ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 19.11.2020/24
Про зміну назви та затвердження Статуту комунального підприємства Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг» у новій редакції.
У К Р А Ї Н А
Тростянецька міська рада
1 сесія 8 скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від __ листопада 2020 року
м. Тростянець № ___Про зміну назви та затвердження Статуту комунального підприємства Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг» у новій редакції
Відповідно до рішення 41 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 13.10.2020 року № 480 «Про безоплатне прийняття комунального підприємства «Райкомунгосп» зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади», рішення 51 сесії Тростянецької районної ради 7 скликання від 02.10.2020 року «Про безоплатну передачу комунального підприємства «Райкомунгосп» зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади», беручи до уваги факт збільшення статутного фонду та з метою уточнення мети і предмету діяльності підприємства, керуючись ст. 25, ст. 26, ст. 59, ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,
міська рада вирішила:
1. Змінити назву юридичної особи (код ЄДРПОУ 35799973) комунальне підприємство Тростянецької районної ради «Райкомунгосп» на комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг».
2. Визнати Тростянецьку міську рада засновником комунального підприємства Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг».
3. Встановити, що комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг» є правонаступником комунального закладу Тростянецької районної ради «Господарчий відділ по обслуговуванню об’єктів спільної власності територіальних громад Тростянецького району».
4. Внести зміни та затвердити статут комунального підприємства Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг» в новій редакції (додається).
5. Директору комунального підприємства Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг» забезпечити здійснення державної реєстрації Статуту в новій редакції, відповідно до норм чинного законодавства.
Міський голова Юрій БОВА
ЗАТВЕРДЖЕНО:
1 сесії 8 скликання
(друге пленарне засідання)
Тростянецької міської ради
№___ від «__» листопада 2020 року
Міський голова
____________Ю. А. Бова
1 сесії 8 скликання
(друге пленарне засідання)
Тростянецької міської ради
№___ від «__» листопада 2020 року
Міський голова
____________Ю. А. Бова
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
«ЦЕНТР КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ»
м. Тростянець
2020 рік
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Центр комунальних послуг» (далі – Підприємство) є комунальним унітарним підприємством утворено на підставі діючого законодавства на базі відокремленої частини майна комунальної власності Тростянецької міської територіальної громади, закріпленого за ним на праві господарського відання.
1.2. Засновником і власником Підприємства є Тростянецька міська рада, іменована надалі – «Власник», що діє від імені Тростянецької міської територіальної громади.
1.3. Виконавчий комітет Тростянецької міської ради є органом, який виконує функції органу управління господарською діяльністю в межах та обсягах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Підприємство є об’єктом комунальної власності Тростянецької міської територіальної громади. Тростянецька міська рада від імені та в інтересах територіальної громади здійснює правомочності з володіння, користування та розпорядження Підприємством.
1.4. Підприємство є правонаступником комунального закладу Тростянецької районної ради «Господарчий відділ по обслуговуванню об’єктів спільної власності територіальних громад Тростянецького району».
1.5. Найменування Підприємства:
повне: Комунальне підприємство Тростянецької міської ради «ЦЕНТР КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ»;
скорочене: КП ТМР «ЦЕНТР КОМПОСЛУГ».
1.6. Місцезнаходження підприємства: 42600, Сумська область, м. Тростянець, вул. Миру 2.
2. МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Метою створення і діяльності Підприємства є:
- господарська діяльність для досягнення економічних і соціальних результатів з метою отримання прибутку;
- здійснення операцій з нерухомим майном, контроль за його ефективним використанням та утриманням, забезпечення своєчасного збору орендної плати, надання торгівельних, побутових, транспортних та інших комунальних послуг.
