ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Цибулько Д.І.

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

20.08.2019

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 21.08.2019/62
Про затвердження Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіально громади до 2030 року.

 

У К Р А Ї Н А
                          Тростянецька міська рада        ПРОЕКТ
                 24 сесія 7 скликання         
 
Р І Ш Е Н Н Я

від ______.2019 року

м. Тростянець                                 №
 
Про затвердження Стратегії розвитку
Тростянецької міської об’єднаної
територіально громади до 2030 року
 
Розглянувши Стратегію розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади до 2030 року та План реалізації Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на період 2019 -  2021 роки, розроблені в рамках проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної республіки Німеччини і Європейським Союзом,  з урахуванням Стратегії розвитку Сумської області до 2020 року, керуючись  постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014  року № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів», Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 31.03.2016 року N 79 «Про затвердження Методики розроблення, проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації» та діючи на підставі  статей 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
 
міська рада вирішила:
 
  1. Затвердити Стратегію розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади до 2030 року, додається.
 
  1. Затвердити План реалізації Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на період 2019 -2021 роки, додається
 
  1. Відділам, управлінням, структурним підрозділам, комунальним підприємствам, закладам та установам Тростянецької міської ради щорічно враховувати Стратегію розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади до 2030 року та План реалізації Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на період 2019 -  2021 при розробці бюджету, Програми соціально-економічного розвитку та щорічних цільових програм Тростянецької міської об’єднаної територіально громади.
 
  1. Відділу оприлюднити на офіційному веб-сайті Тростянецької міської ради.
 
  1. Дане рішення направити всім відділам, управлінням, структурним підрозділам, комунальним підприємствам, закладам та установам Тростянецької міської ради.
 
  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступників міського голови відповідно до розподілу обов’язків.

Міський голова     Ю.А. Бова

 
ПРОЕКТ

 
 
 
 
 
 
Стратегія розвитку Тростянецької об’єднаної територіальної громади до 2030 року розроблено в рамках проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної республіки Німеччини і Європейським Союзом. Зміст документу є виключною думкою авторів та не обов’язково відображає офіційну позицію Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Уряду Федеративної республіки Німеччини та Європейського Союзу.
 

 
Зміст
 ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДИ. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
 ВСТУП. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5
1. МЕТОДОЛОГІЯ РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
2. КОРОТКА  ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
3. ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО ВИБОРУ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
4. СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25
  4.1. СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМ А. ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВА ГРОМАДА З РОЗВИНУТИМ ЕКСПОРТНО-ОРІЄНТОВАНИМ БІЗНЕСОМ. . … 26
  4.2. СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМ В. ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТА, БЕЗПЕЧНА, ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ГРОМАДА . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
34
 4.3. СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМ С. ЗДОРОВА, СПОРТИВНА ТА ТУРИСТИЧНО ПРИВАБЛИВА ГРОМАДА ІЗ МОДЕРНОВИМИ ПРОСТОРАМИ ДЛЯ РОЗВИТКУ КОЖНОГО ГРОМАДЯНИНА. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
43
5. СТРАТЕГІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА СТРАТЕГІЇ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 50
6. УЗГОДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ПОЛОЖЕНЬ СТРАТЕГІЇ З ІНШИМИ СТРАТЕГІЧНИМИ ДОКУМЕНТАМИ РЕГІОНУ. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 52
7. МОНІТОРИНГ І ВПРОВАДЖЕННЯ СТРАТЕГІЇ. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 54
  ДОДАТКИ
ДОДАТОК 1. ПРОФІЛЬ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ .  . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ДОДАТОК 2. ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ БІЗНЕСУ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
 
ДОДАТОК 3. ЗВІТ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ
СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ДО 2030 РОКУ. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ДОДАТОК 4. СКЛАД РОБОЧОЇ ГРУПИ З РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ . . . . . . . . . .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

        Звернення до громади

 
 
Шановні мешканці громади!
 
 
        Сьогодні головним завданням для всіх нас є майбутнє нашої об’єднаної територіальної громади, її добробут та процвітання. Задля успішного функціонування та розвитку, місто повинно мати власну довгострокову стратегію розвитку. Адже Стратегія ґрунтується на баченні, системі цінностей та місії міста, що є сенсом його існування.
Стратегію розвитку Тростянецької об’єднаної територіальної громади до 2030 р.
 
було розроблено на основі сучасних тенденцій розвитку територій Європейського Союзу та з урахуванням проблем всіх сфер життя мешканців нашої громади. Вона відображає нові амбітні цілі розвитку громади, які вказують на шлях досягнення її сталого майбутнього як комфортного так і безпечного міста для життя та роботи.
Стратегія розвитку Тростянецької об’єднаної територіальної громади до 2030 року стане міцним фундаментом для розвитку нашого міста та активізує весь наявний потенціал і підвищить добробут населення громади.
Від свого імені хочу запевнити, що міська влада докладе максимум зусиль для ефективної реалізації Стратегії розвитку громади, аби кожен житель мав гідні умови життя та праці в громаді.
 
                                                                                                                                             
 
Бова Юрій Анатолійович - міський голова                
              

          Вступ

Глобальною тенденцією сучасного світу є зростання ролі регіонів і окремих територіальних громад як одиниць регіонального й місцевого рівня управління держави, які здатні, з одного боку, зменшити навантаження на органи центральної влади, перебравши на себе частину їх повноважень, а з іншого – максимально враховувати потреби місцевих жителів при прийнятті рішень. Цей процес є результатом децентралізації, регіоналізації, демократизації та глобалізації.
Надмірна централізація управління, недосконала фінансово - економічна база місцевих органів влади призвели до виникнення значних диспропорцій у територіальній структурі економіки, накопичення на місцях господарських, економічних та соціальних проблем. Системні потрясіння, які відчули на собі органи регіональної та місцевої влади України впродовж кризового періоду, нові виклики, які склалися в сучасний період, сформували нові вимоги щодо досягнення їх збалансованого розвитку, розв’язання специфічних проблем регіонів і окремих населених пунктів, стимулювання міжмуніципальної співпраці.
З прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» відбулась передача владних повноважень на базовий рівень місцевого самоврядування для реалізації принципу субсидіарності. Поряд з реформою державної регіональної політики, яка завершила перший етап – формування нормативної бази, в Україні відбулася широка бюджетна децентралізація. В результаті якої міста обласного значення та об‘єднані територіальні громади отримали значні додаткові ресурси для свого розвитку.
Для ефективної реалізації регіональної та місцевої політики необхідно узгодження цілей, пріоритетів, завдань і заходів центральних, регіональних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування стосовно як розв’язання нагальних проблем розвитку, так і досягнення довгострокових стратегічних цілей. Тому, розробка та реалізація Стратегії розвитку громади здійснюється на основі системи взаємопов’язаних документів: Державна стратегія регіонального розвитку України на період до 2020 року та План заходів з її реалізації; Стратегія розвитку Сумської області до 2020 року та План заходів з її реалізації.
Фінансування заходів і проектів Стратегії розвитку громади передбачається за рахунок: міського бюджету; міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам; фінансових ресурсів суб’єктів регіональної політики, державних та приватних партнерів об’єднаних на принципах державно - приватного партнерства, міжнародних інституцій; капітальних видатків державного бюджету; державних цільових програм, у тому числі програм подолання депресивності територій; угод щодо регіонального розвитку; програм і заходів, включаючи інвестиційні програми (проекти), що реалізуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.
За підтримки міжнародних донорських організацій громади прагнуть реалізувати дії з підтримки заходів, що стосуються підвищення науково-технічного потенціалу, розвитку підприємництва, демократизації процесів управління, гендерного бюджетування та підвищення ролі жінок в процесах управління громадою, тимчасового розміщення та розселення переміщених осіб, їхньої інтеграції у приймаючих громадах. Ці проекти є частиною довгострокової підтримки країн ЄС, США, Канади та інших країн світу.
Заходи з розробки Стратегії розвитку Тростянецької об’єднаної територіальної громади реалізовано відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регіональної політики», постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів», Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 31.03.2016 року N 79 «Про затвердження Методики розроблення, проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації», Стратегії розвитку Сумської області до 2020 року.
Мета Стратегії розвитку громади полягає у вирішенні спільних проблем і реалізації спільних завдань щодо ефективного розвитку продуктивних сил громади, раціональне використання ресурсного потенціалу, створення комфортних умов життя населення, забезпечення екологічної безпеки та вдосконалення територіальної організації суспільства. Це досягається через спільну реалізацію інтересів влади, громади та бізнесу.
Нерівність між жінками та чоловіками призводить до економічних спотворень і стримує економічне зростання, тоді як увага до ґендерних відмінностей і нерівності сприяє сталому місцевому економічному розвитку. Саме тому робота над аспектами ґендерної рівності була невід’ємною частиною розробки Стратегії розвитку Тростянецької ОТГ. В Стратегії приділено увагу рівній участі жінок і чоловіків в економічній діяльності, визначено економічні можливості та перешкоди. Громада надаватиме підтримку забезпеченню якісного працевлаштування жінок і чоловіків в рамках ініціатив зі створення робочих місць, забезпечуватиме врахування голосу жінок в управлінні громадою та застосовуватиме на практиці принципи ґендерної рівності гарантовані Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
Стратегія спрямована на економічний розвиток як процес стратегічного партнерства, який допомагає прискоренню зростання продуктивності місцевої економіки через стимулювання інвестицій у нові та існуючі підприємства з високим потенціалом до зростання, створення умов для цього розвитку на тривалий період. Економічний розвиток спрямований на виробництво найбільшої кількості благ і створення максимальної кількості робочих місць за рахунок реалізації переваг конкурентоспроможності, яка полягає у динамічному й більш стабільному розвитку у порівнянні з іншими регіонами, у розвитку місцевих фірм, що перемагають своїх конкурентів з інших регіонів (зі збуту, експорту, продуктивності, доходах) та джерелом якої є місцеві умови для ведення бізнесу – сприятливе бізнес-середовище.
Обґрунтування положень Стратегії розвитку громади здійснено на основі статистичних показників розвитку України, Сумської області та аналітичної й оперативної інформації управлінь і відділів міської ради, райдержадміністрацій, аналітичних досліджень і прогнозних розрахунків, чинних законодавчих і нормативних актів Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, місцевих органів влади з урахуванням міжнародних правових актів і міжнародних угод.
Розпорядженням міського голови від 30.11.2018 року № 188 з метою розробки Стратегії розвитку Тростянецької об’єднаної територіальної громади створено Робочу групу зі стратегічного планування за участі представників управлінь і відділів міської ради, депутатів міської ради, керівників підприємств і установ, підприємців, представників громадських асоціацій, незалежних експертів.
Підготовче засідання Робочої групи відбулося 20 грудня 2018 року, на якому учасники ознайомилися з методологією процесу розробки Стратегії розвитку громади, обговорили Дорожню карту її розробки на весь період роботи, визначили обсяги необхідної інформації та її джерела для формування Профілю громади, а також обговорили методологію проведення опитування жителів, керівників підприємств і підприємців.
У процесі розробки Стратегії консультанти проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст» Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), здійснювали методичне забезпечення, експертний аналіз даних і результатів досліджень, отриманих під час здійснення процесу планування, забезпечували надання консультаційних послуг з питань, які належать до усіх аспектів стратегічного планування та розвитку громади.

1.           Методологія розробки Стратегії

При всій різноманітності моделей і методів стратегічного планування, вони мають три великі блоки, притаманні будь-якому проектному циклу: аналіз – планування – впровадження, для яких, за необхідністю, завжди передбачається можливість ітерації, тобто повторення по колу, але на якісно новому рівні.
Під час розробки Стратегії розвитку Тростянецької громади (Стратегія) та Плану її реалізації використано методологію, яка складається з 6 логічних етапів: 1) Організація роботи зі стратегічного планування; 2) Аналіз середовища та факторів розвитку територіальної громади; 3) Визначення місії, бачення, сценаріїв і напрямів розвитку громади; 4) Розробка планів дій (Плану реалізації Стратегії); 5) Громадське обговорення та ухвалення Стратегії та Плану її реалізації; 6) Моніторинг і впровадження Стратегії.
 
  • Прогнози, моделювання сценаріїв розвитку
  • Місія, Бачення
  • Стратегічний вибір
  • Плани дій (цілі, завдання)
  • Проекти та заходи
Аналіз
  • Дослідження та стратегічний аналіз середовища
  • Профіль громади
  • Соціологічні дослідження
  • Громадське обговорення та сприйняття громадою
  • Ухвалення міською радою
  • Розробка цільових і галузевих програм
  • Структура управління
  • Моніторинг і оцінка
  • Перегляд ікоригування
Планування
Впровадження
Рис. 1. Схема процесу розробки Стратегії
Для передбачення та запобігання появі негативних екологічних впливів на довкілля, які можна очікувати в результаті впровадження Стратегії, використовується Стратегічна екологічна оцінка (СЕО). СЕО – системний і запобіжний процес аналізу впливу на довкілля запропонованих проектів документів розвитку стратегічного характеру. Після визначення можливих позитивних і негативних впливів, у разі необхідності, Стратегію розвитку громади можна доопрацювати для подальшого розширення позитивних впливів і зменшення можливих негативних впливів. СЕО сприяє ефективній реалізації ініціатив з місцевого розвитку, забезпечуючи інтеграцію пріоритетів екологічної збалансованості до розвиткових ініціатив.
Етап 1: Організація роботи зі стратегічного планування
            Робоча група зі стратегічного планування (РГ)
Розпорядженням міського голови визначено групу осіб, яких було запрошено до роботи над Стратегією, які ухвалювали всі рішення, необхідні для розвитку громади. Саме на засіданнях Робочої групи були презентовані, обговорювались усі напрями роботи та ухвалювались відповідні рішення. Склад РГ сформований із: (1) органи місцевого самоврядування (представники міської ради та її виконавчих органів), (2) приватні компанії (представники великих, середніх, малих підприємств і приватні підприємці) (3) громадські організації. Важливим є включення до складу РГ представників організацій, які опікуються питаннями ґендерної рівності й охорони довкілля. Створення саме такого типу партнерства стає вагомим чинником, який підвищує якість та цінність кінцевих матеріалів і зміцнює ймовірність того, що проекти, які включено до Стратегії будуть впроваджені, а цілі, визначені у ній будуть реалізовані.
            Графік проведення робіт зі стратегічного планування
Графік розробки Стратегії та Плану її реалізації став головним інструментом управління процесом планування. Графік розроблявся виходячи з потреб РГ і працівників органів місцевого самоврядування для забезпечення вчасної реалізації усіх етапів виконання робіт зі стратегічного планування.
Етап 2: Аналіз середовища та чинників розвитку територіальної громади
            Профіль (Паспорт) громади
Інформаційною основою для планування розвитку територіальної громади має бути базовий документ, що є аналітично - описовою частиною Стратегії. Аналітично - описова частина має назву Профіль громади та розміщується у Додатку до Стратегії. В Профілі громади виконаний аналіз кількості, якості та динаміки зміни ресурсів громади. Для аналізу необхідно бачити стійкі тенденції, отже доцільна наявність показників не менше ніж за 5 років. Після кількісного аналізу були сформульовані якісні висновки. Цей документ став відправним пунктом для членів Робочої групи при обговоренні й досягненні консенсусу щодо критичних проблем, які стоять перед громадою. Аналітичні матеріали Профілю громади також використовувалися в аналізі SWOT.
            Проведення опитування думки представників громадськості й бізнесу
Дослідження думки представників місцевого бізнесу стало обов’язковим елементом аналізу середовища в процесі стратегічного планування. Зібрана інформація зводиться до єдиного документу, який відображає консолідовану думку представників органів місцевого самоврядування, ділових кіл і громадськості громади. Корисним стало проведення опитування щодо ставлення представників громади до планів, напрямів розвитку, пріоритетних галузей економіки та бажання співпрацювати в рамках роботи над зміцненням місцевої економіки.
            Розробка SWOT-аналізу
Зовнішній аналіз – оцінка основних загроз і можливостей, що визначаються зовнішнім щодо громади середовищем і внутрішній аналіз – аналіз сильних і слабких сторін громади, забезпечують визначення основних проблем розвитку територіальної громади. Добре розуміння цих чотирьох аспектів ситуації в громаді допомагає точніше спрямувати планування заходів з прискорення розвитку громади на максимально можливе використання сильних сторін, виправлення слабких сторін, використання наявних можливостей і усунення загроз. SWOT-аналіз проводився в цілому по громаді та розрізі визначених пріоритетних напрямів його розвитку.
Етап 3: Визначення місії, бачення, сценаріїв і напрямів розвитку громади
            Складання стратегічного бачення та місії громади
Аналіз внутрішнього й зовнішнього середовища територіальної громади та розробка Бачення виконувалися паралельно, що забезпечило відображення в Стратегії очікувань основних зацікавлених сторін. На практиці, процес стратегічного планування Робочою групою починався з визначення Місії та Бачення бажаного стану територіальної громади у майбутньому. Бачення бажаного майбутнього територіальної громади – це образ, що має оволодіти всією громадою й надихати її. Місія територіальної громади – це причина появи, основне призначення та сенс її існування, сукупність унікальних історичних і сучасних особливостей і конкурентних переваг громади, які у неї вже є, та які громада хотіла б зберегти для подальшого розвитку або здобути у процесі свого розвитку. Бачення майбутнього і Місія територіальної громади були ретельно розглянуті й затверджені РГ, а також донесені до всіх громадян громади.
            Згода щодо напрямів і пріоритетів розвитку громади
 
Після відповідного аналізу, на засіданні РГ обговорювалися аналітичні матеріали та їх результати. На цьому засіданні досягався консенсус щодо пріоритетів розвитку, що є визначальними для громади. Бажана «траєкторія» розвитку, що мала привести громаду до Бачення, складалася з низки стратегічних напрямів розвитку, які мають відповідати не тільки Баченню розвитку й Місії територіальної громади, але й базувались на проведеному аналізі її розвитку та перевагах, ресурсах і визначальних можливостях.
Стратегічні напрями на бажаній «траєкторії» розвитку вказують на шляхи досягнення саме цього стратегічного Бачення. З визначенням напрямів розвитку було продовжено процес свідомого вибору конкретних способів, системи цілей і результатів розв'язання визначених проблем, реалізації можливостей. Кожен зі стратегічних напрямів конкретизувався у стратегічних і оперативних цілях.
Етап 4: Розробка планів дій (Плану реалізації Стратегії)
На наступному етапі стратегічного планування за кожним з визначених напрямів розвитку розроблялися стратегічні (загальні) цілі, на основі яких формулювалися цілі нижчого порядку – оперативні цілі.
Стратегічні цілі виходили зі стратегічного Бачення й стратегічних напрямів і утворювали рамки, в яких приймалися рішення щодо конкретних цілей і заходів. Сукупність стратегічних цілей відповідала конкретному стратегічному напряму.
 
Стратегічне бачення
Місія
Стратегічний
напрям A
Стратегічний
напрям В
Стратегічний
напрям С
Стратегічна ціль A.1
 
Завдання / Проект
Завдання / Проект
Завдання / Проект
Стратегічна ціль Б.1
Стратегічна ціль В.1
Оперативна ціль A.1.1.
Оперативна ціль В.1.1.
Оперативна ціль С.1.1.
Рис. 2. Схема побудови Стратегії
 
Оперативні цілі показували, як необхідно проводити зміни та визначати стратегічні цілі кількісно, показували терміни виконання, конкретних виконавців, результат виконання, обсяги та джерела фінансування, конкретні заходи. За кожною оперативною ціллю розроблялася низка проектів, що відображають, які заходи необхідно здійснити, якого результату необхідно досягти, хто є відповідальним за реалізацію даного проекту, хто є виконавцем і співвиконавцем конкретного заходу, який строк виконання, який обсяг прогнозованих коштів необхідно залучити та з яких джерел їх можна отримати для реалізації даного проекту.
План дій / План реалізації Стратегії презентувався перед членами РГ, яка його затвердила.

Етап 5: Громадське обговорення та ухвалення Стратегії та Плану її реалізації
Склавши Стратегію розвитку та План її реалізації включно з Планом моніторингу виконання, РГ ініціювала проведення громадського обговорення. Після проведення громадського обговорення допрацьовані проекти документів подавалися на розгляд і ухвалення міській раді в якості політики громади.
Етап 6: Моніторинг і впровадження Стратегії
 
Управління впровадженням Стратегії повинно складатися з двох частин. Перша політична складова декларує бажання досягти цілі, ухвалювати рішення та розподіляти повноваження щодо виконання завдань. У другій частині повинно йтися про виконавчі органи, які виконуватимуть проекти.
Система моніторингу має включати: орган з моніторингу (необхідно створювати з врахуванням особливостей територіальної громади); документ (Положення) про систему моніторингу виконання Стратегії (у Стратегії є окремий розділ з описанням системи моніторингу її впровадження); систему індикаторів (результатів) виконання Стратегії (кількісні та якісні показники / індикатори).
            Визначення органів, відповідальних за реалізацію Стратегії
Для забезпечення належного рівня відповідальності за реалізацію Стратегії, необхідно створити орган / інституцію, яка би займалась її впровадженням. Забезпечення впровадження – це управлінське завдання, яке передбачає контроль за діяльністю численних організацій, які задіяні у процесі виконання проектів та заходів Стратегії. Цим має займатись Комітет з управління впровадженням, створений з представників органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості. Ця група добре організованих професіоналів уособлює політичну волю реалізувати заплановані зміни.
            Система індикаторів оцінки ефективності впровадження Стратегії
 
У системі стратегічного планування моніторинг і оцінка є заключним етапом розробки Стратегії та здійснюються протягом усього періоду її впровадження. Інструментом моніторингу є система комплексних показників (індикаторів), які відображають як ефективність виконання конкретних завдань, так і засвідчують їхню відповідність стратегічним цілям Стратегії розвитку громади.
Система моніторингу ефективності виконання Стратегії передбачає багаторівневу ієрархічну модель системи індикаторів.

2.           Коротка характеристика громади

 
Тростянецька міська об’єднана територіальна громада була утворена 17 липня 2017 року внаслідок приєднання  двох сільських рад. Загальна площа території ОТГ складає 155,79 кв. км:
< >місто Тростянець – 30,2 кв. км;Зарічненський старостинський округ –  77,15 кв. км;Кам’янський старостинський округ – 48,43 кв. км3.           Обґрунтування стратегічного виборуМоделювання сценаріїв розвитку Тростянецької ОТГ було здійснено на засіданні Робочої групи зі стратегічного планування 28 лютого 2019 року. Підставою для цього моделювання стало представлення учасникам результатів аналізу середовища та проведеного об’єктивного й суб’єктивного аналізу. Учасники засідання ознайомилися з інформаційною основою для планування розвитку територіальної громади у вигляді базового документу – Профілю громади. У цьому документі виконано аналіз кількості, якості та динаміки зміни ресурсів громади.
Також представлені результати опитування жителів громади, керівників підприємств та підприємців. Вивчення думки представників підприємництва та громади дало можливість учасникам Робочої групи дізнатися про їх ставлення до органів місцевого самоврядування, проблеми, які вони вважають найбільш важливими, про їхні очікування та про їхні плани на майбутнє.
Аналітичне дослідження основних соціально-економічних і демографічних тенденцій у ретроспективі останніх років, та, відповідно, моделювання «соціально-економічного ландшафту» (взаємонакладання стійких у часі чинників впливу) громади дали можливість сформувати базові сценарні припущення, «інерційний» (песимістичний) та «інтенсивний» (оптимістичний) сценарії розвитку громади.
Базові сценарні припущення:
1. Показник ВВП на душу населення України після 2018 року матиме незначне зростання – на 2-3% у рік.
2. В найближчі роки податкове навантаження на суб’єкти підприємницької діяльності та населення не зменшиться. Можна очікувати спрощення правил ведення бізнесу.
3. Продовжуватиметься девальвація національної валюти, що стимулюватиме товарне виробництво на експорт.
4. Очікується суттєвий перерозподіл податкових надходжень між державою та органами місцевого самоврядування на користь останніх.
5. В Україні поступово будуть впроваджені стандарти ЄС щодо виготовленої в Україні продукції.
6. Рух товарів до та з ЄС буде безмитним, що сприятиме зростанню товарообігу між Україною та ЄС.
7. Інвестиційний клімат в Україні дещо покращиться. Країна стане привабливішою для європейських інвесторів.
8. Надалі зростатимуть ціни в національній валюті на паливно-енергетичні ресурси, особливо для населення та комунальних підприємств.
9. Доходи населення у найближчі 2-3 роки будуть відносно низькими, після цього – поступово зростатимуть до 2030 року.
10. Підприємствам найближчі 2-3 роки буде обмежений доступ до позичкового капіталу. Потім доступ до кредитів має суттєво покращитися.

Інерційний (песимістичний) сценарій розвитку «Хай все лишиться, як було!»
  • Демографічна ситуація на найближчі роки залишається без змін, погіршуючись в сільських територіях громади, при цьому вікова структура населення змінюється в бік скорочення працездатного населення та його «старіння», що, відповідно, призводить до зростання навантаження на працездатненаселення.
  • Внаслідок скорочення робочих місць в реальному секторі більшість населення живе за рахунок індивідуальних підсобних господарств, торгівлі, послуг, бюджетних, пенсійних та соціальнихвиплат.
  • Сільські території продовжують занепадати через відсутність місць праці та реальних джерел доходів сільськогонаселення.
  • Несприятливий підприємницький клімат та низька інвестиційна привабливість громади не сприяють зниженню рівня тінізації економіки. Реальний сектор економіки повільно скорочується.
  • Внаслідок зростання доходів бюджету після об'єднання дещо покращуються окремі об’єкти інженерно-комунальної інфраструктури громади, однак розпорошення коштів по населених пунктах території не дозволяє створити кумулятивного ефекту, модернізація інфраструктури розтягується на довгі роки.
 
Описаний сценарій відбиває лише основні соціально-економічні та демографічні параметри, які, проте, є визначальними для характеристики майбутнього громади. Очевидно також, що на даному «ландшафті» за збереження основних тенденцій і незмінності базових припущень не існує альтернативної траєкторії, яка призвела б до іншого сценарію. Отже, онтологічною підставою Стратегічного вибору є неприйнятність описаного сценарію для громади.
Ймовірний оптимістичний сценарій розвитку передбачає цілеспрямований вплив на соціально-економічний «ландшафт» чинників, які лежать поза межами впливу місцевої громади та є компетенціями центральної влади країни. Траєкторія розвитку на гіпотетичному «ландшафті» та за базових припущень формує інтенсивний «оптимістичний» сценарій. Він ґрунтується на нарощуванні потужностей промислового виробництва на базі нових інвестиційних проектів в традиційних для громади або суміжних галузях з поступовим зміщенням виробничих циклів в бік зростання глибини переробки.
 
Сценарій інтенсивного розвитку: «Нові реформи – нові можливості!»
  • Громада поступово формує свій новий імідж як інвестиційно привабливоїтериторії.
  • Внаслідок ефективної політики місцевої та регіональної влади громада залучає стратегічних інвесторів у сферу переробної промисловості
  • Економіка громади диверсифікується, стратегічні інвестори засновують високотехнологічне виробництво у нових видах діяльності.
  • Проекти розвитку громади активізують економічне життя, формуючи «якірні точки» економічного зростання.
  • Стрімко зростає рівень доходів населення, що пожвавлює внутрішнійринок.
  • Активне залучення державних субвенцій та коштів з ДФРР разом з чітким планом модернізації інженерної та соціальної інфраструктури в середньостроковій перспективі значно підвищує рівень комфорту та покращує стан доріг вгромаді.
  • Громада забезпечує потреби усіх категорій населення.
Ймовірність такого сценарію невисока, підтвердженням чого є тривала стагнація у політичній і соціально-економічній сферах держави, відсутність виразної зовнішньої політики, відсутність стратегії розвитку країни, а також відсутність контр-еліт у видимій перспективі, які змогли б змінити зазначені тенденції. Все це дає право на формування раціонального сценарію, що визначатиметься траєкторією на існуючому «ландшафті» за базових припущень появи нових, керованих чинників впливу на цю траєкторію, які перебувають в межах компетенції громади, а також найбільш ймовірних чинників зовнішнього впливу в їх сприятливій комбінації.
Сценарій раціонального розвитку: «До великої мети малими кроками!»
  • Цілеспрямована та злагоджена політика керівництва громади призведе до поступового припливу як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій.
  • Зручне економіко-географічне розташування громади сприятиме будівництву нових сучасних підприємств в нових галузях економіки із запровадженням новітніх інноваційних технологій на базі індустріального парку «Тростянець».
  • - спеціалізація громади залишиться незмінною. У структурі економіки домінуватиме переробна промисловість та сільське господарство структура якого зазнає значної диверсифікації. Зокрема, це розвиток кооперативного руху, фермерських сімейних господарств, створення неаграрних видів бізнесу, сільського туризму тощо. Розвиток сільського господарства сприяє заснуванню нових виробництв глибокої сільськогосподарської переробки. В структурі промислового виробництва також виросте частка харчової промисловості.
  • Громада здійснюватиме інвентаризацію земель та сформує портфель привабливих інвестиційних пропозицій, активно просуваючи їх на інвестиційніринки через брендінг та маркетингову стратегію.
  • Навколо стратегічних інвесторів активізується малий і середній бізнес, заповнюючи логістично-обслуговуючунішу.
  • Громада розвиватиметься як самодостатня суспільно-територіальна система, зберігаючи свій статус історичної громади. Розвиток туристичної та рекреаційної сфери та сфери дозвілля призведе до притоку у громаду туристів і сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу в сфері розміщення, харчування, дозвіллє-подієвого, спортивного та зеленого туризму.
  • Чисельність зайнятих поступово зростатиме, а громада розпочне омолоджуватися за рахунок припливу молодих кадрів.
  • За рахунок поступового збільшення бюджетних надходжень і розвитку місцевих підприємств буде покращуватися комунальна сфера, публічні молодіжні спортивні, освітні та культурні простори та якість життя.
  • Громада перетвориться в спортивну громаду та здорового способу життя за рахунок створення спортивної інфраструктури із європейськими стандартами, що впливатиме на притік отримувачів спортивних послуг із інших регіонів України
  • У громаді покращиться рівень безпеки, вона стане більш гендерно-орієнтованою та комфортною для життя для всіх категорій громадян.
 
Описаний сценарій став базою для формулювання стратегічного бачення та місії громади на стратегічну перспективу.
 
СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ
Тростянецька міська об’єднана територіальна громада – лідер шоколадно - бісквітного виробництва в Європі, із розвинутим експортно-орієнтованим кластером харчової,  деревообробної промисловості та сільського господарства. Інвестиційно – приваблива громада із екологічно чистими технологіями виробництва та диверсифікованою економікою.
Безпечна, екологічно чиста, енергоефективна спільнота із комфортними умовами проживання, оздоровлення та відпочинку. 
Туристичний, екологічний та молодіжний центр інноваційних культурних, освітніх та спортивних просторів із розвинутою інфраструктурою. Гендерно - орієнтована громада дружнього урядування та активних відповідальних громадян.
 
МІСІЯ
Тростянецька міська об’єднана територіальна громада - шоколадна та фестивальна столиця Слобожанщини із унікальною історією та культурною спадщиною.
Логістичний ХАБ на межі Харківської та Сумської областей із конкурентоспроможною економікою та інфраструктурою.
Громада цінних заповідних природних та ландшафтних парків і об'єктів із однією з найчистіших річок Європи - Ворсклою.
Спортивний, культурний, освітній, екологічний, молодіжний та туристичний центр із сучасними публічними просторами та інформаційними технологіями.  Відкрита громада ефективних перетворень та партнерств.
 
Результати SWOT-аналізу
Учасники Робочої групи разом з залученими експертами провели SWOT-аналіз розвитку громади. Інформація та знання, отримані та впорядковані в процесі проведеної інвентаризації чинників, стали важливим ресурсом для подальшого аналізу економічного та соціального стану громади.
Проведений зовнішній аналіз – оцінка основних загроз і можливостей визначили зовнішнє середовище, а внутрішній аналіз – аналіз сильних і слабких сторін громади забезпечили визначення основних проблем розвитку громади.
Визначення сильних та слабких сторін відбувалося за наступними сферами: природно-ресурсний потенціал; економічний потенціал; інфраструктурний розвиток; науково-технічний потенціал; стан довкілля; трудовий потенціал; туристичний потенціал; просторово-економічний потенціал.
Аналіз можливостей і загроз відбувалося за такими сферами: зовнішньоекономічна та зовнішньополітична ситуація; макроекономічна ситуація; геоекономічне та геополітичне положення; демографічна та соціальна ситуація.
 
