньо енергоефективне приміщення готелю, потребує утеплення тильна сторона готелю;
  • недостатньо привабливий вигляд входу в будівлю.
 
            В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • беззбиткова робота підприємства;
  • продовжити утеплення фасаду будівлі;
  • провести капітальний (сучасний) ремонт входу в будівлю (заміна перил на ковані, заміна плитки на сходах, встановлення навісу над крильцем, встановлення камери зовнішнього спостереження, облаштування клумби між сходами і пандусом, оновленння вивіски «Готель»);
  • продовжити рекламну компанію задля збільшення кількості проживаючих, шляхом реєстрації на сайтах в інтернет ресурсах.
 
ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЕКОСЕРВІС»
Основне завдання на 2019 рік для підприємства - це продовження активної роботи зі своїми споживачами, розширення зони централізованого вивезення сміття. Планується  включити в графік маршрутів вулиці Грабовського, Чехова. Постійно проводити інвентаризацію, щодо кількості проживаючих по діючим договорам. Проводити роз’яснювальну роботу з боржниками та з мешканцями, які ухиляються від складання  договорів. Провести роботу з приватними підприємствами щодо укладання договорів на вивезення ТПВ. Продовжувати роботу по роздільному збору сміття. Облаштувати майданчики для роздільного збору ТПВ по вулицях: Машинобудівна,16; Миру,28; Благовіщенська,42. також в селах Лучка та Кам’янка. Загалом планується  п’ять майданчиків для роздільного збору скла та поліетиленових пляшок.
На 2019 рік підприємство планує зібрати та захоронити 33,0 тис.м3 ТПВ та надати послуги 13,1 тис. абонентам.  За вісім років  роботи підприємство збільшило обсяги збору та захоронення ТПВ на 10,2 тис.м3 та на 2,9 тис. абонентів. Зростання обсягів планується провести за рахунок збільшення кількості споживачів послуг по збиранню ТПВ від сільського населення, складання договорів з новоствореними підприємствами торгівлі та послуг, збільшення обсягів робіт  по благоустрою міста та сіл в межах громади.
 
Проблемні питання:
  • закінчення терміну експлуатації міського полігону ТПВ;
  • невідповідність стану полігону Правилам експлуатації полігонів;
  • відсутність необхідної кількості техніки для утримання доріг;
  • застарілі та фізично зношені транспортні засоби (потреба в ремонті грейдера ДЗ -143, трактора Т-150 гусеничного, сміттєвоза).
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • забезпечити беззбиткову роботу підприємства;
  • провести роботи по приведенню діючого полігону ТПВ до нормативних вимог у сфері його експлуатації, провести ревізію паспорта Полігону ТПВ;
  • виготовити  правовстановлюючі  документи на землю під полігоном ТПВ;
  • розширювати систему роздільного збору побутових відходів в густонаселеному багатоквартирному сектор, та селах громадиі;
  • створити майданчик для сортування та зберігання вторинної сировини
на полігоні ТПВ;
  • максимально охопити послугою збору ТПВ всі підприємства, та заклади по місту;
  • розширити зону надання послуг централізованого вивезення ТПВ (залучити  до послуг по вивезенню ТПВ жителів громади та доопрацювати діючі маршрути);

 
  • проводити роботу по виявленню абонентів, які ухиляються від сплати послуг;
  • освітлювати в ЗМІ основні досягнення та недоліки в роботі підприємства;
  • підвищити  якість надання послуг;
  • вдосконалити графіки роботи транспорту по санітарному очищення території Тростянецької ОТГ, з врахуванням  пропозицій від споживачів;
  • проводити ремонт встановлених елементів примусового зменшення швидкості на вулицях, проводити роботи по благоустрою та утриманню в чистоті доріг в межах громади.
 
ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЗЕЛЕНБУД»
Основне завдання на 2019 рік для підприємства – це утримання в чистоті парків, доріг, тротуарів, проводити ремонт та встановлювати огорожі по місту, ремонтувати  шахтні колодязі (по комітетам), благоустрій мереж дощових каналізацій по місту, посадка та утримання зелених насаджень, посадка квітів, догляд за квітами, газонами, косіння трави та ін.
 
Проблемні питання:
  • відсутність бензопили;
  • отбійник;
  • електродрель;
  • відсутність металевого тросу для валки дерев;
  • системний блок на ПК;
  • мінімашину для полива квітників та газонів;
  • кентавра для чищення снігу.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • придбання  бензопили з більшою потужністю;
  • придбання електродрелі;
  • придбання отбійника ;
  • придбання бензопил;
  • придбання металевого тросу для валки дерев;
  • придбання системного блока для ПК;
  • мінімашину для полива квітників та газонів;
  • кентавра для чищення снігу.
  • продовжити благоустрій місць відпочинку по вулицях Леніна, урочище «Нескучне», «Червоне», Веселе;
  • влаштування додаткових дорожніх знаків;
  • збільшення клумб для висадки квітів та їх різноманітність;
  • догляд за трояндами в парку ім. Чайковського, на площі 40-ї Армії та в центрі міста;
  • утримувати в належному стані парки, тротуари та зелені насадження.
 
ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ТРОСТЯНЕЦЬПАСТРАНС»
Підприємство створене з метою забезпечення потреб населення у наданні послуг з перевезення пасажирів міським наземним автомобільним транспортом, підвищення якості транспортних послуг, забезпечення належного функціонування міського наземного транспорту загального користування та створення сприятливих умов для його розвитку
 
Проблемні питання:
  • відсутність автобуса для заміщення;
  • висока вартість палива;
  • кентавра для чищення снігу.
  • необлаштовані зупинки;
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • придбання автобуса для заміщення;
  • реєстрація ГБО на автобусі;
  • придбання відбійника ;
  • обладнати салони автобусів засобами відео реєстрації та зупинок таблом оповіщення;
  • придбання офісного обладнання;
  • опрацювати питання укладення договору на обслуговування шоколадної фабрики по підвезенню працівників на зміни.
 
КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ТРОСТЯНЕЦЬКЕ ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ надає послуги з утримання будинків та прибудинкових територій,по опаленню бюджетних установ міста та  має у своєму складі такі підрозділи:
ДП «Будинкоуправління», ДП «Ремсервіс» виконує роботи по капітальному ремонту житлового фонду, ремонту дитячих садків, благоустрою міста,  а також заявки населення по заміні та улаштуванню нових інженерних систем в квартирах.
ДП «Комунжитло» виконує поточне утримання та поточний ремонт гуртожитку по вул. Заводська, 1.
ДП «Елегія» виконує  роботи  по утриманню кімнат поліпшеного проживання  за адресою вул. Заводська 1.
 
Проблемні питання:
  • проведення інвентаризації джерел викидів та розробка матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин від 4-х котелень;
  • необхідність в придбанні міні-трактора для прибирання прибудинкової території від снігу;
  • завершення реконструкції котелень;
  • потреба капремонту гаражів та складських приміщень ;
  • потреба капремонту котлів;
  • капремонт навісу для дров на ЗОШ №2.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • проведення інвентаризації джерел викидів та розробка матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин від 4-х котелень;
  •  придбати міні-трактора для прибирання прибудинкової території від снігу;
  • завершити  реконструкції котелень по вулицях  Шевченка, 11, Комарова, 25;
  • провести капремонту гаражів та складських приміщень по вул. Вознесенська, 72;
  • облаштування засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку  газу за адресою вул. Благовіщенська, 13;

 
  • провести капремонту котлів по котельні вул. Л. Татаренка 1б;
  • провести капремонт навісу для дров на ЗОШ №2;
  • проведення бесід з боржниками – постійно;
  • підготовка матеріалів та подача до суду на боржників на відшкодування заборгованості за житлово-комунальні послуги – постійно;
  • надання допомоги населенню в підготовці документів для отримання субсидії - постійно.
 
КП «ЕНЕРГОЛЮКС»
У 2019 році планується часткова заміна натрієвих світильників на світлодіодні, що дозволить отримати на багато більший рівень освітлюваності при збереженні рівня витрат на електроенергію.
Також перспективним напрямком розвитку підприємства може бути впровадження системи диспетчеризації вуличного освітлення. Таке впровадження є якісним переходом на новий рівень керування вуличним освітленням. По-перше: дозволить контролювати час роботи освітлення у найбільш раціональний спосіб одночасно по всім шафам обліку. По-друге: керувати рівнем освітлюваності, в той час, коли рух мешканців та транспорту по місту мінімальний, що дозволить економити видатки на електроенергію. По-третє: самостійно виявляти яка з ліній вуличного освітлення не працює та який ліхтар на лінії не працює. По-четверте: надає інформацію про рівень споживання електроенергії, показники лічильника електроенергії.
 
Проблемні питання:
  • необхідність продовження встановлення шаф обліку  електроенергії та монтажу ліхтарного проводу;
  • поступовий перехід від використання газорозрядних ламп до світлодіодних ламп, прожекторів, світильників.
  • необхідність впровадження систем керування вуличним освітленням для економного використання електроенергії.
  • Ремонт світлофорного об’єкту на перехресті вулиць Благовіщенська – Набережна – О. Братушко
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • продовження робіт по монтажу ліхтарного проводу, та встановленню шаф обліку споживання електроенергії  вуличного освітленні міста;
  • збільшити кількість встановлених ліхтарів вуличного освітлення в місті на          100 шт.;
  • своєчасність проведення робіт  по заміні електроламп, ремонту ліхтарів, шаф керування вуличним освітленням та іншого електроустаткування;
  • участь у роботі по благоустрою парку ім. Чайковського та садиби Л. Є. Кеніга;
  • утримання у належному стані декоративного підсвічування пам’яток архітектури;
  •  утримання у належному стані світлофорних об’єктів
впровадження сучасних технологій по використанню відновлювальних джерел електричної енергії та запровадження їх у системі вуличного освітлення.

 
КП «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РИНОК» ТА ДП «РИНОК ЄВРОПЕЙСЬКИЙ»
 
Проблемні питання:
  • необхідність в капітальному ремонті молочного та в м’ясному павільйоні;
  • необхідність в капітальному ремонті офісного приміщення;
  • необхідність в проведенні благоустрою території ринку.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • провести капітальний ремонт молочного та м’ясного павільйону;
  • провести благоустрій сільськогосподарського майданчику;
  • провести капітальний ремонт офісного приміщення;
  • продовжити облаштування території ринку тротуарною бруківкою.
  • покращення благоустрою «Ринок Європейський»;
  • придбання комп’ютерної техніки.
 
КП «МІСЬКА РИТУАЛЬНА СЛУЖБА»
 
Проблемні питання:
  • обмежена площа земельної ділянки центрального кладовища по вул. Пам’яті для подальшого його розширення;
  • незадовільний стан  дороги до кладовища, розташованого у вис. Смородине.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування під існуючими кладовищами; (кладовище №1  по вул. Пам’яті №2 по вул. Луніна №3 по вул. Радомлянській №4 по вул. Смородянській  Кладовище с. Кам’янка кладовище с. Кам’янецьке  кладовище  с. Зарічне)
  •  завершення робіт по встановленню огорожі на кладовищі №1 по вул.            Братська; по вул. Пам’яті;
  • придбання службового приміщення для працівників на кладовище №2 по вул. Луніна
 
КУ «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ТРУДОВИЙ АРХІВ»
З метою більш якісного та швидкого опрацювання соціально-правових запитів громадян та надання платних послуг юридичним та фізичним особам у 2019 році необхідно збільшити чисельність працюючих, а саме до штатного розпису внести 0,5 ставки спеціаліста архіву.
 
Проблемні питання:
  • необхідність у придбанні комп’ютерної та організаційної техніки, меблів та проведенні ремонтних робіт в приміщеннях для функціонування установи;
  • відсутність пожежної сигналізації;
  • відсутність сигналізації для охорони приміщення;
  • відсутність термогігрометрів;
  • відсутність незгораючої шафи;
  • відсутність металевих стелажів;
  • відсутність архівних коробок для документів;
  • відсутність жалюзі для затемнення архівосховищ.

 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • покращення якості надання послуг громадянам;
  • необхідність у придбанні комп’ютерної та організаційної техніки, меблів та проведенні ремонтних робіт в приміщеннях для функціонування установи;
  • встановлення пожежної сигналізації;
  • встановлення сигналізації для охорони приміщення;
  • придбання термогігрометрів;
  • придбання незгораючої шафи;
  • придбання металевих стелажів;
  • придбання архівних коробок для документів;
  • придбання жалюзі для затемнення архівосховищ.
 
КП «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ ТРОСТЯНЕЦЬ»
 
Проблемні питання:
  • технічне забезпечення ТРК: технологічне обладнання для подальшого забезпечення телерадіовиробництва згідно Ліцензії та загально прийнятих стандартів в Україні;
  • кадрове забезпечення для організації  безперебійного функціонування ТРК;
  • стабільне фінансування безперервного процесу телерадіовиробництва для забезпечення умов поступового переходу ТРК на самоокупність та прибутковість;
  • стабільне та незалежне енергозабезпечення і швидкісний інтернет з резервом для  забезпечення життєво важливих процесів діяльності ТРК.
 
В 2019 році пріоритетними завданнями:
  • покращення якості надання послуг;
  • придбання необхідної техніки для подальшого розвитку – розширення потужностей ТРК;
  • подальше будівництво телестудії, радіостудії  згідно технології для забезпечення  телерадіовиробництва за Ліцензією;
  • набір спеціалістів згідно штатного розкладу, навчання спеціалістів;
  • придбання контенту та створення продукту власного виробництва для роботи в ефірі у цілодобовому режимі;
  • придбання меблів та створення робочих місць;
  • придбання автомобілю для забезпечення виробничого процесу ТРК;
  • підключення індивідуального – незалежного енергоживлення для безперебійної роботи ТРК з обов’язковою системою стабілізації напруги.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
Показники Од. виміру 2017
звіт
2018
очік.
2019
проект
2019/
2018,%
Житловий фонд міста          
Кількість будинків, одиниць 6810 7929 7933 100,05
в т.ч. комунальної форми власності одиниць 220 225 231 102,7
Площа будинків, тис. кв.м - - - -
в т.ч. комунальної форми власності тис. кв.м - - - -

 
Кількість об’єднань співвласників багатоповерхових будинків/органів самоорганізації населення одиниць ОСББ/
одиниць ОСН
5/0 5/0 5/0 100
Теплопостачання          
Загальна протяжність централізованих теплових мереж по Тростянецької міської ОТГ км 2,6 2,6 2,6 100
Кількість діючих централізованих котелень по Тростянецької міської ОТГ одиниць 8 8 8 100
Реконструкція/капітальний ремонт теплових мереж км 0 0 0,379  
Рівень  охоплення населення послугою централізованого теплопостачання % 0 0 0 0
Тверді побутові відходи          
Загальна кількість контейнерів для збору ТПВ всього в місті контейнерів 95 102 112 109,8
Кількість контейнерів для роздільного збору ТПВ контейнерів 8 8 18 225
Об’єм захоронених ТПВ тис. куб. м 32,6 32,1 33 102,8
Рівень охоплення послугою з вивозу ТПВ мешканців багатоквартирних будинків % 93 95 97 102,1
Рівень охоплення послугою з вивозу ТПВ мешканців приватних будинків % 60,8 62,6 70,0 111,8
Зелене господарство          
Загальна площа зелених насаджень в місті га 6026,2 6026,2 6026,2 100
Площа зелених насаджень, охоплених доглядом всього га 1021 1021 1025 100,4
Кількість висаджених дерев одиниць 607 150 200 133,3
Кількість висаджених троянд одиниць 260 318 200 63
Площа газонів,  охоплених доглядом га        
Площа квітників, охоплених доглядом га        
Площа парків, скверів, охоплених доглядом га 9,96 9,96 9,96 100
Зовнішнє освітлення          
Загальна протяжність мереж зовнішнього освітлення км 38,6 39,1 41,1 105
Реконструкція/капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення км - 1,29 17,82 1381,4
Кількість світлоточок в мережі зовнішнього освітлення одиниць 1560 1669 1769 106
в т.ч. енергозберігаючих одиниць 1560 1669 1769 106
Водопостачання/водовідведення          
Загальний обсяг реалізованої води, тис. куб.м 217,7 218,0 220,0 100,9
в т.ч. населенню: тис. куб.м 198,1 198,4 200,0 100,8
Відведено (скинуто) стічних вод всього, тис. куб.м 212,3 257,0 260,0 101,2
в т.ч.  населенню тис. куб.м 102,4 105,0 107,0 11,9
Загальна протяжність мережі водопостачання км 34,4 34,4 34,4 100
Загальна протяжність мережі водовідведення км 9,7 9,7 9,7 100
Показники втрат води в мережах, в т.ч.          
нормативні % 30,0 30,0 30,0 100,0
фактичні % 34,1 33,8 33,0 97,6
Реконструкція/капітальний ремонт мереж водопостачання км 0,2 1,0 1,5 150,0
Реконструкція/капітальний ремонт мереж водовідведення км 2,2 1,8 1,6 88,9
Інше          

 
Кількість/площа кладовищ, що обслуговуються од./га 4/13,2 7/20,0 7/24,0 120,0
Площа тротуарів/пішохідних доріжок з твердим покриттям, відремонтованих капітальним ремонтом, в т.ч. з урахуванням улаштованих велодоріжок кв.м        
Дорожнє господарство          
Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі в межах територіальної громади, всього км 127,1      
дороги місцевого значення км 119,8      
Загальна площа вулично-дорожньої мережі в межах територіальної громади всього тис.кв.м 539,10      
Загальна кількість вулиць одиниць 186      
Кількість світлофорних об’єктів/тих, що обслуговуються комунальними службами одиниць 2 2 2 100
Загальна протяжність мостів та шляхопроводів км 0,48 0,48 0,48 100
Площа відремонтованих доріг, вулично-дорожньої мережі та прибудинкових доріг капітальним ремонтом тис.кв.м 1727,40      
Площа відремонтованих доріг поточним ремонтом тис.кв.м 7198,20      
Будівництво доріг тис.кв.м        
Реконструкція доріг тис.кв.м        
Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі з твердим покриттям км 85,40      
Протяжність мережі з асфальтно-бетонним покриттям км 85,40      
Протяжність мережі з удосконаленим покриттям км        
Протяжність мережі, обладнаної закритою дощовою каналізацією км 0,72      
Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі з твердим покриттям км        
 
Очікувані результати:
  • збільшення площі відремонтованих доріг, вулично-дорожньої мережі та прибудинкових доріг;
  • реконструкція/капітальний ремонт теплових мереж;
  • збільшення кількості контейнерів для роздільного збору ТПВ;
  • збільшення кількості висаджених дерев;
  • збільшення реконструкції/капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення;
  •  збільшиться реконструкція капітальний ремонт мереж водовідведення, водопостачання
 
 
Тарифна політика
У 2019 році у місті тарифна політика здійснюватиметься на підставі існуючого розмежування повноважень щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги між державними органами та органами місцевими самоврядування.

