ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

III

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

04.01.2018/50

Дата реєстрації:

04.01.2018

Проголосовано:

04.01.2018 12:28:41

Автор:

Хрістосова-Нечвоглод О.В.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    24
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    3

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 04.01.2018/50



                                            У К Р А Ї Н А                              Проект

 



Тростянецька міська рада

3 сесія 7 скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я


 

від 04.01.2018 року

м. Тростянець                               № _____

                                                       

Про утворення Територіального

центру соціального обслуговування

Тростянецької міської ради

та затвердження його Положення

 

Відповідно до рішення 1 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради від 21.11.2017 року № 5 «Про затвердження структури, загальної чисельності апарату Тростянецької міської ради та її виконавчих органів», керуючись Законом України «Про культуру» ст. 25, ст. 26, ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 
міська рада вирішила:

 

1. Утворити Територіальний центр соціального обслуговування Тростянецької міської ради

 

2. Затвердити Положення про Територіальний центр соціального обслуговування Тростянецької міської ради (додається).

 

3. Директору Територіального центру соціального обслуговування Тростянецької міської ради провести державної реєстрацію юридичної особи Територіального центру соціального обслуговування Тростянецької міської ради  відповідно до вимог та норм чинного законодавства.

 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Заяц О. Ю.

 

 
Міський голова          Ю.А. Бова

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Територіальний центр соціального обслуговування

Тростянецької міської ради

 

           1. Територіальний центр соціального обслуговування Тростянецької міської ради (далі – територіальний центр) є комунальною, бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає Тростянецька міська рада.

Територіальний центр утворюється для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, або денного перебування.

Діяльність територіального центру повинна відповідати критеріям діяльності суб'єктів, що надають соціальні послуги.

Повна назва: Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування» Тростянецької міської ради.

Скорочена назва: Територіальний центр.

Місце розташування територіального центру: 42600, Сумська область,     м. Тростянець, вул. Татаренка, буд. 2.

2. Територіальний центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами  Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, актами інших центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також положенням про територіальний центр, розробленим відповідно до Типового положення.

3. Територіальний центр провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

4. На отримання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

 громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я України;

 

- 2-

  громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, осіб та дітей з інвалідністю, осіб похилого віку), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

5. Територіальний центр утворюється за наявності необхідної матеріально-технічної бази, зокрема приміщень, що відповідають будівельним, технічним, санітарно-гігієнічним нормам, вимогам пожежної безпеки та іншим нормам відповідно до законодавства.

6. Положення про територіальний центр за погодженням з Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, затверджується Тростянецькою міською радою.

Кошторис, штатний розпис територіального центру затверджує голова Тростянецької міської ради.

7. Методичне забезпечення діяльності територіального центру здійснює Міністерство соціальної політики України, координацію та контроль за забезпеченням його діяльності – в установленому порядку Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, організаційно-методичне забезпечення та контроль за додержанням законодавства про надання соціальних послуг – управління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації.

Для забезпечення реалізації соціальної політики щодо надання соціальних послуг територіальний центр взаємодіє із структурними підрозділами Тростянецької міської ради, Тростянецької районної ради Сумської області, Тростянецької районної державної адміністрації Сумської області, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності.

8. Основними завданнями територіального центру є:

- виявлення громадян, зазначених у пункті 4 цього положення, формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг;

- забезпечення якісного надання соціальних послуг;

- установлення зв'язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує територіальний центр, з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам, зазначеним у пункті 4 цього положення.

9. До складу територіальному центрі входять  такі структурні підрозділи:

- два відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

 

  • 3 -


В разі необхідності, за погодженням Тростянецької міської ради в структурі територіального центру можуть створюватись інші підрозділи, діяльність яких спрямована на надання соціальних послуг громадянам, зазначеним у пункті 4 цього положення.

10. Територіальний центр має право створювати в разі потреби у сільських населених пунктах робочі місця соціальних працівників (соціальних робітників) для надання соціальних послуг громадянам, зазначених у пункті 4 цього положення, за їх місцем проживання.

11. Територіальний центр очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади в установленому порядку головою Тростянецької міської ради за погодженою з Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Посаду директора територіального центру може займати особа, яка має вищу освіту (магістр, спеціаліст) відповідного напряму підготовки і стаж роботи на керівній посаді не менш як п'ять років.

