ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXVIII

Скликання:

VII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

24.12.2019/13

Дата реєстрації:

24.12.2019

Проголосовано:

24.12.2019 11:06:42

Автор:

Бова Ю.А.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    21
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    6

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 24.12.2019/13



У К Р А Ї Н А



 


Тростянецька міська рада

                            28 сесія 7 скликання        ПРОЕКТ

(друге пленарне засідання)

 



Р І Ш Е Н Н Я


 

від 24.12.2019 року                        

м. Тростянець                               №

 

Про Програму соціально-економічного

розвитку Тростянецької міської

об’єднаної територіальної громади на 2020 рік

 

         Розглянувши і обговоривши Програму соціально-економічного розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік, згідно п. 22 ч. 1 ст. 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 
міська рада  вирішила:

 

1. Затвердити Програму соціально-економічного розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.

 

2. Виконання Програму соціально-економічного розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік покласти на виконавчий комітет, апарат та комунальні підприємства міської ради.

 

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Бову Ю.А.

 

 

 

Міський голова            Ю.А. Бова

 



                                                                        

 

 

 

 

 





 



 

 



 

 

 

 



ТРОСТЯНЕЦЬКА МІСЬКА ОТГ – 2020

 



 





ВСТУП                                                                                                                                                                                                   3

 



1.

1.1.

 

2.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДИ

Сучасний стан та географічне розташування Тростянецької міської ОТГ

 

ОЦІНКА ТЕНДЕНЦІЙ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ ЗА 2019 РІК

5

5

 

 

7

 

 

 



3.

ФІНАНСОВИЙ СТАН ГРОМАДИ

   108



3.1.

Податково - бюджетна політика

   108



3.2.

Розвиток підприємництва та регуляторна політика

   109



 

4.

4.1.

 

5.

6.

 

МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ

Управління комунальним майном та земельні відносини

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

РОЗВИТОК РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

 

   68

   111

 

   114

   122



6.1.

Промисловість

    122



6.2.

Енергоефективність та енергозбереження

    123



6.3.

6.4.

7.

7.1.

Транспорт і зв’язок

Споживчий ринок

СОЦІАЛЬНИЙ ТА ГУМАНІТАРНИЙ РОЗВИТОК

Зайнятість населення та ринок праці

    124

    126

    128

    128



7.2.

Доходи населення

    128



7.3.

Соціальний захист населення

    130



7.4.

Охорона здоров’я

    132



7.5.

7.6.

7.7.

 

8.

 

 

9

Освіта

Культура, молодіжна політика та туризм

Фізична культура та спорт

 

РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА, ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ

    136

    139

146

 

   149

 

   150



 

10.

 

РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМ ГРОМАДЯН. ПРОЗОРІСТЬ ТА ВІДКРИТІСТЬ РАДИ

 

163



 

11.

 

12

 

 

СПРИЯННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ

 

МОНІТОРИНГ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО – ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОТГ НА 2019 РІК

 

170

 

 

    171



 

 

 



ДОДАТКИ

 

 



1.

Заходи щодо реалізації Програми економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2020 -  2022 роки

 



2.

Інформація про діяльність комунальних підприємств за 2019 рік

 



3.

4.

 

Показники доходної частини бюджету Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік

Перелік міських цільових (комплексних) програм по галузях, фінансування яких у 2019 році здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел фінансування

 















 



           

Програма соціально-економічного розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2020 - 2022 роки (далі – Програма) розроблена з метою аналізу соціально-економічної ситуації в ОТГ за попередній рік, визначення зовнішніх і внутрішніх чинників, які стримують розвиток регіону та шляхів їх подолання, а також напрямків розвитку громади на наступні роки.

Метою Програми є низка заходів, спрямованих на зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок збільшення обсягів виробництва промислової продукції, нарощування експортного потенціалу, створення привабливого інвестиційного клімату, продовження реформування житлово - комунального сектору міста, забезпечення на інноваційно - інвестиційній основі позитивних структурних зрушень в економіці, підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання стандартів та показників соціально - економічного розвитку.

Програма базується на аналізі досягнутих показників Тростянецької міської ОТГ, комплексі прогнозів і визначає головну мету, пріоритети та завдання соціально – економічного та культурного розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2020 - 2022 роки, досягнення яких передбачається за рахунок реалізації заходів державної, регіональної та місцевої політики через застосування економічних та організаційно - правових важелів, що має забезпечити у прогнозному періоді утвердження закладених основ для сталого зростання.

        Методичною основою розроблення Програми є Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23.03.2000 р. №1602 - III (Із змінами, внесеними згідно із Законами №4731-VI (4731-17) від 17.05.2012, ВВР, 2013, №15, ст. 98, №5463 - VI (5463-17) від 16.10.2012, ВВР, 2014, №4, ст.61).

          Програма враховує також вимоги Конституції України та:

Законів України:

а) «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державні цільові програми», «Про стимулювання розвитку регіонів», «Про інвестиційну діяльність», «Про режим іноземного інвестування», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»;

Постанов Кабінету Міністрів України:

б) від 26.04.2003 р. (із змінами) №621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

Програма розроблена на основі пропозицій міського голови, депутатського корпусу, управлінь та відділів виконавчих органів Тростянецької міської ради, громади, підприємств, установ і організацій ОТГ та з використанням аналітичних матеріалів і статистичних даних про розвиток міста за 2019 рік, а також прогнозних тенденцій на 2020 - 2022 роки. Відповідно до результатів та тенденцій розвитку, наявних проблем та впливу очікуваних змін зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної ситуації на економіку міста визначено пріоритети соціально-економічного розвитку. Показники Програми на 2020 - 2022 роки ґрунтуються на оцінці реального стану економіки міста та аналізу поточної соціально-економічної ситуації.

Реалізація програми зробить можливим створення сприятливих умов для підвищення ділової активності суб’єктів господарювання, збільшення бюджетних надходжень та доходів населення, розвитку соціальної інфраструктури, вирішення екологічних проблем міста.

 

 

З метою забезпечення оптимального балансу інтересів влади, найманих працівників та власників, а також громадськості. Цілі досягатимуться, а заходи, визначені Програмою,

реалізовуватимуться шляхом тісної співпраці органів влади, роботодавців та громадських організацій міста.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, установ і організацій, розташованих на території міста та селищ, коштів інвесторів, відповідно до укладених інвестиційних угод, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Відповідальні за виконання заходів Програми – структурні підрозділи виконавчого комітету, самостійні управління і відділи Тростянецької міської ради, комунальні підприємства, установи та заклади.

Враховуючи результати аналізу динаміки та тенденцій соціально-економічного розвитку ОТГ, а також оцінку ресурсного, в тому числі фінансового, потенціалу, в Програмі сформульовані ключові проблеми, що постають перед міською владою, визначені цілі та пріоритети розвитку Тростянецької міської ОТГ у 2020 - 2022 роках, шляхи та механізми їх реалізації. Заходи, з реалізації Програми у 2020 - 2022 роках відповідають показникам місцевого бюджету на плановий бюджетний період та виконуватимуться у чіткій кореляції з бюджетом на відповідний період, оскільки формування бюджету здійснюється за програмно-цільовим методом.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються Тростянецькою міською радою за поданням виконавчого комітету. Звітування про виконання Програми здійснюватиметься щоквартально.

Термін реалізації програми – 2020 - 2022 роки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





1.1. Сучасний стан та географічне розташування Тростянецької міської ОТГ

 

Тростянецька міська ОТГ з центром у м. Тростянець розташована в 60 км від обласного центру м. Суми.

 



 

            Загальна площа в адміністративних межах Тростянецької міської ОТГ 15 579,03 га, в розрізі маємо наступні цифри:

Категорії земель

Площі земель Тростянецької міської ОТГ

Всього по Тростянецькій міській ОТГ



м. Тростянець

Кам‘янський старостинський округ

Зарічненський старостинський округ



Загальна площа, з них:

3 020,11

7 715,3

4 843,62

15 579,03



забудовані землі, га1 529,17

148,5349

116,1793

1 793,8842



землі загального користування (вулиці, площі), га663,29

38,6122

33,2679

735,1701



землі промислових підприємств, га216,22

-

4,3447

220,5647



землі транспорту, зв’язку, га48,04

46,6666

44,2639

138,9705



землі комерційного використання, га23,44

0,6361

0,3675

24,4436



землі під водою (річки, струмки, озера, ставки), га76,0

83,7

51,8

211,5



       

 

 

 

 

 



 

 

            Через територію громади проходить автодорога Глухів - Харків та залізнична магістраль Ворожба - Суми - Харків. Залізнична станція Смородине є одним зі значних залізничних вузлів Сумської області.

Тростянецька міська ОТГ розташована в районі лісостепу на терасах річок Ворскла, Боромля, Радомля та Люджа, в результаті чого фактично володіє оздоровчими та рекреаційними ресурсами. Для громади характерним є долинно - балочний та яро - балочний рельєф, з яким пов’язаний полого - хвилястий характер поверхні.

            До місцевих мінерально - сировинних ресурсів належать поклади глини, річкового піску та значні запаси мінеральних вод.

Тростянецький район в свою чергу межує з Краснопільським, Охтирським, Велико-Писарівським, Лебединським та Сумським районами Сумської області.

 

 

 

 

 



 

Робота виконавчих органів міської ради, установ, підприємств та організацій міста всіх сфер діяльності була направлена на виконання пріоритетних завдань соціально економічного розвитку, забезпечення першочергових потреб мешканців  міста.

Безумовно, центром Тростянецької міської ОТГ є м. Тростянець, тому повноцінний розвиток громади буде залежати в першу чергу від розвитку міста, так як на його території розміщено ряд промислових підприємств, які мають стійку тенденцію до нарощування виробничих потужностей. Позитивні тенденції розвитку промислових підприємств прямо впливають на постійне збільшення дохідної частини бюджету за рахунок сплати ПДФО до міського бюджету, і як результат є можливість на належному рівні утримувати, як територію громади, так і комунальні заклади, що знаходяться в підпорядкуванні міста.

При затверджених показниках надходжень на 9 місяців 2019 року в сумі                147 236,3 тис. грн. фактично до загального фонду бюджету Тростянецької міської ОТГ надійшло коштів у сумі 141 265,5 тис. грн., що складає 95,9 % до затверджених показників.

По власних доходах загального фонду (без офіційних трансфертів) бюджет ОТГ виконано у сумі 83 307,5 тис. грн. або 93,5 % до затвердженого плану на 9 місяців 2019 року (89 058,7 тис. грн.) та на 72,4% - до затверджених показників з урахуванням змін на відповідний рік (118 736,4 тис. грн.). У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст становить 16,6% або 11 838,7 тис. гривень.

Податкові надходження звітного періоду виконані на 93,6%, фактично надійшло          82 292,7 тис. грн. при запланованих показниках 87 881,7 тис. грн. Відповідно до річного показнику (117 247,7 тис. грн.) фактичні надходження склали 70,2%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року приріст становить 16,7 %, або 11 758,5 тис. грн.

Бюджетоутворюючим джерелом наповнення дохідної частини загального фонду бюджету ОТГ є податок з доходів фізичних осіб. Надходжень вказаного податку було заплановано на січень-вересень 2019 року – 61 356,2 тис. грн. Фактично надійшло                 56 955,6 тис. грн. Плановий показник виконано на 92,8 % - до плану на 9 місяців 2019 року та на 70,0 % - до річного плану. Приріст надходжень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року становить 9 618,7 тис. грн. або 20,3 %.

По спеціальному фонду міського бюджету за звітний період надійшло коштів у сумі   7 598,9 тис. грн., що складає 58,5 % запланованих надходжень на рік. 

            Обсяг фінансування видатків по загальному фонду міського бюджету за 9 місяців 2019 року склав 114 242,5 тис. грн., відсоток виконання до уточнених призначень за звітний період склав 71,7%.

Обсяг видатків спеціального фонду за 9 місяців 2019 року склав 26 897,1 тис. грн відсоток виконання до річних призначень склав 53,7%.

 

 

 



 

РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА

 

Станом на 01.10.2019 року в Тростянецькій міській ОТГ нараховується платників податків в сфері середнього та малого бізнесу 848 суб’єкта господарювання, юридичних осіб – 82.

Надходження єдиного податку до бюджету від малих підприємств та фізичних осіб-підприємців станом на 01.10.2019 року склали 7 938 425,00 грн. (з юридичних осіб –         1 177 029,00 грн., з фізичних осіб-підприємців - 6 506 195,00 грн., з сільськогосподарських товаровиробників – 255 201,00 гривень). Збільшення надходжень до бюджету відбулось як наслідок стабільної діяльності підприємців на спрощеній системі оподаткування.

Станом на 01.10.2019 року у загальному реєстрі діючих регуляторних актів Тростянецької міської ради та її виконавчого комітету, розміщених на офіційному сайті Тростянецької міської ради у розділі «Регуляторна політика», налічується 5 діючих регуляторних актів.

Відповідно до вимог статті 7 «Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів» Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на 2019 рік були затверджені Плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Тростянецької міської ради та її виконавчих органів. Станом на 01.10.2019 підготовлено один регуляторний акт.

 

УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТА ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

 

Станом на 01.10.2019 року в переліку об’єктів нерухомого майна комунальної власності Тростянецької міської ОТГ налічується 1 368 об’єктів орієнтовною площею       340,5 тис. кв. м. Фактично передано в орендне користування 2,038 тис. кв. м (37 договорів), з них 1,017 тис. кв. м. (11 договорів) укладено з бюджетними установами, що сплачують орендну плату в розмірі 1 грн. на рік.

За звітний період до бюджету ОТГ від оренди комунального майна надійшло 6,967 тис. грн., що складає 65,8% планового завдання на рік.

У звітному періоді укладено 2 договори купівлі-продажу на суму 68,142 тис. грн., з них: 1 об’єкт комунальної власності шляхом викупу та 1 об’єкт шляхом продажу на аукціоні.

Станом на 01.10.2018 року заборгованість за об’єкти приватизації відсутня.

Станом на 01.10.2018 року кількість договорів оренди земельних ділянок становить 228. Протягом 9 місяців 2018 року внесено 56 змін до діючих договорів та укладено 26 нових договорів. Від продажу землі до бюджету Тростянецької міської ОТГ надійшло 685,69 тис. грн., що становить 51,9% планового завдання на рік.

Плати за землю до бюджету міста надійшло 10 272,39 тис. грн., що складає 96,9%  планового завдання на рік., з них орендної плати за земельні ділянки згідно з діючими договорами оренди надійшло 7 243,4 тис. грн., земельного податку – 3 028,96 тис. грн.

З метою збільшення надходжень від плати за землю протягом 9 місяців 2018 року велась претензійно-позовна робота в частині земельних відносин. На розгляді в судах з початку року перебуває 9 позовів з них:

- 7 позовів щодо визнання спадщини відумерлою, з яких 1 позов задоволено і земельна ділянка 0,32 га перейшла у власність до Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади, 6 позовів на розгляді на загальну площу 1,42 га (завершення судових справ планується до кінця 2018 року);



 

- 2 позови щодо стягнення збитків за користування комунальними земельними ділянками, з яких 1 позов задоволено за користування земельною ділянкою площею 1,2364 га

 

 

на суму 50,1 тис. грн., 1 позов на розгляді в судовій інстанції, за користування земельною ділянкою 1,67 га на суму 384,9 тис. грн.

Також, проводилася робота щодо збільшення розмірів орендної плати, перегляду та вжиття в установленому чинним законодавством порядку заходів щодо приведення чинних договорів оренди землі у відповідність з вимогами ст. 288 ПК України та залучення суб’єктів господарювання – землекористувачів, що не мають зареєстрованого у відповідності до чинного законодавства права користування земельними ділянками, до укладання договорів оренди землі.

Одним з головних питань місцевого розвитку є вирішення відповідно законодавства питань управління земельними ресурсами. В зв’язку з тим, що комунальна власність міста майже вся приватизована, особливого значення набуває саме раціональне управління земельними ресурсами міської ради, оскільки саме від надходжень від сплати за землю користувачами залежить рівень благоустрою та утримання комунального господарства Тростянецької міської ОТГ. Всі земельні питання, пов’язані з наданням земельних ділянок в користування (оренду), вилучення, продаж, вирішуються тільки на пленарних засіданнях сесій міської ради.

Вирішення поточних питань щодо контролю за використанням земель, своєчасної сплати орендної плати та земельного податку проводиться відділом комунальної власності і земельних відносин апарату Тросятнецької міської ради. Окрім того, була розроблена технічна документація із нормативної грошової оцінки земель залізничного транспорту на території Кам`янського старостинського округу, що збільшило надходження до бюджету на 1,6 млн. гривень. Ще одним напрямком ефективного використання земельних ресурсів є продаж земель несільськогосподарського призначення. Якщо в місті досить часто користувачі земель виявляють бажання придбати земельні ділянки під свої об’єкти, то на території приєднаних сіл така практика відсутня, хоча доходи від продажу землі є значними та відповідно прямо вливають на будівництво нових необхідних громадам об’єктів.

 

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

На території Тростянецької міської ОТГ функціонує два підприємства з іноземними інвестиціями – шоколадна фабрика ПрАТ «Монделіс Україна» та ПрАТ «Якобс Дау Егбертс Україна». По ПрАТ «Монделіс Україна» у 2014-2019 роках впроваджувалося три проекти по залученню інвестицій: «Збільшення потужностей», «Запуск нових продуктів», «Техніка безпеки, пожежна безпека, екологічна безпека та покращення якості продукції». У результаті впровадження вищеназваних проектів планувалося налагодження нових видів продукції, заміна застарілого обладнання та встановлення нового, підвищення рівня техніки безпеки на підприємстві та охорони навколишнього середовища. З початку 2018 року фактично освоєно 37 184,0 тис. гривень.

Окрім того, ТОВ «Лімік», яке ще в 2015 році придбало частину будівель машинобудівного заводу та розмістивши на цій території котельню, що забезпечує тепловою енергією шоколадну фабрику, в 2018-2019 роках модернізувало дану котельню встановши сучасний економічний котел на щипі – вартість інвестицій складає близько 1 млн. дол.

«Глобал Грін Енерджі Солар І» отримало дозвіл на будівництво сонячної електростанції загальною потужністю 5,8 МВт (на орендованій земельній ділянці



 

площею 9,086 га). Сума проекту складає понад 13 млн. дол. На самій електростанції буде створено близько 30 нових робочих місць, а місто отримає енергетичну незалежність. Відповідно домовленостей інвестор вже зареєстрував юридичну особу в м. Тростянець, щоб в

подальшому сплачувати податки від діяльності підприємства з виробництва сонячної електроенергії до міського та обласного бюджетів.

Слід звернути увагу, що розпочато реалізацію двох амбітних інвестиційних проектів на території колишнього деревообробного комбінату.

Так, ТОВ «Лімік Енерджи Солюшнс» отримало в оренду земельну ділянку загальною площею 4,2571 га, на якій планує розмістити енергогенеруюче підприємство. А ТОВ «Універсальний зерновий комплекс», яке в березні 2018 року придбало у міської ради колишні очисні споруди, автоматично отримало в оренду  земельну ділянку площею 5,931 га. На даній території заплановано будівництво комплексу по прийому та відвантаженню зернових культур. Заготівельна потужність комплексу на І етапі становитиме  6 тис. тон.

ТОВ «Кононівський елеватор», яке придбало в 2018 році виробничі потужності ТОВ «Локнянського-БСР» - колишнє заготзерно, розпочало проектування будівництва нових  силосних корпусів (на 39 тис. тон) для зберігання зернових культур, що збільшить складські потужності до 66 тис. тон.

З метою створення сприятливого інвестиційного середовища для залучення іноземних інвестицій в економіку Тростянецької міської ОТГ створено промисловий парк «Тростянець», який внесено до Реєстру індустріальних (промислових) парків. У 2019 році була продовжена робота по пошуку інвесторів на територію промислового парку «Тростянець», загальна площа якого становить 39,95 га. Враховуючи, що концепцією промислового парку передбачено створення промислового кластеру ПрАТ «Монделіс Україна», то територія промпарку на сьогодні є однією з найпривабливіших  в Сумській області, а розвиток промислових парків є пріоритетним напрямком розвиту економіки як Сумської області, так і України в цілому.

 

ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

 

З метою ощадного використання бюджетних коштів, зменшення споживання енергоносіїв, збереження довкілля Тростянецька міська рада активно займається питанням енергозбереження на території громади.

У червні 2019 року Європейською комісією схвалено «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади». Схвалення Європейської комісії дає змогу залучати на реалізацію даного плану кошти Європейського Союзу (грантові, донорські). Планом передбачено до 2030 року зменшити споживання енергоресурсів на території нашої громади на 41,8% та скорочення викидів парникових газів (СО2) на 57,92%.

У співпраці з міжнародною фінансовою корпорацією NEFСO протягом 2019 – 2020 років заплановано провести комплексну термомодернізацію будівлі стаціонару КНП «Тростянецька міська лікарня». Для реалізації даного проекту протягом 9 місяців 2019 року виготовлено проектно кошторисну документацію, пройдено державну експертизу, та оголошено тендерну процедуру на виконання даного виду робіт.

Загальна вартість проекту складатиме – 15 509 000 грн., а саме:

- кошти міжнародної фінансової корпорації NEFСO – 12 974 000 грн.;

- співфінансування громади – 2 535 000 грн.

Впроваджено щоденний моніторинг споживання енергоресурсів у 23 закладах бюджетної сфери нашої громади. Для звітності, обробки та аналізу даних споживання

 

 

встановлено програмний модуль АІС «Енергосервіс» та проведено навчання осіб відповідальних за внесення даних до даної програмного модуля.

Зроблено аналіз рівня енергоефективності бюджетних будівель нашої громади. Визначено перелік будівель які в першу чергу потребують впровадження в них  заходів спрямованих на зменшення споживання енергетичних ресурсів. Сформовано перелік заходів по усуненню надлишкового енергоспоживання даними закладами.

В рамках проекту «Енергоефективність у громадах ІІ» (що реалізує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)) отримано обладнання (8 електронних приладів) для проведення експрес-енергоаудитів та контролю споживання енергоресурсів у бюджетних будівлях.

Енергоефективні заходи за 9 місяців 2019 року:

Утеплення фасаду (центрального входу) ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5, загальна площа утеплення 232 м2 на суму 249 000 грн.

Утеплено навчальний корпус №2 Смородинська філія І-ІІ ступенів ЗЗСО №5. Загальна площа утеплення 198 м2  на суму 148 000 грн. Впровадження даного заходу зменшить споживання закладом природного газу на 3 950 м3 що дасть економію бюджетних коштів 45 800 грн/рік.

Встановлено 28 енергоефективних конфорок на плити для приготування їжі у харчоблоках закладів загальної середньої освіти на загальну суму 145 600 грн.

Строк окупності проекту  = 1 рік 7 місяців

Економія коштів = 105 000 грн/рік

Замінено вікон:

Відділ освіти - 32 шт. на 154 600 грн.;

Відділ культури, молоді та спорту - 14 шт. на 90 875 грн.;

КНП «Тростянецька міська лікарня» - 18 шт. на 104 600 грн.;

КНП «ЦПМД» - 26 шт. на 163 038 грн.

Загалом: 90 шт. на 513 113 грн.

Замінено світильників:

Відділ освіти - 511 шт. на 147 809 грн.;

Відділ культури, молоді та спорту - 6 шт. на 1 801 грн.;

Загалом: 517 шт. на 149 610 грн.

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ

 

Виробництво промислової продукції Тростянецької міської ОТГ представлено 7-ма підприємствами, які внесені в основне коло статистичного обстеження, а саме:

ПрАТ «Монделіс Україна»,

ТОВ «Якобс Дау Егбертс Україна»,

ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод»,

ТОВ «Тростянецький електрозавод»,

ТОВ «Дека-хліб»,

ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник»»,

ТОВ ВТФ «Тростянецька цегла».

За січень-вересень 2019 року промисловістю Тростянецької міської ОТГ в цілому вироблено продукції на суму 3 963 448 тис. гривень, або 96,8% до річного плану.

У структурі промислового виробництва у звітному періоді 2019 року провідною галуззю залишається харчова промисловість – 99,85%, у тому числі: 99,81% - продукція ПрАТ «Монделіс Україна», 0,04% - виробництво хлібобулочних виробів ТОВ «Дека-хліб» та

 

 

ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник»; 0,15% - виробництво продукції машинобудівної галузі ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» та  ТОВ «Тростянецький електрозавод».

За січень-вересень 2019 року по ПрАТ «Монделіс Україна» спостерігається зростання обсягів виробництва. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги збільшились на 824 952 тис. гривень, або на 26,3%.

По ТОВ «Дека-хліб» за аналогічний період відбулося збільшення обсягів виробництва у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 607 тис. гривень або 32,5%.

У ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» обсяги виробництва продукції зменшились на 583 тис. гривень та становлять 89,8% (у розрахунку до показника 2018 року). 

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у січні-серпні 2019 року збільшився на 63,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 4 851 904,1 тис. гривень.

У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції склав 184 948,57 гривень, що на 40205,12 гривень (або ж на 27,8%) більше до відповідного показника минулого року.

РОЗВИТОК ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ

 

Автомобільний пасажирський транспорт – важлива складова частина виробничої інфраструктури м. Тростянець та громади в цілому, яка забезпечує життєдіяльність всієї території у виробничій і невиробничій сферах. Ефективне функціонування автомобільного транспорту є необхідною умовою розвитку економіки, покращення умов рівня життя та соціального добробуту громади.

Головними завданнями міської ради у галузі транспорту – є створення сприятливих умов діяльності на ринку пасажирських автоперевезень, сприяння ефективній діяльності автомобільного транспорту, покращення якості надання послуг з перевезення пасажирів.

Проведена робота за 9 місяців 2019 року в галузі транспорту та зв’язку: 

Проведена робота по придбанню одного автобуса за допомогою тендерних закупівель.

Розробляється нова транспортна схема руху автобусних маршрутів загального користування по Тростянецькій ОТГ.

Проводиться установка дорожніх знаків по Тростянецькій ОТГ.

Розроблені схеми розташування електронних табло на зупинках.

Проведене обстеження та визначені місця зупинок громадського транспорту.

Проведена робота по моніторингу кількості проведених пасажирів громадським транспортом по Тростянецькій ОТГ та залізничним транспортом.

Проводиться робота по оформленню та видачі карток мешканця Тростянця.

Проводився розгляд скарг на правопорушення перевізниками.

Розроблена і затверджена нова транспортна схема руху автобусів по Тростянецькій ОТГ.

Розроблені і затверджені  нові маршрути міського транспорту.

 На зупинках встановлені електронні табло в кількості 4 штук та камери відеоспостереження.

 

 

 

 

 

СПОЖИВЧИЙ РИНОК

 

На сьогодні у Тростянецькій міській ОТГ працює 2 ринки (Комунальне підприємство

«Тростянецький ринок» та дочірнє підприємство «Ринок Європейський»), загальна торговельна площа яких становить близько 3 076,23 м2, за спеціалізацією - змішані, на яких облаштовано 658 торгових місць. З метою забезпечення дотримання вимог чинного санітарного законодавства у сфері торговельного обслуговування населення на ринках ОТГ при реалізації продовольчих та непродовольчих товарів, недопущення розповсюдження гострих кишкових інфекційних захворювань серед населення міста напередодні літнього періоду керівниками ринків проведено комплекс заходів по приведенню стану території ринків у відповідність до санітарних норм і правил. З метою підтримки місцевих товаровиробників та забезпечення мешканців ОТГ продовольчими товарами за доступними цінами, протягом звітного періоду підприємці та товаровиробники міста залучалися до участі у ярмарках, фестивалях та інших святкових заходах.

КП Тростянецької міської ради «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. За 9 місяців 2019 року підприємство отримало дохід від надання послуг в сумі 642,9 тис. грн., а саме:

- від основного виду діяльності в сумі 621,6 тис. грн.;

- від відшкодування витрат за електроенергію в сумі – 21,3 тис. грн.

Витрати підприємства за 9 місяців 2019  року склали  628,6 тис. грн.

По результатам роботи за 9 місяців 2019 року підприємство отримало прибуток в сумі 14,3 тис. грн.

 

Надходження коштів від послуг, які надаються

КП ТМР «Тростянецький ринок» за січень - вересень 2018 - 2019 рр.

 



 

Станом на 01.10.2019 року поточна заборгованість з оплати праці становить 12,6 тис. грн. (заробітна плата за вересень 2019 р.).

Заборгованість по податках станом на 01.10.2019 року відсутня.

Дебіторська заборгованість за товари, роботи складає 6,4 тис. грн.

На підприємстві працює 9 осіб, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2019 року склала - 5 332,51 грн. Протягом звітного періоду розпочаті роботи по капітальному ремонту адмінбудівлі.

 

 

ДП «Ринок Європейський» КП ТМР «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Підприємством за           9 місяців 2019 року було надано послуг на суму 722,5 тис. грн., а саме орендна плата –            330,7 тис. грн., кошти отримані від відшкодування електроенергії в сумі – 379,5 тис. грн. та дохід від безоплатно отриманих основних засобів в сумі 12,3 тис. грн.

Відповідно витрати підприємства за 9 місяців 2019 року склали 710,8 тис. грн.

За результатами роботи за 9 місяців 2019 року підприємство отримало прибуток в сумі - 11,7 тис. грн.

Заборгованість по податках станом на 01.10.2019 року відсутня.

На підприємстві працює 4 особи, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2019 року склала – 5 406,70 грн.

Заборгованість по заробітній платі відсутня.

 

РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК, МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА, ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Одним із головних пріоритетів в роботі Тростянецької міської ради є будівництво нових, капітальний ремонт та реконструкція існуючих об’єктів інфраструктури, залучення позабюджетних коштів шляхом подачі заявок на участь у грантових конкурсах, що реалізуються національними та міжнародними донорами.