 
грн., з ПДВ
Назва підприємства-надавача послуги Вид послуг Для населення, роки
2017-звіт 2018-очік. 2019-прогноз
КП ТМР «Тростянецькомун сервіс» Тариф водопостачання для
 населення, за 1 м³
бюджетні установи, за 1 м³
інші споживачі, за 1 м³
 
11,86
13,63
15,41
 
13,92
16,01
18,10
 
16,00
18,41
20,82
Тариф водовідведення для,
населення, за 1 м³
бюджетні установи, за 1 м³
інші споживачі, за 1 м³
 
20,04
23,04
26,05
 
21,85
25,13
28,40
 
25,13
28,90
32,66
Тариф на послуни із вивезення рідких побутових відходів для
населення, 1 м³
бюджетні установи, 1 м³
інші споживач
автомобілем  МАЗ 5340С2
населення, 1 м³
бюджетні установи, 1 м³
інші споживач
 
 
 
33,61
35,22
36,82
 
 
 
 
40,00
41,89
43,80
 
41,27
43,24
45,19
 
 
48
50,27
52,56
 
49,52
51,89
54,23
Тариф на послуги із вивезення та розміщення шламу від очищення вод  стічних неспецифічних промислових, 1 м³
автомобілем МАЗ 5340С2
 
86,75
 
 
 
105,90
 
 
107,29
127,08
 
 
128,75
КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ» Тариф на послуги з централізованого опалення для
  • населення, за 1 Гкал
  • бюджетні споживачі та інші, за 1Гкал
 
1252,69
1987,92
 
1522,51
2214,78
 
1750,89
2547,00
Тариф на послуги з централізованого опалення для
  • населення, за1 м2
  • бюджетні споживачі та інші, за 1 м2
 
 
18,85
52,72
 
20,22
55,42
 
23,25
63,73
Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій будинків комунальної форми власності,  за 1 м2 мін.0,83
макс. 3,91
мін.1,0
макс. 4,55
мін. 1,15
макс. 5,23
Тарифи на відшкодування експлуатаційних витрат,  пов’язаних з наданням послуг з утримання будинків і споруд, за 1 м2
 
мін.1,67
макс. 3,72
мін.1,87
макс. 4,04
мін.2,157
макс. 4,65
ДП «Екосервс» КП ТМР «Тростянецькомунсервіс» Збирання, вивезення  та захоронення ТПВ
  в розрахунку на 1 особу (багатоквартирний будинок)
                                         ( приватний сектор)
 
11,28
12,22
 
11,28
12,22
 
13,54
14,66
Збирання, вивезення та захоронення ТПВ, , за 1 м³
 (багатоквартирний будинок)
 (приватний сектор)
 (бюджетні установи)
 (бюджетні установи, без послуг вантажника)
 
87,32
87,32
91,48
79,46
 
87,32
87,32
91,48
79,46
 
104,78
104,78
109,78
95,35
ДП «Комунжитло» КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ» Проживання у гуртожитку, за 1 м2
 
Послуги з використання душової кімнати, за 1 відвідування
13,56
 
8,0
15,93
 
12,0
17,84
 
13,80
 
 
 

Надпись:     10. РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМ ГРОМАДЯН. ПРОЗОРІСТЬ ТА ВІДКРИТІСТЬ РАДИ
У процесі складання Стратегічного плану розвитку територіальної громади                   м. Тростянець одним із пріоритетних напрямків розвитку міста тростянчанами було визначено розвиток інституційної спроможності місцевої влади, в якому неабияку  роль відіграє рівень роботи зі зверненнями громадян.
Під терміном «відповідальна влада» слід розуміти не лише виконання міським головою та його командою своїх передвиборчих обіцянок, але і те, що діяльність апарату міської ради має бути прозорою, етичною та ефективною, зосередженою на задоволенні потреб громади та громадянина.
В цьому напрямку Тростянецькою міською радою вже зроблені певні кроки: засновані та діють при Тростянецькому міськвиконкомі громадська рада, дитяча дорадча рада, проводяться громадські слухання на яких розглядаються питання щодо плану соціально-економічного розвитку та бюджету на майбутній рік, а також звіти міського голови перед громадою про виконану роботу за рік попередній.
Окім цього у Тростянецькій громаді створені органи самоорганізації населення (ОСН), які діють відповідно до місцевих нормативно-правових актів. В місті створено та легалізовано 220 вуличних та будинкових комітетів, які об’єднані у 9 квартальних комітетів: 7 квартальних комітетів у м. Тростянець та 2 квартальних комітети с. Кам’янка, Кам’янецьке та с. Зарічне, Лучка. Відповідно до «Положення про Громадський бюджет у Тростянецькій міській ОТГ» при формуванні бюджету проводяться збори в кварталах, де голови вуличних та будинкових комітетів надають свої пропозиції до міського бюджету в частині благоустрою міста та здійснюють розподіл коштів громадського бюджету, який склав у 2018 році по м. Тростянець 1,2 млн грн., по Кам‘янському старостинському округу – 4,6 млн грн., по Зарічанському старостинському округу – 1,6 млн грн. Загальний обсяг громадського бюджету розподіляється пропорційно між кварталами з урахуванням кількості населення та наявності і стану комунальної інфраструктури із застосуванням коефіцієнтів для кожного кварталу. На зборах, шляхом голосування, голови вуличних та будинкових комітетів визначаються з проведенням необхідних робіт на наступний рік на своїй території. Відібраними до реалізації вважаються ті пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів учасників зборів. До того ж голови вуличних та будинкових комітетів мають право координувати роботу комунальних служб на своїй території, наділені правом контролю всіх робіт в межах громадського бюджету та прийомки роботи після її виконання. Квартальні комітети 2 рази на рік контролюють виконання громадського бюджету також шляхом заслуховування звітів про об`єм робіт та використання коштів на ті чи інші заплановані роботи на загальних зборах.
У зв’язку з цим, у 2019 році завданням є продовження постійного діалогу міської ради та його підвідомчих підприємств із громадянами щодо місцевого розвитку та використання власної моделі Громадського бюджету у Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді.
Крім цього, голови вуличних та будинкових комітетів, а також громадяни міста мають можливість надіслати свої звернення з поточними проблемами через веб-платформу «Відкрите місто». Дана платформа контролюються постійно модератором, який щотижня надає інформацію до міської ради про кількість зареєстрованих, прийнятих у роботу та виконаних заявок. За 11 місяців 2018 року через «Відкрите місто» надійшло 95 заяв щодо проблем у місті, із яких 59 вже виконано, ще 36 – знаходяться у роботі (адже чимало із цих проблем потребують значного бюджетного фінансування). Відкрита платформа дає можливість всім, хто заходить на неї, бачити, як вирішується проблема, яка комунальна
 
служба, чи фахівець міськради зволікає із вирішенням того, чи іншого питання, що само по собі дисциплінує. В 2019 році планується продовжити роботу у даному напрямку.
До того ж в Тростянецькій міській раді впроваджена і діє Єдина система місцевих петицій. Дана система створена в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування. Дана система дає можливість громадянам звернутися до органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована. Петиція має набрати не менше 100 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Тростянецької міської ради. За 11 місяців 2018 року надійшла 1 петиція. Яка на сьогодні набрала 53 підписи.
З метою відкритості та прозорості у прийнятті рішень у липні місяці 2015 року було прийнято рішення «Про затвердження Положення про он-лайн трансляцію засідань Тростянецької міської ради». Положення поширює свою дію на висвітлення діяльності Тростянецької міської  ради, виконавчого комітету, депутатів, Тростянецького міського голови, виконавчих органів і посадових осіб Тростянецької міської  ради, органів самоорганізації населення під час засідань. З прийняттям рішення, сесії міської ради відбуваються відкрито та забезпечений вільний вхід громадян. На сесії крім 26 депутатів, членів виконавчого комітету, працівників апарату, на засідання сесій запрошуються представники громадських організацій, голови вуличних та будинкових комітетів, жителі міста. Вони можуть ставити питання, виступати з того чи іншого питання. Втім, аби бути в курсі процесу прийняття управлінського рішення, не обов’язково бути присутнім у залі засідань. Всі сесії та планові засідання виконавчого комітету транслюються он-лайн в мережі Інтернет і кожен бажаючий, сидячи вдома може, відкрити офіційну сторінку міської ради та переглянути засідання сесії чи виконавчого комітету в режимі он-лайн. А також можна переглянути архівні записи он-лайн трансляцій засідань колегіального органу, які зберігаються від початку запровадження такої практики. Така практика використовується з 2015 року і буде продовжувати свою роботу і надалі. В 2019 році на облаштування сесійної зали (мікрофони для депутатів, блок управління, USB розетки) необхідно передбачити в бюджеті – 126 тис. грн. та модернізацію серверу – 14,1 тис. грн.
Доречі, така практика була запроваджена завдяки участі Тростянецької міської ради у проекті «Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядувая України», що реалізовується Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Фонду Демократіїї ООН (UNDEF).
 
Центр надання адміністративних послуг
У зв’язку з об’єднанням територіальної громади, з метою забезпечення прозорої та ефективної роботи апарату міської ради, покращення якості надання адміністративних послуг населенню 22.12.2017 року на сесію міської ради було винесено питання щодо утворення Центру надання адміністративних послуг у Тростянецькій міській раді прийнявши повноваження і функції від державного органу – Тростянецької районної державної адміністрації.

 
Навесні 2018  року Тростянецька міська ОТГ пройшла конкурсний відбір по міжнародній програмі «U-LEAD з Європою» й на початку 2019 року отримає підтримку в облаштуванні сучасного ЦНАПу (меблі, техніка, програмне забезпечення), а також допомогу в навчанні персоналу, який буде обслуговувати громадян. Все це робиться задля створення зручних та комфортних умов для відвідувачів.
На початку жовтня 2018 року з метою спільного надання адміністративних послуг населенню Тростянецької громади та району у єдиному приміщенні був підписаний меморандум про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг між Тростянецькою міською радою та Тростянецькою районною державною адміністрацією.
З бюджету Тростянецької міської ради у 2018 році було виділено 500 тисяч гривень на капітальний ремонт приміщення ЦНАПу.
Наразі в ЦНАПі вже проведені зовнішні ремонтні роботи (фасад приміщення, облаштований пандус), проводяться внутрішні ремонтні роботи. Відповідно до Концепції створення міськрайонного Центру надання адміністративних послуг на 2018-2020 роки в ЦНАПі будуть створені комфортні умови, як для відвідувачів, так і для працівників ЦНАПу, з комфортною зоною обслуговування та очікування, туалетною кімнатою загального користування, в тому числі для осіб з обмеженими фізичними можливостями, з обладнаним столиком для пеленання немовлят,  дитячим куточком, платіжним терміналом. Зону очікування та інформування планується облаштувати вільним робочим місцем  з виходом у мережу інтернет, де відвідувачі матимуть можливість самостійно шукати інформацію про адміністративні послуги, заповнювати відповідні бланки заяв. Новостворений ЦНАП надаватиме громадянам біля 140 видів різних адміністративних послуг.
До того ж у 2019 році в планах Тростянецької міської ради - закупівля спеціального обладнання для видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. На спеціальне обладнання планується передбачити в бюджеті на 2019 рік суму близько 300 тис. грн. А також придбати уніформу для обслуговуючого персоналу (адміністратори і керівник Центру - 7 комплектів та державні реєстратори відділу з питань державної реєстрації - 4 комплекта)  на суму  34 тис. грн., пеленальний столик для немовлят – 2,5 тис. грн.,  ролетів на вікна (10 шт.) – 9,0 тис. грн. Встановити систему охоронної сигналізації – 134 тис. грн. До того ж передбачити в бюджеті кошти для проведення ремонту у інших кімнатах ЦНАП (площею 12 м2) - 50 тис. грн.
В 2019 році є плани запровадити видачу адміністративних послуг в електронному вигляді з використанням Інтернету. Завдяки Єдиному порталу адміністративних послуг, тростянчанам не доведеться витрачати час на замовлення послуги – це можна буде зробити в мережі інтернет, без черг, а потім лише забрати результат замовлення у Центрі надання адміністративних послуг.
З метою підвищення рівня комфортності та зручності під час отримання адміністративних послуг, економії часу на телефонні розмови працівником ЦНАПу, планується запровадити послугу щодо повідомлення відвідувачів Центру про готовність видачі результату послуги шляхом SMS –повідомлення. Це досить зручно, як  для громадян так і для працівників Цетру. Тобто, працівники Центру не будуть турбувати  зайвий раз замовника і раціональніше будуть використовувати свої ресурси. На дані послуги необхідно передбачити в міському бюджеті 1,5 тис. грн. на 2019 рік.

 
Забезпечення роботи відділів апарату міської ради
У 2019 році планується створити відділ соціального захисту населення, який буде займатися соціальним напрямком в Тростянецькій ОТГ.
Для належного функціонування вищевказаного відділу необхідно передбачити кошти в міському бюджеті на придбання меблів, комп’ютерної та організаційної техніки в сумі 24,5 тис. грн. та провести ремонтні роботи у приміщеннях, де буде розміщений вказаний відділ, розміщені спеціалісти на вакантні посади (колишнє приміщення ПД та Ю) на суму 300 тис. грн.
У 2019 році також планується оновити застарілу комп’ютерну та організаційну техніку для спеціалістів апарату міської ради, а також придбати техніку для спеціалістів на вакантні посади на суму - 322,8 тис. грн. Встановити в міській раді камеру відеоспостереження – 5,5 тис. грн. Провести ремонтні роботи в каб. №5, №13, №14, архіві адміністративного приміщення міської ради на суму - 130 тис. грн., заміну опалювальної системи в сесійній залі на суму 18 тис. грн., заміну вікон на енергозберігаючі в приміщенні міської ради на суму 137,8 тис. грн., заміну 7 дверей на прозорі на суму 24,5 тис. грн. Поповнити матеріально-технічну базу в апараті міської ради (придбати крісла заступникам міського голови - 2 шт., стільці - 34 шт., жалюзі (9 комплектів), а також придбати шафу для нагород в приймальню міського голови. Всього на вищевказане матеріально-технічне забезпечення необхідно перебачити  кошти в сумі – 37,7 тис. грн.
 
Проблемні питання:
  • не забезпечення в ЦНАП населення громади та району переліком необхідних базових адміністративних послуг;
  • застаріле матеріально-технічне забезпечення ЦНАП, в тому числі брак відповідного технічного обладнання,  програмного забезпечення для організації ефективної роботи;
  • незначна увага приділяється підготовці персоналу ЦНАП, підвищення його кваліфікації;
  • відсутність умов для оплати адміністративних послуг в приміщенні ЦНАПу;
  • відсутність спеціального обладнання для видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • необхідність у модернізації серверу;
  • відсутність уніформи для обслуговуючого персоналу ЦНАП (адміністратори і керівник Центру - 7 комплектів та державні реєстратори відділу з питань державної реєстрації - 4 комплекта);
  • відсутність в ЦНАП пеленального столика для немовлят, ролетів на вікна (10 шт.);
  • відсутність системи охоронної сигналізації в ЦНАП;
  • задля розширення надання спектру адмінпослуг відсутній ремонт у інших кімнатах ЦНАП (площею 30 м2);
  • відсутність в ЦНАПі послуги SMS повідомлення відівідувачів щодо результатів адміністративних послуг;
  • відсутність в ЦНАП можливості видачі адмінпослуг в електронному вигляді;
  • відсутність ремонтних робіт в адміністративній будівлі міської ради (каб.5, 13, 14, архів);
  • застаріла комп’ютерна та організаційна техніка для спеціалістів міської ради, а також відсутня комп’ютерна та організаційна техніка для спеціалістів на вакантні посади,

 
  • відсутність камери відеоспостереження в міській раді та ремонт в приміщеннях для функціонування новостворених відділів;
  • недостатня матеріально-технічна база апарату міської ради.
 