Структура матриці SWOT (внутрішні чинники)
Природно-ресурсний потенціал
Сильні сторони
  • Потужний фонд сільськогосподарських угідь;
  • Наявність змішаних сосново-листяних лісів;
  • Наявність чистих річок: Боромля, Ворскла;
  • Наявність дендропарку «Урочище Нескучне»;
  • Ботанічні пам’ятки природи (дуби, липи);
  • Гетьманський національний природний парк;
  • болотиста лісостепова зона;
  • цінна флора, фауна;
  • корисні копалини: поклади глини, річкового піску та значні запаси мінеральних вод
Слабкі сторони
  • Відведення особливо цінних сільськогосподарських угідь для несільськогосподарських потреб;
  • Долинно-балочний та яро-балочний рел’єф, з яким пов’язаний полого-хвилястий характер   поверхні
Економічний потенціал
Сильні сторони
  • Громада розширила територію за рахунок об’єднання із сільськими громадами;
  • Стійка тенденція збільшення суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних і фізичних осіб;
  • Пріоритетними в структурі промислового виробництва є харчова, переробна, деревообробна промисловість та сільське господарство;
  • Позитивний розвиток підприємств машинобудування та металообробки, переробки деревини;
  • Створено промисловий парк «Тростянець», який внесено до Реєстру індустріальних (промислових) парків;
  • Експортна орієнтація бізнесу: США, східної Європи, країн Африки,Близького Сходу та Азії;
  • Тенденція до збільшення кількості робочих місць;
  • В громаді функціонують потужні агропідприємстварізних форм власності;
  • Вигідне логістичне розташування на межі Харківської та Сумської областей;
  • Проходить дорога державного значення;
  • Наявність залізничної станції Смородине;
  • Збільшення обсягів виробництва промислової продукції на території;
  • Зростання обсягів реалізованої промислової продукції на одну особу;
  • Два діючих підприємства із іноземними інвестиціями;
  • Будівництво сонячної електростанції;
  • Вільні земельні ділянки для ведення господарської діяльності;
  • Функціонує Спілка підприємців;
  • Розвинена мережа об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та суб’єктів по наданню побутових послуг населенню;
  • Малими підприємцями надаються послуги пошив одягу, ремонту взуття, фото послуги, послуги з ремонту побутової техніки, ремонту автотранспортних засобів;
  • Громада приєдналась до Угоди мерів «Мери за економічне зростання»;
  • Членство в АМУ, в Асоціації ОТГ, ЕМУ, Асоціації відкритих міст України
Слабкі сторони
  • Відсутність доступних кредитних ресурсів на довгостроковий період для проведення технічного переоснащення виробничих потужностей;
  • Зростання вартості сировини, електричної енергії та газу;
  • Відсутність кваліфікованих кадрів інженерно - технічних та робочих спеціальностей;
  • Прогнозування певного спаду економіки (машинобудування і деревообробка, транспорту, підприємницьких структур, особливо у сфері торгівлі та послуг)
  • Скорочення чисельності населення громади за рахунок негативного природного та механічного приросту;
  • Недостатність інфраструктури підтримки бізнесу (бізнес-центри, консалтингові послуги із ЗЕД, маркетингу тощо);
  • Відсутні стимули розвитку підприємництва (кредитне відшкодування);
  • Відсутня рада для підприємців;
  • Відсутність консалтингових компаній підтримки МСП;
  • Відсутній аналіз вільних ніш розвитку МСП;
  • Відсутній реєстр вільних приміщень;
  • Відсутній інвестиційний бренд громади;
  • Низька культура підприємництва;
  • Відтік кадрів за кордон
Інфраструктурний розвиток
Сильні сторони
  • Громада співпрацює із НЕФКО з питань енергоефективності;
  • Досвід впровадження «теплих кредитів»;
  • Розгалужена система автошляхів національного та територіального значення;
  • Залізничне сполучення з іншими регіонами України;
  • Житлово-комунальне господарство громади обслуговують комунальні підприємства;
  • Створено п’ять об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків;
  • У сфері надання телекомунікаційних послугфункціонує аналогове, цифрове, HD-телебачення, Інтернет, радіо «105,4 FM»;
  • У м. Тростянець працює 5 Інтернет- провайдерів;
  • Основним оператором електрозв’язкує Сумська філія ПАТ «Укртелеком» СЛД №4 м. Тростянець РЦТ № 316;
  • Послуги поштового зв’язку надаються Сумською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта», що нараховує 3 відділення поштового зв’язку;
  • Структура пасажирського транспорту в Тростянецькій міській ОТГ представлена автотранспортом приватної та комунальної форми власності;
  • Готельна інфраструктура представлена 2 готелями «Тростянець» та «Елегія»;
  • Розгалужена мережа соціальних об’єктів культури, освіти, спорту та охорони здоров’я;
  • Індивідуальне опалення житлового фонду ;
  • Розпочата реконструкція полігону ТБО на початковій стадії;
  • Підписано угоду про партнерську співпрацю між містами Бистрице-над-Пернштейнем (Чехія), Кожухов та Богухвала (Польща) і містом Тростянець (Україна)
  • В рамках угоди мерів розроблено План дій сталого енергетичного розвитку та клімату
      Слабкі сторони
  • Знос основних виробничих засобів та фондів складає 61%, в тому числі мереж водо-, теплопостачання та водовідведення;
  • Міські очисні споруди потребують модернізації;
  • Необхідне проведення гідродинамічного очищення системи централізованого водовідведення;
  • Необхідність проведення автоматизації на водозаборах м. Тростянець, с. Зарічне та с. Кам'янка;
  • Застаріла спецтехніка по вивозу ТПВ;
  • Недостатність снігоочисної спецтехніки;
  • Необхідно впровадження системи роздільного збору сміття;
  • Необхідне подальше проведення реконструкції полігону;
  • Поганий стан доріг, руйнування дороги державного значення внаслідок пересування вантажного автотранспорту;
  • Необхідність облаштування тротуарів;
  • Необхідність облаштування велодоріжок та велопарковок;
  • Відсутність достатніх знань населення стосовно енергоефективності та енергозбереження;
  • Відсутність достатніх знань населення стосовно екологічної поведінки;
  • Недостатність доступності інфраструктури до людей із інвалідністю (пандуси тощо)
Науково-технічний потенціал
Сильні сторони
  • Впровадження електронного табло для інформування громади на зупинках;
  • Для пільгових категорій громадян впроваджена карта мешканця Тростянця
Слабкі сторони
  • Відсутні ВНЗ та науково-дослідні інститути;
  • Низький рівеньпрограмного забезпечення ОМС для надання електронних сервісів;
  • Неякісне Wi-Fi – покриття громади, у тому числі сільської місцевості
Стан довкілля
Сильні сторони
  • Розгалужена система зеленихнасаджень;
  • Наявність лісовогофонду;
  • Відсутність великих виробництв із викидами шкідливих речовин уповітря
Слабкі сторони
  • Відсутня ефективна система поводження зТПВ;
  • Наявність стихійних сміттєзвалищ;
  • Забруднення повітря внаслідок пересування автотранспорту дорогою державного значення, яка проходить вздовж міста;
  • Полігон ТПВ потребує реконструкції та модернізації;
  • Застаріла спецтехніка по вивозу ТПВ
Трудовий потенціал
Сильні сторони
  • 60% населення знаходяться в працездатному віці;
  • Наявність сучасних просторів дозвілля та відпочинку для молоді;
  • Наявність скверів і парків;
  • Наявність спортивних майданчиків;
  • Реконструкція стадіону ім. Куца;
  • Розвиток футболу;
  • Відновлення спортивної бази біатлону;
  • Проведення міжнародних та національних спортивних змагань;
  • Проектування відновлення спортивної бази «Нескучне»;
  • Функціонує муніципальна ТРК «Тростянець» ;
  • Запроваджений громадський бюджет;
  • Мережа закладів культури представлена: 9 закладів культури, 1 школа естетичного виховання дітей, Тростянецька публічна бібліотека;
  • Кожного року в громаді проходить значна кількість загальноміських культурно -мистецьких заходів;
  • Первинна медична допомога представлена; КНП «ЦПМД», 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 3 фельдшерські пункти;
  • Автономізована вторинна ланка медицина та КНП районною лікарнею та поліклінікою;
  • Мережа закладів освіти представлена: 6 закладів дошкільної освіти, 4 заклади загальної середньої освіти, 2 заклади позашкільної освіти: комунальний заклад «Палац дітей та юнацтва» та комунальний заклад «Тростянецька дитячо - юнацька спортивна школа;
Слабкі сторони
  • Недостатність спортмайданчиків в сільській місцевості;
  • Скорочення чисельності населення;
  • Рівень народжуваності не забезпечує простого відтворення населення;
  • Міграція населення має також негативний характер;
  • Природний приріст населення має негативний показник.
  • Необхідність розроблення Стратегії розвитку КНП ЦПМД;
  • Низький рівень енергоефективності соціальних об’єктів;
  • Необхідність впровадження телемедицини в первинній ланці медицини;
  • Необхідність запровадження відкритих просторів прийому громадян із доступністю людей з інвалідністю;
  • Необхідність запровадження електронних сервісів;
  • Необхідність запровадження сучасних інструментів залучення громадськості до управління громадою;
  • Необхідність запровадження гендерного бюджетування та планування;
  • Підтримка жіночих, молодіжних ініціатив;
  • Підтримка жіночого підприємництва в сільській місцевості
 
Туристичний потенціал
Сильні сторони
  • Багата історико-культурна спадщина: 9 об’єктів національної спадщини: Городище і два селища раннє і розвинуте средньовіччя, Городище - мисовий останець корінного берегового плато, Курган, Городище, ранній залізний вік- с. Кам’янка , Круглий двір - найстаріша споруда, збудована у 1749 році, Головний будинок садиби Л.Є. Кеніга , Будинок управителя – збудований в 1911 році, ГротНімф- збудований в 1809 році на березі озера, «Біла» Благовіщенська церква - збудована у 1750 році в козацькому стилі, «Червона»Вознесенська церква – збудована в 1913 році;
  • В громаді функціонує Тростянецькийкраєзнавчий музей, дитяча музична школа імені П.І. Чайковського,публічна бібліотека та КЗ «Спортивний клуб «Академія спорту»;
  • у 2017 році започатковані Всеукраїнські змагання з літнього біатлону серед юнаків і дівчат;
  • Федерація біатлону України у 2018 році провела перші змагання з зимового біатлону на території урочища Нескучне серед юнаків та дівчат;
  • У 2018 році проведені перші Всеукраїнські змагання з літнього біатлону з дисципліною лижоролери лижних гонок, в змаганнях взяли участь більше 120 спортсменів з різних міст та областей України;
  • Функціонує спортивна інфраструктура: стадіон ім В.П.Куца, спортзал «Локомотив»;
  • Функціонує два готелі
Слабкі сторони
  • Недостатньо  інформаційних і комунікаційних систем інформування туристського ринку  про громаду;
  • туристичний бренд громади
Просторово-економічний потенціал
Сильні сторони
  • Наявні вільні земельні ділянки для розвиткубізнесу;
  • Розроблений Генеральний план міста Тростянець 2016 року;
  • Генеральні плани сільських населених пунктів в стадії розробки;
  • Розроблений історико-архітектурний опорний план»
  • Наявні земельні ділянки для житловоїзабудови;
  • об’єкти нерухомості та вільні земельні ділянки для розвитку бізнесу
  • В стадії розвитку Концепція просторового розвитку ОТГ
Слабкі сторони
  • Відсутня схема планування території ОТГ;
  • чіткого функціонального зонування громади;
  • Незавершений процес об’єднання в рамках Перспективного плану
Структура матриці SWOT (зовнішні чинники)
Зовнішньоекономічна та зовнішньополітична ситуація
Можливості
  • Визначення зрозумілого зовнішньополітичного державногокурсу;
  • Інтеграція вЄС;
  • Вступ до НАТО;
  • Поліпшення іміджуУкраїни;
  • Проведення реформ та децентралізація влади;
  • Адаптація та інтеграція системи освіти у європейське та світовеспівтовариство
Загрози
  • Поглиблення міжнародної політичноїкризи;
  • Негативні зміни у національномузаконодавстві;
  • Подальше підвищення цін наенергоносії;
  • Відсутність необхідних реформ в сфері регіональногорозвитку;
  • Загострення чи продовження воєнного конфлікту на сходікраїни;
  • Корупція увладі;
  • Недобросовісна конкуренція, рейдерські атаки та слабкий захист прававласності;
  • Девальвація гривні
Макроекономічна ситуація
Можливості
  • Набуття чинності Асоціації ізЄС;
  • Розвиток альтернативноїенергетики;
  • Нарощування міжнародної технічної допомоги та доступність зовнішніх фінансовихресурсів;
  • Відкритість економіки таринків;
  • Стабільний національнийбізнес-клімат;
  • Зростання продуктивностіпідприємств;
  • Доступ до ринку інших країн перешкод;
  • Надходження зовнішніх інвестицій та новихтехнологій;
  • Державна підтримка комунальноїінфраструктури
Загрози
  • Надвисокі та складні в адмініструванніподатки;
  • Висока іноземнаконкуренція;
  • Обвал купівельної спроможності через шоковудевальвацію;
  • Підвищення кредитнихставок;
  • Нестабільність національної валюти таінфляція;
  • Нестабільність політичної ситуації та зростання недовіри до державноївлади;
  • Нові обмеження та регуляторні документи;
  • Централізація бюджетнихресурсів;
  • Зниження конкурентоспроможності товарів через зростання імпорту зЄС
Геоекономічне та геополітичне положення
Можливості
  • Укрупнення адміністративно-територіальниходиниць;
  • Впровадження електронноговрядування;
  • Створення сприятливого національного інвестиційногоклімату;
  • Розвиток сучасних систем передачіінформації;
  • Боротьба з бюрократією, створення прозорого, антикорупційногосередовища;
  • Упорядкування податковогозаконодавства;
  • Сприятливе митнезаконодавство;
  • Упорядкування земельногозаконодавства
Загрози
  • Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення;
  • Відсутність адміністративно-територіальноїреформи;
  • Слабкий рівень впровадження новітніх технологій в економікуУкраїни;
  • Низький рівень надходження іноземних інвестицій та інновацій в економікуУкраїни;
  • Техногенні катастрофи;
  • Забруднення територій стихійнимисміттєзвалищами
Демографічна та соціальна ситуація
Можливості
  • Підняття якості товарів та послуг до європейськихстандартів;
  • Підвищення рівня життя в країні, прожиткового рівня та мінімальної заробітноїплати;
  • Підвищення рівня медичного обслуговування;
  • Покращення якостіосвіти
Загрози
  • Зростання рівня наркоманії та алкоголізму середмолоді;
  • Зростання рівня захворюваностінаселення;
  • Зростання кількостіправопорушень;
  • Штучне розпалювання міжнаціональнихконфліктів;
  • Відтік молоді за кордон
 
 
 
 

 
Висновки за результатами SWOT-аналізу
 
SWOT- аналіз показав, що відсутність доступних кредитних ресурсів на довгостроковий  період, відсутність інженерних і кваліфікованих робочих кадрів спеціальностей не надає підприємствам малого та середнього бізнесу можливостей для проведення технічного переоснащення виробничих потужностей, розширення виробництва та заснування нових виробничих технологічних циклів.
Спостерігається низький рівень впровадження новітніх технологій у виробництво, низький рівень інформаційно-комунікаційних технологій в сфері виробництва.
В сфері малого та середнього бізнесу відсутні стимули розвитку підприємництва, а саме відсутній механізм відшкодування відсоткових ставок по кредитам суб’єктам підприємницької діяльності.
Присутній низький рівень знань у населення стосовно енергоефективності та раціонального споживання енергоресурсів, екологічних знань та використання зеленої енергетики, зелених офісів. Низькій рівень впровадження енергоефективних технологій в муніципальному секторі.
В соціальній сфері спостерігається недостатній рівень матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, освіти, спорту та культури. В житловій сфері існує недостатній розвиток індустріальних методів по роботі з побутовими та виробничими відходами; значний фізичний знос комунальної інфраструктури, невідповідність вартості комунальних платежів якості наданих послуг.
Незважаючи на це, громада має значний потенціал для розвитку. Громада має багату історико-культурну спадщину; розвинутий туристичний потенціал та інфраструктуру. В муніципальному секторі впроваджуються енергоефективні заходи за рахунок власних коштів міського бюджету та кошти ДФРР.
Як місцева громада, що будує сильну спільноту, Тростянецька ОТГ має величезний ресурс щодо формування ефективних органів місцевого самоврядування, забезпечення участі у розбудові самодостатньої та спроможної громади всіх зацікавлених сторін і спільне бачення владою й громадою його майбутнього. А це значить, що громада прагне до врядування європейського зразка шляхом формування сильної та активної громади, центром якої є задоволення базових потреб громадян задля забезпечення сталого економічного та соціального розвитку громади.
Одним з головних показників людського прогресу у світі вважається інтегрований «індекс людського розвитку», визначальними складовими якого серед інших є тривале й здорове життя, можливості для здобуття освіти та доступність умов, що забезпечують гідний життєвий рівень. Ці можливості є провідними для людського розвитку й визначають якість життя людини. Реалізуючи принципи соціальної злагоди, громада має намір покращити соціальний простір, підвищити соціальну згуртованість та інтеграцію в нього різних секторів – освіти, безпеки, культури, охорони здоров’я. Громада буде прагнути до подальшого вдосконалення роботи соціальних інститутів. Це сприятиме формуванню соціальної довіри, відчуття рівності можливостей для жителів громади та поваги до них як до індивідів.
 

4.           Стратегічні напрями розвитку громади

Бажана «траєкторія» розвитку, що має привести громаду до стратегічного Бачення складається з низки стратегічних напрямів розвитку. Стратегічні напрями на бажаній «траєкторії» розвитку вказують на шляхи досягнення саме цього стратегічного Бачення. З визначенням напрямів розвитку було продовжено процес свідомого вибору конкретних способів, системи цілей і результатів розв'язання визначених проблем і реалізації можливостей щодо розвитку міста.
На засіданні Робочої групи зі стратегічного планування 28 лютого 2019 року було сформульовано три стратегічні напрями розвитку громади:
 
А. Інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортно - орієнтованим бізнесом
В. Екологічно чиста, безпечна, енергоефективна громада
С. Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із модерновими просторами для розвитку кожного громадянина
 
Тростянецька об’єднана територіальна громада - шоколадна та фестивальна столиця Слобожанщини із унікальною історією та культурною спадщиною.
Логістичний ХАБ на межі Харківської та Сумської областей із конкурентоспроможною економікою та інфраструктурою.
Громада цінних заповідних природних та ландшафтних парків і об'єктів із найчистішою річкою Європи - Ворсклою.
Спортивний, культурний, освітній, екологічний, молодіжний та туристичний центр із сучасними публічними просторами та інформаційними технологіями.  Відкрита громада ефективних перетворень та партнерств.
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ
А. Інвестиційна приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом  
В. Екологічно чиста, безпечна, енергоефективна громада
 
С. Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із модерновими просторами для розвитку кожного громадянина
Стратегічні цілі
А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
 
А.2. Розвиток трудового потенціалу
 
В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини
А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади С.3. Розвиток туризму
А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів  
В.4. Ефективна система безпеки громади
 
 
С.4. Здорова та спортивна громада
 
 
Схема Стратегії розвитку Тростянецької об’єднаної територіальної громади
Кожен зі стратегічних напрямів конкретизується у стратегічних і оперативних цілях. На зустрічах експертних груп за кожним зі стратегічних напрямів розвитку громади учасники обговорювали стратегічні та оперативні цілі, які сформували відповідні плани дій щодо впровадження Стратегії.
 
  4.1.   Стратегічний напрям А. Інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортно - орієнтованим бізнесом
 
Стратегічний напрямок було сформульовано на засіданні Робочої групи 28 лютого 2019 року. Для визначення ключових проблем стратегічного напрямку А. «Інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом», Робоча група враховувала інформацію з таких джерел, як:
< >Профіль громади, розроблений Робочою групою зі стратегічного планування;Звіт про результати про опитування представників бізнесу Звіт про результати опитування керівників підприємств, установ та закладів Звіт про дослідження думки громадиSWOT – аналіз громади за сферами функціонуванняМіські та регіональні галузеві програминизький рівень культури підприємництва;високі ставки кредитування у фінансових установах;низька заробітна плата, що сприяє міграційним процесам;відтік кадрів з території ОТГ та висока конкуренція за людські ресурси;незадовільна якість доріг;відсутність центру підтримки бізнесу;застаріла навчальна база ПТУ;впровадити фінансові стимули для розвитку;розвиток альтернативної енергетики;підтримка підприємців, надання кредитів (компенсація відсотків), оренда приміщень (зменшені ставки);інформаційне забезпечення через засоби масової інформації для підприємців, інвесторів щодо можливостей та переваг ресурсів громади;створення доброзичливого клімату та прозорості у відносинах між інвесторами та органом місцевого самоврядування;відновлення доріг та інженерно-технічних комунікацій;розвивати сферу туризму, відпочинку та дозвілля;відкрити шоколадну майстерню в стилі «Hand-made»Стратегічні проблеми
  • слабкий рівень розвитку виробничої сфери в сфері малого та середнього бізнесу;
  • низький рівень впровадження інноваційних технологій в сфері малого та середнього бізнесу;
  • низька підприємницька активність населення;
  • низький рівень професійних знань та досвіду підприємців-початківців щодо умов започаткування та ведення підприємницької діяльності;
  • недостатня розвиненість інфраструктури підтримки малого та середнього підприємництва (відсутні інституції підтримки бізнесу);
  • обмежені можливості ресурсного та інформаційного забезпечення підприємництва;
  • низький рівень розвитку експорту в сегменті малого та середнього бізнесу;
  • епізодичний характер взаємозв’язків МСП і влади з питань підприємництва;
  • відсутні коопераційні зв’язки та діючі сільськогосподарські кооперативи;
  • відсутність систематизованої актуальної інформації для підприємців;
  • відсутність системної роботи з проведення семінарів-тренінгів для підприємців;
  • відсутність доступу до дешевих фінансових ресурсів у МСБ та висока вартість кредитних ресурсів;
  • нестача інформації щодо потенційних ринків;
  • брак бізнес- партнерів;
  • дефіцит кваліфікованих трудових ресурсів;
  • низька конкурентоспроможність МСП
 
Для подолання вищезазначених перешкод необхідне вироблення місцевої політики, спрямованої на створення сприятливого бізнес-середовища. Вироблення та реалізація такої політики можливе лише шляхом об’єднання зусиль влади, бізнес-асоціацій та підприємців.
            Для вирішення вищезазначених проблем необхідно:
< >створення середовища, яке сприяє нарощуванню підприємницького потенціалу через систему освіти;надання своєчасної, достовірної та повної інформації суб’єктам малого підприємництва щодо змін у законодавстві, нормативних актів, прийнятих органом місцевого самоврядування;створення умов для широкого впровадження екологічно орієнтованих та органічних технологій ведення сільського господарства;врахування інтересів МСП в процесі формування економічної політики, що передбачає три аспекти: інституційні основи, наявність механізмів удосконалення нормативно-правового середовища та оцінки регуляторного впливу на МСП;підтримка місцевого товаровиробника;створення майданчиків для ведення діалогу між владою і приватним сектором;сприяння в підвищенні кваліфікації кадрів і розвитку всіх форм інновацій;сприяння розвитку жіночого підприємництва;сприяння МСП в інтеграції в світові виробничо-збутові ланцюжки;співпраця МСП з проектами міжнародної технічної допомоги;проведення семінарів та тренінгів з актуальних питань ведення підприємницької діяльності;залучення підприємців до виставок, ярмарок, бізнес – форумів;формування позитивного іміджу малого підприємництва;маркетинг та брендінг території;залучення інвесторів до індустріального парку «Тростянець»Напрям розвитку А. Інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортно - орієнтованим бізнесом
Стратегічні цілі
А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту
 
 
А.2. Розвиток трудового потенціалу
А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території
 
А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів
Оперативні цілі
А.1.1. Інституційна підтримка підприємництва
 
 
А.2.1. Ефективна система підготовки та перепідготовки кадрів для підприємництва на базі  Центру
 
А.3.1.Сучасне просторове планування
А.4.1. Сприяння підвищенню продуктивності сільгоспвиробництв
А.1.2. Інформаційна підтримка підприємництва
 
 
 
А.3.2. Розробка бренду та маркетингової стратегії громади
 
А.4.2. Підтримка виставкової та ярмаркової діяльності
 
А.1.3. Підготовка спеціалістів з місцевого економічного розвитку
 
 
А.2.2. Поглиблення співпраці навчальних закладів та бізнесу
 
А.4.3. Маркетингова підтримка місцевих виробників «Тростянець діловий»
А.1.4. Створення Спілки експортерів малих і середніх підприємств
А.3.3. Підготовка  якісних інвестиційних продуктів
 
 
А.4.4. Впровадження фінансових та матеріальних стимулів підтримки місцевого товаровиробника
А.1.5. Активна діалогова платформа з питань підприємництва
 
А.2.3. Створення умов для розвитку бізнес здібностей молоді
 
А.3.4. Розвиток індустріального парку «Тростянець»
 
Схема стратегічних і оперативних цілей за напрямом розвитку А. Інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом
         Стратегічна ціль А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту
Підтримку розвитку малого та середнього бізнесу здійснює орган місцевого самоврядування у партнерстві з інституціями місцевого економічного розвитку: бізнес-центри, агенції місцевого економічного розвитку. Вони виконують функції підвищення рівня знань та обізнаності підприємців шляхом надання інформаційних, консультаційних, освітніх та інших послуг.
Для надання якісної інформації підприємцям необхідно постійно оновлювати базу даних про вільні виробничі потужності, об'єкти торгівлі, побутового обслуговування, водні ресурси та земельні ділянки, які можуть бути продані або передані в оренду суб'єктам господарювання для здійснення підприємницької діяльності.
Розвиток малого та середнього підприємництва в значній мірі стримується нестачею підготовлених фахівців органу місцевого самоврядування. Необхідно провести навчання спеціалістів ОМС з питань місцевого економічного розвитку та проектного менеджменту, які надаватимуть консалтингові послуги підприємцям з питань розробки бізнес-планів та бізнес-проектів для залучення інвестицій та  отримання грантової допомоги від міжнародних донорських організацій.  
Для захисту інтересів експортерів з числа МСП необхідно створити об’єднання експортерів МСП на міському рівні з подальшою асоціацією на всеукраїнському рівні. Спілка експортерів малих і середніх підприємств має здійснювати їх правовий захист, аудиторське консультування, проводити семінари, конференції; сприяти розвитку зовнішньоекономічних зв'язків.
Створення діалогової платформи та започаткування конструктивного діалогу має забезпечити створення та регулярні контакти підприємців, міжвідомчої комісії з числа представників державних органів, у тому числі митних, податкових, органів санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного контролю, міської ради, а також недержавних інституцій підтримки МСП.
Для якомога швидшого включення місцевих МСП в міжнародну торгівлю доцільно на засадах співфінансування здійснити сертифікацію продукції та впроваджувати системи управління якістю окремих компаній, обраних за конкурсом. У зв’язку з тим, що найбільшим торговельним партнером є ЄС, а також зважаючи на високу купівельну спроможність населення європейських країн, варто підтвердити відповідність якості продукції стандартам ЄС.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
А.1.1. Інституційна підтримка підприємництва 1. Створення Агенції місцевого економічного розвитку
2. Організація на базі інституцій МЕР надання консультаційних, інформаційних, освітніх послуг для підприємців
3. Актуалізація баз даних ресурсів для ведення бізнесу (реєстр земельних ділянок, реєстр об’єктів нерухомості)
4. Встановлення партнерства із Центром зайнятості, Асоціаціями підприємців, міжнародними донорськими організаціями.
А.1.2.Інформаційна підтримка підприємництва 1. Розробка спеціалізованої веб-сторінки для підприємців на офіційному сайті міської ради.
2. Створення та оприлюднення баз даних (реєстрів нерухомості) на веб-сторінці.
3. Створення сучасного ХАБу для підтримки малого та середнього бізнесу.
4. Розміщення на сайті актуальної інформації про законодавчі та нормативно-правові акти для підприємництва, діючі конкурси міжнародних донорських організацій.
А 1.3. Підготовка спеціалістів з місцевого економічного розвитку 1. Проведення семінарів для спеціалістів ОМС з питань місцевого економічного розвитку, підтримки підприємництва, проектного менеджменту.
А.1.4. Створення Спілки експортерів малих і середніх підприємств 1. Створення Спілки експортерів малих і середніх підприємств.
2. Формування інформаційних матеріалів для експортерів: бази даних, аналітики пріоритетних ринків та індустрій.
3. Освіта для експортерів: тренінги, семінари, вебінари.
4. Співпраця з Офісом з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.
5. Співпраця з Сумською Торгово-промисловою Палатою.
А.1.5. Активна діалогова платформа з питань підприємництва 1. Створення Координаційної ради з питань підприємництва при міській раді.
2. Обговорення спільних проектів і програм розвитку громади, впровадження соціального партнерства.
3. Проведення круглих столів, робочих зустрічей за участі митних, податкових, органів санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного контролю, міської ради, а також недержавних інституцій підтримки МСП для обговорення проблемних питань розвитку підприємництва
 
        
         Стратегічна ціль А.2. Розвиток трудового потенціалу
 
Визначальним питанням подальшого розвитку малого та середнього бізнесу є насичення ринку праці відповідними трудовими ресурсами та створення на території громади умов для підготовки кадрів.
І тут важливо як набуття людьми потрібних професій, так і створення відповідних умов праці місцевими роботодавцями. За умови відсутності реального впливу органів місцевого самоврядування на діяльність ВНЗ та ПТНЗ, планується компенсувати кадровий голод шляхом координації діяльності суб’єктів господарювання, освітніх установ, центру зайнятості. Буде впроваджено систему навчальних послуг, підготовки і перепідготовки кадрів для підприємництва при центрі зайнятості.
Створюватимуться організаційні умови для співпраці навчальних закладів та бізнесу. Для студентства створюватимуться додаткові умови через діяльність студентських бізнес-інкубаторів. Одночасно місто сприятиме проведенню «Днів роботодавців» у м. Тростянець.
На базі Агенції місцевого розвитку розширюватимуться можливості для start-up руху, буде забезпечено розвиток молодіжних дослідницьких лабораторій.
Для залучення безробітних, молоді, жінок та внутрішньо переміщених осіб до підприємницької діяльності надаватимуться професійні та інформаційні послуги. Для бажаючих відкрити власну справу необхідно запровадити курси за програмою підприємець-початківець.
 
 
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
А.2.1. Ефективна система підготовки та перепідготовки кадрів для підприємництва на базі  Центру зайнятості
 
1. Моніторинг місцевого ринку праці.
2. Удосконалення системи перепідготовки кадрів у співпраці з центром зайнятості.
3. Покращення навичок співробітників МСП-експортерів.
4. Навчання та підвищення кваліфікації персоналу із використанням нових IT-технологій.
5. Проведення Днів відкритих дверей підприємств, «Днів професій», «Ярмарок вакансій».
А.2.2. Поглиблення співпраці навчальних закладів та бізнесу
 
1. Поглиблення співпраці міської влади, бізнесу та професійно- технічних, вищих навчальних закладів.
2. Співпраця установ освітніх округів з ПТНЗ, ВНЗ, підприємствами, стажування та екскурсії на підприємства.
3. Адаптація освітніх програм закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти до вимог бізнесу.
4. Розвиток бази виробничих практик закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
А.2.3. Створення умов для розвитку бізнес здібностей молоді
 
1. Формування мережі муніципальних молодіжних коворкінг-центрів.
2. Створення «Школи стартапів» з акцентом на перспективні та інноваційні галузі.
3. Проведення конкурсів молодіжних бізнес-проектів.
4. Розвиток бізнес-інкубаторів, студентських бізнес-інкубаторів.
5. Створення молодіжних дослідницьких лабораторій.
6. Розвиток молодіжних інтернет-платформ.
 