12. Директор територіального центру:

1) організовує роботу територіального центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених на центр завдань забезпечує проведення моніторингу та оцінку якості соціальних послуг визначає ступінь відповідальності працівників;

2) затверджує посадові обов’язки заступника директора і керівників структурних підрозділів та інших працівників територіального центру;

3) координує діяльність структурних підрозділів територіального центру;

4) подає Тростянецькій міській раді пропозиції щодо штатного розпису, кошторису витрат центру;

5) укладає договори, діє від імені територіального центру і представляє його інтереси;

6) розпоряджається коштами територіального центру в межах затвердженого кошторису витрат та відповідно до їх цільового призначення, в тому числі на оплату:

- проведення щорічного профілактичного медичного огляду соціальних працівників та соціальних робітників територіального центру, які безпосередньо надають соціальні послуги;

- придбання для соціальних працівників та соціальних робітників спецодягу, взуття, велосипедів, проїзних квитків (або грошової компенсації за їх придбання);

- придбання для оснащення структурних підрозділів територіального центру автотранспорту, засобів пересування, спеціальних засобів для догляду і самообслуговування;

- підвищення кваліфікації осіб, які надають соціальні послуги;

- 4 -

7) призначає в установленому порядку на посаду і звільняє з посади працівників територіального центру;

8) видає в межах своєї компетенції накази (в тому числі щодо здійснення (припинення) обслуговування громадян), організовує і контролює їх виконання;

9) розробляє і подає на затвердження Тростянецькій міській раді проект положення про територіальний центр;

10) затверджує положення про структурні підрозділи територіального центру.

13. Територіальний центр утримується за рахунок коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються з місцевих бюджетів на соціальний захист населення та соціальне забезпечення, інших надходжень, у тому числі від діяльності його структурних підрозділів, від надання платних соціальних послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.

14. Гранична чисельність і фонд оплати праці працівників територіального центру затверджуються Тростянецькою міською радою.

Умови оплати праці працівників територіального центру та штатна чисельність визначаються відповідно до законодавства з питань оплати праці, норм часу, чисельності та типового штатного нормативу чисельності працівників територіального центру, що затверджуються наказами Міністерства соціальної політики України.

15. Для надання соціальних послуг територіальний центр має право залучати на договірних засадах інші підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів.

У територіальному центрі можуть утворюватися мультидисциплінарні команди відповідно до Порядку організації мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України.

16. Територіальний центр має право в установленому порядку отримувати гуманітарну та благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону, яка використовується для надання допомоги громадянам, зазначеним у пункті 4 цього положення, та поліпшення матеріально-технічної бази територіального центру.

17. Перевірка роботи та контроль за організацією діяльності, пов’язаної із наданням соціальних послуг, структурних підрозділів територіального центру, ревізія фінансово-господарської діяльності центру проводяться відповідно до законодавства України.

 

 

- 5 -

18. Територіальний центр є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства, печатку із своїм найменуванням, штампи та бланки.

19. Територіальний центр є неприбутковою організацією.

20. У разі ліквідації територіального центру всі його активи переходять до Тростянецької міської ради.

          21. Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування додається.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

ПЕРЕЛІК

соціальних послуг, умови та порядок їх надання

структурними підрозділами територіального центру

соціального обслуговування Тростянецької міської ради

 

1. Територіальний  центр  соціального обслуговування  Тростянецької міської ради (далі - територіальний центр) надає такі соціальні послуги:

          - догляд вдома.

Крім того територіальний центр може надавати такі соціальні послуги:

          - соціальна реабілітація;

          - соціальна адаптація;

          - консультування;

- соціально-економічні послуги (у формі надання   натуральної   чи грошової допомоги).

- інші соціальні послуги.

2. Територіальний  центр забезпечує здійснення своїми структурними підрозділами  надання соціальних послуг:

громадянам похилого віку, особам та дітям з інвалідністю,  хворим (з числа  осіб  працездатного  віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаними такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я;

громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як  такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, осіб та дітей з інвалідністю, осіб похилого віку), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

3. Для надання соціальних послуг  громадяни, зазначені в абзаці другому пункту 2 цього переліку, подають письмову заяву управлінню соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, яке в триденний строк після її надходження надсилає запит до закладу охорони здоров'я за місцем проживання/перебування громадянина для одержання медичного висновку про його здатність до самообслуговування та потребу в постійній сторонній допомозі (далі – медичний висновок), до відповідного підприємства, установи, організації, що надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, або виконавчого органу міської ради за місцем реєстрації громадянина для отримання довідки про склад сім’ї або

 

  • 2 -


зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб і до територіального органу ДФС для отримання довідки про доходи громадянина (у разі потреби).