Пріоритетні завдання на 2019 рік:
  • продовження діалогу міської ради та його підвідомчих підприємств із громадянами щодо місцевого розвитку через платформу «Відкрите місто»;
  • максимальне залучення громади до участі в плануванні бюджету міста (стаття благоустрій).
  • проведення переговорів з суб’єктами надання адміністративних послуг (РАГС, пенсійний фонд, УСЗН, ДМС) та заключення  з ними угод щодо надання адмінпослуг в ЦНАП;
  • уточнення реєстру послуг, які надаватимуться у Центрі надання адміністративних послуг, інформаційних послуг та технологічних карток;
  • проведення навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату міської ради, адміністраторів Центру;
  • проведення анкетування клієнтів ЦНАП Тростянецької міської ради щодо якості надання адміністративних послуг  та аналізу стану надання адмінпослуг;
  • придбання спеціального обладнання для видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон - 300 тис. грн;
  • проведення модернізації серверу – 14,1 тис. грн.;
  • придбання уніформи для обслуговуючого персоналу ЦНАП (адміністратори і керівник Центру - 7 комплектів та державні реєстратори відділу з питань державної реєстрації - 4 комплекта) – 34 тис. грн.;
  • облаштування ЦНАП пеленальним столиком для немовлят, ролетів на вікна (10 шт.) – 11,5 тис. грн.;
  • встановлення системи охоронної сигналізації в ЦНАП – 134 тис. грн.;
  • проведення ремонту у інших кімнатах ЦНАП для розширення спектру послуг (площею 30 м2) – 120 тис. грн.;
  • запровадження в ЦНАП послуги SMS повідомлення відвідувачів щодо результатів адміністративних послуг – 1,5 тис. грн.;
  • запровадження в ЦНАП видачу адміністративних послуг в електронному вигляді;
  • оновлення застарілої комп’ютерної та організаційної техніки для спеціалістів міської ради, придбання техніки для спеціалістів на вакантні посади, а також  встановлення 1 камери відеоспостереження в приміщенні міської ради на суму - 328,3 тис. грн.;
  • для новоствореного відділу соціального захисту населення придбати організаційну техніку, меблі на суму – 24,5 тис. грн.;
  • проведення ремонтних робіт в приміщенні (колишнє приміщення ПД та Ю) для розміщення новоствореного відділу та спеціалістів на вакантні посади на суму – 300 тис. грн.;
  • проведення ремонтних робіт в адміністративній будівлі міської ради (каб. №5, №13, №14, архівна кімната, заміна опалювальної системи в сесійній залі, заміна вікон на енергозберігаючі, заміна 7 дверей на прозорі) на суму 310,3 тис. грн.; 
  • поповнення матеріально-технічної бази для апарату міської ради - 37,7 тис. грн.

 
Очікувані результати:
  • налагоджений діалог міської ради та його підвідомчих підприємств із громадянами щодо місцевого розвитку через платформу «Відкрите місто»;
  • максимально залучено громаду до участі в плануванні бюджету міста (стаття благоустрій).
  • забезпечено прозорість та відкритість міської ради.
  • для громадян та суб’єктів господарювання – отримання усіх (більшості) необхідних адміністративних послуг в громаді, в комфортних, доступних та безбар’єрних умовах в належному ЦНАП;
  • для працівників ЦНАП та інших посадових осіб долучених до надання адміністративних послуг – належні умови роботи, регулярні заходи з підвищення кваліфікації;
  • для громади загалом – прозорі умови надання адміністративних послуг, покращений інвестиційний клімат, максимальні надходження до місцевого бюджету за надання адміністративних послуг.
  • створення належних умов для функціонування відділів апарату міської ради.
 
Сфера державної реєстрації та реєстрація місця проживання
Відділ з питань державної реєстрації апарату Тростянецької міської ради складається з п’яти осіб:
1) начальник відділу, державний реєстратор;
2) державний реєстратор речових прав на нерухоме майно;
3) державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців;
4) державний реєстратор з питань реєстрації місця проживання та ведення реєстру;
5) державний реєстратор з питань реєстрації місця проживання та ведення реєстру.
Державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців апарату Тростянецької міської ради з 03.09.2018 року вакантна.
На даний час зайнятими залишаються посади:
  1. начальник відділу, державний реєстратор;
  2. державний реєстратор речових прав на нерухоме майно;
3) державний реєстратор з питань реєстрації місця проживання та ведення реєстру;
4) державний реєстратор з питань реєстрації місця проживання та ведення реєстру.
Державними реєстраторами відділу з питань державної реєстрації Тростянецької міської ради надаються 8 видів адміністративних послуг з у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме:
- державна реєстрація права власності на нерухоме майно;
- державна реєстрація іншого речового права на нерухоме майно
(право  користування (сервітут);  право користування земельною  ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського   відання; право оперативного  управління; право постійного користування та право оренди(суборенди) земельної  ділянки); 
- державна реєстрація обтяження речового права на нерухоме майно;
- внесення змін до запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;
- взяття на облік безхазяйного нерухомого майна;
  - надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

 
12 адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців:
- державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем;
- державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу, або перетворення;
- державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;
- державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
- державна реєстрація змін до відомостей про відокремлений підрозділ юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі;
- державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи;
- державна реєстрація припинення відокремленого підрозділу юридичної особи;
- державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням;
- державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця у разі її смерті;
- державна реєстрація створення відокремленого підрозділу юридичної особи;
- державна реєстрація юридичної особи;
- державна реєстрація рішення про припинення юридичної особи, прийнятого її засновниками або відповідним органом юридичної особи, а у випадках, передбачених законом, - відповідним державним органом та  рішення про виділ юридичної особи;
7 адміністративних послуг у сфері реєстрації місця проживання та ведення реєстру:
  • здійснено реєстрацію/зняття з місця реєстрації громадян;
  • складання довідок про реєстрацію місця проживання особи;
  • складання протоколів про адміністративне правопорушення;
  • надання відповідей на запити стосовно надання інформації щодо місця реєстрації громадян;
  • прийняття звернень громадян щодо зміни назви вулиці,
  • оформлення картотеки;
  • зняття з реєстрації померлих осіб.
За звітний період 2018 року державними реєстраторами відділу з питань державної реєстрації надано у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у минулому місяці надано 7 129 адміністративні послуги, а саме:
  • 7036 адміністративних послуг надано у сфері державної реєстрації місця проживання – 23,1 тис. грн. перераховано до місцевого бюджету;
  • 3044 адміністративних послуг надано у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 277,6 тис. грн. перераховано до місцевого бюджету;
  • 390 адміністративних послуг надано у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – 34,2 тис. грн. перераховано до місцевого бюджету.
Загалом до місцевого бюджету за результатами надання вищезазначених послуг надійшло коштів у сумі 335,3 тис. грн.
Пріоритетом у роботі відділу з питань державної реєстрації залишається якісне та ефективне обслуговування громадян і водночас забезпечення стабільно високих показників надходження коштів адміністративного збору за державну реєстрацію до бюджету міста.

 
Проблемні питання:
  •  взаємодія з органами судової влади стосовно надання інформації про реєстрацію місця проживання;
  •  робота з передачею реєстраційних справ у сфері державної реєстрації держателю архіву.
 
Пріоритетні завдання 2019 рік:
  •  заповнення вакантної посади державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців;
  •  організація взаємозаміни працівників, а також подальша комплектація відділу кваліфікованими кадрами задля ефективного та своєчасного надання адміністративних послуг;
  •  забезпечення максимального охоплення запитів громадян та суб’єктів господарювання у сфері державної реєстрації;
  •  оптимізація та покращення взаємодії з Центром надання адміністративних послуг;
  •  робота з передачі реєстраційних справ у сфері державної реєстрації держателю архіву;
  •  формування звітів до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Тростянецької РДА;
  •  формування звітів до Тростянецького районного військового комісаріату в Сумській області;
  •  формування звітів до відділу демографічної статистики ГУССО;
  •  формування звітів до управління ДМС України в Сумській області.
 
 
 
 
 
 
 

Надпись:              11. СПРИЯННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ
В 2019 році планується продовжити роботу по розширенню системи відеоспостереження в громаді шляхом встановлення відеокамер в найбільш необхідних місцях (ЦРЛ, школи, дитячі садки та ін. Збільшиться кількість патрулювань членами громадського формування «СІЧ» по місту у вечірній час у всіх мікрорайонах міста.
 
Проблемні питання:
  • існування суспільно небезпечного явища – злочинність;
  • недостатній рівень оперативності розкриття злочинів.
 
Пріоритетні завдання у 2019 році:
  • зниження рівня злочинності, створення безпечних умов життя громадян міста, захист їх прав, свобод та законних інтересів;
  • усунення причин і умов, що сприяють втягненню молоді та підлітків у протиправну діяльність;
  • підвищення ефективності заходів щодо профілактики правопорушень, протидії злочинності та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню протиправних дій;
  • створення умов для проведення ефективної правової та виховної роботи серед населення;
  • сприяння в роботі правоохоронним органам в питаннях підвищення правосвідомості водіїв та пішоходів на дорогах та вулицях міста;
  • залучення громадян міста до охорони громадського порядку.
 
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації
№ п/п Показники 2017 року очікуване 2018року проект 2019 року Відхилення 2019 року від 2018 року, %
1 Крадіжки в багатоповерхівках 64 41   -36
2 По Статті 173 КпАП (Дрібне хуліганство) 60 48   -20
3 Кількість членів громадського формування 41 45 53 17,8
4 Кількість проведених патрулювань по місту 20 212 240 13,2
5 Кількість проведених рейдів з виявлення браконьєрів на водоймах 10 15 23 53,3
 
Очікувані результати
  • зменшення кількості правопорушень та злочинів в середньому на 28%;
  • створення максимально безпечного середовища для життя, роботи та відпочинку на території Тростянецької міської ОТГ.
Надпись:      12. МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ ЗА 2019 РІК
Моніторинг Програми здійснюється відділом економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності Тростянецької міської ради.
Щоквартально здійснюється збір інформації щодо відстеження ходу реалізації Програми. З метою виявлення відхилень від сформованих заходів та завдань, за результатами моніторингу відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності Тростянецької міської ради готує узагальнений звіт та подає його на розгляд сесії.
Моніторинг досягнення основних пріоритетів здійснюється відповідно до таких визначених пріоритетів:
1. Розвиток економічного потенціалу громади.
2. Підвищення якості життя мешканців громади.
3. Ефективне управління громадою.
Загальний моніторинг досягнення визначених пріоритетів відбувається на основі моніторингу реалізації кожного з переліку проектів в рамках відповідного пріоритету.
Організація виконання реалізації Програми покладається на секретаря Тростянецької міської ради, заступника міського голови з економічного розвитку, заступника міського голови з питань ЖКХ, заступника міського голови з питань регіонального розвитку.
 
 
 
  Додаток 1
до Програми економічного і соціального    розвитку Тростянецької міської ОТГ на  2019 рік
 
Заходи щодо реалізації Програми економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік
№ з/п Заходи Термін виконання Відповідальний виконавець Джерела та обсяги фінансування, тис. гривень Очікувані результати виконання заходу
бюджети вищих рівнів (всього,
в т.ч. державний та обласний бюджети)
міський бюджет інші джерела
3. ПОДАТКОВО-БЮДЖЕТНА ПОЛІТИКА
Завдання 1. Забезпечення виконання бюджету Тростянецької міської ОТГ
1 Забезпечення виконання заходів щодо виконання доходної частини бюджету            Тростянецької міської ОТГ Протягом року Розпорядники бюджетних коштів       Виконання запланованих показників доходної частини бюджету міста
2 Виконання заходів, спрямованих на посилення контролю за дотриманням фінансової дисципліни, економією бюджетних коштів, в першу чергу на адміністративні витрати, та ефективним використанням енергоресурсів у бюджетних установах Протягом року Розпорядники бюджетних коштів       Економія бюджетних коштів, покращення фінансової дисципліни
3.2. Розвиток підприємництва та регуляторна політика
1. Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів та їх оприлюднення Протягом року Розробники регуляторних актів       Дотримання принципів прозорості та врахування громадської думки
2. Проведення відстежень результативності регуляторних актів та оприлюднення звітів про відстеження Щоквартально Розробники регуляторних актів       Оцінка стану впровадження регуляторних актів та досягнення ними цілей, задекларованих при їх прийнятті.
3. Своєчасне оновлення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних на офіційних сайтах Тростянецької міської ради інформації щодо здійснення регуляторної діяльності Протягом року Розробники регуляторних актів       Дотримання принципів прозорості та врахування громадської думки
Розвиток малого та середнього підприємництва
1. Організація та проведення навчання, семінарів, консультацій для суб’єктів малого і середнього підприємництва та працівників відповідних виконавчих органів Сумської міської ради Протягом року     У межах витрат галузі   Надання можливості суб’єктам малого та середнього  підприємництва міста отримати безкоштовну інформаційно-консультативну допомогу
2. Надання фінансової підтримки суб’єктам малого і середнього підприємництва з бюджету м. Суми Протягом року Розпорядник бюджетних коштів   У межах витрат галузі   Розвиток бізнесу в пріоритетних для міста напрямках.
4.1. УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ (310,0 тис. грн)
Управління земельними ресурсами
1. Розробка проектно-технічної документації та проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, що підлягають продажу Протягом року Відділ комунальної власності і земельних відносин   310,0   Поповнення міського бюджету
5. ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ (197,4 тис. грн)
Завдання 1. Створення іміджу міста зі сприятливим інвестиційним кліматом, промоція інвестиційного потенціалу міста
1. Розробка Стратегії розвитку Тростянецької міської ОТГ на період до 2023 року. Практична частина
 
 
Протягом
року
Робоча група       Досягнення економічного зростання, збільшення  добробуту, підвищення конкурентоспроможності економіки міста, комфорту життя населення та реалізації інтересів усіх секторів територіальної громади міста
2. Промоція Індустріального парку «Суми» Протягом року Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності   100,00   Поширення інформації про індустріальний парк «Тростянець», його переваги та інвестиційну привабливість
3. Оновлення іміджевого інформаційного комплекту «Інвестиційний паспорт Тростянецької міської ОТГ» (англійською та українською мовами) Протягом року Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності   60,0   Підвищення рівня обізнаності потенційних інвесторів про можливості для ведення бізнесу в ОТГ, рівня ділової активності
4. Оцінка кредитного рейтингу та рейтингу інвестиційної привабливості ОТГ Протягом року Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності   37,4   Підвищення рівня обізнаності потенційних інвесторів про можливості для ведення бізнесу в місті ОТГ, рівня ділової активності
5. Забезпечення співпраці з донорами, міжнародними фінансовими організаціями в напрямку залучення грантових, кредитних ресурсів для реалізації проектів розвитку міста Протягом року Проектний відділ       Залучення інвестиційних ресурсів, альтернативних джерел фінансування, реалізація інвестиційних проектів
6.2. ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ (468, 6 тис. грн)
1. впровадження системи автоматизованої звітності по використанню енергоресурсів
 бюджетною сферою міста АІС «Енергосервіс»
      1,7   Надання якісних та енергоефективних послуг
2. проведення енергетичних аудитів  бюджетних закладів       130,0   Надання якісних та енергоефективних послуг
3. встановлення приладів обліку теплової енергії       90,0   Надання якісних та енергоефективних послуг
4. встановлення приладів обліку електричної енергії       30,0   Надання якісних та енергоефективних послуг
5 заміна ламп на енергоощадні в адмінбудівлі Миру,6       13,8   Надання якісних та енергоефективних послуг
6 встановлення енергоощадних конфорок на плитах для приготування їжі у закладах загальної середньої освіти       172,8   Надання якісних та енергоефективних послуг
7 Сплата членських внесків:            
  МАОМС «Асоціація відкритих міст»       3,0   Підтвердження статусу члена організації
  ВАОМС «Асоціація міст України»       8,3   Підтвердження статусу члена організації
  Асоціація «Енергоефективні міста України»       4,0   Підтвердження статусу члена організації
  АОМС «Асоціація ОТГ»       15,0   Підтвердження статусу члена організації
6.1. ПРОМИСЛОВІСТЬ
Завдання 1. Збереження промислового потенціалу міста
1. Щомісячний моніторинг обсягів промислового виробництва Протягом року Відділ економічного розвитку, промислові підприємства       Зростання обсягів виробництва та реалізації промислової продукції
6.4. СПОЖИВЧИЙ РИНОК (1 498,2 тис. грн)
Завдання 6.4.1. Розвиток інфраструктури споживчого ринку, здатної забезпечувати рівень обслуговування населення відповідно до його потреб
КП ТМР «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РИНОК» (1 191,0 тис. грн)
1. Капітальний ремонт м’ясного павільйону:
 
- ремонт підлоги  павільйону 160 м2;
 
- ремонт торгівельних прилавків у павільйоні (обличкування столів плиткою, заміна покриття столів) 30 м. погонних.
Протягом року КП ТМР «Тростянецький ринок»    
 
 
 
140,0
 
 
 
150,0
  Розвиток інфраструктури
споживчого ринку
2. Капітальний ремонт молочного павільйону:
- ремонт торгівельних прилавків  у павільйоні (обличкування столів плиткою, заміна покриття столів) 40 м. погонних.
Протягом року КП ТМР «Тростянецький ринок»   200,0   Розвиток інфраструктури
споживчого ринку
3. Капітальний ремонт офісного приміщення:
 - утеплення стін та обшивка гіпсокартоном;
 - покриття підлоги плиткою 45 м2;
 - утеплення та монтаж стелі гіпсокартоном;
 - монтаж електроопалення.
Протягом року КП ТМР «Тростянецький ринок»    
 
 
30
 
36
 
20
 
 
15
  Розвиток інфраструктури
споживчого ринку
4. Благоустрій території ринку:
 - укладання тротуарної плітки площею 400 м2 ;
 
 - укладання асфальту на автостоянці площею 1800 м2;
 