2.2. Предметом господарської діяльності Підприємства для реалізації зазначеної мети є:
- надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна;
- операції з нерухомим майном;
- управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту;
- будівництво будівель та споруд;
- спеціалізовані будівельні роботи;
- електромонтажні роботи;
- штукатурні роботи;
- установлення столярних виробів;
- покриття підлоги й облицювання стін;
- малярні роботи та скління;
- покрівельні роботи;
- комплексне обслуговування об’єктів;
- діяльність із прибирання;
- надання ландшафтних послуг;
- надання послуг таксі та перевезення речей;
- надання в оренду автотранспортних засобів;
- надання побутових послуг;
- надання інших індивідуальних послуг;
- роздрібна торгівля;
- надання послуг перукарень;
- утримання та обслуговування об’єктів благоустрою;
- виконання робіт по зовнішньому благоустрою територіальної громади;
- виконання ремонтно-будівельних та будівельно-монтажних робіт по замовленню місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, населення, організацій та підприємств;
- пасажирські наземні перевезення міського та приміського сполучення
- роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами;
- інші види діяльності, не заборонені чинним законодавством України.
Для здійснення видів діяльності, що потребують ліцензування, Підприємство оформлює необхідні ліцензії у порядку, встановленому чинним законодавством України.
3. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Підприємство є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, поточний та інші рахунки в установах банків, казначейські рахунки, печатку зі своїм найменуванням.
3.2. Підприємство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації у встановленому законом порядку.
3.3. Підприємство від свого імені виступає у господарських, цивільних та адміністративних правовідносинах з юридичними та фізичними особами, набуває прав та несе обов’язки, виступає позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, господарському та адміністративному судах, несе відповідальність за результати своєї господарської діяльності.
3.4. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями згідно з чинним законодавством України. Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями держави, відповідних територіальних громад та Засновника.
3.5. Засновник підприємства не несе відповідальності за зобов’язаннями Підприємства.
3.6. Підприємство за погодженням Засновника може створювати філії, відділення та інші відокремлені підрозділи на території України, які не є юридичними особами і діють від його імені та дочірні підприємства.
4. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА
4.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та обігові (оборотні) кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.
4.2. Статутний фонд Підприємства становить 1 270 194, 00 грн. (один мільйон двісті сімдесят тисяч сто дев’яносто чотири грн. 00 коп.).
Статутний фонд може збільшуватися Власником з прийняттям окремого рішення та виділення коштів з місцевого бюджету.
4.3. Майно Підприємства є комунальною власністю Тростянецької міської територіальної громади, управління яким здійснює Засновник, і закріплюється за Підприємством на праві господарського відання. На майно Підприємства не може бути звернено стягнення без згоди Засновника.
Підприємство володіє та користується зазначеним майном відповідно до чинного законодавства та цього Статуту.
4.4. Джерелами формування майна Підприємства є:
4.4.1. Майно, передане йому Засновником.
4.4.2. Доходи, одержані від надання послуг, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності.
4.4.3. Доходи від оренди майна.
4.4.4. Доходи від цінних паперів.
4.4.5. Кредити банків та інших кредиторів.
4.4.6. Капітальні вкладення.
4.4.7. Дотації з бюджетів.
4.4.8. Трансфертні платежі, передбачені чинним законодавством України.
4.4.9. Безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян.
4.4.10. Придбане (передане) майно іншого підприємства, організації.
4.4.11. Інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством.
4.5. Відчуження основних засобів та нерухомого майна, які є комунальною власністю територіальної громади, здійснюється за рішенням Власника, тобто за рішенням Тростянецької міської ради, відповідно до порядку, який встановлений чинним законодавством.
4.6. Підприємство має право здавати в оренду відповідно до чинного законодавства підприємствам, установам, організаціям, а також громадянам об’єкти нерухомості, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які перебувають на його балансі, в установленому порядку.
4.7. Передача під заставу об’єктів, що відносяться до основних фондів, передача в оренду майна здійснюється Підприємством відповідно до порядку, визначеному Засновником.
4.8. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства України.
4.9. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами, відшкодовуються Підприємству добровільно або за рішенням суду. Збитки, завдані Підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визнано судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.
5. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА
5.1. Права Підприємства:
5.1.1. Підприємство в межах річних планів фінансово-господарської діяльності, затверджених Засновником, планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрями свого розвитку.
5.1.2. Підприємство має право придбавати цінні папери юридичних осіб України та інших держав, відповідно до чинного законодавства України, за погодженням з Засновником.
5.2. Обов'язки Підприємства:
5.2.1. Забезпечення своєчасної сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших відрахувань до бюджетів згідно з чинним законодавством України.