З метою встановлення наявності (відсутності) обтяжень речових прав на нерухоме майно громадян, зазначених в абзаці другому пункту 2 цього переліку, які подали письмову заяву управлінню соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, а також наявності (відсутності) укладених такими громадянами договорів довічного утримання (догляду) відповідальна особа цього підрозділу в триденний строк після надходження відповідної письмової заяви отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) шляхом безпосереднього доступу до нього відповідно до законодавства та долучає її до заяви громадянина.

У п’ятиденний строк після надходження запиту відповідні суб’єкти, зазначені в абзаці першому цього пункту, надають медичний висновок, довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, довідку про доходи громадянина (у разі потреби) управлінню соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, яке в одноденний строк після їх надходження приймає рішення про надання або відмову в наданні соціальних послуг з урахуванням пунктів 6, 7, 7.1, 10 та 11 цього переліку і надсилає такі документи територіальному центру разом із заявою громадянина та інформацією з Державного реєстру прав.

 Після надходження зазначених документів територіальний центр протягом строку, визначеного у державних стандартах соціальних послуг, визначає індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги, встановлює групу рухової активності, визначає зміст соціальних послуг, уточнює обсяг, складає індивідуальний план, приймає рішення про необхідність надання соціальних послуг, про що видається відповідний наказ, та укладає з отримувачем соціальної послуги договір про надання таких послуг.

 Надання структурними підрозділами територіального центру внутрішньо переміщеним особам соціальних послуг здійснюється невідкладно. Особова справа формується на підставі документа, що посвідчує особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

4. Громадяни, зазначені в абзаці третьому пункту 2 цього переліку, для надання соціальних послуг подають письмову заяву управлінню соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації.

 5. У разі потреби та за згодою громадян, зазначених у пункті 2 цього переліку, з метою визначення додаткової потреби у натуральній  чи  грошовій  допомозі проводиться обстеження їх матеріально-побутових умов. Для цього утворюється комісія, до складу якої входить не менш як  три особи (завідувач відділення, соціальний працівник та соціальний робітник).

  • 3 -


У разі коли громадянин, який потребує надання соціальних послуг, за віком або за станом здоров'я неспроможний самостійно прийняти рішення про необхідність його здійснення (їх надання), таке рішення може прийняти опікун чи піклувальник.

Форми заяви, медичного висновку, договору про соціальне обслуговування (надання соціальних послуг), карти визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, акта обстеження матеріально-побутових умов, журналу обліку громадян, яких обслуговує територіальний центр, затверджує Міністерство соціальної політики в установленому порядку.

6. Територіальний центр забезпечує безоплатне в обсягах, визначених державними стандартами надання соціальних послуг:

громадянам похилого  віку, особам та дітям з інвалідністю, хворим (з числа осіб  працездатного віку на період  до встановлення  їм  групи  інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не  мають  рідних працездатного віку, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу,  або є громадянами похилого віку чи визнані інвалідами в установленому порядку;

            громадянам,  які перебувають  у  складній  життєвій  ситуації у зв'язку  з  безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, осіб та дітей з інвалідністю, осіб похилого віку), якщо середньомісячний сукупний  дохід  їх  сімей  нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

            Для окремих структурних підрозділів територіального центру можуть передбачатись особливі умови здійснення безоплатного надання соціальних послуг.     

            7. Територіальний   центр   може  надавати  платні  соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 р. №12 «Про порядок  надання  платних  соціальних  послуг  та  затвердження їх переліку» та цим переліком:

          громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які нездатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу;

          громадянам, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з   безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, осіб та дітей з інвалідністю, осіб похилого віку),    якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей вищий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

      

  • 4 -


          Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету  Міністрів України від 09 квітня 2005 р.  №268 «Про затвердження  Порядку  регулювання  тарифів  на  платні  соціальні послуги» і затверджуються його директором.

        Кошти, що надходять від надання  платних  соціальних  послуг,  використовуються   в установленому законодавством порядку.

Територіальний центр (у межах наявних можливостей) може надавати соціальні послуги в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, із встановленням диференційованої плати відповідно до законодавства.

Соціальні послуги понад обсяги визначені державними стандартами соціальних послуг, надаються за плату.

7.1. У виняткових випадках громадяни, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, можуть звільнятися від плати за надання соціальних послуг в структурних підрозділах територіального центру в разі, коли такі рідні належать до малозабезпечених і отримують державну соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, алкоголю, перебувають у місцях позбавлення волі тощо. Для цього Тростянецька міська рада, самостійно або через утворену нею комісію приймає рішення про звільнення громадян, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, від зазначеної плати.