 - укладанню асфальту на        сільгоспмайданчику площею 2200 м2.
Протягом року КП ТМР «Тростянецький ринок»    
 
160,0
 
 
200,0
 
 
 
240,0
 
  Розвиток інфраструктури
споживчого ринку
ДП «РИНОК ЄВРОПЕЙСЬКИЙ» (307,2 тис. грн)
1. Благоустрій території ринку:
  •  - встановлення камер зовнішнього відеоспостереження;
  •  - асфальтування території 700 м2;
- встановлення паркану з металевого профлиста 16 м.
Протягом року КП ТМР «Тростянецький ринок»    
 
30,0
 
 
250,0
 
 
7,2
  Розвиток інфраструктури
споживчого ринку
2. Придбання комп’ютерної техніки Протягом року КП ТМР «Тростянецький ринок»   20,0   Розвиток інфраструктури
споживчого ринку
8. РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА, ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Завдання 1. Підготовка проектної документації (4 799,0 тис. грн.)
1. Проектування нового будівництва спортивно-оздоровчого комплексу з басейном по вул. Кеніга Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 1 499,0 - Підвищення рівня фізичної культури населення, сприяння здоровому способу життя
2. Проектування будівництва багатофункціонального спортивно-оздоровчого комплексу «Нескучне» по вул. Лісна Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 1 490,0 - Підвищення рівня фізичної культури населення, сприяння здоровому способу життя
3. Проектування будівництва газопроводу до с. Кам‘янка Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 200,0 - Розширення мереж газопостачання Тростянецької ОТГ
4. Проектування будівництва інженерних мереж електрозабезпечення до КНС промислового парку «Тростянець» Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 70,0 - Електрозабезпечення  каналізаційно-насосної станції
5. Проектування реконструкції очисних споруд по вул. Набережна в м. Тростянець Сумської області Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 400,0 - Підвищення ефективності очищення стічних вод до встановлених норм
6. Проектування реконструкції очисних споруд по вул. Б.Хмельницького в м. Тростянець Сумської області Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 300,0 - Підвищення ефективності очищення стічних вод до встановлених норм
7. Проектування реконструкції клубу під музейно-культурний комплекс по вул. Вєдяєва в с. Зарічне, Тростянецького району та створення туристичного, культурно-розважального кластеру Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 140,0 - Створення туристичного, культурно-розважального кластеру
8. Проектування капітального ремонту (термомодернізації) Центральної районної лікарні по                                     вул. Нескучанська, 7 Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 400,0 - Скорочення споживання
теплової енергії
9. Проектування капітального ремонту (термомодернізації) спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 по вул. Шевченка Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 200,0 - Скорочення споживання
теплової енергії
10. Проектування реконструкції дороги від вул. Набережна до КНС промислового парку «Тростянець» Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 100,0 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
Завдання 2. Потреба в будівництві та капітальному ремонті доріг по ОТГ асфальтом (60 459,4 тис. грн.)
1. Будівництво дороги від вул. Горького до вул. Набережна Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 28 171,8 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
2. Будівництво дороги по вул. 1 Травня Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 1 783,5 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
3. Будівництво дороги по вул. Славгородська Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 3 003,8 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
4. Будівництво дороги по вул. Воровського Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 1 191,4 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
5. Капітальний ремонт дороги по вул. Підлісна Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 2 528,9 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
6. Нове будівництво автомобільної дороги комунального значення по     с. Камянка Тростянецького району  Сумської області(від вул. Садова до ПК19+11) Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 11 603,4 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
7. Нове будівництво автомобільної дороги комунального значення по м. Тростянець Сумської області (від вул. Підлісна до ПК5 + 32) Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 3 918,2 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
8. Капітальний ремонт дороги по вулицях Центральна та Лугова в с. Лучка Тростянецького району Сумської області Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 2 141,4 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
9. Нове будівництво автомобільної дороги  комунального значення по с. Камянка Тростянецького району Сумської області(вул. Лісна)  Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 6 117,0 - Покращення стану доріг на території Тростянецької ОТГ
Завдання 3. Будівництво інших об’єктів (9 200,4 тис. грн)
1. Будівництво водопроводу по вул. Пролетарська, Енгельса, Комінтерна, Жовтнева, З. Лучко, пров. Горний, Пролетарський, Жовтневий, в м. Тростянець Сумської області – І-а черга Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 1 614,5 - Розширення мереж водопостачання
2. Будівництво водопроводу по вул. К.Маркса, Озерянка, Півненка, Дімітрова, Олімпійська, пров. Півненка, Дімітрова, Островського в м. Тростянець Сумської області Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 1 437,7 - Розширення мереж водопостачання
3. Будівництво вхідної групи до парку ім. П.І. Чайковського збоку вул. Л. Татаренка Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 4 099,2 - Облаштування території парку
4. Будівництво мережі вуличного освітлення по вул.  Зоряна, Куца, Остапа Вишні, Академіка Погребняка, Лісна Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 2 049,0 - Будівництво ліній зовнішнього освітлення
Завдання 4. Реконструкція та реставрація інших об’єктів (65 538,4 тис. грн)
1. Реставрація комплексної пам‘ятки архітектури національного значення «Садиба Л.Є. Кеніга» Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури 8638,0 2000,0 - Відновлення
пам‘ятки архітектури
2. Реконструкція стадіону ім. Куца по вул. Кеніга – друга черга: футбольне поле зі штучним покриттям з розміром ігрової зони 60*40 м Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури 2137,0 3483,2 - Підвищення рівня фізичної культури населення, сприяння здоровому способу життя
3. Реконструкція стадіону ім. Куца по вул. Кеніга – третя черга: заміна трав’яного покриття основного футбольного поля, влаштування поливу Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 6 656,3 - Підвищення рівня фізичної культури населення, сприяння здоровому способу життя
4. Реконструкція стадіону ім. Куца по вул. Кеніга – 1, 4-7 черги Протягом 2020-2021 років Відділ містобудування та архітектури - 22 380,6 - Підвищення рівня фізичної культури населення, сприяння здоровому способу життя
5. Реконструкція їдальні-кафе з прибудовою під освітньо-культурний центр по вул. Благовіщенська, 56 б Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури 7748,6 868,2 - Підтримка розвитку малого бізнесу
6. Реконструкція системи водовідведення з центральної частини міста Тростянець напірний колектор господарчо-побутової каналізації по вулиці Б.Хмельницького Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури 1 890,0  209,9 - Підвищення ефективності очищення стічних вод до встановлених норм
7. Реконструкція водопроводу по вул. Нескучанська та вул. Гурського в місті Тростянець Сумської області Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 1 488,6 - Розширення мереж водопостачання
8. Реконструкція котельні по вул. Гагаріна, 145 в с. Кам’янка Тростянецького району Сумської області Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури 1 258,3 900,0 - Оптимізація систем теплопостачання
9. Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Чорногірська, Чорновола, Пролетарська, З. Лучко, Жовтнева, пров. Жовтневий в м. Тростянець Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 689,7 - Відновлення ліній зовнішнього освітлення
10. Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Комунальна, Грабовського, Тімірязєва, Л. Українки, Луніна в м. Тростянець Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 314,5 - Відновлення ліній зовнішнього освітлення
11. Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Ватутіна, 1 Травня, Садова, Мічуріна, Разіна, Гришина, пров. 1 Травня, Разіна, Пугачова, Тихий в м. Тростянець Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 1 343,1 - Відновлення ліній зовнішнього освітлення
12. Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Залізнична, Славгородська, Шевченка, Будівельна, Гришина, Нахімова, Коцюбинського, Кутузова, пров. Славгородський, Луніна, Кутузова в м. Тростянець Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 886,4 - Відновлення ліній зовнішнього освітлення
13. Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. вул. Островського, Грушевського, Гагаріна, Чайковського, Л. Толстого, Маяковського в м. Тростянець Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 736,2 - Відновлення ліній зовнішнього освітлення
14 Реконструкція мережі вуличного освітлення по вул. Докучаєва, Кошового, Дачна, Сосновий бір, Героїв Крут, І. Ярмош, пров. Сосновий бір в м. Тростянець Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 929,6 - Відновлення ліній зовнішнього освітлення
15 Реконструкція котельні по вул. Шевченка, 11 в м. Тростянець Сумської області. (Встановлення резервного котла) Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 980,2 - Підвищення рівня надійності роботи системи теплопостачання
Завдання 5. Капітальний ремонт (44 333,3 тис. грн)
1. Капітальний ремонт (термомодернізація) Центральної районної лікарні по                                     вул. Нескучанська, 7 Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 2 135,0 12 974,0 Скорочення споживання
теплової енергії
2. Капітальний ремонт (термомодернізація) спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 5 по вул. Миру, 32 Протягом 2019-2020 років Відділ містобудування та архітектури - 28 322,3 - Скорочення споживання
теплової енергії
3. Капітальний ремонт приміщення (утеплення бокової стіни) музична школа Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 402,0 - Скорочення споживання
теплової енергії
4. Капітальний ремонт котельні по вул. Л. Татаренка в м. Тростянець Сумської області Протягом 2019 року Відділ містобудування та архітектури - 500,0 - Підвищення рівня надійності роботи системи водопостачання
9. ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
Завдання 9.1. Поточний, дрібний, середній ремонт доріг (5 690,99 тис.грн.)
1. Поточний ремонт дороги по вул. Пам’яті Протягом
року
Комунальний відділ - 199,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
2. Поточний ремонт дороги по вул. Зарічна Протягом
року
Комунальний відділ - 199,99 - Покращення стану доріг на території ОТГ
3. Поточний ремонт дороги по вул. Енергетиків Протягом
року
Комунальний відділ - 189,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
4. Поточний ремонт дороги по вул. Миру Протягом
року
Комунальний відділ - 100,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
5. Поточний ремонт дороги по вул. К. Скрябіна Протягом
року
Комунальний відділ - 95,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
6. Поточний ремонт дороги по вул. Кеніга Протягом
року
Комунальний відділ - 86,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
7. Поточний ремонт дороги по вул. Луніна Протягом
року
Комунальний відділ - 42,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
8. Поточний ремонт дороги по вул. Грушевського Протягом
року
Комунальний відділ - 160,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
9. Поточний ремонт дороги по вул. Набережна, Татаренка Протягом
року
Комунальний відділ - 150,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
10. Поточний ремонт дороги по вул..Заводська, Нескучанська, Протягом
року
Комунальний відділ - 60,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
11. Поточний ремонт дороги по вул. Б. Хмельницького, Підлісна, Вознесенська Протягом
року
Комунальний відділ - 70,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
12. Поточний ремонт дороги по вул.. Ломоносова Протягом
року
Комунальний відділ - 196,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
13. Поточний ремонт дороги по вул. Відродження, Комарова Протягом
року
Комунальний відділ - 38,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
14. Поточний ремонт дороги по вул. О.Братушки Протягом
року
Комунальний відділ - 65,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
15. Поточний ремонт дороги по вул. Благовіщенській Протягом
року
Комунальний відділ - 50,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
16. Поточний ремонт дороги по вул. Борисенка Протягом
року
Комунальний відділ - 198,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
17. Поточний ремонт під’їзної дороги до будівлі суду Протягом
року
Комунальний відділ - 105,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
18. Поточний ремонт  під’їзної дороги біля Будівлі ЦНАП по вул. Миру 6 Протягом
року
Комунальний відділ - 150,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
19. Поточний середній ремонт дороги по вул. Гаівській Протягом
року
Комунальний відділ - 1 000,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
20. Поточний середній ремонт дороги по вул. Радомлянській Протягом
року
Комунальний відділ - 2 500,0 - Покращення стану доріг на території ОТГ
Завдання 9.2. Ремонт внутрішньо – дворових доріг (878,0 тис.грн.)
1. Ремонт Внутрішньо-дворової дороги  Ломоносова 1а (асфальт) (390 м2 ) Протягом
року
Комунальний відділ -   - Покращення стану дворових доріг на території ОТГ
2. Ремонт Внутрішньо-дворової Дороги вздовж будинку 5а Л. Татаренка (асфальт) (360 м2) Протягом
року
Комунальний відділ -   - Покращення стану дворових доріг на території ОТГ
3. Ремонт Внутрішньо-дворової Дороги вздовж будинку 11а Л. Татаренка (асфальт) (246 м2) Протягом
року
Комунальний відділ -   - Покращення стану дворових доріг на території ОТГ
4. Ремонт Внутрішньо-дворової Дороги вздовж будинку  по Вул. Відродження 4(асфальт) (370 м2) Протягом
року
Комунальний відділ -   - Покращення стану дворових доріг на території ОТГ
5. Ремонт Внутрішньо-дворової Дороги по вул. Машинобудівна 16а,20а Протягом
року
Комунальний відділ -   - Покращення стану дворових доріг на території ОТГ
6. Ремонт Внутрішньо-дворової Дороги по вул. Відродження 2а Протягом
року
Комунальний відділ -   - Покращення стану дворових доріг на території ОТГ
Завдання 9.3. Будівництво стоянок (569,0 тис. грн)
1. Будівництво автомобільної стоянки школа № 2 (плитка) (137м2) Протягом
року
Комунальний відділ   68,5   Наявність стоянок
2. Будівництво Стоянки в квадраті (плитка) біля будинку 11а (265 м²) Протягом
року
Комунальний відділ   130,0   Наявність стоянок
3. Будівництво Стоянки в квадраті (плитка)  біля будинку 5а (265 м²) Протягом
року
Комунальний відділ   130,0   Наявність стоянок
4. Будівництво автостоянки по вул. Миру 9 (481 м2) Протягом
року
Комунальний відділ   240,0   Наявність стоянок
9.4. Потреба будівництва тротуарів по місту (477,0 тис. грн.)
1. Будівництво Тротуару по вул. Пам`яті від буд №20 до буд № 36 (плитка) (240м2) Протягом
року
Комунальний відділ   120,0   Створення комфортних умов
2. Будівництво тротуару по вул. Татаренка буд.3а (плитка) (105м2) Протягом
року
Комунальний відділ   52,0   Створення комфортних умов
3. Будівництво тротуару школа № 2 (плитка) (58м2) Протягом
року
Комунальний відділ   29,0   Створення комфортних умов
4. Будівництво тротуару по вул. Заводській (120м2) Протягом
року
Комунальний відділ   60,0   Створення комфортних умов
5. Будівництво тротуару біля пішохідного переходу по вул. Благовіщенській зі сторони білої церкви (23м2) Протягом
року
Комунальний відділ   11,5   Створення комфортних умов
6. Будівництво тротуару  по вул. К.Скрябіна від магазину «Біле вітрило» (150м2) Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Створення комфортних умов
7. Будівництво тротуару біля міської ради (69 м²) Протягом
року
Комунальний відділ   34,5   Створення комфортних умов
8. Будівництво тротуару по вул..Чорногірській (120 м2) Протягом
року
Комунальний відділ   70,0   Створення комфортних умов
9.5. Потреба ремонту тротуарів по місту (поточний ремонт тротуарів) (1 115,5 тис. грн):
1. Ремонт Тротуару школа № 1 (плитка) 45 (200м2 ) Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Відновлення тротуару
2. Ремонт Тротуару вихід з парку до ДНЗ 46“Калинка” (плитка) (126м2) Протягом
року
Комунальний відділ   63,0   Відновлення тротуару
3. Ремонт Тротуару вздовж інклюзивного м47айданчика (плитка) (389м2) Протягом
року
Комунальний відділ   195,0   Відновлення тротуару
4. Ремонт Тротуару центральний вхід до парк48у  ім. П.І. Чайковського (плитка)49 (199м2 ) Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Відновлення тротуару
5. Ремонт Тротуару по вул. Луніна50 від буд. №11 до магазину (асфальт) (50м2) Протягом
року
Комунальний відділ   22,5   Відновлення тротуару
6. Ремонт Тротуару по вул. Благовіщенська  (плитка) (від мельниці до Заправки) (110м2) Протягом
року
Комунальний відділ   55,0   Відновлення тротуару
7. Ремонт Тротуару по вул. Благовіщенській  вздовж будинку №40 №36(асфальт) (125м2) Протягом
року
Комунальний відділ   38,0   Відновлення тротуару
8. Ремонт Тротуару від ЦРЛ до автобусної зупинки (212м2) Протягом
року
Комунальний відділ   110,0   Відновлення тротуару
9. Тротуар вздовж парку ім. П. І. Чайковського (плитка) (334м2) Протягом
року
Комунальний відділ   165,0   Відновлення тротуару
10. Ремонт тротуару по вул. Миру від ПДтаЮ до дошки пошани (110м2) Протягом
року
Комунальний відділ   55,0   Відновлення тротуару
11. Ремонт тротуару по вул. Кеніга  від будівлі №1 до будинку№13 (324м2) Протягом
року
Комунальний відділ   162,0   Відновлення тротуару
12. Тротуар вул. Набережна до ринку (плитка) (100 м2) Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Відновлення тротуару
9.5. Інші роботи з благоустрою (3 671,0 тис. грн)
1. Поточний ремонт Круглого двору Протягом
року
Комунальний відділ   140,0   Створення комфортних умов на
2. Поточний ремонт будинку Л.Є. Кеніга Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Створення комфортних умов на
3. Придбання обладнання, що підлягає встановленню («Альтанки» в парк ім. Чайковського, виготовлення металевих та дерев’яних конструкцій, фігури з пластика) Протягом
року
Комунальний відділ   500,0   Створення комфортних умов на
4. Придбання дитячих та спортивних майданчиків Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Створення комфортних умов на
5. Придбання огорожі для дитячих та спортивних майданчиків Протягом
року
Комунальний відділ   15,0   Створення комфортних умов на
6. Придбання дорожніх знаків та комплектуючих (труби знаки) Протягом
року
Комунальний відділ   60,0   Створення комфортних умов на
7. Встановлення дорожніх знаків Протягом
року
Комунальний відділ   25,0   Створення комфортних умов на
8. Придбання фасадної фарби для Круглого двору Протягом
року
Комунальний відділ   60,0   Створення комфортних умов на
9. Придбання фарби та інших матеріалів для розмітки вулиць Протягом
року
Комунальний відділ   45,0   Створення комфортних умов на
10. Придбання огорожі Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Створення комфортних умов на
11. Придбання декоративної огорожі та встановлення (вул. Миру, РБК)      (68 м) Протягом
року
Комунальний відділ   115,0   Створення комфортних умов на
12. Придбання (лавок, урн, фігур та ін.) Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Створення комфортних умов на
13. Придбання огорожі на стадіон ім. В.П. Куца (бетонні плити) Протягом
року
Комунальний відділ   124,0   Створення комфортних умов на
14. Встановлення огорожі на стадіон ім. В.П. Куца (бетонні плити) Протягом
року
Комунальний відділ   30,0   Створення комфортних умов на
15. Придбання та встановлення Цифрового табло на автобусних зупинках для громадського транспорту (4 табло) Протягом
року
Комунальний відділ   170,0   Створення комфортних умов на
16. Придбання та становлення камер відеоспостереження в салонах Автобусів ДП «ТростянецьПасТранс» (для фіксації конфліктних ситуацій, контролем дій водія та виявленню хуліганських дій) Протягом
року
Комунальний відділ   70,0   Створення комфортних умов на
17. Розробка проекту системи оповіщення населення Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Створення комфортних умов на
18. Придбання та встановлення системи оповіщення населення Протягом
року
Комунальний відділ   190,0   Створення комфортних умов на
19. Абонплата (системи оповіщення та Картка мешканця) (на рік) Протягом
року
Комунальний відділ   24,0   Створення комфортних умов на
20. Встановлення камер відеоспостереження по місту (біля шкіл, перехресть та по вулицях міста) для запобіганню та виявленню фактів хуліганства та викраденню дорожніх знаків Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Створення комфортних умов на
21. Влаштування пішохідного переходу по вул. Миру (плитка) Протягом
року
Комунальний відділ   30,0   Створення комфортних умов на
22. Чищення канав Протягом
року
Комунальний відділ   150,0   Створення комфортних умов на
23. Вилов бродячих тварин Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Створення комфортних умов на
24. Благоустрій місць відпочинку, паркових зон та місць проведення спортивних змагань Протягом
року
Комунальний відділ   500,0   Створення комфортних умов на
25. Облаштування перилами пішохідного містка по                     вул. Набережній Протягом
року
Комунальний відділ   5,0   Створення комфортних умов на
26. Влаштування дорожньої розмітки по вулицях міста Протягом
року
Комунальний відділ   85,0   Створення комфортних умов на
27. Заміна сходів по вул. Пам’яті Протягом
року
Комунальний відділ   7,0   Створення комфортних умов на
28. Благоустрій прибудинкових територій по вулицях міста Протягом
року
Комунальний відділ   165,0   Створення комфортних умов на
29. Благоустрій по місту, облаштування квітника по                  вул. Благовіщенська Протягом
року
Комунальний відділ   10,0   Створення комфортних умов на
30. Висадження зелених насаджень (25 каштанів по вул. Миру) (25 шт.) Протягом
року
Комунальний відділ   75,0   Створення комфортних умов на
31. Заміна огорожі дитячий садок «Калинка» (з боку парку) (65 м) Протягом
року
Комунальний відділ   12,0   Створення комфортних умов на
32. Заміна огорожі дитячий садок «Казка» (вздовж вул. Кеніга) (120 м) Протягом
року
Комунальний відділ   24,0   Створення комфортних умов на
33. Благоустрій меморіалів та пам’ятників Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Створення комфортних умов на
34. Ремонт та обслуговування  міських туалетів Протягом
року
Комунальний відділ   20,0   Створення комфортних умов на
35. Благоустрій території садиби Л.Є. Кеніга Протягом
року
Комунальний відділ   40,0   Створення комфортних умов на
36. Благоустрій території біля меморіального комплексу по вул. Вознесенська Протягом
року
Комунальний відділ   150,0   Створення комфортних умов на
37. Благоустрій та облаштування мереж дощової каналізації Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Створення комфортних умов на
38. Облаштування карманів для автобусів Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Створення комфортних умов на
39. Благоустрій автобусних зупинок Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Створення комфортних умов на
40. Встановлення автобусних зупинок (10 шт.) Протягом
року
Комунальний відділ   100,0   Створення комфортних умов на
41. Фінансування робіт по ліквідації стихійних явищ та наслідків надзвичайних ситуацій (підтоплення, пожежі та інше) Протягом
року
Комунальний відділ   50,0   Створення комфортних умов на
9.6. Придбання нової техніки для КП (12 820,0 тис. грн)
1. Придбання спецтехніки для КП (грейдер) Протягом
року
Комунальний відділ   3 000,0   Наявність техніки для виконання виробничих задач
2. Придбання спецтехніки для КП (комбінована машина самосвал, піско-солерозкидувач, відвал) Протягом
року
Комунальний відділ   3 300,0   Наявність техніки для виконання виробничих задач
3. Придбання спецтехніки для КП (екскаватор-навантажувач   3cx JCB) Протягом
року
Комунальний відділ   2 400,0   Наявність техніки для виконання виробничих задач
4. Придбання спецтехніки для КП (міні-трактор) для прибирання від снігу тротуари та ін. з навісним обладнанням Протягом
року
Комунальний відділ       Наявність техніки для виконання виробничих задач
5. Придбання 2-х нових автобусів Протягом
року
Комунальний відділ   4 000,0   Наявність техніки для виконання виробничих задач
6. Придбання навісного обладнання (дерево дробилки на трактор МТЗ) для комунального підприємства ТМР Протягом
року
Комунальний відділ   120,0   Наявність техніки для виконання виробничих задач
9.7. КП ТМР «ТРОСТЯНЕЦЬКОМУНСЕРВІС» (5 750,0 тис. грн)
Дільниця «Водопостачання» (1 727,0 тис. грн):
1 Заміна аварійних дільниць централізованої водомережі (придбання труб ПХВ) – 2970 метрів, в т.ч.: Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   495,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
1.1 270 метрів по вул. Вознесенська з №6 по №34 Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   45,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
1.2 600 метрів вул.Заводська Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   200,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
1.3 900 метрів по вул. Миру з №2 по №32 Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   300,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
1.4 650 метрів по вул. Татаренка з №1 по №73 Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   200,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
2. Виготовлення проектної документації на капітальний ремонт аварійних водопроводів на нові трубами ПХВ Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   70,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
3. АСУ водозабір Зарічне (7,5кВт) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   30,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
4. АСУ (2шт.) водозабір Кам’янка (7,5кВт) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   60,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
5. АСУ (2шт.) водозабір Татаренка (15 та 22кВт) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   104,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
6. АСУ водозабір Фурманова (15кВт) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   45,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
7. Капітальний ремонт насосного обладнання Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   120,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
8. Насос глибинний водозабір Зарічне Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   71,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
9. Насос GAB2.23 водозабір Кам’янка Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   68,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
10. Насос GBС 3.13 15 кВт резервний Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   96,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
11. Акустичний течешукач Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   130,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
12. Генератор 7кВт Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   85,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
13. Помпа водяна Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   53,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
14. Газосигналізатор ЗОНД Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   26,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
15. Ремонт оглядових колодязів Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   24,0   Підтримання в належному стані мереж водопостачання
Дільниця «Водовідведення» (1 053,0 тис. грн):
1. Виготовлення проектної документації на реконструкцію міських очисних споруд (Екологічні кошти) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   400,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
2. Гідродинамічне очищення системи водовідведення Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   200,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
3. Насос СД (4шт.) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   200,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
4. Повітродувка ВФ (2шт.) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   94,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
5. Ремонт повітродувок ВФ (6 т.) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   86,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
6. Люк гумовотканинний (30 шт.) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   33,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
7. Кришка гумовотканинна (30 шт.) Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   23,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
8. Ремонт каналізаційних колодязів Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   17,0   Підтримання в належному стані мереж водовідведення
Дільниця «Саночищення» (200,0тис. грн):
1. Асенізаційний автомобіль      ГАЗ-53 – 200,0 тис.грн. Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   200,0    
Дільниця «Автомобільні послуги» (2 770,0 тис. грн.):
  Багатофункціональний екскаватор-навантажувач Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   2 500,0    
  Автомобіль ЗІЛ Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   200,0    
  Мінікозловий кран та таль ручна Протягом
року
КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»   70,0    
9.8. ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ГОТЕЛЬ ТРОСТЯНЕЦЬ» (568,22 тис. грн)
1. Ремонт цоколю будівлі Протягом
року
ДП «Готель Тростянець»   12,76   Облаштування готелю
2. Капітальний ремонт дворового фасаду утеплення мінеральною ватою) Протягом
року
ДП «Готель Тростянець»   315,18   Облаштування готелю
3. Облаштування  покрівлі водостоком Протягом
року
ДП «Готель Тростянець»   16,76   Облаштування готелю
4. Капітальний ремонт входу в будівлю Протягом
року
ДП «Готель Тростянець»   98,40   Облаштування готелю
5. Капітальний ремонт підсобного приміщення (пральня) Протягом
року
ДП «Готель Тростянець»   33,12   Облаштування готелю
6. Кондиціонери 5 шт. Протягом
року
ДП «Готель Тростянець»   50,00   Облаштування готелю
7. Телевізор ( поліпшені номери) 5 шт. Протягом
року
ДП «Готель Тростянець»   42,00   Облаштування готелю
9.9. ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЕЛЕГІЯ-2» (1 313,0 тис. грн)
1. Капітальний ремонт 4 поверху Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   300,0   Облаштування готелю
2. Закупівля меблів та побутової техніки для відремонтованих кімнат (10 ліжок з матрацами ≈ 35 тис.; 10 тумб (при ліжку) ≈ 10 тис.; 8 телевізорів ≈ 65т.; постільна білизна, рушники (10 компл.) – 7 тис.; ковдри та подушки; (10 компл.) ≈ 8 тис.;
 - штори та карнизи (для 8 кімнат) – 35 тис.
Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   160,0   Облаштування готелю
3. Капітальний ремонт холу та коридорів 1-го поверху Протягом
року
ДП «Елегія - 2»    
200,0
  Облаштування готелю
4. Капітальний ремонт вузла обліку води Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   15,0   Облаштування готелю
5. Заміна вікна на маршових сходах    5-го поверху на пластикове Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   10,0
 