5.2.2. Здійснення будівництва, реконструкції, модернізації, а також поточного та капітального ремонту будівель, приміщень, споруд.
5.2.3. Підготовка пропозицій щодо передачі в оренду нежитлових приміщень та будівель.
5.2.4. Забезпечення оперативної передачі вільних приміщень, щодо яких прийняте рішення про надання в оренду.
5.2.5. Виявлення та обстеження вільних нежитлових приміщень.
5.2.6. Підготовка та укладення договорів про передачу нежитлових приміщень в оренду.
5.2.7. Обстеження орендованих нежитлових приміщень на предмет їх використання за призначенням.
5.2.8. Контроль за виконанням договорів оренди, в разі їх порушення, вжиття заходів щодо примусового їх виконання згідно чинного законодавства.
5.2.9. Аналіз надходжень орендної плати та контроль за вчасним їх отриманням.
5.2.10. Утримання та обслуговування нежитлових приміщень, переданих Підприємству на баланс.
5.2.11. Забезпечення надання торгівельних, побутових, транспортних та інших послуг відповідно до укладених договорів.
5.2.12. Створення належних умов для високопродуктивної праці, забезпечення додержання законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці.
5.2.13. Забезпечення раціонального використання фонду оплати праці та ведення своєчасних розрахунків із заробітної плати з працівниками.
5.2.14. Виконання норм і вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
У разі порушення Підприємством законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежена, тимчасово заборонена або припинена відповідно до чинного законодавства України.
6. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
6.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до Статуту на основі поєднання прав Власника щодо господарського використання свого майна та самоврядування трудового колективу Підприємства. Підприємство самостійно визначає структуру управління, встановлює чисельність штату, а за погодженням з органом управління формує облікову політику.
6.2. Керівник Підприємства (директор) призначається на посаду та звільняється з посади за рішенням Тростянецької міської ради з подальшим укладанням контракту. Трудова книжка керівника зберігається на Підприємстві.
6.3. Директор діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, інших організаціях, підприємствах, установах, закладах, судових органах усіх рівнів, у відношенні з юридичними та фізичними особами в межах та порядку, визначених цим Статутом та діючим законодавством.
6.4. Директор Підприємства самостійно вирішує питання поточної діяльності Підприємства, за винятком тих, що віднесені цим Статутом до компетенції Засновника.
6.5. Директор підприємства в межах своєї компетенції:
- відповідно до чинного законодавства України організовує діяльність Підприємства, несе повну відповідальність за його діяльність;
- несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів;
- визначає організаційну структуру та чисельність працівників Підприємства та подає на затвердження Засновнику;
- затверджує штатний розклад;
- приймає на роботу, звільняє, заохочує працівників Підприємства і накладає стягнення;
- укладає угоди, видає доручення, відкриває в установах банків поточні та інші рахунки Підприємства;
- у межах своєї компетенції видає накази, що стосуються діяльності Підприємства;
- залучає спеціалістів для роботи за сумісництвом, на умовах підряду, за договорами цивільно-правового характеру, визначає порядок та розміри оплати їх праці.
6.6. Директор може бути звільнений з посади достроково з підстав, передбачених контрактом відповідно до законодавства.
6.7. Трудовий колектив Підприємства формується з громадян, які своєю працею приймають участь у його діяльності на підставі трудового договору або інших форм, які регулюють трудові відносини працівників з Підприємством.
6.8. Виробничі і трудові відносини, включаючи питання найму і звільнення, режиму праці, відпочинку, гарантії, компенсації, регулюються згідно з чинним законодавством України, цим Статутом, колективним договором, правилами внутрішнього трудового розпорядку, а також трудовим договором.
Колективний договір приймається на загальних зборах трудового колективу Підприємства, і повинен відповідати вимогам чинного законодавства про колективні договори.
6.9. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є доходи Підприємства.
6.10. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати.
6.11. Умови оплати праці й матеріального забезпечення директора Підприємства визначаються контрактом.
6.12. Працівники Підприємства провадять свою діяльність відповідно до Статуту, колективного договору й посадових інструкцій згідно з законодавством.