          8. На  кожного  громадянина,  якого обслуговує територіальний центр,  ведеться особова справа, в якій міститься заява громадянина, медичний   висновок  (крім  відділення  організації надання  грошової  та   натуральної   допомоги),  документи,   що підтверджують   право   громадянина  на надання соціальних послуг та соціальну допомогу.  Формування, облік та зберігання особової справи здійснюється у відділенні, яке обслуговує громадянина постійно.

Документи, що містяться в особовій справі громадянина (крім заяви), поновлюються управлінням соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації  щороку на підставі подання територіального центру шляхом надіслання відповідних запитів.

9. Працівники територіального центру, які здійснюють надання соціальних послуг,  зобов'язані сумлінно  ставитися  до  виконання своїх обов'язків, поважати гідність громадян, не допускати негуманних і дискримінаційних дій щодо  громадян,  яких  вони  обслуговують,  зберігати в таємниці інформацію, отриману під час виконання своїх службових обов'язків, а також інформацію, що може бути використана  проти  зазначених громадян.

10. Медичними протипоказаннями для надання соціальних послуг громадянам є наявність у них інфекційних захворювань, залежності від

 

  • 5 -


психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на  спеціальному диспансерному обліку.

У разі виявлення у громадянина зазначених протипоказань працівники територіального центру зобов'язані надати йому інформацію про можливі шляхи отримання необхідного йому надання  соціальних послуг в інших установах.

11. Надання соціальних послуг громадянам, зазначеним у пункті  2 цього переліку, структурними підрозділами територіального центру припиняється за письмовим повідомленням громадян у разі:

1) поліпшення стану здоров'я, виходу із складних життєвих обставин, в результаті чого громадянин втрачає потребу в наданні соціальних послуг;

2) виявлення у громадянина, якого безоплатно обслуговує територіальний центр, працездатних рідних (батьків, дітей, чоловіка, дружини) або осіб, які відповідно до законодавства повинні забезпечити йому догляд і  допомогу, або осіб, з якими укладено договір довічного утримання (догляду);

3) направлення громадянина до будинку-інтернату для громадян похилого віку, пансіонату, психоневрологічного інтернату, надання громадянину соціальної послуги з догляду вдома в будинку для ветеранів війни та праці, громадян похилого віку та інвалідів, інших закладах постійного проживання;

 4) зміни місця проживання/перебування (за межами адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження територіального центру);

5) поліпшення матеріально-побутових умов,  у результаті якого громадянин не потребує соціально-економічних послуг (для громадян, які  потребували  надання  цих  послуг у  відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги);

6) грубого, принизливого ставлення громадянина до обслуговуючого  персоналу, соціальних працівників, соціальних робітників та інших працівників територіального центру і його структурних підрозділів;

7) порушення громадського порядку (сварки, бійки тощо); 

8) систематичного перебування в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння; 

9) виявлення медичних протипоказань для надання соціальних послуг територіальним центром; 

10) надання громадянинові соціальних послуг фізичною особою, якій призначено щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд в установленому законодавством порядку (крім обслуговування у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги);

 

- 6 -

11) надання громадянином соціальних послуг іншій особі та отримання ним щомісячної компенсаційної виплати, допомоги на догляд в установленому законодавством порядку;

 12) відмови отримувача соціальних послуг або його законного представника від отримання соціальних послуг;

 13) невиконання громадянином без поважних причин вимог щодо отримання соціальної послуги з догляду вдома після письмового попередження про припинення чи обмеження її надання або після обмеження надання такої послуги;

 14) припинення діяльності територіального центру. В такому разі місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування вживає заходів до забезпечення надання соціальних послуг особам,  які їх отримували в цьому територіальному центрі (розглядає питання щодо можливості надання соціальних послуг громадськими організаціями, фізичною особою, якій призначається щомісячна компенсаційна виплата відповідно до законодавства, тощо).

У разі смерті громадянина надання соціальних послуг також припиняється на підставі доповідної записки соціального робітника та копії свідоцтва про смерть.

13. Про припинення надання соціальних послуг громадянина видається наказ, на підставі якого вноситься інформація до електронної бази даних територіального центру і робиться позначка в журналі обліку та в особовій справі  із  зазначенням  дати  за  підписом  завідувача  відділення, яке обслуговувало громадянина. Повідомлення про припинення надання соціальних послуг громадянина територіальним центром  надсилається до управління соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації .