ОПИС ДОКУМЕНТУ
Рішення: | Прийнято |
---|---|
Сесія: | XXV |
Скликання: | VII |
Вид: | За основу і в цілому |
Номер: | 27.09.2019/38 |
Дата реєстрації: | 26.09.2019 |
Проголосовано: | 27.09.2019 10:26:53 |
Автор: | Заяц Ю.М. |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
22
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
0
- Відсутні
5
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 27.09.2019/38
У К Р А Ї Н А
Тростянецька міська рада
25 сесія 7 скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від .09.2019 року
м. Тростянець №
Про затвердження Програми
«Безпечна громада» на 2019-2022 роки
Для профілактики та протидії злочинності та створення безпечних
умов проживання, керуючись Законом України «Про Національну поліцію»,
Законом України «Про дорожній рух», Законом України «Про оборону України», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указом Президента України від 15.12.2006 року № 1087 «Про заходи щодо зміцнення правопорядку і посилення взаємодії місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів», Указом Президента України від 25.10.2002 №948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Указом Президента України від 12.06.2015 №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.02.2013 №51-р «Про схвалення Концепції Державної цільової правоохоронної програми встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю (відеоспостереження) і швидкого реагування» та відповідно статті 30, до підпункту 22 пункту 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада вирішила:
1. Для профілактики та протидії злочинності та створення безпечних
умов проживання на території Тростянецької міської ОТГ затвердити у новій редакції Програму «Безпечна громада» на 2019-2022 роки (додається).
2. Під час формування проектів міського бюджету на 2019-2022 роки передбачати видатки на реалізацію Програми.
3. Дане рішення направити заступнику міського голови з питань житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою, транспорту та зв’язку, начальнику фінансового управління, відділу бухгалтерського обліку та звітності, начальнику відділа житлово-комунального господарства будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту Тростянецької міської ради.
4. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.
Міський голова Ю.А. Бова
Додаток 1
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
рішенням сесії 7 скликання
Тростянецької міської ради
від .09.2019 року №
міський голова
________________Ю.А. Бова
«ЗАТВЕРДЖУЮ»
рішенням сесії 7 скликання
Тростянецької міської ради
від .09.2019 року №
міський голова
________________Ю.А. Бова
Програма
«Безпечна громада» на 2019-2022 роки
1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
1 | Ініціатор розроблення Програми: | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту Тростянецької міської ради | ||||||
2 | Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми: | Відповідно статті 30, підпункту 22 пункту 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про Національну поліцію», Закону України «Про дорожній рух», Закон України «Про оборону України», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 15.12.2006 № 1087 «Про заходи щодо зміцнення правопорядку і посилення взаємодії місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів», Указу Президента України від 25.10.2002 №948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Указу Президента України від 12.06.2015 №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2013 №51-р «Про схвалення Концепції Державної цільової правоохоронної програми встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю (відеоспостереження) та швидкого реагування», Закону України “Про пожежну безпеку”, Закону України “Про об’єкти підвищеної небезпеки”, Постанови Кабінету Міністрів України № 11 від 09.01.2014 року “Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту”, інших нормативно-правових актах в сфері забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту населення. | ||||||
3 | Розробник Програми: | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради | ||||||
4 | Співрозробники Програми: | Центр громадської безпеки ГФ «Сила і честь» | ||||||
5 | Відповідальний виконавець Програми: | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту та інші відділи Тростянецької міської ради | ||||||
6 | Учасники (співвиконавці) Програми: | Тростянецька міська рада та її структурні підрозділи, комунальні підприємства, організації, установи. Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області, | ||||||
7 | Термін реалізації Програми: | 2019 — 2022 роки | ||||||
8 | Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми | Державний, обласний, бюджет Тростянецької міської ОТГ та інші джерела не заборонені чинним законодавством. | ||||||
9 | Заходи з реалізації програми | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми: | ||||||
Всього; грн | у тому числі за роками | |||||||