         Стратегічна ціль А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території
 
Ефективна інвестиційна політика, в першу чергу, передбачає дії щодо розробки стратегії маркетингу та промоції громади, формування привабливого іміджу території, забезпечення прозорості інформації про інвестиційні ресурси громади, підготовки інвестиційних продуктів («індустріальний парк», «грінфілди», «браунфілди» та ін.), залучення до реалізації інвестиційних проектів міжнародних фондів і міжнародних програм, що в цілому покращить інвестиційний клімат на території громади.
Особливої уваги набуває індустріальний парк «Тростянець», який внесено в державний реєстр індустріальних парків. Саме цей парк має на меті залучення інвесторів для діяльності на його території. Подальше облаштування території індустріального парку та залучення інвесторів є головним завданням інвестиційної діяльності громади.
При наявності встановлених пріоритетів у сфері залучення інвестицій та визначення інвестиційного потенціалу громади, забезпечення розробки конкретних інвестиційних проектів, які будуть здійснюватися за підтримки органу місцевого самоврядування є важливим завданням інвестиційної політики. Розробка цих проектів буде проводитись з урахуванням інтересів як громади, так і майбутнього інвестора. Вона передбачає досконале вивчення економічного стану та інвестиційного потенціалу об'єкта інвестування, проведення аналізу ринку збуту продукції (послуг), розробку проекту фінансових вкладень. Розробка інвестиційних проектів є досить трудомістким процесом і вимагає значних витрат часу та коштів.
В цілому розробка та реалізація інвестиційного проекту включає такі етапи: 1) формування інвестиційних ідей; 2) дослідження інвестиційних можливостей; 3) техніко-економічне обґрунтування інвестиційного проекту; 4) підготовка конкретної документації; 5) підготовка проектної документації; 6) будівельно-монтажні роботи; 7) експлуатація об'єкта та моніторинг економічних показників.
Територіальний бренд, виступаючий важливим чинником просування території об’єднаної громади, спирається на економічний, соціокультурний потенціал території та природно-рекреаційні ресурси, а також бренди товарів і послуг, локалізовані в певній географічній місцевості.
Бренд території являє собою ментальну конструкцію, набір сприйнять в уяві споживача, є одним з найпотужніших інструментів комунікації з її цільовими аудиторіями. Брендинг території – це цілеспрямоване формування образу громади у свідомості громадян або світової громадськості.
Цілі та завдання брендингу території – забезпечити довгострокове й вигідне позиціонування на конкурентному ринку, присутність бренду території в інформаційному просторі, впізнаваність бренду, приплив фінансових ресурсів на територію, трансляцію місцевих рішень та ініціатив в зовнішнє середовище.
Існує загальна веб-платформа, яку можна використовувати для залучення інвестора та діалогу з ним, розповсюдження інформації про громаду та його інвестиційні можливості – сайт Тростянецької об’єднаної територіальної громади.
Важливим аспектом залучення інвестора є здійснення цільових бізнес-місій до інших країн світу та укладення угод про співпрацю.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
А.3.1.Сучасне просторове планування
 
1. Розробка Генеральних планів з планами зонування території населених пунктів громади.
2. Розроблення детальних планів території.
3. Створення містобудівного кадастру для забезпечення прозорого всебічного вивчення інвестиційної привабливості території громади.
А.3.2. Розробка бренду та маркетингової стратегії громади 1. Розробка маркетингової стратегії громади.
2. Розробка інвестиційного бренду громади.
3. Формування привабливого іміджу громади.
4. Підготовка промоматеріалів про громаду (буклет, відео-ролик).
5.Виготовлення сувенірної продукції із використанням бренду.
А.3.3.Підготовка  якісних інвестиційних продуктів 1. Підготовка інвестиційних пропозицій (Каталог) та їх оприлюднення.
2. Розробка інвестиційних продуктів.
3. Пошук фінансування (фандрайзинг).
4. Залучення коштів міжнародної технічної допомоги та реалізація проектів МТД.
А.3.4. Розвиток індустріального парку «Тростянець»
 
1. Розвиток індустріального парку
2. Облаштування індустріального парку: замовлення та розробка детального плану території; замовлення та отримання технічних умов інженерних мереж (електроенергетики та природного газу).
3. Замовлення та розробка інженерно-геодезичних вишукувань
4. Розробка проектно-кошторисної документації на першу чергу будівництва інженерних мереж (електроенергетики та природного газу). Проведення її експертизи.
5. Виконання підготовчих і будівельних робіт
 
         Стратегічна ціль А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та впровадження місцевих стимулів
 
Стратегічна ціль спрямована на підтримку стійкого економічного зростання на основі підвищення конкурентоздатності місцевих товаровиробників та якості управління. Допомога з боку органів місцевого самоврядування може відбуватися у спільній підготовці бізнес-проектів, у тому числі з переробки сільськогосподарської продукції для реалізації її на території громади та створення нових робочих місць, що сприятиме отриманню не тільки державної підтримки, але й залученню інвестиційних коштів.
Підтримка товаровиробників, сільгоспвиробників, фермерів відбуватиметься через організацію інформаційно-аналітичної мережі, що забезпечуватиме фермерам та їх партнерам можливість комунікації з питань придбання і використання виробничих ресурсів, реалізації продукції, участі в програмах підтримки, обміну досвідом, вирішення юридичних, фінансових та інших питань тощо.
Важливим інструментом підтримки підприємництва є також форуми, фестивалі та ярмаркова діяльність. Важливо, щоб делегації з громади брали участі у міжнародних візитах до інших країн та регіонів України для вивчення досвіду функціонування громад. В громаді необхідно проводити  конференції, тренінги та круглі столи з інвестиційної тематики.
Створення сільськогосподарських кооперативів має велике значення для розвитку сільгоспвиробництва, оскільки це дозволить членам організації зберегти свою економічну незалежність та отримати усі переваги великого бізнесу: використання сучасних технологій, мінімізації витрат, доступ до зовнішнього фінансування та консультаційні послуги висококваліфікованих фахівців.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
А.4.1. Сприяння підвищенню продуктивності сільгоспвиробництв 1. Проведення освітніх програм для фермерів та представників особистих селянських господарств.
2. Допомога в отриманні державної підтримки на розвиток фермерських господарств через розробку бізнес-проектів.
3. Організація інформаційно-аналітичної мережі, що забезпечуватиме фермерам та їх партнерам можливість комунікації з питань придбання і використання виробничих ресурсів, реалізації продукції.
4. Організація обміну досвідом, вирішення юридичних, фінансових та інших питань.
5. Проведення навчальних курсів  з питань комп’ютерної грамотності та набуття ІТ- навичок  для сільського населення та підприємців.
6. Організація навчання з питань створення сільськогосподарських кооперативів.
А.4.2. Підтримка виставкової та ярмаркової діяльності 1. Встановлення ділових ефективних контактів із міжнародними донорськими організаціями, посольствами, консульствами.
2. Проведення Форумів.
3. Проведення виставок і ярмарок.
4. Участь у міжнародних візитах, робочих зустрічах за участі гостей громади.
А.4.3.Маркетингова підтримка місцевих виробників «Тростянець діловий» 1. Проведення Інвестиційних Форумів із залученням місцевих товаровиробників.
2. Проведення бізнес-місій із залученням підприємств.
3. Проведення виставок і ярмарок із залученням місцевих товаровиробників.
4. Виготовлення каталогу місцевих товаровиробників.
А.4.4. Впровадження фінансових та матеріальних стимулів підтримки місцевого товаровиробника 1. Відшкодування відсоткових ставок за кредитами для МСП.
2. Надання приміщень на пільгових умовах для здійснення підприємницької діяльності.
3. Організація та проведення конкурсів для підприємців.
 
 
  4.2.   Стратегічний напрям В. Екологічно чиста, безпечна, енергоефективна громада
 
Стратегічний напрямок було сформульовано на засіданні Робочої групи 28 лютого 2019 року. Для визначення ключових проблем стратегічного напрямку В. «Органічна, безпечна та енергоефективна громада», Робоча група враховувала інформацію з таких джерел, як:
< >Профіль громади, розроблений Робочою групою зі стратегічного плануванняЗвіт про результати опитування представників бізнесу Звіт про результати опитування керівників підприємств, установ та закладів Звіт про дослідження думки громади – аналіз громади за сферами функціонуванняМіські та регіональні галузеві програмиЕкономіка, розвиток промисловості, створення нових робочих місць, рівень заробітної плати– 32,5%;Ремонт доріг та тротуарів – 20%;Транспортне сполучення (по вихідним дням та до лікарні) – 12,5%;Медична сфера (ремонт лікарні) – 7,5%;Спорт та фізична культура – 7,5%;Дозвілля та відпочинок (місця для дозвілля молоді та дітей) – 5%;Благоустрій – 5%;Водопостачання та водовідведення – 5%;Комунальні послуги –5%;Вивіз та утилізація сміття – 5%Інфраструктура -2,4;Промисловість - 2,2;Залучення інвестицій - 1,3;Розвиток фермерства - 0,8;Спорт (будівництво біатлонної бази) - 0,7;Ремонт і будівництво доріг – 0,4;Підготовка кадрів - 0,4; 
Стратегічні проблеми
  • Низький рівень управління енергоефективністю та споживанням енергоресурсів;
  • значний фізичний знос будівлі бюджетної сфери потребують термомодернізації;
  • необхідність зниження споживання енергоносіїв в бюджетній сфері та житловому секторі громади через запровадження енергоефективних заходів;
  • низький рівень впровадження енергоефективних технологій в муніципальному секторі;
  • система теплозабезпечення потребує термомодернізації;
  • поганий стан доріг;
  • відсутність роздільного збору сміття;
  • застаріла спецтехніка для збору та вивезення ТПВ;
  • недостатність снігоочисної спецтехніки;
  • полігон ТПВ потребує реконструкції;
  • наявність несанкціонованих звалищ;
  • фізичний знос систем водопостачання та водовідведення;
  • необхідність проведення автоматизації на водозаборах м. Тростянець, с. Зарічне,       с. Кам’янка;
  • очисні споруди потребують модернізації;
  • відсутні системи відеоспостереження;
  • необхідність впровадження енергоефективного зовнішнього освітлення;
  • низький рівень знань населення щодо питань енергоефективності та екологічної освіти;
  • необхідність облаштування тротуарів
 
Для подолання вищезазначених перешкод необхідно:
< >здійснення заходів з благоустрою території громади;проведення розчистки берегів річок та ставків;оцінка рівня споживання енергоресурсів муніципальними будівлями громади та розробка економічно обґрунтованих заходів підвищення енергоефективності;впровадження енергоефективних заходів в господарство громади;покращення управління житловим фондом, створення нових та підтримки існуючих ОСББ;реконструкція полігону ТПВ, влаштування сортувальної лінії, зони складування відходів з відповідною інфраструктурою;екологічно безпечне збирання та транспортування ТПВ на території громади;капітальний ремонт та реконструкція системи водозабезпечення та водовідведення в населених пунктах громади;реконструкція очисних споруд;встановлення систем відеоспостереження;екологічна та енергоефективна освіта населення;правопорядок в громаді;впровадження енергоефективного зовнішнього освітлення;капітальний ремонт та ремонт доріг;облаштування тротуарів та велодоріжок;запровадження системи навчання населення з питань екологічної та енергоефективної поведінки. 
Напрям розвитку В. Екологічна чиста, безпечна та енергоефективна громада
Стратегічні цілі
В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади
 
 
В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура
 
 
В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади
 
В.4. Ефективна система безпеки громади
 
Оперативні цілі
В.1.1. Ефективний муніципальний енергоменеджмент та енергомоніторинг  
В.2.1. Енергоефективні будівлі житлової та бюджетної сфери
 
 
В.3.1. Розбудова дорожньої інфраструктури
 
В.4.1. Впровадження  Центру безпеки та активної безпекової платформи
 
 
В.1.2. Енергоаудит   будівель бюджетної та житлової сфери
 
В.2.2.Модернізація системи водопостачання та водовідведення, очисних споруд В.3.2. Облаштування тротуарних доріжок, велодоріжок, паркувальних місць
 
В.4.2. Безпека руху, встановлення лежачих поліцейських, просвіта для дітей
 
В.1.3. Енергоефективна освітня та діалогова платформа  
В.2.3. Модернізація котельних із використанням альтернативних джерел енергії
 
В.3.3. Озеленення громади, організація зон рекреації В.4.3. Встановлення систем відеоспостереження
В.1.4. Комплексне ресурсоефективне  поводження з твердими побутовими відходами В.3.4. Стерилізація та контроль за безпритульними тваринами В.4.4. Молодіжний громадський рух як основа  превентивної діяльності протидії правопорушенням та  проявам асоціальної поведінки в громаді
В.1.5. Формування системи ефективних власників житла
 
В.2.4. Модернізація системи зовнішнього освітлення В.3.5. Розширення можливостей громади у вирішенні екологічних проблем
Схема стратегічних і оперативних цілей за напрямом розвитку В. Екологічно чиста, безпечна та енергоефективна громада
 
         Стратегічна ціль В 1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади
 
Ефективна енергетична політика громади буде реалізовуватися на основі розробленого та затвердженого Плану сталого енергетичного розвитку в рамках Угоди мерів. Відповідно до міжнародних вимог, буде створена та розвиватиметься система енергоменеджменту. Усі суб’єкти комунальної форми власності протягом 2019 - 2021 року  впровадять енергомоніторинг та будуть повністю забезпечені приборами обліку.
            Підвищення енергоефективності інфраструктури громади забезпечуватиметься на умовах співфінансування з місцевого бюджету, за рахунок участі суб’єктів господарювання у реалізації  міжнародних, державних  проектів  та програм у сфері енергоефективності, а також приватних інвестицій в рамках ЕСКО-механізму та співпраці із енергосервісними компаніями.
Проведення енергоаудитів  та створення  енергоефективних паспортів будівель комунальної власності та формування звітів по енергоаудиту у відповідності до  ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель» забезпечить встановлення ефективності використання ними паливно-енергетичних ресурсів і вироблення економічно обґрунтованих заходів по зниженню витрат на паливо- і енергозабезпеченні.
Ефективна система поводження з ТПВ передбачає розробку та впровадження відповідної Концепції поводження з ТПВ, яка включає роздільний збір ТПВ, транспортування, сортування  та утилізацію ТПВ. Необхідно передбачити обладнання сучасних майданчиків для збору, контейнери для роздільного збору ТПВ, закупівлю нової спецтехніки, реконструкцію полігону, встановлення сортувальної лінії, встановлення економічно обґрунтованих тарифів та укладення договорів із СПД та населенням громади.
Організація на базі міської ради діалогової платформи з питань енергоефективності та ресурсозбереження допоможе не тільки впровадити ефективне поводження з ТПВ, але й забезпечить необхідні знання для використання «теплих кредитів» населенням громади, енергоефективну поведінку в побуті тощо.
Передача управління житлового фонду в руки ефективних власників ОСББ, управляючих компаній дозволить впровадити ефективний енергоменеджмент та енергомоніторинг у кожному житловому будинку.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
В.1.1. Ефективний муніципальний енергоменеджмент та енергомоніторинг 1. Актуалізація Плану сталого енергетичного розвитку на підставі результатів енергомоніторингу.
2. Встановлення лічильників на всіх будівлях бюджетної сфери.
3. Розробка та прийняття Положення щодо енергоефективної політики громади.
4. Залучення ЕСКО-інвесторів для налагодження енергоменеджменту в бюджетних установах.
В.1.2. Енергоаудит будівель бюджетної та житлової сфери 1. Проведення енергоаудитів та отримання сертифікатів енергетичної ефективності будівель бюджетної сфери.
2. Проведення енергоаудитів та отримання сертифікатів енергетичної ефективності будівель муніципальної житлової сфери.
В.1.3. Енергоефективна освітня та діалогова платформа 1. Створення Дорадчої ради з питань енергоефективності при міській раді.
2. Проведення навчальних заходів з питань енергоефективності для енергоменеджерів.
3. Запровадження просвітницьких компаній щодо запровадження кредитних механізмів енергоефективності для населення «Теплі кредити».
4. Проектний менеджмент в сфері енергоефективності, залучення міжнародної технічної допомоги для впровадження енергоефективних проектів в житлових будівлях.
В.1.4. Комплексне ресурсоефективне поводження з твердими побутовими відходами 1. Розробка та затвердження Концепції поводження з ТПВ.
2. Рекультивація на полігоні ТПВ заповнених робочих карт для складування ТПВ.
3. Закриття старого полігону.
3. Проведення конкурсу на виконавця послуг із збирання, вивезення та утилізації ТПВ.
4. Введення в експлуатацію сміттєсортувальної лінії.
5. Затвердження нових тарифів на збирання, вивіз та утилізацію ТПВ.
6. Облаштування майданчиків для роздільного збору ТПВ, закупівля контейнерів із роздільного збору ТПВ.
7. Оновлення спецтехніки.
8. Проведення інформаційної компанії в місцевих ЗМІ, в Інтернет-ресурсах.
В.1.5. Формування системи ефективних власників житла 1.Сприяння створенню нових ОСББ (системна інформаційна компанія в ЗМІ, на зборах мешканців будинку, інших публічних заходах).
2. Сприяння створенню управляючих компаній.
3. Розроблення та погодження заходів щодо проведення капітального ремонту житлових будинків, в яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
5. Створення Асоціації ОСББ.
6. Організація системного навчання ініціативних груп та функціонуючих ОСББ питанням створення, реєстрації ОСББ, основам фінансово-господарської діяльності.
7. Залучення донорської технічної допомоги в ЖКГ.
 
         Стратегічна ціль В 2. Енергоефективна та доступна інфраструктура
 
            Міська інфраструктура характеризується високим рівнем зносу, підвищеним енергоспоживанням, а тому потребує реконструкції з використанням енергоефективних технологій та обладнання.
            Підвищення енергоефективності інфраструктури громади забезпечуватиметься на умовах співфінансування з місцевого бюджету, за рахунок участі міської ради  у реалізації  міжнародних, державних  проектів  та програм у сфері енергоефективності.
Буде запроваджено роботи з термомодернізації будівель бюджетної сфери та житлового фонду громади. Термомодернізації будівель передбачає оновлення фасаду та запровадження інструментів доступності – пандусів. Для житлового фонду усіх форм власності буде створено систему стимулів з впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій з обслуговування житла.
            З метою модернізації системи теплопостачання буде розроблено та реалізовуватиметься  сучасна схема теплопостачання громади. Котельні громади будуть переведені на альтернативні джерела енергії.
            Водопостачання зони житлової забудови, установ комунальної форми власності, за винятком суб’єктів, які забезпечені водопостачанням із окремих свердловин, також забезпечуватиметься централізовано. Буде проведено інвентаризацію джерел питного водопостачання, впроваджено   моніторинг ефективності використання водних ресурсів громади та відкриття нових свердловин. З метою припинення втрат води із систем централізованого водопостачання буде проведено модернізацію систем водопостачання та водовідведення, а також очисних споруд. Передбачається провести автоматизацію водозаборів в м. Тростянець, с. Зарічне та с. Кам'янка.
            Буде проводитися формування енергоефективної системи зовнішнього освітлення міста та сільських населених пунктів.
            Підвищення енергоефективності та безпечності житлового фонду неможливо без проведення відповідної освітньої кампанії для населення громади з питань енергоефективності та енергозбереження, у тому числі щодо можливостей реалізації проектів в рамках державної програми «Тепла оселя» та державного фонду енергоефективності.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
В.2.1. Енергоефективні будівлі житлової та бюджетної сфери 1. Підготовка проектних пропозицій на розгляд ДФРР та інших державних та донорських фондів та фінансових організацій для отримання фінансування на реалізацію термомодернізації в закладах бюджетної сфери.
2. Проведення термомодернізації будівель бюджетної та житлової сфери громади.
3. Організація інженерного нагляду за станом житлового фонду в умовах формування ринку обслуговування житла.
4. Обладнання приладами обліку споживання енергії, тепловими індивідуальними пунктами.
В.2.2. Модернізація системи водопостачання та водовідведення, очисних споруд 1. Реконструкція та модернізація централізованої системи водопостачання та водовідведення
2. Реконструкція та модернізація очисних споруд
3.Заміна обладнання насосних станцій
4. Автоматизація водозаборів в м. Тростянець, с. Зарічне та с. Кам'янка
В.2.3. Модернізація котельних із використанням альтернативних джерел енергії 1.Розробка Схеми централізованого теплопостачання
2.Реконструкція та модернізація системи централізованого теплопостачання
3.Модернізація котельних, заміна котлів на енергоефективні з використанням альтернативних джерел енергії
 
В.2.4.Модернізація системи зовнішнього освітлення 1.Розбудова системи зовнішнього освітлення із застосуванням альтернативних джерел енергії, на основі світлодіодних світильників
2.Формування системи освітлення з врахуванням гендерно-безпекових потреб мешканців міського та сільського населення
3.Впровадження «smart»-системи управління освітленням

Стратегічна ціль В 3. Комфортний життєвий та діловий простір громади
 
              Екологічне навантаження на території громади досить низьке із-за відсутності промислових підприємств важкої промисловості, які є стаціонарними джерелами забруднення навколишнього середовища. Незначне забруднення відбувається внаслідок діяльності підприємств  ПрАТ «Монделіс Україна», ПрАТ «Якобс Дау Егбертс Україна», ТОВ ВТФ «Тростянецька цегла».
Основними забруднювачами повітря є пересувні джерела, а саме великовантажний та технологічний транспорт проходить через центр громади і призводить до перевищення допустимого рівня шуму та залишає багато отруйних викидів в повітря, руйнування будівель.
Дороги знаходять в поганому стані. Необхідно проведення будівництва та ремонту доріг, облаштування тротуарів та велодоріжок, у тому числі в сільських населених пунктах. Організація парковочних місць для автомобілів та велосипедів покращить благоустрій території громади.
Потребують очищення береги річок та озер від паростей очерету та забруднення сміттям. Громада потребує подальшої організації зелених зон, озеленення прибудинкових територій, організації роботи із безпритульними собаками.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
В.3.1.Розбудова дорожньої інфраструктури 1. Створення реєстру пріоритетності проведення капітальних ремонтних робіт та будівництва доріг.
2. Розробка ПКД.
3. Проведення будівництва та капітального ремонту доріг.
4. Ініціювання будівництва об’їзної дороги навколо міста Тростянець. 
В.3.2. Облаштування тротуарних доріжок, велодоріжок, паркувальних місць 1. Будівництво тротуарних доріжок та велодоріжок.
2. Облаштування місць для паркування автомобілів.
3. Облаштування велопарковок.
В.3.3. Озеленення громади, організація зон рекреації 1. Придбання спецтехніки для проведення робіт з благоустрою.
2. Придбання та посадка зелених насаджень (дерева та кущі).
3. Проведення планування прибудинкових територій, облаштування клумб, вуличних вазонів,  фонтанів, декоративних та ігрових скульптур, огорож, воріт тощо.
4. Боротьба з карантинними рослинами.
В.3.4. Стерилізація та контроль за безпритульними тваринами 1. Організація вилову та стерилізації безпритульних собак
2. Організація щеплення від сказу.
3.  Чіпування собак.
В.3.5. Розширення можливостей громади у вирішенні екологічних проблем 1. Створення громадського руху «МОЯ Екодія» для вирішення екологічних проблем ОТГ та підтримки ним громадських ініціатив.
2. Проведення Днів зеленої громади.
3. Проведення екологічних акцій очищення берегів річок та озер, території лісосмуг, розчищення й розчулення джерел тощо.
4. Розроблення навчальних програм та запровадження в освітній процес екологічної освіти та освіти для збалансованого розвитку.
5. Підвищення рівня обізнаності керівників підприємств і жителів міста з питань охорони довкілля та екологічної безпеки.
 
         Стратегічна ціль В 4. Ефективна система безпеки громади
            Безпека громадян – найголовніша стратегічна ціль об’єднаних громад. Тому осучаснення Центру безпеки громадян – це вже зовсім нова якість послуги, яку надає Державна служба України з надзвичайних ситуаційна рівні громади. Це можливість і спроможність громади повноцінно убезпечити життя своїх мешканців. Це комплексний підхід – у кожному такому Центрі може буде розміщено пожежне депо, кабінет дільничного офіцера поліції, за необхідності фельдшерсько-акушерські пункти.
            Активний діалог в громаді започаткований на базі робочої групи з безпеки як     дорадчо - консультативного органу та впровадження заходів  із взаємодії поліції, ДСНС, ДМС з громадою на партнерських засадах надає змогу не тільки підвищити рівень охорони громадського правопорядку в громаді, але й проводити профілактичну роботу запобіганню правопорушень, боротьби із соціальними захворюваннями, підтримувати молодіжний рух, орієнтований на допомогу поліції в превентивній та профілактичній діяльності («Ліга молодих поліцейських»), відновлювати громадські формування для охорони громадського порядку.
А встановлення системи відеоспостереження на вулицях громади позитивно впливатиме на запобігання правопорушенням громадського правопорядку.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
В.4.1. Розвиток Центру безпеки та впровадження активної безпекової платформи 1. Розвиток Центру безпеки.
2. Започаткування практики проведення засідань Робочої групи з безпеки із залученням дільничого, міської ради, громадських організацій, представників правозахисних структур громади для забезпечення найвищого рівня взаємодії усіх зацікавлених сторін,
3. Регулярне залучення представників поліції до публічних виступів на засіданнях Робочої групи.
4. Інформування громади про розповсюджені види правопорушень,  планування та реалізація спільних заходів з їх запобігання,
5. Просвітницька кампанія серед учнівської молоді з питань протидії соціальним захворюванням та правопорушенням (алкоголізм, наркоманія, агерсивна поведінка тощо).
В.4.2.Безпека руху, встановлення лежачих поліцейських, просвіта для дітей 1.Встановлення лежачих поліцейських в небезпечних місцях
2. Проведення громадськими активістами та викладачами дитсадків, шкіл просвітницьких заходів для дітей, де будуть розглянуті різні випадки з дорожньо-транспортних ситуацій, аби забезпечити безпеку своєму життю.
В.4.3. Встановлення систем відеоспостереження
 
1.Впровадження комплексу програмно-апаратних та організаційних заходів для посилення безпеки мешканців громади, захисту об’єктів забезпечення життєдіяльності громади, безпеки дорожнього руху із встановлення сучасних систем, здатних здійснювати інтелектуальну обробку зображення, забезпечувати контроль та оповіщення проблем
2.Придбання систем відеоспостереження: відеокамери; серверу із програмним забезпеченням
3. Проведення робіт по прокладці мережі відеоспостереження з урахування потреб населення конкретних населених пунктів.
В.3.4. Молодіжний громадський рух як основа  превентивної діяльності протидії правопорушенням та  проявам асоціальної поведінки в громаді
 
1. Створення Ліги майбутніх поліцейських.
2. Проведення роботи по вивченню діяльності поліцейських та учасників бойових дій, організація з ними зустрічей проведення індивідуально-профілактичної роботи з підлітками, які схильні до протиправної поведінки, за принципом «рівний навчає рівного».
3. Організація спільно з відповідними органами, відвідування учнями шкіл судових процесів відносно неповнолітніх, а також екскурсії до установ пенітенціарної служби.
4. Відновлення громадських формувань для охорони громадського порядку.
 

 
  4.3. Стратегічний напрям С. Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із модерновими просторами для розвитку кожного громадянина
 
Стратегічний напрямок С. «Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із модерновими просторами для розвитку кожного громадянина» було сформульовано на засіданні Робочої групи 28 лютого 2019 року.
Для визначення ключових проблем даного стратегічного напрямку Робоча група враховувала інформацію з таких джерел, як:
< >Профіль громади, розроблений Робочою групою зі стратегічного планування;Звіт про результати опитування представників бізнесу Звіт про результати опитування керівників підприємств, установ та закладів Звіт про дослідження думки громади – аналіз громади за сферами функціонуванняМіські та регіональні галузеві програмиСтратегічні проблеми
  • Недостатність зон рекреації та дозвілля;
  • не розвинена сфера розваг для дітей та дорослих;
  • низький рівень проведення культурних та дозвільних заходів;
  • недостатня кількість дитячих та спортивних майданчиків;
  • відсутні стадіони в сільських населених пунктах;
  • недостатня кількість спортивних приміщень та обладнання;
  • відсутні «зелені садиби»;
  • не створені туристичні маршрути;
  • не розвиваються народні ремесла ;
  • відсутні місця збору та проведення масових заходів в селах громади;
  • недостатність місць розміщення гостей громади та туристів;
  • відсутність велоінфраструктури;
  • відсутність інформаційних і комунікаційних систем інформування туристського ринку прогромаду;
  • відсутність історичного бренду громади;
  • низький рівень забезпечення курортно-рекреаційними ресурсами;
  • відсутність активної ярмаркової діяльності та брендових подій в громаді;
  • недостатність якісної спортивної інфраструктури;
  • необхідність подальшої модернізації закладів медицини
Для подолання вищезазначених перешкод необхідно:
< >створення паркових зон відпочинку та дозвілля; створення Wi-Fi зон; започаткування брендовихфестивалів для залучення туристів у громаду;створення арт- просторів під відкритим небом із залученням громади та проведення широкомасштабних публічних заходів культурного та дозвільного спрямування;розвиток народних промисел та ремесл;відтворення народних традицій та проведення культурно-мистецьких заходів;розвиток народного фольклору;створення туристичних маршрутів до історичних та культурних об’єктів ;створення туристичної інфраструктури через мережу «зелених садиб»;розвиток творчих колективів та аматорства;створення мережі дитячих майданчиків;створення якісної спортивної інфраструктури із європейськими стандартами;відкриття нових видів спорту та спортивних секцій;автономізація та модернізація закладів охорони здоров’я;впровадження здорового способу життя серед населення громадиНапрям розвитку С. Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку кожного громадянина
Стратегічні цілі
С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини
 
С.3. Розвиток туризму
 
С.4. Здорова та спортивна громада
Оперативні цілі
С.1.1. Організація громадського транспорту
С.2.1. Новітня бібліотека
С.3.1. Створення нових туристичних маршрутів
С.4.1. Створення ефективної системи надання ПМД
С.1.2. Створення нових місць відпочинку із доступом людей з особливими потребами
С.2.2. Започаткування брендового Фестивалю громади
 
С.3.2. Проведення видовищних заходів з відпочинку та дозвілля
С.4.2. Розбудова ефективної системи вторинної ланки медицини
 
С.1.3. Створення умов для активного дозвілля та занять спортом
 
С.2.3. Проведення культурних заходів, присвячених історії краю
 
 
С.3.3. Формування інфраструктури розміщення
 
С.4.3. Розбудова мережі сучасних спортивних закладів та споруд
С.4.4. Здоровий спосіб життя
 
Схема стратегічних і оперативних цілей за напрямом розвитку С. Здорова, спортивна та  туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку кожного громадянина
 
 
 

 
Стратегічна ціль С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
 
Відпочинок, дозвілля, розваги, як і праця, є невід'ємними складовими життєдіяльності людини. Розважаючись, людина чи група людей задовольняють свої духовні потреби, оцінюють свої можливості. Створення відповідних умов для цього і є завданням громади. Індустрія відпочинку та дозвілля – це молода галузь, яка формує та розвиває особистість, впливає на виховання, формування оптимістичного настрою, відпочинок, культурний розвиток людини тощо.
Зробити сучасні зони корисного та комфортного відпочинку, створити сучасний простір для відпочинку та активного дозвілля населення є завданням, яке водночас не тільки сприятиме розвитку особистості, але й залучить туристів у громаду, покращить його імідж як комфортного місце проживання.
Важливим елементом дозвілля є зручна логістика та легкий спосіб добирання до зон відпочинку. Інфраструктурну проблему громади можливо вирішити за рахунок організації громадського транспорту. Це дозволить населенню громади швидко добратися до зон відпочинку.
Парки відпочинку є невід’ємною частиною системи організації «пасивного» дозвілля людей. Вони органічно пов’язані з загальними процесами соціального й культурного життя сучасного суспільства. Об’єктивні потреби суспільного розвитку передбачають пошук нових напрямів, моделей, форм і методів формування зон відпочинку «під відкритим небом». Роль сучасних зон відпочинку дедалі зростає і вони стають необхідними природними осередками, створюють сприятливий мікроклімат для повноцінної життєдіяльності як багатофункціональні культурно-рекреаційні центри.
Створення території активного дозвілля та оздоровлення, включення людей із особливими потребами до культурно-спортивно-мистецького життя громади передбачає залучення дітей, підлітків, молоді із особливими потребами до занять фізкультурою та спортом на відповідних майданчиках «під відкритим небом» і у спеціальних приміщеннях. Важливим елементом оздоровлення є підвищення рівня фізичної підготовки хлопців та дівчат. На основі вивчення мотивації молоді до занять фізичною рекреацією можна зробити висновок, що молодь меншою мірою зацікавлена в досягненні оздоровчого ефекту, а більшою мірою – у самовираженні, самовдосконаленні, приємному проведенні часу, досягненні краси, в отриманні позитивних емоцій і вражень.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
С.1.1. Організація громадського транспорту 1. Затвердження маршрутів пасажирського транспорту.
2. Проведення тендеру та визначення перевізників.
3. Створення зручних та комфортних зупинок.
С.1.2. Створення нових місць відпочинку із доступом людей з особливими потребами 1. Створення нових сучасних «зелених зон», зони відпочинку та дозвілля для всіх вікових груп мешканців.
2. Створення в зонах відпочинку нових елементів і спеціально відведених місць для вигулу собак (насадження, конструкції, послуги).
3. Проведення заходів дозвілля (майстер-класи, тренінги, ігри, заняття фізкультурою) силами місцевих ентузіастів, активістів та членів громади.
4. Озеленення та прикрашення вулиць, провулків, будинків громади.
5. Створення нових об’єктів чи розширення меж об’єктів природно-заповідного фонду.
С.1.3. Створення умов для активного дозвілля та занять спортом 1. Організація спортивних і дитячих майданчиків із доступом осіб із особливими потребами.
2. Організація роботи спортивних секцій та клубів.
3. Пропаганда здорового способу життя
 
Стратегічна ціль С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини
 
В рамках даної стратегічної цілі громада має перетворитися на Школу народних ремесел та стати основою задоволення потреб усіх категорій громадян, а саме учнівської молоді, працездатного населення та людей похилого віку громади в додатковій самореалізації за інтересами, розвитку громадянської активності підростаючого покоління.
Для цього необхідно створити майстерні традиційних народних ремесел на базі ініціативних людей - майстрів, які володіють відповідними навичками і готові передавати знання на постійній основі у вигляді майстер-класів, семінарів та тренінгів. Це можуть бути такі види, як  декоративний розпис, вишивання, лозоплетіння, плетіння з рогозу і соломи, писанкарства, бісероплетіння, біокераміки, керамічної іграшки, гончарства, різьблення по дереву, ліпнина із глини, виготовлення мотанок та інше.
Заняття народними ремеслами на постійній основі стане основою збереження культури, побуту, звичаїв, обрядів українського народу та розширить цю сферу впливу на всю громаду та прилеглі громади через активну промоційну діяльність, а саме: проведення конкурсів, свят, виставок. Системна та широка майстерня народних ремесл Троcтянецької ОТГ стане основою залучення у громаду туристів під час масштабних ярмаркових заходів.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
С.2.1. Новітня бібіліотека 1. Облаштування бібліотек, як сучасного, креативного та комфортного простору для жителів громади
2. Забезпечення доступності та корисності ресурсів та послуг бібліотек, доступ користувачів до бібліотечних ресурсів в режимі он-лайн
3. Підтримка та збереження фонду знань та інформаційного потенціалу для нинішніх і майбутніх поколінь
4.Створення сучасної медіатеки
С.2.2.
Започаткування
брендового
Фестивалю
громади
1. Започаткування та проведення брендового Фестивалю.
2. Друк промоційних матеріалів.
3.Організація виставки сувенірів та продукції народних ремесел.
С.2.3.Проведення культурних заходів,
присвячених
історії краю
1. Складання супровідних текстів до культурно-історичних пам’яток.
2. Відтворення домашньої української кухні, виготовлення страв та проведення свят.
  1. Проведення фестивалів-ярмарків.
 