  Облаштування готелю
6. Заміна старих вікон 4-5 поверхів на пластикові Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   200,0
 
  Облаштування готелю
7. Ремонт спортзалу
та придбання спортивного інвентаря
Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   60,0   Облаштування готелю
8. Встановлення пожежної сигналізації Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   65,0   Облаштування готелю
9. Модернізація системи опалення Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   50,0   Облаштування готелю
10. Розширення площі спортклубу «Самбіст» Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   200,0   Облаштування готелю
11. Благоустрій прибудинкової території з фасадної, тильної та торцевої сторін будівлі Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   40,0   Облаштування готелю
12. Придбання оргтехніки 1 од. Протягом
року
ДП «Елегія - 2»   13,0   Облаштування готелю
9.10. ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЕКОСЕРВІС» (6 272,6 тис. грн)
Роботи з утримання в чистоті доріг (1 135,6 тис. грн)
1. Очищення доріг  від снігу (техніка ДП «Екосервіс») Протягом
року
ДП «Екосервіс»   179,2   Підтримка території ОТГ в належному стані
2. Посипання доріг піщано – сольовою сумішшю та інше (ЗІЛ 130 КДМ)
( приготування, навантаження, посипання, розвезення суміші під )
 
Протягом
року
ДП «Екосервіс»   88,2   Підтримка території ОТГ в належному стані
3. Придбання піску та солі для посипання доріг
Пісок  з доставкою  - 220 м3 х 230,00 = 34500,00
Сіль з доставкою -         30 т х 2000,00 = 60000,00
Протягом
року
ДП «Екосервіс»    
34,5
 
60,0
  Підтримка території ОТГ в належному стані
4. Обкошування узбіч доріг в межах громади Протягом
року
ДП «Екосервіс»   27,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
5. Підмітання щіткою центральних доріг Протягом
року
ДП «Екосервіс»   25,5   Підтримка території ОТГ в належному стані
6. Підсипання доріг щебенем та іншими будматеріалами (навантаження щебеню Т-150К )
Придбання щебеню  (м3  визначають квартальні комітети)
Протягом
року
ДП «Екосервіс»   35,4
 
  Підтримка території ОТГ в належному стані
7. Вивезення сміття    ( обсяг 3950 м3) Протягом
року
ДП «Екосервіс»   445,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
8. Ліквідація стихійних сміттєзвалищ  Протягом
року
ДП «Екосервіс»   50,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
9. Облаштування   міського полігону ТПВ(будівництво дезбар’єру, подовження огорожі, майданчик для вторсировини) Протягом
року
ДП «Екосервіс»   148,3   Підтримка території ОТГ в належному стані
10. Послуги по утриманню в чистоті міського сміттєзвалища Протягом
року
ДП «Екосервіс»   42,5   Підтримка території ОТГ в належному стані
Влаштування  майданчиків для збирання ТПВ (177,0 тис. грн)
1. Облаштування 5 -х площадок для роздільного збору ТПВ  по вул.:
Машинобудівна, 16 – 1, Миру,28 – 1,
Благовіщенська,42 – 1.
с. Лучка – 1
с. Кам’янка - 1
 
Придбання сітчастих контейнерів для роздільного збору ТПВ –
 10 шт. (з доставкою)
Протягом
року
ДП «Екосервіс»   30,0
 
 
80,0
  Підтримка території ОТГ в належному стані
2. Придбання металевих  контейнерів для  збору ТПВ –  10 шт. (для заміни зношених) виробник машзавод Протягом
року
ДП «Екосервіс»   50,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
3. Послуги з благоустрою місць відпочинку Нескучне, Червоне, Сажалка Протягом
року
ДП «Екосервіс»   5,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
4.  Поточний  ремонт елементів примусового зменшення швидкості по вулицям міста. Протягом
року
ДП «Екосервіс»   12,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
5. Грейдування  доріг  ( обсяги визначають квартальні комітети) Протягом
року
ДП «Екосервіс»       Підтримка території ОТГ в належному стані
Послуги з благоустрою (4 960,0 тис.грн)
1. Виготовлення правовстановлюючих документів на землю під полігоном ТПВ. (Сумигеокадастр) Протягом
року
ДП «Екосервіс»   15,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
2. Придбання сміттєвоза марки ГАЗ з боковою загрузкою Протягом
року
ДП «Екосервіс»   1 215,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
3. Придбання дорожньої комбінованої машини МКДЗ на шасі МАЗ – 5340 повнокомплектної з піскорозкидальним обладнанням та снігоочисним відвалом. Протягом
року
ДП «Екосервіс»   2 300,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
4. Капремонт автогрейдера ДЗ – 143 а Протягом
року
ДП «Екосервіс»   630,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
5. Придбання трактора МТЗ – 82.1 з причепом та навісним обладнанням до нього: відвал і фронтальний навантажувач Протягом
року
ДП «Екосервіс»   800,0   Підтримка території ОТГ в належному стані
9.11. КП ТМР «ЕНЕРГОЛЮКС» (1 762,0 тис. грн)
1. Провести монтаж ліхтарної повітряної лінії та встановлення ліхтарів по вул. Б. Хмельницького від ДНЗ «Білочка» до будинку №24, по пров. Радомлянському, по вул. Комарова, Макаренка, Механізаторів, Харченка. Заміна аварійних опор ліхтарної повітряної лінії по вулицям Б. Хмельницького, Благовіщенська, Набережна, Нескучанська. Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1 250,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
2. Утримання у належному стані світлофорних об’єктів на перехресті вулиць Набережна – Благовіщенська – О. Братушко, та вулиць Вознесенська – Грушевського – Л. Татаренка Протягом
року
КП «Енерголюкс»   38,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
3. Утримання у належному стані декоративного підсвічення архітектурних споруд Протягом
року
КП «Енерголюкс»   160,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
4. Утримання у належному стані мереж вуличного освітлення сел Тростянецької об’єднаної територіальної громади Протягом
року
КП «Енерголюкс»   140,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5. Потреба у встановленні ліхтарів вуличного освітлення (згідно пропозицій депутатів міської ради та заяв, що були подані від  мешканців міста) (144,0 тис. грн ):
5.1 В. Кеніга пішохідний перехід біля школи №2 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   6,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.2  вул. Шевченка (10 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   10,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.3  вул. Вознесенська за СТО на вул. Короленка (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.4  пров. Радомлянський (4 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   4,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.5  вул. Ціолковського21, 31 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.6  вул. Лугова 155 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.7  вул. Гаївська зупинка біля ДНЗ «Ромашка» (4 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.8  вул. Новоселівка 14, 28 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.9  вул. Лугова 119 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.10  вул. Глінки 10 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.11  вул. Пролетарська 2, 9 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.12  вул. Гайдара (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.13  вул. Смородянська 18 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.14  вул. Зелена 10 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.15  пров. Кутузова 3 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.16 вул. Лугова 105, 119, 157 (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.17  вул. Шкільна 11-13 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.18  напроти пров. Матросова оп. 19/83 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.19  пров. Руднєва ТП № 6 оп. 1/83 (л-1, л-2) оп. 1/83 (л-3, л-4) (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,8   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.20 в гору від маг-ну «Сорочин Яр» і аптеки оп. 3/83 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.21  вул. Гетьмана Калнишевського 1 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.22  перехрестя вул. Лозова – пров. Горького (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.23  вул. Коцюбинського (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.24  вул. Маяковського 9, 19, 23  (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.25  вул. Козацька 66 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.26  вул. Нескучанська – поворот на вул. Гурського (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.27  вул. Ватутіна 21, 35, 53 (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.28  вул. Надаржинського (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,8   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.29  вул. Петра Соколенка (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.30  вул. Славгородська 49, 53, 63 (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.31 вул. Дачна 47 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.32 вул. Харченка (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.33 пров. Луговий (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.34 вул. Пантелеймона Куліша, 44, пр. Пантелеймона Куліша, 10 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.35 вул. Пушкіна, 105 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.36 вул. Підлісна, 104 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.37 вул. Арсенія Мельника (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.38 вул. Зарічна (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.39 вул. Чорногірська (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.40 пров. Пролетарський (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.41 вул. З.Лучко (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.42 пров. Луговий (навпроти, №6) (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.43 вул. Кошового, опори 9 та 13 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.44 вул. Сосновий бір, 44 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.45 вул. Гаївська, 1 (опора 4/09) (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.46 вул. Славгородська 82, 97 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.47 вул. Пролетарська 6, 22, 34 (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.48 вул. Радіщева 26 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.49 вул. Славгородська 4 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.50 вул. Залізнична 15, 21 (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.51 пров. Затишний 8 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.52 Вул. Чорновола 42 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.53 пров. Зелений (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.54 вул. Героїв Крут (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.55 вул. Кутузова 2 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   0,1   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.56 вул. Локомотивна (4 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   4,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.57 вул. Смородянська 187, 206, 299, 235 (4 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.58 вул. Локомотивна (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.59 пров. Разіна біля водонапорної башти (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.60 вул. Зарічна (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.61 вул. Шкільна (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.62 вул. Лугова опори 40, 45, 7/87 (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   3,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.63 Пров. Партизанський 4 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.64 вул. Ягідна 14-16 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.65 вул. Підлісна 14, 20 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.66 вул. Смородянська 7, 39 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.67 Вул. Залізнична 4 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.68 Вул. Пам’яті (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.69 вул. Лугова 179, 157 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.70 вул. Ковпака 2 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.71 Вул. Луніна (4 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.72 Перехрестя вул. Зоряна-Хвильового,1 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.73 вул. Чехова (6 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   6,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
5.74 Вул. Радомлянська (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6. Пропозиції депутатів (30,0 тис. грн):
6.1 пров. 1 Травня (Кривомазовий яр) (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.2 вул. З. Лучко (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.3 вул. Гурського № 8 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.4 вул. Калинова  № 18, 38 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.5 вул. Вишнева № 3, 20 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.6 вул. Ярослава Мудрого  № 19 (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.7 вул. Арсенія Мельника (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.8 пров. Радянський  (на опорі 27/12  ктп  №97) (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.9 вул. Раїси Кириченко (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.10 на перехресті вул. Ціолковського та пров. Коцюбинського (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.11 вул. Коцюбинського (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.12 пров. Затишний (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.13 пров. Лозовий (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.14 вул. Героїв Крут (3 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.15 вул.Сосновий бір (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.16 вул. 30 років Перемоги (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.17 вул. Локомотивна (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.18 вул. Славгородська, 29 (2 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   2,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.19 пров. Радомлянський (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.20 пров. Шевченка (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
6.21 вул. Руднєва (1 шт.) Протягом
року
КП «Енерголюкс»   1,0   Підтримка освітлення на території ОТГ в належному стані
9.12. ПРОПОЗИЦІЇ  КП «ТРОСТЯНЕЦЬКЕ ЖЕУ» ЩОДО ПОТРЕБИ В КАПІТАЛЬНОМУ РЕМОНТІ ( 7 018,5 ТИС. ГРН)
1. К/р покрівлі: 
1.1 вул. Шевченка 120в (858м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   429,3   Відновлення покрівель
1.2 вул..Благовіщенська 88 (576м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   298,0   Відновлення покрівель
1.3 вул..Сосновий бір 18кв1  (95м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   47,5   Відновлення покрівель
1.4 вул.Будівельна 4  (648м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   333,0   Відновлення покрівель
1.5 вул. Благовіщенська 9 (608м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   485,9   Відновлення покрівель
1.6 вул..Шевченка 9 (202м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»     109,0   Відновлення покрівель
1.7 вул.Шевченка 7б  (753м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»                 396,7   Відновлення покрівель
1.8 вул.Будівельна 3 (839м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»     398,0   Відновлення покрівель
1.9 вул..Кеніга 42а  (460м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»    390,0   Відновлення покрівель
1.10 вул. Благовіщенська 46 кв.12 (60м2) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»     20,0   Відновлення покрівель
2.  К/р відмостки:
2.1 вул.. Татаренка 7а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   67,5   Відновлення відмостки
2.2 вул.. Кеніга 42а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   39,0   Відновлення відмостки
2.3 вул.. Шевченка 120в Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   50,0   Відновлення відмостки
2.4 вул.. Благовіщенська 16 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   93,0   Відновлення відмостки
2.5 вул.. Благовіщенська 9 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   46,5   Відновлення відмостки
2.6 вул.. Покровська 2а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   47,3   Відновлення відмостки
2.7 вул.. Шкільна 9б Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   36,0   Відновлення відмостки
2.8 вул..Будівельна 4 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   40,0   Відновлення відмостки
2.9 Вул..Шевченка 11 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   35,0   Відновлення відмостки
2.10 Вул..Миру 21 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   35,0   Відновлення відмостки
2.11 Вул..Миру 13 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   14,0   Відновлення відмостки
2.12 вул..Заводська 2а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   94,0   Відновлення відмостки
2.13 вул.. Шкільна 9а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   81,0   Відновлення відмостки
2.14 вул..Гришина 11 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   49,0   Відновлення відмостки
2.15 вул.. Л.Татаренка 3а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   83,0   Відновлення відмостки
2.16 вул. Вознесенська 31а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   32,3   Відновлення відмостки
3. К/р тамбуру:
3.1 вул.. Машинобудівна 16 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   12,0   Відновлення тамбуру
3.2 Вул..Сосновий бір 18 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   30,0   Відновлення тамбуру
3.3 Вул..Сосновий бір 21 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   9,0   Відновлення тамбуру
3.4 вул.. Л.Татаренка 5а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   20,0   Відновлення тамбуру
3.5 Вул..Набережна 35 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   15,0   Відновлення тамбуру
3.6 Вул..Набережна 10 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   15,0   Відновлення тамбуру
3.7 вул.. Відродження 4а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   9,0   Відновлення тамбуру
4. К/р ганку вул. Нескучанська, 9 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   5,0   Відновлення ганку
5. К/р входу в підвал вул. Татаренка, 5а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»         12,0   Відновлення підвалу
6. К/р входу в підвал вул. Благовіщенська, 9 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   5,0   Відновлення підвалу
7. К/р водопроводу вул. Будівельна, 4 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   6,0   Забезпечення належної роботи водопроводу водопроводу
8. К/р водопроводу вул. Нескучанська, 52 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   7,0   Забезпечення належної роботи водопроводу водопроводу
9. К/р. каналізації вул. Машинобудівна, 19 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   7,0   Забезпечення належної роботи
10. К/р. каналізації вул. Нескучанська, 52 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   8,0   Забезпечення належної роботи
11. К/р. каналізації вул. Машинобудівна, 6 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   6,0   Забезпечення належної роботи
12. К/р. каналізації вул. Нескучанська, 9 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   15,0   Забезпечення належної роботи
13. К/релектричних мереж:
13.1 вул. Сосновий бір 21 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   6,0   Забезпечення належної роботи
13.2 вул. Л.Татаренка 1а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   10,0   Забезпечення належної роботи
13.3 вул. Л.Татаренка 3а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   15,0   Забезпечення належної роботи
13.4 вул. Л.Татаренка 7а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   12,0   Забезпечення належної роботи
13.5 вул. Кеніга 7 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   4,0   Забезпечення належної роботи
13.6 вул. Відродження 4а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   10,0   Забезпечення належної роботи
13.7 Заміна лічильників Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   80,0   Забезпечення належної роботи
13.8 Заміна ввідного кабелю вул. Відродження, 4а Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   150,0   Забезпечення належної роботи
13.9 Заміна теплотраси (труба ізольована) вул. Татаренка, 1б Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   900,0   Забезпечення належної роботи
14. Заміна котла вул. Татаренка, 1б) Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   502,6   Забезпечення належної роботи
15. Заміна теплотраси (труба ізольована) вул. Миру Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   75,0   Забезпечення належної роботи
16. Заміна димохідної труби вул. Татаренка, 1б Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   250,0   Забезпечення належної роботи
17 Проведення експертизи будинку
(тріщина в стіні) Машинобудівна, 16
Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   250,0   Забезпечення належної роботи
18. Непередбачені роботи Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   50,0   Забезпечення належної роботи
19. Проведення інвентаризації джерел викидів та розробка матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин від 4-х котелень Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   45,0   Забезпечення належної роботи
20. Замовлення режимних карт Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   36,0   Забезпечення належної роботи
21. Придбати міні-трактора для прибирання прибудинкової території   від снігу Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   450,0   Забезпечення належної роботи
22. Завершити  реконструкції котелень по вулицях  Шевченка, 11, Комарова, 25 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   не було суми   Забезпечення належної роботи
23. Провести  капремонту  гаражів та складських приміщень  по вул. Вознесенська, 72 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   90,0   Забезпечення належної роботи
24. Облаштування засобів дистанційної  передачі даних на комерційному вузлі обліку  газу за адресою вул. Благовіщенська, 13 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   17,0   Забезпечення належної роботи
25. Провести  капремонту котлів  по котельні  вул. Л.Татаренка 1б Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   60,0   Забезпечення належної роботи
26. Провести капремонт  навісу для дров   на ЗОШ №2 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   60,0   Забезпечення належної роботи
27 Встановити газобалонне обладнання   на  ВАЗ 2107 Протягом року КП «Тростянецьке ЖЕУ»   15,0   Економія витрат на  паливо
9. 13. ДП «ТРОСТЯНЕЦЬПАСТРАНС» (7 205,5 тис. грн)
1. Придбання автобуса для заміщення:
Атаман А092Н6 розхід пального 23,5 л. Пасажиромісткість 17/52 (двигун : ISUZU, Японія)
Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   2 160,0   Розвиток транспортної інфраструктури
2. Обладнання стоянки для автобусів навісом чи боксом Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   400,0   Розвиток транспортної інфраструктури
3. Обладнання ГБО на автобусі ПАЗ-4234 (ВМ 4535АА)  ПАЗ-4234 (ВМ 4545АА) Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   76,0   Розвиток транспортної інфраструктури
4. Обладнати салони автобусів засобами відео реєстрації Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   70,0   Розвиток транспортної інфраструктури
5. Обладнання зупинок табло оповіщення (4 комплекти) Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   170,0   Розвиток транспортної інфраструктури
6. Придбання офісного обладнання (комп’ютер керівника) Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   9,5   Розвиток транспортної інфраструктури
7. Грейдування і підсипання щебнем зупинок та місць розвертання на кінцевих зупинках:
- вул. Радомлянська, Зарічна (дитмайданчик) с. Кам’янецьке
Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   У межах витрат галузі   Розвиток транспортної інфраструктури
8. Обладнання зупинок для пасажирів:
- вул.Набережна (сільгозп. техніка); 
- вул. Набережна (ринок);     - вул. Луніна;
- вул. Шевченка (кафе ОАЗІС);
- вул. Зарічна (дитмайданчик)
Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   У межах витрат галузі   Розвиток транспортної інфраструктури
9. Придбання автобусів для обслуговування підвезення працівників шоколадної фабрики:
- Атаман А092Н6 (2 од.) розхід пального 23,5 л. Пасажиромісткість 17/52
Протягом року ДП «Тростянецьпастранс»   4 320,0   Розвиток транспортної інфраструктури
9.14. ДП «КОМУНЖИТЛО» (260,8 тис. грн)
1. Капітальний ремонт приміщень гуртожитку:
 - коридорів;
 - умивальні кімнати.
Протягом року ДП «Комунжитло»    
 
95,4
32,3
   
2. Заміна вікон в кімнатах
гуртожитку на т/зб.
- 8 шт.
Протягом року ДП «Комунжитло»   44,3    
3. Заміна вхідних дверей на поверхах гуртожитку – 4 шт. та в жилих кімнатах – 5 шт. Протягом року ДП «Комунжитло»    
23,3
20,5
   
4. Погашення заборгованості за воду та водовідведення Протягом року ДП «Комунжитло»   40,0    
5. Придбання копіювального апарата для підприємства Протягом року ДП «Комунжитло»   5,0    
9.15. КП «МІСЬКА РИТУАЛЬНА СЛУЖБА» (929,0 тис. грн)
1. Виділення коштів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під існуючі кладовища (кладовище №1  по вул. Пам’яті, 2, по вул. Луніна, 3, по вул. Радомлянській, 4, по вул. Смородянській, кладовище с. Кам’янка, кладовище с. Кам’янецьке, кладовище с. Зарічне) Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   90,0    
Кладовище №1 (410,0 тис. грн):
1. Встановлення бетонної огорожі навколо кладовища:
 - вул. .Пам»яті 60 м (60 плит та 32 стовпчики)
 - вул.. Братська 100м (100плит та 51 стовпчик)
Протягом року КП «Міська ритуальна служба»    
70,0
 
130,0
   
2. Заасфальтувати центральний заїзд на кладовищі (180*3,5=630 м2) Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   100,0    
3. Покласти тротуарну плітку біля стели для прощання(16*6=96 м2)
 - ремонт стели для прощання
Протягом року КП «Міська ритуальна служба»    
40,0
45,0
   
4. Придбання контейнерів для сміття в кількості 2 шт. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   10,0    
5. Спилювання аварійних дерев на території кладовища. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   15,0    
Кладовище №2 (85,0 тис. грн):
1. Придбання павільйону
 - службового приміщення (4*3м)
Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   60,0    
2. Придбання контейнерів для сміття в кількості 2 шт. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   10,0    
3. Спилювання аварійних дерев на території кладовища. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   15,0    
Кладовище №3 (3,0 тис. грн):
1. Придбання громадського туалету. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   3,0    
2. Ремонт дороги та підсипка щебнем (під’їзд до кладовища) Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   У межах витрат галузі    
Кладовище №4 (10,0 тис. грн):
1. Ремонт дороги та підсипка щебнем (під’їзд до кладовища) Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   У межах витрат галузі    
2. Спилювання аварійних дерев на території кладовища. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   10,0    
Кладовище с. Камянка (160,0 тис. грн):
1. Придбання громадського туалету. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   3,0    
2. Спилювання аварійних дерев на території кладовища. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   7,0    
3. Покласти тротуарну плітку біля стели  для прощання (13*10 =  130 м2) Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   50,0    
4. Ремонт стели для прощання Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   30,0    
5. Встановлення огорожі (50 м) Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   40,0    
6. Встановити ворота Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   30,0    
Кладовище с. Камянецьке (3,0 тис. грн):
1. Придбання громадського туалету Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   3,0    
Кладовище с.Зарічне (168,0 тис. грн)
1. Встановлення огорожі (80 м) Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   120,0    
2. Ремонт стели для прощання Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   30,0    
3. Спилювання аварійних дерев на території кладовища. Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   15,0    
4. Придбання громадського туалету Протягом року КП «Міська ритуальна служба»   3,0    
9.16. ДП «ЗЕЛЕНБУД» (2 825,0 тис. грн)
1. Поточний ремонт пішохідних містків, парканів, лавочок (замість  зруйнованих) – МАФ  їх встановлення  та благоустрій Протягом року ДП «Зеленбуд»   60,0
 
 
  Покращення благоустрою території ОТГ
2.  Поточний ремонт огорож по місту Протягом року ДП «Зеленбуд»   70,0   Покращення благоустрою території ОТГ
3. Поточний ремонт шахтних колодязів  по комітетам (30 шт.) Протягом року ДП «Зеленбуд»   200,0
 
  Покращення благоустрою території ОТГ
4. Чищення канав: вул. Шевченка, пров. Лучанський,
вул. Машинобудівна, Щербака, Чкалова, Пам’яті, Жовтнева, Короленка,  К.Маркса, вул. Шевченка (ДОК), пров. Горького, Фадєєва, Руднєва.
Протягом року ДП «Зеленбуд»   50,0
 
  Покращення благоустрою території ОТГ
5. Благоустрій мереж дощових каналізацій по місту Протягом року ДП «Зеленбуд»   20,0   Покращення благоустрою території ОТГ
6. Озеленення міста (посадка  та утримання дерев, квітів, газонів), косіння трави Протягом року ДП «Зеленбуд»   200,0   Покращення благоустрою території ОТГ
7. Зрізування  дерев по комітетам Протягом року ДП «Зеленбуд»   120,0   Покращення благоустрою території ОТГ
8. Встановлення дорожніх знаків Протягом року ДП «Зеленбуд»   30,0   Покращення благоустрою території ОТГ
9. Фінансування робіт по ліквідації стихійних явищ Протягом року ДП «Зеленбуд»   10,0   Покращення благоустрою території ОТГ
10. Благоустрій місць відпочинку урочище Нескучне, р. Боромля, озеро Сажалка, Червоне,Веселе, Протягом року ДП «Зеленбуд»   120,0   Покращення благоустрою території ОТГ
11. Чищення шахтних колодязів по комітетах Протягом року ДП «Зеленбуд»   70,0
 