2019 рік | 2020 рік | 2021 рік | 2022 рік | |||||
всього | 48731801 | 10437988 | 12857161 | 12366971 | 13069681 | |||
В тому числі | ||||||||
0113242 | Послуги по реалізації соціального проекту «Забезпечення громадської безпеки силами ЦГБ ГФ СІЧ» | 799868 | 199958 | 199960 | 199970 | 199980 | ||
0117461 | Поточний дрібний ремонт доріг | 2 895 000 | 855 000 | 670000 | 680000 | 690000 | ||
0117461 | Поточний середній ремонт доріг: | 8863000 | 3586000 | 1714000 | 1765000 | 1798000 | ||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Зарічна | 847000 | 250 000 | 199000 | 199000 | 199000 | |||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Борисенка | 198000 | 198000 | ||||||
Поточний середній ремонт під'їздної дороги біля будівлі ЦНАП по вул. Миру, 6 | 119 980 | 119 980 | ||||||
Поточний середній ремонт внутрішньо-дворової дороги Татаренка 5а | 50000 | 50000 | ||||||
Поточний середній ремонт внутрішньо-дворової дороги Татаренка 11а | 198 900 | 198 900 | ||||||
Поточний середній ремонт внутрішньо-дворової дороги Відродження 2а | 121 730 | 12 1730 | ||||||
Поточний середній ремонт внутрішньо-дворової дороги Татаренка, 77 | 195000 | 195000 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги с. Лучка | 788000 | 195000 | 195000 | 199000 | 199000 | |||
Поточний середній ремонт дороги Татаренко 75 | 187 284 | 187 284 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул..Петра Соколенка | 17691 | 17691 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Шкільна | 89372 | 89372 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Радомлянська | 19990 | 19990 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Машинобудівна | 30000 | 30000 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. ПЛ.40 ї армії | 14962 | 14962 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Трикутна | 25000 | 25000 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Б.Хмельницького, Підлісна | 24000 | 24000 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Енергетиків | 11979 | 11979 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул.Відродження 4а, | 300 000 | 300 000 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Заводська | 600 000 | 600 000 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Пролетарська | 700 000 | 700 000 | ||||||
Поточний середній ремонт дороги по вул. Кеніга 7 | 198 000 | 198 000 | ||||||
Технічний нагляд дороги по вул.. Гаївська | 20 000 | 20 000 | ||||||
Технічний нагляд дороги по вул. Славгородська | 20 000 | 20 000 | ||||||
Поточний середній ремонт доріг по тростянецькій ОТГ | 4087000 | 1320000 | 1367000 | 1400000 | ||||
Капітальне будівництво доріг | 16390693 | 1153790 | 5283201 | 4687001 | 5266701 | |||
Нове будівництво автомобільної дороги комунального значення по с. Кам'янка | 11603393 | 1153790 | 3483201 | 3483201 | 3483201 | |||
Будівництво дороги по вул. Славгородська | 3 003800 | 1800000 | 1203800 | |||||
Будівництво дороги по вул. 1 Травня | 1 783500 | 1 783500 | ||||||
Реконструкція доріг | 360000 | 60000 | 100000 | 100000 | 100000 | |||
Проектування "Реконструкція дороги від вул. Набережна до промислового парку "Тростянець" | 60000 | 60000 | ||||||
Проектування по реконструкції та будівництву інших об’єктів дорожньої інфракструктури | 300000 | 100000 | 100000 | 100000 | ||||
0116030 | Виконання робіт по благоустрою міста | 13367240 | 3214240 | 3286000 | 3396000 | 3471000 | ||
Влаштування пішохідних переходів по вул. Миру (плитка) | 60000 | 60000 | ||||||
Влаштування пішохідних переходів по вул. Татаренко (плитка) | 30000 | 30000 | ||||||
Влаштування пішохідних переходів по вул. Кеніга біля школи (плитка) | 30000 | 30000 | ||||||
Влаштування пішохідних переходів по вул. Кузьми Скрябіна(плитка) | 30000 | 30000 | ||||||
Чищення канав | 240000 | 60000 | 60000 | 60000 | 60000 | |||
Фінансування робіт по ліквідації стихійних явищ та наслідків надзвичайної ситуації (підтоплення, пожежі та інше) | 200000 | 50000 | 50000 | 50000 | 50000 | |||
| Послуги по утриманю в належному стані світлофорного об`єкта на перехресті вул. Набережна-Благовіщенська-Олексія Братушки та Вознесенська-Грушевського-Л.Татаренка | 80000 | 20000 | 20000 | 20000 | 20000 | ||
Поточний ремонт елементів примусового зменшення швидкості по вулицям міста | 48000 | 12000 | 12000 | 12000 | 12000 | |||
Вилов бродячих тварин | 400000 | 100000 | 100000 | 100000 | 100000 | |||
Встановлення камер відеоспостереження по місту та облаштування покриття WI-FI інтернетом | 190000 | 40000 | 50000 | 50000 | 50000 | |||
Розмітка вулиць | 360000 | 85000 | 90000 | 90000 | 95000 | |||
Встановлення дорожніх знаків | 120000 | 30000 | 30000 | 30000 | 30000 | |||
Поточний ремонт, встановлення та демонтаж огорожі | 160000 | 40000 | 40000 | 40000 | 40000 | |||
Роботи з утримання в чистоті доріг (очищення доріг від снігу) | 660000 | 150000 | 165000 | 170000 | 175000 | |||
Роботи з утримання в чистоті доріг (посипання доріг піщаною сумішю та інше) | 413240 | 88240 | 100000 | 110000 | 115000 | |||