Стратегічна ціль С.3. Розвиток туризму
 
Стимулювання процесу розвитку сфери туризму, збільшення туристичних потоків і надходжень до міського бюджету можливе за рахунок створення сучасної туристичної інфраструктури, формування сприятливого туристичного іміджу громади та конкурентоспроможного туристичного продукту, а також збереження історико-культурного та природно-заповідного надбання території, впровадження нових механізмів розвитку галузі.
Створення й розвиток економічної системи сучасної сфери туризму є задоволення туристичних потреб, що лежать в основі попиту на туристичні послуги. Задоволення цього попиту здійснюється через систему пропозиції туристичних продуктів на ринку. Окрема туристична послуга (розміщення, харчування, транспортування, екскурсії, побутові послуги, культурно-видовищні заходи, спортивні, рекреаційно-оздоровчі послуги) може задовольнити тільки певну конкретну потребу туриста, а не комплекс його потреб. Тому виникає об'єктивна необхідність об'єднання різних за призначенням туристичних послуг у єдиний комплекс – туристичний продукт.
Важливу роль у туристичному бізнесі відіграє просування туристичного продукту до споживачів, яке охоплює комплекс заходів, спрямованих на створення та підготовку до реалізації туристичного продукту або окремих туристичних послуг. До таких заходів відносяться організація рекламно-ознайомлювальної діяльності, проведення та участь у спеціалізованих виставках, ярмарках, видання каталогів, буклетів тощо.
Формування турів охоплює розробку маршрутів і пакетування товарів і послуг, необхідних для задоволення потреб туристів під час подорожування за певним маршрутом. До основних туристичних послуг відносяться реклама, перевезення, харчування, розміщення, організація відвідувань туристичних об'єктів, забезпечення відпочинку й рекреації (оздоровлення).
Активна ярмаркова діяльність громади залучає туристів і сприяє розвитку туристичної галузі. Розвиток інфраструктури обслуговування туриста вимагає ефективного надання послуг МСП для відпочинку та дозвілля. Тут вагоме місце належить закладам розміщення, харчування, побутового обслуговування туристів. Саме вони можуть створювати якісні параметри особистого споживання людини, яка відпочиває.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
С.3.1. Розробка нових туристичних маршрутів 1. Створення реєстру культурно-історичних об’єктів та об’єктів природно-заповідного фонду (пам’яток природи тощо).
2. Відео та фото зйомка культурно-історичних об’єктів та об’єктів природно-заповідного фонду (пам’яток природи тощо).
3. Складання супровідних текстів до культурно-історичних пам’яток та об’єктів природно-заповідного фонду (пам’яток природи тощо).
4. Підтримка створення «зелених садиб».
5. Створення нових туристичних маршрутів, зокрема екологічних.
6. Моделювання віртуальної 3D карти громади з нанесенням на неї туристичних маршрутів.
С.3.2. Проведення видовищних заходів з відпочинку та дозвілля 1. Проведення мистецьких фестивалів хорових і фольклорних колективів
2. Проведення всеукраїнських змагань зі спортивного танцю
3. Створення Майстерні креативно-творчого об’єднання Тростянець
4. Проведення фестивалю-ярмарку
С.3.3. Формування інфраструктури розміщення 1. Будівництво та реконструкція готелів
2. Підвищення класу комфортності місць розміщення
3. Збільшення кількості місць розміщення
 
Стратегічна ціль С 4. Здорова та спортивна громада
 
В умовах реформування системи фінансування охорони здоров’я необхідно забезпечити запровадження ефективної системи надання медичної допомоги на базі якісної мережі медичних закладів. Великого значення набуває впровадження ефективного менеджменту в автономізованих закладах та перетворення комунальних закладів в комунальні некомерційні підприємства первинної та вторинної ланки медицини.
Створення Центру первинної медичної допомоги, як комунального некомерційного підприємства передбачає впровадження нових підходів до управління підприємством: стратегічне планування та управління фінансами, управління персоналом, впровадження клієнтського сервісу та ефективної системи зовнішніх комунікацій. Необхідно привести матеріально-технічну базу КНП у відповідності до табелю оснащення, встановити медичну інформаційну систему, що дозволить перейти до електронних сервісів надання послуг первинної медичної допомоги для пацієнтів/клієнтів.
Необхідно забезпечити громаду кваліфікованими медичними кадрами через відповідну систему навчання лікарів ПМД (сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів) та втілити нові підходи до управління практиками через партнерські відносини із медичними закладами вторинної та третинної ланки медицини, соціальними службами, профілактичними, фізкультурними та спортивними закладами, реабілітаційними центрами, Центрами здоров’я усіх форм власності тощо.
Важливо провести відповідну інформаційну компанію серед населення щодо зміни ролі лікаря ПМД на роль агенту сім’ї у питаннях профілактики та лікування. Вкрай необхідно організувати ефективну системи профілактики захворювань та громадського здоров’я через популяризацію спорту.
            Реформа вторинної ланки медицини передбачає створення госпітального округу і для її ефективного впровадження необхідно забезпечити активну діяльність Госпітальної ради, провести оптимізацію функцій щодо надання медичної допомоги між учасниками госпітального округу, визначити види та обсяги медичної допомоги, що будуть надаватись закладами охорони здоров’я вторинної ланки медицини та провести їх реорганізацію (в тому числі перепрофілювання) з врахуванням фінансових потреб на проведення відповідних заходів.
Розбудова якісної спортивної інфраструктури та активізація регіональних та міжнародних змагань покращить привабливість громади для молоді та туристів із інших регіонів України та зарубіжжя.
 
Оперативна ціль Оперативне завдання / сфера реалізації проектів
С.4.1. Створення ефективної системи надання ПМД
  1. Створення ефективної структури та управління ЦПМСД на принцип доступності (амбулаторії, матеріально-технічне забезпечення, забезпечення персоналом)
  2. Забезпечення кадрами, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів (лікар ПМД – сімейний лікар)
  3. Осучаснення сервісу, орієнтованого на потреби пацієнта, запровадження стандартів пацієнтського сервісу
  4. Обладнання відкритого та комфортного простору рецепцій, впровадження медичної інформаційної системи та надання електронних сервісів (електронна черга тощо)
С.4.2. Розбудова ефективної системи вторинної ланки медицини
  1. Участь у роботі Госпітальної ради
  2. Визначення маршрутів пацієнтів в межах госпітального округу
  3. Оптимізація функцій щодо надання медичної допомоги між учасниками госпітального округу, визначення видів та обсягу медичної допомоги, що має надаватись закладами охорони здоров’я
  4. Реорганізація (в тому числі перепрофілювання) закладів охорони здоров’я, оцінка фінансових потреб на проведення реорганізації.
  5. Автономізація закладів вторинної ланки медицини, визначення переліку медичних послуг, забезпечення заклади медичними кадрами, матеріально – технічне забезпечення, встановлення інформаційно-комунікаційних систем.
С.4.3. Розбудова мережі сучасних спортивних закладів та споруд 1. Вдосконалення спортивного розвитку та самореалізації дітей, молоді, населення середнього та пенсійного віку.
2. Облаштування спортивних залів матеріально-технічною базою.
3. Участь у всеукраїнських та регіональних спортивних змаганнях, турнірах тощо.
4. Створення футбольних полів із штучним покриттям.
5. Облаштування сучасних спортивних закладів, відкриття спортивних секцій.
С.4.4.Здоровий спосіб життя 1. Профілактика соціальних захворювань (СНіД, наркоманія, алкоголізм, туберкульоз).
2. Покращення громадського здоров’я, співпраця з закладами культури та спорту, профілактика захворювань.
3. Організація спортивних майданчиків для розвитку різноманітних спортивних дисциплін та занять з фізичної культури.
4. Просвітницька кампанія серед населення щодо здорового способу життя та сучасні підходи і методи профілактики та попередження захворювань.
5. Реалізація молодіжних ініціатив щодо здорового способу життя, молодіжних акцій, флешмобів, нових видів спорту, тощо.
 
 

 
< >Стратегічна екологічна оцінка Стратегіїсхвалила методологію проведення СЕО;провела SWOT-аналіз екологічної ситуації в місті;проаналізувала тренди стану довкілля міста;провела аналіз відповідності цілей Стратегії регіональним екологічним цілям;здійснила експертну оцінку ймовірного впливу Стратегії на складові довкілля;підготувала рекомендації до стратегічних і оперативних цілей Стратегії та до окремих оперативних завдань Стратегії.6.                Узгодження основних положень Стратегії з іншими стратегічними документами регіонуРішенням Сумської обласної ради від 4 квітня 2015 року затверджено Стратегію розвитку Сумської області на період до 2020 року.
Стратегія передбачає: покращення якості життя кожного члена суспільства, стабільне зростання людського капіталу: піклування про її здоров’я, освіту, умови проживання, якісні комунальні та соціальні послуги, комфортне урбаністичне середовище, належні умови для працевлаштування, охорона природного середовища та багато інших складових, що впливають на стан людського потенціалу суспільства.
Підвищення конкурентоспроможності ключових галузей регіональної економіки, використання підвищення внутрішнього попиту на продукцію металургії, машинобудування, світового попиту на продукти харчування будуть досягатися шляхом диверсифікації економіки малих міст і сільських районів через розвиток переробної промисловості на місцевій сировині; підвищення інноваційності виробництв через розвиток наукового потенціалу області, створення індустріальних парків на умовах державної підтримки, через комерціалізацію науки; розвиток нових місцевих і регіональних продуктів і послуг, зокрема у сфері рекреації та туризму; розвиток інфраструктури підтримки бізнесу.
Економічне зростання сільських територій дотягатиметься через диверсифікацію продукції, впровадження інтенсивних технологій, економічну взаємодію та просвітництво; розвиток кооперації, малого та середнього бізнесу, просування продукції на зовнішні ринки, залучення інвестицій; зміцнення людського капіталу, підвищення прибутків і якості послуг, інтенсифікацію взаємодії з міськими територіями, а отже, – підвищення якості життя сільського населення.
Стратегією розвитку Сумської області на період до 2020 року передбачені стратегічні цілі:
< >Розвиток економічного потенціалу регіону.Розвиток сільських територій.Розвиток людського капіталу.
С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
С.2. Розвиток культурного простору  та збереження культурної спадщини
С.3. Розвиток туризму
С.4. Здорова та спортивна громада

7.   Моніторинг і впровадження Стратегії

З початку роботи зі стратегічного планування було наголошено на важливості впровадження та моніторингу реалізації Стратегії розвитку міста. В цьому розділі Стратегії описано систему моніторингу її виконання та систему індикаторів (результатів) впровадження (кількісні та якісні). Наскільки успішним виявиться реалізація Стратегії залежатиме від позитивних економічних, соціальних, просторових змін, що впливають на досягнення цілей.
У роботі над Стратегією брали участь жінки та чоловіки: представники бізнесу, органу місцевого самоврядування, освітніх установ, громадських та інших організацій, що забезпечує реалістичність її виконання та довіру до неї з боку громади.
Для забезпечення належного рівня відповідальності за реалізацію Стратегії, необхідно створити систему моніторингу її реалізації. Така система має включати Орган з моніторингу – Комітет з управління впровадженням Стратегії та Документ – Положення про систему моніторингу впровадження Стратегії.
Забезпечення реалізації – це управлінське завдання, яке передбачає контроль за діяльністю численних організацій, які задіяні у процесі впровадження Стратегії. Цим має займатись Комітет з управління впровадженням, створений за принципом гендерної збалансованості з представників органу місцевого самоврядування, громадськості, бізнесу (міський голова та його заступники, керівники управлінь і відділів міськвиконкому, приватні підприємці, представники об’єднань громадян). Питання впровадження проектів і заходів Стратегії мають належати виключно до компетенції Комітету з управління впровадженням. Саме Комітет з управління впровадженням Стратегії є відповідальним за забезпечення актуальності та реалістичності стратегічних і оперативних цілей та за їх досягнення.
У ході моніторингу Стратегії вирішуються такі завдання:
< >контроль за реалізацією Стратегії в цілому;оцінка ступеню досягнення прогресу за стратегічними напрямами, виконання стратегічних і оперативних цілей, надання інформації для корегування цілей;підтримка в робочому стані системи стратегічного планування.Моніторинг базується на розгляді обмеженого числа відібраних показників (індикаторів) за кожним зі стратегічних напрямів і аналізі досягнення запланованих результатів.
Для моніторингу результативності та ефективності впровадження Стратегії розробляється система індикаторів. Індикатори потрібно розділяти на індикатори досягнення стратегічного бачення; напрямів розвитку; стратегічних, оперативних цілей; виконання завдань і проектів. Можна обмежитись розробкою індикаторів досягнення Стратегічних цілей.
Рівні моніторингу:
< >Ефективність впровадження окремого проектуРівень досягнення стратегічних і оперативних цілейСтупінь просування за стратегічними напрямами розвиткуСтан розвитку громади – досягнення стратегічного баченняПідсумки моніторингу підводяться один раз на півроку у вигляді піврічних звітів. Фіксуються та аналізуються: а) ступінь виконання кожного завдання проектах; б) невиконані завдання, причини відхилення, пропозиції; в) дані за індикаторами, що відображають результат реалізації проектів; г) оцінка потреб у фінансуванні; д) пропозиції щодо вдосконалення діючої системи моніторингу.
Пропозиції з корегування Стратегії за стратегічними та оперативними цілями, проектами та завданнями можуть вноситися:
< >членами Комітету з управління впровадженням Стратегії;депутатами міської ради;зацікавленими організаціями, установами, громадськими організаціями та мешканцями.Загальні показники
Обсяги фактичних доходів місцевого бюджету на одного мешканця
Обсяги фактичних видатків місцевого бюджету на одного мешканця
Середня місячна заробітна плата (розмежовані за статтю дані)
Обсяг інвестицій в основний капітал
Загальний обсяг експорту
Чисельність населення, зайнятого у всіх сферах економіки (розмежовані за статтю дані)
Стратегічний напрям А
Частка промислової продукції, виробленої малими підприємствами в загальному обсязі
Кількість новостворених робочих місць (розмежовані за статтю дані)
Кількість малих та середніх підприємств на 10 тис. осіб населення
Кількість проведених заходів за участю визначеного кола Спілки експортерів, кластерів
Кількість реалізованих інвестиційних проектів
6.
Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста на душу населення
7.
Обсяг реалізованої промислової продукції на душу населення
8.
Обсяг залучених коштів МТД
Стратегічний напрям В
9.
Економія бюджетних коштів в результаті впровадження енергоефективних заходів
10.
Економія енергетичних ресурсів в результаті впровадження енергоефективних заходів
11.
Обсяги коштів МТД, кредитів, інвестиційних ресурсів фінансових установ в проекти енергоефективності, залучені містом
12.
Обсяги коштів залучених населенням в рамках «теплих кредитів»
13.
Зменшення / збільшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря стаціонарними та пересувними джерелами забруднення
14.
Кількість осіб, залучених до заходів з екологічної освіти (розмежовані за статтю дані)
Стратегічний напрям C
22.
Кількість створено нових місць відпочинку
23.
Кількість спортивних споруд та об'єктів введених в експлуатацію
24.
Кількість розроблених туристичних маршрутів
25.
Кількість відвідувачів / туристів з інших регіонів України (розмежовані за статтю дані)
26.
Кількість подій (фестивалів, конференцій, святкувань) на рік
27.
Кількість громадян, охоплених спортивними секціями (розмежовані за статтю дані)
28.
Кількість змагань усіх рівнів, в яких взяли участь вихованці спортивних секцій міста
29.
Кількість конкурсів, фестивалів усіх рівнів, в яких взяли участь вихованці творчих колективів міста
30.
Кількість створених інфраструктурних об’єктів
 

 
 

 Додаток 2

 
 
План реалізації Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на період 2019 -  2021 роки
  
 
 
 
 
 
 

Надпись: м. Тростянець 2019 р.
 
 
 
 
 
 
 

 
План реалізації Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на період 2019-2021 роки розроблено в рамках проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної республіки Німеччини і Європейським Союзом.
 
 
 
Проект GIZ  сприяє у розробленні стратегічних та програмних документів територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ, що передбачає цілий комплекс практичних заходів, результатом яких стане розроблення проектів стратегій розвитку територіальних громад, планів заходів з їх реалізації та відповідних систем моніторингу.
Це  важливий напрям у діяльності та розвитку територіальних громад, адже якісна планувальна документація є основою для розвитку територій та сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності, залученню додаткових ресурсів, в т.ч. інвестицій.
 
 
 
 

 
Зміст
 
1. Методологія плану реалізації стратегії . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
2. Програма 1. Інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
8
  2.1. Загальна характеристика Програми 1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
  2.2. Обсяги фінансування та терміни впровадження проектів Програми 1 . . . . . . . 9
  2.3. Каталог проектів Програми 1 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10
    2.3.1. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.1. Ефективна інфраструктурна підтримка бізнесу та просування експорту . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
 
10
    2.3.2. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.2. Розвиток трудового потенціалу. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .    
14
    2.3.3. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території . . . . . . . .  
17
    2.3.4. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
 
23
  2.4. Показники оцінки реалізації Програми 2. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25
3. Програма 2. Екологічна чиста, безпечна та енергоефективна громада. . . . . . . . 27
  3.1. Загальна характеристика Програми 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 27
  3.2. Обсяги фінансування та терміни впровадження проектів Програми 2 . . . . . . 29
  3.3. Каталог проектів Програми 2 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 30
    3.3.1. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади . . . .  
30
    3.3.2. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура  . . . . . . . . . . . . .. . . . .  
37
    3.3.3. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади. . . . . . . . . . . . . . .  
40
    3.3.3. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.4. Ефективна система безпека громади. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
45
  3.4. Показники оцінки реалізації Програми 2. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 48
4. Програма 3. Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку кожного громадянина . . . . . . . . . . . . . . . .  
51
  4.1. Загальна характеристика Програми 3 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 51
  4.2. Обсяги фінансування та терміни впровадження проектів Програми 3 . . . . . . 52
  4.3. Каталог проектів Програми 3 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 53
    4.3.1. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля. . . . . . . . . . . . . . .  
53
    4.3.2. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини  
55
    4.3.3. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.3. Розвиток туризму. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
57
    4.3.4. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.4. Здорова та спортивна громада. . . . . . . . . . . . . . . . . . .  . . . . . . . . . . . . . .  
60
  4.4. Показники оцінки реалізації Програми 3. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 66
5. Моніторинг виконання плану реалізації Стратегії . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 69
6. Додатки. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 70
 

Каталог технічних завдань проектів
 
А.1.1.1. Створення та розвиток Агенції місцевого розвитку. . . . . . . . . . . . . . . . 10
А.1.2.1. Інвентаризація та створення реєстру вільних приміщень (будівель) та земельних ділянок. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
11
А.1.4.1. «Купуй Тростянецьке» (розширення економічних зв’язків МСП експортерів). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
12
А.1.5.1. Створення Координаційної ради з питань підприємництва. . . . . . . . . . 13
А.2.1.1. Моніторинг регіонального ринку праці. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14
А.2.1.2. Забезпечення малого та середнього підприємництва (МСП) необхідними кадровими ресурсами. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
15
А.2.3.1. Громадська активна молодь. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16
А.3.1.1. Розроблення генеральних планів з планами зонування території населених пунктів громади. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
17
А.3.1.2. Розроблення детальних планів територій. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 18
А.3.2.1. Розробка бренду та маркетингової стратегії. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 19
А.3.3.1. Розвиток інвестиційних можливостей Тростянецької міської ОТГ. . . . . . . . . . 20
А.3.4.1. Подальший розвиток індустріального парку «Тростянець». . . . . . . . . . 21
А.4.1.1. Сприяння створенню сільськогосподарських сімейних ферм. . . . . . . . . . 23
А.4.1.2. Сприяння створенню заготівельних обслуговуючих кооперативів. . . . . 24
А.4.2.1. Проведення інвестиційного Форуму «Тростянець діловий». . . . . . . . . . . 24
В.1.1.1. Створення системи енергоменеджменту та енергомоніторингу Тростянецької ОТГ. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
30
В.1.1.2. Забезпечення житлового фонду громади та бюджетних установ приладами обліку спожитих енергоресурсів. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
31
В.1.2.1. Проведення енергетичного аудиту будівель освіти, охорони здоров’я та інших бюджетних закладів громади. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
32
В.1.2.2. Проведення енергетичного аудиту багатоквартирних будинків громади. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
33
В.1.3.1. Створення Центру енергоефективності та сталого розвитку Тростянецької громади. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
34
В.1.3.2. Проведення у громаді Днів сталої енергії. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 35
В.1.4.1. «Чиста громада – здорове майбутнє» 36
В.2.1.1. Геліосистеми та сучасні теплофікаційні матеріали для опалення будівель бюджетної сфери громади. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
37
В.2.2.1. Реконструкція та оптимізація системи водопостачання. . . . . . . . . . . . 37
В.2.2.2. Реконструкція каналізаційних колекторів. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 38
В.2.3.1. Реконструкція об’єктів централізованого теплопостачання. . . . . . . . . 38
В.2.4.1. Модернізація мережі вуличного освітлення. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39
В.3.1.1. Нове будівництво автомобільної дороги комунального значення до с.Кам’янка. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
40
В.3.2.1. Розвиток велосипедної інфраструктури в Тростянецької ОТГ. . . . . . . 40
В.3.3.1. Заходи з озеленення громади. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 42
В.3.4.1. Облік та регулювання чисельності безпритульних тварин. . . . . . . . . . . 43
В.3.5.1. Розчистка, відновлення водності, поліпшення екологічного стану й підтримання сприятливого гідрологічного режиму річок та озер. . . . .  
44
В.4.1.1. Активна робота Робочої групи з безпеки для найвищого рівня взаємодії усіх зацікавлених сторін. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
45
В.4.3.1. Встановлення системи міського відеоспостереження. . . . . . . . . . . . . . . 46
В.4.3.2. Встановлення системи відеоспостереження в шкільних закладах. . . . . 46
В.4.4.1 «Превентивне виховання дітей. і молоді Тростянецької ОТГ». . . . . . . . 47
С.1.3.1. Створення модернових творчих просторів для розвитку дітей та молоді. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
53
С.2.1.1. Трансформація публічних бібліотек у сучасні креативні, інформаційно-дозвіллєві центри для кожного «Новітня бібліотека». .  
55
С.2.2.1. Мистецька та фестивальна громада. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 56
С.3.1.1 Створення інформаційно-туристичного центру. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 57
С.3.1.2. Скіфські кургани – історична спадщина. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 58
С.3.1.3. Туристичні сплави на байдарках по р.Ворскла. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 59
С.4.1.1. Створення ефективної системи менеджменту первинної ланки медицини та забезпечення кваліфікованими кадрами. . . . . . . . . . . . . . . .  
61
С.4.1.2. Створення Школи здоров’я молоді Тростянецької громади. . . . . . . . . . 62
С.4.2.1. Впровадження сучасного електронного управління закладами вторинної ланки медичної допомоги. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
63
С.4.3.1. Реконструкція стадіону ім.В.Куца. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 63
С.4.3.2. Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям (запасне футбольне поле розміром 80х40м). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  
64
С.4.4.1. Спорт для всіх. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 65
 
  1. Методологія підготовки Плану реалізації Стратегії
 
Стратегія розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на період до 2030 року спрямована на вирішення спільних проблем і реалізації спільних завдань щодо ефективного розвитку продуктивних сил громади, раціональне використання ресурсного потенціалу, створення комфортних умов життя населення, забезпечення екологічної безпеки та вдосконалення територіальної організації суспільства. Це досягається через спільну реалізацію інтересів влади, громади та бізнесу.
Стратегією визначено стратегічні, оперативні цілі та завдання щодо соціально-економічного розвитку громади до 2030 року, спрямовані на досягнення стратегічного бачення його майбутнього.
Стратегією передбачається досягнення збалансованого економічного розвитку громади. Вона ґрунтується на принципах забезпечення рівних прав та можливостей для мешканців і мешканок громади. Економічний розвиток як процес стратегічного партнерства допомагає прискоренню зростання продуктивності місцевої економіки через стимулювання інвестицій у нові й існуючі підприємства з високим потенціалом до зростання та створення умов для цього розвитку на тривалий період.
Реалізація Стратегії ґрунтуватиметься на переході до системного та збалансованого планування на основі проектного підходу. Проектний підхід передбачає співпрацю представництв територіальних підрозділів центральних органів влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості для уникнення дублювання або надмірної уваги до тих чи інших проблем та напрямів розвитку територіальної громади.
Реалізація Стратегії розвитку передбачає чотири етапи, які визначатимуться відповідними Планами реалізації:
  • Перший етап – 2019 - 2021 роки;
  • Другий етап – 2022 - 2024 роки;
  • Третій етап – 2025 - 2027 роки;
  • Четвертий етап – 2028 - 2030 роки.
План заходів з реалізації Стратегії розвитку потребує забезпечення наявними фінансовими ресурсами в межах реальних можливостей місцевого бюджету та залучення додаткових ресурсів через Державний фонд регіонального розвитку, оскільки розроблений у відповідності із стратегічними цілями Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року та з урахуванням основних положень Закону України «Про засади державної регіональної політики».
Програми Плану реалізації Стратегії повністю співпадають зі стратегічними напрямами розвитку громади:
  • Програма 1 відповідає напряму розвитку міста А. Інвестиційна приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом.
  • Програма 2 відповідає напряму розвитку міста В. Енергетична чиста, безпечна та енергоефективна громада.
  • Програма 3 відповідає напряму розвитку міста С. Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку кожного громадянина
На операційному рівні кожна з чотирьох Програм складається зі стратегічних і оперативних цілей. Стратегічні цілі розвитку передбачають тривалий період реалізації, ґрунтуються на визначенні шляхів подолання ключових проблем, тому залишатимуться релевантними після завершення першого програмного циклу, визначеного цим Планом реалізації.
Вибір стратегічних цілей ґрунтувався на порівняльних перевагах і дієвому використанні визначених можливостей розвитку для подолання слабких сторін і проблем розвитку, а також пом’якшення ризиків.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Стратегічні напрями розвитку
Програма 1.
Інвестиційна приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом
 
Програма 2.
 Екологічно чиста, безпечна, енергоефективна громада
 
Програма 3.
Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із модерновими просторами для розвитку кожного громадянина
Стратегічні цілі
А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
 
А.2. Розвиток трудового потенціалу
 
В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура
С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини
А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади  
С.3. Розвиток туризму
А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів  
В.4. Ефективна система безпеки громади
 
 
С.4. Здорова та спортивна громада
 
Схема Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади
Принципи збалансованого розвитку включені в усі компоненти Плану реалізації Стратегії. Збалансованість вимагає інтеграції та балансування економічних, територіальних, соціальних і екологічних цілей. До Плану реалізації Стратегії увійшли проектні пропозиції, які мають першочергове значення для розвитку.
У ході підготовки Плану реалізації Стратегії максимально широко використовувалися методологічні підходи та інструменти для стратегічного й оперативного планування, що застосовуються в країнах ЄС, з урахуванням особливостей України:
  • було оголошено збір проектних пропозицій, які пройшли громадське обговорення;
  • проведено оцінювання проектних пропозицій з точки зору важливості для громади, виконуваності, рівня впливу на громаду.
План реалізації Стратегії є результатом консенсусу між потребами громади та її реальними можливостями.
  1. Програма 1. «Інвестиційна приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом»
    1. Загальна характеристика Програми 1.
Мета реалізації Програми 1 – підвищення іміджу Тростянецької міської об’єднаної громади, як території, привабливої для інвестування, розробка та впровадження маркетингових заходів з залучення інвестицій, в першу чергу до екологічно-нешкідливих виробництв; ефективної роботи індустріального парку, забезпечення розширення виробництва та реалізацію якісної конкурентоспроможної продукції, освоєння нових видів продукції, підвищення якості та ефективності виробництва з орієнтацією на потреби внутрішнього ринку та збільшення експортного потенціалу, вироблення сильної місцевої політики, спрямованої на створення сприятливого бізнес-середовища.
Завдання програми:
 
  1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту.
  2. Розвиток трудового потенціалу.
  3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території.
  4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів.
 
Програма 1. Інвестиційно приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом
Стратегічні цілі
А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту
 
 
А.2. Розвиток трудового потенціалу
 
А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території
 
А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів
Операційні цілі
А.1.1. Інституційна підтримка підприємництва  
 
А.2.1. Ефективна система підготовки та перепідготовки кадрів для підприємництва на базі  Центру
 
А.3.1.Сучасне просторове планування
А.4.1. Сприяння підвищенню продуктивності сільгоспвиробництв
А.1.2. Інформаційна підтримка підприємництва  
 
А.3.2. Розробка бренду та маркетингової стратегії громади
 
А.4.2. Підтримка виставкової та ярмаркової діяльності
А.1.3. Підготовка спеціалістів з місцевого економічного розвитку  
 
А.2.2. Поглиблення співпраці навчальних закладів та бізнесу
 
А.4.3. Маркетингова підтримка місцевих виробників «Тростянець діловий»
А.1.4. Створення Спілки експортерів малих і середніх підприємств А.3.3. Підготовка  якісних інвестиційних продуктів
 
 
А.4.4. Впровадження фінансових та матеріальних стимулів підтримки місцевого товаровиробника
А.1.5. Активна діалогова платформа з питань підприємництва
 
А.2.3. Створення умов для розвитку бізнес здібностей молоді А.3.4. Розвиток індустріального парку «Тростянець»
Схема стратегічних і оперативних цілей Програми 1.