Основними завданнями відділу державного архітектурно-будівельного контролю є здійснення відповідно до закону державного архітектурно-будівельного контролю, виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності. Відділ ДАБК подає Держархбудінспекції інформацію, необхідну для внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, здійснює архітектурно-будівельний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, розглядає відповідно до закону справи про правопорушення із прийняттям відповідних рішень та інші повноваження, визначені законом.

Для виконання повного обсягу повноважень відділу, необхідно пройти підготовку до роботи з єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмов у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Підготовка та тестування проходить за планом-графіком Державної архітектурно-будівельної інспекції, про що органи місцевого самоврядування, де створені відділи ДАБК, повідомляються офіційно. На разі спеціалісти відділу чекають на повідомлення з Державної архітектурно-будівельної інспекції України (м. Київ) щодо проходження навчань та тестування.

Розглянуто 22 звернення міського БТІ з питання узаконення самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків та господарських будівель і споруд мешканцями міста, що підлягають під амністію, згідно наказу Мінрегіонбуду №158 від 03.07.2018 року.

Подано документи на отримання технічних умов для виготовлення проектів:

- «Реконструкція мережі газопостачання по вул. Кеніга»;

- «Реконструкція мережі газопостачання по вул. Енергетиків».

 

 

Отримано технічні умови для виготовлення проектів:

- «Будівництво газопроводу до с. Кам‘янка Тростянецького району Сумської області», тривають обрахунки вартості проектно-кошторисної документації представниками            ПАТ «Сумигаз».

 

Будівництво:

Розпочато роботи по «Капітальному ремонту приміщень технічного поверху комунального некомерційного підприємства «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради по вул. Нескучанська, 7 в м. Тростянець Сумської області», вартість будівельних робіт 855,018 тис. грн.

Розпочато «Реконструкцію водопроводу по вул. Нескучанська та вул. Гурського в        м. Тростянець Сумської області», вартість будівельних робіт 1 066,161 тис. грн.

Розпочато «Реконструкцію стадіону ім. Куца по вул. Кеніга в м. Тростянець Сумської області», виконано роботи по облаштуванню футбольного поля з покриттям зі штучної трави розміром 60*40 метрів, попередня вартість - 4 599,999 тис. грн.

 



 

Проведено тендер та визначено виконавця робіт по повній реконструкції стадіону, вартістю 25 300,000 тис. грн. Розпочато заміну трави на основному полі на натуральну рулонну, облаштовується система автоматичного поливу, будується тренувальне поле з натуральною травою, також з системою поливу, будуються поля з покриттям зі штучної трави розміром 60*40 метрів, а також 40*20 метрів, планується виконати заміну покриття бігових доріжок. Роботи повинні бути завершені до 1 липня 2020 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

Оголошено тендер для проведення капітального ремонту з комплексною термомодернізацією будівлі стаціонару КНП «Тростянецька міська лікарня». Фінансування передбачається з коштів міжнародної фінансової корпорації NEFСO, а також міського бюджету, загальна вартість проекту складає 14606,383 тис. грн.

 



 

Виділено кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на «Реконструкцію системи водовідведення з центральної частини м. Тростянець. Напірний колектор господарчо-побутової каналізації по вул. Б. Хмельницького», в розмірі                                1 749,873 тис. грн., співфінансування з міського бюджету складає 350,000 тис. грн., замовник робіт – Департамент житлово-комунального господарства Сумської ОДА, роботи розпочнуться в жовтні 2019 року.

 

МІСТОБУДУВАННЯ ТА АРХІТЕКТУРА

 

До основних завдань відділу містобудування та архітектури віднесено: забезпечення реалізації засад державної регіональної політики у сфері містобудування та архітектури на території громади; організація розроблення, забезпечення затвердження в установленому порядку містобудівної документації; замовлення в проектних інститутах проектно-кошторисних документацій на будівництво, реставрацію, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів комунальної власності та контроль при їх виготовленні; підготовка та видача містобудівних умов та обмежень для проектування об’єктів будівництва, будівельних паспортів забудови земельних ділянок, оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. За 9 місяців 2019 року відділом проведено наступну роботу: успішно пройдено перевірку діяльності відділу містобудування та архітектури державною архітектурно-будівельною інспекцією в Сумській області.

На стадії погодження та затвердження містобудівна документація:

- Генеральні плани з планами зонування (розроблення схем планування та забудови територій):

- «Внесення змін до Генерального плану з розробленням плану зонування території     с. Кам’янка Тростянецького району Сумської області», - загальна сума договору становить 119 650,00 грн.;

- «Розроблення Генерального плану з планом зонування території с. Зарічне Тростянецького району Сумської області», - загальна сума договору становить 63 820,00 грн.

Розроблено та погоджено розділи, що входять до складу містобудівної документації:

- «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) на мирний час» у складі «Генерального плану с. Зарічне Тростянецького району Сумської області», «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) на особливий період» у складі «Генерального плану с. Зарічне Тростянецького району Сумської області», - загальна сума договору становить 8 982 грн.;

- «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) на мирний час» у складі «Генерального плану с. Кам’янка Тростянецького району Сумської області», «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) на особливий період» у складі «Генерального плану с. Кам’янка Тростянецького району Сумської області», - загальна сума договору становить 19 108 грн. 78 коп.

В складі містобудівної документації також розроблено та знаходиться на стадії погодження управлінням охорони здоров’я та Департаментом екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації розділи «Охорона навколишнього природного середовища», що є звітами про стратегічну екологічну оцінку.

Виготовлено, погоджено та затверджено «Детальний план території земельної ділянки для розміщення багатофункціонального спортивно-оздоровчого комплексу за межами населених пунктів в адміністративних межах Тростянецької об’єднаної громади Сумської області», в складі якого розділи «Охорона навколишнього природного середовища», що є звітами про стратегічну екологічну оцінку, загальна сума договору становить 29 995 грн.

Відділ приймав участь у роботі по виготовленню та реалізації ескізів:

- капітального ремонту та виготовлення ескізних-пропозицій фасадів комунального закладу Тростянецької міської ради «Тростянецька центральна районна лікарня»;

- капітального ремонту та виготовлення ескізних пропозицій вивісок КЗ ТМР «Тростянецька публічна бібліотека»;

 

 

- розробка пропозицій інтер’єрів для капітального ремонту КЗ ТМР "Інклюзивно-ресурсний центр";

 

- розроблено схеми благоустрою території художньо-скульптурної роботи пам’ятного знаку «Захисникам України»;

- розроблено 3D-візуалізації тимчасової споруди, а саме фельдшерсько-акушерського пункту для с. Кам’янецьке;

- розроблено схеми благоустрою прибудинкових територій (вул. Леоніда Татаренка);

- придбано ворк-аут для СШ №1 та ДЮСШ;

- розроблено дизайн ящиків для квітів, що встановлені в парку ім. П.І. Чайковського та біля Круглого Двору;

- розроблено схеми розміщення спортивного кластеру в м. Тростянець (багатофункціонального спортивно - оздоровчого комплексу («Нескучне»), спортивно-оздоровчого комплексу по вул. Кеніга («Н2О-Maxi») та стадіону ім. Куца по вул. Кеніга);

- розроблено схему благоустрою скверу в с. Кам’янка;

- розроблено карти-схеми земель Гетьманського національного природного парку в с. Кам’янка, с. Зарічне;

- роботи з розробки ідеї меморіальної каплиці в селі Зарічне Тростянецького району Сумської області, виконавець ТОВ «Архітектурний центр» (ГАП – В.Б. Биков);

 

        

 

- розроблено ескізну схему облаштування території бази відпочинку на р. Ворскла;

 

 

 

 

 

 



 

- розроблено ескізну схему облаштування зони відпочинку на р. Боромля в м. Тростянець по вул. Богдана Хмельницького;

 



 

- розробка схеми трас та зони спорту багатофункціонального спортивно-оздоровчого комплексу («Нескучне»), а такожпланів поверхів для зони рекреації.

 

Надано вихідні дані для проектування та будівництва:

33 накази відділу містобудування та архітектури апарату Тростянецької міської ради;

8 містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва (в тому числі для: «Нове будівництво мультифункціонального майданчику по вулиці Підлісна, 128 в місті Тростянець Сумської області», «Реконструкція їдальні-кафе під освітньо-культурний центр по вул. Благовіщенська, 56д в м. Тростянець, Сумської області», «Будівництво нової підстанції 35/10 кВ «Лімік» в м. Тростянець, Сумської області»);

11 будівельних паспортів забудови земельної ділянки;

13 паспортів прив’язок тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності для 16 тимчасових споруд, у тому числі 10 згідно «Схеми розміщення та архітипів тимчасових споруд по вул. Набережна, 2 в м. Тростянець»;

 



 

3 паспорта опорядження фасаду будівлі (в тому числі: «Реконструкція котельні з встановленням твердопаливного котла КПм – 6,5 т/п год по вул. Кеніга, 1а в м. Тростянець, Сумської обл.», будівлі по площі 40-ї Армії, 2 (Автовокзал)).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

Реконструкція їдальні-кафе під освітньо-культурний центр по                                     вул. Благовіщенська, 56д в м. Тростянець Сумської області, виготовлено ескізний проект, виготовляється робоча документація;

 

 

 



 

 

 

 

 

Замовлено виготовлення проектно-кошторисної документації:

- Реставрація комплексної пам'ятки архітектури національного значення «Садиба Л.Є. Кеніга», частково виготовлено документи на проектно-реставраційні роботи, виготовляються документи на інженерні мережі;

 



 

 

- «Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу по вул. Кеніга в м. Тростянець, Сумської області («Н2О-Maxi»)»;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

- «Будівництво мережі дощової каналізації по вул. Кеніга в м. Тростянець, Сумської області»;

- «Будівництво мережі електропостачання по вул. Кеніга в м. Тростянець, Сумської області»;

- «Будівництво тепломережі по вул. Кеніга в м. Тростянець, Сумської області».

 

- «Нове будівництво багатофункціонального спортивно-оздоровчого комплексу за межами населених пунктів в адміністративних межах Тростянецької об’єднаної територіальної громади Сумської області», в розробці проекту приймають участь:

проектне бюро з Чеської республіки  Projekční kanceláři «Pelikán» в особі Ing. Milan Pelikán (які є розробниками проекту біатлонної спортивної бази в місті Nové Město na Moravě);

технічний директор біатлонної бази в місті Нове-Место-на-Мораве в Чехії (technical director of biathlon base in Nove Mesto na Morave (NMnN)) Karel Klapač;

представники компанії TechnoAlpin (компанія, яка є світовим лідером у галузі виробництва систем штучного засніження з ручним і повністю автоматичним управлінням);

Дочірнє підприємство публічного акціонерного товариства «Сумбуд» «Проектно-технологічне підприємство «Сумбудпроект»;

Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕКОПАН», яке є лідером ринку SIP-будівництва в Україні), ними розробляються передпроектні пропозиції житлових будинків готельного типу для тимчасового проживання, багатокімнатного житлового корпусу, адміністративної будівлі, ресторан, лазні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

Виготовлено та затверджено проектно-кошторисну документацію:

- «Капітальний ремонт приміщень технічного поверху комунального некомерційного підприємства «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради по вул. Нескучанська, 7 в м. Тростянець Сумської області», кошторисною вартістю 1033,267 тис. грн.;

- «Капітальний ремонт (термомодернізація) спеціалізованої школи I-III ступенів № 5» по вул. Миру, 32 в м. Тростянець Сумської області», кошторисною вартістю 27176,315 тис. грн.;

 





 

 

 

 



 

-  «Капітальний ремонт (термомодернізація) комунального некомерційного підприємства «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради по вул. Нескучанська, 7 в м. Тростянець Сумської області», попередня кошторисна вартість 14606,383 тис. грн.;

- «Реконструкція нежитлової будівлі під музейно-культурний комплекс по вул. Вєдяєва, 1 в селі Зарічне Тростянецького району Сумської області», виготовлено ескізний проект (ЕП), вартістю 105,797 тис. грн.;

 



 

-  «ДНЗ Охтирський центр професійно-технічної освіти» відокремлений підрозділ  м. Тростянець по вул. Сосновий бір, Сумської області», за кошти праправнучки Леопольда Кеніга пані Sibylle Strack-Zimmermann з Німеччини, виготовлено дизайн-проект майбутньої реконструкції.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



 

ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Основними завданням відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва є здійснення діяльності, пов’язаної із залученням додаткових позабюджетних ресурсів на вирішення місцевих проблем, реалізація політики у сфері співробітництва населених пунктів ради із іноземними містами-партнерами, міжнародними організаціями, іноземними суб’єктами господарювання.

Протягом 9 місяців 2019 року відділом проектної діяльності та міжнародного співробітництва апарату Тростянецької міської ради було подано 38 проектних заявок на отримання міжнародної технічної допомоги на загальну суму 108 234 183,16 грн., з яких 87 570 623,16 грн. очікуване фінансування від міжнародних фондів, а 20 663 560,00 грн. співфінансування з бюджету Тростянецької міської ради.

Отримали перемогу 8 проектних заявок на суму 13 075 464 грн., а саме:

1. «11 х 11 чемпіонів. Футбол заради розвитку молоді та регіонів» сума гранту від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) складає 352 000 грн.

2. «Польський досвід у галузі професійно-технічної освіти: Уроки для України» сума грантових коштів, що виділенні Міністерством молоді та спорту складає  220 621 грн.

3. «Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), навчання для мешканців багатоповерхівок та голів ОСББ. Нематеріальна допомога.

4. «Культурно-історична спадщина – як основа розвитку сталих дружніх українсько-литовських відносин» кошти виділенні Міністерством молоді та спорту в сумі 202 645 грн.

 

 

5. «Придбання автомобіля для підвозу лікаря з метою покращення надання медичних послуг КНП «Тростянецький ЦПМД» ТМР, кошти надані Міністерством регіонального розвитку в якості Субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ в сумі 459 400 грн., сиівфінансування ТМР складає 20 300грн.

6. «Закупівля транспортного засобу спеціального призначення (трактор з причепом та поворотним відвалом) для підвищення якості надання комунальних послуг ДП «Екосервіс» КП ТКС ТМР»  кошти надані Міністерством регіонального розвитку в якості Субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ в сумі 706 000грн.

7. «Розвиток соціальної згуртованності в Україні шляхом посилення регіонального та місцевого соціального захисту внутрішньо переміщенних осіб, ветеранів та інших осіб, які постраждали від конфлікту» менторська нематеріальна допомога від Stabilization Support Services.

8. «Реконструкція стадіону ім. Куца по вул. Кеніга в м. Тростянець, Сумської області» кошти надані Міністерством регіонального розвитку в сумі 11 134 798 грн., софінансування з боку ТМР складає 3 828 985 грн.

На розгляді грантових комісій міжнародних фондів знаходяться 13 проектних заявок на загальну суму 41 047 810,16 грн., із яких 37 174 397,16 грн. сума коштів, яку планується залучити від донорських організацій, а частка співфінасування з бюджету Тростянецької міської ОТГ складає 3 873 413,00 грн.

Відмову отримали 17 проектних заявок  на суму 50 261 624,00 грн.

Продовжується робота по реалізації проектів:

 державно-приватного партнерства, щодо будівництва об'єктів торгівлі поблизу вхідної групи до міського парку (Проект «Розвиток інфраструктури міста Тростянець шляхом розміщення об’єктів торгівлі та будівництва вхідної групи до міського парку ім. П.І. Чайковського» (організований Програмою «U-LEAD з Європою»);

«Сучасний ХАБ заради підтримки розвитку малого бізнесу»;

«Реконструкція комплексної пам’ятки архітектури національного значення «Садиба Л.Є.Кеніга»

 

ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ ТА РИНОК ПРАЦІ

 

В січні – вересні 2019 року послугами служби зайнятості скористалось                        784 безробітних, працевлаштовано 910 осіб, що на 162 особи (15,1%) менше ніж за аналогічний період 2018 року.

Брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру 195 безробітних.

На кінець вересня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних, які мають статус безробітного та отримують послуги протягом періоду становила 1 326 осіб, що на 16,6%  менше, ніж на кінець вересня 2018 року (1 590 осіб).

З початку 2019 року в ОТГ створено 158 робочих місць, серед новостворених робочих місць 48 – у юридичних осіб (ТОВ «Лімік Карго», ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар ІІ»,  ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар ІІІ» та 210 – в малому бізнесі (зареєстровано 93 фізичних особи як суб’єкти підприємницької діяльності, укладено 83 трудових договори між підприємцями та найманими працівниками).

 

 

 

 

Питання легалізації тіньової зайнятості та прихованої заробітної плати з початку року розглянуто на засіданнях комісії, спільно з представниками Головного управління ДПС у Сумській області (Тростянецьке відділення), управління Пенсійного фонду України Сумської області в Тростянецькому районі, управління соціального захисту населення, спеціаліста 1 категорії категорії з контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення апарату Тростянецької міської ради, профспілок. Заслуховувались суб’єкти господарювання, де середній розмір заробітної плати був менше мінімальноъ заробітної плати та відбулося зменшення чисельності штатних працівників, з’ясовувались причини такої ситуації та заходи по її покращенню.

Враховуючи, що одними із основних джерел наповнення бюджету об’єднаної територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та єдиний податок, то відділом проводилась робота з фізичними особами – підприємцями та юридичними особами, які зареєстровані в інших регіонах України, але використовують найману працю місцевих жителів, та тими суб’єктами, які здійснюють свою діяльність в незаконний спосіб.

За січень-вересень 2019 року було проведено 14 інспекційних відвідувань з питань дотримання трудового законодавства в частині дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників за листопад - грудень 2018 року, січень, лютий 2019 року.

Порушення щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників виявлені по 6-м суб’єктам господарювання (5 ФОП, 1 юридична особа).

За результатами відвідувань складено 6 протоколів про адміністративні правопорушення за ч.1 ст.41 КупАП та передані до Тростянецького районного суду у Сумській області.

Тростянецьким районним судом у Сумській області задовільнено 1 адміністративну справу на суму 510,00 гривень.

Також винесено 6 рішень про накладення  штрафу в сумі 4 173,00 грн (окремо по кожному ФОП та юрособі), згідно з абз.8 ч.2 ст.265 КЗпП на розгляд виконавчого комітету.

Задовільнено 5 рішень про накладення  штрафу на загальну суму 20 865,00 грн,  згідно з абз.8 ч.2 ст.265 КЗпП України, сплачено в повному обсязі.

Інспекційні відвідування проводились за інформацією Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі, щодо роботодавців, у яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків.

Проведено роботу по відвідуванню ФОП та юридичних осіб мета яких інформаційно - роз’яснювальна кампанія, щодо недопустимості відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників.

Спільно з фахівцями Тростянецької районної філії Сумського обласного центру зайнятості проведено 4 семінари з фізичними особами-підприємцями керівниками підприємств, організацій та установ усіх форм власності та господарювання  темами яких були:

соціальна захищеність працівників,;

укладання договорів з учбовими закладами на період проходження виробничої практики;

 оплата праці у вихідні, святкові дні та оплата понаднормових годин;

 оформлення трудових відносини, якщо на одній торгівельній площі працюють два ФОПи і один найманий працівник, яким чином має оплачуватись така робота.

 

 

 

Також в рамках роз’яснювально - інформаційної кампанії, проведено 2 зустрічі з безробітними особами,  з питань офіційного працевлаштування та детінізації заробітної плати.

Проведено обстеження:

- 11 об’єктів господарської діяльності СТО, (зареєстровано 1 ФОП) , по 1 об’єкту, який знаходиться у приватному житловому секторі надано оперативну інформацію для здійснення відповідних заходів реагування до відділу поліції м. Тростянець від 12.02.2019 року;

- 7 пунктів прийому металобрухту, по 3 об’єктах надано оперативну інформацію для здійснення відповідних заходів реагування до відділу поліції м.Тростянець від 05.02.2019 року та 12.02.2019 року;

- 14 закладів надання послуг (салон краси "ФЛАМІНГО" вул.Б. Хмельницького, 7,  зареєстровано 3 ФОП).

Проводилась заходи, щодо недопущення стихійної торгівлі з продажу овочів та фруктів, надано оперативну інформацію для здійснення відповідних заходів реагування до відділу поліції м. Тростянець від 27.08.2019 року.

Надавались консультації за зверненнями роботодавців та найманих працівників ( ФОП Клеймьонова В.І.,ФОП Татаренко І.Є, ФОП Яковлєв О.П., ФОП Савчук С.А., ФОП Пістренко С.П., ФОП Пістренко Н.В. Слабоспицька 1.Ю. та інші).

Проведеено роз’яснювально-консультативний захід на Центральному ринку м. Тростянець серед фізичних осіб підприємців, які займаються торгівельною діяльністю.

Суб’єктам підприємницької діяльності було роз’яснено:

- статті Кодексу Законів про Працю України, де визначено за які порушення трудового законодавства застосовується штраф у розмірі 1 мінімальної заробітної плати, також було проінформовано роботодавців стосовно переваг легального працевлаштування найманих працівників, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників;

- Закон України «Про захист прав споживачів», де особливу увагу було звернуто на етику спілкування продавців з покупцями, на продаж  неякісного товару, відмова продавців у гарантій строк приймати  гарантійний товар на обмін. 

На сайті Тростянецької міської ради опубліковувались матеріали щодо:

- розмірів штрафів за порушення трудового законодавства  з 01.01.2019 року; 

- переваг офіційного працевлаштування фізичних осіб;

- порушення трудового законодавства де застосовується штраф у розмірі 1 мінімальної заробітної плати;

- дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці найманих працівників;

- легалізації заробітної плати та трудових відносин.

- звільнення за угодою сторін, як правильно оформити;

- неправильно зазначили підставу для звільнення у наказі чи може бути він законним;

- нараховуєте зарплатний аванс – не забудьте про ЄСВ;

- особливості укладання строкових трудових договорів;

- доплата за інтенсивність праці, розмір та умови встановлення;

- невчасно повідомили працівника про зменшення його заробітної плати, які наслідки.

Проведено виступ на телебаченні стосовно упередження роботодавців щодо використання незареєстрованої найманої праці в господарській діяльності.

В ході проведення роз’яснювальної кампанії за 9 місяців 2019 року зареєстровано 19 найманих працівників, 8 роботодавців, які вперше зареєстрували найманих працівників серед них ФОП Куліченко О.О., ФОП Сальнікова Т.М., ФОП Яковенко Д.О., ФОП Гулакова В.О, ФОП Авраменко Г.О., ФОП Лустенко С.А., ФОП Сирота Л.М., ФОП Таран О.Г.

 

Проводиться робота та відповідні заходи, щодо відшкодування заборгованості минулих років по місцевим податкам, а саме: 18010200 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості»;

18010300 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості»;

18010400 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості»;

18010500 «Земельний податок з юридичних осіб», 18010600 «Орендна плата з юридичних осіб»;

18010700 «Земельний податок з фізичних осіб»;

18010900 «Орендна плата з фізичних осіб»,

до бюджету Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади надійшли кошти  на загальну суму 203,6 тис.грн.

Таким чином весь комплекс заходів по збільшенню надходжень ПДФО дав можливість за 9 місяців 2019 року отримати 37 699,8 тис. грн., що становить 96,4 % від запланованих надходжень, або на 6 721,4 тис. грн. більше ніж в 2018 році.

 

ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ

 

За січень - вересень 2019 року середній розмір заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій склав 8 354,07 грн., що на 25,15%  більше ніж за січень - вересень 2018 року  та  більш ніж у 2 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати (4 173 грн.).

Фонд оплати праці штатних працівників за 9 місяців 2019 року склав 522,7 млн. грн.. Середньооблікова кількість працівників підприємств, установ, організацій за І-ІІІ квартали 2019 року склала 6 952 особи, що на 3,94 %  більше порівняно з І- ІІІ кварталами 2018 року.

Підвищення заробітної плати - це не лише стимул для розвитку вітчизняної економіки, а й формування у суспільства відчуття захищеності та впевненості у майбутньому. Рівень життя працівників, а також їх родин залежить у першу чергу від рівня оплати праці, саме заробітна плата повинна бути головною складовою доходів населення, підґрунтям життєдіяльності працівників та їх сімей.

Протягом січня - вересня 2019 року, за статистичними даними, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях Тростянецького району відсутня.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

За 9 місяців 2018 року 6 991 сімей міста охоплено системою соціального захисту з питань надання різних видів державної соціальної допомоги. Житлову субсидію отримують  5 934 сім’ї міста. З початку року субсидії призначено на загальну суму 36,9 млн. грн. Середній розмір субсидії становив 622,78 гривень, 1 057 сімей міста отримують інші види державної соціальної допомоги (допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам, тощо), видатки на надання яких з початку

року склали 28,8 тис. гривень. Заборгованість із виплати усіх видів соціальної допомоги відсутня. 4 988 пільговиків різних категорій перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. Користуються пільгами 5 544 пільговика, з них 3 578 осіб без урахування доходів (інваліди війни, учасники бойових дій, «чорнобильці» 1 та 2 категорій, ветерани військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, сім’ї загиблих), 1 966 осіб - з урахуванням доходів, але дохід не перевищує 2 240 гривень. На обліку в комунальній установі «Територіального центру соціального обслуговування Тростянецької міської ради знаходиться 211 осіб.

            Головними напрямками діяльності територіального центру є надання соціальних послуг одиноким, одиноко проживаючим громадянам та особам з інвалідністю, які проживають на території Тростянецької ОТГ, перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

В структурі територіального центру соціального обслуговування діє відділення соціальної допомоги вдома. На обслуговуванні в установі знаходиться 211 осіб похилого віку. Із загальної кількості обслуговуваних - 173 одиноких та 38 одиноко проживаючих громадян. Соціальні послуги надаються  на безоплатній та платній основах.

Тринадцять соціальних робітників надають одиноким непрацездатним громадянам систематичну допомогу в купівлі продуктів харчування, доставці медикаментів, приготування їжі, прибиранні житла, тощо. Робітником з комплексного обслуговування 162 одиноким  пристарілим проведено ремонтні роботи по впорядкуванню житлових приміщень та присадибних ділянок.

Ведеться робота по оформленню документів для призначення житлової субсидії одиноким пристарілим громадянам, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі соціального обслуговування.     

          При територіальному центрі функціонує центр обліку бездомних осіб,  діє «Банк одягу», який забезпечує одягом та взуттям бувшого у вжитку малозабезпечених та бездомних громадян. Функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації для інвалідів та хворих людей.

            З метою стовідсоткового охоплення соціальним обслуговуванням громадян, які опинились в складних життєвих обставинах, а також  зважаючи на основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, необхідно розширити перелік надання послуг, потребуючим малозабезпеченим громадянам, а саме:

соціальний супровід;

надання натуральної допомоги (пошиття та ремонт одягу, перукарські послуги, прання білизни та одягу тощо).

 

Квартирний облік

 

Приватизація квартир державного житлового фонду проводиться з 1993 року. За цей час приватизовано 1912 квартир, у тому числі в 2018 році 3 квартири (див. графік).

З метою визначення правових, організаційних та соціальних засад державної політики щодо забезпечення конституційного права соціально-незахищених верств населення України на отримання житла у 2007 році прийнято Закон України «Про житловий фонд Соціального призначення».

 У відповідності до прийнятого Закону в 2007 році  рішенням міської ради  була прийнята загальноміська Програма «Соціальне житло».

 

Загальноміською Програмою «Соціальне житло» було визначено, що під поняттям «Соціальне житло» - розуміються будинки, житло у будинках всіх форм власності із житлового фонду соціального призначення.

 

 

На підставі прийнятої Програми, рішенням виконавчого комітету № 264 від 16.10.2008 року гуртожитку по вул. Заводська, 1 було надано статус соціального житла, що передбачає соціальний захист громадян при умові, що таке житло є єдиним місцем їх проживання.

Відповідно до чинного житлового законодавства виконавчий комітет щорічно проводить перереєстрацію громадян, що перебувають у черзі на отримання житла, під час якої перевіряються їх облікові дані.

Оновлені списки станом на 1 січня кожного року оприлюднюються на спеціально обладнаних стендах у приміщенні міської ради.

Станом на 01.01.2018  року в міськвиконкомі знаходиться на квартирному обліку  511 сімей, із них по списках:

в загальних списках – 334 сім’ї;

в списках першочергового отримання житла – 75 сімей;

в списках позачергового отримання житла – 26 сімей;

в списках житлово- будівельного кооперативу – 76 сімей.

Із них по категоріях:

учасники бойових дій в Афганістані – 6 чол.;

військовослужбовці, звільнені в запас, або у відставку – 1 чол.;

учасники ліквідації на ЧАЕС – 7 сімей;

учасники АТО – 18;

інваліди війни – 3;

багатодітні сім’ї – 20.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

 

Житлово-комунальне господарство є провідною галуззю, оскільки забезпечує життєдіяльність міста.

Одним із головних пріоритетів в роботі Тростянецької міської ради є покращення благоустрою міста, належне утримання житлово-комунального господарства, будівництво нових, капітальний ремонт та реконструкція існуючих об’єктів інфраструктури.

За 9 місяців 2019 року проведено ремонт в структурних підрозділах  Тростянецької міської ради: 

Проведений капітальний ремонт приміщення будівлі по вул. Миру, 6 «ЦНАП» на загальну суму 431 251,04 грн.

ЗДО « Казка»Проведений поточний ремонт теплопостачання на суму 15 890,59 грн.

ЗДО «Калинка» проведений поточний ремонт ганку на суму               21 998,02 грн.

3. ДНЗ «Ромашка» проведено утеплення на суму 49 998,94 грн.

4. ЗЗСО №5 проведено заміну світильників на суму 47 331,86 грн., проведено ремонт ганку на суму 34 999,60 грн., встановлено санвузли для дівчаток на суму 399 649,06 грн.  

5. ЗДО «Білочка» ремонт цоколя на суму 44 821 грн.