Благоустрій мереж дощових каналізацій | 220000 | 50000 | 50000 | 60000 | 60000 | |||
Роботи з утримання вуличного освітлення та зовнішньої електромережі | 5020000 | 1250000 | 1250000 | 1260000 | 1260000 | |||
Відшкодування за зовнішнє освітлення вулиць міста | 3100000 | 700000 | 750000 | 800000 | 850000 | |||
Предмети, матеріали, обладнання та інвентар | 2956000 | 669000 | 854000 | 739000 | 694000 | |||
Придбання фарби та інших матеріалів для розмітки вулиць | 90000 | 20 000 | 20 000 | 25 000 | 25 000 | |||
Придбання світильників та ламп, двотарифних лічильників та інше | 680000 | 160 000 | 160 000 | 180 000 | 180 000 | |||
Придбання огорожі | 796000 | 199 000 | 199 000 | 199 000 | 199 000 | |||
Придбання комплектуючих для дорожніх знаків (труби та знаки) | 200 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | |||
Придбання камер відеоспостереження та комплектуючи до них | 240000 | 50 000 | 60 000 | 60 000 | 70 000 | |||
Придбання піску та солі для посипання доріг піщаною сумішшю | 380000 | 80000 | 100000 | 100000 | 100000 | |||
Пожежна та цивільна оборона | ||||||||
Капітальний ремонт покрівлі по вул. Вознесенська, 45 | 110000 | |||||||
Придбання твердопаливних котлів потужністю 100 кВт (2 шт.) | 135000 | |||||||
Придбання металопластикових конструкцій (25 шт.) | 130000 | |||||||
Придбання повітряного компресора (для заправки апаратів захисту органів дихання) (1 шт.) | 100000 | |||||||
Придбання генератора (4 кВт) (1 шт.) | 25000 | |||||||
Придбання бензорізу | 45000 | |||||||
Придбання бензопили (1 шт.) | 25000 |
2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Забезпечення конституційних прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.
Завдяки реалізації заходів Програми “Безпечна громада” з’явиться тенденція до зниження правопорушень у місті, економічного та соціального розвитку громади, забезпечення потреб населення в сфері надання комунальних послуг, забезпечено надійний протипожежний захист, техногенну безпеку, захист територій від надзвичайних ситуацій.
Враховуючи викладене виникла необхідність у впровадженні програми «Безпечна громада» на 2019-2022 роки.
Одним з механізмів вирішення даної проблеми є налаштування чітко скоординованої взаємодії владних, правоохоронних органів та рятувально-пожежних служб, об’єднань громадян та населення. Пріоритетами стають відпрацювання злагодженого та оперативного реагування на небезпечні ситуації, побудова ефективних алгоритмів вирішення проблем громадян в умовах надзвичайних ситуацій.
Враховуючи інфраструктуру Тростянецької міської ОТГ, значну кількість об’єктів життєзабезпечення, завдання впорядкування дорожнього руху, підвищені завдання безпекового супроводу проведення масових заходів, механізми оперативного реагування на небезпеки для населення потребують сучасних методів моніторингу та опрацювання потенційних загроз.
В співробітництві з правоохоронними органами та рятувально-пожежною службою проводиться постійна робота щодо протидії та профілактики правопорушень, забезпечення пожежної безпеки територій та громадян. Забезпечення пожежної безпеки та суспільного порядку при проведенні публічних та масових заходів, захисту життя та здоров’я громадян,
Створення Програми обумовлено потребою посилення безпекової взаємодії, підвищення рівня правової культури населення, впровадження комплексу програмно-апаратних та організаційних заходів для посилення безпеки населення, захисту стратегічних об’єктів та об’єктів забезпечення життєдіяльності міста, безпеки дорожнього руху.
У Тростянецькій міській ОТГ існує багато місць та об'єктів, які потребують посиленого захисту та контролю, а саме:
- в'їзди в місто, мости та переїзди;
- центральна частина міста;
- ісця масового перебування людей, парки, площі, сквери;
- вокзали, ринки, інші місця підвищеної небезпеки для громадян;
- стратегічні та важливі для життєдіяльності об'єкти міста;
- адміністративні будівлі, навчальні та медичні заклади, комунальні та житловіоб'єкти, інші громадські будівлі тощо;
- силові розподільні станції, склади горючих матеріалів, інші об'єкти підвищеної небезпеки для жителів міста;
- автодорожні шляхи;
- за об’єктами благоустрою.
Розширення системи відеоспостереження міста зможе позитивно вплинути на зменшення криміногенної ситуації в місті. Можливість фіксації та збору доказів з місць скоєння правопорушень сприятиме як розкриттю кримінальних злочинів, так і їх профілактики, захист на автотранспортних шляхах міста. Система управління транспортними потоками в місті є недосконалою, має місце неналежне забезпечення безпеки дорожнього руху. Актуальною є потреба моніторингу ситуації на дорогах міста для забезпечення оперативного реагування на аварії та ситуації, які можуть зашкодити життю та здоров'ю громадян для розкриття злочинів, пов'язаних із використанням автотранспорту та отримання реальної інформації про дорожньо-транспортні події, для оперативного відстеження маршруту руху транспортного засобу за потребою.