 
У запланований період планується реалізувати проекти та спрямувати зусилля на подолання проблем, які перешкоджають розвитку бізнесу в місті, а саме:
  •  Низький рівень професійних знань і досвіду підприємців-початківців щодо умов започаткування та ведення підприємницької діяльності;
  •  Недостатня розвиненість інфраструктури підтримки МСП;
  •  Низький рівень впровадження інноваційних технологій, «зеленого» бізнесу;
  •  Низька підприємницька активність населення;
  •  Обмежені можливості ресурсного та інформаційного забезпечення підприємництва;
  •  Низький рівень розвитку експорту в сегменті МСП;
  •  Епізодичний характер взаємозв’язків МСП і влади з питань розвитку підприємництва, складність, зарегульованість процедур;
  • Відсутність систематизованої актуальної інформації для підприємців;
  •  Відсутність системної роботи з проведення семінарів-тренінгів для підприємців, зокрема з питань ЗЕД;
  •  Недостатність фінансових ресурсів у МСП, відсутність доступу та висока вартість кредитних ресурсів;
  •  Обтяжливість, висока вартість процедур сертифікації для МСП;
  •  Нестача інформації щодо потенційних ринків;
  •  Низька конкурентоспроможність МСП, брак бізнес- партнерів;
  •  Невідповідність фахового рівня персоналу потребам бізнесу, дефіцит кваліфікованих трудових ресурсів;
  •  Негативний імідж підприємництва;
  •  Відсутність маркетингової стратегії та бренду громади.
Планується реалізація 15 проектів за чотирма стратегічними цілями: А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту. А.2. Розвиток трудового потенціалу. А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території. А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів.
  1. Обсяги фінансування та терміни впровадження проектів Програми 1. «Інвестиційна приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом»
 
Проекти за стратегічними цілями Термін реалізації Бюджет, тис. грн.
2019 2020 2021 Всього
А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнеса та просування експорту
А.1.1.1. Створення та розвиток Агенції місцевого розвитку 2020-2021 0 100,0 150,0 250,0
А.1.2.1. Інвентаризація та створення реєстру вільних приміщень (будівель) та земельних ділянок 2020 0 100,0 0 100,0
А.1.4.1. «Купуй Тростянецьке» (розширення економічних зв’язків МСП експортерів) 2019-2021 50,0 150,0 150,0 350,0
А.1.5.1. Створення Координаційної ради з питань підприємництва 2020-2021 0 80,0 100,0 180,0
Всього за стратегічною ціллю А.1. 50,0 430,0 400,0 880,0
А.2. Розвиток трудового потенціалу
А.2.1.1. Моніторинг регіонального ринку праці 2019-2021 50,0 100,0 100,0 250,0
А.2.1.2. Забезпечення малого та середнього підприємництва (МСП) необхідними кадровими ресурсами 2020-2021 0 100,0 100,0 200,0
А.2.3.1. Громадська активна молодь 2019-2021 50,0 60,0 60,0 170,0
Всього за стратегічною ціллю А.2.   100,0 260,0 260,0 620,0
А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території
А.3.1.1. Розроблення генеральних планів з планами зонування території населених пунктів громади 2019-2021 450,0 380,0 500,0 1 330,0
А.3.1.2. Розроблення детальних планів територій 2019-2021 130,0 170,0 200,0 500,0
А.3.2.1. Розробка бренду та маркетингової стратегії 2020-2021 0 50,0 100,0 150,0
А.3.3.1. Розвиток інвестиційних можливостей Тростянецької ОТГ 2019-2021 15,0 50,0 70,0 135,0
А.3.4.1. Подальший розвиток індустріального парку «Тростянець» 2019-2021 20,0 150,0 250,0 420,0
Всього за стратегічною ціллю А.3.   615,0 800,0 1 120,0 2 535,0
А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів
А.4.1.1. Сприяння створенню сільськогосподарських сімейних ферм 2020-2021 0 100,0 200,0 300,0
А.4.1.2. Сприяння створенню заготівельних обслуговуючих кооперативів 2020-2021 0 200,0 200,0 400,0
А.4.2.1. Проведення інвестиційного Форуму «Тростянець діловий» 2019-2021 50,0 70,0 80,0 200,0
Всього за стратегічною ціллю А.4.   50,0 370,0 480,0 900,0
Всього за Програмою 1   815,0 1 860,0 2 260,0 4 935,0
 
Загальна кількість проектів та обсяги їх фінансування
2019 2020 2021
Кількість проектів 8 15 15
Обсяг фінансування Програми 1, тис. грн 815,0 1 860,0 2 260,0
 
 
  1. Каталог проектів Програми 1. «Інвестиційна приваблива громада із розвиненим експортно-орієнтованим бізнесом»
    1. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнеса та просування експорту
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
А.1.1. Інституційна підтримка підприємництва / Створення Агенції місцевого розвитку або організація роботи Агенції місцевого розвитку
Назва проекту: А.1.1.1. Створення та розвиток Агенції місцевого розвитку
Цілі проекту: Забезпечення конкурентних умов для залучення інвестицій; підтримка розвитку малого та середнього бізнесу; розвиток сільської місцевості та сільського господарства; розробка, пошук фінансування і впровадження проектів розвитку ОТГ; розвиток Індустріального парку «Тростянець», розвиток туризму; прогнозування і визначення перспектив подальшого економічного розвитку ОТГ.
Територія впливу проекту: Тростянецька міська ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 1500 осіб
Стислий опис проекту: Створення відповідної інституції на засадах партнерства між приватним, державним і громадським секторами забезпечить комплексне розуміння та вирішення проблем громади. Основним завданням Агенції стане економічний розвиток ОТГ шляхом залучення інвестицій на територію індустріального парку «Тростянець» та популяризації інших перспективних інвестиційний майданчиків як на внутрішньому так і зовнішньому просторі. Агенція виконуватиме функції керуючої компанії та виступатиме інноваційним інструментом в розвитку громади.
Очікувані результати: - зареєстровано комунальне підприємство Агенція місцевого економічного розвитку;
- визначено мету та ключові напрямки діяльності Агенції відповідно до Стратегії розвитку ОТГ;
- визначено юридичну форму, засновників та джерела фінансування Агенції;
- розроблено та затверджено статут Агенції;
- сформовано кваліфіковану команду фахівців з економічного розвитку та проектного менеджменту на базі Агенції.
Ключові заходи проекту: - розробка проектів на залучення фінансування для ОТГ;
- розробка послуг Агенції та їх впровадження;
- участь у міжнародних інвестиційних форумах;
- підготовка якісних інвестиційних проектів розвитку ОТГ.
Період здійснення: 2020 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 100,0 150,0 250,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, державний бюджет, партнери проекту
Ключові потенційні учасники проекту: Тростянецька міська рада, Агенція місцевого розвитку
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.1.2. Інформаційна підтримка підприємництва
Назва проекту: А.1.2.1. Інвентаризація та створення реєстру вільних приміщень (будівель) та земельних ділянок
Цілі проекту: Інвентаризація та створення реєстру вільних будівель/споруд/приміщень та земельних ділянок, які не використовуються з метою розширення можливостей їх використання для ведення підприємницької діяльності
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Підприємці Тростянецької  об’єднаної територіальної громади, у тому числі підприємці – початківці, навколо 1000 осіб
Стислий опис проекту: Одним із важливих напрямів  планування є дослідження та можливості використання вільних промислово-складських приміщень, будівель і споруд та земельних ділянок, які не використовуються, але можуть використовуватися для ведення підприємницької діяльності.
Промоція наявних вільних приміщень та земельних ділянок допоможе місцевому підприємцю, або інвестору  визначити потенційні об'єкти для інвестування. Необхідно дослідити та створити реєстр вільних земельних ділянок та реєстр нерухомості.  Розроблені реєстри  розміщуються на офіційному сайті Тростянецької міської ради, який постійно оновлюється та доповнюється.
Очікувані результати: 1.Досліджено приміщення, будівлі і споруди, які не використовуються
2.Визначено потенційні об'єкти для інвестування
3.Створено реєстр вільних приміщень та об’єктів
4 Залучено  інвестиції у реальний сектор економіки громади
5.Створено реєстр вільних земельних ділянок
6. Оприлюднення на офіційному сайті створених реєстрів
Ключові заходи проекту: 1.Створення постійно діючої інвентаризаційної комісії з визначення земельних ділянок, будівель і споруд, які не використовуються
2.Проведення інвентаризації земельних ділянок
3.Проведення інвентаризації будівель і споруд, які не використовуються
4.Створення реєстру вільних земельних ділянок
5.Створення реєстру будівель і споруд, які не використовуються
6.Супровід та оновлення реєстрів
7.Промоція бази даних для залучення інвестицій
Період здійснення: 2020 рік
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 100,0 0 100,0
Джерела фінансування: Міжнародна технічна допомога, міський бюджет, приватні кошти
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, підприємці громади, Агенція місцевого розвитку
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
А.1.4. Створення Спілки експортерів малих і середніх підприємств
Назва проекту:
 
А.1.4.1. “Купуй Тростянецьке (розширення економічних зв’язків МСП експортерів)
Цілі проекту:
 
Підтримка місцевого виробника та просування продукції місцевого виробництва на зовнішньому та внутрішньому ринку
Територія впливу проекту:
 
Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди  5 000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Вивчення можливостей співпраці у сфері підтримки експорту з партнерами. Пошук громад-партнерів закордоном, укладання угод з метою сприяння експорту. Проведення аудиту та коригування угод із зарубіжними містами-партнерами. Сприяння відкриттю дистрибуційних центрів місцевих виробників в інших містах України та за кордоном. Вивчення можливості співпраці у сфері підтримки експорту з громадами діаспори. Організація та проведення форуму для просування продукції місцевого експорту
Реалізація проекту дозволить забезпечити сприятливі умови для збільшення обсягів виробництва та реалізації якісних товарів (послуг) місцевого виробництва. Забезпечить формування економічного патріотизму та відчуття соціальної відповідальності мешканців міста за результати розвитку громади
Очікувані результати:
 
Збільшення обсягів реалізації місцевих товарів за цінами  виробників у торговельній мережі громади.
Вивчення можливостей співпраці у сфері підтримки експорту з партнерами. Пошук громад-партнерів закордоном, укладання угод з метою сприяння експорту. Проведення аудиту та коригування угод із зарубіжними містами-партнерами. Сприяння відкриттю дистрибуційних центрів місцевих виробників в інших містах України та за кордоном. Вивчення можливості співпраці у сфері підтримки експорту з громадами діаспори. Організація та проведення форуму для просування продукції місцевого експорту
Ключові заходи проекту:
 
  • Співпраця із торгівельними мережами
  • Організація інформаційних компаній для поширення інформації про економіку Тростянецької ОТГ.
  • Виготовлення та поширення серед виробників   логотипів Тросятнецької ОТГ.
  • Підготовка та поширення  в інтернет просторі  тематичних каталогів  місцевих виробників 
  • Пошук потенційних громад-партнерів. Проведення консультацій.
  • Розробка концепції відкриття дистрибуційних центрів (ДЦ).
  • Складання кошторису відкриття ДЦ.
  • Здійснення організаційного та матеріально-технічного забезпечення  та проведення інформаційної кампанії  та форуму « Купуй Тростянецьке»
  • Проведення тематичних семінарів
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
50,0 150,0 150,0 350,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, міжнародні донорські кошти
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, підприємці, Агенція місцевого розвитку
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.1.5. Активна діалогова платформа з питань підприємництва в громаді
Назва проекту: А.1.5.1. Створення Координаційної ради з питань підприємництва
Цілі проекту: Координаційної ради з питань підприємництва створюється  з метою координація роботи органу місцевого самоврядування та громадських організацій підприємців у запровадженні єдиної державної та регуляторної політики у сфері підприємництва та  створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва на території громади, підвищення іміджу підприємницької діяльності.
Територія впливу проекту: Тростянецька міська ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 1500 осіб
Стислий опис проекту: Робота Координаційної ради з питань підприємництва при міській раді направлена на: обговорення спірних питань у сфері підприємницької діяльності, надання рекомендацій щодо їх вирішення та розв'язання, сприяння розвитку підприємницької ініціативи, вивчення досвіду підприємців зарубіжних країн, розгляд проектів програм розвитку підприємництва на території ОТГ та аналізу їх виконання.
Надання інформаційної та консультаційної допомоги суб’єктам підприємницької діяльності.
Обговорення спільних проектів і програм розвитку підприємницької діяльності. Популяризація ефективної громадсько-корисної підприємницької діяльності, відродження кращих традицій підприємництва.
Очікувані результати: Підвищення рівня знань суб’єктів підприємницької діяльності щодо ведення бізнесу, можливих ринків збуту, розробка програм підтримки бізнесу.
Сприяння розвитку зовнішньоекономічної діяльності малих і середніх підприємств.
Захист інтересів підприємців та їх об'єднань.
Ключові заходи проекту: - формування складу Координаційної ради;
- проведення круглих столів та робочих зустрічей за участі представників влади, бізнесу та профільних органів контролю для обговорення проблемних питань розвитку підприємництва;
- обговорення перспективних проектів та програм розвитку громади;
- відбір та реалізація інноваційних ідей.
Період здійснення: 2020 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 80,0 100,0 180,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, партнери проекту, МТД
Ключові потенційні учасники проекту: Координаційна рада при міській раді
 
2.3.2.   Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.2. Розвиток трудового потенціалу
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.2.1. Ефективна система підготовки та перепідготовки кадрів для підприємництва на базі  Центру зайнятості
Назва проекту: А.2.1.1. Моніторинг регіонального ринку праці
Цілі проекту: Постійне спостереження  за ринком праці  з метою створення системи ефективної взаємодії його учасників
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 1500 осіб
Стислий опис проекту: Моніторинг має охоплювати все зайняте та незайняте населення (як майбутній потенціал зайнятості), а також інші важливі складові ринку праці.
На основі моніторингу проводиться: визначення структури, стану і динаміки регіонального ринку праці; виявлення факторів, що впливають на ринок праці; оцінка наявності дисбалансу попиту і пропозиції в цілому по ринку й окремих професійних напрямках.
Це дозволить оперативно реагувати на будь-які зміни між попитом і пропозицією у сфері зайнятості та розробляти заходи, спрямовані на удосконалення ринку праці.
Очікувані результати: Одержання інформації, яка дозволить оперативно і грамотно реагувати на будь-які зміни між попитом і пропозицією у сфері зайнятості, а також планувати і реалізовувати активну політику на ринку праці, при необхідності – вносити корективи.
Ключові заходи проекту: Організація і проведення моніторингу ринку праці включає:
  • Постійне одержання інформації про поточний стан соціально-трудової сфери
  • Короткострокове прогнозування формування  основних  процесів соціально-трудової сфери.
  • Своєчасне виявлення змін соціально-трудової сфери і факторів, які спричиняють їх появу
  • Об’єднання потоків інформації від різних органів влади, які беруть участь у проведенні моніторингу.
  • Аналіз професійної структури громадян, які шукають роботу и вакансій, поданих до служби зайнятості
  • Аналіз включення до трудової діяльності випускників закладів професійної освіти
  • Аналіз працевлаштування  неповно-літних громадян
  • Аналіз звільнення робітників у зв’язку з скороченням чисельності або штату робітників, а також неповної зайнятості робітників.
  • Аналіз  і узагальнення існуючого стану ринку праці
  • Розробка і реалізація програми заходів, спрямованих на зниження напруги на ринку праці.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
50,0 100,0 100,0 250,0
Джерела фінансування: Міський бюджет
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, Центр зайнятості, підприємства; організації, які належать до різних галузей економіки і форм власності, розташовані на території громади
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.2.1. Ефективна система підготовки та перепідготовки кадрів для підприємництва на базі  Центру зайнятості
Назва проекту: А.2.1.2. Забезпечення малого та середнього підприємництва (МСП) необхідними кадровими ресурсами
Цілі проекту: Задоволення потреб бізнесу в необхідних кадрових ресурсах, подолання кадрового дефіциту, що відчувають МСП,  внесення змін до програм підготовки та перепідготовки фахівців, а також заявлення вакансій.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: 5000 осіб
Стислий опис проекту: З метою уточнення  потреб в персоналі, необхідних знаннях і навичках, важливо проведення регулярних зустрічей зацікавлених категорій: МСП, молоді,  міського центру зайнятості та міської ради. Підсумками таких зустрічей мають стати пропозиції щодо внесення змін до програм підготовки та перепідготовки фахівців, а також заявлення вакансій. Для покращання навичок співробітників МСП варто розробити та реалізувати низку тренінгів з психології підприємництва, бізнес-планування, маркетингу, фандрайзингу, управління інноваціями, енергоефективністю та конкурентоспроможністю.
Очікувані результати: 1. Підготовка рекомендацій та внесення змін до програм підготовки та перепідготовки фахівців, а також заявлення вакансій.
2. Проведення низки тренінгів з психології підприємництва, бізнес-планування, маркетингу, фандрайзингу, управління інноваціями, енергоефективністю та конкурентоспроможністю.
3. Підвищення рівня знань підприємців щодо володіння іноземними мовами
4. Розширення видів та фінансування громадських робіт службою зайнятості та використання цих можливостей СПД
Ключові заходи проекту: 1. Проведення зустрічей, круглих столів, семінарів із МСП, молоддю, міського центру зайнятості та міської ради
2. Підготовка рекомендацій та внесення змін до програм підготовки та перепідготовки фахівців, а також заявлення вакансій.
3. Проведення низки тренінгів  для СПД з психології підприємництва, бізнес-планування, маркетингу, фандрайзингу, управління інноваціями, енергоефективністю та конкурентоспроможністю.
4. Підвищення рівня знань підприємців щодо володіння іноземними мовами
Період здійснення: 2020 - 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 100,0 100,0 200,0
Джерела фінансування: Міжнародна технічна допомога, міський бюджет, приватні кошти
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, підприємці ОТГ
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.2.3. Створення умов для розвитку бізнес здібностей молоді
 
Назва проекту: А.2.3.1 .«Громадсько активна молодь»
Цілі проекту: Підвищення соціальної активності молодіжі громади
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 8 000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Проект спрямований на залучення дітей та молоді до діяльності громадських організацій як шлях самореалізації особистості, як добровільне об’єднання дітей  та молоді з метою вирішення для них проблем, надання допомоги, захист прав та інтересів молоді
Очікувані результати:
 
1.Упровадження сучасних форм залучення молоді до організації  і управління шкільним життям.
2.Створення умов для самореалізації молоді
3.Надання можливості усвідомлення молоддю на власному досвіді реальних потреб суспільства
Ключові заходи проекту:
 
1.Діяльність дитячих та молодіжних організацій, осередків
2.Участь в освітньому проекті «Відкривай Україну»
3.Реалізація проекту «Громадсько активна школа»
4.Участь у міських соціальних проектах, заходах
5.Розвиток та популяризація волонтерського руху
6.Робота Молодіжного Парламенту Тростянецької ОТГ
7.Організація та проведення міської рольової освітньої гри
8.Благодійний фестиваль чуйності «Збережемо життя», участь у міських соціальних проектах
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
50,0 60,0 60,0 170,0
Джерела фінансування:
 
Місцевий бюджет, міжнародна технічна допомога
Ключові потенційні учасники проекту:
 
Заклади загальної середньої освіти, управління освіти, відділ культури, управління молоді та спорту Тростянецької міської ради
 
2.3.3.   Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.3.1.Сучасне просторове планування
 
Назва проекту: А.3.1.1. Розроблення Генеральних планів з планами зонування території населених пунктів громади
Цілі проекту: Метою проекту є  забезпечення ефективного перспективного планування розвитку громади, раціонального використання земельних ресурсів, створення повноцінного життєвого середовища для громадян та умов для сталого економічного та соціального розвитку об’єднаної  громади. Реалізація проекту дозволить запровадження містобудівної документації, створить сприятливі умови для розгортання інвестицій у будівництво, планування доріг, парків, місць спільного відпочинку, підвищить рівень захисту майнових прав населення.
Територія впливу проекту: Тростянецька міська об’єднана територіальна громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21 683 осіб
Стислий опис проекту: «Внесення змін до Генерального плану з розробленням плану зонування території с.Кам’янка, с.Кам’янецьке Тростянецького району Сумської області».
Розробка «Генерального плану з планом зонування с.Зарічне, с.Лучка Тростянецького району Сумської області».
Розроблення Генеральних планів з планами зонування території населених пунктів з урахуванням перспективи приєднання в умовах реформи децентралізації до Тростянецької міської ОТГ.
Повідомлення громадськості через засоби масової інформації про початок розроблення генерального плану та внесення змін до наявного генерального плану.
Очікувані результати:  Результатом реалізації проекту буде виконання робіт з виготовлення містобудівної документації сіл Кам’янка, с.Кам’янецьке,  а також коригування наявних генпланів у с.Зарічне, с.Лучка, як основного виду містобудівної документації для забезпечення ефективного перспективного планування розвитку громади, раціонального використання земельних ресурсів, створення сприятливих умов для економічного та соціального розвитку ОТГ, збільшення надходжень до місцевого бюджету громади.
Ключові заходи проекту: Заходи проекту:
- оприлюднення рішення  про розроблення   містобудівної документації або внесення змін до неї;
- визначення розробника містобудівної документації або внесення змін до неї та укладання  договору
- проходження усіх визначених законодавством процедур отримання погоджень щодо проекту  містобудівної документації
- проведення процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів 
- розгляду проекту містобудівної документації архітектурно-містобудівною  радою
- затвердження  завершеного  проекту  містобудівної документації
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
450,0 380,0 500,0 1 330,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, міжнародні донори та партнери проекту
Ключові потенційні учасники проекту: Фізичні та юридичні особи, які здійснюють або мають намір здійснювати містобудівну діяльність на території Тростянецької  об’єднаної територіальної громади, а також всі мешканці сіл Кам’янка, Кам’янецьке, Зарічне, с.Лучка, ЗМІ.
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.3.1.Сучасне просторове планування
 
Назва проекту: А.3.1.2.Розроблення детальних планів території
Цілі проекту: Визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці.
Територія впливу проекту: Тростянецька міська об’єднана територіальна громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21 683
Стислий опис проекту: Виготовлення містобудівної документації «Детального плану території на площі 2,3 га по вул. Підлісна в м. Тростянець Сумської області (ділянка №5);
Виготовлення містобудівної документації «Детального плану території на площі 4,0 га по вул. Відродження в м. Тростянець Сумської області (ділянка №1);
Виготовлення містобудівної документації «Детального плану території на площі 2,3 га по вул. Набережна в м. Тростянець Сумської області (ділянка №2);
Виготовлення містобудівної документації «Детального плану території на площі 26,0 га в межах вул. Горького та
вул. Набережна в м. Тростянець Сумської області (ділянка №3)»;
Виготовлення містобудівної документації «Детального плану території на площі 42,8 га в межах вул. Хвильового та
вул. Гетьмана Мазепи в м. Тростянець Сумської області (ділянка №4)»;
Розроблення детальних планів територій з урахуванням перспективи приєднання в умовах реформи децентралізації до Тростянецької міської ОТГ.
Очікувані результати: Визначає планувальну організацію та розвиток території громади.
Ключові заходи проекту: - оприлюднення рішення про розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї;
- визначення розробника містобудівної документації або внесення змін до неї та укладання  договору;
- проходження усіх визначених законодавством процедур отримання погоджень щодо проекту  містобудівної документації;
- проведення процедури громадських слухань щодо врахування громадських інтересів;
- розгляду проекту містобудівної документації архітектурно-містобудівною радою;
- затвердження завершеного проекту містобудівної документації.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
130,0 170,0 200,0 500,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, партнери проекту
Ключові потенційні учасники проекту: Тростянецька міська рада, партнери проекту.
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
А.3.2. Розробка бренду та маркетингової стратегії громади
Назва проекту: А.3.2.1. Розробка бренду та маркетингової стратегії
Цілі проекту: Формування бренду громади, маркетингової стратегії та впровадження системної промоції інвестиційних можливостей громади на міжнародний і національний ринок інвестицій. Якісне інформаційне забезпечення потенційних інвесторів.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: 15000 осіб
Стислий опис проекту: Успішна система промоції громади, ефективне залучення міжнародних інвесторів. Забезпечення інвесторів необхідною інформацією, позиціонування громади як інвестиційно-привабливої території. Отримання доступної інформації щодо ресурсної бази громади. Це сприятиме залученню інвестиційних ресурсів та створенню нових робочих місць
Очікувані результати: 1.  Розробка бренду та маркетингової стратегії
2.  Виготовлення та розповсюдження брендової продукції
3.  Популяризація громади, як інвестиційно привабливої території
4.  Інформаційне забезпечення потенційних інвесторів інформацією про ресурси та інвестиційний потенціал громади
5.  Залучення до співпраці міжнародних та національних інвесторів
Показники (індикатори) 1.Кількість розповсюджених промоматеріалів про громаду
2.Обсяг залучених інвестицій (млн.грн.)
3.Розроблений та затверджений бренд
4.Розроблено та затверджено маркетингову Стратегію
Ключові заходи проекту:
  1. Створення промоційних матеріалів про реальні місцеві ресурси, конкурентні переваги інвестиційних продуктів.
  2. Популяризація Тростянецької ОТГ в Україні та за кордоном, співпраця з міжнародними організаціями, зарубіжними установами з метою промоції громади
  3. Видання промоційної літератури та сувенірної продукції, спрямованої на поширення знань про громаду, її історико-культурну спадщину, економічно-інвестиційний потенціал тощо.
  4. Наповнення інформацією про ресурси та інвестиційний потенціал громади веб-сайт міської ради.
5.Покращення інвестиційного клімату громади та пошук донорських фінансових організацій.
Період здійснення: 2020 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 50,0 100,0 150,0
Джерела фінансування: Міжнародна технічна допомога, міський бюджет, благодійницька допомога
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, міжнародні організації, інвестори, Агенція місцевого розвитку
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
А.3.3.Підготовка  якісних інвестиційних продуктів
Назва проекту:
 
А.3.3.1.Розвиток інвестиційних можливостей Тростянецької ОТГ
Цілі проекту:
 
Підтримка, надання інформації для бізнесу з метою  розвитку підприємництва,  підвищення інвестиційної привабливості громади,  створення умов для залучення інвестицій, промоції продукції місцевого виробника.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 5000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Створення Інвестиційного порталу та забезпечення  його постійної підтримки в актуальному стані.
 Для його наповнення буде запроваджено постійну роботу  бази даних інвестиційних пропозицій, передбачено розміщення інформації щодо  містобудівного кадастру, постійно актуальної інформації щодо дозвільних процедур.
Передбачено надання інформації щодо напрямків можливості інвестування та інформаційного супроводження інвестиційних процесів.
Інвентаризація інвестиційних майданчиків типу “браунфілд”, робота з власниками приміщень, які не використовуються для формування реєстру даних інвестиційних майданчиків.
Включення затвердженого реєстру інвестиційних майданчиків типу “браунфілд” та «грінфілд» до презентаційних матеріалів з метою поширення їх на виставках, конференціях, форумах, серед потенційних інвесторів, бізнесменів та офіційних делегацій, які відвідують громаду. 
Створення переліку вільних земельних ділянок з нанесенням інженерних мереж для визначення інвестиційно-привабливих майданчиків громади. 
Підготовка програми залучення інвестицій
Пошук інвесторів для розміщення нових виробництв.   
Очікувані результати:
 
- отримання інвестиційної інформації про громаду;
- можливість надання комерційних пропозицій бізнесом громади;
- промоція підприємств громади для пошуку партнерів;
- підвищення інвестиційної привабливості та ідентичності, обізнаності про інвестиційні можливості громади.
Створення нових робочих місць.
Ключові заходи проекту:
 
- Опитування власників бізнесу щодо критеріїв та сервісів на сайті Агенції місцевого розвитку.
- Розробка концепції та технічного завдання.
- Розробка прототипу порталу та проведення обговорення.
- Розробка ресурсу та його впровадження.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
15,0 50,0 70,0 135,0
Джерела фінансування:
 
Місцевий бюджет, обласний бюджет, кошти міжнародної технічної допомоги
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, КУ «Агенція розвитку міста»
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.3.4. Розвиток індустріального парку «Тростянець»
Назва проекту: А.3.4.1. Подальший розвиток індустріального парку «Тростянець»
Цілі проекту:
 
Підвищення економічного потенціалу громади за рахунок подальшого розвитку індустріального парку «Тростянець» з використанням виробничих, складських та адміністративних приміщень, які призначені для здійснення виробничої та комерційної діяльності, а також розміщення соціальної інфраструктури.
- надати роботу кваліфікованим спеціалістам
- створити виробничі зони для інноваційної діяльності
- залучити іноземних і вітчизняних інвесторів
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 6000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Подальший розвиток індустріального парку це використання комплексу міського типу, який орієнтований на розвиток та впровадження прогресивних розробок у сфері інформаційно-комунікаційних, біологічних технологій, приладобудування, електроніки, енергозбереження та використання джерел альтернативної енергії
Очікувані результати:
 
Основа розвитку:
- залучення інвесторів шляхом надання земельної ділянки з розвинутою інфраструктурою (комплекс інженерно-комунікаційних та інформаційних послуг), з подальшим викупом або наданням в оренду земель та будівель для організації виробництв або іншої комерційної діяльності,
- залучення щонайменше 7,0 млн грн,
- надати роботу щонайменше 15 кваліфікованим спеціалістам
- створення нових підприємств та підвищення рівня інвестиційної привабливості території,
- імпорт нового обладнання, устаткування та комплектуючих, які не виготовляються в Україні та будуть використовуватись у господарській діяльності учасниками індустріального парку
Ключові заходи проекту:
 
  • Входження до Реєстру індустріальних парків України;
  • Залучення фінансування на подальший розвиток інфраструктури парку: електроенергія, водопостачання, каналізація, газозабезпечення,  ремонт доріг, відновлення території;
  • Залучення інвесторів.
  • Будівництво і запуск виробничих об’єктів на території індустріального парку
Період здійснення: 2019-2021
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
20,0 150,0 250,0 420,0
Джерела фінансування:
 
Місцевий бюджет, обласний бюджет, кошти міжнародної технічної допомоги
Ключові потенційні учасники проекту: Міська влада, СПД, Агенція місцевого розвитку
 

 
2.3.4.   Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
А.4.1. Сприяння підвищенню продуктивності сільгоспвиробництв
Назва проекту: А.4.1.1. Сприяння створенню сільськогосподарських сімейних ферм
Цілі проекту: Створення умов для реалізації ініціативи громадян створення сільськогосподарських фермерських господарств
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення Тростянецької ОТГ
Стислий опис проекту: Вдала реалізація успішних проектів сільськогосподарських сімейних ферм можлива за умови об’єднання зусиль з боку міської ради та сільського старостинського округу, соціально відповідального бізнесу та ініціативних мешканців сільських населених пунктів. Завдяки такій синергії можна збільшити кількість якісної сільськогосподарської сировини на ринку та покращити фінансове становище сільського населення. Можливе залучення державної підтримки для матеріально-технічного забезпечення сімейних фермерських господарств та проведення освітніх програм та заходів для лідерів щодо створення сімейних ферм. Залучення висококваліфікованих спеціалістів для консультацій та супроводу ферм дозволить вивести охочих та зацікавлених учасників на якісно новий рівень фермерства, збільшуючи ефективність виробництва або створити нові фермерські господарства
Очікувані результати: 1. Збільшення кількості сільськогосподарських сімейних ферм
2. Збільшення обсягів продажів продукції без посередників
3. Власна переробка та зберігання сільськогосподарської продукції
Ключові заходи проекту: 1.Залучення висококваліфікованих спеціалістів для консультацій, у тому числі міжнародних донорських проектів та програм.
2.Побудова власної мережі продажу продукції без посередників
3.Власна переробка та зберігання для можливості продавати продукцію не лише в сезон, а й протягом року зі значно більшою прибутковістю
Період здійснення: 2020-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 100,0 200,0 300,0
Джерела фінансування: Державний бюджет, міжнародна технічна допомога, міський бюджет
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, старости, населення громади
 

 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.4.1. Сприяння підвищенню продуктивності сільгоспвиробництв
Назва проекту: А.4.1.2. Сприяння створенню заготівельних обслуговуючих кооперативів
Цілі проекту: Сприяння розвитку та функціонуванню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення Тростянецької ОТГ
Стислий опис проекту: Формування мережі сільськогосподарських кооперативів стримується через слабку матеріальну базу, відсутність кваліфікованих кадрів - організаторів кооперативного руху, недостатню обізнаність селян у перевагах об'єднання зусиль на умовах кооперації для подальшого розвитку і відсутність будь-якої державної підтримки
Очікувані результати: Збільшення кількості суб’єктів ринкової інфраструктури на кооперативних засадах за безпосередньою участю сільськогосподарських товаровиробників
Ключові заходи проекту: 1. Визначити потенційний обсяг операцій з надання послуг
2. Здійснити пошук лідера
3. Підготовка пропозицій щодо організації кооперативу
4. Визначення потенційних членів кооперативу, розмірів вступних внесків і внесків до пайового фонду кооперативу
5. Розробка проектів установчого договору про створення кооперативу та його статуту
6. Організація перших установчих зборів членів кооперативу
7. Визначити обсяг необхідних фінансових і матеріальних ресурсів
8. Оцінка потенційних можливостей майбутніх членів-клієнтів щодо здійснення ними відповідних внесків на створення матеріально-технічної бази кооперативу і участі в його діяльності.
9. Часткове відшкодування вартості холодильного, пакувального, технологічного та допоміжного обладнання з переробки сільськогосподарської продукції для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів
Період здійснення: 2020-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 200,0 200,0 400,0
Джерела фінансування: Державний бюджет, міський бюджет, міжнародна технічна допомога, ДФРР
Ключові учасники реалізації проекту: Фермерські господарства, міська рада, старости
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: А.4.2. Підтримка виставкової та ярмаркової діяльності
Назва проекту: А.4.2.1. Проведення Інвестиційного Форуму «Тростянець діловий»
Цілі проекту: Проведення Інвестиційного Форуму та залучення інвесторів
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: 5000 осіб
Стислий опис проекту: Проведення кожного року Форуму з метою залучення інвесторів із інших регіонів України з метою економічного зростання
Очікувані результати: Збільшення обсягів інвестицій в економіку громади, створення нових робочих місць
Ключові заходи проекту: Проведення кожного року Форуму на системної основі
Період здійснення: 2019-2021
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
50,0 70,0 80,0 200,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, кошти інвесторів
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, Агенція місцевого розвитку
 
 
  1. Показники оцінки реалізації Програми 1
 
Очікувані результати
(назва цілей)
Індикатори досягнення очікуваних результатів Відповідальні за збір даних за індикатором
А.1. Ефективна інфраструктура підтримки бізнесу та просування експорту
А.1.1. Інституційна підтримка підприємництва Кількість користувачів «Агенції місцевого розвитку».
Кількість реалізованих стартапів та бізнес-проектів.
Кількість наданих послуг (консультаційних, навчальних) представникам бізнесу.
Кількість вантажів перевезено водним транспортом.
Кількість жінок підприємців.
 
 
 
 
Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та  міжнародної діяльності
А.1.2.Інформаційна підтримка підприємництва 1. Кількість користувачів веб-сторінки для підприємців на офіційному сайті міської ради.
2. Кількість створених баз даних (реєстрів нерухомості) на веб-сторінці.
3. Кількість наданих послуг (консультаційних, навчальних) представникам бізнесу.
Кількість жінок підприємців.
А 1.3. Підготовка спеціалістів з місцевого економічного розвитку
 
1. Кількість проведених семінарів для спеціалістів ОМС з питань місцевого економічного розвитку, підтримки підприємництва, проектного менеджменту.
2. Кількість спеціалістів пройшли курси з питань місцевого економічного розвитку, підтримки підприємництва, проектного менеджменту.
 
 
Відділ проектної діяльності та міжнародного співробітницт-ва
А.1.4. Створення Спілки експортерів малих і середніх підприємств 1. Кількість створених баз даних для експортерів
2. Кількість проведено для експортерів тренінгів, семінарів, вебінарів
3. Відсоток зростання експорту
А.1.5. Активна діалогова платформа з питань підприємництва
 
1. Кількість проведених засідань Координаційної ради з питань підприємництва при міській раді.
2. Кількість реалізованих спільних проектів і програм, у тому числі менторських програм.
3. Кількість проведених зустрічей з питань підприємництва
Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та  міжнародної діяльності
А.2. Розвиток трудового потенціалу
А.2.1. Ефективна система підготовки та перепідготовки кадрів для підприємництва на базі  Центру зайнятості
 
  1. Кількість проведено круглих столів, семінарів з питань зайнятості.
  2. Кількість створених нових робочих місць.
  3. Кількість фахівців пройшли підготовку, перепідготовку відповідно до потреб ринку праці.
  4. Проведення Днів відкритих дверей підприємств, «Днів професій», «Ярмарок вакансій».
Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій таміжнародної діяльності, центр зайнятості
А.2.2. Поглиблення співпраці навчальних закладів та бізнесу
 
1. Кількість проведених екскурсій ПТНЗ на підприємства громади
2. Кількість студентів ПТНЗ пройшли стажування на підприємствах громади.
3. Кількість створених баз для проходження виробничих практик закладів професійно-технічної освіти.
А.2.3. Створення умов для розвитку бізнес здібностей молоді
 
  1. Відсоток зростання чисельності зареєстрованих підприємців-початківців серед молоді.
  2. Кількість створених ресурсних центрів при ПТНЗ
3. Кількість розроблених проектів із залученням молоді
Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій таміжнародної діяльності

А.3. Ефективна інвестиційна політика та маркетинг території
А.3.1.Сучасне просторове планування Кількість розроблених планів території об’єднаної територіальної громади Відділ містобудуван-ня та архітектури
А.3.2. Розробка бренду та маркетингової стратегії громади Кількість підготовлених  промоматеріалів про громаду (буклети, відеороліки). Рівень впізнаваності громади як в Україні, так і за кордоном.  
 