6.13. До виключної компетенції Засновника належить:
- затвердження Статуту Підприємства та внесення змін до нього;
- контроль за фінансово-господарською діяльністю Підприємства;
- призначення та звільнення директора Підприємства;
- затвердження організаційної структури та чисельності працівників Підприємства;
- затвердження річних планів фінансово-господарської діяльності;
- прийняття рішення про залучення кредитів;
- прийняття рішення про створення філій, відділень та інших відокремлених підрозділів, дочірніх підприємств;
- згода на відчуження основних фондів;
- згода на передачу майна в оренду, під заставу;
- прийняття рішень про реорганізацію, ліквідацію Підприємства.
7. ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
7.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.
7.2. Розподіл прибутку проводиться після відрахування відповідних податків та обов’язкових платежів до бюджету.
7.3. Директор Підприємства самостійно встановлює форми, системи та розмір оплати праці, а також інші види доходів працівників згідно із чинним законодавством.
Заробітна плата працівників Підприємства визначається відповідно до чинного законодавства України, в залежності від професії, кваліфікації працівників, складності та умов робіт, що виконуються.
7.4. Ціни на послуги, які надаються Підприємством, встановлюються відповідно до чинного законодавства України.
7.5. У всіх сферах своєї господарської діяльності відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами здійснюється на підставі угод. Підприємство вільне у виборі предмета угоди, визначенні зобов’язань, будь-яких інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать чинному законодавству України.
7.6. По одержаних Підприємством кредитах Засновник Підприємства не несе відповідальності, за винятком випадків прийняття Засновником на себе відповідних зобов’язань.
8. ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
8.1. Підприємство веде податковий, бухгалтерський, аналітичний та оперативний облік результатів своєї господарської діяльності та забезпечує подання звітності до відповідних державних органів згідно з чинним законодавством України. Директор та бухгалтер Підприємства несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку бухгалтерської, податкової, фінансової і статистичної звітності.
8.2. Фінансові результати діяльності Підприємства визначаються на підставі річного бухгалтерського балансу.
9. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
9.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
9.2. Реорганізація Підприємства здійснюється за рішенням Засновника. У разі реорганізації Підприємства його права та обов’язки переходять до правонаступників.
9.3. Підприємство ліквідовується:
9.3.1. За рішенням Засновника.
9.3.2. На підставі рішення суду.
9.3.3. В інших випадках, передбачених чинним законодавством України.
9.4. Ліквідація Підприємства за рішенням Засновника здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Засновником відповідно до законодавства України.
З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню Підприємством.
Про початок ліквідації Підприємства та термін подання заяв про претензії до нього ліквідаційна комісія сповіщає в одному з офіційних друкованих видань.
Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Підприємством, яке ліквідовується, повідомляються про його ліквідацію в письмовій формі.
9.5. Претензії кредиторів до Підприємства задовольняються в порядку визначеному чинним законодавством. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до закону.
9.6. Претензії, незадоволені через відсутність майна, претензії, які не визнані ліквідаційною комісією, якщо їх заявники у місячний строк після одержання повідомлення про повне або часткове відхилення претензій не звернуться до суду з відповідним позовом, а також претензії, у задоволенні яких за рішенням суду кредиторові відмовлено, вважаються погашеними.
9.7. Майно, яке залишилося після задоволення претензій кредиторів, розрахунків з членами трудового колективу по оплаті праці та бюджетом, використовуються за рішенням Засновника.
9.8. При реорганізації та ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів у відповідності до чинного законодавства України та колективного договору.
9.9. Ліквідація Підприємства вважається завершеною, а Підприємство таким, що припинило свою діяльність, з моменту внесення запису про ліквідацію Підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств, установ і організацій.
Питання створення, функціонування та ліквідації, не передбачені цим Статутом, регулюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
10. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
- 10.1. Зміни і доповнення до Статуту Підприємства вносяться за рішенням Тростянецької міської ради. Зміни і доповнення набувають чинності з моменту їх державної реєстрації та внесення відповідного запису про це до Єдиного державного реєстру.
10.2. Цей Статут набуває чинності з моменту його державної реєстрації відповідно до вимог чинного законодавства України. Зміни та доповнення до Статуту вносяться в установленому чинним законодавством порядку та набувають юридичної сили з моменту їх державної реєстрації.