Таким чином, існуюча ситуація вимагає створення систем безпеки нового покоління, яка безперервно та надійно, у цілодобовому режимі:
- буде вести відеоспостереження;
- слугуватиме для запобігання надзвичайних ситуацій, а в разі їх виникнення фіксуватиме події для оперативного їх усунення;
- здійснюватиме контроль роботи компонентів міської інфраструктури,
Установлення сучасних систем безпеки та застосування засобів зовнішнього контролю (спостереження) з метою запобігання та швидкого реагування на правопорушення повинно стати основою спільної цілеспрямованої роботи правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування.
Забезпечення безпеки громадян є створення надійних гарантій безпечної життєдіяльності людей, технологічної та техногенної безпеки, забезпечення безаварійної роботи на об'єктах підвищеної небезпеки.
Отже, дана програма має комплексний підхід впровадження системи заходів що забезпечують безпеку прогнозування та попередження загроз, пом’якшення їх негативних наслідків, здійснення контролю, запобіганню та усуненню, а також безпеку міста в цілому.
3. Мета Програми
Метою Програми є створення умов власної безпеки громадян, сприяння зменшенню правопорушень, підвищення рівня розкриття правопорушень забезпечення захисту населення і територій, навколишнього природного середовища і небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня протипожежного захисту, створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної, техногенної безпеки та захисту населення, залучення до розв’язання зазначених проблем додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.
Комплексне розв’язання проблеми забезпечення охорони громадського порядку та громадської безпеки шляхом встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю відеоспостереження та організації швидкого реагування на правопорушення;
Підвищення рівня правосвідомості та обізнаності населення щодо можливості отримання якісних поліцейських послуг.
У цій Програмі терміни вживаються у значенні:
- сучасні системи безпеки – сукупність високотехнологічних, програмно-апаратних засобів з можливістю підвищення їх функціонального потенціалу та збільшення потужності, призначені для моніторингу, фіксації зображення, передавання інформації про стан громадського порядку і громадської безпеки, що забезпечує невідкладне оповіщення та швидке реагування на ситуації, пов’язані з вчиненням правопорушення або виникненням надзвичайної події;
- засоби зовнішнього контролю –технічне обладнання, за допомогою яких здійснюється відеоспостереження у місцях, що потребують постійного нагляду;
- швидке реагування – оперативне реагування спеціально підготовлених сил (підрозділів правоохоронних органів), що здійснюється з використанням відповідних засобів і передбачає їх прибуття до визначеного об’єкта протягом мінімального часу, з метою своєчасного запобігання правопорушенням та вжиття необхідних заходів, адекватних характеру правопорушення або надзвичайної події;
- життєдіяльність міста – економічний та соціальний розвиток громади та забезпечення потреб населення в сфері надання комунальних послуг.
4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми,
обсяги та джерела фінансування; строки виконання програми
Програма розроблена і спрямована на безпечну життєдіяльність міста
та кардинальної трансформації критеріїв оцінки роботи поліцейських та рятувальників – з кількісних на якісні; враховує необхідність вирішення актуальних завдань забезпечення публічної пожежної безпеки і правопорядку, охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, та спрямована на досягнення якісного правоохоронного сервісу, відповідно до вимог суспільства, зміцнення технічної та ресурсної бази цієї роботи.
Подальший розвиток безпеки громадян у повсякденному життю, систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю та організації швидкого реагування може бути забезпечений шляхом застосування програмно-цільового методу та концентрації зусиль відповідних органів та служб з органами місцевого самоврядування, громадськими формуванями з охорони громадського порядку із залученням коштів бюджетів усіх рівнів, інших джерел фінансування для виконання пріоритетних завдань.
Основними шляхами розв’язання проблеми є:
• поліпшення стану матеріально-технічного забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів, які обслуговують ОТГ шляхом виділення субвенції на утримання Місцевої пожежної охорони (в т.ч. ДРПЧ-24);
- забезпечення матеріально-технічними засобами центрів громадської безпеки (ГФ «СІЧ» та ін.) із збирання, оброблення та захисту інформації;
• здійснення роз’яснювальних та інформаційно-просвітницьких заходів, у тому числі виготовлення та розповсюдження рекламної продукції.
• реалізація всіх заходів по життєзабезпеченню міста по всіх напрямках.