 
 
 
 
Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та  міжнародної діяльності
А.3.3.Підготовка  якісних інвестиційних продуктів Відсоток зростання інвестицій в економіку громади. Кількість реалізованих інвестиційних проектів.
Кількість залучених коштів на реалізацію інвестиційних проектів.
А.3.4. Розвиток індустріального парку «Тростянець»
 
  1. Кількість  замовлень та розробок:
- детального плану території;
- замовлення та отримання технічних умов інженерних мереж (централізованого водопостачання та водовідведення, електроенергетики та природного газу).
- інженерно-геодезичних вишукувань
- проектно-кошторисної документації на першу чергу будівництва інженерних мереж (централізованого водопостачання та водовідведення, електроенергетики та природного газу).  Кількість проведених експертиз проектно-кошторисної документації.
А.4. Підтримка місцевого товаровиробника та запровадження місцевих стимулів
А.4.1. Сприяння підвищенню продуктивності сільгоспвиробництва Кількість проведених освітніх заходів для фермерських і селянських господарств. Кількість розроблених бізнес-проектів на розвиток фермерських господарств.
Кількість проведених заходів з обміну досвідом.
Кількість сільського населення пройшли навчальні курси.
 
 
 
Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та  міжнародної діяльності
А.4.2. Підтримка виставкової та ярмаркової діяльності 1. Кількість встановлених ділових контактів із міжнародними донорськими організаціями, посольствами, консульствами.
2. Кількість проведених Форумів.
3. Кількість проведених виставок і ярмарок.
4. Кількість проведених міжнародних візитів, робочих зустрічей за участі гостей громади.
А.4.3.Маркетингова підтримка місцевих виробників «Тростянець діловий» 1. Кількість МСП, що успішно експортують продукцію та послуги.
2. Кількість проведених форумів, виставок і ярмарок.
3. Відсоток зростання експорту в економіку громади.
4. Кількість проведених міжнародних зустрічей.
 
 
 
Відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та  міжнародної діяльності
А.4.4. Впровадження фінансових та матеріальних стимулів підтримки місцевого товаровиробника 1. Кількість наданих відшкодувань відсоткових ставок за кредитами для МСП.
2.  Кількість наданих приміщень на пільгових умовах для здійснення підприємницької діяльності.
3. Кількість проведених конкурсів для підприємців.
 
  1. Стратегічний напрям В. Екологічно чиста, безпечна, енергоефективна громада

3.1. Загальна характеристика Програми 2.

Мета реалізації  Програми 2 – диверсифікація використовуваних джерел енергії, розширення використання поновлюваних джерел енергії, впровадження заходів з енергоефективності у всіх сферах економіки, впровадження комплексних заходів поводження з твердими побутовими відходами, модернізації систем водопостачання та водовідведення, зовнішнього освітлення, створення комфортних умов життя шляхом розбудови дорожньої інфраструктури, облаштування тротуарів, озеленення території громади, створення умов безпеки життя мешканців громади.

 
Завдання програми:
  1. Формування ефективної енергетичної та ресурсозберегаючої політики громади.
  2. Створення енергоефективної та доступної інфраструктури.
  3. Створення умов комфортного життєвого та ділового простору громади.
  4. Формування ефективної системи безпеки громади.
 
Програма 2. Екологічна чиста, безпечна та енергоефективна громада
Стратегічні цілі
В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади
 
 
В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура
 
 
В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади
 
В.4. Ефективна система безпеки громади
 
Операційні цілі
В.1.1. Ефективний муніципальний енергоменеджмент та енергомоніторинг  
В.2.1. Енергоефективні будівлі житлової та бюджетної сфери
 
 
В.3.1. Розбудова дорожньої інфраструктури
 
В.4.1. Впровадження  Центру безпеки та активної безпекової платформи
 
 
В.1.2. Енергоаудит   будівель бюджетної та житлової сфери
 
В.2.2.Модернізація системи водопостачання та водовідведення, очисних споруд В.3.2. Облаштування тротуарних доріжок, велодоріжок, паркувальних місць
 
В.4.2. Безпека руху, встановлення лежачих поліцейських, просвіта для дітей
 
В.1.3. Енергоефективна освітня та діалогова платформа  
В.2.3. Модернізація котельних із використанням альтернативних джерел енергії
 
В.3.3. Озеленення громади, організація зон рекреації В.4.3. Встановлення систем відеоспостереження
В.1.4. Комплексне ресурсоефективне  поводження з твердими побутовими відходами В.3.4. Стерилізація та контроль за безпритульними тваринами В.4.4. Молодіжний громадський рух як основа  превентивної діяльності протидії правопорушенням та  проявам асоціальної поведінки в громаді
В.1.5. Формування системи ефективних власників житла
 
В.2.4. Модернізація системи зовнішнього освітлення В.3.5. Розширення можливостей громади у вирішенні екологічних проблем
Схема стратегічних і оперативних цілей Програми 2
Проекти, що реалізовуватимуться в рамках Програми 2 спрямовані на подолання таких проблем:
  • Низький рівень управління енергоефективністю та споживанням енергоресурсів;
  • Постійне зростання вартості енергоресурсів;
  • Надмірне споживання енергоресурсів через низьку енергоефективність, зношеність технологічного обладнання, недосконалість схем енергопостачання;
  • Неефективність структури споживання паливно-енергетичних ресурсів, зокрема через завищену частку споживання природного газу та недостатній обсяг використання альтернативних видів палива та відновлюваних джерел енергії;
  • Низький рівень залучення позабюджетних інвестицій для впровадження енергоощадних і енергоефективних заходів;
  • Незадовільний стан звалища ТПВ, не ефективна система  з переробки ТПВ;
  • Незадовільний стан каналізаційних мереж, насосних станцій та споруд зливової каналізації;
  • Відсутність системи освіти для енергоменеджерів;
  • Відсутність системи навчання громадськості з питань  енергоефективності та енергозбереження.
Планується реалізація 21 проектів за чотирма стратегічними цілями: В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади. В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура. В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади. В.4. Ефективна система безпеки  громади.
  1. Обсяги фінансування та терміни впровадження проектів Програми 2. «Екологічна чиста, безпечна та енергоефективна громада»
 
Проекти за стратегічними цілями Термін реалізації Бюджет, тис. грн.
2019 2020 2021 Всього
В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади
В.1.1.1. Створення системи енергоменеджменту та енергомоніторингу Тростянецької ОТГ 2019-2021 80,0 80,0 80,0 240,0
В.1.1.2. Забезпечення житлового фонду громади та бюджетних установ приладами обліку спожитих енергоресурсів 2019-2021 100,0 150,0 150,0 400,0
В.1.2.1. Проведення енергетичного аудиту будівель освіти, охорони здоров’я та інших бюджетних закладів громади 2019-2021 50,0 120,0 170,0 340,0
В.1.2.2. Проведення енергетичного аудиту багатоквартирних будинків громади 2019-2021 60,0 100,0 130,0 290,0
В.1.3.1. Створення Центру енергоефективності та сталого розвитку Тростянецької громади 2019-2021 40,0 110,0 140,0 290,0
В.1.3.2. Проведення у громаді Днів сталої енергії 2019-2021 60,0 100,0 100,0 260,0
В.1.4.1. «Чиста громада – здорове майбутнє» 2019-2021 80,0 180,0 180,0 440,0
Всього за стратегічною ціллю В.1. 470,0 840,0 950,0 2 260,0
В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура
В.2.1.1. Геліосистеми та сучасні теплофікаційні матеріали для опалення будівель бюджетної сфери громади 2019-2021 100,0 600,0 600,0 1 300,0
В.2.2.1. Реконструкція та оптимізація системи водопостачання 2019-2020 100,0 450,0 0 550,0
В.2.2.2. Реконструкція каналізаційних колекторів 2019-2020 100,0 450,0 0 550,0
В.2.3.1. Реконструкція об’єктів централізованого теплопостачання 2019-2021 120,0 500,0 500,0 1 120,0
В.2.4.1. Модернізація мережі вуличного освітлення 2019-2021 80,0 200,0 200,0 480,0
Всього за стратегічною ціллю В.2.   500,0 2 200,0  1 300,0 4 000,0
В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади
В.3.1.1. Нове будівництво автомобільної дороги комунального значення до с.Кам’янка 2019-2021 1 153,8 5 224,8 5 224,8 11603,4
В.3.2.1. Розвиток велосипедної інфраструктури в Тростянецької ОТГ 2019-2021 100,0 200,0 300,0 600,0
В.3.3.1. Заходи з озеленення громади 2019-2021 40,0 200,0 200,0 440,0
В.3.4.1. Облік та регулювання чисельності безпритульних тварин 2019-2021 100,0 200,0 300,0 600,0
В.3.5.1. Розчистка, відновлення водності, поліпшення екологічного стану й підтримання сприятливого гідрологічного режиму річок та озер 2020-2021 0 200,0 240,0 440,0
Всього за стратегічною ціллю В.3.   1 393,8 6 024,8 6 264,8 13683,4
В.4. Ефективна система безпеки  громади
В.4.1.1. Активна робота Робочої групи з безпеки для найвищого рівня взаємодії усіх зацікавлених сторін 2019-2021 20,0 50,0 50,0 120,0
В.4.3.1. Встановлення системи міського відеоспостереження 2020 0 250,0 0 250,0
В.4.3.2. Встановлення системи відеоспостереження в шкільних закладах 2020 0 250,0 0 250,0
В.4.4.1. «Превентивне виховання дітей і молоді Тростянецької ОТГ» 2019-2021 20,0 40,0 50,0 110,0
Всього за стратегічною ціллю В.4.   40,0 590,0 100,0 730,0
Всього за Програмою 2   2 403,8 9 654,8 8 614,8 20673,4
 
Загальна кількість проектів та обсяги їх фінансування
2019 2020 2021
Кількість проектів 18 21 17
Обсяг фінансування Програми 2, тис. грн 2 403,8 9 654,8 8 614,8
  1. Каталог проектів Програми 2. «Екологічна чиста, безпечна та енергоефективна громада»
3.3.1.     Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.1. Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.1.1. Ефективний муніципальний енергоменеджмент та енергомоніторинг
Назва проекту: В.1.1.1. Створення системи енергоменеджменту та енергомоніторингу Тростянецької ОТГ
Цілі проекту: Створення передумов для сталого енергетичного розвитку громади. Створення ефективної системи управління із використання енергоефектиних заходів, направлених на зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів, яка включає в себе організаційну структуру, функції управління, обов’язки та відповідальність, процедури, процеси, ресурси для формування, реалізацію політики та досягнення цілей сталого енергетичного розвитку громади.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення Тростянецької ОТГ
Стислий опис проекту: 1. Актуалізація Плану сталого енергетичного розвитку на підставі результатів енергомоніторингу
2.Впровадження програмного забезпечення для проведення енергомоніторингу, включення до системи енергомононіторингу усіх будівель муніципальної власності
3.Створення та впровадження ефективної системи енергоменеджменту, затвердження відповідного Положення, визначення відповідальності з питань енергоефективності на рівні міської ради, галузей бюджетної сфери, бюджетних закладів з призначенням відповідальних осіб
Очікувані результати: Сталий енергетичний розвиток громади. Зменшення викидів СО2, зменшення споживання електричної енергії.
Ключові заходи проекту: Удосконалення існуючої системи енергоменеджменту та енергомоніторингу.
Прорахунок базових ліній споживання ПЕР.
Встановлення лімітів споживання ПЕР.
Автоматизація передачі даних споживання енергоресурсів.
Навчання персоналу.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
80,0 80,0 80,0 240,0
Джерела фінансування: Міжнародна технічна допомога, міський бюджет, кошти підприємців
Ключові учасники реалізації проекту: Підприємці ОТГ, Тростянецька міська  рада
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.1.1. Ефективний муніципальний енергоменеджмент та енергомоніторинг
Назва проекту: В.1.1.2. Забезпечення житлового фонду громади та бюджетних установ приладами обліку спожитих енергоресурсів
Цілі проекту: Охопити обліком спожитих ресурсів найбільшу кількість житлових будинків та бюджетних закладів громади
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення громади
Стислий опис проекту: З метою обліку споживання енергоресурсів житловим фондом громади та бюджетними установами встановити прилади обліку споживання енергоресурсів
Очікувані результати: Сплата за спожиті енергоресурси згідно показників приладів обліку
Ключові заходи проекту: Забезпечення приладів  обліку енергоресурсів житлові будинки та будівлі бюджетних установ
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
100,0 150,0 150,0 400,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, банки-партнери проекту, МТД, ДФРР
Ключові учасники реалізації проекту: Структурні підрозділи міської ради, ОСББ, населення громади
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.1.2. Енергоаудит будівель бюджетної та житлової сфери
Назва проекту: В.1.2.1. Проведення енергетичного аудиту будівель сфери освіти, охорони здоров`я та інших бюджетних закладів громади
Цілі проекту: Підвищення енергоефективності будівель шляхом здійснення заходів контролю енергоспоживання – енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту, проведення енергетичного аудиту у бюджетних будівлях, розробка проектно-кошторисної документації для виконання будівельних робіт по комплексній термомодернізації будівель  закладів освіти, охорони здоров`я та інших бюджетних закладів громади.
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: 10000 осіб
Стислий опис проекту: Енергетичний менеджмент і енергетичний аудит є невід’ємними частинами економічно ефективної системи управління ресурсами. Вони потрібні для зменшення високих витрат на енергію у муніципальному секторі. Проект поширюватиме інформацію і знання про енергетичний менеджмент і енергетичний аудит. Його результатом стане енергетичний аудит будівель громади для проведення термомодернізації за рахунок міжнародних фінансових організації та інших джерел з метою зменшення споживання енергії та підвищення ефективності її використання. Розробка проектів для виконання будівельних робіт по комплексній термомодернізації будівель  закладів освіти, охорони здоров`я та інших бюджетних закладів міста  дасть змогу виконати будівельні роботи згідно діючих будівельних норм
Очікувані результати: 1. Проведені енергетичні аудити у бюджетних будівлях.
2. Підготовлені техніко-економічні обґрунтування та проекти для проведення термомодернізації будівель
3. Виготовлення проектно-кошторисної документації для виконання будівельних робіт по термомодернізації закладів
4. Термомодернізація будівель закладів освіти, охорони здоров`я, соціальної сфери із залученням міжнародної фінансової допомоги
Ключові заходи проекту: 1. Розробка критеріїв та відбір будівель бюджетної сфери.
2. Проведення енергетичного аудиту у відібраних будівлях
3. Підготовка техніко-економічного обґрунтування для залучення міжнародної фінансової допомоги
4. Розробка методичних рекомендацій з енергетичного менеджменту
5. Організація круглих столів, спрямованих на розробку програм енергозбереження на основі результатів енергетичного аудиту з представниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради.
6. Впровадження процедур енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту у будівлях бюджетної сфери.
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
50,0 120,0 170,0 340,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту
Ключові учасники реалізації проекту: Структурні  підрозділи міської ради
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.1.2. Енергоаудит будівель бюджетної та житлової сфери
Назва проекту: В.1.2.2.Проведення енергетичного аудиту багатоквартирних будинків громади
Цілі проекту: Підвищення енергоефективності будівель шляхом здійснення заходів контролю енергоспоживання – енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту, проведення енергетичного аудиту в багатоквартирних житлових будинках
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Мешканці багатоквартирних будинків міста
Стислий опис проекту: Енергетичний менеджмент і енергетичний аудит є невід’ємними частинами економічно ефективної системи управління ресурсами. Вони потрібні для зменшення високих витрат на енергію у муніципальному секторі. Проект поширюватиме інформацію і знання про енергетичний менеджмент і енергетичний аудит. Його результатом стане підготовка відповідної методології проведення енергетичних аудитів у житлових будинках міста і розробка та пропонування сталої моделі самоорганізації населення багатоквартирних будинків із метою кращого контролю споживання енергії та підвищення ефективності її використання.
Очікувані результати: 1. Передано знання та навички у сфері енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту представникам відібраних пілотних багатоквартирних будинків
2. Проведено енергетичні аудити в житлових будинках
3. Покращено енергетичний менеджмент у відібраних будинках
Ключові заходи проекту: 1. Розробка навчальних програм у сфері енергетичного менеджменту і енергетичного аудиту
2. Розробка критеріїв та відбір багатоквартирних будинків
3. Навчання  енергоменджерів
4. Розробка методичних рекомендацій з енергетичного менеджменту і енергетичного аудиту
5. Проведення енергетичного аудиту у відібраних пілотних будинках
6. Організація круглих столів, спрямованих на розробку програм енергозбереження на основі результатів енергетичного аудиту з представниками приватного та державного секторів
7. Впровадження процедур енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту у житлових будівлях
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
60,0 100,0 130,0 290,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, представники приватного та державного сектору
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.1.3. Енергоефективна освітня та діалогова платформа
Назва проекту: В.1.3.1. Створення Центру енергоефективності та сталого розвитку Тростянецької громади
Цілі проекту: Створення в громаді інформаційно-методологічної платформи з громадських, науково-інноваційних організацій, ОСББ, в співпраці з місцевою владою та бізнесом, діяльність якої направлена на  підвищення спроможності громади міста у сталому енергетичному розвитку, енергобезпеки та адаптації до змін клімату.
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення громади
Стислий опис проекту: Впровадження заходів з енергоефективності будівель, альтернативних джерел енергії є основним напрямком підвищення енергетичної та екологічної безпеки громади, що потребує організаційних рішень, фахових знань та міжсекторної співпраці.  Проект передбачає створення публічного Центру енергоефективності та сталого розвитку для підвищення інформованості та отримання практичних консультацій жителів громади щодо можливості зниження споживання енергоресурсів, впровадження енергоефективних технологій, альтернативної енергетики, залучення фінансових ресурсів, застосування інноваційних рішень та інших питань сталого розвитку громади.
Очікувані результати:
  1. Створений та діє Центр енергоефективності та сталого розвитку
  2. Надання фахових консультацій з питань впровадження енергоефективних технологій
  3. Інформаційна підтримка в створенні та діяльності ОСББ, проведенні термомодернізації
  4. Бізнес співпрацює з ОСББ мешканцями громади в впровадженні енергоефективних технологій та альтернативної енергетики
  5. Громадські організації мають організаційну можливість для своєї діяльності в сфері сталого розвитку громади
  6.  Міська влада отримує фахову допомогу в питаннях впровадження енергоефективних заходів, створенні і реалізації програм та проектів
  7. Публікуються посібники, брошури з практичними рекомендаціями щодо енергоефективних заходів
Ключові заходи проекту: 1. Облаштування відповідного приміщення для роботи Центру енергоефективності та сталого розвитку Ржищівської громади
2. Проведення регулярних заходів з інформування: консультацій, семінарів, тренінгів
3. Організація демонстраційних виставок енергозберігаючих технологій та обладнання з альтернативної енергетики
4. Організація та проведення «Школи управдома» для голів ОСББ
5. Розробка та впровадження технічних рішень з енергоефективності в бюджетних установах, багатоквартирних та приватних будинках
6. Публікація посібників, брошур з практичними рекомендаціями щодо енергоефективних заходів.
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
40,0 110,0 140,0 290,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, ОСББ, ВНЗ, громадські організації
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.1.3. Створення діалогової та освітньої платформи з  питань енергоефективності у місті
Назва проекту: В.1.3.2. Проведення у громаді Днів сталої енергії
Цілі проекту: Долучитись до Європейської традиції проведення Днів сталої енергії та проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо енергоефективних заходів
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення громади
Стислий опис проекту: Провести Дні сталої енергії у громаді в рамка Європейських днів енергії
Очікувані результати: Підвищення обізнаності громадян в енергоефективних заходах, залучення дітей та молоді до активної участі у програмах енергозбереження, популяризації державних «теплих кредитів» серед населення, інтеграція муніципальних ініціатив з енергоефективності у повсякденне житня громади.
Ключові заходи проекту: Проведення Днів сталої енергії
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
60,0 100,0 100,0 260,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, НЗО, ВНЗ, громадські організації, мешканці громади
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.1.4. Комплексне ресурсоефективне поводження з твердими побутовими відходами
Назва проекту: В.1.4.1. «Чиста громада – здорове майбутнє»
Цілі проекту: 1.Покращення стану довкілля та життєвого рівня жителів громади завдяки підвищенню їх екологічної культури в результаті удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами.
2.Запровадження системи роздільного збирання, сортування, транспортування ТПВ.
3.Вилучення вторинної сировини з ТПВ для транспортування на пункти вторинної сировини з метою подальшої переробки, а залишок сміття транспортувати для захоронення на полігон ТПВ.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення Тростянецької ОТГ
Стислий опис проекту: Проблема поводження з ТПВ у сільській місцевості постає останнім часом не менш гостро, ніж у містах. На території Тростянецького старостинського округу не облаштовані  і не визначені місця складування відходів, що призводить до перетворення узбіч, ярів, територій сільських садиб, посадкових зон у неорганізовані сміттєзвалища. Відповідно до звітних даних отриманих від КП «, які займаються збором і відвезенням ТПВ до сміттєзвалища, за рік на території ОТГ збирається понад  4800 м3 сміття.
Впровадження проекту дозволить:
1. Організувати роздільний збір побутових відходів в місцях їх утворення
2. Зменшити навантаження на міський бюджет, та на комунальне підприємство
3. Покращити екологічний стан території громади
Очікувані результати: 1.Розроблена та затверджена  Концепція поводження  з ТПВ
2.Встановлені модельні майданчики щодо сортування ТПВ на базі сіл Тростянецької ОТГ
3.Запроваджені нові маршрути вивезення ТПВ
4.Встановлені контейнери для роздільного збирання ТПВ
Ключові заходи проекту: 1.Розробка  Концепції поводження  з ТПВ
2.Організація модельних майданчиків щодо сортування ТПВ на базі сіл ОТГ
3.Запровадження нових маршрутів вивезення ТПВ
4.Підвищення рівня екологічної культури населення через проведення інформаційної компанії та навчальних заходів із населенням
5.Будівництво контейнерних майданчиків для роздільного збирання ТПВ.
6.Придбання контейнерів для роздільного збирання ТПВ.
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
80,0 180,0 180,0 440,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, державний бюджет,  приватні кошти, міжнародна технічна допомога
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, комунальне підприємство
 
3.3.2.     Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.2.1. Енергоефективні будівлі житлової та бюджетної сфери
Назва проекту:
 
В.2.1. Геліосистеми та сучасні теплофікаційні матеріали для опалення будівель бюджетної сфери громади
Цілі проекту: Енергоефективне та енергозберігаюче місто
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 5000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Встановлення фотогальванічних панелей (геліосистем) та сучасних теплофікаційних матеріалів для опалення будівель бюджетної сфери громади
Очікувані результати:
 
Поширення використання відновлювальних джерел енергії в бюджетній сфері громади (лікарні, дитячі садки, школи, адміністративні будівлі державних установ, т. д.)
Ключові заходи проекту:
 
Запровадження фотогальванічних панелей (геліосистем) та сучасних теплофікаційних матеріалів для опалення будівель бюджетної сфери громади
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
100,0 600,0 600,0 1300,0
Джерела фінансування: Кошти державного та місцевого бюджетів, МТД, ДФРР
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: В.2.2. Модернізація системи водопостачання та водовідведення, очисних споруд
Назва проекту: В.2.2.1. Реконструкція та оптимізація системи водопостачання
Цілі проекту: Охорона та раціональне використання водних ресурсів, здійснення необхідних заходів щодо безперебійного забезпечення мешканців міста якісною питною водою, скорочення втрат води в мережах водопостачання
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтована кількість отримувачів вигоди Населення ОТГ
Стислий опис проекту: Проектом передбачається заміна ділянки водогону        чавунних труб  на труби  ПЕ 100SDR17  відкритим способом
Очікувані результати:
  • покращення якості послуг у сфері житлово-комунального господарства,
  • скорочення втрат води на мережах водопостачання,
  • безперебійне забезпечення якісною  питною водою мешканців громади
Ключові заходи проекту: 1. Виготовлення та експертиза проектно-кошторисної документації
2. Заміна ділянки водогону  з чавунних труб на труби ПЕ 100SDR17 відкритим способом
Період здійснення: 2019- 2020 роки
Орієнтована вартість, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
100,0 450,0 - 550,0
Джерела фінансування: Обласний, місцевий бюджети, ДФРР, МТД
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, комунальне підприємство
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: В.2.2. Модернізація системи водопостачання та водовідведення, очисних споруд
Назва проекту: В.2.2.2. Реконструкція каналізаційних колекторів
Цілі проекту: Забезпечення надійної роботи системи водовідведення, попередження забруднення навколишнього природного середовища, внаслідок відсутності залпових скидів, забруднених стічними водами, у довкілля при аваріях на цьому колекторі. Крім цього вирішується проблема поліпшення санітарно-епідеміологічної ситуації.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтована кількість отримувачів вигоди: Населення ОТГ
Стислий опис проекту: Існуючі каналізаційні колектори зі сталевих труб мають значні пошкодження внаслідок корозії, існує великий ризик виникнення аварій, які можуть значно погіршити екологічний, санітарно-епідеміологічний стан в громаді, викликати забруднення підземних вод та ґрунтів по трасі колектору, створити значні комунальні незручності населенню.
Очікувані результати: Надійна  робота системи водовідведення, попередження забруднення навколишнього природного середовища
Ключові заходи проекту: Розробка проектно-кошторисної документації виконання робіт
Реконструкція  каналізаційних колекторів
Період здійснення: 2019-2020 роки
Орієнтована вартість, тис. грн.. 2019 2020 2021 Разом
100,0 450,0 - 550,0
Джерела фінансування: Обласний бюджет, місцевий бюджет, МТД, ДФРР
Ключові потенційні учасники проекту: Тростянецька ОТГ
 
Оперативна ціль Стратегії, якому відповідає проект: В.2.3. Модернізація котельних із використанням альтернативних джерел енергії
Назва проекту:
 
В.2.3.1. Реконструкція об’єктів  централізованого теплопостачання.
Цілі проекту:
 
  • зменшення споживання енергоносіїв (газу, електроенергії);
  • зменшення втрат теплової енергії при транспортуванні теплоносія від виробника до споживачів           
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення громади
Стислий опис проекту:
 
 Реконструкція котельні з встановленням енергозберігаючого обладнання згідно існуючого теплового навантаження та заміна теплових мереж з використанням попередньо ізольованих труб.
Реконструкція котельні та теплової мережі:
  • реконструкція схеми електропостачання котельні,
  • реконструкція групи мережевих насосів,
  • реконструкція системи  водопідготовки,
  •  заміна теплових мереж з використанням попередньо ізольованих труб.
Очікувані результати:
 
  • Економія енергоносіїв (природного газу, електроенергії);
  • Зниження теплових втрат на теплових мережах
Ключові заходи проекту:
 
  • Проведення проектних робіт по реконструкції котельні; Проведення будівельно- монтажних робіт по реконструкції котельні;
  • Проведення проектних робіт по реконструкції.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
120,0 500,0 500,0 1120,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, МТД, ДФРР
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.2.4. Модернізація системи зовнішнього освітлення
Назва проекту: В.2.4.1. Модернізація мережі вуличного освітлення ОТГ
Цілі проекту: Забезпечення якісного вуличного освітлення у населених пунктах ОТГ та зменшення споживання електроенергії
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21 683 осіб
Стислий опис проекту: Технічне переоснащення існуючої мережі вуличного освітлення світильниками на основі LED технологій та впровадження системи управління освітленням вулиць
Очікувані результати: Підвищення безпеки громадян шляхом дотримання санітарних норм вуличного освітлення. Зменшення викидів СО2  на 293,8 т/рік, зменшення споживання електричної енергії на 367,3 МВт-год/рік.
Ключові заходи проекту: Заміна світлодіодних ламп на LED світильники.
Диспетчеризація. Управління освітленням.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
80,0 200,0 200,0 480,0
Джерела фінансування: Грантові програми ЕС, ДФРР, міський бюджет
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада
 
3.3.3.     Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.3.1. Розбудова дорожньої інфраструктури
Назва проекту: В.3.1.1. Нове будівництво автомобільної дороги комунального значення до с. Кам'янка
Цілі проекту: Поліпшення транспортного сполучення та оптимізація мережі автомобільних доріг.
Територія впливу проекту: Тростянецька міська об’єднана територіальна громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21 600
Стислий опис проекту: Автомобільна дорога це - лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів, що має задовольняти потреби суспільства в автомобільних пасажирських і вантажних перевезеннях. В даному проекті передбачено з’єднання населених пунктів в межах Тростянецької ОТГ що поліпшить та приведе до  оптимізації мережі автомобільних доріг. В результаті буде отримане якісне дорожнє покриття  а також з’єднання населених пунктів відстань між якими буде зменшена у 2 рази  що в подальшому призведе до зменшення витрат на транспортні витрати.
Очікувані результати: Сполучення населених пунктів в межах Тростянецької ОТГ якісним твердим покриттям.
Ключові заходи проекту: 1. Вибір земельної ділянки.
2. Запроектувати поздовжній профіль з визначенням основних технічних показників.
3. Розробити варіанти  конструкції дорожніх одягів.
4. Облаштування існуючих примикань.
5. Виконання організації дорожнього руху.
6. Оцінка впливу ділянки автомобільної дороги на навколишнє середовище( Екологічна безпека).
Період здійснення: 2019-2021 роки.
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
1 153,8 5 224,8 5 224,8 11 603,4
Джерела фінансування: Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством.
Ключові потенційні учасники проекту: Тростянецька міська рада, комунальні підприємства, організації, установи, інші підприємства
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: В.3.2. Облаштування тротуарних доріжок, велодоріжок, паркувальних місць
Назва проекту: В.3.2.1. Розвиток велосипедної інфраструктури в Тростянецькій ОТГ
Цілі проекту: Створення ефективної, комфортної та безпечної велосипедної інфраструктури та велосипедної мережі м. Тростянець.
Розвиток та популяризація велосипедного руху в м. Тростянець.
Підвищення безпеки руху велосипедистів у місті.
Поліпшення екологічного стану міста, особливо його центральної частини та зон рекреації.
Розвиток туристичної та інвестиційної привабливості                   м. Тростянець.
Популяризація та заохочення громадян міста до активного і здорового способу життя.
Територія впливу проекту: Тростянецька міська об’єднана територіальна громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21 000 осіб
Стислий опис проекту: Проект - це стратегічний документ місцевого рівня, який декларує прихильність міста до розвитку велосипедного транспорту та окреслює загальні напрямки роботи у цій сфері, як правило, фокусуючись на розвиток інфраструктури. Метою цього проекту є популяризація здорового способу життя громадян та гостей міста, молодіжного спорту, у тому числі велоспорту, забезпечення необхідних передумов для розробки та реалізації плану дій щодо створення безпечної велосипедної інфраструктури, подальшого розвитку велосипедного руху задля поліпшення якості життя мешканців, туристичної привабливості, розвантаження транспортної системи та екологічного стану міста
Очікувані результати:  підвищення мобільності користувачів велосипедного транспорту;
забезпечення комфорту учасників велосипедного руху;
покращення безпеки на дорозі;
поліпшення якості життя мешканців міста;
поліпшення екологічної ситуації у місті (зменшення загазованості вулиць міста);
оздоровлення учасників велосипедного руху (профілактика серцево-судинних та інших захворювань);
ріст популярності велосипедного руху, збільшення частки велосипедного транспорту в загальній структурі мобільності міста.
Ключові заходи проекту: 1. Опис основних принципів, цілей, завдань та мети, напрямків проектування велосипедної інфраструктури у м. Тростянець.
 2. Створення передумов щодо підготовки нових та внесення змін в існуючі нормативні акти, які стосуються розвитку велосипедного руху.
3. Розробка ефективної, комфортної та безпечної велосипедної інфраструктури міста.
4. Створення передумов щодо розробки окремих проектів (планів), схем перспективної веломережі і їх включення до складу нової транспортної схеми міста, а також до генерального та детальних планів територій міста.
5.Сприяння залученню інвестиційних ресурсів, приватного бізнесу у розбудову інфраструктури.
6. Створення майданчиків для занять молодіжними видами спорту (велосипедами, скейтами, роликами), які будуть поєднанні веломережу, станцій вело прокату.
7. Залучення до активного та здорового способу життя всіх мешканців громади, насамперед активного працездатного населення і молоді, збільшення частки велосипедного руху.
8. Залучення до створення велоінфраструктури навчальних закладів, закладів охорони здоров'я та інших установ міста
9. Поєднання велосипедного руху з громадським транспортом шляхом створення та розміщення мережі пунктів для паркування та зберігання велосипедів (можливість залишити велосипед біля залізничного вокзалу, автостанції).
10. Встановлення зручних та безпечних стійок для зберігання велосипедів (парковок) біля міської ради, її управлінь, комунальних підприємств, муніципальних будівель, навчальних закладів та закладів охорони здоров’я. Забезпечення ремонту, оновлення або розширення цих стоянок.
Період здійснення: 2019-2021 роки.
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
100,0 200,0 300,0 600,0
Джерела фінансування: Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством.
Ключові потенційні учасники проекту: Тростянецька міська рада, комунальні підприємства, організації, установи, інші спеціалізовані підприємства.
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: В.3.3. Озеленення громади, організація зон рекреації
Назва проекту:
 
В.3.3.1. Заходи з озеленення громади
Цілі проекту:
 
Збільшення відсотку озеленення громади; поліпшення мікроклімату території; зменшення концентрації шкідливих речовин у повітрі (важких металів, пилу тощо); підвищення привабливості, зручності, естетичності вуличного простору; відновлення зелених насаджень на вулицях громади; зниження рівня шуму
Територія впливу проекту:
 
Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення громади
Стислий опис проекту:
 
Є проблема забрудненості повітря автотранспортними викидами на відрізках, де проходять транзитні автошляхи і центральних вулицях громади. Основна кількість дерев вздовж вулиць була висаджена в 60-ті роки. І у зв’язку з досягненням вікової межі, пошкодженням шкідниками, хворобами, погодними та антропогенними чинниками на сьогодні ці дерева потребують повної заміни. Також у вуличних посадках спостерігається хаотичність асортименту порід і присутність плодових, які забруднюють вулиці.
Планується висадження  саджанців великогабаритних дерев вздовж  вулиць громади та міст відпочинку та дозвілля.
Очікувані результати:
 
Покращення естетичного і санітарного стану територій, естетичності та привабливості просторів, зменшення наявності шуму і забруднення повітря, поліпшення мікроклімату території громади.
Ключові заходи проекту:
 
  1. Придбання дерев листяних і хвойних порід з закритою кореневою системою
  2. Підготовка ям для садіння дерев
  3. Садіння дерев
  4. Подальший догляд
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
40,0 200,0 200,0 440,0
Джерела фінансування:
 
Обласний фонд охорони навколишнього природного середовища, міський бюджет
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, мешканці міста
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.3.4.Стерилізація та контроль за безпритульними тваринами
Назва проекту: В.3.4.1. Облік та регулювання численності безпритульних тварин.
Цілі проекту: Забезпечення зменшення чисельності безпритульних тварин.
Територія впливу проекту: Тростянецька міська об’єднана територіальна громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21 000
Стислий опис проекту: Основним завданням міської влади у поводженні  з безпритульними тваринами, згідно із Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», є регуляція їх чисельності  гуманними методами. Проект в своїй основній частині базується на ідеї стерилізації й супроводу безпритульних тварин (стерилізовані тварини, які повертаються до попереднього ареалу перебування, обов’язково повинні легко візуально ідентифіковуватися та знаходитися під опікою фізичної або юридичної особи) та вирішенні проблем з утримання домашніх та інших тварин, що включає в себе заходи стосовно здійснення контролю за кількістю тварин шляхом ведення їх обліку та всебічного моніторингу, регулювання кількості безпритульних тварин шляхом їх відлову, стерилізації та утримання в притулках або міні-притулках.
Очікувані результати: Поліпшення санітарно-епідеміологічного та екологічного стану в громаді, а також певного соціального й економічного ефекту, який визначатиметься в:
- зменшенні чисельності безпритульних тварин;
- підвищенні рівня безпеки і комфортності середовища існування людини та інших тварин;
- забезпеченні суспільного спокою і підвищенні моральності;
- поліпшенні естетичного вигляду громади;
- зниженні витрат на епідеміологічні заходи й лікування населення;
- зниженні аварійності на дорогах;
- забезпеченні ефективного використання бюджетних коштів на заходи щодо регулювання чисельності безпритульних тварин.
Ключові заходи проекту: - створення більш комфортних умов для життя людей та гуманного середовища для існування тварин через значне зменшення чисельності безпритульних тварин;
- створення міні-притулку для безпритульних тварин;
- розробка і впровадження системи масової стерилізації, щеплення, профілактичних обробок безпритульних тварин;
- розробка і впровадження заходів щодо підтримки супроводу безпритульних тварин протягом життя;
- розробка і впровадження системи інформаційно-просвітницьких заходів з населенням стосовно гуманного поводження з безпритульними тваринами, влаштування безпритульних тварин, пропагування стерилізації домашніх тварин тощо.
Період здійснення: 2019-2021 роки.
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
100,0 200,0 300,0 600,0
Джерела фінансування: Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством.
Ключові потенційні учасники проекту: Тростянецька міська рада та її структурні підрозділи, комунальні підприємства, організації, установи, інші спеціалізовані підприємства.
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.3.5. Розширення можливостей громади у вирішенні екологічних проблем
Назва проекту: В.3.5.1. Розчистка, відновлення водності, поліпшення екологічного стану й підтримання сприятливого гідрологічного режиму річок та озер
Цілі проекту: Припинення заростання річок і водойм та запобігання забрудненню навколишнього природного середовища
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення громади
Стислий опис проекту: Відновлення водності, поліпшення екологічного стану і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок та озер території громади шляхом влаштування дренажно-водовідвідних споруд
Очікувані результати: 1. Берегоукріплення та оздоровлення водного об′єкту
2. Покращення якості ґрунтових та поверхневих вод
Ключові заходи проекту: 1. Проведення процедури відкритих торгів та укладання договору
2. Виконання будівельно-монтажних робіт на об′єкті
3. Введення об’єкту в експлуатацію та передача на баланс     експлуатуючій організації
Період здійснення: 2020 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
- 200,0 240,0 440,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, міжнародна технічна допомога, ДФРР
Ключові учасники реалізації проекту: Виконавчий комітет міської ради
 
 
3.3.4.     Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі В.4. Ефективна система безпеки громади.
 