6. ЗЗСО №2 проведені роботи по заміні водогону холодної води на суму 6 643,51 грн.

7. ЗЗСО №3 проведені роботи по заміні світильників на суму 40 876,80 грн.; проведений поточний ремонт їдальні на суму 48 532,88 грн.; проведений поточний ремонт комп’ютерного класу на суму 107 052,99 грн.; проведений капітальний ремонт їдальні на суму 239 114,79 грн.

8. ЗЗСО №1 проведений поточний ремонт класу на суму                       128 179,37 грн.; проведено заміну світильників на суму 32 668,61 грн.

9. НВК Смородино проведено заміну світильників на суму                     33 111,60 грн.

10. Інклюзивно - ресурсний центр проведено капітальний ремонт опалення на суму 68 694,37 грн.

11. Ремонт приміщення інклюзивно - ресурсного центру на суму 900 000 грн.

12. ЗЗСО №4 проведені роботи по ремонту класів на суму 436 000 грн.

13. ЗЗСО №3 проведені роботи по ремонту класу на суму 96 000 грн.

14. ЗЗСО №5 проведені роботи по ремонту санвузлів на суму               300 000 грн.

15. Капітальний ремонт приміщення бібліотеки на суму 890 000грн.

16. ЗЗСО №5 проведені роботи по утепленню фасаду будівлі на суму 250 000 грн.

Всього по відділу освіти проведено ремонтних робіт на загальну суму 4 080 696,78 грн.

17 Цукрозаводський клуб, проведена робота по заміні котла на суму        19 996,39 грн.; відремонтована пожежна драбина запасного виходу на суму 49 950 грн. Всього по клубу проведено робіт на суму 69 946,39 грн.

18. ДП «Елегія» проведено поточний ремонт спортзалу на суму            29 682,97 грн., відремонтовано клуб «Самбіст» на суму 99 979,71 грн.

19. ДП«Комунжитло» проведені роботи по заміні 15 дверей в кімнатах гуртожитку на загальну суму 79 000 грн.

20. КНП « Тростянецька міська лікарня» проведений поточний ремонт електропроводки рентген - кабінету на суму 46 902,43 грн.; проведена заміна водогону, каналізації та опалення рентген - кабінету на суму 31 914,82 грн.; проведений поточний ремонт приміщення рентген – кабінету на суму           183 424,38 грн.

21. Проведена робота по посиленню технічного поверху лікарні на суму 800 000 грн.

22. Капітальний ремонт каналізаційної системи лікарні на суму             69 000 грн.

Загальна сума коштів проведених робіт по лікарні складає                1 131 241грн.

23. Проведений капітальний ремонт житлового фонду по вул. Заводська, 1 на суму 28 745,99 грн.

24. ДП «Елегія» проведено капітальний ремонт номера люкс готелю на суму 120 000 грн.

25. ДП Тростянецький ринок» проведено капітальний ремонт підлоги м’ясного павільйону на суму 79 000 грн.

Всього сума коштів за проведені ремонтні роботи складає                 6 049 564,17 грн.

В галузі водного господарства проведено роботи по заміні частини водогону по вул. Вознесенській протяжністю 290 м.п. Закінчуються роботи по реконструкції водопроводу по вул. Нескучанська та вул. Гурського,  протяжність якого становить 1260 м.п.

Поточний дрібний та середній ремонт доріг по м. Тростянець.

По поточному ремонту доріг де було укладено 930 тон асфальтобетону  на загальну суму 4 669 840,78 грн. і було заасфальтовано 7952 м2 покриття а саме (по поточному дрібному ремонту заасфальтовано 1 497 м² на суму          979 795,07 грн. по поточному середньому ремонту заасфальтовано 6 455 м² на суму 3 690 045,71 грн.

 



Об’єкт

Сума коштів, грн.

Відремонтована площа,

м²



1.

вул. Відродження ,Комарова

19 957,54

31



2.

вул. Луніна

39 982,86

67



3.

вул. Набережна, Татаренка

199 381,98

320



4.

вул. Кеніга

69 932,46

112



5.

вул. Кузьми Скрябіна

39 935,89

65



6.

вул. Миру

39 956,69

67



7.

вул. Пам’яті

79 917,34

143



8

вул. Заводська, Нескучанська

59 848,45

105



9.

вул. Грушевського

149 979,53

150



10

вул. Борисенка

197 876,58

570



11

вул. Татаренка 77(під’їзна дорога)

194 999,93

480



12

вул. Петра Соколенка

17 690,87

31



13

вул. Шкільна

89 371,66

246



14

вул.Відродження 2а(під’їзна дорога)

121 729,88

195



15

вул. Набережна, Татаренка

99 459,00

125



16

вул. Трикутна

24 995,00

44



17

вул. 40-й Армії

14 961,77

26



18

вул. Радомлянська

19 989,74

35



19

вул. Машинобудівна

29 967,41

49



20

вул. Б. Хмельницького, Лісна

23 917,42

39



21

вул. Благовіщенська

49 921,12

88



22

вул. Миру, 6 (дорога біля ЦНАПУ)

111 437,64

190



23

вул. Татаренка 75 (внутрішньо дворова дорога)

196 000,00

317



24

с. Лучка

194 974,12

380



25

вул. Кеніга, 7 (внутрішньо дворова дорога).

184 350,47

320



26

вул. Татаренка, 5а (внутрішньо дворова дорога)

50 406,43

80



27

вул. Татаренка, 11а (внутрішньо дворова дорога)

198 899,00

264



28

вул. Гаївська (за рахунок державної субвенції)

1 000 000

2 288



29

вул. Славгородська (за рахунок державної субвенції)

1 250 000

1 125



 

Всього

4 669 840,78

7 952



 

По місту було проведено капітальний та поточний ремонт тротуарів:   поточний ремонт тротуару по вул. Кеніга школа №2 площею 51м2 на суму     50 891 грн. Капітальний ремонт тротуару на центральній алеї парку               ім. П.І. Чайковського 666 м2 на суму 475 952,00 грн. Поточний ремонт тротуару біля пішохідного переходу по вул. Благовіщенська площею 23 м² на суму 11 499,62 грн., ремонт тротуару біля міської лікарні площею 212 м² на суму 171 468,91 грн. Ремонт тротуару по вул. Чорногірській площею 78 м² на суму 64 391,78 грн. Улаштування пішохідної доріжки пл. 8 м² на суму               5 600 грн. Влаштування пішохідної доріжки по вул. кеніга 233 м² на суму    133 000,00 грн. Всього відремонтовано тротуарів на загальну суму на суму 848 411,53 грн. загальною площею 1 271 м².

Проведено капітальний ремонт автостоянки по вул. Л. Татаренка, 5а, 11а площею 568 м² на суму 356 099,85 грн.

Проведено благоустрій біля меморіалу по вул. Вознесенській площею 164 м² на суму 155 074,87 грн.

Проведено благоустрій біля інклюзивно-ресурсного центру на суму      16 397,93 грн. укладено 25 м² плитки.

Проведено благоустрій територій по вул. Л.Татаренка, 11а на суму        17 209,87 грн.

Прибудинкової території по вул. Л.Татаренка, 75 на суму 75 209,87 грн.

Проведено благоустрій території по вул. Миру, 6 на суму 37 135,83грн.

Проведено благоустрій ФАПА в с. Кам’янецьке на суму 22 000 грн.

Проведено благоустрій парку в с. Каменка на суму 164 000 грн.

Влаштовано майданчики для збору ТПВ по вул. Відродження на суму 24 425 грн., вул. Л.Татаренка на суму 4 396 грн., парк ім. П.І. Чайковського на суму 5 992 грн. по вул. Л.Татаренка, 5а на суму 7 746 грн., всього на суму 42 559 грн.

 

 

Встановлено автобусні зупинки в кількості 2 шт. по вул. Пам’яті та   вул. Благовіщенська на загальну суму 21 210,78 грн. Проведено благоустрій автобусних зупинок на суму 79 677 грн.

По місту була зроблена дорожня розмітка проїзної частини протяжністю 12,5 км на загальну суму 70 753 грн. Поновлена розмітка на пішохідних переходах та автобусних зупинках на загальну суму 14 500 грн. 

Проведена підсипка щебенем вулиць по квартальним комітетам в кількості 401,6 м3 а саме:

к/к «Вознесенський»     ― 67,6 м3;

к/к «Зарічанський»        ― 44,8 м3;

к/к «Цукрозаводський» ― 76,8 м3;

к/к «Смородинський»   ― 35,2 м3;

к/к « Центральний»       ―  16 м3 

к/к «Чорногірський»     — 28,8 м3 

к/к «першотравневий»  — 46 м3

к/к «Деповський»          — 35,2м3

к/к «Шевченківський»  — 51,2 м3

Встановлено дитяче обладнання по вул. Грушевського, с.Лучка,        с.Зарічне, вул. Комунальна, вул. Татаренка, 77, вул. Енергетиків, вул.  Набережна, 10а. Всього на загальну суму 178 725,82 грн. Проводився ремонт дитячих майданчиків.

Комунальне підприємство «Тростянецькомунсервіс» та його дочірні підприємства «Екосервіс», «Готель Тростянець», «Зеленбуд», ДП «Тросянецьпастранс» в місті Тростянець здійснюють надання житлово-комунальних послуг, забезпечують місто водопостачанням, здійснюють водовідведення, надають послуги по вивезенню та утилізації побутових відходів, виконують роботи по його благоустрою та утриманню в належному санітарному та естетичному стані.

На балансі комунального підприємства «Тростянецькомунсервіс» знаходиться 11 водозаборів, 19 артезіанських свердловин, із яких 14 станом на сьогодні працює. Підприємство обслуговує 7 каналізаційно - насосних станцій, центральні очисні споруди, встановлена потужність яких 2,8 тис. м³ на добу та очисні споруди на вис. Веселе зі  встановленою потужністю 1,3 тис. м³ на добу. Підприємство обслуговує 34,4 км водопровідних мереж та 9,7 км каналізаційних мереж.

            На 01.10.2019 року в КП «Тростянецькомунсервіс» функціонують наступні підрозділи водопостачання, водовідведення, саночищення – вивезення рідких побутових відходів, вуличне освітлення, автомобільні послуги, інші послуги.

Станом на 01.10.2019 року на підприємстві зареєстровано 4 753 абоненти, в т.ч. населення – 4 571. Забезпечено приладами обліку споживання води 3 991 абонент, що становить 89,4% від загальної кількості зареєстрованих абонентів - водокористувачів.

Протягом звітного періоду було встановлено 28 приладів обліку холодної води.

Знос основних виробничих засобів станом на 01.10.2019 року складає 62,7%, в тому числі водопровідних мереж 54,8%, каналізаційних – 67,1%.

 

Тростянецька міська рада постійно сприяє впровадженню заходів, що спрямовані на енергозбереження та безперебійне забезпечення населення централізованим водопостачанням та водовідведенням.

Протягом звітного періоду за кошти місцевого бюджету було здійснено:

придбання  насосного обладнання на суму 199,0 тис. грн.;

придбання зварювального генератору вартістю 64,3 тис. грн.;

придбання АСУ на суму 150,0 тис. грн.;

придбання автомобіля ЗІЛ вартістю 198,5 тис. грн.;

придбання комунального автобусу – 2146,2 тис. грн.;

здійснено капітальний ремонт насосів – 129,5 тис. грн.;

проведено капітальний ремонт самоплинних колекторів – 203,0 тис. грн.;

придбання мотопомпи – 24,1 тис. грн.

 

Фонд споживання КП «Тростянецькомунсервіс»

 

 

2015 р.

2016 р.

2017 р.

2018 р.

2019 р.



Фонд оплати праці штатних працівників (тис. грн.)

1 699,1

2 117,1

3 434,7

4 141,7

3 722,2



Середньооблікова чисельність штатних працівників (чол.)

69

70

74

73

69



Середньомісячна заробітна плата одного штатного працюючого (грн.)

2 052,1

2 520,4

3 867,9

5 070,4

5 993,9



 

Очікувані показники КП «Тростянецькомунсервіс» по підрозділах

 

 

 

Доходи,

 тис. грн.

Витрати,

тис. грн.

Прибуток / збиток, тис. грн.



9 місяців 2018 р.

9 місяців 2019 р.

2019    

до  

2018, 

%

9 місяців 2018 р.

9 місяців 2019 р.

2019    

до  

2018, 

%

9 місяців 2018 р.

9 місяців 2019 р.



Водомережа

1884,7

2177,9

+15,6

2231,1

2637,9

+18,2

-346,4

-460,0



Водовідведення

4014,2

3159,5

-21,3

3438,2

3889,5

+13,1

576,0

-730,0



Саночищення

406,4

438,2

+7,8

451,8

434,7

-3,8

-45,4

3,5



Інші послуги

509,1

853,0

+67,6

809,9

708,0

-12,6

-300,8

145,0



Вуличне освітлення

798,9

968,8

+21,3

798,9

968,8

+21,3

0,0

0,0



Автомобільні перевезення

738,5

335,1

-54,6

1156,1

538,1

-53,5

-417,6

-203,0



ВСЬОГО:

8 351,8

7 932,5

-5,0

8 886,0

9 177,0

+3,3

-534,2

-1 244,5



Протягом січня-вересня 2019 року комунальним підприємством  «Тростянецькомунсервіс» надано комунальних послуг та виконано робіт на суму 7 932,5      тис. грн., вартість яких складає 9 177,0 тис. грн. Очікувана сума збитку становить 1 244,5 тис. грн. (за відповідний період минулого року сума збитків – 534,2 тис. грн.).

 

 

Найбільший спад доходів спостерігається по дільниці «Водовідведення» – на           854,7 тис. грн. (– 21,3%). За звітний період обсяги реалізації послуг з централізованого водовідведення значно зменшились в порівнянні з аналогічним періодом 2018 р. – з 192,9 тис. куб. м. до 147,9 тис. куб. м. (на 45,0 тис. куб. м. або 23,3%), яке пояснюється зменшенням обсягів стоків від ПрАТ «Монделіс Україна» на 41,7 тис. куб. м, або на 43,9%. В результаті зменшення обсягів наданих послуг споживачам та збільшення всіх витрат на виробництво вищезазначених послуг, собівартість значно зросла в порівнянні з плановою собівартістю (собівартістю в діючому тарифі), а відповідно підприємство недоотримало близько 940,0 тис. грн. запланованих доходів і виникли збитки по зазначеній дільниці.

Значних змін в обсягах надання послуг з централізованого водопостачання в порівнянні з минулим роком не відбулося. В зв’язку зі зростанням складових собівартості тарифу, відсоток відшкодування собівартості діючим тарифом складає 85,4%. Збитковість дільниці «Автомобільні перевезення» пояснюється недостатніми обсягами надання автомобільних послуг (екскаватор, ЗІЛ та ін.).

В доходах підприємства найбільшу питому вагу займають доходи, отримані від надання комунальних послуг населенню. Саме тому, рівень оплати послуг населенням є надзвичайно важливим фактором в діяльності підприємства для забезпечення стабільності його роботи.

 

Оплата населенням наданих послуг з водопостачання та водовідведення

КП ТМР «Тростянецькомунсервіс» протягом 2017 – 2019 рр.

 

Місяць

2017 рік

2018 рік

2019 рік



Нарах.

Оплач.

%

оплати

Нарах.

Оплач.

%

оплати

Нарах.

Оплач.

%

оплати



січень

91 269

70 767

116,2

111 216

107 934

100,6

214 971

219 604

104,5



лютий

106 064

87 841

96,2

114 264

117 281

105,5

260 042

216 360

100,6



березень

69 215

96 800

91,3

213 359

112 804

98,7

267 295

242 726

93,3



квітень

85 838

74 028

107,0

49 234

107 978

50,6

298 615

233 985

87,5



травень

124 854

80 932

94,3

221 556

139 714

283,8

279 535

318 414

106,6



червень

156 088

112 634

90,2

226 724

198 982

89,8

381 301

336 128

120,2



липень

169 688

187 233

120,0

251 305

233 868

103,2

444 674

359 669

94,3



серпень

179 416

176 384

103,9

266 306

247 076

98,3

459 233

363 410

81,7



вересень

157 848

184 689

102,9

267 012

265 259

99,6

452 034

411 581

89,6



жовтень

146 085

173 889

110,2

256 496

271 994

101,9

 

 

 



листопад

112 228

150 351

102,9

219 315

248 733

97,0

 

 

 



грудень

107 320

115 994

103,4

210 199

224 737

102,5

 

 

 



Всього:

1 459 505

1 511 542

103,6

2 304 107

2 276 360

98,8

2 815 865

2 701 877

96,0



                                      

Протягом січня – вересня 2019 року середній показник з оплати наданих послуг населенням склав 96,0%.

Підприємством постійно вживаються різноманітні заходи по стягненню заборгованості за спожиті послуги та проводиться робота  з боржниками.

 

Водопостачання

Аналіз показників витрат електроенергії по водопостачанню

 

 

9 місяців 2018 р.

Кількість поривів

9 місяців 2019 р.

Кількість поривів



Піднято води тис. м3

247,0

 

58

 

236,2

 

61



Реалізовано води, тис. м3

163,5

157,2



Витрати електроенергії на 1м3 реалізованої води

1,02

1,01



Витрати електроенергії на 1м3 піднятої води

0,67

0,67



 

Протягом звітного періоду КП «ТКС» було піднято 236,2 тис. м3 води. Реалізовано води за цей період – 157,2 тис. м3.

Втрати води  за звітний період складають 79,0 тис. м3 або 33,4%.

Причиною втрат є пориви, кількість яких за звітний період – 61 та нераціональне використання питної води споживачами, що не мають засобів обліку споживання води. Підприємством вживаються різноманітні заходи щодо виявлення порушників, які нераціонально використовують воду, а саме проводиться подвірний обхід споживачів послуг. Крім того, ведеться роз’яснювальна робота щодо необхідності встановлення лічильників для облікового водокористування.

Таким чином, основним завданням КП «Тростянецькомунсервіс» є якісне та своєчасне водопостачання споживачів з максимальною економією коштів, недопущення розкрадання води через споживання без обліку.

З метою зменшення втрат води та поліпшення її якості протягом 9 місяців 2019 року працівниками підрозділу «Водопостачання» проводилися наступні роботи:

здійснено заміну 482 метрів аварійних дільниць водомережі:

вул. Вознесенська, 6-34 – 260 м (Ø75мм);

вул. Ведяєва, 60-63 с.Зарічне – 100 м (Ø40мм);

вул. Б.Хмельницького, 15 – 48 м (Ø100мм);

вул. Шевченка, 120В – 30 м (Ø32мм);

вул. Покровська, 2а – 24 м (Ø50мм); 

вул. Миру, 15 – 15 м (Ø40мм); 

вул. Л. Татаренка, 3 – 3 м (Ø50мм); 

вул. Машинобудівна, 20 – 2 м (Ø50мм); 

проведено заміну глибинного насосу на водозаборі по вул. Гаївська,                      вул. Шевченка,120, вул. Фурманова, вул. Гагаріна с. Кам'янка;

проведено заміну 3-х засувок по вул. Калинова, 2 (Ø80), по вул. Калинова, 54 (Ø80) та по вул. Миру,1;

замінено запірно-регулюючу арматуру (задвижки та крани) в водопровідних колодязях по вул. Гурського,1; вул. Катерини Левадної, 15; вул. Локомотивна, 60 та            пров. Разіна, 12;

ремонт 8-ми оглядових колодязів по вул. Благовіщенська, 30, 32,  вул. Гурського, 1А, вул. Калінова, 54, вул. К.Левадної, 5, вул. Комарова, 9, вул. Миру, 15, вул. Чорновола, 59;

очищено від сміття та забруднень 8 водопровідних колодязів по                              вул. Б.Хмельницького, 15; вул. Кеніга, 7, 11; вул. К.Левадної, 15; вул. Островського, 5;         вул. Покровська, 2а; пров. Разіна, 12 та вул. Л. Татаренка, 11а;

 

здійснено підключення до центральної мережі водопостачання 8-ми нових абонентів по вул. Кошового, 3; пров. Кутузова, 3; вул. Садова, 4; пров. Славгородський, 3 та пров. Тихому, 18;

встановлено гумовий люк з кришкою по вул. Кеніга, 7, 11а; вул. Комунальна, 6/2; пров. Разіна, 12; вул. Сосновий бір, 16 та вул. Л. Татаренка, 11а;

встановлено кришку люку на водозаборі по вул. Гурського;

замінено пожежний гідрант по вул. Островського, 5;

здійснено 24 рейди по виявленню незаконних врізок та крадіжок води, в результаті яких виявлені 10 абонентів, на яких складені акти про  порушення;

ліквідовано 61 аварійний порив водомережі;

встановлено та опломбовано 28 лічильників холодної води та переопломбовано 331 лічильник.

 

Водовідведення

            Підрозділ «Водовідведення» займається обслуговуванням 2-х очисних споруд та 7-ми каналізаційних насосних станцій.

Протягом січня – вересня 2019 року прийнято та очищено стоків  – 147,9 тис. м3, в т.ч. від:

- населення – 74,1 тис. м3;

- бюджетних установ – 10,6 тис. м3; 

- інших  споживачів – 63,2 тис. м3, в т.ч. ПрАТ «Монделіс Україна» – 63,2 тис. м3.

            За аналогічний період минулого року було прийнято та очищено 192,9 тис. м3 стоків. Обсяг стоків значно зменшився (на 45,0 тис. м3 або 23,3%). Так обсяг прийнятих стоків від ПрАТ «Монделіс Україна» скоротився на 41,7 тис. м3 (з 94,9 тис. м3 до 53,2 тис. м3).

            За звітний період працівниками підрозділу водовідведення виконано наступні роботи:

1. Очисні споруди

ремонт ерліфтів І та ІІ ліній біоочистки з заміною труб;

зварювальні роботи по усуненню течії технологічних труб І та ІІ ліній біоочистки;

ремонт компресора 24 ВФ з заміною підшипників, шестернів, пружинних шайб;

ремонт компресора 23 ВФ (заміна мастила, змазування підшипників, промивання фільтрів);

демонтаж і монтаж електродвигунів І – ІV насосів;

ремонт мулового насосу СД 80-18;

збирання жирових відходів.

2. КНС – 1 (вул. Відродження)

зварювальні роботи по ремонту решітки - ловушки;

змащування підшипників І – ІV насосів;

відкачування стоків приймального резервуару насосом «Гном»;

ремонт решітки – ловушки на самотічному колекторі до приймального резервуару;

виготовлення заготовок і відводу для заміни напірного колектору;

ремонт труби дренажного насосу.

3. КНС – 2 (вул. Миру)

змащування підшипників насосу типу СД 8-18а;

ремонт сальникової коробки;

очищення приймального резервуару асенізаційним автомобілем.

4. КНС – 3 (вул. Набережна)

 

ремонт електродвигуна (демонтаж, просушування, збірка, монтаж та запуск);

змащування підшипників насосу типу СД 80-18а;

ремонт клапану Ø100;

заміна задвижки Ø80;

відкачування стоків з машинного відділення;

ремонт криші приміщення КНС.

5. КНС – 4 (вул. Шкільна)

змащування підшипників насосу типу СД 80-18а, ремонт сальникової коробки;

ремонт задвижки Ø100;

відкачування дренажних вод асенізаційним автомобілем.

6. КНС – 5 (вул. Благовіщенська)

капітальний ремонт насосу №1;

ремонт насосу типу СМ з заміною підшипників;

ремонт муфтового з’єднання насосу типу СМ 150;

відкачка стоків приймального резервуару насосом «Гном».

7. КНС – 6 (ДНЗ «Білочка»)

очищення клапану приймального резервуару;

очищення приймального резервуару від жирових відходів.

8. КНС – 7 (Насіннєвий завод)

відкачування стічних вод асенізаційним автомобілем до приймального резервуару.

9. Каналізація

капітальний ремонт самоплинного колектору шляхом прочищення каналізаційних колекторів каналопромивальною машиною та гідродинамічною установкою високого тиску на базі спецавтомобіля для очищення трубопроводів. Роботи проведені на каналізаційних мережах протяжністю 1481 метри, з яких – 781 метри по вулицях Енергетика, Комарова та 700 метрів по вулицях Благовіщенська, Б.Хмельницького, Комарова, Л.Татаренка, а також проведено прочищення 46-ти каналізаційних оглядових колодязів;

ремонт самотічного колектору по вул. Б. Хмельницького (виготовлення та встановлення металевої муфти);

ремонт самотічного колектору по вул. Миру, 28а, 28б;

ремонт напірного колектору по вул. Нескучанська, 1;

усунення пориву напірного колектору;

пробивання, промивання, очищення каналізаційної мережі асенізаційним автомобілем по вул. Благовіщенська, 46, 48, 52, 52а, 52б; вул. Будівельна (вулична);            вул. Б.Хмельницького, 15, 29, 31, 33; вул. Відродження (вулична); вул. Заводська, 2а;                   вул. Комарова; вул. Кеніга, 32-34; вул. Ломоносова, 1а; вул. Машинобудівна, 8, 16, 16а, 19, 20; вул. Миру, 13-17, 19-23, 25, 28, 28а, 28б; вул. Набережна, 10; вул. Л. Татаренка, 1а, 3, 3а, 7, 7а, 9, 77; вул. Шкільна 9, 9а; пров. Шкільний;

очищення каналізаційних колодязів за допомогою автомобіля МАЗ по                        вул. Благовіщенська – вул. Б.Хмельницького; вул. Благовіщенська, 16; вул. Відродження;   вул. Миру, 13-17, 28, 28а, 28б та по вул. Л.Татаренка, 7а, 9а;

ремонт люків каналізаційних колодязів по вул. Будівельна, вул. Кеніга та вул. Миру.

Дочірнє підприємство «Екосервіс» визнано виконавцем послуг по збиранню та захороненню твердих побутових відходів по м. Тростянець. На підприємстві  діють такі підрозділи:

 

шляхова дільниця – надання автопослуг по благоустрою міста;

саночищення - збирання та захоронення твердих побутових відходів.

Для надання послуг  задіяні  10 одиниць транспортних засобів, а саме:           

3 сміттєвоза; трактори: ЮМЗ - 6; Т- 40; МТЗ – 82.1 – 2 одиниці; автонавантажувач          Т – 150 К; бульдозер ДТ-75; ЗІЛ - 130 КДМ; причепи 2 ПТС - 4 – 4 одиниці. Трактори МТЗ укомплектовані відвалами для чищення снігу, в наявності щітка дорожня та косарка роторна, дане обладнання застосовується для догляду за дорогами. Також від палацу ПДтаЮ підприємству передано вантажний автомобіль ГАЗ -53, який на даний час переобладнано на самоскид.  В подальшому він буде задіяний для послуг з перевезення будматеріалів та в ремонті дорожнього полотна.

 

За 9 місяців 2019 року за бюджетні кошти через систему Держзакупівель для підприємства придбано трактор МТЗ-82.1 вартістю 468,2 тис. грн., причіп тракторний самоскидний 2ПТС - 4,5 вартістю 159,5 тис. грн. та відвал для чищення снігу вартістю 25,0 тис. грн. Транспортний засіб задіяний для надання послуг по вивезенню ТПВ та благоустрою міста. Всього на придбання витрачено 652,7 тис. грн. бюджетних коштів.

Застосування відвалу дало можливість проводити чищення снігу по місту, а це ефективне використання транспортного засобу в зимовий період.

В серпні було проведено тендер на придбання ще одного трактора МТЗ-82.1 переможцем стало ТОВ «Фотон – Україна» вартість трактора – 466,9 тис. грн. Транспортний засіб укомплектовано причепом  вартість якого становить 158,8 тис. грн. та відвалом  25,0 тис. грн. Загальна вартість витрачених бюджетних коштів становить 650,8 тис. грн. На даний час проходе реєстрація трактора.

З метою розширення обсягу робіт з благоустрою, для шляхової дільниці за бюджетні кошти закуплено комплект обладнання для ямкового ремонту доріг вартістю 35,6 тис. грн. В комплект входить віброплита,  відбійний молоток, повітродувка. Вантажний автомобіль ГАЗ-53 переобладнано в самоскид, на придбання кузова витрачено 29,5 тис. грн. бюджетних коштів на даний час транспортний засіб не працює - відсутній водій.

За бюджетні кошти для підприємства придбано бульдозер ДТ-75 вартістю 100,0 тис. грн., який задіяний для впорядкування сміття на міському полігоні ТПВ.

Всього за звітний період на придбання комунальної техніки витрачено бюджетних коштів на суму – 1 433,0 тис. грн.

Чотири одиниці транспорту: сміттєвоз; бульдозер Т – 150; грейдер ДЗ – 143; трактор Т – 40 знаходяться в неробочому стані та потребують капітального ремонту. Чисельність працюючих на підприємстві складає - 31 чол. Середньооблікова чисельність становить 29 чоловік. Фонд заробітної плати за 9 місяців 2019 року становить – 1 433,9 тис. грн.

Середньомісячна заробітна плата одного працюючого за звітний період склала – 5 493,68 грн. (за 9 міс. 2018 року цей показник становив – 4 668,80 грн.). Збільшення відбулось за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати з 01.01.2019 року до 4 173,00 грн.

Підприємством за 9 місяців 2019 року отримано доходів 3 455,0 тис. грн. (за 9 міс. 2018 року цей показник становив 2 774,3 тис. грн.). Ріст  виробництва відбувся на 24,5%.

Загальні витрати  за 9 місяців 2019 року склали – 35 421,5 тис. грн. 

Підприємство спрацювало зі збитком - 87,5 тис. грн.