Програма направлена на розв’язання таких проблем:
- тенденції до збільшення правопорушень у місті;
- погіршення криміногенної ситуації в місті;
- координованої взаємодії владних, правоохоронних органів та рятувально-пожежної служби, об’єднань громадян танаселення;
- впорядкування безпеки дорожнього руху та пішоходів;
- безпекового супроводу проведення масових заходів;
- механізмів оперативногореагування на небезпеки для населення;
- потреби аналізу сучасних методів моніторингу та опрацюванняпотенційних загроз;
- виявлення надзвичайних ситуацій, оповіщення персоналу об’єктів та населення у разі їх виникнення;
- визначення та належне утримання місць масового відпочинку людей на водних об’єктах ОТГ, забезпечення безпеки перебування людей на них;
- кількості пожеж та аварій на об'єктах та в населених пунктах ОТГ, запобігання загибелі та травмування людей, економічних втрат та матеріальних збитків;
- своєчасне виявлення пожеж, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежної автоматики;
- зведення до мінімуму часу прибуття пожежних підрозділів до місця імовірної пожежі за рахунок оптимальноїдислокаціїпожежних підрозділів в т.ч. у сільській місцевості;
Вирішенню завдань Програми сприятимуть заходи, спрямовані на:
- удосконалення системи відбору, професійної підготовки та порядку проходження строкової військової служби;
- створення сучасного механізму підготовки та системи критеріїв для визначення придатності громадян України до військової служби за станом здоров'я, фізичним розвитком, рівнем освіти та моральними і психологічними якостями;
- якісну підготовку громадян до військової служби та своєчасного проведенняприписки і призову, організацію ведення військового обліку та військово-патріотичного виховання молоді;
- організацію заходів з мобілізаційної підготовки, виконання та контроль за їхздійсненням в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях міста;
- створення в ОТГ єдиної системи забезпечення від надзвичайних ситуацій;
- підвищення рівня обізнаності населення шляхом вивчення правил пожежної та техногенної безпеки на виробництві та за місцем проживання, правил поведінки на воді, активного залучення до цієї роботи засобів масової інформації;
- визначення потреб і пріоритетів в організації протипожежного захисту об’єктів всіх форм власності району, забезпечення їх техногенної безпеки;
- приведення у готовність наявного фонду захисних споруд;
- створення, накопичення та утримання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
- недопущення незаконного використання на інші цілі, виділених на забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту бюджетних коштів і державних ресурсів.
Реалізація Програми забезпечується шляхом пріоритетного фінансування визначених заходів з міського бюджету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законом. Реалізація заходів, щодо яких орієнтовні обсяги фінансування в програмі не зазначені, здійснюється в межах коштів, передбачених у державному і місцевому бюджеті на відповідний рік органам виконавчої влади, правоохоронним органам, відповідальним за виконання визначених Програмою заходів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законом.
Реалізація Програми, а саме підвищення рівня правопорядку, забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту населення Тростянецької ОТГ, сприятиме подальшому стабільному соціально-економічному розвитку міста та покращенню інвестиційного клімату.
Програму передбачається виконати протягом 2019 — 2022 років.
Ресурсне забезпечення Програми:
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми (ГРН) | 2019рік | 2020рік | 2021 рік | 2022 рік | Усього витрат на виконання Програми |
Обсяг ресурсів, усього, у тому числі: | 7766588 | 12198161 | 11843971 | 12601681 | 44410401 |
Бюджет м. Тростянець | 7766588 | 12198161 | 11843971 | 12601681 | 44410401 |
Кошти інших джерел, у тому числі: | - | - | - | - | |
- державний бюджет | - | - | - | - | |
- обласний бюджет | - | - | - | - | |
- залучені кошти | - | - | - | - | |
- кошти інших підприємств та організацій | - | - | - | - | |
- власні кошти комунальних підприємств | - | - | - | - | |
- інші джерела фінансування, які не заборонені діючим законодавством | 500000 | 500000 | 500000 | 500000 | 2000000 |
Обсяги фінансування на здійснення заходів Програми передбачені з урахуванням вимог частини другої статті 85 Бюджетного кодексу України.
5. Завдання та результативні показники Програми
Завданням Програми є:
- підвищення ефективності реалізаціїщодо забезпечення безпеки громадян у сфері забезпечення життєдіяльності, а також усунення причин і умов, що зумовили вчиненняправопорушень, захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, шляхом фінансування з міського бюджету та інших джерел окремих напрямів і заходів, які впливають на станправопорядку в Тростянецькій ОТГ та потребують матеріально-технічного забезпечення;
- створення в ОТГ єдиної системи забезпечення від надзвичайних ситуацій;
- забезпечення належного виконання рішень органів державної влади та органу місцевого самоврядування щодо підвищення протипожежного захисту об’єктів усіх форм власності, забезпечення їх техногенної безпеки, запобігання загибелі людей на водних об’єктах;
- підвищення рівня обізнаності населення шляхом вивчення правил пожежної та техногенної безпеки на виробництві та за місцем проживання, правил поведінки на воді, активного залучення до цієї роботи засобів масової інформації;
- визначення потреб і пріоритетів в організації протипожежного захисту об’єктів всіх форм власності району, забезпечення їх техногенної безпеки;
- приведення у готовність наявного фонду захисних споруд;
- створення, накопичення та утримання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
- недопущення незаконного використання на інші цілі, виділених на забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту бюджетних коштів і державних ресурсів
- підтримання мобілізаційної готовності у Тростянецькій міській громаді на належному рівні;
- підвищення значення роботи органів місцевого самоврядування в проведенні військово-облікової роботи на території громади, співпраці Тростянецької міської ради, військових комісаріатів міста, органів освіти та охорони здоров’я, підприємств, установ, організацій щодо забезпечення роботи призовних комісій та мобілізаційної підготовки.