Оперативна ціль / завдання Стратегії, якому відповідає проект: В.4.1. Впровадження Центру безпеки та активної безпекової платформи
Назва проекту: В.4.1.1. Активна робота Робочої групи з безпеки для найвищого рівня взаємодії усіх зацікавлених сторін
Цілі проекту: Проведення засідань Робочої групи з безпеки із залученням представників правоохоронних органів, міської  ради, громадських організацій та активістів, представників правозахисних структур громади для забезпечення найвищого рівня взаємодії усіх зацікавлених сторін
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення громади
Стислий опис проекту: Сьогодні перед громадою стоять важливі завдання, в першу чергу, це подолання відчуженості та усвідомлення спільної відповідальності громадян та поліції, ДСНС, інших державних органів за дотримання правопорядку в громаді, підвищення довіри поліції до населення і населення до поліції.
Очікувані результати: 1. Систематичне засідання Робочої групи з безпеки життя.
2. Публічні виступи керівництва поліції перед громадськістю.
3. Розроблені  спільні місцеві програми взаємодії та Плани дій.
Ключові заходи проекту: 1.Започаткування практики проведення засідань Робочої групи з безпеки із залученням представників правоохоронних органів, міської ради, громадських організацій та активістів, представників правозахисних структур громади для забезпечення найвищого рівня взаємодії усіх зацікавлених сторін
2. Регулярні залучення представників поліції до публічних виступів на засіданнях Робочої групи
3.Інформування громади про розповсюджені види правопорушень та заходи з їх запобігання
4.Формування доповідей щодо стану безпеки в громаді представниками правоохоронних структур на основі зазначеної вище методики
5.Просвітницька кампанія
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
20,0 50,0 50,0 120,0
Джерела фінансування: Міський бюджет
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада, поліція, ДСНС.
 

 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.4.3. Встановлення системи відеоспостереження
Назва проекту: В.4.3.1.  Встановлення системи міського відеоспостереження
Цілі проекту: Зниження рівня злочинності, забруднення території, створення умов для безпеки життя.
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: Населення громади
Стислий опис проекту: Встановлення камер відеоспостереження на всіх в’їздах, виїздах з міста та по всій території в місцях скупчення людей.
Очікувані результати:
  • Зниження рівня злочинності.
  • Контроль адміністративних правопорушень
  • Покращення рівня благоустрою громади, шляхом виявлення правопорушників та накладення на них штрафів
Ключові заходи проекту:
  • Встановлення мережі камер по території громади.
  • Підключення камер в єдину мережу до основного сервера з монітором, який буде знаходитись в відділі поліції.
Період здійснення: 2020 рік
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
- 250,0 - 250,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту, ДФРР
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.4.3. Встановлення системи відеоспостереження
Назва проекту: В.4.3.2. Встановлення системи відеоспостереження в шкільних закладах
Цілі проекту: Безпека учнів і вчителів у загальноосвітніх закладах
Територія впливу проекту: Тростянецька громади
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди: 4000 осіб
Стислий опис проекту: Встановлення камер відеоспостереження в шкільних навчальних закладах.
Очікувані результати:
  • Зниження рівня дитячого насильства (булінгу)
  • Контроль адміністративних правопорушень, нанесення шкоди майну
Ключові заходи проекту:
  • Встановлення мережі камер по школах.
  • Підключення камер в єдину мережу до основного сервера з монітором, який буде знаходитись кабінеті директора.
Період здійснення: 2020 рік
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
- 250,0 - 250,0
Джерела фінансування: МТД, міський бюджет, партнери проекту, ДФРР
Ключові учасники реалізації проекту: Міська рада
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
В.4.4. Молодіжний громадський рух як основа превентивної діяльності протидії правопорушенням та проявам асоціальної поведінки в громаді
Назва проекту: В.4.4.1. «Превентивне виховання дітей і молоді» Тростянецької ОТГ
Цілі проекту: Корекція – здійснення медичних психолого-педагогічних заходів із метою усунення відхилень у психофізичному й інтелектуальному розвитку та поведінці, схильності особистості учня до узалежнень і правопорушень, подолання різних форм девіантної поведінки, формування соціально корисної життєвої перспективи;
 • реабілітація – надання психолого-педагогічної допомоги вихованцям, учням, які перебувають у кризовій ситуації, з метою адаптації до умов навчання і життєдіяльності;
 • профілактика – своєчасне попередження відхилень у психофізичному розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям у навчально-виховному процесі;
 • прогностика – розробка та застосування моделей поведінки групи й особистості в різних умовах, проектування змісту та напрямів індивідуального розвитку вихованців, учнів і складання на цій основі життєвих планів, визначення тенденцій розвитку груп і міжгрупових стосунків.
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 11000 осіб
Стислий опис проекту: В останні роки набуває особливої актуальності проблема профілактики девіантної поведінки підлітків. Тому перед психологічними службами постають завдання пошуку форм, методів і технологій превентивної роботи з важковиховуваними підлітками, концентрації зусиль, спрямованих як на реабілітацію важковиховуваної дитини, так і на попередження відхилень від соціальних норм, усунення умов, які безпосередньо чи опосередковано негативно впливають на формування особистості неповнолітніх, учнів професійно-технічних навчальних закладів. Здійснення поставлених завдань сприятиме переходу до нового типу гуманістично-інноваційної освіти, істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу особистості та суспільства, як передбачено Національною Доктриною розвитку освіти України в XXI столітті. У Національній Доктрині розвитку освіти України
Очікувані результати: Превентивне виховання – це організована діяльність, яка забезпечує теоретичну та практичну реалізацію заходів, спрямованих на запобігання та подолання відхилень у поведінці підлітків, розвитку різних проявів асоціальних, аморальних вчинків:
1. Правопорушень (схильності до агресій, крадіжок, обману й інших вад);
2. Екологічної брутальності й егоцентризму (ставлення до всього, що оточує, як до засобу та сировини для задоволення особистих примітивних потреб);
3. Статевих відхилень та їхніх наслідків (статевої деморалізації, сексуального насильства, ІПСШ, венеричних хворіб, тощо);поганих звичок (алкоголізму, наркоманії, токсикоманії, тютюнопаління);
4. Важких психологічних і психічних станів із наслідками (депресії та суїциду, акцентуації та загострення психопатичних тенденцій тощо)
Ключові заходи проекту: • сприяння повноцінному розвитку особистості учня ПТНЗ на кожному віковому етапі; індивідуальних особливостей підлітків, їхніх інтересів (здібностей, відчуттів, стосунків, захоплень, життєвих планів і т. д.);
• створення сприятливого психологічного клімату й умов для формування в них мотивації до самовиховання і саморозвитку;
• забезпечення індивідуального підходу до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного діагностування;
• профілактика девіантної, аморальної поведінки учнів ПТНЗ;
• надання своєчасної психологічної допомоги і підтримки як учням, так і їхнім батькам, педагогам, майстрам виробничого навчання.
Період здійснення: 2019-2021 роки.
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
20,0 40,0 50,0 110,0
Джерела фінансування: Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством.
Ключові потенційні учасники проекту: Тростянецька міська рада, комунальні підприємства, організації, установи, інші спеціалізовані підприємства 
 
 
  1. Показники оцінки реалізації Програми 2
Очікувані результати
(назва цілей)
Індикатори досягнення очікуваних результатів Відповідальні за збір даних за індикатором
В.1.Ефективна енергетична та ресурсозберігаюча політика громади
В.1.1. Ефективний муніципальний енергоменеджмент та енергомоніторинг Кількість розроблених енергопаспортів на будівлі бюджетної та комунальної сфери. Кількість встановлених лічильників у будівлях муніципальної та державної форми власності. Кількість залучених ЕСКО-інвесторів у енергоменеджмент.
Кількість будівель комунальної власності, в яких здійснюється щоденний моніторинг енергоспоживання.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту
В.1.2. Енергоаудит будівель бюджетної та житлової сфери Кількість будівель бюджетної, комунальної власності та житлового фонду, в яких проведено енергоаудит
В.1.3. Енергоефективна освітня та діалогова платформа Кількість проведених просвітницьких заходів серед населення щодо енергозбереження. Відсоток зменшення енергоспоживання в громаді. Кількість проведених Днів енергії, форумів, виставок.
В.1.4. Комплексне ресурсоефективне поводження з твердими побутовими відходами Кількість проведених семінарів з питань роздільного збору ТПВ. Кількість створених майданчиків та контейнерів для роздільного збору ТПВ.
В.1.5. Формування системи ефективних власників житла 1.Кількість створених ОСББ, управляючих компаній
2.Кількість проведено капітальних ремонтів в будинках
4.Кількість проведено навчань ініціативних груп та функціонуючих ОСББ основам фінансово-господарської діяльності. Залучення донорської технічної допомоги
В.2. Енергоефективна та доступна інфраструктура
В.2.1. Енергоефективні будівлі житлової та бюджетної сфери Кількість будівель комунальної власності та житлового фонду, в яких проведено термомодернізацію.
Кількість реалізованих «теплих кредитів» в житловому секторі міста
Відсоток встановлених приладів обліку споживання енергоресурсів
 
 
Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту
В.2.2. Модернізація системи водопостачання та водовідведення, очисних споруд Кількість реконструйованих мереж системи водопостачання та водовідведення
Відсоток зменшення скарг від населення на якість питної води
В.2.3. Модернізація системи теплопостачання та котельних із використанням альтернативних джерел енергії Відсоток  підвищення ККД котельнь громади.
Відсоток зниження споживання природнього газу на котельнях.
 
Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту
В.2.4.Модернізація системи зовнішнього освітлення Відсоток освітлення вулиць громади. Відсоток зниження споживання електроенергії.
В.3. Комфортний життєвий та діловий простір громади
В.3.1.Розбудова дорожньої інфраструктури 1.Кількість проведених капітальних ремонтних робіт та будівництва доріг
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відділ «Інспекція з благоустрою м. Тростянець Сумської області»
В.3.2. Облаштування тротуарних доріжок, велодоріжок, парковочних місць
 
1.Кількість відремонтованих тротуарних доріжок та велодоріжок
2.Кількість облаштуваних місць для парковки автомобілей, велопарковок
В.3.3. Озеленення громади, організація зон рекреації 1. Площа озеленених територій
2. Кількість проведених планування прибудинкових територій, облаштування клумб, вуличних вазонів,  фонтанів, декоративних та ігрових скульптур, огорож, воріт тощо
В.3.4.Стерилізація та контроль за безпритульними тваринами 1. Кількість проведених заходів щодо стерилізації та контролю за безпритульними тваринами
В.3.5. Очищення берегів річок та озер, екологічні акції Екологічні акції та освіта 1. Кількість проведених лекцій і воркшопів екологічного напрямку, Днів зеленої громади
2. Кількість навчальних програм запроваджено в освітній процес екологічної освіти та освіти для збалансованого розвитку
3. Кількість проведених екологічних акцій очищення берегів річок та озер, території лісосмуг тощо
В.4. Ефективна система безпеки громади
В.4.1.Впровадження  Центру безпеки та активної безпекової платформи 1.Кількість засідань Робочої групи з безпеки в рік
2.Кількість публічних виступів керівництва поліції
3.Кількість ініційованих та розглянутих проблемних питань
4. Кількість розроблених спільних місцевих програм/проектів взаємодії
Відділ правового забезпечення,
Відділ «Інспекція з благоустрою м. Тростянець Сумської області»
В.4.2.Безпека руху, встановлення лежачих поліцейських, просвіта для дітей 1.Кількість встановлених лежачих поліцейських в небезпечних місцях
2. Кількість проведених громадськими активістами та викладачами дитсадків, шкіл просвітницьких заходів для дітей
 
 
 
 
 
Відділ «Інспекція з благоустрою м. Тростянець Сумської області»,
Відділ правового забезпечення
В.4.3. Встановлення систем відеоспостереження 1.Кількість встановлених камер відеоспостереження
В.3.4. Молодіжний громадський рух як основа  превентивної діяльності протидії правопорушенням та  проявам асоціальної поведінки в громаді 1. Кількість проведених заходів по вивченню діяльності поліцейських та учасників бойових дій, організація з ними зустрічей проведення індивідуально-профілактичної роботи з підлітками, які схильні до протиправної поведінки, за принципом «рівний навчає рівного»;
3. Кількість відвідувань учнями шкіл судових процесів відносно неповнолітніх, а також екскурсії до установ пенітенціарної служби
4. Стратегічний напрям С. Здорова, спортивна та  туристично приваблива громада із модерновими просторами для розвитку кожного громадянина

4.1. Загальна характеристика Програми 3.

Мета реалізації  Програми 3 – створення нових зон відпочинку та дозвілля; започаткування брендових  фестивалів для залучення туристів у громаду; створення арт- просторів під відкритим небом із залученням громади та проведення широкомасштабних публічних заходів культурного та дозвільного спрямування; розвиток народного фольклору; створення туристичних маршрутів до історичних та культурних об’єктів; створення туристичної інфраструктури через мережу «зелених садиб»; створення мережі дитячих майданчиків; пропагування здорового способу життя, відродження та розвиток різних видів спорту; забезпечення надання якісних послуг первинної медичної допомоги та розбудова спроможної мережі закладів медицини
Завдання програми:
  1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля.
  2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини..
  3. Розвиток туризму.
  4. Здорова та спортивна громада.
 
Програма 3. Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку кожного громадянина
Стратегічні цілі
С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
 
С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини  
 
С.3. Розвиток туризму
 
 
 
С.4. Здорова та спортивна громада
Операційні цілі
С.1.1. Організація громадського транспорту С.2.1. Новітня бібліотека С.3.1. Створення нових туристичних маршрутів С.4.1. Створення ефективної системи надання ПМД
С.1.2. Створення нових місць відпочинку із доступом людей з особливими потребами С.2.2. Започаткування брендового Фестивалю громади
 
С.3.2. Проведення видовищних заходів з відпочинку та дозвілля С.4.2. Розбудова ефективної системи вторинної ланки медицини
 
С.1.3. Створення умов для активного дозвілля та занять спортом
 
С.2.3. Проведення культурних заходів, присвячених історії краю
 
 
 
С.3.3. Формування інфраструктури розміщення
 
С.4.3. Розбудова мережі сучасних спортивних закладів та споруд
 
С.4.4. Здоровий спосіб життя
Схема стратегічних і оперативних цілей за напрямом розвитку С.
 
У запланований період планується реалізувати проекти та спрямувати зусилля на подолання проблем, які перешкоджають розвитку бізнесу в місті, а саме:
 
  • Недостатність зон рекреації та дозвілля;
  • не розвинена сфера розваг для дітей та дорослих;
  • низький рівень проведення культурних та дозвільних заходів;
  • недостатня кількість дитячих та спортивних майданчиків;
  • відсутні стадіони в сільських населених пунктах;
  • недостатня кількість спортивних приміщень та обладнання;
  • відсутні «зелені садиби»;
  • не створені туристичні маршрути;
  • відсутні місця збору та проведення масових заходів в селах громади;
  • недостатність місць розміщення гостей громади та туристів;
  • відсутність велоінфраструктури;
  • відсутність інформаційних і комунікаційних систем інформування туристського ринку про  громаду;
  • відсутність історичного бренду громади;
  • низький рівень забезпечення курортно-рекреаційними ресурсами;
  • відсутність активної ярмаркової діяльності та брендових подій в громаді;
  • недостатність якісної спортивної інфраструктури;
  • необхідність подальшої модернізації закладів медицини.
 
Планується реалізація 12 проектів за чотирма стратегічними цілями: С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля. С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини. С.3. Розвиток туризму. С.4. Здорова та спортивна громада.
 
  1.  Обсяги фінансування та терміни впровадження проектів Програми 3. «Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку кожного громадянина»
 
Проекти за стратегічними цілями Термін реалізації Бюджет, тис. грн.
2019 2020 2021 Всього
С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
С.1.3.1. Створення модернових творчих просторів для розвитку дітей та молоді 2019-2021 80,0 110,0 150,0 340,0
Всього за стратегічною ціллю С.1. 80,0 110,0 150,0 340,0
С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини
С.2.1.1. Трансформація публічних бібліотек у сучасні креативні, інформаційно-дозвіллєві центри для кожного «Новітня бібліотека» 2019-2021 250,0 90,0 90,0 430,0
С.2.2.1. Мистецька та фестивальна громада 2019-2021 145,0 145,0 145,0 435,0
Всього за стратегічною ціллю С.2.   295,0 235,0 235,0 865,0
С.3. Розвиток туризму
С.3.1.1 Створення інформаційно-туристичного центру 2019-2021 50,0 100,0 100,0 250,0
С.3.1.2. Скіфські кургани – історична спадщина 2019-2021 50,0 80,0 80,0 210,0
С.3.1.3. Туристичні сплави на байдарках по р.Ворскла 2019-2021 190,0 300,0 400,0 890,0
Всього за стратегічною ціллю С.3.   290,0 480,0 580,0 1350,0
С.4. Здорова та спортивна громада
С.4.1.1. Створення ефективної системи менеджменту первинної ланки медицини та забезпечення кваліфікованими кадрами 2019-2021 500,0 500,0 500,0 1500,0
С.4.1.2. Створення Школи здоров’я молоді Тростянецької громади 2019-2021 20,0 20,0 40,0 80,0
С.4.2.1. Впровадження сучасного електронного управління закладами вторинної ланки медичної допомоги 2020 0 1200,0 0 1200,0
С.4.3.1. Реконструкція стадіону ім.В.Куца 2019-2020 12764 16036 0 28800
С.4.3.2. Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям (запасне футбольне поле розміром 80х40м) 2020-2021 0 2500,0 2500,0 5000,0
С.4.4.1. Спорт для всіх 2019-2021 42,0 50,0 60,0 152,0
Всього за стратегічною ціллю С.4.   13 326 20 306 3 100 36 732
Всього за Програмою 3   13 991 21 131 4 065 39 187
 
Загальна кількість проектів та обсяги їх фінансування
2019 2020 2021
Кількість проектів 10 12 10
Обсяг фінансування Програми 1, тис. грн 13 991 21 131 39 187
 
  1. Каталог проектів Програми 3. «Здорова, спортивна та туристично приваблива громада із сучасними просторами для розвитку кожного громадянина»
    1. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
 
Операційна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.1.3. Створення умов для активного дозвілля та занять спортом
Назва проекту:
 
С.1.3.1. Створення модернових творчих просторів для розвитку дітей та молоді
Цілі проекту:
 
Створення відкритих та закритих просторів розвитку для молоді, активізація молодіжної творчості у громаді. Вивчення англійської, німецької мови та інших
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 5000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Створення мережі молодіжних центрів «Мережа People.ua» у громаді, як місця комунікації та розвитку молоді, підтримки ініціатив молодих громадян, вирішення спільними зусиллями молодіжних проблем. Створення просторів для інновацій та ідей молоді, що дасть можливість активізувати молодь громади та їх розвиток.
Створення молодіжної ком’юніті-студії «Як приборкати англійську і не тільки», у складі якої будуть працювати три гуртки (для молодших школярів, школярів основної школи, підлітків і старшої молоді).
Розробити та впровадити в міському краєзнавчому музеї освітньо-пізнавальну програму для дітей 11-13 років, спрямовану на ознайомлення з історією Тростянця та його мешканців, багато з яких є представниками різних національностей.
Додаткові заняття допоможуть школярам початкової та середньої школи покращити свої знання, школярам старшої школи – підготуватися до ЗНО.
Очікувані результати:
 
1. Підвищення активності молоді у громаді, створення мережі молодіжного активу
2. Збільшення кількості реалізованих міжнародних проектів, отриманих молоддю.
3. Підвищення рівня володіння англійською мовою молоді міста (яка мешкає, вчиться, працює).
4. Організація культурно-освітнього та виховного дозвілля молоді на якісному рівні.
5. Зосередження уваги молоді на актуальних для громади питаннях, на знаходженні нових можливостей для самореалізації, на постійному особистісному зростанні.
6. Надання молоді можливостей для творчості, спілкування у неформальній атмосфері.
7. Участь молоді в міжнародних культурних і освітніх програмах, отримання грантів.
8. Сприяння вихованню у підлітків толерантного ставлення до представників різних етносів, розуміння і поваги інших культур, умінням жити в мирі та злагоді з представниками різних національностей, рас, вірувань
9. Учні 2 – 11 класів загальноосвітніх шкіл вдосконалять знання іноземної мови
Ключові заходи проекту:
 
1. Планування роботи молодіжного центру у громаді (розробка напрямків роботи).
2. Написання проектних пропозицій міських програм, запитів для залучення інвесторів
3. Активізація роботи волонтерів та молодих людей для роботи у молодіжному центрі.
4 Відкриття роботи молодіжного центру в мережі People.ua (ремонтні роботи, урочисте відкриття)
5. Презентація роботи створеного молодіжного центру.
6. Організація роботи молодіжної ком’юніті-студії «Як приборкати англійську і не тільки», вибір місця розташування, планування роботи тощо.
8. Проведення літніх і зимових англомовних шкіл для дітей та підлітків; курсів англійської мови для малюків, студій міжкультурного спілкування
9. Зустрічі інтеркультурного клубу шанувальників різних мов і культур
10. Проведення тренінгів щодо оформлення і просування грантових пропозицій, участі в міжнародних освітніх і культурних програмах.
11. Організація і проведення комплексних заходів до свят: Дня рідної мови, Дня Європи та культурного розмаїття задля діалогу, Міжнародного дня толерантності.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
80,0 110,0 150,0 340,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, МТД, спонсорські кошти,
Ключові потенційні учасники проекту Міська рада, загальноосвітні заклади, школярі, молодь
 
  1. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини
 
 
Операційна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.2.1. Новітня бібліотека
Назва проекту:
 
С.2.1.1. Трансформація публічних бібліотек у сучасні креативні, інформаційно-дозвіллєві центри для кожного «Новітня бібліотека»
Цілі проекту:
 
Створення нового інформаційного, культурного та дозвіллєвого середовища за потребами містян на базі сучасної міської бібліотеки, забезпечення освітнього простору безпечним, гармонійним, рівним та відкритим доступом до знань
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 15 000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Публічна бібліотека є базовим елементом культурної, наукової, освітньої, інформаційної інфраструктурою громади. Вона важлива для розвитку інформаційної та мовної культури у громаді, патріотичного, правового та екологічного виховання, формування стійкого інтересу до вивчення та розуміння місцевої історії та культури.
Проектом передбачається створити сучасну публічну бібліотеку громади для забезпечення інформаційних, комунікативних, дозвіллєвих та соціально-культурних потреб користувачів на принципах доступності, оперативності, якості та комфортності.
Автоматизація бібліотечних процесів та впровадження нових форм обслуговування забезпечить підвищення іміджу  бібліотеки та інклюзію у креативному просторі.
Очікувані результати:
 
1.Створено центр ініціатив для громади на базі бібліотеки.
2.Оновлено бібліотечний простір в бібліотеки.
3.Впроваджено близько 20 нових інтерактивних форм дозвіллєвих практик для користувачів усіх вікових категорій
4.Оновлено 5 відсотків бібліотечного фонду
5. Створено електронний бібліотечно-інформаційного простір
Ключові заходи проекту:
 
1.Створити сучасні креативні простори для сприяння громадським та культурним ініціативам на базі публічної бібліотеки громади.
2. Здійснити реновацію інформаційно-дозвіллєвого простору. 3. Забезпечити інклюзію у креативному просторі бібліотеки громади.
4. Сприяти культурному та інтелектуальному розвитку громади
5. Сприяти особистісному росту мешканців громади через оновлення фондів та популяризацію читання.
6. Сприяти міжкультурній інтеграції у громаді.
7. Створити платформи підтримки розвитку культурних ініціатив.
8. Сприяти інформаційному забезпеченню потреб громади шляхом розширення спектру послуг у бібліотеки громади.
9. Створити електронний бібліотечно-інформаційного простір
10. Впровадити різноманітні форми неформальної освіти
11. Організувати комплексну систему інформування про діяльність бібліотеки громади.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
250,0 90,0 90,0 430,0
Джерела фінансування:
 
Міський бюджет, міжнародна технічна допомога, спонсорська допомога
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, відділ культури, бібліотека.
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.2.2. Започаткування брендового Фестивалю громади
Назва проекту:
 
С.2.2.1. Мистецька та фестивальна громада
Цілі проекту:
 
Розвиток фестивального туризму – проведення музичних фестивалів, проведення творчих концертів та майстер-класів із залученням видатних музикантів, арт-майданчиків за мейнстримами, розширення та удосконалення практики проведення мистецьких фестивалів. Організація творчих дозвіллєвих практик; виявлення та підтримка талановитої молоді; розбудова культурно-естетичного середовища міста. Збереження та розвиток етнокультурної гастрономічної спадщини півдня України, єднання громади на тлі національних традицій, зокрема кулінарних.
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення громади
Стислий опис проекту:
 
Виведення у суспільно-культурний простір громади проведення фестивалів різних напрямків буде сприяти збереженню кращих мистецьких традицій, популяризації світової та національної музичної спадщини серед мешканців та гостей, розвитку громади як європейського культурного осередку.
Проведення художньо-творчого фестивалю, організація розваг: дефілє костюмів,  виступи колективів та різноманітні розваги. Проведення гастрономічного фестивалю «Смаколики Тростянця».
Очікувані результати:
 
  1. Створені арт-майданчики за мейнстримами із запрошенням закладів громадського харчування
  2. Проведені конкурси та естрадні концерти в межах фестивалю.
  3. Проведені майстер-класи та концерти за участю провідних естрадних виконавців
  4. Виготовлена  рекламна та сувенірна продукція
  5. Проведені Гала-концерти
  6. Проведений пленер під час цвітіння черешні дітьми старшого дошкільного – старшого шкільного віку та їх батьків/сімей/друзів: (малювання на природі), виставка художньо-творчої діяльності учасників.
  7. Проведений пленер під час дозрівання черешні, виставка художньо-творчої діяльності учасників.
  8. Проведений Фуд-арт (створення художніх композицій з черешні) та виставка робіт учасників
  9. Виданий календар «Черешнева столиця на палітрі» з зображенням найкращих робіт пленерів та фуд-арту.
Ключові заходи проекту:
 
1.Проведення в рамках музичного форуму - фестивалю естрадного мистецтва «Медовий край»;
арт-майданчиків за мейнстримами (творчих дозвіллєвих практик для мешканців міста та гостей фестивалю);
  • фестивальних конкурсів, концертів та майстер-класів за участю видатних естрадних виконавців;
  • гала-концертів.
2.Видання промоушен-продукції: афіші, буклети, брошури, банери.
3.Виготовлення фестивальної символіки: значки, прапорці, нагороди (статуетки, медалі).
4.Проведення художньо-творчого фестивалю «Чері-фест на пленері» в рамках фестивалю «Черешнево»:
  • пленері для дітей різного віку, їх батьків/друзів (малювання на природі ) у період цвітіння черешні.
  • пленер для дітей різного віку, їх батьків/друзів у період дозрівання черешні. 
  • виставки робіт учасників пленеру.
  • Фуд-арт (створення художніх композицій з черешні).
  • виставка результатів фуд-арту.
  • друк та видання календарю « Черешнева столиця на палітрі»з зображенням найкращих робіт пленерів та фуд-арту.
  1. Проведення гастрономічного фестивалю «Смаколики Тростянця»
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
145,0 145,0 145,0 435,0
Джерела фінансування:
 
Міський бюджет, обласний бюджет, міжнародна технічна допомога
Ключові потенційні учасники проекту Міська рада, підприємці, населення громади
 
  1. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.3. Розвиток туризму
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.3.1. Розробка нових туристичних маршрутів  
Назва проекту: С.3.1.1.Створення інформаційно-туристичного центру  
Цілі проекту: Приваблення у місцевість більшої кількості туристів, розвиток внутрішнього туризму та покращення конкурентних переваг місцевості через покращення інфраструктури, зокрема туристичної. Поповнення місцевого бюджету за рахунок оподаткування суб’єктів туристичного бізнесу, раціональне використання туристично-рекреаційних ресурсів місцевості, залучення інвестицій у туристичний бізнес  
Територія впливу проекту: Тростянецька громада  
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21687  
Стислий опис проекту:  Інформаційне забезпечення туристів і суб’єктів туристичного бізнесу, покращення якості туристичної продукції та якості послуг у громаді.  Планування, організування, мотивування, моніторинг і контролювання, регулювання туристичних, інформаційних та фінансових потоків. Врахування рекреаційного та психологічного навантаження від туристів на місцевість та покращення інвестиційного клімату у місцевості.   
Очікувані результати: Реалізація проекту дасть змогу створити якісний туристичний продукт, здатний максимально задовольнити потреби населення, забезпечити комплексний розвиток туристичної сфери, створить передумови для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій, сприятиме ефективному туристичному обміну та збільшенню потоку туристів, поліпшенню умов відпочинку населення.  
Ключові заходи проекту:
  • Пошук кваліфікованих фахівців для надання послуг у сфері туризму
  • Придбання  обладнання для надання необхідного спектру послуг
  • Створення і наповнення сайту міста та мобільного додатку для туристів
  • Розробка іміджевої продукції про туристично привабливі об’єкти ОТГ
  • Встановлення інтерактивних стендів та вказівників в місті про туристичні об’єкти та заходи громади
  • Розробка та виготовлення промоційних матеріалів про туристично привабливій об’єкти та заходи громади
 
Період здійснення: 2019-2021 роки  
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
50,0 100,0 100,0 250,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту
Ключові потенційні учасники проекту: Відділ культури, туризму, молоді та спорту, КЗ ТМР «МВЦ «Тростянецький»
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.3.1. Створення нових туристичних маршрутів
Назва проекту: С.3.1.2. Скіфські кургани – історична спадщина.
 
Цілі проекту: Залучити якомога більше туристів і стати для місцевих жителів та гостей міста культурним простором
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21687
Стислий опис проекту: Проект «Скіфські кургани – історична спадщина» ініціюється з метою збереження культурної спадщини рідного краю, захисту історичних цінностей, а також створення нового культурного кластеру – музейно-культурного комплексу «Скіфської культури».
Очікувані результати:
  • можливість захистити архітектурні пам’ятки;
  • створення культурно-освітнього закладу, призначеного для вивчення, збереження та використання пам’яток;
  • залучення громадян до надбань національної історико-культурної спадщини;
  • підвищення зацікавленості молоді до історії та культурної спадщини;
  • новий туристичний маршрут Слобожанщини, з великою кількістю туристів, що забезпечать можливість утримання пам’яток;
  • нові робочі місця для населення, що зменшить відтік молоді за кордон. 
Ключові заходи проекту:
  • Розробка проектно-кошторисної документації;
  • підписання дозвільних документів;
  • проведення тендерів на виконання робіт та закупку матеріалів;
  • проведення археологічних розкопок;
  • зведення огорожі та оглядових веж;
  • створення на базі клубного закладу Музейно- культурний  комплекс «Скіфська скарбниця» де  створити:  музей скіфської історії, музей словянської історії, українську світлицю в етно- стилі, кухню, їдальню, готель для туристів в етно-стилі.
  • придбання меблів;
  • придбання обладнання;
  • встановлення вказівників.      
Період здійснення: 2019-2020 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
50,0 80,0 80,0 210,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту.
Ключові потенційні учасники проекту: Відділ культури, туризму, молоді та спорту ТМР.
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект:
С.3.1. Розробка нових туристичних маршрутів
Назва проекту: С.3.1.3. Туристичні сплави на байдарках по р. Ворскла
Цілі проекту: Популяризація  культурних об’єктів Тростянецької ОТГ за рахунок збільшення направленого туристичного потоку (шанувальники активного відпочинку). Розвиток туристичного сектору обслуговування. Залучення інвестицій у туристичний сектор (готелі, ресторани, крамниці). Розвиток міського бюджету за рахунок доходів отриманих від проведення сплавів та обслуговування туристичного потоку.
Територія впливу проекту: Тростянецька міської ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21687
Стислий опис проекту: Проект планує розробку комплексної стратегії розвитку малого бізнесу навколо обслуговування туристів – замовників туристичного маршруту сплавів на байдарці.
Очікувані результати:
  • стати однією із головних місць відпочинку на Слобожанщині;
  • розвиток малого та середнього бізнесу (готелі, заклади харчування, музеї, транспорт та ін.);
  • створення нових туристичних маршрутів;
  • збільшення кількості тематичних туристів на 100% у 2018 – 2019 році.
Ключові заходи проекту:
  • створення відповідної інфраструктури (кемпінгів з максимальними умовами, а саме: лавки, столи, туалети, умивальники, душові кабінки, дрова для вогнищ, місця для паління );
  • надання послуг трансферу (вокзал-старт, фініш-вокзал);
  • придбання необхідного обладнання (байдарки, весла, каяки, човни, спальні мішки, палатки, каремати, рятувальні жилети, герметичні мішки, туристичні сидушки, тенти, стільці, столи, спінінги для риболовлі, м’ячі, сітки, кухонне обладнання, питна вода);
  • створення відповідних умов для перебування на річці (аптечка, рем.набір, страховка );
  • надання додаткових послуг відпочинку (квести, музичний супровід, командні розважальні ігри, спортивні ігри в баскетбол, волейбол, бадмінтон, організація ловлі риби, послуги фотографу та відеооператора);
  • надання послуг гіда та інструкторів;
  • харчування (гарячий сніданок та вечеря, обід-перекус);
  • висвітлення сплавів (публікації в ЗМІ та ін.);
  • придбання автотранспорту для підвозу обладнання;
  •  встановлення вказівників
  •  роботи інструкторів і обслуговуючого персоналу.
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
190,0 300,0 400,0 890,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту
Ключові потенційні учасники проекту: Відділ культури, туризму, молоді та спорту, КЗ ТМР «СК Академія спорту»
 

 
4.3.4. Перелік проектів, спрямованих на досягнення Стратегічної цілі С.4. Здорова та спортивна громада
 
Оперативна ціль  Стратегії, якій відповідає проект:
С.4.1. Створення ефективної системи надання первинної медичної допомоги (ПМД)
Назва проекту:
 
С.4.1.1. Створення ефективної системи менеджменту первинної ланки медицини та забезпечення кваліфікованими кадрами
Цілі проекту:
 
Впровадження системи ефективної системи менеджменту первинної ланки медицини та забезпечення кваліфікованими кадрами через процес стратегічного планування, організації, приведення в дію та контроль організації діяльності закладів первинної медичної допомоги з метою досягнення координації людських, фінансових, природних і технологічних ресурсів, необхідних для ефективного надання послуг первинної медичної допомоги
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення громади
Стислий опис проекту:
 
Розробка Стратегії розвитку КНП ЦПМСД, впровадження системи моніторингу та оцінки. Впровадження місцевих програм профілактики захворювань. Підвищення рівня знань медичного персоналу в умовах реформування сфери охорони здоров’я. Залучення до громади молодих лікарів-спеціалістів  загальної практики – сімейної медицини шляхом створення ціннісної пропозиції. Впровадження стандартів клієнтського сервісу та ефективної системи зовнішніх комунікацій.
Очікувані результати:
 
1.Розроблена Стратегія розвитку КНП ЦПМД
2.Затверджений Колективний договір
3.Впроваджена ефективна система підбору кадрів та сформована ціннісна пропозиція.
4.Проведені тренінги для медичного персоналу в рамках Операційного керівництва «Як організувати систему первинної медичної допомоги на місцевому рівні». 5.Затверджене Положення клієнтського сервісу КНП ЦПМСД
6.Розбудована ефективна система зовнішніх комунікацій (бренд КНП, офіційний сайт, введена посада інформаційного менеджера)
Ключові заходи проекту:
 
1.Розробка Стратегії розвитку КНП ЦПМД
2.Розробка та затвердження Колективного договору
3.Впровадження ефективної системи підбору кадрів та формування ціннісної пропозиції.
4.Проведення тренінгів для медичного персоналу в рамках Операційного керівництва «Як організувати систему первинної медичної допомоги на місцевому рівні?»
5.Розробка та затвердження Положення клієнтського сервісу КНП ЦПМСД
6.Створення ефективної системи зовнішніх комунікацій (бренд КНП, офіційний сайт КНП, введена посада інформаційного менеджера, система інформування городян щодо профілактики захворювань, встановлення ефективних партнерств)
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
500,0 500,0 500,0 1500,0
Джерела фінансування:
 
Міський бюджет, кошти від НСЗ, міжнародна технічна допомога
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.4.1. Створення ефективної системи надання первинної медичної допомоги (ПМД)
 
Назва проекту:
 
С.4.1.2. Створення Школи формування здоров’я молоді Тростянецької громади
Цілі проекту:
 
Покращення громадського здоров’я через  ефективну профілактику захворювань, у тому числі соціальних (СНіД, наркоманія, алкоголізм, туберкульоз) та встановлення ефективних партнерств із закладами культури та спорту,
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 6000 осіб
Стислий опис проекту:
 
Реформа первинної ланки медицини зорієнтована на впровадження ефективної системи профілактики захворювань, у тому числі серед молоді. Проект спрямований на підвищення рівня здоров'я, як компонента загальної культури серед молоді через впровадження здоров’я формуючих освітніх технологій; зниження ризиків захворюваності молоді, що викликані хворобами асоціального характеру. Проект сприяє молоді у набутті знань, умінь, навичок, необхідних для формування стійкої мотивації на здоров'я і здоровий спосіб життя..
Для цього необхідно провести аналіз стану здоров’я сучасної молоді на підставі статистичних даних щодо здоров’я молоді міста (мапа здоров’я) та моніторинг щодо рівня знань молоді про соціальні захворювання. Далі розробити план дій щодо покращення її здоров’я, формування ціннісних установок і життєвих пріоритетів на здоров'я, здоровий спосіб життя і самореалізацію особистості.
Очікувані результати:
 
  • Створена мапа локалізації соціальних захворювань у громаді на підставі аналізу
  • Розроблені та розповсюджені методичні рекомендації серед молоді з профілактики тютюнопаління, СНІДу, туберкульозу, алкоголізму, наркоманії, інфекцій, що передаються статевим шляхом.
  • Проведені навчальні заходи (лекції, тренінги) та підвищений рівень знань молоді щодо здорового способу життя
  • Проведена оцінка набутих знань на підставі звіту за результатами анкетування
Ключові заходи проекту:
 
1.Анкетування щодо рівня знань про соціальні захворювання
2.Проведення просвітницьких тренінгів, бесід, навчально-методичних семінарів, тренінгів
3.Розповсюдження методичних рекомендацій щодо здорового способу життя у дітей підліткового та юнацького віку громади
4.Оцінка результатів отримання знань щодо здорового способу життя серед молоді на підставі проведеного анкетування
Період здійснення: 2019-2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
20,0 20,0 40,0 80,0
Джерела фінансування:
 
Міський бюджет, міжнародна технічна допомога, інші кошти
Ключові потенційні учасники проекту Міська рада, молодь міста, заклади освіти, культури та спорту
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.4.2. Розбудова ефективної мережі вторинної ланки медицини
Назва проекту:
 
С.4.2.1. Впровадження сучасного електронного управління закладами вторинної ланки медичної допомоги
Цілі проекту:
 
Реформування другого рівня надання медичної допомоги, виконання умов Національної служби здоров’я України
Територія впливу проекту: Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення громади та району
Стислий опис проекту:
 
Придбання комп’ютерів, принтерів та встановлення медичної інформаційної системи. Навчання медичного персоналу
Очікувані результати:
 
1.Приєднання до єдиного інформаційного простору закладів вторинної ланки медицини
2.Електронне управління медичними послугами через сучасну медичну інформаційну систему
Ключові заходи проекту:
 
1.Прокладання мережі
2.Навчання медичного персоналу
3.Придбання комп’ютерів, принтерів.
4.Встановлення медичної інформаційної системи в закладах вторинної ланки медичної допомоги, приєднання до єдиного інформаційного простору
Період здійснення: 2020 рік
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
- 1200,0 0 1200,0
Джерела фінансування:
 
Міський бюджет,  залучені кошти, міжнародна технічна допомога
Ключові потенційні учасники проекту Міська рада, МТД, ДФРР
 
 
Оперативна ціль  Стратегії, якій відповідає проект:
С.4.3. Розбудова мережі сучасних  спортивних закладів  та споруд
Назва проекту: С.4.3.1. Реконструкція стадіону ім. В. Куца
Цілі проекту:  Сприянні подальшого розвитку стадіону ім. Куца в м. Тростянець, як головного осередку спортивної інфраструктури громади, з метою забезпечення якісним місцем для проведення занять з фізичного виховання та занять спортом для всіх вікових категорій населення.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди 21687 осіб
Стислий опис проекту: Реконструкція стадіону ім. Куца у м. Тростянець є дійсно раціональним вирішенням проблеми розвитку спортивної інфраструктури у Тростянецькій ОТГ. Проведення робіт такого роду дозволить залучити ще більшу кількість молоді до занять спортом та ведення здорового способу життя. Також, вся громада отримає сучасну спортивну арену, яка зможе прийняти різноманітні спортивні змагання всеукраїнського рівня.
  Проведення робіт із реконструкції стадіону, насамперед є запорукою того, що на території Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади, буде утворена повноцінна база для проведення фахових та повноцінних тренувань місцевих спортивних аматорських та професіональних команд.
Очікувані результати: Реалізація даного проекту є початковим етапом у розбудові спортивної інфраструктури на території Тростянецької ОТГ. Після його завершення, експлуатація об’єкту не потребуватиме додаткового фінансування.
Даний проект сприятиме створенню сприятливих та сучасних умов для занять спортом та вихованню у молоді зацікавленості до здорового способу життя. Окрім цього, оновлений стадіон дозволить проводити на організовувати спортивні заходи та інші заходи на новому, більш якісному рівні.
Ключові заходи проекту:
  • Будівництво футбольного поля з трав'яним покриттям з розміром ігрової зони 51*28 м;
  • будівництво футбольного поля зі штучним покриттям з розміром ігрової зони 60*40 м;
  • будівництво поля для міні-футболу зі штучним покриттям з розміром ігрової зони 40*20 м;
  • благоустрій території;
  • заміна трав'яного покриття основного футбольного поля;      
  • влаштування поливу;
  • встановлення глядацьких місць.
Період здійснення: 2019-2020 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
12764,0 16036,0 0 28800,0
Джерела фінансування: Міжнародні донори, міський бюджет, партнери проекту
Ключові потенційні учасники проекту: Відділ культури, туризму, молоді та спорту ТМР, КЗ ТМР «СК Академія спорту»
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.4.3. Розбудова мережи сучасних спортивних закладів та споруд
Назва проекту:
 
С.4.3.2. Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям (запасне футбольне поле розміром 80 х 40 м)
Цілі проекту:
 
Реконструкція футбольного майданчика та покращення спортивної інфраструктури, надання імпульсу популяризації в місті футболу.
Територія впливу проекту: Тростянецька ОТГ
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення громади
Стислий опис проекту:
 
Створення спортивного багатофункціонального і безпечного майданчику, який має відповідати стандартам якості. Підготовка спортивного резерву футболістів для  поповнення збірних команд міста, області, пропаганда здорового способу життя, підвищення спортивної майстерності. Основна ідея проекту є необхідність створення сучасного  спортмайданчика, який відповідає вимогам безпеки та належного його використання.                   
Очікувані результати:
 
1.Збудований сучасний спортивний майданчик відповідно до вимог законодавства з комфортними умовами
2.Організація та проведення  міських, обласних, всеукраїнських спортивно-масових та спортивних заходів різного рівня
3.Залучення дітей, молоді, всіх верст населення   до систематичних занять фізичною культурою і спортом
Ключові заходи проекту:
 
1.Розробка технічної документації
2.Консультативні роботи з фірмою-підрядником
3.Закупівля матеріалів та обладнання
4.Будівельні роботи (роботи з реконструкції)
5.Технічний нагляд
Період здійснення: Січень 2020 – вересень 2021 рр.  
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
0 2500,0 2500,0 5000,0
Джерела фінансування: Обласний та місцевий бюджет, міжнародна технічна допомога
Ключові потенційні учасники проекту: Міська рада
 
 
Оперативна ціль Стратегії, якій відповідає проект: С.4.4. Здоровий спосіб життя
Назва проекту: С.4.4.1. Спорт для всіх
Цілі проекту:
 
Проведення спортивних регіональних і міжнародних змагань з метою зміцнення патріотичного духу серед молоді, формування в дітях системи цінності, комунікативних навичок та культури міжособистісного спілкування.
Територія впливу проекту:
 
Тростянецька громада
Орієнтовна кількість отримувачів вигоди Населення громади
Стислий опис проекту:
 
Започаткування на системній основі спортивно-розважальних заходів. Спортивно-пізнавальний марафон «Дізнайся про мене більше» проводиться з метою об’єднання та соціалізації дітей із сімей вимушених переселенців та їх батьків, переважна більшість яких, не має змоги відвідуватиплатні тренувальні зали та спортивні клуби тощо. Проект сприяє створення комфортних умов для інтеграції дітей із сімей переселенців та їх батьків з громадою та організації дозвілля молоді та дітей. Сприяє пропаганді здорового способу життя та  популяризації різних видів спорту, серед молоді та дітей.
В рамках проекту заплановано: спортивні локації з використанням спортивного інвентаря та обладнання, спортивні естафети, проведення танцювального майстер-класу з використанням елементів різних національних танців у супроводі музичних композицій різних народів.
Очікувані результати:
 
1.Підвищення патріотичного духу та міжкультурних зв’язків, фізичного та психологічного  стану різних груп населення.
2.Проведені спортивні змагання, спортивні ігри, спортивні танці спортивні естафети, майстер-класи з використанням елементів різних національних танців у супроводі музичних композицій різних народів
Ключові заходи проекту:
 
1. Локація (Спортивні ігри) – «Рух догори», вивчення техніки гри в баскетбол
2. Локація «Туристична» (проведення заходу для розвитку координаційних здібностей на прикладі скелелазіння (Вершина Стара Планина) 
3. Локація «Даблдач» (проведення заходу для розвитку спритності за допомогою скакалки)
4. Локація (спортивні ігри) - "Як козаки у футбол грали" (вивчення техніки гри в футбол)
5. Локація «Танцювальний майданчик» (ознайомлення з танцювальною культурою різних народів)
Період здійснення: 2019 – 2021 роки
Орієнтовна вартість проекту, тис. грн. 2019 2020 2021 Разом
42,0 50,0 60,0 152,0
Джерела фінансування: Міський бюджет, спонсорські кошти
Ключові потенційні учасники проекту Міська рада, населення громади
 
 
  1. Показники оцінки реалізації Програми 3
 
Очікувані результати
(назва цілей)
Індикатори досягнення очікуваних результатів Відповідальні за збір даних за індикатором
С.1. Зручна логістика, комфортний відпочинок і дозвілля
С.1.1. Організація громадського транспорту Кількість затверджених маршрутів
Кількість створених зручних та комфортних зупинок
Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту
С.1.2. Створення нових місць відпочинку із доступом людей з особливими потребами 1. Кількість створених нових сучасних «зелених зон», зони відпочинку та дозвілля для всіх вікових груп мешканців
2. Кількість створених в зонах відпочинку нових елементів і спеціально відведених місць для вигулу собак (насадження, конструкції, послуги)
3. Кількість проведених заходів дозвілля (майстер-класи, тренінги, ігри, заняття фізкультурою) силами місцевих ентузіастів, активістів та членів громади
4. Площа озеленення та прикрашення вулиць, провулків, будинків громади
С.1.3. Створення умов для активного дозвілля та занять спортом 1. Кількість організованих спортивних і дитячих майданчиків із доступом осіб із особливими потребами
2. Кількість створених спортивних секцій та клубів
3. Кількість заходів щодо пропаганди здорового способу життя
Відділ культури, туризму, молоді та спорту
С.2. Розвиток культурного простору та збереження культурної спадщини
С.2.1. Новітня бібліотека 1. Поповнення книжкового фонду бібліотеки, як сучасного, креативного та комфортного простору для жителів громади
2. Кількість користувачів до бібліотечних ресурсів в режимі он-лайн
 
 
 
Відділ культури, туризму, молоді та спорту
С.2.2.
Започаткування
брендового
Фестивалю
Громади
1. Кількість проведених брендових Фестивалів
2. Кількість розроблених промоційних матеріалів
3.Кількість організованих виставок сувенірів
С.2.3.Проведення культурних заходів,
присвячених
історії краю
1. Кількість складаних супровідних текстів до культурно-історичних пам’яток
2. Кількість проведених фестивалів-ярмарків
С.3. Розвиток туризму
С.3.1. Розробка нових туристичних маршрутів 1. Кількість проведених відео та фото зйомка культурно-історичних об’єктів
3. Кількість складаних супровідних текстів до культурно-історичних пам’яток
4. Кількість створених нових туристичних маршрутів, зокрема екологічних
 
 
 
Відділ культури, туризму, молоді та спорту
С.3.2. Проведення видовищних заходів з відпочинку та дозвілля 1. Кількість проведених мистецьких фестивалів хорових і фольклорних колективів
2. Кількість проведених всеукраїнських змагань зі спортивного танцю
3. Кількість проведених фестивалів-ярмарок
С.3.3. Формування інфраструктури розміщення 1. Відсоток зростання туристів
2. Збільшення кількості місць розміщення
 
С.4. Здорова та спортивна громада
С.4.1. Створення ефективної системи надання ПМД
  1. Відсоток забезпечення кадрами, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів (лікар ПМД – сімейний лікар)
  2. Кількість запроваджених стандартів пацієнтського сервісу
  3. Кількість створених електронних сервісів (електронна черга тощо)
 
 
 
 
Медичні заклади
С.4.2. Розбудова ефективної системи вторинної ланки медицини
  1.  Кількість створених маршрутів пацієнтів в межах госпітального округу
  2. Кількість видів та обсягу медичної допомоги, що має надаватись закладами охорони здоров’я.
  3. Кількість медичних послуг.
С.4.3. Розбудова мережі сучасних спортивних закладів та споруд 1. Участь у всеукраїнських та регіональних спортивних змаганнях, турнірах тощо
4. Кількість створених футбольних полів із штучним покриттям
5.Кількість відкрито спортивних секцій
 
 
 
Відділ культури, туризму, молоді та спорту
С.4.4.Здоровий спосіб життя 1. Відсоток зниження/зростання соціальних захворювань (СНіД, наркоманія, алкоголізм, туберкульоз)
2. Кількість проведених заходів щодо покращення громадського здоров’я, профілактики захворювань
3. Кількість створених спортивних майданчиків для розвитку різноманітних спортивних дисциплін та занять з фізичної культури
4. Кількість проведених просвітницьких кампаній серед населення щодо здорового способу життя та сучасні підходи і методи профілактики та попередження захворювань
5. Кількість реалізовано молодіжних ініціатив щодо здорового способу життя, молодіжних акцій, флешмобів, нових видів спорту:  тощо
 
 
 
 
 
  1. Моніторинг виконання Плану реалізації Стратегії
Моніторинг виконання Плану реалізації Стратегії здійснюватиметься Комітетом з управління впровадження Стратегії розвитку, відповідно до Положення, затвердженого …, на основі стандартних макроекономічних показників, показників досягнення стратегічних, оперативних цілей та показників виконання проектів.
 
Показники оцінки реалізації Стратегії
(індикатори досягнення результату)
 
Загальні показники
Обсяги фактичних доходів місцевого бюджету на одного мешканця
Обсяги фактичних видатків місцевого бюджету на одного мешканця
Середня місячна заробітна плата (розмежовані за статтю дані)
Обсяг інвестицій в основний капітал
Загальний обсяг експорту
Чисельність населення, зайнятого у всіх сферах економіки (розмежовані за статтю дані)
Стратегічний напрям А / Програма 1
Частка промислової продукції, виробленої малими підприємствами в загальному обсязі
Кількість новостворених робочих місць (розмежовані за статтю дані)
Кількість малих та середніх підприємств на 10 тис. осіб населення
Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста на душу населення
Обсяг реалізованої промислової продукції на душу населення
Кількість реалізованих інвестиційних проектів
Кількість виготовлено промоматеріалів про громаду
Стратегічний напрям B/ Програма 2
Економія бюджетних коштів в результаті впровадження енергоефективних заходів
Економія енергетичних ресурсів в результаті впровадження енергоефективних заходів
Обсяги коштів МТД, кредитів, інвестиційних ресурсів фінансових установ в проекти енергоефективності, залучені містом
Стратегічний напрям C / Програма 3
Кількість створених каналів спілкування з громадою
Кількість проведених громадських акцій, форумів
Кількість проведених творчих заходів, акцій, флешмобів
14. Кількість створених нових видів спорту
15. Кількість реалізовано молодіжних проектів
17. Кількість створених зон відпочинку
18. Кількість проведених заходів дозвілля
19. Кількість відвідувачів / туристів з інших регіонів України (розмежовані за статтю дані)
20. Кількість подій (фестивалів, конференцій, святкувань) на рік
21. Кількість створених спортивних і дитячих майданчиків
24. Кількість створених туристичних маршрутів
25. Кількість створених місць у готелях, зелених садибах
 
  1. Додатки
 
Додаток 1
 
Положення
про Комітет з управління впровадженням
Стратегії розвитку Тростянецької
об’єднаної громади
 
1. Загальні положення
1.1. Комітет з управління впровадженням Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної громади (надалі Комітет) є дорадчим органом громади міста при міському голові.
1.2. Комітет формується з представників органів місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості міста.
2. Мета діяльності
2.1. Метою діяльності Комітету є забезпечення реалізації та постійної підтримки актуальності Стратегії розвитку Тростянецької об’єднаної громади, затвердженого рішенням міської ради від ____ 2019 року №____(надалі Стратегії розвитку)  та  моніторингу якості виконання завдань, визначених Стратегією розвитку.
3. Основні завдання Комітету
3.1. Стимулювання реалізації та моніторинг виконання Стратегії розвитку в цілому та окремих її цілей і завдань з відстеженням виконання кожного завдання відповідної оперативної та стратегічної цілі.
3.2. Оцінка ступеня досягнення бачення, стратегічних та оперативних цілей Стратегії розвитку, якості виконання цілей і завдань та дотримання терміну їх виконання.
3.3. Надання інформації і рекомендацій відповідальним виконавцям щодо виконання заходів Стратегії розвитку для прийняття рішень про розподіл ресурсів для досягнення цілей і завдань плану чи їх коригування.
3.4. Висвітлення процесу реалізації Стратегії розвитку у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті Тростянецької міської ради.
3.5. Збір та обговорення пропозицій з коригування та оновлення Стратегії розвитку за стратегічними та оперативними цілями, завданнями.
3.6. Підготовка аналітичних звітів і щорічне звітування перед Тростянецькою міською радою щодо стану виконання Стратегії розвитку.
3.7. Проведення зустрічей з громадськістю (один раз на рік) з метою звітування і обговорення досягнутих результатів та ініціювання (у разі необхідності) внесення змін до Стратегії розвитку (через засоби масової інформації, круглі столи, конференції, тощо).
4. Основні права та повноваження Комітету
4.1. Одержувати у встановленому законодавством порядку від суб’єктів всіх форм власності, державних органів та виконавчих органів міської ради інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
4.2. Утворювати, в разі потреби, тимчасові експертні та робочі групи, залучати до участі в їх роботі представників виконавчих органів міської ради, наукових установ та громадських організацій.
4.3. Вимагати від основних виконавців (зазначених у проектних листках) оперативних цілей і завдань формувати піврічні та річні аналітичні звіти про моніторинг виконання оперативних цілей і завдань Стратегії розвитку.
4.4. Ініціювати внесення змін до Стратегії розвитку шляхом винесення пропозицій для розгляду на сесії Тростянецької міської ради  (у відповідності до її регламенту).
5. Організаційна структура і регламент роботи Комітету
5.1. Керівництво роботою Комітету здійснює його голова (призначається рішенням міської ради). У разі відсутності голови керівництво здійснюють його заступники. На голову Комітету покладається відповідальність за контроль над процесом реалізації і моніторингом виконання Стратегії розвитку.
5.2. Організаційне забезпечення роботи Комітету покладається на відділ з питань економіки промисловості, транспорту, зв’язку  та комунальної власності. Оформлення протоколів засідань покладається на відповідального секретаря, який призначається розпорядженням міського голови, або іншим розпорядчим документом.
5.3. Відповідальність за реалізацію і моніторинг виконання основних напрямків Стратегії розвитку, а також підготовку піврічних і річних аналітичних звітів (за відповідним напрямком) покладається на керівників відділів виконавчого комітету Тростянецької міської ради та відповідальних координаторів, які обираються з числа членів Комітету.
5.4. Основною формою роботи Комітету є відкриті засідання, які проводяться не рідше, ніж один раз у квартал.
5.5. Засідання Комітету є правочинним, якщо на ньому присутні більше половини від загального складу Комітету.
5.6. Рішення Комітету приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх його членів та оформляються протоколом, який підписують голова (у разі його відсутності – заступник) і відповідальний секретар Комітету.
5.7. Рішення Комітету, прийняті в межах його повноважень і відповідним чином оформлені, носять рекомендаційний характер, є обов'язковими для розгляду міською радою, її виконавчими органами і враховуються в їх діяльності.
 
 

 
Додаток 2
 
Положення
про моніторинг впровадження
Стратегії розвитку Тростянецької
міської об’єднаної територіальної громади
 
Цілі моніторингу
Основною метою моніторингу є забезпечення реалізації та постійної підтримки актуальності Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади, яка затверджена рішенням міської ради від _________2019 року № -___ (надалі – Стратегії розвитку).
У ході моніторингу виконання Стратегії розвитку вирішуються наступні завдання:
  • стимулювати реалізацію плану в цілому та окремих цілій та завдань;
  • оцінити ступінь досягнення бачення, стратегічних та оперативних цілей Стратегії розвитку, надати інформацію для прийняття рішень про розподіл ресурсів на досягнення цілей чи їх коригування;
  • оцінити ступінь реалізації цілей, надати інформацію для уточнення і коригування цілей.
Концепція моніторингу
Моніторинг Стратегії розвитку включає два рівні:
  1. Моніторинг зовнішнього середовища розвитку громади. Базується на аналізі основних індикаторів, що характеризують ситуацію в державі в цілому та в регіоні, які є стратегічно важливими для економічного розвитку громади. Підсумки підводяться один раз на рік та доводяться як частина зведеного аналітичного моніторингового звіту.
  2. Моніторинг процесу реалізації Стратегії розвитку. Розподіляється на: а) моніторинг досягнення бачення; б) моніторинг просування за стратегічними напрямками; в) моніторинг досягнення стратегічних цілей; г) моніторинг досягнення оперативних цілей; д) активність відповідальних координаторів та виконавських груп. Базується на аналізі досягнення запланованих результатів, розгляді визначеного переліку показників (індикаторів). Підсумки моніторингу підводяться два рази на рік у вигляді піврічних оглядів реалізації, результати якого розміщуються в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті міської ради.
Форми здійснення моніторингу
Піврічні звіти відповідальних координаторів і структурних підрозділів міської ради (окремо по відповідному напрямку) розробляються на базі аналізу отриманої інформації і містять аналітичну узагальнену інформацію про просування реалізації Стратегії розвитку за всіма пріоритетними напрямками, стратегічними та оперативними цілями та містять:
а) виконані завдання, ступінь виконання кожної оперативної цілі, ступінь досягнення кожної стратегічної цілі;
б) невиконані завдання, причини та пропозиції щодо подальшого виконання;
в) дані за основними індикаторами, що відображають положення з критичних питань, надаються відповідальними координаторами за підсумками року;
г) рекомендації щодо усунення перешкод реалізації та пропозиції щодо коригування Стратегії розвитку;
д) оцінка потреб у бюджетному фінансуванні (з кожної стратегічної цілі визначається сума, яку слід включити до бюджету на стадії його формування – ІІ півріччя, чи на стадії його коригування – І півріччя).
Піврічні звіти надаються для опрацювання обов’язково в електронному та друкованому вигляді.
Результати піврічних звітів виносяться на обговорення Комітету з управління впровадженням Стратегії розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади (надалі – Комітет).
Зведений аналітичний моніторинговий звіт.
Один раз на рік відповідальні координатори та управління економіки міста готують зведений аналітичний звіт, який вноситься на обговорення і затвердження Комітету та виноситься на розгляд міської ради. Копії звіту надаються міському голові, секретарю міської ради, заступникам міського голови, відповідальним координаторам.
У звіті міститься:
а) аналіз зовнішнього оточення (міститься у річному звіті);
б) аналіз виконання планів дій;
в) пропозиції щодо коригування основного тексту Стратегії розвитку на засідання сесії Тростянецької міської ради;
г) рекомендації щодо актуалізації цілей та планів дій;
д) оцінки потреб у фінансуванні, в тому числі з міського бюджету та внесення пропозицій щодо видатків з бюджету наступного року.
Розподіл відповідальності
Моніторинг процесу реалізації проводиться Комітетом, відділом з питань економіки промисловості, транспорту, зв’язку  та комунальної власності міської ради, відповідальними координаторами.
Розподіл відповідальності між уповноваженими особами здійснюється на засадах найбільшої ефективності:
  • піврічні звіти (відповідальні координатори та відділ з питань економіки промисловості, транспорту, зв’язку  та комунальної власності міської ради);
  • зведений аналітичний моніторинговий звіт (відповідальні координатори та відділ з питань економіки промисловості, транспорту, зв’язку  та комунальної власності міської ради),
  • організація чергових та позачергових засідань Комітету (відділ з питань економіки промисловості, транспорту, зв’язку  та комунальної власності міської ради).
Відповідальні координатори особисто відповідають за своєчасне та відповідне надання піврічних звітів та іншої інформації, з метою якісного проведення моніторингу та сприяння реалізації Стратегії розвитку в цілому.
Відповідальність за контроль над моніторингом і процесом реалізації Стратегії розвитку  покладається на голову Комітету.
Коригування та оновлення Стратегії розвитку
Пропозиції з коригування та оновлення Стратегії розвитку, а саме зі стратегічними та оперативними цілями, завданнями можуть вноситься:
  • членами Комітету;
  • відповідальними за виконання стратегічних та оперативних цілей, завдань;
  • відповідальними координаторами;
  • депутатами міської ради,
  • зацікавленими організаціями, установами, громадськими організаціями та мешканцями громади.
Пропозиції з коригування основного тексту Стратегії розвитку розглядаються і обговорюються на чергових та позачергових засіданнях Комітету і виносяться на розгляд міської ради один раз на рік (при необхідності два рази на рік).