Основною причиною збитковості підприємства є застаріла техніка, яка постійно потребує значних матеріальних витрат. За звітний період на придбання запчастин витрачено 160,9 тис. грн. з них 48,4 тис. грн. на шини.  Транспортний парк підприємства розширюється. Придбано бульдозер ДТ-75, трактор МТЗ-82.1, передано ГАЗ-53. Реєстрація транспортних

 

 

засобів в «Укртехнагляд», «Автотехстандарт» потребувала витрат в сумі – 11,3 тис. грн. Трактор МТЗ-82,1 перебуває на гарантійному техобслуговуванню, заміна мастил та фільтрів

коштувала 18,8 тис. грн. Новостворена дорожня бригада не працює на повну потужність по причині плинності кадрів, закуплено спецодяг, взуття на суму 6,6 тис. грн. понесені витрати на медогляди, що теж вплинуло на отримання прибутку. Переобладнаний на самоскид автомобіль ГАЗ-53 не працював по причині відсутності водія.

Надані послуги по дільницях:

- шляхова дільниця та благоустрій – 857,2 тис. грн.; (за 9 міс. 2018 року було          672,1 тис. грн.) обсяг послуг збільшився на 27,5 %;            

 

- санітарне очищення – 2 390,6 тис. грн. (за 9 місяців 2018 року було 1 977,5 тис. грн.) збільшення обсягу послуг відбулося на 22,8 % (за рахунок  збільшення обсягів вивезених і утилізованих ТПВ на 7,8 %).

- дохід від безоплатно одержаних активів становить – 207,2 тис. грн.

Дебіторська заборгованість за надані послуги станом на 01.10.2019 року становить – 355,1 тис. грн. Загальна сума поточної дебіторської заборгованості по підприємству утворилася за рахунок несплати за послуги населенням 108,0 тис. грн., підприємствами – 235,7 тис. грн., та внаслідок неперерахування управлінням соціального захисту населення поточних нарахувань пільг і субсидії - 11,4 тис. грн.

            Кредиторська заборгованість за роботи і послуги на 01.10.2019 року становить –    127,3 тис. грн. (на 01.10.2018 року цей показник складав – 143,2 тис. грн.), в т.ч.:

- КП «ТКС» - 44,6 тис. грн.;

- ТОВ «Надєжда – Рітейл» за ПММ – 39,8 тис. грн.;

- інші – 42,9 тис. грн.

          Прострочена заборгованість по податках станом на 01.10.2019 року відсутня. Заборгованість по заробітній платі відсутня.

Послугою централізованого вивезення твердих побутових відходів станом на 01.10.2019 року користуються 12 827 чол., (це 4 404 абонентів в багатоквартирному житловому фонді та 8 423 абонентів у приватному секторі з них 339 чоловік сільського населення), що становить майже 62,0 % від загальної кількості проживаючих. Кількість споживачів  за звітний період до періоду минулого року збільшилась на 18 чоловік. За січень – вересень поточного року кількість споживачів зменшилась  на 134 чоловіка. Основною причиною зменшення кількості споживачів є зміна правил призначення субсидії, проходе постійне поновлення довідок про склад родини та актів обстеження.

Послуга з вивезення сміття надається на 172-х вулицях міста, це 92,5 % від загальної кількості вулиць, їх по місту  налічується 186 та на 14 вулицях сіл  громади.

На даний час укладено договори на вивезення сміття з жителями сіл Тростянецької ОТГ Лучка, Зарічне, Кам’янка. По селу Лучка обслуговується 4 вулиці – 21 домогосподарство, по селу Зарічне обслуговується 3 вулиці -  20 домогосподарств. Загалом споживачами стали 69 чоловік. З жовтня 2018 року послугою почали користуватись мешканці с. Кам’янка. На даний час укладено 143 договори на 268 чоловік. Робота по укладанню договорів триває, в планах підприємства до послуги з вивозу сміття залучити мешканців села Кам’янецьке.

Послугами по збиранню та захороненню ТПВ користується 295 установ, підприємств та організацій, а саме:

- бюджетні установи уклали - 35 договорів;

- інші споживачі (підприємства та організації) - 198 договорів;

- захоронення ТПВ (самовивезення) - 62 договора.

 

З початку 2019 року складено нові договори на вивіз сміття салон ТОВ «Кононівський елеватор» Тростянецька філія, ФОП Сердюк Т. магазин ковбас «Сервелатік»                       ФОП Тімченко В.Д. - кафе, ФОП Константа А.А.- кафе. Складено  договора на захоронення ТПВ з ПП «Буринське» Гребениківське відділення та Бакіровський дитячий табір,              ТОВ «Нафтогаз-Прима» - АЗС на Охтирській горі, ФОП Качковська Т.В. магазин «М’ясний», ФОП Слабоспицька Л.В. кафе «Білий парус».

В розрізі всіх категорій споживачів за 9 місяців  2018 – 2019 рр. було зібрано, вивезено та утилізовано твердих побутових відходів по місту:

 

Категорія споживача

Обсяг ТПВ           (тис./ м3)

за 9 міс. 2018 р.

Питома вага в (%)

Обсяг ТПВ

(тис./ м3)

за 9 міс. 2019 р.

Питома вага в (%)



Населення

15,6

67,0

15,9

63,9



Бюджетні установи

3,8

16,3

4,2

16,9



Інші споживачі

2,0

8,5

2,3

9,2



Захоронення (самовивезення)

1,9

8,2

2,5

10,0



Всього:

23,3

100 %

24,9

100%



 

Всього підприємством за 9 місяців 2019 року зібрано та вивезено на захоронення – 24,9 тис. м3 твердих побутових відходів, що на 1,6 тис. м3 більше, ніж за звітний період 2018 року.

За 9 місяців 2019 року ДП «Екосервіс» виконано робіт та послуг:

Проводилось вивезення сміття по замовленню міської ради з парку                        ім. П.І. Чайковського, парку Благовіщенський, вул. Благовіщенська,  урочища «Нескучне», з території садиби Л.Є.Кеніга, пл. 40-ї Армії, вул. Миру, вул. Кеніга, вул. Набережна, вул. Вознесенська.

Вивезено 3 177,0 м3 твердих відходів на суму – 401,0 тис. грн.

2. Проводилося очищення доріг міста від снігу на загальну суму – 223,7 тис. грн. в т.ч. Зарічненський кваральний комітет – 10,0 тис. грн.

3. Посипано доріг піщано-сольовою сумішшю на суму – 105,9 тис. грн. Підсипались підйоми по вулицях Набережній, Нескучанській, Заводській, Пам’яті, Луніна та центральні вулиці міста: Миру, Кеніга, К.Скрябіна, Л.Татаренка, Набережна, Гришина, Б.Хмельницького, Сосновий бір.

Приготовлено пісчано-сольової  суміші на 2019-2020 роки - 240 м3.

4. На підсипку дороги щебенем та будматеріалами по квартальним комітетам надано транспортних послуг на суму 31,3 тис. грн. Щебеню завезено і розгорнуто 401,6 м3 по всіх квартальних комітетам а саме:

к/к «Вознесенський» - 67,6 м3;

к/к «Центральний» - 16,0 м3;

к/к «Цукрозаводський» - 76,8 м3;

к/к « Чорногірський» - 28,8 м3;

к/к « Першотравневий» - 46,0 м3;

к/к «Деповський» - 35,2 м3;

к/к «Шевченківський» - 51,2 м3;

к/к «Смородинський» - 35,2 м3;

 

к/к «Зарічненський» - 44,8 м3.

            5. Проведено ліквідацію стихійних сміттєзвалищ на суму – 64,8 тис. грн. Вивезено 414,0 м3 ТПВ. Сміття вивозилось з вул. Кеніга, Ломоносова, Благовіщенська, 46, по трасі Тростянець – Станова, Шевченка, Пролетарська, Комарова, Шкільна, Машинобудівна, Сорочин яр, провулок Гаївський.

             6. По утриманню вулично - дорожньої мережі надано послуг на суму – 103,3 тис. грн.

             7. Благоустрій місць відпочинку на річці Боромля, робіт виконано на суму -                11,2 тис. грн.

            

             8. Благоустрій місць відпочинку в урочищі Нескучне, робіт виконано на  суму –         29,4 тис. грн.

             9. Послуг по встановленню дитячих майданчиків надано на суму – 175,8 тис. грн.

             10. Проведено  поточний ремонт 2-х лежачих поліцейських на суму – 6,7 тис. грн. по вулиці Гришина, Машинобудівна.

             11. Надавались транспортні послуги на поточний ремонт шахтних  колодязів по квартальних комітетам на суму  – 13,5 тис. грн.

             12. Робіт по ліквідації стихійних явищ та наслідків надзвичайних ситуацій по вул. Пам’яті виконано на суму - 27,5 тис. грн.

             13. Проводились роботи по косінню трави на узбіччях доріг на суму – 17,4 тис. грн.

             14. Робіт по благоустрою парку ім. П.І. Чайковського виконано на суму –                    25,1 тис. грн.

             15. Проведено поточний ремонт дороги по вул. Пам’яті, Енергетиків  на суму -             42,0 тис. грн.

             16. Виконувались роботи по грейдування доріг на суму – 21,5 тис. грн.

             17. Виконувались роботи по ремонту майданчиків для збирання ТПВ на суму                 4,4 тис. грн.

             18. Проводились роботи по розмітці вулиць на суму – 13,0 тис. грн.

             19. Надано послуг по благоустрою парку в с. Кам’янка на суму – 1,8 тис. грн.

             20. Послуг по встановленню дорожніх знаків надано на суму – 9,7 тис. грн.

             21. Послуг по благоустрою прибудинкових територій по місту, вул. Л.Татаренка, 5А надано на суму – 13,0 тис. грн.

             22. Благоустрій міста - облаштування квітника виконано на суму – 10,0 тис. грн.

Загальна сума виконаних робіт та послуг становить – 1 352,0 тис. грн.

                                                                    

Дочірнє підприємство «Готель Тростянець» надає в місті готельні послуги. На підприємстві працює 5 осіб. Середньомісячна заробітна плата за звітний період склала 5 390,10 грн.

          Всього в наявності підприємство має 11 номерів на 20 ліжко-місць. Завантаженість номерів за січень – вересень 2019 р. склала 31,5%.

          За звітний період підприємством надано 1 701 ліжко-місце. В порівнянні з відповідним  періодом 2018 року, кількість ліжко-місць збільшилось на 20,4% (288 ліжко-місць).

За 9 місяців 2019 року ДП «Готель Тростянець» по результатам фінансової діяльності отримав доходів в сумі 574,6 тис. грн., витрати склали 557,5 тис. грн.

            Прибуток складає 17,1 тис. грн.

Також, за 9 місяців 2019 р. підприємство отримало доходів у сумі 82,4 тис. грн. від надання приміщень в оренду, відшкодування комунальних послуг та інших послуг. Станом на 01.10.2019 року ДП «Готель Тростянець» не має заборгованості з оплати праці та заборгованості по податках і зборах.

            Загальна дебіторська заборгованість станом на 01.10.2019 року складає 41,2 тис. грн., в т.ч. орендна плата – 35,0 тис. грн.

            Кредиторська заборгованість складає 4,8 тис. грн.

 

 

 

 

 

 

Динаміка надання ліжко - місць з січня 2017 р. по вересень 2019 р.

 



                           

          

            Доходи від основного виду діяльності отримано підприємством від надання ліжко-місць представлені в наступній таблиці:

 

Клас номера

Ліжко-місця, кількість

Доходи, тис. грн.



Стандарт

537 (31,6%)

91,8 (23,0%)



Поліпшені

1 164 (68,4%)

308,2 (77,0%)



Всього:

1 701

400,0



                                                             

        

Протягом звітного періоду було придбано 5 телевізорів на суму 23,4 тис. грн. за кошти місцевого бюджету. За рахунок власних коштів підприємства було придбано 8 комплектів постільної білизни та тюль на суму 4,8 тис. грн., два вогнегасника за 0,95 тис. грн. та виготовлено робочий проект системи протипожежного захисту вартістю 12,8 тис. грн. Для того, щоб привабити більшу кількість проживаючих, і відповідно отримати більше доходів, головним завданням  підприємства є продовження проведення ремонтних робіт в кімнатах та будівлі готелю, доведення його послуг до вимог сучасних стандартів.

 

Комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Чисте місто»   має два підрозділи: благоустрій і ремонтна дільниця.

Загальна кількість працюючих 24 чоловіки, які займались зрізуванням дерев, розпилюванням дров, чищенням доріг від снігу, посипання тротуарів піщано сольовою сумущщю, чищення мережі водовідведення для стоку води, озелененням міста, встановленням та ремонтом дитячих майданчиків, чищення, ремонт шахтних колодязів та надавало інші послуги. Підприємство орендує один автотранспортний засіб в КП ТМР «Тростянецькомунсервіс».

Балансова вартість основних фондів підприємства становить 96 677 500,00 грн. із них: тротуари – 1 644 745,28 грн., містки – 405 023,76 грн., колодязі – 381 штук на суму               220 401,00 грн., дерев на суму 185 535,00 грн. та інші – 4 221 794,96 грн.

Підприємством за 9 місяців 2019 року було надано послуг на суму 2 409,0 тис. грн., вартість наданих послуг становить 2 402,7 тис. грн.      

Прибуток на підприємстві складає 6,3 тис. грн.

Станом на 01.10.2019 року прострочена заборгованість з оплати праці  відсутня.

Прострочена заборгованість по податках станом на 01.10.2019 року також, відсутня.

По підприємству за 9 місяців 2019 року фонд споживання складає 1 387,0 тис. грн.

Середня  заробітна плата по підприємству становить 6 421,00 грн.

Дебіторська заборгованість складає 166,4 тис. грн., кредиторська – 157,3 тис. грн.   

За звітний період надійшло від населення 124 заяви з питань ремонту колодязів, виділення відер, тросу, цепків, спилення дерев, з них: 88 виконано, 36 заяв залишається на контролі.

За звітний період було відремонтовано шахтних колодязів 43 шт.  на суму 278,5 тис. грн.:

Вознесенський комітет - 9 шт. (вул. Памяті, 20; вул. Козацька, 33; пр. Лучанський, 28; вул. Короленка, 23; вул. Козацька, 55; пр. Зарічний; вул. Короленко, 9; вул. Чкалова, 6, 49);

Деповський к-т 8 шт. (вул. Коцюбинського, 10; вул. Новоселівка, 21; вул. Славгородська, 21, вул. 30 р. Перемого, 12, 24; вул. Грабовського, 7; вул. Новоселівка, 12; вул. Залізнична, 24);

Центральний к-т 1 шт. по вул. Остроського, 61;

Першотравневий к-т 2 шт. (пр. Першотравневий, 2; вул. Садова, 10);

Чорногір‘я к-т 4 шт. (пр. Г.Сагайдачного, 2; вул. В. Великого, 32; вул. З.Лучко, 16;  вул. Озерянка, 29);

Шевченківський к-т 5 шт. (вул. Трикутна, 13; вул. Руднева, 7, 8; вул. Шевченка, 124, вул. П.Куліша, 10; вул. Шевченка, 26);

Смородянський к-т 5 шт. (вул. Лугова, 27, 41; вул. Смородянська, 171, 181;                вул. Польова, 12);

 

Цукрозаводський к-т 1 шт. по вул. Механізаторів, 7;

Камянський к-т 8 шт. (вул. Садова, 74; вул. Лісна, 17; вул. Гагаріна, 89, 120;                вул. Центральна, 191; вул. Привокзальна, 28; вул. Молодіжна, 18; вул. Ватутіна, 82);

Зарічненський к-т 1 шт. в с. Лучка по вул. Центральна, 4.

Головам вуличних комітетів видано 79 відер, цепка 14,0 м., тросу 289 м., проведені лабораторні дослідження питної води із шахтних колодязів по місту - 30 шт.; Зарічненський к-т 10 шт.; Кам‘янський к-т 10 шт. на загальну суму 3,5 тис. грн.

Проведено чищення колодязів 13 шт. на суму 2,1 тис. грн., по Вознесенському комітету (вул. Некрасова, 6, 26, Козацька, 55), Деповський комітет (вул. Грабовського, 7),

 

Смородянський комітет (вул. Смородянська, 100; вул. Лугова, 127), Цукрозаводський к-т (вул. Машинобудівній, 16а, вул. Озерянка, 62; вул. Боєва, 30), Шевченківський к-т 4 шт. (по вул. Пушкіна, 60; вул. Шевченка, 104; вул. Герцена, 33, 11).

За звітний період 2019 року зрізано 124 дерева і підрізано 72 шт. на суму 161,5 тис. грн. по слідуючим квартальним комітетам: Центральний 26,0 тис. грн., Шевченківський 13,8 тис. грн., Смородянський 7,7 тис. грн., Цукрозаводський 39,8 тис. грн., Вознесенський 20,2 тис. грн., Першотравневий 11,8 тис. грн., Деповський 1,5 тис. грн., Кам‘янський 5,9 тис. грн., Зарічненський 4,1 тис. грн., також були зрізані дерева в ВО ТМР школа №5, та на кладовищах міста.

В результаті спилення дерев було отримано 239 с/м дров, які були завезені на КП «Тростянецьке ЖЕУ» 12,5 с/м, КП «Тростянецькомунсервіс» 161,5 с/м, ДП «Екосервіс» 34,0 с/м, Лучка клуб 8 с/м, Кам’янка пож. ДЕПО 8 с/м, стадіон імені В. Куца 3 с/м, клуб Смородино 12 с/м.

По Зарічненському к-ту виконувались роботи по блаустрою території в с. Зарічне та Лучка  на суму 4,8 тис. грн.

Проводився благоустрій місць відпочинку на водоймі урочище «Нескучне», річка Боромля вул. Б. Хмельницького надано послуг на суму  50,2 тис. грн. 

В урочищі Нескучному біля криничок виконувались роботи до Чину великого освячення води.

Протягом звітного періоду утримувалися в належному стані парки, дороги, тротуари. Проводилося чищення пішохідних доріжок від снігу та їх посипання піщано - сольовою сумішшю під час ожеледиці було надано послуг на суму 821,5 тис. грн.

Проводились роботи по чищенню мереж дощової каналізації на суму 23,4 тис. грн. Також проводились роботи по чищенню канав по вул. Підлісна, пров. Вербовий, Фадєєва, «Хозпроїзд», вул. Шевченка, вул. Пам’яті.

Виконувались роботи по озелененню міста та догляд за озеленювальними та декоративними насадженнями на суму 151,5 тис. грн., було висаджено троянд 126 шт., бархатці 474 шт., агератум 1200 шт., сальвії 1200 шт., чорнобривці 600 шт., гортензії 8 шт., ампельний калачик 40 шт., петуній 11815 шт., вербени 12 шт., катарантус 24 шт., коліус 4 шт., газанія 4 шт., бакопа 32 шт., хризонтем 26 кущів, лаванди 200 шт.  висаджено ялинки –меморіал «Недоспівана пісня» 5, площа 40-ї Армії 14, парк імені П.І. Чайковського 1, пам’ятник воїнам визволителям 8, вулиця Відродження 23, Комарова 2, висаджено туї – Алея Закоханих 20, садиба Кеніга 20, парк імені П.І. Чайковського - 10 верб спиралевидних, 5 червоних дубків, 10 сакур, 2 куща бузка, 2 катальпи. Садиба Кеніга 10 сакур, 5 червоних дубків, 1 катальпа, вул. Благовіщенська - 19 шт. ялівець козацький. Міський садок висаджено кущі – малини 20, смородини 20, вишні 2, сливи 3, яблунь 8, груші 5, черешні 2.

Проводився покіс трави на газонах, в парках, скверах, по вулицях міста, дитячих майданчиках.

 

Надані послуги по благоустрію парку імені П.І. Чайковського та садиби Кеніга на суму 34,6 тис. грн.

Встановлювались дорожні знаки по вул. Лісна, Набережна, Вознесенська, Зарічна на суму 4,7 тис. грн. в кількості 8 шт.

За звітний період проведено поточний ремонт огорожі по вулицях Благовіщенська та Вознесенська на суму 47,9 тис. грн.

Виконувались роботи по поточному ремонту та встановленню дитячих майданчиків в парку імені П.І. Чайковського, школа №3, вул. Л. Татаренка (квадрат), Л. Татаренка

 

(альтанки) Енергетиків, Комунальна, перехрестя Л. Толстого-Грушевського, Набережна, село Лучка, Зарічне на суму 23,3 тис. грн., а також встановлено огорожі на дитячих майданчиках на перехресті вул. Толстого - Грушевського, Блоговіщенська, 16.

Проводилась рубка дров у дитячому садочку «Калинка», Цукрозаводському клубі, Радомлянському клубі на суму 6,6 тис. грн.

Проводились роботи по ремонту та обслуговуванні міських туалетів на суму                   4,8 тис. грн.

Було надано послуги по блаустрою парку в с. Камянка на суму 11,9 тис. грн.

Проведені роботи по ремонту пішохідних містків, парканів, лавочок та малих архітектурних форм, встановлення урн на суму 23,4 тис. грн.. Біля автобусних зупинок по вул. Благовіщенська, К. Скрябіна, Гаївська, Гришина, Пам’яті встановлені 5 шт. урн.

Надавались послуги по благоустрою стадіонна імені Куца на суму 42,6 тис. грн

Надавалися послуги по проведенню святкових заходів на суму 52,9 тис. грн.

ДП «Тростянецьпастранс» КП ТМР «ТКС» має основний вид діяльності: перевезення пасажирів міського сполучення. Підприємство орендує 5 автобусів в КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»: Рута-22 - 2 од., ПАЗ-4234 – 2 од. з 11 червня 2019 року АТАМАН А092-Н6 придбаний за кошти Тростянецької міської ради вартістю 2 млн 146 тис. грн. Всі автобуси обладнані системами GPS - трекером та автоматичною системою обліку пасажирів (валідатором). Підприємство здійснює перевезення по семи  маршрутах Тростянецької ОТГ в т.ч. с. Кам‘янка, с. Кам‘янецьке, с. Лучка, с. Зарічне. Облікова кількість штатних працівників - 9 чол. Підприємством за 9 місяців 2019 року було надано послуг на суму  1152,6 тис грн. із них:

 

 

2019 рік

2018 рік

Різниця



 

 

 

 



перевезено платних пасажирів

62,6 тис. пасажирів на суму 374,2 тис. грн.

 44,6 тис. пасажирів на суму 212,8 тис. грн.

18 тис. пасажирів 61,4 тис. грн. більше в 2019 році



перевезено пільгових пасажирів

110,9 тис. пасажирів на суму 676,5 тис. грн.

55,4 тис. пасажирів на суму  277,8 тис. грн.

 55,5 тис. пасажирів 398,7 тис. грн. більше в 2019 році.



 

інші послуги на суму 101,9 тис. грн.

Станом на 01.09.2019 року заборгованість по оплаті праці та податках  відсутня. За 9 місяців підприємство отримало прибуток - 10,4 тис. грн.

 

КП ТМР «Енерголюкс» створено 1 липня 2014 року, займається технічним обслуговуванням та  утриманням в належному стані систем вуличного освітлення міста, світлофорних об’єктів та декоративного підсвічення архітектурних споруд.

Підприємством за 9 місяців 2019 року надано послуг на суму 705,3 тис. грн., вартість наданих послуг склала 705,0 тис. грн. Прибуток складає 0,3 тис. грн.

 

Станом на 01.10.2019 року прострочена заборгованість з оплати праці  відсутня. Прострочена заборгованість по податках станом на 01.10.2019 року відсутня.

За 9 місяців 2019 року фонд споживання підприємства складає 281,9 тис. грн. На підприємстві працює 4 чоловіки та 4 чоловіки за сумісництвом. Середньомісячна заробітна плата склала 6 513 грн. Дебіторська заборгованість складає 24,4 тис. грн., кредиторська – 21,6 тис. грн.

 

 

На балансі підприємства знаходяться повітряні ліхтарні лінії електропередач, розташовані по вул. Благовіщенська, Відродження, Миру, Кузьми Скрябіна, Зарічна, Руднєва,

Раїси Кириченко, Підлісна, Вознесенська, Луніна, 8-го Березня, Володимира Великого, Локомотивна, Ювілейна, Кеніга, Машинобудівна, Гаївська, Супруна, Шевченка,                     Л. Татаренка, Б. Хмельницького, Вишнева, лінія електропередач до Круглого двору, а також обладнання декоративного підсвічення Альтанки, садиби Л. Кеніга, Круглого двору. Світлофорні об’єкти на перехресті вул. Благовіщенська – Набережна – Олексія Братушко та вул. Вознесенська – Грушевського – Л.Татаренка.

За 9 місяців 2019 року до підприємства надійшло 29 заяв, 15 виконані, 14 знаходяться на контролі. За допомогою он-лайн платформи «Відкрите Місто» було подано 15 заяв, 9 – виконано, 6 заяв лишається на контролі. Також підприємством було виконано 505 усних звернень. Значні зміни у заплановану роботу підприємства вносять природні явища такі як гроза та пориви сильного вітру, та людський фактор. 

Так станом на 30.09.2019 року були проведені наступні роботи:

1. Встановлено 68 ліхтарів за адресами:

Пров. Радомлянський – 10 шт., вул. П. Соколенка 4, 5, 15, оп. 1 – 4 шт., вул. О. Братушко 9, 15, 37 – 3 шт., в. Матросова 14 – 1 шт., пров. Лучанський – 2 шт., вул. Локомативна – 5 шт., вул. Супруна 17 – 1 шт., вул. Гришина – 3 шт., вул. Ватутіна 19 – 1 шт., вул. Радомлянська (біля клубу) – 1 шт., вул. Чорновола 56 – 1 шт., вул. Лугова 6а – 1 шт., вул. Зелена 2-4, 10 – 2 шт., та за іншими адресами.

2. Замінено 527 ламп  вуличного освітлення за такими адресами:

вул. Суворова 16 – 1 шт., вул. Супруна 2 – 1 шт., вул. Пушкіна 30, 55 – 2 шт., вул. Маяковського 6 – 1 шт., вул. Докучаєва 5 – 1 шт., вул. Мічуріна 2 – 2 шт., пров. П. Куліша 10, 45 – 2 шт., вул. Матросова 1 – 1 шт., вул. Озерянка 75 – 1 шт, вул. Нескучанська 19 – 1 шт., вул. Чкалова 21, 42, 47а – 3 шт., вул. Покровська опора 18 – 1 шт., вул. Володимира Великого 12, 26 – 2 шт., вул. Лозова 28 – 1 шт., вул. Трикутна 16 – 1 шт., вул.  Островського 47 – 1 шт., пров. Л. Татаренка – 1 шт., вул. Славгородська 20, 64 – 2 шт., вул. Гурського 10, 23 – 2 шт., вул. Гоголя 7, 10 – 2 шт., вул. Весела 20 – 1 шт., та за іншими адресами.

Виконано ремонт щитової вуличного освітлення на підстанції по вул. Л. Татаренка, Локомотивна, Кеніга, Зарічна, Підлісна.

Виконувався ремонт світильників центральних доріг.

Відновлено освітлення по провулку Радомлянському.

Виконувався ремонт електромережі освітлення парку ім. П.І. Чайковського.

Забезпеченню електропостачання для інформаційних табло на зупинках громадського транспорту по вул. Нескучанська, вул. Миру, вул. Благовіщенська.

Забезпеченню електропостачання для камер відеоспостереження по вул. Кеніга та вул. Вознесенська.

Значна робота виконувалася по зрізуванню дерев. Так нашим підприємством надавалася автовежа дочірньому підприємству «Чисте місто» для ліквідації аварійних дерев та підрізці дерев. Було виконано 90 заяв громадян по видаленню дерев та 36 заяв з питань

підрізування гілля. Роботи проводились по вулиці Грушевська, Миру, Радомлянська, Кузьми Скрябіна, Калинова, Кеніга, Нескучанська, Вознесенська, Гагаріна, Шкільна, Зарічна, Комунальна, Лугова, Шевченка, пров. Лозовий. Зроблено зрізування та підрізка дерев на стадіоні ім. Куца. Велика увага була надана питанню видалення омели у парку                        ім. П.І. Чайковського, Благовіщенському парку, по вул. Благовіщенській.

 Також автовежа надавался дочірньому підприємству «Чисте місто» для зрізування дерев у с. Кам’янка по вул. Гагаріна, Центральна, Садова.

 

 Роботи виконувалися і у приєднаних до міста селах. Проводився ремонт вуличного освітлення у селі Зарічне – було виявлене місце пошкодження кабелю після падіння дерева на кабельну лінію електропередачі, відремонтовано щит керування вуличним освітленням, замінено 15 ламп. У с. Лучка замінено 17 ламп вуличного освітлення.

У с. Кам’янка замінено 33 лампи, додано 10 ліхтарів по вулицям: Центральна 68, 149, 215, Гагаріна 152, Півненківська 24, Лісна 1, 6, 12, Вокзальна 26, Садова 65, (150 м) лінії вуличного освітлення. У с. Кам’янецьке додано 4 ліхтарі по вул. Ватутіна та вул. Привокзальна, (40 м) лінії вуличного освітлення по вул. Ватутіна. Також у с. Кам’янка завершено роботи по освітленню парку відпочинку, та сходинок до сільського клубу.

Забезпечено електропостачання та чергування під час проведення  свята Нового Року, чину Великого освячення води (Водохреща), зимових всеукраїнські змагання з біатлону, Тростянецької масляної, фестивалю «Чайковський FEST», фестивалю історичної реконструкції «Стара Фортеця», музичного фестивалю «Схід Рок», святкування Дня міста.

 

Комунальне підприємство Тростянецьке житлово-експлуатаційне управління створено 02.02.2006 року. Підприємство виконує роботи по утриманню, поточному ремонту житлового фонду та з вересня місяця 2015 року роботи по опаленню бюджетних установ міста.

На балансі комунального підприємства «Тростянецьке житлово-експлуатаційне управління» станом на 01.10.2019 року знаходиться 221 будинок балансовою вартістю 163 545 932 грн., із них 96 будинків (4 групи капітальності), розірвали договір на обслуговування, 125 будинків є абонентами підприємства, які налічують 2 132 квартири загальною площею 96,4 тис. м2.