Для досягнення мети пропонується здійснювати в рамках даної Програми наступні заходи:
- з метою своєчасного реагування на протиправні посягання забезпечити надходження з систем відео спостереження установ, підприємств та об’єктів всіх форм власності на єдиний сервісно - аналітичний центр (СІЧ та ін.). За допомогою даної системи підвищиться оперативність отримання інформації про поточну ситуацію на вулицях міста, за ділянками з підвищеним рівнем скоєних правопорушень, перехрестями, ділянками автомобільних доріг з інтенсивним рухом, місцями масового перебування громадян;
- забезпечується створення доказової бази у випадку небажаного здійснення правопорушень, а також оперативне реагування на факти незаконної вирубки зелених насаджень, організації звалищ сміття і інших порушень правил благоустрою міста;
- виявлення різного роду надзвичайнихситуацій - пожежі, підтоплення, обриви лінії електроживлення і т.п.;
- встановлення пристроїв з додатковими функціональними можливостями, які сприяють забезпеченню безпеки —системи розпізнавання обличчя та номерних знаків автотранспорту;
- підвищення пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху, посилення рівня обізнаності громадян щодо правил пожежної безпеки , цивільної оборони, дисципліни учасників дорожнього руху, оперативне реагування на дорожньо-транспортні події та небезпечні ситуації;
- модернізація та обслуговування системи оповіщення для інформування жителів міста про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій та оперативного реагування міських служб на надзвичайні ситуації, стихійні лиха;
- підвищення якості в наданні комунальних послуг по життєзабезпеченню Тростянецької міської ОТГ.
Критеріями досягнення результату є:
- посилення у громадян відчуття власної безпеки в місті по всіх направленнях;
- зменшення кількості злочинів що загрожують життю та здоров’ю громадян;
- підвищення рівня розкриття правопорушень;
- покращення криміногенної ситуації;
- поліпшення оперативності реагування рятувальних служб та поліції на повідомлення про надзвичайні ситуації та правопорушення, ефективності роботи з протидії злочинності;
- підвищення рівня задоволеності громадян роботою рятувальних служб та поліції під час виклику і первинного контакту на місці події;
- зменшення кримінального тиску на економічні відносини;
- забезпечення збереження майна фізичних і юридичних осіб, муніципального, відомчого та іншого житлового фонду;
- підтримка належної життєдіяльності міста, стабільної роботи його важливих об'єктів;
- створення
- підвищення рівня дисципліни учасників дорожнього руху, зменшення дорожньо-транспортних пригод, кількості злочинів, пов'язаних з використанням автотранспорту,підвищення безпеки дорожнього руху;
- зменшення кількості пожеж та надзвичайних ситуацій;
- успішна протидія можливим пожежам, надзвичайним ситуаціям, провокаціям, проявам тероризму, загрозам інтересам держави;
- підвищення рівня довіри населення до правоохоронних органів, та місцевої влади.
6. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію Програми здійснюють профільні заступники міського голови Тростянецької міської ради.
Загальний контроль за реалізацією заходів Програми здійснюється міським головою.
З урахуванням реалізації заходів Програми та виділених в поточному році фінансових ресурсів координатор та виконавці надають свої пропозиції щодо обсягів фінансування з відповідним обґрунтуванням до Плану соціально-економічного розвитку міста на наступний рік.
По завершенню дії Програми подається звіт про її виконання на сесію Тростянецької міської ради.
Програма дозволяє зацікавленим організаціям, підприємствам, установам та суб’єктам господарювання незалежно від їх форми власності, встановлення камер відеоспостереження, які будуть підключені до централізованої системи відеонагляду.
Система має бути закрита для загального доступу.