 
  Покращення благоустрою території ОТГ
12. Обслуговування міських туалетів Протягом року ДП «Зеленбуд»   20,0   Покращення благоустрою території ОТГ
13. Утримання в чистоті парків, доріг, тротуарів Протягом року ДП «Зеленбуд»   1 500,0   Покращення благоустрою території ОТГ
14. Утримання та обслуговування в належному стані меморіалу
 "Недоспівана пісня"
Протягом року ДП «Зеленбуд»   10,0   Покращення благоустрою території ОТГ
15. Ліквідація бродячих  тварин Протягом року ДП «Зеленбуд»   100,0   Покращення благоустрою території ОТГ
16. Громадські роботи Протягом року ДП «Зеленбуд»   165,0   Покращення благоустрою території ОТГ
17. Поточний ремонт та благоустрій прибудинкових дитячих та спортивних майданчиків Протягом року ДП «Зеленбуд»   20,0   Покращення благоустрою території ОТГ
18. Благоустрій парку ім. Чайковського та парку біля Благовіщенської церкви Протягом року ДП «Зеленбуд»   60,0   Покращення благоустрою території ОТГ
19. Чищення шахтних колодязів по комітетах Протягом року ДП «Зеленбуд»   70,0
 
 
  Покращення благоустрою території ОТГ
9.17. КУ ТМР «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ТРУДОВИЙ АРХІВ» (505,5 тис.грн)
1. Придбати комп’ютер Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   10,0   Забезпечення належних умов праці
2. Придбати ксерокс Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   50,0   Забезпечення належних умов праці
3. Придбати меблі Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   15,1   Забезпечення належних умов праці
4. Провести ремонтні роботи в приміщенні (виділення іншого приміщення, так як дане приміщення не відповідає вимогам (наказ Міністерства Юстиції України від 02.03.2015  № 296/5) для збереження архівних документів). Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   80,0   Забезпечення належних умов праці
5 Придбати стелажі металеві (можлива передача стелажів з бібліотеки) Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   65,7   Належне зберігання архівних документів
6.  Придбати архівні коробки для документів Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   44,5   Належне зберігання архівних документів
7. Придбати шафу незгораючу Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   10,0   Належне зберігання архівних документів
8. Придбати термогігрометри для ведення контролю за температурним режимом та вологості повітря в архівосховищах Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   2,0   Належне зберігання архівних документів
9. Придбати жалюзі для затемнення архівосховищ Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   8,2   Забезпечення належних умов праці
10. Встановити пожежну сигналізацію та сигналізацію для охорони приміщення Протягом року КУ «Тростянецький трудовий архів»   220,0   Забезпечення належних умов праці
9.18. КП ТМР «ТРК ТРОСТЯНЕЦЬ» (4 052,8 тис. грн)
1. Заробітна плата Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   1 816,9   Належні умови праці
2. Нарахування на оплату праці Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   399,7   Належні умови праці
3. Канцелярські, господарчі товари Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   6,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
4. Монітор 21.5 2шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   8,4   Належне матеріально-технічне забезпечення
5. Флешка 64GB 5 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   3,8   Належне матеріально-технічне забезпечення
6. Кард-рідер 2 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   1,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
7. Фон, хромакей Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   2,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
8. Наушники 4 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   2,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
9. Шумопоглинаючі панелі Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   2,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
10. Контент для радіо та телебачення Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   240,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
11. Жалюзі Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   30,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
12. Принтер 2 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   10,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
13. Меблі Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   200,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
14. Программа Медок+ ключі Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   3,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
15. Телекомунікаційні послуги Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   36,8   Належне матеріально-технічне забезпечення
16. Оплата послуг інтернет Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   1,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
17. Оренда місця для обладнання в стійці Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   7,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
18. Обслуговування обладнання Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   5,4   Належне матеріально-технічне забезпечення
19. Охорона Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   8,4   Належне матеріально-технічне забезпечення
20 Оренда передатчика Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   240,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
21 Видатки на відрядження Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   50,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
22 Телесуфлер Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   40,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
23 Телефонній гібрид третього покоління Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   54,4   Належне матеріально-технічне забезпечення
24 Відео стіна діагональ 85 Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   150,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
25 Сервер для збереження інформації Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   60,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
26 Відеокарта GeForce GTX 1060 Dual 2шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   15,3   Належне матеріально-технічне забезпечення
27 Мікрофон Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   7,5   Належне матеріально-технічне забезпечення
28 Радіопетличка 3 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   60,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
29 Ноутбук 7 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   123,2   Належне матеріально-технічне забезпечення
30 Світлодіодна панель 3 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   42,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
31 Прилад освітлення 2 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   27,4   Належне матеріально-технічне забезпечення
32 Штатив Benro 2 шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   15,6   Належне матеріально-технічне забезпечення
33 Штатив Manfrotto Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   9,9   Належне матеріально-технічне забезпечення
34 Система стабілізації Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   11,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
35 Камера Canon з шт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   332,7   Належне матеріально-технічне забезпечення
36 Мікшерний пульт Протягом року КП ТМР «ТРК Тростянець»   30,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
7.3. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ (60,5 тис. грн)
Придбання обладнання:
1 Пральна машина Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   20,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
2 Сушильна машина Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   15,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
3 Швейна машинка Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   5,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
4 Крісло перукаря Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   4,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
5 Стіл з дзеркалом Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   5,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
6 Мийка перукарська Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   4,5   Належне матеріально-технічне забезпечення
7 Сушка для волосся Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   4,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
8. Інструменти(ножиці, машинка для стрижки, розчіски, стерилізатор) Протягом року Територіальний центр соціального обслуговування   3,0   Належне матеріально-технічне забезпечення
7.4. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ (25 096,8 тис. грн)
Завдання 7.4.1. Надання первинної медичної допомоги (11 152,9 тис. грн)
1. Проведення заходів по мотивації сімейного лікаря до роботи в сільській місцевості (забезпечення житлом) Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   1 500,0    
2. Підвищення професійної підготовки медичних працівників Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   76,0    
3. Лікування пільгових категорій населення Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   4 020,3    
4. Проведення заходів по протидії захворюванню на туберкульоз Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   359,8    
5. Заходи по профілактиці інфекційних захворювань Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   650,4    
6. Пропаганда здорового способу життя, профілактика серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   181,4    
7. Забезпечення ранньої діагностики цукрового діабету та лікування хворих Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   114,9    
8. Покращення ранньої діагностики онкологічних захворювань та лікування онкологічних хворих Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   538,0    
9. Забезпечення медикаментами, перев′язувальним матеріалом, виробами медичного призначення на суму 3 712,1 тис. грн. Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   3 712,1    
Завдання7.4. 2. Зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів міста (13 943,9 тис. грн)
КЗ «ТРОСТЯНЕЦЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» (11 213,7 тис. грн)
1. Впровадження проекту термомодернізації будівлі стаціонару КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР з залученням кредитних коштів Східно Європейської фінансової корпорації НЕФКО 2019 - 2020 КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   2 500,0 13 500,0 Створення комфортних умов, економія коштів на опалення приміщення
2. Придбання апарату УЗД-діагностики експер-класу Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   1 800,0   Діагностичні можливості, Підвищення рівня та якості медичних послуг
3. Придбання аудіографу Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   150,0   Діагностичні можливості, Підвищення рівня та якості медичних послуг
4. Придбання рефрактометру Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   170,0   Підвищення рівня та якості медичних послуг
5. Придбання щілинної лампи Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   135,0   Підвищення рівня та якості медичних послуг
6. Придбання медичного обладнання та меблів Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   1 500,0   Підвищення рівня та якості медичних послуг
7. Придбання комп’ютерів для вузьких спеціалістів та спеціалістів діагностичних служб в кількості 45 одиниць і периферійного обладнання в кількості 40 Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   915,0   Підвищення рівня та якості медичних послуг
8. Проведення капітального ремонту акушерсько-гінекологічного відділення Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   3 000,0   Підвищення рівня та якості медичних послуг
9. Проведення капітального ремонту стіни інфекційного корпусу Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   420,0   Підвищення рівня та якості медичних послуг
10. Проведення капітального ремонту 2-х пасажирських ліфтів Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   485,0   Підвищення рівня та якості медичних послуг
11. Підготовка медичних кадрів за міською цільовою комплексною програмою «Медичні кадри 2018-2022 років» Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   138,7   Підвищення рівня та якості медичних послуг
12. Житло для лікарів Протягом року КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»   1 000,0   Забезпечення якісними умовами праці
КНП «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ЦПМД»ТМР (2 930,2 тис. грн)
1. Капітальний та поточний ремонт (АЗПСМ №1, АЗПСМ с. Кам'янка, ФП с. Зарічне, ФП с. Кам' янецьке ) Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   1 185,0    
2. Заміна вікон та вхідних дверей, заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   255,0    
3. Придбання комп'ютерних комплексів для автоматизації робочих місць медичних працівників (3 одиниці), придбання комп'ютерних програм та їх обслуговування, підключення до швидкісної мережі ІНТЕРНЕТ усіх АЗПСМ, ФП та ФАП, які розташовані в сільській місцевості Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   437,6    
4. Придбання медичного обладнання, інструментарію, санітарного автотранспорту відповідно до табелю оснащення Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   852,6    
5. Придбання МАФу в с. Кам’янецьке Протягом року КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР   200,0    
7.5. ОСВІТА (13 598,12 тис. грн)
1. Поточні ремонтні роботи:
ДНЗ:
встановлення паркану
ремонт ганку
ремонт харчоблоку
ремонт ігрових та спальних кімнат
ЗЗСО:
 поточні ремонтні роботи кабінетів 1 класів
поточні ремонтні роботи даху
облаштування тротуарної доріжки
ремонт приміщення харчоблоку
поточні ремонти кабінетів
ПД та Ю:
поточні ремонти санітарної кімнати
ДЮСШ:
поточні ремонти коридорів, роздягалень
 
 
Протягом року Відділ освіти  
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
   
130,0
 
 
 
 
 
520,0
 
 
 
 
25,0
 
100,0
   
2. Капітальні ремонтні роботи
ЗЗСО:
капітальні ремонтні роботи кабінетів 1-класів;
коридорів;
кабінету інформатики;
облаштування внутрішнього санвузла
санітарні кімнати
 ІРЦ:
Проведення капітального ремонту приміщення інклюзивно-ресурсного центру
 
Протягом року Відділ освіти  
 
 
 
 
1658,0
 
 
 
 
 
 
 
 
              500,0
 
   
3  Закупівля меблів, мультимедійного обладнання та засобів навчання для 1-х класів Протягом року Відділ освіти 518,1 772,9    
4 Відкриття 2 додаткових інклюзивних класів, введення 2 посад асистентів вчителя Протягом року Відділ освіти        
5 Проведення заходів по забезпеченню закладів освіти відповідності санітарного регламенту:
Ремонт санітарних кімнат
Ремонт системи електропостачання
  Відділ освіти    
160,0
25,5
   
6   Забезпечення відповідності температурного режиму в закладах освіти :
Встановлення енергозберігаючих вікон, дверей
Ремонт системи теплопостачання, опалення, утеплення стін
Встановлення енергозберігаючих конфорок
Протягом року Відділ освіти   662,3    
7  Проведення заходів по
термомодернізації ЗССО № 5
Протягом року Відділ освіти   5148    
8 Поповнення матеріально-технічної бази сучасним обладнанням усіх закладів освіти :
ДНЗ
Холодильне обладнання
Медичне обладнання
ЗССО
Придбання комп’ютерного обладнання
Придбання обладнання для харчоблоків
ПДтаЮ
Придбання акустичної системи, З-Д принтера, кольорового принтера
ДЮСШ
Придбання боксерського рингу, тренажерів
Протягом року Відділ освіти    
 
26,0
 
 
 
260,0
 
 
125,0
 
 
 
203,0
   
9 Проведення оздоровчо-відпочинкової кампанії Протягом року Відділ освіти   500,0    
10 Підвезення учнів сільської місцевості Протягом року Відділ освіти   21,7    
11 Забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів та пільгових категорій Протягом року Відділ освіти   2458,6    
12 Виплата одноразової грошової премії Тростянецької міської ради обдарованим учням Протягом року Відділ освіти   80,0    
13 Залучення учнівської молоді до занять спортом ДЮСШ, ПДтЮ Протягом року Відділ освіти   220,0    
14 Виплата одноразової допомоги дітям- сиротам Протягом року Відділ освіти   3, 62    
15 Облаштування освітнього   середовища для дітей з особливими потребами Протягом року Відділ освіти 14,5      
7.6. КУЛЬТУРА, ТУРИЗМ, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА
Завдання 7.6.1. Проведення культурно-мистецьких та культурно - промоційних заходів та організація змістовного дозвілля (3 450,4 тис.грн)
1. Чин великого освячення води на криничках в урочищі Нескучному 19.01.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 6,0 - Послуги комунальних підприємств з проведення заходу
2. День Соборності України 22.01.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 2,3 - Послуги з наклеювання постеру, постер, корзина з квітами та квіти по – штучно, свічки
3. Молодіжна дискотека до Дня всіх закоханих 17.02.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 1,0 - Послуги запрошених виконавців, сувеніри тощо.
4. 27 річниця виведення військ з Афганістану (День вшанування учасників бойових дій на території інших держав) 15.02.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 1,0 - Корзина з квітами та квіти по - штучно
Грамоти та рамки
5. Заходи з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні 20.02.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 2,1 - Послуги з наклеювання постеру, постер, корзина з квітами та квіти по - штучно
6. Всеукраїнські змагання з біатлону серед юнаків та дівчат 01-03.02. 2019 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 17,0 - Транспортні послуги, грамоти, афіші, оренда палаток
7. Кубок міського голови з КВК лютий-березень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 3,5 - Грамоти, рамки, афіші, кубок, послуги з організації харчування
8. Міське свято «Тростянецька Масляна» 10.03.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 20,0 - Монтаж та демонтаж стовпа, електропостачання, прибирання території, послуги з організації харчування, транспортні послуги, інформаційні послуги та подарунки.
9. Святкові заходи до Міжнародного жіночого дня 7.03.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 15,6 - Послуги з наклеювання постеру, постер, квіти по – штучно, грамоти, рамки
10. День народження
Т.Г. Шевченка
9.03.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 0,6 - Корзина з квітами та квіти по - штучно
 
11. Конкурс на кращу писанку та шпаківню березень-квітень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 1,5 - Афіша, канцтовари, фотопапір
12. Сімейний захід «Тато, мама, я – спортивна сім’я» травень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 0,6 - Медалі, кубки, грамоти
13. День вшанування пам’яті жертв  Чорнобильської трагедії 24.04.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 4,5 - Корзина з квітами та квіти по - штучно
Грамоти та рамки, послуги з організації харчування
14. Молодіжна хода до Дня Перемоги 8.05.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 1,0 - Лампадки та свічки, гірлянда
15. Відзначення 72-ї річниці Дня Перемоги у Другій світовій війні 9.05.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 64,0 - Корзини з квітами, вітальні листівки, квіти по – штучно, продуктові набори
Монтаж та демонтаж сцени, трибуни, маки
16. Чемпіонат України з маунтинбайку травень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 55,0 - Грамоти, афіші, послуги комунальних підприємств, електропостачання, прибирання території, послуги з організації харчування, транспортні послуги, інформаційні послуги та подарунки.
17. Святкування Дня Європи в Тростянці травень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 5,6 - Постер, послуги з наклеювання постеру, повітряні кульки, прапорці та інше
18. Фестиваль-конкурс класичної музики «Чайковський Fest» 24-25.05.
2019
Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 645,0 - Сценічне спорядження, звуко- світлове забезпечення, розважальна програма, реклама, харчування та інше
19. Святкування Дня села Кам’янка Травень-червень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 20,0 - Афіші, кульки, грамоти, послуги з організації харчування, запрошеного виконавця, піротехнічні та транспортні послуги
20. Дитяча розважальна програма до Дня захисту дитини 1.06.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 5,0 - Повітряні кульки, крейда, аквагрим, подарунки тощо
21. День молоді (турнір з пляжного футболу) 24.06.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 3,0 - Футболки, грамоти та рамки, кубки та медалі
22. Військово-патріотичні збори «Нащадки» 14-16.06.
2019
Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 35,0 - Афіші, грамоти, кубки, канцтовари, транспортні послуги, придбання спортивного спорядження, послуги з харчування та інше.
23. Міський випускний вечір червень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 31,0 - Квіти, грамоти, звукове та сценічне забезпечення та інше.
24. День Конституції 28.06.19 Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 3,0 - Корзина з квітами та квіти по – штучно
25. Фестиваль «Стара фортеця. Подорож крізь століття» 29-30.06.
2019
Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 60,0 - Послуги комунальних підприємств,  прибирання території,  транспортні послуги та інше.
26. Свято «Івана Купала» липень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 10,5 - Монтаж та демонтаж сцени, послуги запрошених виконавців, афіші, транспортні послуги та інше.
27. Всеукраїнські змагання з літнього біатлону серед юнаків та дівчат 08-10 липня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 11,5 - Транспортні послуги, афіші, грамоти та інше
28. Фестиваль «Нескучний Вело-Fest» 13-14 липня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 90,0 - Афіші, постери, грамоти, розважальна програма, реклама, харчування, транспортні послуги та інше
29. Музичний фестиваль «Схід –рок» 10-12 серпня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 300,0 - Монтаж та демонтаж сцени, послуги запрошених виконавців, афіші, транспортні послуги, харчування та інше (мала сцена)
30. Всеукраїнські змагання з літнього біатлону серед юнаків та дівчат 15-17 серпня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 11,5 - Транспортні послуги, афіші, грамоти та інше
31. Фестиваль військової реконструкції подій Другої світової війни 18 серпня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 300,0 - Послуги запрошених виконавців, транспортні послуги та інше
32 День визволення міста від німецько-фашистських загарбників 19 серпня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 5,5 - Корзина з квітами та квіти по – штучно, повітряні кульки, транспортні послуги та інше
 
33 27 річниця проголошення Незалежності України, День Державного прапору України 23-24 серпня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 7,4 - Монтаж та демонтаж сцени, корзина з квітами та квіти по – штучно, прапорці, повітряні кульки
 
34. Міжнародні змагання з боксу 24 серпня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   100,0   Афіші, постери, рекламні послуги, оренда рингу, світло-звукове забезпеченняв, транспортні послуги та інше
35. День мікрорайону Смородино серпень Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   9,5   Послуги запрошених виконавців, транспортні послуги, харчування, афіші, грамоти  та інше
36. День села Лучки та Зарічне   Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   10,5   Послуги запрошених виконавців, транспортні послуги, харчування, афіші, грамоти  та інше
37. Святкування 359-річниці міста Тростянець (проведення фестивалю кави та шоколаду) 7 вересня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   360,0   Корзина з квітами та квіти по – штучно, повітряні кульки тощо, послуги з наклеювання постеру, постер,  транспортні послуги, виступ запрошених виконавців, дитяча програма та інше
38. День ветеранів та  людей похилого віку 1 жовтня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   0,5   Квіти по – штучно
39. День працівників  освіти 04 жовтня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   4,0   Грамоти, квіти по - штучно
40. ХIІ міжнародний пленер «Мальовнича Тростянеччина» 1 -13 жовтня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   58,5   Послуги по харчуванню, проживанню, перевезенню учасників пленеру,
квіти по – штучно, грамоти та рамки
41. День Захисника України 14 жовтня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   5,0   Послуги з наклеювання постеру, постер, корзина з квітами та квіти по – штучно, грамоти, рамки
42. День визволення України 25 жовтня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   0,6   Квіти поштучно
43. Відзначення кращих спортсменів року листопад Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   10,0   Квіти, грамоти, харчування
44. Святкування Дня гідності та Свободи 21 листопада Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   3,0   Послуги з наклеювання постеру, постер, корзина з квітами та квіти по - штучно
45. Вшанування пам’яті померлих у голодоморі 1932-1933 р.р. 25 листопада Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   1,5   Квіти по - штучно
46. День місцевого самоврядування 07 грудня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   5,0   Квіти по – штучно
Грамоти та рамки
47. Вшанування учасників ліквідації ЧАЕС 14 грудня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   3,0   Грамоти та рамки, корзина з квітами та квіти по - штучно
 
48. Новорічні та різдвяні свята 19-31 грудня Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   150,0   Послуги з наклеювання постеру, постер, монтаж та демонтаж ялинки, транспортні послуги, іграшки, новорічна гірлянда, піротехніка тощо.
49. Професійні свята (день працівників лісу, освіти, медицини, енергетики та інше) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   66,6   Квіти, грамоти, постери, листівки та інше
50. Діяльність Дитячої дорадчої ради (поліграфічна продукція, канцтовари та інше) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   3,0    
51. Конкурс молодіжних проектів Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   100,0    
52. Розробка мобільного додатку та туристичного сайту Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   200,0    
53. Придбання додаткових елементів до мобільної сцени Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   300,0    
54. Виготовлення табличок до нових культурних об’єктів Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   20,0    
55. Витрати на «туристичну промоцію» Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   100,0    
56. Розробка бренду міста Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   200,0    
Завдання 7.6.2. Модернізація матеріально-технічної бази закладів культури міста (3 884, 5 тис. грн)
1. Придбання кольорового принтеру, акардеону, стільців, спортінвентарю (Кам’янський будинок культури) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 196,1 - Придбання оргтехніки, обладнання, меблів, інвентарю
2. Придбання твердопаливного котла, настільних ігор, музичної апаратури, вогнегасників (Лучанський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 68,0 - Придбання обладнання, апаратури, ігор
3. Придбання праски, електрочайника, бубен, маракаси, стільців, шпалери, штори, ноутбук, екран, проектор (Смородинський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 38,8 - Придбання оргтехніки, побутової техніки, меблів
4. Придбання твердопаливного котла, сценічних костюмів, швейної машинки, праски, обладнанння пожежної безпеки  (Цукрозаводський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 92,0 - Придбання обладнання, побутової техніки, реквізиту
5. Придбання стільців та сценічних костюмів (Радомлянський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 11,0 - Придбання меблів та реквізиту
6. Сувенірна продукція до святкових заходів Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 10,0 - Придбання промоційної атрибутики
7. Заміна вікон та дверей (Кам’янський будинок культури, Лучанський, Цукрозаводський, Смородинський, Радомлянський  та міський клуб «Ветеран») Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 109,7 - Облаштування будинку культури та міських клубів
8. Придбання (канцтовари, господарчі товари, миючі засоби, матеріали для гуртків, періодичні видання) по всім клубним закладам Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 24,9 - Забезпечення господарчими товарами
9. Поточний ремонт приміщень (Кам’янський будинок культури) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 402,9 - Відновлення приміщення
10. Поточний ремонт приміщень  (Лучанський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 200,0 - Відновлення приміщення
11. Поточний ремонт приміщень (Міський клуб «Ветеран», Смородинський та Цукрозаводський клуби) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 301,5 - Відновлення приміщення
12. Послуги з установки та транспортування котла (Цукрозаводський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 45,0 - Логістика
13. Інші послуги (зв’язку, інтернет, вивіз сміття, енергосервіс тощо) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 30,0 - Побутові послуги
14. Капітальний ремонт (Гаївський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 500,0 - Відновлення приміщення
15. Капітальне будівництво (проектування та будівництво топкової Гаївський клуб) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 300,0 - Відновлення приміщення
16. Закінчення будівельних робіт по капітальному ремонту фасаду, облаштування санвузла, установка козирка над вхідними дверима «Тростянецької дитячої музичної школи імені П.І.Чайковського» Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 504,9 - Відновлення приміщення
17. Придбання меблів для викладацької «Тростянецької дитячої музичної школи імені П.І.Чайковського» Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 19,3 - Створення сприятливих умов для праці
18. Придбання музичних інструментів ( комплект скрипок, пульти, ксилофон, трикутник, цифрове фортепіано) «Тростянецької дитячої музичної школи імені П.І.Чайковського» Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 70,7 - Забезпечення необхідною апаратурою
19. Придбання інтерактивного комплекту, ноутбуку та фотоапарату «Тростянецької дитячої музичної школи імені П.І.Чайковського» Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 68,2 - Забезпечення оргтехнікою
20. Капітальний ремонт приміщення бібліотеки (фойє та туалет) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 303,2 - Відновлення приміщення
21. Заміна вікон та вхідних дверей, облаштування велопарковки, установка відеокамери та вуличного ліхтаря (бібліотека) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 65,5 - Облаштування
22. Придбання обладнання в ігрову кімнату (бібліотека) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 35,3 - Осучаснення ігрових кімнат
23. Придбання обладнання для дитячої зони обслуговування (бібліотека) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 12,0 - Вдосконалення ігрової зони
24. Придбання ламінатора для читацького квитка (бібліотека) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 20,0 - Зручність, естетичність
25. Заміна вікон, проведення мережі інтернет та придбання ком’ютеру, принтеру для Смородинської бібліотеки-філії Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 45,6 - Облаштування
26. Проведення поточного ремонту приміщень Цукрозаводської бібліотеки-філії Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 379,4 - Відновлення  приміщення
27. Поповнення бібліотечних фондів періодичними  виданнями Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 30,0 - Поява нових видань
Завдання 9.3.3. Збереження культурної спадщини та розвиток туризму в Тростянецькій міській ОТГ
1. Проведення археологічних досліджень на пам’ятці археології «Городище та поселення» в с. Зарічне Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради   200, 0   Отримання нових експонатів
7.7. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ (2 389,0 ТИС. ГРН)
Завдання 1. Розбудова та поліпшення стану спортивної інфраструктури
1. Реконструкції стадіону ім. В. Куца Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради В межах видатків галузі   - Комфортні умови для гравців та глядачів
2. Виготовлення проектної документації на реконструкцію котельні спортивного залу «Локомотив» Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 50,0 -  
3. Проведення капітального ремонту спортивного залу «Локомотив» Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 650,0 -  
4. Виготовлення проектної документації на ремонт трибун стадіону ім. В. Куца. Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 120,0 -  
5. Послуги по благоустрою стадіону та спортивної бази Нескучне Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 665,0 -  
6. Придбання обладнання та господарчих (снігоход «Буран», велотренажер , бігова доріжка, катамаран, газонокосілка ) Протягом року Відділ культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради - 904,0 -  
10. РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМ ГРОМАДЯН. ПРОЗОРІСТЬ ТА ВІДКРИТІСТЬ РАДИ (1 545,9 ТИС. ГРН)
1. Придбання спеціального обладнання для видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон Протягом року Тростянецька міська рада - 300 тис. грн. - Отримання громадянами усіх (більшості) необхідних адміністративних послуг в громаді
2. Проведення модернізації серверу Протягом року Тростянецька міська рада - 14,1 тис. грн. - Налагодження роботи електронного голосування
3. Придбання уніформи для обслуговуючого персоналу ЦНАП (адміністратори і керівник Центру - 7 комплектів та державні реєстратори відділу з питань державної реєстрації - 4 комплекта) Протягом року Тростянецька міська рада - 34 тис. грн.
 
- Підвищення престижу відділу
4. Облаштування ЦНАП пеленальним столиком для немовлят, ролетів на вікна (10 шт.) Протягом року Тростянецька міська рада - 11,5 тис. грн.
 
- Покращення умов для відвідувачів
5. Встановлення системи охоронної сигналізації в ЦНАП Протягом року Тростянецька міська рада - 134 тис. грн. - Захист відділу
6. Проведення ремонту у інших кімнатах ЦНАП для розширення спектру послуг (площею 12 м2) Протягом року Тростянецька міська рада - 50 тис. грн.
 
- Отримання громадянами усіх (більшості) необхідних адміністративних послуг в громаді, в комфортних, доступних умовах в належному ЦНАП
7. Запровадження в ЦНАП послуги SMS повідомлення відвідувачів щодо результатів адміністративних послуг Протягом року Тростянецька міська рада -  1,5 тис. грн.
 
- Для громадян - покращення надання адміністративних послуг;
Для працівників ЦНАП -  ефективне використання часу
8. Оновлення застарілої комп’ютерної та організаційної техніки для спеціалістів міської ради, придбання техніки для спеціалістів на вакантні посади, а також  встановлення 1 камери відеоспостереження в приміщенні міської ради на суму Протягом року Тростянецька міська рада - 328,3 тис. грн.
 
- Створення належних умов для функціонування відділів апарату міської ради
9. Для новоствореного відділу соціального захисту населення придбати організаційну техніку, меблі на суму Протягом року Тростянецька міська рада - 24,5 тис. грн.
 
- Створення належних умов для функціонування відділу  апарату міської ради
10. Проведення ремонтних робіт в приміщенні (колишнє приміщення ПД та Ю) для розміщення новоствореного відділу та спеціалістів на вакантні посади на суму Протягом року Тростянецька міська рада - 300 тис. грн. - Створення належних умов для функціонування відділів апарату міської ради
11. Проведення ремонтних робіт в адміністративній будівлі міської ради (каб. №5, №13, №14, архівна кімната, заміна опалювальної системи в сесійній залі, заміна вікон на енергозберігачі, заміна 7 дверей на прозорі) Протягом року Тростянецька міська рада - 310,3 тис. грн. 
 
- Створення належних умов для функціонування відділів апарату міської ради та забезпечення прозорості
12. Поповнення матеріально-технічної бази для апарату міської ради Протягом року Тростянецька міська рада - 37,7 тис. грн. - Створення належних умов для функціонування відділів апарату міської ради
11. СПРИЯННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ.
1. Здійснення фінансової підтримки найбільш активних членів громадських формувань з охорони громадського порядку «СІЧ» Протягом року     У межах витрат галузі   Стимулювання громадян до більш активної участі в заходах по охороні громадського порядку на території ОТГ
2. Поточне утримання та поліпшення матеріально-технічної бази пунктів охорони громадського порядку Протягом року     У межах витрат галузі   Створення належних умов, що сприяють профілактичні й роботі з мешканцями окремих районів міста
3. Встановлення та підтримка сучасних систем відеоспостереження в закладах освіти міста Протягом року     У межах витрат галузі   Забезпечення оперативного реагування на порушення громадського порядку
ІНШЕ (917,8 тис. грн)
1. Поповнення матеріально-технічної бази для фінансового управління (телевізор та кондиціонер) Протягом року     45,0    
2. Службове житло Протягом року     500,0    
3. Картка пільговика (1000 шт)       25,0    
4 Канцелярські товари, ремонт та заправка картриджів, придбання хозтоварів на функціонування апарату міської ради       237,8    
5 Придбання прапорів нп Євромайданчик (8 шт)       29,0    
6 Передплата видання на 2020 рік       11,0    
7 Передплата видання для голів вуличних комітетів на 2020 рік       70,0    
 
 
 
Додаток 2
Інформація про діяльність комунальних підприємств в Тростянецькій міській ОТГ (за 9 місяців)
Назва підприємства Середньооблікова кількість штатних працівників, чол. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника, грн. Обсяг реалізації товарів, робіт, послуг (без ПДВ), тис. грн. Чистий фінансовий результат: прибуток/збиток,тис. грн. Відрахування до міського бюджету, тис. грн.
2017 2018 2019 2017 2018 2019 2017 2018 2019 2017 2018 2019 Податок на прибуток
2017 2018 2019
КП «Тростянець комунсервіс» 74 75 71 3868 4346 4870 7161,4 9400,0 10800,0 -431,0 -550,0 1,0 0,2 0 0,2
ДП «Чисте місто» 21 23 25 3856 5203 6100 2078,2 2301,7 5200 -32,2 3,6 5,3 - 0,7 1,5
ДП «Тростянець пастранс» - 2 7 - 6000 6200 -- - 1270,0 - -6,4 0,5 0 0 0,1
ДП  Готель«Тростянець» 5 5 5 3174 3288 3680 439,9 460,0 480,0 -12,5 7,1 1,0 1,8 1,3 0,5
ДП «Екосервіс» 25 25 26 3901,9 4668,8 5235 2744,9 3230 3530 -41,3 1,7 15,0 0 0 2,7
КП «Тростянецьке БТІ» 3 3 3 4500 4600 5150 177,1 220,0 240,0 4,5 15,6 12,0 0,8 2,8 2,2
КП «Енерголюкс» 4 4 4 4120 5690 7500 914,3 927,8 970,0 65,1 40,0 6,0 - - 1,2
КП «Тростянецьке ЖЕУ» 60 56 56 3977 5185 6125 8416,2 9181,4 12894,9 335,9 180 1078,3 106,8 53,4 194
ДП «Елегія» 6 8 8 3550 4240 4890 555,8 836,40 950,0 -116,7 60,6 70,0 0 0 0
ДП «Комунжитло» 7 7 7 2598 2935 3522 398,5 441,1 445,0 -7,4 -7,6 -4,0 0 0 0,72
ДП «Ремсервіс» 1 1 1 5000 5500 6000 1515,2 890,0 900 24,0 7,0 10,0 5,0 2,8 2,8
КП «Тростянецький ринок» 12 10 10 3473 3880 4350 834,2 860,0 890,0 1,5 0,2 0,5 2,1 0,1 0,1
ДП «Європейський ринок» 4 4 4 3470 4195 4700 341,4 440,0 470,0 0,2 2,4 3,0 0,03 0,4 0,5
КП «Міська ритуальна служба» 6 6 6 3700 4500 5400 341,9 415,0 430,0 0,8 1,2 1,2 0,2 0,3 1,0
 
 
 
 
  Додаток 3
до Програми економічного і соціального    розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік
 
Показники доходної частини бюджету Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік
 
Зведені показники дохідної частини бюджету ОТГ (тис. грн.)
Всього доходів у тому числі Питома вага доходів по загальному фонду у загальному обсязі, %
Дотації Субвенції Доходи до загального фонду Доходи до спеціального фонду
Очік.надх-ня за 2018 рік Проект на 2019 рік % 2019  до 2018 Очік.надх-ня за 2018 рік Проект на 2019 рік % 2019  до 2018 Очік.надх-ня за 2018 рік Проект на 2019 рік % 2019  до 2018 Очік.надх-ня за 2018 рік Проект на 2019 рік % 2019  до 2018 Очік.надх-ня за 2018 рік Проект на 2019 рік % 2019  до 2018 Очік.надх-ня за 2018 рік Проект на 2019 рік
  194 517,0                 184 375,6     10 141,4      
 
 
Основні показники доходної частини бюджету на 2019 рік, тис. грн
 Показники Очікувані надходження за 2018 рік Проект на 2019 рік % 2019 до 2018
податок з доходів фізичних осіб 65 234, 7 81 307, 1 124,6
податок на прибуток підприємств комунальної власності   123,5  
рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 286,0 400 140,0
акцизного податку з вироблених та ввезених в Україну підакцизних товарів (пального) 4 817 5 200,0 108,0
акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 1 670,0 2 000,0 119,8
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 898,2 982,7 109,4
плати за землю (земельному податку та орендній платі) 13 691,3 15 974,3 116,7
єдиного податку 9 860,1 11 299,8 114,6
плати за надання адміністративних послуг 1 128,977 1 204, 4 106,7
державного мита 43,3 45,5 105,1
власні надходження бюджетних установ   2 542,0  
екологічного податку   125,0  
продажу земельних ділянок   6 420,0