7. Діаграма розподілу коштів по секторам
Сектор 1. Послуги по реалізації соціального проекту «Забезпечення громадської безпеки силами ЦГБ ГФ СІЧ» (0113242)
Сектор 2.Благоустрій ( 0116030)
Сектор 3.Ремот,будівництво, реконструкція та проектування автомобільних доріг (0117461)
8. НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАХОДИ ПРОГРАМИ
№ п/п | Перелік заходів Програми | Строк виконання заходу | Виконавці | Джерела фінансування | Очікуваний результат | |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
1.1 | Розглядати на сесіях міської ради, круглих столах питання про стан профілактики та протидії злочинності, захисту прав та свобод громадян та хід виконання Програми безпеки громадян в повсякденному житті і її цільових показників | Один раз на півріччя | Правоохоронні органи, відповідальні виконавці | Не потребує фінансування | Удосконалення механізму взаємодії та оперативного прийняття управлінських рішень органами влади, правоохоронними органами, та структурними підрозділами Тростянецької міської ради | |
1.2 | Поширювати соціальну рекламу щодо діяльності «гарячих ліній» міських служб та правоохоронних органів. Збільшення обсягу соціальної реклами, телерадіопередач в ЗМІ, спрямованих на формування правосвідомості громадян, пропаганду здорового способу життя. Організовувати інформування населення про організації, які надають юридичну, психологічну та соціальну допомогу особам, що постраждали від злочинів чи інших насильницьких дій | Постійно | Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області, відділ інформаційно-технічного забезпечення міської ради | Не потребує фінансування | Покращення взаємодії органів влади та правоохоронних органів. Підвищення іміджу територіальних підрозділів Національної поліції, налагодження партнерських відносин поліції з населенням, вирішення проблемних питань щодо забезпечення правопорядку | |
1.3 | Організувати постійні рубрики та цикли телепрограм на каналах міського телебачення про роботу поліції з відображенням вирішених поліцією конкретних проблем, тематичні круглі столи та громадські слухання, та про виконання заходів комунальними підприємствами направлених на забезпечення безпеки громадян в повсякденному життю | постійно | Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області, Структурні підрозділи Тростянецької міської ради, КП «Телерадіокомпанія» | Не потребує фінансування | Підвищення рівня інформування населення про заходи, що вживаються владою щодо забезпечення правопорядку та безпеки громадян в повсякденному життю | |
1.4 | Здійснювати роз’яснювальні та освітнього-виховні заходи в загальноосвітніх закладах міста із залученням фахівців з тематики безпеки життєдіяльності, правил дорожнього руху, профілактики терористичної і техногенної загрози, поведінки в надзвичайних ситуаціях, надання та отримання допомоги | Постійно | Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області, Структурні підрозділи Тростянецької міської ради, комунальні підприємства, відділ освіти, культури. Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту | Не потребує фінансування | Зростання рівня правової культури, формування негативного ставлення до правопорушень та злочинів а також посилення відповідальності на виконання поставлених задач | |
1.5 | Проводити на базі пунктів охорони громадського порядку, поліцейських відділків і навчальних закладів роз’яснювальну роботу стосовно прав і обов’язків поліцейських та громадян щодо дотримання основ адміністративного і кримінального законодавства | Постійно | Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області,громадська організація «Сила і честь» | Не потребує фінансування | Підвищення освітнього рівня громадян у питаннях адміністративного та кримінального законодавства, посилення їх відповідальності. | |
1.6 | Проводити роз’яснювальну роботу в ЗМІ для підвищення рівня обізнаності мешканців ОТГ та їх дій при виникненні надзвичайних ситуацій | Постійно | Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області,громадська організація «Сила і честь». | Не потребує фінансування | Підвищення рівня інформування населення про заходи , щодо забезпечення правопорядку та безпеки. | |
2. Запровадження інноваційних технологій | ||||||
2.1 | Встановлювати камери відеоспостереження з функцією передачі сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру в місцях проведення масових святкових, урочистих та інших заходів в місцях відпочинку, на автомобільних дорогах та перехрестях, в дошкільних закладах на об'єктах спортивної інфраструктури, в шкільних закладах (додаток 1 | 2019-2022 роки | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту відділ інформаційно-технічного забезпечення Тростянецької міської ради, підприємства, організації, установи, заклади міста. | Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством. | Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили, оперативне реагування на надзвичайні та аварійних ситуації. | |
2.2 | Встановлювати відеокамери на комунальний громадський транспорт з передачею сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру | 2019-2022 роки | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту відділ інформаційно-технічного забезпечення Тростянецької міської ради, підприємства, ДП «Тростянецьпастранс» КП ТМР Тростянецькомунсервіс. | Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством. | Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили. | |
2.3 | Встановлювати відеокамери на зупинках громадського транспорту з передачею сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру | 2019-2022 роки | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту, відділ інформаційно-технічного забезпечення Тростянецької міської ради, підприємства. | Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством | Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили. | |
2.4 | Проводити роботу з власниками розважальних та торгівельних закладів щодо встановлення зовнішніх камер відеонагляду з передачею сигналу до єдиного центру громадської безпеки | 2019-2022 роки | Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області, підприємства, організації, установи, суб’єкти господарювання міста | Не потребує фінансування | Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили. | |
3. Забезпечення безпеки в житловому фонді міста та об’єктах міської власності | ||||||
3.1 | Проводити перевірки стану зовнішнього освітлення вулиць та прибудинкових територій, вживати заходів з термінового усунення недоліків у роботі освітлювального обладнання | Постійно | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту Тростянецької міської ради, КП "Електролюкс", КП «ТЖЕУ», ГФ «СіЧ», Тростянецький відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області | Не потребує фінансування | Зменшення правопорушень на території ОТГ, підвищення рівня безпеки громадян. | |
3.2 | Проводити перевірки стану доріг, наявність дорожніх знаків, огородження , роботу світлофорних об’єктів, наявність розмітки та пішохідних переходів, | Постійно | Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту Тростянецької міської ради, відділ поліції Охтирського ВП ГУ НП в Сумській області, комунальні підприємства. | Не потребує фінансування | Зменшення правопорушень на території ОТГ, підвищення рівня безпеки громадян. | |
3.3 | Встановлювати відеокамери на будинки та прибудинкові території за співфінансуванням мешканців будинків, ОСББ та ОМС з передачею сигналу до єдиного центру громадської безпеки | 2019-2022 роки | Підприємства, організації, установи, суб’єкти господарювання міста, мешканці будинків | Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством | Оперативне прийняття інформації та реагування на правопорушення, загрозу терористичних актів. | |
4. Матеріально-технічне забезпечення | ||||||
4.1 | Забезпечувати Функціонування та обслуговування відеокамер з виводом сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру громадської безпеки | 2019-2022 роки | Відділ інформаційно-технічного забезпечення Тростянецької міської ради | Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством | Модернізація та розвиток обладнання з метою підвищення оперативності обміном інформацією, створення баз даних, встановлення осіб, що скоїли злочини | |
4.2 | Забезпечувати виконання по реалізації соціального проекту «Забезпечення громадської безпеки силами ЦГБ ГФ СІЧ» | Постійно | Заступник міського голови з питань освіти, культури і туризму, молоді і спорту,охорони здоров’я та соціального захисту населення | Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством | Покращення матеріально-технічного забезпечення, оперативність виконання та створення належних умов при виконанні поставлених завдань. | |
4.3 | Забезпечувати необхідними предметами,матеріалами, обладнанням, та інвентарем. | 2019-2022 роки | Тростянецька міська рада, підприємства, організації, установи, суб’єкти господарювання міста | Державний, обласний, Міський бюджет та інші джерела не заборонені чинним законодавством | Покращення матеріально-технічного забезпечення, оперативність виконання та створення належних умов при виконанні поставлених завдань. |
Примітка: В ході реалізації даної Програми за необхідності можуть бути внесені додаткові заходи, які затверджуватимуться Тростянецькою міською радою.
Начальник відділу житлово-комунального
господарства, будівництва, благоустрою та
енергетичного менеджменту В.І. Никоненко
МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ КАМЕР ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ЇХ КІЛЬКІСТь
Кількість камер відеоспостере6ження | Місце розташування |
2 | Школа №1 вхід/вихід, спортивна площадка |
3 | Школа №2 вхід, вихід, спортзал, спортивна площадка |
3 | Школа №3 вхід, вихід, спортивна площадка |
3 | Школа №4 вхід, вихід, спортивна площадка |
5 | Школа №5 вхід, вихід, тильна сторона,спортивна площадка |
3 | ДНЗ Калинка вхід, вихід, майданчик, тильна сторона |
3 | ДНЗ Ромашка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик |
3 | ДНЗ Білочка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик |
3 | ДНЗ Казка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик |
3 | ДНЗ Веселка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик |
10 | М. Тростянець виїзди із міста і в’їзди в місто |
6 | Начальний заклад Охтирського центру ПТО |
20 | Академія спорту (стадіон, спортзал «Локомотив». |
10 | Центральний ринок |
7 | Євроринок |
6 | Храми (Благовіщенський, Вознесенський) |
3 | Автовокзал |
10 | Вокзал ст. Смородино, перон |
10 | Парк ім. Чайковського |
15 | Круглий двір, будинок Голіцина, Вічева площа. |
20 | Центральна районна лікарня |
8 | вул. Вознесенська |
10 | вул. Благовіщенська |
5 | Площа 40 Армії |
10 | вул. Л. Татаренко |
10 | вул. Миру |
10 | вул. Гришина |
5 | вул. Гаївська |
5 | вул. Пам’яті |
4 | вул. Б. Хмельницького |
5 | вул. Смородянська (школа, клуб) |
3 | вул. Заводська (гуртожиток) |
4 | вул. Нескучанська |
с. Кам’янка | |
3 | школа |
3 | ДНЗ |
2 | будинок культури, |
2 | в’їзди, виїзди з с. Зарічне |
2 | Вокзал і перон ст. Бакіревка |
2 | с. Зарічне (в’їзд, виїзд) |
3 | С. Лучка (в’ізд, виїзд, будинок культури ) |
6 | Дитячий заклад відпочинку «Орлятко» |
Всього 250 шт. |