Із них:

- 56 будинків 1-2 групи капітальності, площею 79,5 тис. м2;

- 32 будинки 3-ї групи капітальності площею 8,7 тис. м2;

- 37 будинків 4-ї групи капітальності площею 8,2 тис. м2.

В цих будинках обладнано водопроводом 2 117 квартир, системою каналізації – 1 803 квартири. Всі квартири переведені на індивідуальну систему опалення. Загальна довжина водопроводів складає 18,1 км, із них замінено на пластикові 7,1784 км. Система каналізації - 17,3 км, із них замінено на пластикові 1,4275 км. Загальна площа м’яких покрівель складає 20,3 тис. м2, капітально відремонтовано 17,1 тис. м2, площа шиферних покрівель 25,2 тис м2, замінено шиферних покрівель 10,8 тис. м2.

В житловому фонді, що перебуває в комунальній власності міста, проживає близько    7 тис. чоловік.

За 9 місяців 2019 року КП «ТЖЕУ» разом із дочірніми підприємствами одержало          7 307,8 тис. грн. надходжень (квартирна плата, теплопостачання, орендна плата, капітальний ремонт та інше).  

Витрати склали 8 172,4 тис. грн.

За сукупним показником разом із дочірніми підприємствами одержано 864,6 тис. грн. збитку.

Комунальне підприємство «Тростянецьке житлово-експлуатаційне управління» має в своєму складі такі підрозділи: ДП «Будинкоуправління» та ДП «Ремсервіс», які виконують роботи по капітальному ремонту житлового фонду, ремонту дитячих садків, благоустрою міста, а також заявки населення по заміні та влаштуванню нових інженерних мереж в квартирах, а також ДП «Комунжитло» та ДП «Елегія».

 

 

ДП «Комунжитло» виконує поточне утримання та поточний ремонт гуртожитку по вул. Заводська, 1.

ДП «Елегія» виконує роботи по утриманню кімнат поліпшеного проживання за адресою вул. Заводська, 1.

 

Динаміка зміни кількісного складу по КП «ТЖЕУ»

 

 

2015 р.

2016 р.

2017 р.

2018 р.

2019 р.



Середньооблікова чисельність, чоловік

58

58

63

56

56



Із них: по утриманню будинків

30

30

30

23

23



Із них: по теплопостачанню

28

28

33

33

33



 

Кількість працюючих на підприємстві 56 чоловік, із них - 33 на обслуговуванні котелень. Середня заробітна плата складає 6 325,0 грн. Заборгованість по заробітній платі відсутня.

Згідно рішень сесії Тростянецької міської ради №289 від 04.08.2014 року та № 268 від 14.07.2016 року було передано на баланс КП «ТЖЕУ» котельні за адресами: вул. Л. Татаренка, 1б, Комарова, 25, Шевченка, 11, Благовіщенська 3, Відродження України, 5, по вул. Л. Татаренка, 5а, Благовіщенська 13.

Станом на 1 жовтня 2019 року підприємством вжиті заходи з підготовки до опалювального періоду 2019 - 2020 рр., а саме:

  - з травня 2019 року проводиться завезення дров по котельнях, станом на 01.10.2019 р. завезено дров 2772,8 м3, що складає 69% від потреби дров на опалювальний сезон (потреба на сезон дров 4009,8 м3);

            - станом на 01.10.2018 р.  було завезено 1136,4 м3 дров, що на 1636,4 м3 більше, ніж за відповідний період минулого року.

Завчасна заготовка дров дасть можливість використовувати сухі дрова для вироблення Гкал та надання  якісних послуг з теплопостачання;

- проведено ТО котельного обладнання;

- перевірено тиск теплової мережі;

- проведено навчання робітників та ІТР;

- проведено державну повірку лічильників газу, манометрів, сигналізаторів  загазованості та іншого обладнання;

- проведено пуско-налагоджувальні роботи.

 

Інформація щодо заготівлі та плану використання дров на

опалювальний період 2019-2020 роки

 

Адреса

План використання дров

2019 – 2020 рр.

Завезено дров станом на 01.10.2019 р.



вул. Л. Татаренка, 1б

1369,8 м³

1260,4 м³



вул. Комарова, 25

908 м³

387 м³



вул. Шевченка, 11в

582 м³

238,9м³



вул. Відродження, 5

1150 м³

886,5 м³



Всього:

4009,8 м³

2772,8 м³



 

 

Виробничі показники по КП «ТЖЕУ» за 9 місяців  2016-2019 років

 

План 2016 р.                                      тис. грн.

Факт

2016р.

тис. грн.

План 2017 р.                                      тис. грн.

Факт

2017р.

тис. грн.

План 2018 р.                                      тис. грн.

Факт

2018р.

тис. грн.

План 2019 р.                                      тис. грн.

Факт

2019р.

тис. грн.



Доходи

2800,0

2605,3

5778,7

5660,2

6143,0

6142,1

7940,4

6383,0



Витрати

2470,9

2296,4

5100,8

5373,40

5420,0

6332,8

7073,8

7253,2



Прибуток

329,1

308,9

677,9

286,8

723,0

 

866,6

 



Збиток

-

-

-

-

-

-190,7

 

-870,2



 

За 9 місяців 2019 року КП «ТЖЕУ» отримало збитку 870,2 тис. грн. із них по квартирній платі 61,6 тис. грн. та по теплопостачанню 808,6 тис. грн. збитку.

Збиток по теплопостачанню в розмірі 808,6 тис. грн. виник у зв’язку з невиконанням плану по виробництву теплової енергії по котельням (збиток станом на 01.05.2019 р. -       274,8 тис. грн.).

Підприємством у травні – вересні 2019 року було проведено ряд заходів по підготовці до опалювального сезону 2019 – 2020 рр. на суму 533,8 тис. грн. а саме:

- повірка обладнання котелень – 38,2 тис. грн.;

- обслуговування  котелень – 25,3 тис. грн.;

- ремонт котелень та тепломережі – 43,8 тис. грн.;

- зарплата  та податки (робітники по заготівлі дров) – 401,7 тис. грн.;

- плата за проведення енергоаудиту – 24,8 тис. грн.

Загальна дебіторська заборгованість по підприємству КП «ТЖЕУ» станом на 01.10.2019 року склала 907,4 тис. грн., у тому числі заборгованість населення по сплаті квартирної плати 718,6 тис. грн., пільги та субсидії – 16,2 тис. грн., інша заборгованість      52,8 тис. грн., надання послуг по опаленню інших  споживачів – 38 тис. грн., по опаленню населення 81,9 тис. грн.

Дебіторська заборгованість станом на 01.10.2018 року складала 615,2 тис. грн., у тому числі заборгованість населення по сплаті квартирної плати складала 517,4 тис. грн., пільги та субсидії – 51,4 тис. грн., надання послуг по опаленню населенню 46,5 тис. грн., бюджетних установ та інші 22,0 тис. грн.

З наведеного порівняння видно, що дебіторська заборгованість станом на 01.10.2019 року на 298,0 тис. грн. більша, ніж за відповідний період минулого року.

Кредиторська заборгованість по КП «ТЖЕУ» станом на 01.10.2019 року складає 2039,0 тис. грн., станом на 01.10.2018 року складала 440,4 тис. грн., що на 1 598,6 тис. грн.

 

більше, ніж за відповідний період минулого року, за рахунок запасу дров на наступний опалювальний період, (залишок дров на 01.10.2019 р. – 2 772,8 м3).

Дії в напрямку зменшення заборгованості населення за спожиті послуги.

Підприємством систематично проводиться робота з боржниками, а саме:

- рознесено 800 попереджень боржникам;

- проведено особисті роз’яснення з 35 абонентами;

- укладено 1 угоду щодо погашення заборгованості;

- проведено 3 зібрання з мешканцями будинків, які є абонентами  підприємства;

- оплачено добровільно після судових засідань 22 000,0 грн.

 

 

 

Показники оплати населенням квартирної плати

 

Місяць

2017 р.

2018 р.

2019 р.



Нарахов.

Перерах.

%

опл.

Нарахов.

Перерах.

%

опл.

Нарахов.

Перерах.

%

опл.



Січень

198846

213398

107

290496

285254

99

340169

357158

105



Лютий

281310

197530

70

290804

282010

97

342158

220946

64



Березень

285854

376649

132

291177

283668

97

339355

299336

88



Квітень

289745

251422

87

332946

264119

80

338766

305438

90



Травень

289385

123510

43

336187

179284

54

337743

344366

102



Червень

280595

208367

74

335845

274889

82

443652

   308270

69



Липень

289143

402528

140

337960

363801

108

270485

381879

141



Серпень

288242

279244

97

335353

322908

97

348139

289064

83



Вересень

287946

38633

132

336765

334965

99

366752

359537

98



Жовтень

289160

305634

105,6

333313

334094

100

--

-



Листопад

289385

305935

105,7

338467

373360

110

-

-

-



Грудень

289385

305634

105,6

340349

360106

106

-

-

-



Всього:

3358996

3008484

99,9

3899662

3658458

94

3127219

2865994

93



 

Виконання робіт по поточному ремонту житлового фонду за 9 місяців 2019 р.

Забезпечено безперебійне надання послуг по утриманню внутрішньо –будинкових систем водопостачання, електропостачання, водовідведення.

Підприємство основну увагу приділяє поточному ремонту житлового фонду.

Проведено ремонт і часткова заміна каналізації та водопроводів в житлових будинках.

Частково замінено та відремонтовано каналізації 15 м.п. за адресами: вул. Шкільна, 9а, вул. Л.Татаренка, 3а, 11, вул. Миру, 12а, вул. Машинобудівна, 16, 20.

Поточний  ремонт електромережі:

За 9 місяців 2019 року виконано 501 заявка населення по заміні  електроламп, автоматичних вимикачів, датчиків руху тощо. Проводилась профілактична робота в РЩ в будинках по вул. Б.Хмельницкого, 15, 37, вул. Л.Татаренка, 1а, 3, 3а, 5а, 9а, 11, 75,               вул. Благовіщенська, 16, 22, 53, 42, 40, вул. Машинобудівна, 16, 16а, вул. Шкільний, 9а,       вул. Набережна, 10, вул. Гришина,11 пров. Шкільний, 9а.

Виконані роботи по освітленню території біля котелень вул. Л.Татаренка, 1а,           вул. Відродження, 5а.

Прочищення каналізації:

вул. Шевченка, 120, 120б, вул. Л.Татаренка, 75, 3, 3а, 5а, 7а, 11а, вул. Покровська, 2,             вул. Машинобудівна, 16, 16а, 10, 12, 19, вул. Заводська, 2а, вул. Миру, 28, 30, 19, 15, 10, 23, 12а, вул. Шкільний, 9а, вул. Ломоносова, 1а, вул.Заводська, 1а. В зимово - весняний період були проведені роботи по прибиранню снігу та бурульок з покрівель будинків, розігрівання водостічних труб по житловому фонду.

Ремонт дверей:

вул. Відродження, 4а, Благовіщенська, 9, вул. Гришина, 11, вул. Заводська, 2а,                       вул. Л. Татаренка, 1а, 5а, вул. Машинобудівна, 16, 16а, 17, вул. Б.Хмельницького, 15,          вул. Будівельна, 3, 6, вул. Покровська, 2а.

Ремонт та заміна  козирків:

 

вул. Кеніга 42а,вул. Благовіщенська 42, 52, вул. Миру 19, вул. Машинобудівна, 19. Ремонт цоколів та входів в підвал: вул. Машинобудіна, 16, 16а, вул. Л.Татаренка, 5а, 7а, 9а,             вул. Відродження, 4а, Б.Хмельницького, 31, 33, вул. Благовіщенська, 42.

Ремонт вентканалів: вул. Комунальна, 21, вул. Благовіщенська, 52б, вул. Миру, 28б, вул. Машинобудівна, 16,16а.

Ремонт каналізації: вул. Заводська, 2а, вул. Благовіщенська, 52б,                                вул. Б.Хмельницького, 33, вул. Л.Татаренка, 7а, вул. Миру, 28, вул. Машинобудівна, 17.

Вивезено сміття з прибудинкових територій по вул. Л. Татаренка, Миру,        Заводська, 2а, Ломоносова, 1а, Машинобудівна, 16, 16а.

 

Динаміка виконання основних видів робіт по КП «Тростянецьке ЖЕУ»

по поточному утриманню житлового фонду за 9 місяців  2019-2020 років

 

Проведені роботи

2016 р.

9 місяців

2017 р.

9 місяців

2018 р.

9 місяців

2019 р.

9 місяців



Ремонт під'їздів, шт.

24

17

30

17



Ремонт покрівель, кількість будинків

22

26

7

2



м. кв.

30

68

81,4

67



Заміна водопроводів, квартир

35

104

83

83



метрів погонних

21

32

27

32



Заміна  каналізації, квартир

25

26

30

93



метрів погонних

34

28

105

50



Виконання заявок населення

1253

1532

1548

1563



 

Ремонт під’їздів за 9 місяців 2019 р.

 



Адреса

Кількість під’їздів



1

вул. Машинобудівна, 16

3



2

вул. Машинобудівна, 16а

3



3

вул. Відродження, 4

6



4

вул. Б.Хмельницького, 31

1



5

вул. Б.Хмельницького, 33

2



6

вул. Щербака, 4

2



Всього:

17



 

Станом на 1 жовтня 2019 року 88 будинків в м. Тростянець оснащені освітлювальним обладнанням.

 

Виробничі показники по «ДП Будинкоуправління-2»

за 9 місяців 2017-2019 років

Показники

2017 р., тис. грн.

2018 р., тис. грн.

2019 р., тис. грн.



план

факт

план

факт

план

факт



Доходи

1 290,0

1 287,4

735,0

734,2

546,0

545,8



Витрати

1 260,0

1 245,2

729,5

729,2

537,0

537,1



Прибуток

30,0

42,2

5,5

5,0

9,0

8,7



Збиток

-

-

-

-

-

-



 

 

За 9 місяців 2019 року ДП «Будинкоуправління-2» отримало прибуток  в розмірі 8,7 тис. грн.

 

 

Економія витрат по електроенергії

місць загального користування житлового фонду



 

 

Умовна економія на одному ліхтарі за І півріччя 2019 року складає:

524,6 кВт в рік.

989 шт. х 524,6 кВт/12 * 9місяці  = 389122 кВт год * 1,68 = 653725 грн.

 

 

 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Витрати електричної енергії на освітлення

місць загального користування (кВт*год)

 

Порівняння фактичних (за звітами в «Енергозбут») витрат електричної енергії на внутрішньобудинкові потреби за 2016-2019 роки, кВт*год.

 



п./н.

Розрахунковий період

2016

рік

2017

рік

2018

рік

2019

рік



1.

Січень

11 085

16 328

9 000

16 453



2.

Лютий

12 197

15 417

10 400

1 939



3.

Березень

12 637

14 528

8 055

7 034



4.

Квітень

15 880

10 391

8 923

8 600



5.

Травень

15 749

6 864

6 488

6 035



6.

Червень

7 519

7 589

5 863

5 436



7.

Липень

6 350

6 350

4 401

4 617



8.

Серпень

5 935

6 394

5 500

4 628



9.

Вересень

7 446

5 856

5 608

4 720



Всього

94 798

89 717

64 238

59 462



 

Виконані роботи згідно плану

соціально-економічного розвитку на 2019 рік

 

№ п/ч

Адреса будинку

Перелік робіт

Місяць

Освоєно коштів, грн.



1.

Капремонт житлового фонду:

 

 

 



 

Капремонт каналізації

 

 

 



 

вул. Машинобудівна, 16

заміна каналізації        23,2 м.п

червень

11 503,77



 

вул. Шевченка, 120в

заміна каналізації 22 м.п

вересень

9 910,33



Всього:

45,2 м.п

 

21 414,1



 

Капремонт  відмосток

 

 

 



 

вул. Кеніга, 42

капремонт відмостки

вересень

12 000,0



 

Встановлення лавок

 

 

 



 

вул. Благовіщенська, 16,      вул. Л.Татаренка, 75,             вул. Будівельна, 6

встановлення 12 лавок

вересень

24 510,21



2.

Благоустрій міста

 

 

 



 

 

Встановлення зупинок:

 

 



 

вул. Памяті

встановлення зупинки

квітень

11 265,69



 

вул. Благовіщенська

встановлення зупинки

червень

21 210,78



 

 

2 зупинки

 

32 476,47



 

Благоустрій меморіалів та пам'ятників

благоустрій

травень

29 961,02



 

Поточний ремонт Круглого Двору

благоустрій внутрішньої частини

травень

17 534,4



 

Поточний ремонт Круглого Двору

благоустрій

червень

55 891,86



 

Поточний ремонт МАФ «Тростянець»

благоустрій

червень

7 220,87



 

Поточний ремонт фонтану

благоустрій

липень

35 621,46



 

Алея закоханих

благоустрій

вересень

5 310,61



 

Всього по благоустрою

 

 

216 493,16



3.

Інші ремонтні роботи:

 

 

 



 

Ремонт системи опалення

с. Кам‘янка

Ремонт опалення

січень

6 190,7



 

Розмітка автостоянки

(стадіон В. Куца)

Розмітка автостоянки

березень

3 656,53



 

Благоустрій пам’ятників

с. Кам‘янка, с. Кам’янецьке

благоустрій

травень

7 621,23



 

Благоустрій пам’ятників

с. Зарічне

благоустрій

травень

4 897,03



 

Поточний ремонт каналізації  ЗДО "Ромашка"

заміна каналізації

93,7 м.п

червень

29 110,83



 

Поточний ремонт ДЮСШ

поточний ремонт

червень

49 191,36



 

Охтирський місцевий центр правової допомоги

встановлення

електролічильника

червень

697,31



 

Поточний ремонт  тепломережі РДА

ремонт тепломережі

липень

9 061,92



 

Послуги по розбиранню тиру Кам‘янського ЗЗСО

розбирання тиру

липень

10 996,15



 

Послуги по утепленню  теплотраси ЗЗСО №5

утеплення теплотраси

липень

17 800,0



 

Поточний ремонт опалення ЗЗСО №3

ремонт опалення

серпень

20 633,11



 

Капітальний  ремонт приміщення по вул. Заводська, 1 (2поверх)

ремонт приміщення

вересень

30 117,18



 

Поточний ремонт  коридору ДЮСШ

поточний ремонт

вересень

18 513,64



 

Поточний ремонт санвузлів ДЮСШ

поточний ремонт

вересень

13 324,5



 

Поточний ремонт котла Л.Татаренка, 1б

поточний ремонт

вересень

50 000,0



Всього:

271 811,48



 

546 228,95



 

 

Динаміка виконання робіт по капітальному ремонту та благоустрою

міста за 9 місяців 2016- 2019 рр. (тис. грн.)

 

Проведені роботи

2016 р.

2017 р.

2018 р.

2019 р.



Капітальний ремонт житлового фонду, тис. грн.

890,6

551,7

836,3

33,4



Благоустрій міста, тис. грн.

241,6

139,7

59,6

241,0



Інші ремонтні роботи, тис. грн.

189,9

595,9

363,6

271,8



 

Виконання ремонтних робіт по м. Тростянець

 



Дочірнє підприємство «Елегія-2»

Основним видом економічної діяльності підприємства є надання послуг на проживання в кімнатах відпочинку. За даними виробничих показників за 9 місяців 2019 року підприємство отримало збиток у сумі 64,5 тис. грн. проти одержаного прибутку 56,9 тис. грн. за аналогічний період минулого року.

Збитковість обумовлена збільшенням мінімальної з/плати та ростом витрат на комунальні послуги та низькою завантаженістю номерів. Кількість працюючих на підприємстві 9 чоловік, середня заробітна плата складає 5 110,00 грн.

Заборгованість по заробітній платі станом на 01.10.2019 року відсутня.

За звітний період підприємством надано 2 507 ліжко-місць на суму 651,0 тис. грн., а в минулому році за 9 місяців 2018 року 4 280 ліжко-місць на суму 694,4 тис. грн.

Наповнюваність номерів за 9 місяців 2019 року склала 8,7% проти 14,9% у звітному періоді минулого року.

Підприємство має в наявності:

4 номери «Євро» - вартість проживання складає 620,0 грн.;

10 номерів «Прайм» - вартість проживання складає 185,0 грн.;

11 номерів «Стандарт» - вартість проживання складає 160,0 грн.;

5 номерів «Економічний» - вартість проживання складає 55,0 грн.;

1 номер «Сімейний» - вартість проживання складає 580,0 грн.;

2 номер «Прайм поліпшений» - вартість проживання складає 620,0 грн.

Всього в наявності підприємство має 33 номера на 80 ліжко - місць.

Дебіторська заборгованість станом на 01.10.2019 року складає 26,5 тис. грн., в т.ч. заборгованість населення – 8,0 тис. грн. Кредиторська заборгованість по ДП «Елегія» станом на 01.10.2019 р. складає 74,8 тис. грн

 

 

 

 

Виробничі показники по ДП «Елегія»

за 9 місяців 2019 року

 



п.н.

Дохід від надання послуг

Сума доходу

тис. грн.



 Кімнати по договору найму

107,3



 Проживання в готелі

651,0



 Тренажерний зал (абонемент 110 шт.)

5,5



 Відшкодування ком. послуг КЗ ТМР «ДЮСШ», ДУ «Центр пробації»

10,7



 Послуги прання

1,6



 Харчування

126,2



 Оренда кухні та обідньої зали

2,9



Разом:

905,2



 

За 9 місяців 2019 року виконано робіт:

 

за бюджетні кошти:

зроблено капітальний ремонт: коридору, 2-х туалетів, душової та вмивальних кімнат загального користування (загальна сума витрат склала – 107 820,25 грн.).

придбано та встановлено 10 пластикових вікон; 2 балконних блока та 2-є вхідних дверей на 4-му поверсі –  на загальну суму 73 178,00 грн.;

зроблений капітальний ремонт спортклубу «Самбіст», а саме облаштована додаткова зала для занять спортом), сума витрат склала – 99 979,71 грн;

проведено поточний ремонт тренажерного залу (пофарбовано стіни, замінено лінолеум) на загальну суму – 29 682,97 грн.;

також за бюджетні кошти було виготовлено проект «Реконструкція системи протипожежного захисту, установка пожежної сигналізації, системи оповіщення евакуації людей з встановленням системи спостереження» ціна робіт – 20 000,00 грн.

Загальна сума робіт, проведених за бюджетні кошти, склала – 330 660,93 грн.

 

за власні кошти:

завершено капітальний ремонт покрівлі прибудови входу комунікацій на загальну суму 1,8 тис. грн.;

 

капітальний ремонт стін та покрівлі запасного виходу; сума витрат склала –           0,9 тис. грн.;

проведено поточний ремонт вентиляційних шахт (а саме: відновлено цегляну кладку та утеплено рубироїдом зовнішні стіни вентиляційних шахт, виведених на дах будівлі), сума витрат склала – 1,8 тис. грн.;

проведено чистку вентиляційних каналів з 1-го по 5-й поверхи – на суму                 2,9 тис. грн.;

поточний ремонт цоколя фасаду будівлі (ліва сторона) – 1,9 тис. грн.;

ремонт спортивного інвентаря в тренажерному залі – 1,5 тис. грн.;

проведено поточний ремонт маршових сходів на загальну суму – 15,5 тис. грн.;

завершено поточний ремонт кімнати №20 1-го поверху на загальну суму                      1,7 тис. грн.;

 

 

замінено 15 м каналізаційної труби (з 1-го по 5-й поверх на правому крилі будівлі) – на суму 1,3 тис. грн.;

на утримання кімнат поліпшеного проживання та санвузлів (а саме: заміна замків, електричних ламп, кранів на воду, кранів на регістри системи опалення, кранів змішувачів води, лійок у душ та інше) витрачено – 5,3 тис. грн.

Загальна сума робіт, проведених за власні кошти, склала – 34,6 тис. грн.

 

Також протягом поточного року за власні кошти підприємства було придбано:

постільної білизни та рушників для відремонтованих кімнат на загальну суму –     8,8 тис. грн.;

штор (тюлі та гардин) для вікон на загальну суму – 6,7 тис. грн.;

термопот (нагрівач для води) для кухні – 4,0 тис. грн.;

миючих засобів – на суму 10 327,00 грн.;

інвентар (відра, мопи та інше) – 10 802,00 грн.;

5 люстр, 17 енергозберігаючих ламп для кімнат ЛЮКС на загальну суму –               3,1 тис. грн.

запчастин (мотор на пилососи, які вийшли з ладу) – на суму 1,6 тис. грн.,

придбано ліцензії в електронній системі СОТА для здачі електронної звітності – на суму 1,9 тис. грн.;

зроблено повірку 2-х лічильників тепла (по терміну їх використання) на загальну суму – 5,4 тис. грн.;

придбано касовий апарат – на суму 5,5 тис. грн.

 

Комунальне підприємство «Тростянецький ринок»

В 2016 році зі спільної власності територіальних громад сіл та міста Тростянецького району до комунальної власності територіальної громади м. Тростянець було передано комунальне підприємство «Тростянецький ринок». КП Тростянецької міської ради «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. За 9 місяців 2019 року підприємство отримало дохід від надання послуг в сумі 642,9 тис. грн., а саме:

- від основного виду діяльності в сумі 621,6 тис. грн.;

- від відшкодування витрат за електроенергію в сумі – 21,3 тис. грн.

Витрати підприємства за 9 місяців 2019  року склали  628,6 тис. грн.

            По результатам роботи за 9 місяців 2019  року підприємство отримало прибуток в сумі 14,3 тис. грн.

Станом на 01.10.2019 року поточна заборгованість з оплати праці становить               12,6 тис. грн. (заробітна плата за вересень 2019 р.).

Заборгованість по податках станом на 01.10.2019 року відсутня.

Дебіторська заборгованість за товари, роботи складає 6,4 тис. грн.

На підприємстві працює 9 осіб, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2019 року склала - 5 332,51 грн. Протягом звітного періоду розпочаті роботи по капітальному ремонту адмінбудівлі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Надходження коштів від послуг, які надаються

КП ТМР «Тростянецький ринок» за січень - вересень 2018 - 2019 рр.

 



 

 

Дочірнє підприємство «Ринок Європейський»

            23.12.2016 року рішенням Тростянецької міської ради 7 скликання 17 сесії «Про погодження створення дочірнього підприємства «Ринок Європейський» комунального підприємства Тростянецької міської ради Тростянецький ринок» було створено дочірнє підприємство «Ринок Європейський».

            ДП «Ринок Європейський» КП ТМР «Тростянецький ринок» (єдиний майновий комплекс), який розташований за адресою; 42600, Сумська обл., м. Тростянець,                     вул. Вознесенська,3 ЄДРПОУ 41079611.

ДП «Ринок Європейський» КП ТМР «Тростянецький ринок» займається здачею в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Підприємством за 9 місяців 2019 року було надано послуг на суму 722,5 тис. грн., а саме орендна плата – 330,7 тис. грн., кошти отримані від відшкодування електроенергії в  сумі – 379,5 тис. грн. та дохід від безоплатно отриманих основних засобів в сумі 12,3 тис. грн.

Відповідно витрати підприємства за 9 місяців 2019 року склали 710,8 тис. грн.

За результатами роботи за 9 місяців 2019 року підприємство отримало прибуток в  сумі - 11,7 тис. грн.

Заборгованість по податках станом на 01.10.2019 року відсутня.

На підприємстві працює 4 особи, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2019 року склала – 5 406,70 грн.

Заборгованість по заробітній платі відсутня.

 

КП «Міська ритуальна служба»

Метою діяльності підприємства є організація поховань та надання пов’язаних з ними послуг. Працюючих на підприємстві, згідно штатного розкладу, 6 чоловік.

Основним завданням КП «Міська ритуальна служба» є:

утримання в чистоті міських кладовищ (№1 по вул. Пам’яті, №2 по вул. Луніна, №3 по вул. Радомлянській, №4 по вул. Смородянській в с. Кам’янка, с. Кам’янецьке та                 с. Зарічне). Загальна площа всіх кладовищ складає близько 21 га.

 

 

 

На утримання в належному стані кладовищ комунальному підприємству «Міська ритуальна служба» Тростянецькою міською радою були виділені кошти в сумі                  427,8 тис. грн., згідно кошторису витрат.

Сумський ЦЗ на громадські роботи направив 8 чоловік. Оплата їх праці складає        63,6 тис. грн. (Тростянецька міська рада виділила кошти в сумі 31,8 тис. грн. та Сумський обласний центр зайнятості – 31,8 тис. грн.).

Оформлено договорів-замовлень на поховання від населення – 265 шт., на суму –      7,3 тис. грн. За прибирання 158 індивідуальних могил від населення надійшло 14,2 тис. грн.

Залишок коштів на початок звітного періоду – 3,5 тис. грн.

Загальна сума склала: 516,4 тис. грн.

Вказані кошти було витрачено на:

заробітну плату з нарахуваннями – 410,7 тис. грн.;

загально-цехові та загальновиробничі витрати – 101,2 тис. грн.

Разом: 511,9 тис. грн.

Прибуток на підприємстві на кінець півріччя складає – 4,5 тис. грн.

Середньомісячна заробітна плата склала - 3,3 тис. грн. 

Заборгованість по податках та заробітній платі відсутня.

            Всього проведено 265 поховань.

 

 

Послуги на поховання надавали:

 

ПП «Коррунд» -  225 поховань;                            Кладовище №1  –    138 поховань;

ПП «Арсенова» - 24   поховань;                            Кладовище №2  –     81 поховання;

ПП «Баранюк» -  16  поховань;                             Кладовище №3  –     6  поховань;

                                                                                  Кладовище №4  –     17 поховань;                                              

                                                                                  Кам’янка            -   20 поховань;

                                                                                  Камянецьке        -    3 поховання;

                                                                                  Зарічне               -     0 поховань.

 

 

За звітний період виконані наступні роботи:

            - в зимовий період на всіх кладовищах чистилися від снігу заїзди та доріжки (транспортні послуги надавало ДП «Екосервіс»);

- проводилося підсипання доріжок на території кладовищ піщано-сольовою сумішшю;

- вивезено 253 м. куб. сміття;

- на кладовищі №1 №2 спиляно десять аварійних дерев;

- впорядковано могили воїнів АТО, героїв Радянського Союзу;

Ведеться активна робота по прибиранню могил на замовлення та прибиранню покинутих могил.

 

 

 

 

 

 

 

 

Показники роботи комунального підприємства

«Міська ритуальна служба»

протягом 6 місяців 2019 р. в порівнянні з 2018 р.

 

 

Основні види робіт

2018 рік

2019 рік



1.

Вивезення сміття:

 

- вивіз сміття ФОП «Коррунд» спонсорська допомога

- ДП «Екосервіс»     

- КП «Тростянецькомунсервіс»

224 м. куб.

 

24 м.куб.

150 м.куб.

24 м.куб.

253 м. куб.

 

48 м.куб.

181 м.куб

24 м.куб



2.

Спилювання аварійних дерев:

кладовище №1

кладовище №2

кладовище №3

кладовище №4 

4

2

-

2

 

2

7

-

1



3.

Косіння трави

31,8 га

29,9 га



4.

Прибирання індивідуальних могил:

кладовище №1

кладовище №2

кладовище №3

кладовище №4118 шт.

96

15

-

7

158 шт.

127

21

-

10



5.

Завезення піску на всі міські кладовища

60 т.

60 т.



6.

Похованя воїнів АТО

-

1 чол.



7.

Поховання безрідних

2 чол.

4 чол.



Всього поховань

237

265



 

КП Тростянецької міської ради «Бюро технічної інвентаризації» займається обліком нерухомого майна та наданням послуг по технічній інвентаризації фізичним і юридичним особам незалежно від форми їх власності.

Підприємством за 9 місяців 2019 року було надано послуг на суму 233,9 тис. грн., витрати підприємства за відповідний період - 228,3 тис. грн., по результатам роботи за             9 місяців 2019 року підприємство отримало прибуток в сумі 5,6 тис. грн.

Станом на 01.10.2019 року заборгованість з оплати праці відсутня. Кредиторська та дебіторська заборгованість станом на 01.10.2019 - відсутні.

На підприємстві працює 3 особи, середньомісячна заробітна плата за 9 місяців 2019 року склала - 5,9 тис. грн.

За 9 місяців 2019 року до підприємства надійшло 215 заяв, із яких всі виконані.

Населенню видано:

довідок-характеристик в кількості 234 шт. на суму – 10,7 тис. грн.;

довідок про відсутність забудов в кількості 3 шт. на суму - 0,5 тис. грн.

Технічних паспортів для проведення приватизації квартир в кількості 3 шт. на суму – 1,0 тис. грн.

 

 

 

 

 

Комунальна установа Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів»

Згідно штатного розпису комунальна установа Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів» складається з двох осіб:

1) директор;

2) провідний бухгалтер, провідний архівіст.

Відповідно до функцій та обов’язків, визначених Статутом комунальної установи Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів» у звітному періоді працівниками установи велася робота з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів.

Станом на 01 жовтня 2019 року на зберіганні в комунальній установі Тростянецької міської ради «Тростянецький трудовий архів» знаходиться 114 фондів ліквідованих підприємств, установ, організацій, які налічують 10 582 справи. У порівнянні з минулим роком на 4 фонди менше (І півріччя 2018 року - 118 фондів ліквідованих підприємств, установ, організацій, які налічують 13 116 справ). Зменшення фондів та кількості справ пов’язана з передачею 7 фондів у кількості 2 695 справ до Боромлянської сільської ради.

Також, надавалися методичні рекомендації ліквідаційним комісіям та ліквідаторам з питань упорядкування документів, складання описів справ з кадрових питань (особового складу) для подальшої їх передачі до комунальної установи Тростянецької міської ради 

«Тростянецький трудовий архів». У звітному періоді до установи було прийнято на зберігання 2 фонди у кількості 19 справ.                                                                  

У звітному періоді працівниками установи здійснювалась робота по виконанню соціально-правових запитів юридичних та фізичних осіб. За 9 місяців 2019 року розглянуто 897 звернень, які стосувалися документів із кадрових питань (особового складу) ліквідованих юридичних осіб. У порівнянні з 2018 роком на 277 звернень більше (за 9 місяців 2018 року – 620 звернень). За зазначеними документами видано:

- архівні довідки про підтвердження трудового стажу;

- архівні довідки про заробітну плату;

- довідки про перейменування та реорганізацію підприємств;

- архівні копії;

- архівні витяги.

Надання архівних довідок, копій або витягів на запити фізичних та юридичних осіб соціально-правового характеру, здійснюється архівною установою безоплатно.

У звітному періоді директором установи пройдено навчання з питань пожежної безпеки.

У березні прийнято участь у засіданні колегії Державного архіву Сумської області.

За звітний період Управлінням Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі проведено 13 перевірок достовірності даних виданих заявникам, архівних довідок.

Також у березні Тростянецьким районним сектором управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області було проведено перевірку щодо додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Працівниками архівної установи забезпечується належний облік, упорядкування, зберігання, переміщення документів в архівосховищах. Постійно проводиться знепилення поверхні картонажу та ведеться контроль за температурним режимом та вологості повітря в архівосховищах.

 

 

 

КП ТМР «ТРК ТРОСТЯНЕЦЬ»

Згідно Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» КП ТМР «ТРК ТРОСТЯНЕЦЬ» 13 лютого 2019 року завершено підготовчу роботу щодо початку цілодобового телерадіоефіру згідно Ліцензії. Комунальне підприємство Тростянецької міської ради «Телерадіокомпанія «Тростянець» було створено громадою і висвітлює діяльність та розвиток громади. На хвилі 105, 4 FM відбувається радіомовлення. Власне мовлення складає 3 години 20 хвилин щодня. Це новини про Тростянецьку громаду та новини Сумщини, тематичні програми різного жанрового спрямування. Протягом січня – вересня 2019 року в радіоефір вийшло 3736 програм. Серед них: офіційні новини, добрі новини, тематичні програми: «Гість в студії», «Поетична сторінка», «Від Шевченка до Жадана», «Нескучні прогулянки по рідному місту», «Про рідний край (події, люди)», «Світ тварин», «Наука навколо нас», «Вітаю, кохаю, бажаю», «Астрологічний прогноз»).

 

ЗВІТ трансляції радіопередач в ефірі радіостанції «Добре радіо» 105.4 fm

з 01.01.2019 по 30.09.2019 р. місто Тростянець, Сумська обл.

 



Квоти

 Національної ради

 

Назва радіопередач Добре радіо 105,4 FM

Ведучі.

Звукорежисер

Дмитро Юсупов

Час трансляції

Кількість трансляцій за звітний період

Загальна кількість



 Інформаційно-аналітичні та публіцистичні передачі

Новини офіційні

Аліна Гребенькова

Діана Ковальова Олена Смілянська

08:00

13:00

17:00

273

273

273

819



  

Добрі новини  

Діана Ковальова

08:30

13:30

17:30

181

181

181

443



  

Погода

Олена Смілянська

08:05

13:05

17:05

273

273

273

819



  

Гість в студії

 

 

 

100



  

1. Бова Ю. А.

Тростянецький  міський голова

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

2. Чухно О.В.

спеціаліст з контролю за дотриманням законодавства про працю та занятість населення апарату Тростянецької міської ради

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

 3. Саєнко К.

 майор внутрішньої служби начальник тростянецького районного сектору філії державної установи Центр пробації в Сумській  області

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

4. Бова Р. Ю.

керівник громадської організації   «Спорт Тростянеччини»

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

5. Білейчук С.  

заступник командира в/ ч  2276 Нац. гвардії України майор.  

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

6. Отець Олександр, настоятель Вознесенського храму  Протоієрей

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

7. Яценко І.Б.

депутат Тростянецької районної ради

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

8. Дитяча дорадча рада

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

9. Швайкус С.В. Військовий комісар  

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

10. Лобода С.П.

головний лікар Тростянецького центру первинної медичної допомоги

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

11. Заяц Ю.М.

заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою, транспорту та зв’язку

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

12. Цибулько Д.І. 

 начальник відділу з питань економічного розвитку, міжнародної діяльності та залучення інвестицій

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

13. Красніков М.

помічник лісничого Нескучанського лісництва Державного підприємства «Тростянецький лісгосп» питомник 

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

14. Буряк Оксана (Амброзія). 

головний  спеціаліст відділу карантину рослин,  головного управління держпродсвожив служби в Сумський області.

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

15. Якубенко Лариса Леонідівна

Представник Національної ради України ї у Сумській області

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

16. В. Фрик, А. Субот. «Акустичний Тростянець»

Олена Смілянська

13:45

5

 



  

17. Світлана Григор’єва С.Ж.

начальник Тростянецького сервісного центру  Пенсійного фонду України

Олена Смілянська

13:45

15

 



  

18. Буряк Оксана (АБМ). 

головний  спеціаліст відділу карантину рослин,  головного управління держпродсвожив служби в Сумський області.

Олена Смілянська

13:45

5

 



 Культурно-мистецькі передачі

1. Поетична сторінка

 

 

 

35



  

1. Л. Татаренко 6:40

Олена Смілянська

08:45

13:45

17:45

5

 



  

2. Поетичний клуб Ліра 10 хв.

Олена Смілянська

 

13:35

 

5

 



  

3. Гмиря 9:40

Олена Смілянська

08:45

13:45

17:45

5

 



  

2. Від Шевченка до Жадана

 

 

 

 

20



  

1. Талан 7:40

Желєзна Євгенія

08:45

17:45

5

 



  

2.  Воронько 6:40

Желєзна Євгенія

08:45

17:45

5

 



 Науково-просвітницькі передачі

1. Нескучні прогулянки по рідному місту

1. Круглий двір 5:00

 

08:45

17:45

5

5



  

2. Про рідний край (події, люди)

 

 

 

50



  

1.  Децентралізація 6:00

Олена Смілянська

08:45

17:45

5

5

 



  

2. Тростянець (Ю.А. Бова, самоврядування) 6:12

Олена Смілянська

08:45

17:45

5

5

 



  

3. Про Тростянець 3:40

Олена Смілянська

08:45

17:45

5

5

 



  

4. С.П. Лобода про декларації з лікарями 9:20

Олена Смілянська

08:45

17:45

5

5

 



  

5. Про Тростянецький лiсгосп 6:00

Олена Смілянська

08:45

17:45

5

5

 



  

3. Світ тварин      

 

 

 

 

10



  

1. Собака 6:50

Діана Ковальова

17:15

5

 



  

2.Собака  6:30                                    

Діана Ковальова

17:15

5

 



  

 

 

 

 

 



  

4. Наука навколо нас

 

 

17:45

 

10



  

1, 2. Наука навколо нас

Ярослав Ісаєв

17:45

5, 5

 



  

5. Будьте здорові

 

 

 

 

60



  

1. Позитивний погляд

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

2. Позитивний погляд

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

3. Аїр 5:00

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

4.Правила поводження на воді

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

5. Теплий одяг

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

6. Тепла їжа

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

7.Як бути бадьорим цілий день

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

8. Правильне харчування

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

9.Кава

Олена Смілянська

08:45

5

 



  

10. Шкідливість  паління трави

Олена Смілянська

08:45

15

 



 Розважальні передачі

Текст + музика

1. Добрий ранок на Доброму радіо

Олена Смілянська

08:00

273

273



  

2. Добрий день на Доброму радіо

Дмитро Юсупов

 

13:00

273

273



  

3.Добрий вечір на Доброму радіо

Олена Смілянська

Діана Ковальова

Дмитро Юсупов

17:00

273

273



  

4. Вітаю, Кохаю, Бажаю

Передача привітань

Олена Смілянська

 

14:00

273

273



  

5. Астрологічний прогноз

Олена Смілянська

 

08:04

273

273



 Всього радіопередач

3736



 

З 14 лютого 2019 року Телерадіокомпанія «Тростянець» розпочала  ефір цифрового мовлення Т2. Телеканал транслюється в радіусі 60 кілометрів від міста Тростянець і має порядковий номер 32 у цифровому пакеті Т2. Логотип телеканалу TVT. Забезпечуємо щоденне 24 –х годинне мовлення. Представляємо глядачам каналу повний спектр телепрограм – від новин, суспільно – політичних програм до розважальних. У сітці мовлення каналу – мультфільми, кращі зразки зарубіжного та вітчизняного кінематографа. Серед власних програм щоденно 9 разів на добу виходять новини, та транслюються тематичні програми різної тематики. Так, в період з січня по жовтень 2019 року на телеканалі TVT вийшло в ефір 39 програм «Новини тижня», в які увійшло 358 новинних сюжетів. Кожного дня з 19 години сюжетні новини оновлюються. Середній проміжок часу трансляції новин 10 – 15 хвилин (з 19 години понеділка до 17 години п’ятниці), починаючи з 19 години п’ятниці до

 

17 години понеділка транслюються новини тижня, середній проміжок часу трансляції 45 хвилин). Крім того вийшло в ефір   52 тематичних програм, які стосувалися втілення реформ в Тростянецькій громаді, висвітлення святкування святкових заходів та фестивалів, розвиток спорту та інші теми (наприклад: « Звіт голови Тростянецької ОТГ», «Досвід який вартий поширенню»,» Повернення легенди Сумського та Українського футболу», «Чи є життя після об’єднання?», «Складні життєві обставини – чи свідомий вибір?», «Історична спадщина села Зарічне», «Діалог з настоятелем Вознесенського храму», та інші). Кожного дня виходять Інтернет новини, а також регіональні новини. Під час виборів виходили екстрені випуски новин, з ранку та після обід,  наступного дня виходив загальний сюжет.

За півроку 2019 року було налагоджено співпрацю з керівниками комунальних організацій та бюджетних установ Тростянецької міської ради, районної ради та райдержадміністрації, що вплинуло на висвітлення інформації в теле та радіо ефірі.

Протягом лютого – березня 2019 року Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення було проведено дві окремі Перевірки телеканалу «TVT» та «Доброго радіо» 105.4 ФМ на предмет виконання ліцензійних вимог взагалі та програмної концепції і стандартів професійної діяльності зокрема. За підсумками Перевірок Нацради КП

ТМР «ТРК ТРОСТЯНЕЦЬ» визнано найкращою у Сумському регіоні за всіма показниками загальноприйнятих в Україні стандартів професійного мовлення

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

 

КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР

В процесі реформування галузі «Охорона здоров’я» в 2019 році первинна ланка повністю відділена від профільної стаціонарної медичної допомоги і представлена КНП «Тростянецький центр первинної медичної допомоги» Тростянецької міської ради, мережа якого складається з 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини (в т.ч. 4 по місту) на 227 відвідувань в зміну та 10 фельдшерських (в т.ч. 1 по місту) і 1 фельдшерсько-акушерського (по селу) пунктів.

Медичне обслуговування населення Тростянецької ОТГ на первинному рівні забезпечують 16 лікарів та 48 середніх медпрацівників.

За 9 місяців 2019 року з міського бюджету профінансовано: 2 034,8 тис. грн., в т.ч. за договорами про співробітництво з сільськими радами: 491,5 тис. грн.

Витрачено: на оплату праці – 337,9 тис. грн., нарахування на заробітну працю             99,8 тис. грн., медикаменти – 16,3 тис. грн., енергоносії - 413,3 тис. грн.

Для забезпечення безкоштовного лікування пільгового контингенту, використано      591,0 тис. грн. в т.ч. 439,5 тис. грн. на орфанні захворювання, 91,9 тис. грн. захворювання нирок; 59,6 тис. грн. онкологічні захворювання.

Підприємство з 01.10.2018 року розпочало фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом». На 30.09.2019 р. з НСЗУ на рахунок підприємства надійшло 9 168,9 тис. грн.

З метою впровадження енергозберігаючих заходів та покращення  надання первинної медичної допомоги проведено заміну 28 віконних блоків в АЗПСМ №1 на суму                  160,8 тис. грн.

Проведено поточний ремонт покрівлі гаражу на суму 89,9 тис. грн.

Проведено поточний ремонт системи опалення АЗПСМ №1 на суму 2,6 тис. грн.

Задля покращення матеріально - технічної бази КНП «Тростянецький центр первинної медичної допомоги» Тростянецької міської ради за 9 місяців поточного року придбано:

за кошти Тростянецької міської ради та кошти НСЗУ автомобіль Renault Duster на суму 499,5 тис. грн.;

за кошти Тростянецької міської ради МАФ для розмішення ФП с. Кам'янецьке на суму 199,4 тис. грн.;

за кошти НСЗУ Мобільний діагностичний комплекс SDIS7500 на суму                  102,8 тис. грн.;

електрокардіографи на суму 44,1 тис. грн.;

медичне обладнання на суму 23,8 тис. грн.;

на оновлення ФП с. Кам'янецьке придбано меблі  на суму 30,8 тис. грн.;

для впровадження більш широкої комп'ютеризації та інформатизації лікувально-профілактичного закладу придбано 3 ноутбуки та 7 багатофункціональних пристроїв, 5 персональних комп’ютерів. Всього на суму 99,2 тис. грн.

 

 

 

 

 

 

Назва показника

Кількість

9 місяців 2019 р.



Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення

16 осіб

6,8



Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення

48 осіб

20,3



Народжуваність на 1 тис. населення

113 осіб

4,8



Загальна смертність на 1 тис. населення

297 осіб

12,6



Малюкова смертність на 1 тис. народжених живими

0 дітей

 



Смертність від туберкульозу на 100 тис. населення

1 особа

4,2



Захворюваність на туберкульоз на 100 тис. населення

7 осіб

29,6



Діти інваліди на 1тис. дитячого населення

117

32,1



 

Активно ведеться робота по підписанню декларацій з населенням на медичне обслуговування. Станом на 01.10.2019 року підписано 21 104 декларації, що становить 96,9% від населення Тростянецької ОТГ або 72,6% від всього приписного населення Тростянецького району.

 

КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»

Закінчена реорганізація закладу шляхом перетворення КЗ «Тростянецька ЦРЛ» в комунальне некомерційне підприємство «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради. Відповідно до наказу МОЗ України №430 від 21.02.2019 р. «Про ліцензування медичної практики» КНП «Тростянецька міська лікарня» Тростянецька міська лікарня отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. З початку 2019 року лікувально-профілактичним закладом на вторинному рівні є КНП «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради з поліклінікою на 470 відвідувань в зміну та стаціонаром на 170 ліжок. Медичне обслуговування населення району забезпечують 57 лікарів та 161 середніх медпрацівників.

За січень - вересень 2019 року профінансовані видатки на галузь в сумі 26 717,0 тис. грн. Показник витрат бюджетних коштів на охорону здоров’я з розрахунку на 1-го мешканця складає 783,74 грн. Загалом фінансування поточного року складає 99,9% до затверджених видатків на звітний період.

Поряд з цим, продовжується робота по залученню позабюджетних коштів. За 9 місяців поточного року отримано 15 077,4 тис. грн. проти 3 782,9 тис. грн. за аналогічний період 2018 року. При цьому від страхових компаній отримано кошти в сумі 360,9 тис. грн.

Забезпеченість лікарями по району складає 23,76 на 10 тис. населення. Ситуація в цьому питанні погіршилася (25,15).

 

Охорона здоров’я

 

2016 р.

2017 р.

2018 р.

9 міс 2019 р.



Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення

осіб

26,63

27,46

25,15

23,76



Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення

осіб

77,05

76,95

68,80

64,2



Кількість лікарняних ліжок

одиниць

170

170

170

170



Народжуваність на 1000 нас.

осіб

6,79

6,49

4,88

4,16



Загальна смертність на 1000 населення

осіб

19,88

17,45

17,86

13,37



Малюкова смертність на 1000 народжених живими

дітей

11,60

20,49

5,53

6,89



Смертність від туберкульозу на 100000 населення

осіб

11,33

11,44

2,89

8,8



Захворюваність на туберкульоз на 100000 населення

осіб

87,81

48,63

40,47

41,07



Первинний вихід на інвалідність серед дорослого населення 10000 дорослого населення

осіб

30,82

32,09

36,91

23,77



Витрати бюджетних коштів з розрахунку на 1 мешканця

гривень

953,3

1261,7

1259,52

783,74



Залучено позабюджетних коштів з розрахунку на 1 мешканця

гривень

96,02

143,4

197,2

508,55



 

З метою надання стаціонарної медичної допомоги на рівні західних стандартів за звітний період 2019 року було виконано капітальний ремонт рентген-діагностичного відділення на загальну суму близько 310,8 тис. грн. (капітальний ремонт системи опалення, холодного та гарячого водопостачання, системи каналізації, ремонт приміщення) та акушерсько-гінекологічне відділення на загальну суму близько 3 600,0 тис. грн. (капітальний ремонт системи опалення, холодного та гарячого водопостачання, системи каналізації, ремонт приміщення та інше).

З метою впровадження енергозберігаючих заходів та покращення  надання медичної допомоги проведено заміну 18 віконних блоків в рентген-діагностичному та гінекологічному відділенні на суму 104,6 тис. грн.

Задля покращення матеріально-технічної бази КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня» за 9 місяців поточного року виконано:

впровадження інформатизації лікувально-профілактичного закладу шляхом придбання комп’ютерів для вузьких спеціалістів та спеціалістів діагностичних служб в кількості 45 одиниць і периферійного обладнання в кількості 40 одиниць на загальну вартість 519,6 тис. грн;

на оновлення рентген-діагностичного відділення  придбано обладнання та меблі на суму близько 4,3 млн грн., зокрема:

закуплений за кошти обласного бюджету, кошти Тростянецької міської ради та встановлений апарат рентгенівський цифровий Calypso загальною вартістю 4 000,0 тис. грн;

придбано негатоскоп двокадровий - 15,2 тис. грн;

придбано двері рентгенозахисні - 48,0 тис. грн;

придбано рентген-захистний одяг для медичного персоналу - 19,6 тис. грн;

меблі та інше;

на оновлення акушерсько-гінекологічного відділення  придбано обладнання та меблі на суму близько 3,4 млн грн., зокрема:

медичне обладнання (ліжко акушерське "БІОМЕД", крісло гінекологічне, ліжко функціональне – 11 шт., фетальний монітор, ваги електронні для новонароджених, електрокардіограф, апарат ШВЛ, опромінювач бактерицидний, комплект медичного інструментарію) загальною вартістю 1 335,2 тис. грн.;

меблі медичні та загального призначення – 1 249,0 тис. грн.;

комп’ютерна техніка – 84,0 тис. грн.;

мікрохвильові печі – 3 шт, телевізори - 13 шт., холодильники - 16 шт. та інше – 220,1 тис. грн.;

інші предмети та інструментарій – 464,1 тис. грн.

В клініко-діагностичну лабораторію, за кошти благодійної організації Тростянецький районний благодійний фонд «Доброта», які надійшли від жителів району, організацій та підприємців, закуплено 2 бінокулярні мікроскопи загальною вартістю 73,4 тис. грн. та центрифугу вартістю 11,5 тис. грн.

Благодійною організацією «Тростянеччина – рідний край» за кошти, які надійшли від ПрАТ «Якобз Дау Егберг Україна», в акушерсько-гінекологічне відділення закуплено медичне устаткування на загальну суму близько 84,5 тис. грн. (3 сповивальні столики, 2 фетальних доплери, пульсоксиметр для новонароджених, освітлювач безтіньовий та камеру ультразвукову для збереження стерильного матеріалу).

 

ОСВІТА

 

Мережа закладів освіти Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади складається із:

6 закладів дошкільної освіти: два заклади – «Казка» та «Ромашка» зі статусом ясла – садок, чотири заклади – «Калинка», «Білочка», «Веселка», «Дубравушка» - дитячий садок;

4 заклади загальної середньої освіти: заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Тростянецької міської ради; заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради з філією (Тростянецька філія №4 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради); заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради з двома філіями (Тростянецька філія №1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради та Смородинська філія І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради); Кам’янський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Тростянецької міської ради;

2 заклади позашкільної освіти: Палац дітей та юнацтва та дитячо - юнацька спортивна школа.

            З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти продовжують діяти два освітні округи (Рішення 10 сесії 7 скликання Тростянецької міської ради №417 від 20.04.2018 року «Про створення освітніх округів») а саме: освітній округ №1 на базі Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради та освітній округ №2 на базі Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради.

З метою забезпечення Державного стандарту освіти в Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді у ІІ кварталі 2019 року продовжують надавати якісні освітні послуги два опорні заклади освіти: заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради з філією (Тростянецька філія №4 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради); заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради з двома філіями (Тростянецька філія №1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради та Смородинська філія І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради).

Усі дошкільні навчальні заклади змінили назви на заклади дошкільної освіти  відповідно до Закону України «Про освіту».

 

Дошкільна освіта

 

За звітний період різними формами дошкільної освіти охоплено 966 дітей, із них 780 вихованців відвідувало заклади дошкільної освіти, 186 дітей охоплені соціально - педагогічним патронатом та консультаційними групами «Разом з мамою».

 

Відсоток охоплення дошкільною освітою складає 99,2%, що в порівнянні з минулим роком на 1,2% більше. Діти старшого дошкільного віку охоплені на 100%. Середній показник відвідування дітей за звітний період склав 78%. В порівнянні з минулим роком цей показник зріс на 2 %.

В травні 2019 року завершили навчання в дошкільних закладах Тростянецької ОТГ 260 вихованців.

Вартість харчування в середніх і старших дошкільних групах усіх закладів дошкільної освіти становила 24.00 грн., у молодших 22.00 грн. за 1 день; батьківська плата становить 60% від вартості харчування.

 За звітний період пільгами користувалися 149 дітей (діти із багатодітних сімей 50% – 52 особи; діти-інваліди – 3 особи, із малозабезпечених сімей – 53 особи, діти-сироти – 12 осіб, АТО – 29 осіб).

Виконання норм харчування по закладам дошкільної освіти Тростянецької ОТГ  становить 94%.

 

Початкова освіта

 

Початковою освітою у 2019 році охоплено 959 дітей.

Рішенням виконавчого комітету Тростянецької міської ради протягом ІІ семестру 2018 - 2019 н.р. було  звільнено від сплати за харчування дітей 1-4 класів та всіх дітей пільгових категорій згідно з чинним законодавством.

У І півріччі 2019 року працювало 13 перших класів, у них навчалось 276 учнів. Діяло 15 груп подовженого дня (393 учнів).

На виконання програми Нова Українська школа вчителі перших класів користувалися в своїй роботі робочими місцями для вчителя, креативно та творчо використовували освітній простір, раціонально розмістили дидактичний матеріал, комплекти одномісних (столів та стільців) групувалися відповідно до проведених занять, змінювалася постановка парт. Установлені мультимедійні комплекси використовувалися на кожному уроці. Закуплені набори дидактичного матеріалу застосовувалися кожного дня. Пробкові та маркерні дошки слугували дітям, як помічники.

Забезпечено підвищення кваліфікації вчителів для роботи в перших класах на новий 2019 - 2020 н.р.

1 вересня 2019 року відкрито 12 перших класів (246 учнів).

З державного бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у півріччі 2019 року виділено кошти для закупівлі дидактичних матеріалів, сучасних меблів, музичних інструментів та мультимедійного обладнання використано 434 248 грн. З місцевого бюджету 635 890 грн. (меблі 251 906 грн., дидактика 4020, мультимедія 379 964 грн.).

 

Загальна середня освіта

 

Протягом І півріччя 2019 року продовжувалася робота з обдарованими учнями. Підбито підсумки участі школярів у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, іграх:

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»: І етап – 132 учасники, сертифікат «Відмінний результат» отримали 33 учні, сертифікат «Добрий результат» – 79 учнів; ІІ етап – 142 учасники, сертифікат «Відмінний результат» – 23 учні, сертифікат «Добрий результат» – 68 учнів.

 

 

ІV Міжнародна гра зі світової літератури «Sunflower»: 72 учасники, сертифікат І ступеня – 6, сертифікат ІІ ступеня – 11, сертифікат ІІІ ступеня – 19.

Х Міжнародна природознавча гра «Геліантус» – 2019: 78 учасників, диплом І ступеня – 3, диплом ІІ ступеня – 11, диплом ІІІ ступеня – 8, диплом переможця у початкових класах – 17.

Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер»: 38 учасників, сертифікат «Відмінний результат» – 10, сертифікат «Добрий результат» – 12.

Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня – 2018»: 50 учасників, сертифікат «Відмінний результат» – 10, сертифікат «Добрий результат» – 25.

Всеукраїнський учнівський конкурс з англійської мови «Гринвіч»: 76 учасників, Золотий сертифікат – 3, Срібний сертифікат – 5, Бронзовий сертифікат – 4.

У Х Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» взяли участь 187 учнів закладів загальної середньої освіти. Диплом переможця в початковій школі здобули 67 учнів. На регіональному рівні: диплом І ступеня – 9, диплом ІІ ступеня – 5, диплом ІІІ ступеня – 4; на всеукраїнському рівні: диплом ІІІ ступеня – 4.

Ложечник Ростислав, учень 6 класу Тростянецької Філії І-ІІ ступенів

№ 1 ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 5 – переможець (диплом ІІІ ступеня) ХХІІ обласного літературного конкурсу «Проба пера».

            Хоменко Сніжана, учениця 7 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 – переможець (диплом ІІІ ступеня) фінального етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

У межах обласного соціально-освітнього проекту «Голос крові: ми – Українці» Кравченко Юлія, учениця 7 класу Смородинської Філії І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5, посіла І місце (старша вікова група) в конкурсі на кращий твір «Червона лінія порятунку».

            У травні 2019 року методичним кабінетом відділу освіти Тростянецької міської ради організовано та проведено загальноміську краєзнавчу вікторину «Леопольд Кеніг: людина, яка створила себе сама». Участь у ній узяли 227 учнів 2 – 11-х класів усіх закладів загальної середньої освіти Тростянецької міської ОТГ.

Переможцями вікторини стали 12 школярів: Могилка Радислав, учень 2-А класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №2; Голіков Ростислав, учень 3-А класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №2; Зубов Іван, учень 4-А класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №2; Тарануха Денис, учень 5-А класу ЗЗСО І-ІІІ

 

ступенів №5; Колцун Артем, учень 6-Б класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2; Кравченко Юлія, учениця 7 класу Смородинської Філії І-ІІ ступенів ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №5; Сосєдко Дмитро, учень   8-Б класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №5.; Бондаренко Аліна, учениця 9-А класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №3; Фальченко Софія, учениця 10-А класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №3; Синявіна Марина, учениця 11-Б класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №2; Лапіна Інна, учениця 11-Б класу ЗЗСОІ-ІІІ ступенів №5; Давидова Катерина, учениця 11-Б класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5. Усі переможці нагороджені грамотами міського голови.

            11 кращим учням закладів загальної середньої освіти Тростянецької міської ОТГ за результатами 2018/2019 навчального року встановлено грошову винагороду Тростянецької міської ради (на загальну суму 22 500 грн.):

Остапець Валерія, учениця 9 класу Тростянецької Філії №1 І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5; Ложечник Ростислав, учень 6 класу Тростянецької Філії №1 І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5; Башлай Вероніка, учениця 11 класу          ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2; Кириченко Альона, учениця 10 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2; Мунтяну Анастасія, учениця 9 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2; Яковлева Валерія, учениця 10 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2; Хоменко

 

Сніжана, учениця 7 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3; Борисенко Катерина, учениця 8 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5; Горобець Владислав, учень 7 класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5; Бєловол Олексій, учень 9 класу Смородинської Філії І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5; Захарченко Володимир, учень 9 класу Кам’янського ЗЗСОІ-ІІІ ступенів.

            За результатами зовнішнього незалежного оцінювання 12 випускників 11-х класів нагороджено медалями.

            Золоті медалі «За високі досягнення у навчанні» отримали 4 учні: Башлай Вероніка (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2); Дмитриченко Катерина (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5); Подойнік Юлія (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5); Сергієнко Дмитро (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5).

            Срібні медалі «За досягнення у навчанні» отримали 8 учнів: Асінов Євген (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2); Мацовкін Артем (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2); Підбуцький Микита (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2); Пономаренко Гліб (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2); Скребець Євгенія (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2); Соловйова Каріна (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3); Зленко Марія (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5); Лапіна Інна (ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5).

Нововведення в закладах освіти: придбано програму «Моя школа» впровадження системи - електронний щоденник.

 

Дотримання освітнього законодавства

 

Відповідно до соціального паспорту у закладах загальної середньої освіти навчається 66 дітей з особливими освітніми потребами: з них 43 – це діти з нозологіями, що безперешкодно відвідують заклади освіти, 21 дитина з особливими освітніми потребами охоплена індивідуальною формою навчання (5 дітей за станом здоров’я навчаються вдома), 2 дитини навчається в інклюзивному класі.

Працюють 4 класи з інклюзивною формою навчання: у Тростянецькій філії № 1 І-ІІ ступенів (7 клас), у Тростянецькій філії №4 І-ІІ ступенів (4 клас), ЗЗСО №5 та №3, які забезпечені 4 асистентами вчителя.

Відповідно до пунктів 4,5 «Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку», дві дитини отримали одноразову допомогу на загальну суму 3 620 гривень.

Станом на 01.09.2019 року комплексне психолого-педагогічне оцінювання розвитку дитини в Інклюзивно - ресурсному центрі пройшли 124 дитини. 

У березні фахівці центру отримали від Міністерства освіти і науки України комплект сучасних методик для проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами на суму 140 тис. грн.

У приміщенні майбутнього центру, площею 300 м2, завершено ремонтні роботи, на які виділено 800 тис. грн. з місцевого бюджету, а також виділено 200 тис. грн. для придбання меблів та обладнання.

Організованим підвезенням до місця навчання охоплено 100% дітей, а саме: до Тростянецької філії №1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти №5 підвозиться 17 учнів із с. Зарічне та с. Мащанка; до закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 підвозиться 14 учнів із с. Криничне та с. Лісне; до Кам’янського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів підвозиться 13 учнів із с. Кам’янецьке.

 

 

 

 

 

Виховна робота

 

Протягом 9 місяців 2019 року активізовано екскурсійну, туристсько-краєзнавчу діяльність (90 % дітей здійснили екскурсії рідним краєм, до музеїв міст Суми, Охтирка, Харків, Полтава та ін.). Розвиток музейної справи та волонтерського руху, відзначення пам’ятних дат, проведення краєзнавчих конференцій посідають чільне місце серед напрямків роботи закладів освіти.

 

Оздоровлення

 

Для проведення оздоровчої кампанії в Тростянецькій ОТГ з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 438,5 тис. грн. на харчування (370,5), миючі дезінфікуючі засоби, господарчі товари (26,9), придбання путівок на оздоровлення у позаміських таборах та обласного бюджету 129,8 тис. грн.

Табори у закладах загальної середньої освіти Тростянецької міської ради та КЗПО ТМР «Палац дітей та юнацтва» працювали з 3 червня по 21 червня 2019 року протягом 14 днів за п’ятиденним режимом. Мережа літніх оздоровчих таборів складалася з 7 пришкільних таборів (654 дитини), 1 табору праці і відпочинку (22 дитини), 1 профільного табору КЗПО ТМР «ПД та Ю» (125 дітей). За результатами Всеукраїнського конкурсу «Go Camp-2019»  на кращий проект літніх мовних таборів статус отримали 2 табори (99 дітей) діяли у Тростянецькій ОТГ на базі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради, закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради.

Розроблено та затверджено примірне меню на оздоровчий період – вартість харчування становила 28.00 грн. (відповідно до рішення виконавчого комітету Тростянецької міської ради від 29.05.2019 року №273: міський бюджет - 11.20 грн. батьківська плата - 16.80 грн.). 

100% з місцевого бюджету харчувались діти з малозабезпечених сімей, діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, діти батьки яких є учасниками АТО (за наявності посвідчення).  

До ДП України Міжнародний дитячий центр «Артек» направлено 1 дитину з числа талановитих та обдарованих із частковою платою в розмірі 20%.

На І тематичну зміну до позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Орлятко» направлено 18 дітей (з них із частковою платою в розмірі 50% вартості надано 8 путівок талановитим та обдарованим дітям, 1 дитині з числа пільгової категорії; безкоштовні путівки надано 6 дітям під опікою, 3 дітям батьки яких є учасниками АТО).

Таким чином, оздоровчо-відпочинковими  послугами забезпечено 919 дітей закладів освіти Тростянецької міської ради, що становить 42 % від загальної кількості дітей.

 

Матеріально-технічне забезпечення

 

З метою покращення матеріально - технічної бази закладів освіти (школи) за залишки освітньої субвенції (3,2 млн грн.) 2018 року використано на придбання:

НУШ - 635 890;

78 ноутбуків – 749 028;

12 мультимедійні комплекси - 549 543,5;

13 мікроскопів - 38 500;

12 магнітно- маркерних дошок - 26 156;

 

3 БФУ - 17 290;

фліпчарти - 6 400;

музичне обладнання та акустичні системи - 45 589;

жалюзі та килими - 23 211;

меблі для комп’ютерного класу  ЗЗСО №3 - 88 950;

меблі для учительської та кабінетів ЗЗСО №2 - 66 394;

меблі в кабінети - 47 368;

3Дпринтер - 63 620;

обладнання для їдалень, трудових кабінетів, різне - 80 894;

пуфи та дивани для сидіння - 47 740;

ліса будівельні – 10 000;

спорт. обладнання - 30 000;

капітальний ремонт санвузлів - 411 000.

З метою економного використання електричної енергії закуплено та встановлено 28 сучасних та енергоефективних конфорки у закладах загальної середньої освіти на суму      145,6 тис. грн., встановлено 511 економних світильників на суму 147,8 тис. грн. в усіх класних кімнатах закладів освіти Тростянецької ОТГ. За попередніми розрахунками економія після впровадження даних заходів становитиме 190 тис. грн. в рік.

Додатково на розвиток матеріально-технічної бази використано 250 тис. грн. з державного бюджету на кабінети природничо - математичного циклу, 220 тис. грн. на комп’ютерне обладнання філії №4 та з місцевого бюджету для комп’ютерного класу:              65 тис. грн.

На розвиток інклюзивних класів - 9,4 тис. грн.

На проведення інтернету з державного бюджету 350 тис. грн., місцевий 35 тис. грн.

За 9 місяців 2019 року для закладів загальної середньої освіти  відповідно до кошторисних призначень придбано за кошти міського бюджету миючі та дезінфікуючі засоби, медикаменти на загальну суму 105,14 тис. грн., канцтовари 39,5 тис. грн., а також крейду, фарбу, шпалери, лінолеум, цемент, санітарне обладнання на суму 177,3 тис. грн.

Проведено поточний ремонт їдальні в закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3, (48,53 тис. грн.) поточний ремонт водопостачання (6,6 тис. грн.), ремонт комп’ютерного класу в закладі №3 (106,1 тис. грн.), поточний ремонт харчоблоку Смородинської філії              (57,0 тис. грн.), поточні та капітальні ремонти класів НУШ 781,23 тис. грн., утеплення стін Смородинської філії 179,99 тис. грн., ремонт фасаду ЗЗСО №5 248,78 тис. грн. 

На послуги та ремонтні роботи використано 3 597,3 тис. грн. на придбання матеріалів використано 3 200,0 тис. грн.

 

КУЛЬТУРА, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА ТА ТУРИЗМ

 

В підпорядкуванні відділу культури, туризму, молоді та спорту Тростянецької міської ради перебувають  клубні заклади:

Міський клуб «Ветеран»;

Цукрозаводський клуб;

Радомлянський клуб;

Смородинський клуб;

Лучанський сільський клуб;

Кам’янський сільський будинок культури;

Гаївський клуб (наразі не працює).

 

Камянецький сільський клуб( наразі не працює).

А також комунальні заклади:

- «Тростянецька публічна бібліотека»;

- «Тростянецька дитяча музична школа імені П.І. Чайковського»;

- «Музейно-виставковий центр «Тростянецький»;

- Спортивний клуб «Академія спорту».

 

Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту

Тростянецької міської ради «Міський клуб «Ветеран»

 

У клубному закладі Тростянецької міської ради «Міський клуб «Ветеран» функціонують 7 клубних формувань, з них 5 колективів художньої самодіяльності та 2 клуби любителів шашок та шахів.

Народний хор «Ветеран»       - 22 особи;

Чоловічий ансамбль               - 10 осіб;

Жіночий ансамбль                  - 12 осіб;

Соло-вокальний гурток          - 15 осіб;

Ансамбль української пісні   - 10 осіб;

Клуб любителів шахів            - 11 осіб;

Клуб любителів шашок          - 14 осіб.

Заняття та репетиції проводяться згідно графіків та планів  роботи.

Творчі колективи беруть участь у проведенні всіх міських та районних мистецьких свят, мітингів та фестивалів. Ведеться постійна робота по організації дозвілля літніх людей: щоденний перегляд телепрограм, ігри в більярд, доміно, настільні ігри.

В клубі є необхідні матеріально- технічні засоби , придбані фарби та зроблений поточний ремонт глядацької зали та більярдної кімнати – пофарбовані підлоги, двері, батареї опалення, клуб підготований до роботи в осінньо-зимовий період.

У протягом 9 місяців 2019 року було придбано вогнегасники, журнали роботи та господарчі товари на загальну суму 2 586,00 грн.

У звітному періоді клубним закладом було проведено 33 культурно-мистецьких заходів.  

 

Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту

Тростянецької міської ради «Цукрозаводський клуб»

 

Осередком культури в цукрозаводському мікрорайоні є клубний заклад, який із задоволенням відвідує населення міста. У клубному закладі функціонує 7 клубних формувань: (2 колективи художньої самодіяльності та 5 гуртків):

Вокальний ансамбль «Душі криниця" - 10 осіб;

Жіночий ансамбль «Тростянчаночка» - 8 осіб;

Гурток крою та шиття – 12 осіб;

Декоративно-прикладне мистецтво - 11 осіб;

Гурток сольного співу - 8 осіб;

Драматичний гурток - 14 осіб;

Хореографічний ансамбль  «Асорті» - 18 осіб.

 

 

Задля поліпшення матеріально-технічної бази було придбано котел твердопаливний на суму 69 200,00 тис. грн., картридж, вогнегасники, канцелярські товари, праска, пожежний інвентар, господарчі товари та інше на загальну суму 10 633,35 грн.  LED-лампи на суму 254,00 грн. Також придбано нові деталі костюмів для дитячого ансамблю на 4 000,00 грн., швейна машинка на суму 3000 грн.

      Заняття та репетиції проводяться згідно графіків та планів  роботи.

Творчі колективи беруть участь у проведенні всіх міських та районних мистецьких свят, мітингів та фестивалів.

У звітному періоді клубним закладом було проведено 29 культурно-мистецьких заходів.  

      

Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту

Тростянецької міської ради «Радомлянський клуб»

 

            В клубному  закладі функціонує 5 клубних формувань, а саме:

Вокальний - 10 осіб;

Драматичний - 8 осіб;

Виразного читання - 7 осіб;

Фольклорний - 7 осіб;

Умілі руки – 6 осіб.

Заняття та репетиції проводяться згідно графіків та планів роботи. Творчі колективи беруть участь у проведенні всіх міських та районних мистецьких свят, мітингів та фестивалів.

За 9 місяців придбано: вогнегасники, канцелярські та господарчі товари  на загальну суму 2 340,00 грн., та двері - 4354 грн.

У звітному періоді  клубним закладом було проведено 52 культурно-мистецькі заходи.  

 

Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту

Тростянецької міської ради «Смородинський клуб»

     

В клубному закладі функціонує 6 клубних формувань (3 колективи художньої самодіяльності та 3 гуртки):

Жіночий вокальний ансамбль «Зорецвіт» - 12 осіб;

Дитячий фольклорний ансамбль «Квіти життя» - 10 осіб;

Жіночий вокальний ансамбль «Солодка ягода» - 6 осіб;

Гурток декоративно – прикладного мистецтва – 10 осіб;         

Гурток художнього читання – 6 осіб;

Драматичний (театральний) гурток - 8 осіб.

 

Зайняття та репетиції проводяться згідно графіків роботи клубу. Творчі колективи беруть участь у проведенні всіх міських та районних мистецьких свят, мітингів та фестивалів.

За 9 місяців 2019 року придбано шпалери, канцелярські та господарчі товари на загальну суму 4 344,00 грн., LED лампи на 387,00 грн., а також екран, проектор та ноутбук на загальну суму 22 800,00 грн., двері (2 шт) на суму 11 985грн., та проведено поточний ремонт на суму 28 069,76 грн.

У звітному періоді клубним закладом було проведено 41 культурно-мистецький захід.

 

 

 

Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту

Тростянецької міської ради «Лучанський сільський клуб»

 

В клубному закладі функціонує 2 клубних формування:

Клуб любителів настільних ігор - 7 осіб;

Гурток дитячої творчості - 8 осіб.

            Заняття гуртків проводяться щотижня. Заняття по ліпленню з пластиліну та модульного оригамі проводиться кожної п’ятниці, заняття відвідують 7 дітей. В суботу та неділю проходять заняття з більярду, настільного тенісу, шахів та шашок.

            За 9 місяців 2019 року придбано: канцелярські товари, господарські товари, журнали,  настільні ігри та плиту чавунну на загальну суму 2 707,00 грн. 

             У звітному періоді було проведено 11 культурно-мистецьких заходи.

 

Клубний заклад відділу культури, туризму, молоді та спорту

Кам’янський сільський будинок культури

 

Кам’янський сільський будинок культури має задовільну матеріально - технічну базу, а саме: технічно оснащений новою звуко-підсилюючою та світло-технічною апаратурою (звуко-підсилююча: 2 комплекти (нова) в залі та для дискотек; 1 комплект 2001 року випуску для проведення свят на відкритих майданчиках; 1 комплект (старий) потребує ремонту), (світло-технічна нова: 5 фонарів, стаціонарно встановлених у залі; 2 фонарі переносні та пульт керування ними), телевізор, супутникове телебачення, DVD, магнітофон, два ноутбуки, проектор.

Музичні інструменти: 2 фортепіано, тамбурин, акордеон (не працює).

Будинок культури забезпечений жіночими (16 штук) та чоловічими (8 штук) костюмами для хору та ансамблів.

У клубному закладі чотири дозвіллєвих об’єкта: кіноконцертний зал, спортивний об’єкт, приміщення для гурткової роботи, літній майданчик. У глядацькій залі 92 місця.

            У закладі функціонує 8 клубних формувань:

Ансамбль – 14 осіб;

Чоловічий вокальний ансамбль - 6 осіб;

Жіночий вокальний ансамбль - 8 осіб;

Соло-вокал (доросле) - 8 осіб;

Соло-вокал (дитяче) - 8 осіб;

Театральний - 15 осіб;

Фізкультурно-оздоровчий – 12 осіб;

Декоративно-прикладне мистецтво - 15 осіб.

Кожну суботу – в будинку культури проводиться дискотека.

За 9 місяців 2019 року придбано господарчих та канцелярських товарів на суму 3 351,35 грн., принтер-ксерокс-сканер 3 в 1 Epson – 5 200 грн., колосники на 1400 грн.

            У звітному періоді колективом Кам’янського СБК було проведено 55 культурно - мистецьких заходів.

       

 

 

 

 

 

Комунальний заклад  Тростянецької міської ради

«Тростянецька публічна бібліотека»

 

В структурі Тростянецької публічної бібліотеки знаходяться 5 (п’ять) бібліотек - філій, а саме:

- міська бібліотека - філія;

- дитяча бібліотека – філія;

- Смородянська міська бібліотека - філія;

- Кам’янська сільська бібліотека - філія;

- Зарічненська сільська бібліотека - філія.

На 01.10.2019 р. в Тростянецькій публічній бібліотеці працює 11 чоловік. Всього в бібліотеках Тростянецької ОТГ працює 15 чоловік.

За 9 місяців 2019 року в бібліотечних закладах Тростянецької ОТГ пройшло 56 соціокультурних заходів до різних знаменних та пам’ятних дат.  Під час роботи пришкільних  оздоровчих таборів бібліотеку відвідали близько тисячі дітей.

Тростянецька публічна бібліотека у партнерстві з громадською організацією «Родинне коло Тростянеччини» одержали перемогу в конкурсі проекту ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні». Початок реалізації проекту розпочався цікавими заходами: «Кава з мером у бібліотеці», навчальна поїздка до Тростянецької ОТГ представників грунської громади та зустріч представників тростянецької громади з громадою м. Гадяч.

23 квітня в Сумській науковій бібліотеці у межах проекту ПУЛЬС відбувся практикум «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Сумській області». Тростянецьку ОТГ на практикумі представляла провідний бібліотекар публічної бібліотеки Ольга Лук’янова, також працівники бібліотеки взяли участь у обласному флеш-семінарі «3 «Д» у бібліотеці: Документи. Досвід. Діалог» та обласному семінарі «Бібліотеки Сумщини в світлі інноваційних змін».

Найвизначнішою подією цього року стало відкриття 15 липня другої частини оновленої публічної бібліотеки, яка перетворилася на сучасний  культурно-інформаційний заклад з повністю оновленим внутрішнім простором, структурними перетвореннями, автоматизованими послугами, новим інтер’єром, сучасними меблями та обладнанням.

У вересні в Інтернет-центрі публічної бібліотеки пройшов безкоштовний майстер-клас з робототехніки та програмування для дітей віком від 8 років. Для подальших щотижневих  занять, що триватимуть півроку сформовані 2 групи підлітків, які проводять  викладачі СумДУ.

21 вересня директор публічної бібліотеки Людмила Єфремова та бібліотекар Аліна Ярова взяли участь у тренінгу для дослідників-початківців «Дослідження громадського

 

простору. Залучення мешканців у процес планування території». Тренінг організовано польською фундацією Fundacia Inna Przestrzen в рамках реалізації проекту «Розвиток сучасних громад. Простір/ Планування/ Залучення».

У стінах публічної бібліотеки відбулося 13 засідань любительського клубу садівників-городників та 6 засідання поетичного клубу «Ліра». З початку року пройшло 240 екскурсій до оновленої бібліотеки.

Напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек у публічній бібліотеці проходили дні відкритих дверей. Бібліотекарі проводили екскурсії оновленою бібліотекою та презентували можливості сучасного бібліотечного закладу.

 

На проведення ремонтних робіт з міського бюджету було витрачено 890 757,54 грн. бюджетних коштів. Придбані комплекти меблів на суму 252 101,00 грн. з міського бюджету та 50 000,00 грн. з державного бюджету. На мультимедійне обладнання та оргтехніку (екрани, проектори, плейстейшен та інше) витрачено 113 329,00 грн. На придбання вікон, побутової техніки, господарчих товарів та  інші товари витрачено коштів на загальну суму 230 490,00 грн. 

В оновленому бібліотечному просторі функціонує соціальне кафе для відвідувачів, від реалізації чаю та кави отримано додаткових коштів в сумі 1290,00 грн., а також за  оренду приміщення коворкінг-центру отримано дохід у сумі 1450,00 грн.

Виконання основних планових показників:

 

 

План на 2019 р.

Виконано за  9 місяців 2019 р.



Читачі

 4300

4844



Книговидача

 78000

76745



Відвідування

 25800

24385



 

Стан бібліотечних фондів:

Було на 01.01.2019

Надійшло за 9 місяців 2019 р. (всього)

В т. ч книг

На суму



52867 

прим. 555

555

43822 грн.



 

Комунальний заклад Тростянецької міської ради

«Тростянецька дитяча музична школа імені П.І. Чайковського»

 

            Комунальний заклад Тростянецької міської ради «Тростянецька дитяча музична школа імені П. І. Чайковського» є початковим спеціалізованим мистецьким закладом в галузі культури.

У закладі працює 20 чоловік з них: 17 – викладацького складу, серед них директор, заступник директора (0,5 ставки; 2 – техпрацівника-вахтера; 1 – завгосп (0,5 ставки).

            Основними пріоритетами  навчального закладу є: естетичне виховання дітей та молоді, пошук та залучення до навчання обдарованих і талановитих дітей, - робота з обдарованою молоддю, розвиток і підтримка їх здібностей, підґрунтя для занять мистецькою творчістю, а для

найбільш обдарованих учнів – до вибору професії в галузі культури та мистецтва.

            З метою виконання завдань, які стоять перед школою та забезпечення найбільш сприятливих умов для розвитку інтересів і здібностей учнів у закладі створено 3 відділи: фортепіанний відділ - завідуюча Самодай Тетяна Миколаївна, відділ народних інструментів - завідуюча Івашина Тетяна Анатоліївна, оркестровий відділ - завідуюча Мельник Любов Борисівна.

            Контингент дитячої музичної школи на перше вересня становить 180 учнів, отримують початкову мистецьку освіту 173 дитини Тростянецької ОТГ, 7 - Боромлянської ОТГ, навчаючись по класам фортепіано, скрипки, духових та ударних інструментах, гітари, баяна, акордеона, домри та вокала. На фортепіанному відділі навчається – 73 учня , відділі народних інструментів

 

- 61 учень, оркестровому відділі - 46 учнів.

Батьківська плата за навчання в школі становить :

Вокал – 140 грн.;

Фортепіано, гітара –130 грн.;

Скрипка, домра – 110 грн.;

Баян, акордеон, духові та ударні ін.-ти – 100 грн.

Пільги по батьківській платі мають:

100% звільнені від оплати

Діти учасників АТО – 3;(додаткова пільга)

Діти з багатодітних сімей – 22;(обов’язкова пільга)

Діти-сироти та діти під опікою – 4; (обов’язкова пільга)

Діти-інваліди – 2; (обов’язкова пільга).

Всього – 31 учень.

            Заклад працював за річним планом роботи. Навчально-виховний процес у закладі здійснювався за Типовими навчальними планами та програмами, диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров’я. У школі активно працюють учнівські творчі колективи: хор молодших класів, вокальні ансамблі «Зорепад» та «Зернятко», камерний ансамбль «Квінтолька», ансамбль скрипалів «Елегія», духовий оркестр, інструментальний ансамбль «Каданс», ансамбль гітаристів, ансамбль домристів, інструментальний ансамбль викладачів та солісти Зоя Куделя, Ірина Зайцева, Богдан Приходько, Анастасія Мунтяну, Ая та Сабрін Раєвські, Юліана Гудкова, Денис Тарануха, Єлизавета Арутінові, Олександр Биченко, Данило Качуров, Олександра Груздо, Олександра Дробітько.

            За звітній період 63 учня КЗ ТМР «Тростянецька дитяча музична школа імені П.І. Чайковського», з них 5 творчих колективи, 15 викладачів та 5 концертмейстерів взяли участь у 16 конкурсах та фестивалях різних рівнів: міжнародних, всеукраїнських, обласних та регіональних. За результатами участі здобули 37 перемог, 2 учні стали  дипломантами.

Колектив школи брав активну участь у підготовці та проведенні ІІ Всеукраїнського конкурсу класичної музики ім. П.І. Чайковського, 3 учні школи (Мунтяну Анастасія, Раєвська Ая, Куделя Зоя) стали лауреатами, отримавши призові треті місця.

В школі створені оптимальні умови для розвитку творчого потенціалу учнів, розкриття їх талантів. За звітний період відбувся 31 творчий захід: святкові концерти, концерти-лекції, виховні заходи, фольклорно-обрядові дійства, інтелектуально - розважальні ігри тощо. Колектив закладу  тісно співпрацював з загальноосвітніми та дошкільними навчальними закладами, РБК, Музейно-виставковим центром «Тростянецький», ПД та Ю. Протягом звітного періоду викладачі, учні та колективи школи взяли участь у 18 творчих заходах міста та району.

Свідоцтва про закінчення школи отримали 18 випускників.

Навчально-виховна та методична робота в закладі проводилася згідно річного плану роботи.

У звітному періоду за кошти Тростянецької міської ради було придбано цифрове піаніно Yamaha ARIUS на суму 25 352,00 грн., костюми для ансамблю скрипалів на суму 4 340,00 грн., ноутбук на суму 10 677,00 грн., енергозберігаючі лампи на суму 1 800,84 грн., фліпчарт на суму 1 845,00 грн., господарчих та канцелярських товарів на суму 16 379,34 грн. меблі в теоретичний клас на суму 6 820,00 грн. та за рахунок коштів спец. фонду придбано фоторамки, гітару, пюпітри та інше на загальну суму 9 078,00 грн.

 

 

 

Комунальний заклад Тростянецької міської ради

«Музейно-виставковий центр «Тростянецький»

 

Рішенням 14 сесії 7 скликання (друге пленарне засідання) № 807 від 23.10.2018 року «Про зміну назви та затвердження Статуту» «Тростянецький краєзнавчий музей» з 01.01.2019 року змінив назву на Комунальний заклад ТМР «Музейно-виставковий центр «Тростянецький». До його складу ввійшов «Тростянецький краєзнавчий музей» та КДК «Тростянецький» ставши єдиним музейно-виставковим центром та значно розширив спектр своїх послуг. Комунальний заклад ТМР «Музейно-виставковий центр «Тростянецький» за звітній період провів певний обсяг робіт згідно наступних напрямків діяльності:

науково-пошукова та дослідницька робота;

проведення пілотного проекту «Шлюб за добу»;

проведення екскурсій;

участь у проведенні міських свят;

організація урочистих шлюбних обрядів;

реалізація сувенірної продукції;

проведення концертів класичної музики.

У звітному періоді КЗ ТМР «Музейно - виставковим центром «Тростянецьким» було взято участь у проведенні всіх святкових заходів та проведено три концерти класичної музики за участю кращих лауреатів Міжнародних конкурсів, а саме Олега Полянського та Олени Пушкарської, Миколи Мирошниченка, Андрія Прахта та Олени Ріхтер, квитків продано на суму 6105,00 грн.

24-26 травня 2019 року був проведений фестиваль-конкурс класичної музики ім. П.І. Чайковського «Чайковський Fest». Квитків на фестиваль було реалізовано на загальну суму 113120 грн., що в порівнянні з минулим роком більше на 42220 грн.

12 серпня 2019 року була проведена конференція на тему «Битва на Ворсклі 1399 року від минулого до сьогодення» за участю істориків, краєзнавців, співробітників музеїв та національного інституту археології НАН України. На конференції були обговорені знахідни археологічних досліджень на курганах та висунуто гіпотезу  щодо вірогідності перебування князя Вітовта та проведення наймасштабнішої битви 1399 року на території Тростянецької ОТГ.

Значної кількості відвідувачів та реалізації сувенірної продукції Музейно-виставковий центр «Тростянецький» завдячує проведенню культурно-мистецьких та фестивальних заходів у громаді, а саме: під час фестивалю класичної музики «Чайковський Fest» музейно-виставковий центр відвідало  312 туристів. Сувенірної продукції в Дні фестивалю продано на суму 3125,00 грн.

Під час фестивалю «Стара Фортеця. Подорож крізь століття» відвідування складає 503 туриста. Сувенірної продукції продано на суму 7 525,00 грн.

Під час проведення музичного фестивалю «Схід - Рок» центр відвідало 270 туристів. Сувенірної продукції в Дні фестивалю продано на суму 12781,00 грн.

Під час проведення Святкування 359-річниці міста Тростянець музейно-виставковий центр відвідало 78 осіб. Сувенірної продукції в день міста продано на суму 3392,00 грн.

 Показник під час проведенню культурно-мистецьких заходів та фестивалів з минулим роком по відвідуванню зменшено на 284 особи, а реалізація сувенірної продукції збільшилась на 6984,00 грн.

 

 

 

Порівняльна таблиця та динаміка

Реалізації сувенірної продукції за 9 місяців 2018-2019 рр., грн.

 

 

Місяць

2018

2019



1.

Січень

1597,00

-



2.

Лютий

701,00

-



3.

Березень

1393,00

7612,00



4.

Квітень

8399,00

11210,00



5.

Травень

8595,00

9554,00



6.

Червень

13150,00

24128,00



7.

Липень

5937,00

13978,00



8.

Серпень

11639,00

24916,00



9.

Вересень

25743,00

18281,00



Всього:

77154,00

109679,00



 

 

 



 

Сувенірної продукції за 9 місяців 2019 року продано на суму – 109 679 грн., в порівнянні за 9 місяців 2018 року більше на 32 525,00 грн.

 

 

 

 

 

 

 

Порівняльна таблиця та динаміка Платних послуг по

МВЦ «Тростянецький» за 9 місяців 2018-2019 рр., грн.

 

Назва послуги

2018 рік

Одиниця виміру, к-сть, грн.

2019 рік

Одиниця виміру, к-сть, грн.



Вхідний квиток на відвідування МВЦ - «Краєзнавчий музей»:

 

 



Дорослий

1465х10=14650,00

241х15=3615,00



Дитячий

1221х5=6105,00

155х8=1240,00



Пенсійний

180х5=900

58х8=464,00



Безоплатний

100

188



 

 



 

 



Екскурсійне відвідування з оглядом експозицій «Краєзнавчий музей»:

 

 



Дорослі

126х50=6300,00

-



Діти

104х25=2600,00

-



Пенсіонери

8х25=200,00

-



Вхідний квиток на відвідування МВЦ - «Музей шоколаду»:

 

 



Дорослий

2657х20=53140,00

1098х30=32940,00



Дитячий

1769х10=17690,00

587х15=8805,00



Пенсійний

389х10=3890,00

171х15=2565,00



Безоплатний

843х0=0

370х0=0



 





Вхідний квиток на відвідування МВЦ -«Головний будинок Л. Є. Кеніга»:

 

 



Дорослий

1506х20=30120,00

469х30=14070,00



Дитячий

1155х10=11550,00

209х15=3135,00



Пенсійний

307х10=3070,00

117х15=1755,00



Безоплатний

298х0=0

423х0=0



 





Вхідний квиток на відвідування МВЦ - «Пам’ятка архітектури «Круглий двір»

 

 



Дорослий

1129х10=11290,00

198х15=2970,00



Дитячий

1226х5=6130,00

211х8=1688,00



Пенсійний

-

28х8=224,00



Безоплатний

-

57х0=0



 





Вхідний квиток на комплексне відвідування «МВЦ «Тростянецький»

 

 



Дорослий

-

1941х70=135870,00



Дитячий

-

1718х35=60130,00



Пенсійний

-

259х35=9065,00



 





Екскурсійне обслуговування у приміщенні «МВЦ «Тростянецький» для груп відвідувачів (до 25 осіб включно)

-

260х100=26000



Екскурсійне обслуговування «Скіфські кургани» с. Зарічне (Боголюбове)

 

 



з транспортам МВЦ «Тростянецький»-

-



на власному транспорті відвідувачів-

-



Екскурсійне обслуговування в дендропарк «Нескучне» (група відвідувачів) в т.ч.:

      - з транспортом «МВЦ «Тростянецький»;

- на власному транспорті відвідувачів.

 

-

 

1х300=300,00



Загальна кількість відвідувачів за звітний період:

14 483 особи

8 758 осіб



Всього на суму:

167 635,00

304 836,00



                                                    Інші послуги

 



Вартість фото -, відеозйомки  в приміщенні та на території «МВЦ «Тростянецький» в т.ч.:

 

 



фотографування284х20=5680,00

116х15=1740,00

47х10=470,00

1051х20=21020,00

-







фотосесія в приміщенні з можливістю користування меблів (до 5 осіб)-

58х150=8700,00



відеозйомка29х120=3480,00

-



Оренда приміщення, території «МВЦ «Тростянецький» для проведення обрядових заходів, в т.ч.:

для жителів ОТГ;

для мешканців інших міст;

додаткові послуги (оренда обладнання). 

 

 

10х300=3000,00

9х400=3600,00

2х100=200,00

 

 

 

4х300=1200,00

3х200=600,00

2х400=800,00

 







Надання послуг з проведення культурно-масових та наукових  заходів некомерційного та неполітичного призначення в приміщенні та на території «МВЦ «Тростянецький»  в т.ч.:

 для проведення культурно-масових та наукових заходів некомерційного та неполітичного призначення;

для проведення культурно-масових та наукових заходів комерційного призначення (крім організації торгівлі);

для проведення заходів політичного та агітаційного характеру. 

 

 

 

 

1х100=100,00

 

 

 

 

 

-

 

 

 

 

 

17х100=1700,00

 

 

 

 

 

1х500=500,00







Послуги з організації та проведення державної реєстрації шлюбу в рамках реалізації Пілотного проекту «Шлюб за добу» «МВЦ «Тростянецький»

40х1000=40000

70х1000=70000,00







Загальна сума доходу від надання інших послуг:

58 270,00

104 520,00



Всього за 9 місяців платних послуг надано на суму:

225 905,00

409 356,00













За звітний період платних послуг Музейно-виставковим центром «Тростянецький» було надано на суму 409 356 тис. грн., що в порівнянні з минулим роком більше на                  183 451 тис. грн.

 

            За звітний період проведено поточний ремонт 2-х виставкових кімнат приміщень крила Краєзнавчого музею на суму 20 927,21 грн.

Замовлено та придбано сувенірної продукції на суму 112 538,50 грн.

Для покращення матеріально –технічної бази придбано матеріалів на суму                         213 342 грн., а саме:

- активна акустична система зі стійками – 54 630 грн.;

- підсилювач голосу – 1 350 грн.;

фліпчарт – 1 906 грн.;

палатка – 7 190 грн.;

пожежний щит – 1 800 грн.;

поливний шланг – 1 125 грн.,

поліграфічна продукція – 10 543 грн.;

господарчі товари – 6 463 грн.;

 

банери – 9 869 грн.;

експозиційний стенд – 2 560 грн.;

весільна арка та стійка – 3 368 грн.

 

Святкові заходи

 

Впродовж 9 місяців 2019 року Тростянецькою міською радою було проведено низку святкових заходів, а саме:

Розпорядження міського голови №3 від 11.01.2019 року були затверджені заходи «Від Різдва до Водохреща» на території Кам’янського старостинського округу»;

Рішенням виконавчого комітету №27 від 17.01.2019 року «Про проведення Чину великого освячення води на криничках в урочищі Нескучному» відповідно до якого було організовано та проведено Чин великого освячення води на криничках;

Рішенням виконавчого комітету №28 від 17.01.2019 року були затверджені заходи  «Про відзначення в місті Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан». Згідно цього рішення було організовано покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам афганцям за участі представників органів місцевого самоврядування та  представників громадських організацій 15 лютого 2019 р.;

Розпорядженням міського голови №9 від 21.01.2019 року були затверджені заходи  «Про відзначення Дня Соборності України в 2018 році», згідно якого було організовано покладання квітів до погруддя Т.Г.Шевченка урочистою делегацією з числа представників органів місцевого самоврядування, органів місцевої влади, представників громадських організацій  22.01.2019 р.;

Рішенням виконавчого комітету №51 від 06.02.2019 року «Про проведення концерту класичної музики за участю володаря Гран-прі І Всеукраїнського конкурсу класичної музики імені П.І. Чайковського Миколи Мирошниченко» 09 лютого 2019 року було проведено благодійний концерт в приміщенні КЗ ТМР «Музейно-виставковий центр «Тростянецький»;

Рішенням виконавчого комітету №52 від 06.02.2019 року «Про заходи з нагоди вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» було затверджено заходи, згідно яких було організовано мітинг та покладання квітів до погруддя Т.Г. Шевченка урочистою делегацією з числа представників органів місцевого самоврядування, органів місцевої влади, представників громадських організацій, підприємств та установ міста;

Рішенням виконавчого комітету №53 від 06.02.2019 року були затвердженні заходи «Про проведення Всеукраїнських змагань з зимового біатлону серед юнаків та дівчат».

Рішенням виконавчого комітету №54 від 06.02.2019 року «Про відзначення свята Дня закоханих на території Тростянецької ОТГ» в приміщенні «Цукрозаводського клубу»  разом з членами ДДР для молоді міста  були проведені святково-розважальні заходи до Дня закоханих;

Рішенням виконавчого комітету №91 від 19.02.2019 року «Про проведення концерту класичної музики за участю лауреата Міжнародних конкурсів Олега Полянського та скрипальки Олени Пушкарської» було проведено концерт класичної музики 23 лютого 2019 року в приміщенні КЗ ТМР «Музейно-виставковий центр «Тростянецький»;

 

 

Рішенням виконавчого комітету №104 від 06.03.2019 року було вирішено провести свято «Тростянецька масляна» та затверджено проведення традиційного народного святкування проводів зими, участь у якому взяли самодіяльні колективи міста і району та підприємства торгівлі;

Рішенням виконавчого комітету №105 від 06.03.2019 року «Про проведення урочистих заходів з нагоди 8 березня - Міжнародного жіночого дня у 2019 році» були затверджені заходи по вшануванню жінок бюджетних установ, дошкільних навчальних закладів міста, комунальних підприємств, голів вуличних комітетів, апарату міської ради, тощо;

Рішенням виконавчого комітету №106 від 06.03.2019 року були затверджені заходи з відзначення 205-ї річниці з дня народження видатного українського поета Т.Г. Шевченка. Згідно цього рішення було організовано покладання квітів до погруддя Т.Г. Шевченка урочистою делегацією з числа представників органів місцевого самоврядування, органів місцевої влади, представників громадських організацій;

Рішенням виконавчого комітету №108 від 06.03.2019 року було погоджено місце та дата проведення фестивалю «Музика під відкритим небом» ГО «Акустичний Тростянець»;

Розпорядженням міського голови № 34 від 11.03.2019 року були затверджені  заходи щодо вшанування учасника АТО Бойко В.В.;

Розпорядженням міського голови №37 від 12.03.2019 року «Про відзначення Дня житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення» було організовано святковий концерт, вітання та нагородження грамотами і подяками кращих працівників житлово – комунального господарства і побутового обслуговування населення;

Рішенням виконавчого комітету № 138  від 20.03.2019 року «Про проведення концерту класичної музики за участю камерного ансамблю «Pracht-Ensemble» 22 березня 2019 року було вирішено провести концерт класичної музики;

Рішенням виконавчого комітету №139  від 20.03.2019 року  було вирішено провести відкритий міський турнір з дзюдо пам’яті Пісклова С.Д. серед юнаків і дівчат та затверджена програма проведення турніру;

Рішенням виконавчого комітету №140 від 20.03.2019 року «Про творчий звіт Тростянецької міської ОТГ «Дні сіл та міста в районі» в рамках ХХХІІ районного фестивалю самодіяльного мистецтва «Весняний заспів Тростянеччини», було затверджено план заходів щодо проведення творчого звіту міської громади 23 березня 2019 року в приміщенні Районного будинку культури за участі самодіяльних колективів міста та організація презентації виставки декоративно – ужиткового мистецтва;

Рішенням виконавчого комітету №141 від 20.03.2019 року було вирішено провести Кубок міського голови з КВК серед учнів міських шкіл;

Рішенням виконавчого комітету №142 від 20.03.2019 року було погоджено проведення концерту у форматі флеш – мобу духовому оркестру військової частини 2276 Національної гвардії України, на території парку ім. П.І. Чайковського 21.03.2019 року;

Розпорядженням міського голови №40 від 20.03.02019 року «Про нагородження грамотами виконавчого комітету» були відзначені військовослужбовці військової частини 2276 з нагоди 5-ї річниці створення Національної гвардії України.

Розпорядженням міського голови №50 від 12.04.2019 року «Про нагородження грамотами виконавчого комітету» були нагороджені учні та викладачі «Тростянецької дитячої музичної школи імені П.І. Чайковського» з нагоди творчого звіту за 2018-2019 навчальні роки.

 

Рішенням виконавчого комітету №180 від 25.04.2019 року

проведено урочисто-траурний мітинг із покладанням квітів з нагоди 33-ї річниці  Чорнобильської катастрофи.

Рішенням виконавчого комітету №181 від 25.04.2019 року були затверджені заходи та  порядок проведення ходи та урочисто-траурного мітингу з  нагоди Дня памяті та примирення, 74-ї річниі Перемоги над нацизмом у Європі та 74-ї річниці завершення Другої світової війни на території Тростянецької ОТГ.

Рішенням виконавчого комітету №182 від 25.04.2019 року був затверджений попередній кошторис на організацію і проведення заходів у м. Тростянець, присвячених Дню пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Розпорядженням міського голови №56 від 26.04.2019 року в м. Тростянець були відзначені Пасхальні свята. 

Розпорядженням міського голови №61 від 06.05.2019 року проведено в місті Тростянець культурно-спортивний захід у форматі велозаїзду.

Рішенням виконавчого комітету №228 від 10.05.2019 року для членів Дитячої дорадчої ради при було  проведено захід у форматі «Квартирника».

Рішенням виконавчого комітету №229 та №231 від 10.05.2019 року було затверджено «Положення про фестиваль класичної музики «Чайковський-Fest» та встановлено вартість квитка на відвідування фестивалю.

Рішенням виконавчого комітету №230 від 10.05.2019 року затверджено попередній кошторис на організацію та проведення фестиваль класичної музики «Чайковський –Fest».

Розпорядженням міського голови №64 від 14.05.2019 року «Про нагородження грамотами виконавчого комітету Тростянецької міської ради» відзначено працівників Гетьманського національного парку з нагоди 10-ї річниці з дня створення.

Розпорядженням міського голови №67 від 16.05.2019 року було вшановано День пам’яті жертв політичних репресій в Україні.

Рішенням виконавчого комітету №274 від 29.05.2019 року було визначено проведення святкування Дня захисту дітей в місті Тростянець в 2019 році.

Розпорядженням міського голови №77 від 06.06.2019 року було облаштовано фан –зону на території фортеці Круглий двір.

Розпорядженням міського голови №78 від 10.06.2019 року були проведені урочистості з нагоди відзначення Дня медичного працівника на території Тростянецької ОТГ.

Рішенням виконавчого комітету №293 від 30.05.2019 року визначено дату та місце проведення фестивалю історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття» у 2019 році.

Розпорядженням міського голови №96 від 19.06.2019 року визначено план заходів щодо проведення фестивалю історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття» у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №324 від 26.06.2019 року затверджено кошторис витрат на проведення фестивалю історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття» у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №321 від 26.06.2019 року визначено порядок відзначення Дня Конституції в 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №322 від 26.06.2019 року визначено

 

 

 

проведення свята Івана Купала в урочищі Нескучне із розважальною програмою та святковою дискотекою.

Рішенням виконавчого комітету №323 від 26.06.2019 року були проведені  велосипедні змагання «Нескучний ВелоFEST» в Тростянецькій міській ОТГ у 2019 році.

Розпорядженням міського голови №88 від 03.07.2019 року «Про нагородження грамотами виконавчого комітету Тростянецької міської ради» відзначені працівники Тростянецького відділення поліції Охтирського відділу поліції ГУНП в Сумській області з нагоди 3-ї річниці Дня Національної поліції у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №347 від 10.07.2019 року були затверджені заходи щодо  проведення «Дня села Кам’янецьке» на території Тростянецької міської ОТГ.

Розпорядження міського голови №94 від 12.07.2019 року були затверджені заходи щодо проведення «Всеукраїнських змагань з літнього біатлону  серед юнаків та дівчат» у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №390 від 08.08.2019 року було затверджено кошторис на організацію та проведення музичного фестивалю «Схід – рок» 09-11 серпня 2019 року.

Рішенням виконавчого комітету №394 від 08.08.2019 року було визначено порядок відзначення 76-ї річниці визволення міста Тростянець від німецько-фашистських загарбників у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №395 від 08.08.2019 року було проведено  конференцію на тему «Битва на Ворсклі 1399 року від минулого до сьогодення» у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №396 від 08.08.2019 року було визначено план заходів щодо проведення Всеукраїнських змагань з літнього біатлону  серед юнаків та дівчат у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №424 від 21.08.2019 року були затверджені заходи щодо відзначення Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці Незалежності України В Тростянецькій міській ОТГ у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №431 від 21.08.2019 року було визначено про занесення кращих людей Тростянецької міської ОТГ на дошку Пошани у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №398 від 08.08.2019 року були затверджені заходи щодо  проведення Дня села Кам’янка на території Тростянецької міської ОТГ у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №426 від 21.08.2019 року було затверджено кошторис на організацію та проведення святкових заходів  з нагоди відзначення 359-ї річниці заснування міста Тростянець у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №453 від 22.08.2019 року були затверджені заходи щодо відзначення Дня села Лучка та Зарічне на території Тростянецької ОТГ у 2019 році.

Розпорядження міського голови №108 від 28.08.2019 року було визначено план заходів щодо відзначення Дня  пам’яті захисників України у 2019 році.

Розпорядженням міського голови №106 від 22.08.2019 року було вирішено нагородити грамотами виконавчого комітету Тростянецької міської ради військовослужбовців військової частини 2276 Національної гвардії України з нагоди 28-ї річниці Дня Незалежності України у 2019 році.

 

 

 

Розпорядженням міського голови №116 від 11.09.2019 року було вирішено нагородити грамотами виконавчого комітету Тростянецької міської ради працівників лісового господарства з нагоди відзначення Дня працівника лісу у 2019 році.

Рішенням виконавчого комітету №470 від 24.09.2019 року розпочався живописний пленер «Мальовнича Тростянеччина -2019» у місті Тростянець.

Рішенням виконавчого комітету №471 від 24.09.2019 року були затверджені заходи щодо відзначення Дня мікрорайону Смородине на території Тростянецької ОТГ у 2019 році.

 

МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

 

З 2016 року при міському голові з числа активної учнівської молоді (лідери шкільного самоврядування), працює Дитяча дорадча рада (ДДР), як дорадчий орган міської влади.

У звітному періоді один раз на місяць із членами ДДР відбувалися зустрічі, під час яких обговорювалися пропозиції до місцевих програм та бачення молоддю розвитку міста, плани діяльності ДДР, участь у молодіжних акціях та проектах. До Дня закоханих були проведені святково – розважальні  заходи та дискотека. У березні літературно - музичний вечір та вечір теплого кіно. Протягом звітного періоду проводились квартирники, святкові дискотеки, вечори теплого кіно, водні битви, семінари та тренінги, перегляд кіносеансів в публічній бібліотеці. Продовжуючи започатковану традицію в квітні місяці відбувся Кубок мера з КВК, під час якого всі школи міста змагались за звання найкмітливішого та  кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 22».

27 липня в міському парку  відбувся вечір відпочинку NEON PARTY.

З 14 по 18 серпня Громадською організацією «Центр європейської інтеграції Слобожанщини» разом з членами ДДР було реалізовано проект «Культурно-історична спадщина – як основа розвитку сталих дружніх україно-литовських відносин» у місті Тракай Литовської Республіки. Учасники проекту ознайомились зі спільним україно-литовським минулим, з основними історичними знаковими подіями, визначними особами, культури, традицій країни-партнера та побудували дружні братерські стосунки на майбутнє.

28 вересня взяли участь у воркшопі під назвою "Яким бути скверу біля бібліотеки? Вислови свою думку!"

 

Туризм

 

Одним із основних пріоритетів економічного розвитку міста Тростянець є розвиток відпочинкового туризму.

Особливу роль в цьому напрямку відіграють фестивальні заходи. В 2019 році Тростянецька міська рада проводить низку фестивалів, метою яких є привернути увагу до Тростянеччини, як до туристичного центру, відродження культурних традицій, привернення уваги до історії країни, виховання патріотизму у підростаючого покоління, що сприятиме  загальному культурному розвитку та побудові громадського суспільства.

Цього року заплановано проведення чотирьох фестивалів.

Так в травні було заплановано проведення фестивалю класичної музики «Чайковський Fest», в червні фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття», в липні «Нескучний велофест» - велосипедні змагання по пересічній місцевості із крос-кантрі, в серпні молодіжний музичний фестиваль «Схід рок».

Так, 24-26 травня 2019 року, у місті Тростянець пройшов Міжнародний фестиваль класичної музики «Чайковський Fest» в рамках якого відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль –

 

конкурс ім. П. І. Чайковського для молодих виконавців. Цого року в конкурсі взяли участь більше 60 конкурсантів з Києва, Харкова, Чернігова, Запоріжжя, Одеси, Черкас, Кропивницького, Миколаїва, Сум та Сумської, Вінницької і Полтавської областей. Участь у фестивалі «Чайковський Fest» взяли колектив  Jazz-fusion band «Aramis» м. Суми та Big Band «Сара Банда» Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського та вперше під відкритим небом у виконанні Оркестру та балету Харківського національного театру опери і балету України ім. М. Лисенка глядачі стали свідками неймовірного дійства балету «Лускунчик».

В 2019 році фестиваль  класичної музики «Чайковський Fest» відвідало 669 осіб, що в 1,5 рази менше ніж у 2018 році. Сувенірної продукції в дні Фестивалю продано на суму           3 125,00 грн., що на 2 311,00 грн. менше в порівнянні з минулим роком, це пов’язано з тим, що у 2019 році фестиваль проходив два дні, а  також з несприятливими погодними умовами.

В червні місяці відбувся Міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття». Цьогорічний фестиваль був наймасовішим, як по кількості клубів-учасників, так і по кількості лицарів у залізних обладунках (понад 450). У лицарських боях взяли участь бійці з України, Молдови і Франції, Ізраїлю. Цей захід не має аналогів у всій північно-східній Україні. Програма фестивалю передбачала захоплюючі середньовічні бої, ярмарок ремісників, концертну програму, майстер-класи та стародавню кухню. Також цього року  було продовжено започатковані в минулому році нові номінації «Сучасний Мечовий Бій» та «Рапіра Ренесансу», які користувалися неабияким інтересом.

Фестиваль історичної реконструкції відвідало 2 374 особи, що в порівнянні з минулим роком менше на 400 чол. Сувенірної продукції в дні Фестивалю продано на суму                       7 525,00 грн., що в порівнянні з минулим роком менше на 1 769,00 грн.

13-14 липня 2019 року були проведені велосипедні змагання «Нескучний ВелоFEST». Цього року в фестивалі брали участь, як ветерани-професіонали, у змаганнях кубку України серед ветеранів з маунтинбайку, так і аматори та родини, які сповідують ідеологію, що велосипед – це не просто засіб пересування, а стиль здорового та успішного життя. Також, для самих маленьких любителів спорту були вперше проведені змагання на велобегах. В змагання взяли участь більше ста учасників з Сум, Полтави, Харкова, Києва та Рівного.

Яскравим завершенням фестивального літа Тростянця став міжнародний фестиваль «Схід Рок» який проходив три дні 09-11 серпня на «великій сцені» - в стінах унікальної архітектурної пам’ятки «Круглий двір», та на «малій сцені» - в наметовому містечку в дендропарку Нескучне. Більше двадцяти виконавців, а це – відомі вітчизняні гурти та наші закордонні гості  відпрацювали на повну потужність, даруючи якісну «живу» рок-музику багаточисельним її прихильникам, котрі прибули на «Схід Рок» з різних міст і містечок України.

            Серед хедлайнерів фестивалю гурти – «5’nizza», «Без обмежень», «Тартак», «Louna» та багато інших.

Як навколо, так і в середині Круглого двору функціонували торгові точки, що давали можливість гостям придбати ексклюзивну сувенірну продукцію, не відриваючись від фестивальних заходів. Мала сцена знаходилася в наметовому містечку. Щороку тут виступають молоді виконавці, які проходять на фестиваль шляхом відбору. Наметове містечко, як і Мала сцена, функціонує безкоштовно і  знаходиться в Дендропарку «Нескучне». Цього року за підтримки Управління молоді та спорту на малій сцені фестивалю «Схід-рок» пройшло святкування міжнародного дня молоді  в рамках якого було проведено низку заходів: таких як  заняття з йоги,  свято фарб холі та багато інших цікавих заходів.

 

 

7 вересня 2019 року Тростянець відсвяткував 359-ту річницю заснування міста Тростянець із дитячою розважальною програмою та святковим тортом, спортивною та музичною програмою, урочистою ходою та святковою концертною програмою. Під час вечірньої частини відбулась презентація логотипу та бренду Тростянецької громади, конкурс краси «Міс Тростянець - 2019». Яскравим завершенням свята став виступ відомого Українського дуету «TamerlanAlena», гурту «Ретро» та святковий феєрверк.

Значна увага приділяється збереженню, відновленню та популяризації пам’яток історії та архітектури, шляхом проведення поточних ремонтних робіт, проведення на базі пам’яток культурно – мистецьких заходів, урочистих шлюбних обрядів, обслуговування екскурсійних груп. В  приміщенні «Музейно-виставкового центру «Тростянецький» вже облаштовано дві кімнати – експозиції присвячені видатним особистостям, які внесли значний вклад в історію та розвиток нашого міста – це кімната всесвітньовідомого композитора П.І. Чайковського, який написав свій перший симфонічний твір саме перебуваючи в місті та кімната відомого мецената та цукрозаводчика Л.Є. Кеніга завдяки якому місто почало свій промисловий розвиток. Наразі будуть продовжені ремонтно- реставраційні роботи в фортеці Круглий двір та садибі Л.Є. Кеніга.

З метою сприяння розвитку відпочинкового туризму в місті ініціюється формування туристичного простору високої привабливості шляхом розроблення та впровадження конкурентоспроможного туристичного продукту на основі наявних туристичних та рекреаційних ресурсів, визначаються земельні ділянки для створення відповідної туристичної інфраструктури, у тому числі для будівництва готелів, мотелів, парків розваг з залученням інвестиційних проектів. Одним із таких заходів стала розробка проекту розвитку парку П.І. Чайковського. В основу концепції розвитку парку покладено не лише поліпшення його благоустрою, а й створення додаткових атракцій, місць для відпочинку та занять спортом, цікавих в архітектурному плані куточків.

Зі створенням у 2017 році Тростянецької об’єднаної територіальної громади до складу міста приєдналися чотири села. На території одного із сіл (Зарічне) знаходиться унікальна пам’ятка історії та археології часів скіфів, роменської культури, літописних сіверян Київської Русі. Знаючи ці факти міською радою було розпочато низку заходів щодо відновлення історичної значимості цих пам’яток, а саме: була розроблена предпроектна пропозиція по відновленню цієї території та затверджено концепцію її розвитку на засіданні Містобудівної ради в Сумській області. Також, в травні місяці Інститутом археології НАН  України були проведені археологічно – пошукові роботи на території  Зарічанського археологічного комплексу в с. Зарічне. Під час розкопок було виявлено денце кружального горщика з родовим клеймом часів князя Вітовта, що підтвердило легенди про  перебування тут великого війська напередодні наймасштабнішої битви на Ворсклі 1399 року.  Тож задля розвитку даної території  та розкриття її історії 12 серпня в приміщенні КЗ «Музейно-виставковий центр «Тростянецький» було проведено наукову конференцію на тему «Битва на Ворсклі 1399 року від минулого до сьогодення» за участі істориків, краєзнавців, співробітників музеїв та  інституту археології.

Продовжується робота по облаштуванню в с. Зарічне музею скіфської культури. Була приведена в належний санітарний стан територія навколо пам’яток, облаштовані спеціальні скляні укриття для демонстрації місць археологічних розкопок та доріжки для туристів. Виготовлено предпроектну пропозицію по реконструкції існуючої будівлі колишнього клубу та навколишньої території під музейно-культурний комплекс.

 

 

 

Розпочато роботу з Гетьманським національним природним парком щодо створення інформаційної бази краєзнавчого, природничого, інфраструктурного, географічного та рекреаційного змісту з метою складання туристично привабливих маршрутів

Маючи на території села найчистішу річку України - Ворсклу було започатковано новий вид туристичних послуг – це сплави на байдарках, який за короткий час, і це лише за місяць, набув неабиякої популярності. Тож впровадження комплексу всіх цих заходів дозволить з часом розвинути територію села, привабити туди туристів та дасть жителям сільської місцевості створити додаткові робочі місця яких наразі бракує.

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

 

Одним з пріоритетних завдань розвитку громади є розвиток фізичної культури і спорту, оздоровлення молоді та підростаючого покоління та проведення спортивних заходів різних напрямків. Так, за сприянням та підтримки Федерації біатлону України та Управління молоді і спорту Сумської ОДА 15 - 17 лютого в дендропарку Нескучне відбулися  Всеукраїнські змагання з зимового біатлону серед юнаків і дівчат. Також, 19 - 21 липня та     16 - 18 серпня  відбулися змагання з літнього біатлону серед юнаків та дівчат та дорослих, особливістю останніх змагань став лижеролерний етап. Близько 350 обдарованих спортсменів з усієї України підкорювали біатлонні траси Нескучного.

29 березня був проведений обласний турнір з дзюдо пам’яті С. Пісклова, участь в якому взяли більше 100 спортсменів з різних областей України. 

Комунальним закладом ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту», до складу якого входить стадіон ім. Куца та спортивний зал «Локомотив», за перше півріччя 2019 року були проведені наступні спортивно-масові заходи:

- Відкритий міський турнір з волейболу серед дорослих команд;

- Кубок СК «Академія спорту» з баскетболу серед чоловічих команд (зайняли 3 місце);

- змагання з лижних перегонів серед учнів СК «Академія спорту»;

- Чемпіонат області та відкритий міський турнір з гирьового спорту (4 – І місця, 1 – ІІ місце, 1 – ІІІ місце);

- Кубок міста Тростянець з футболу для дітей 2009-2010 року народження.

На початку року були відкриті дві  секції з біатлону в яких займаються 38 дітей та організовано прокат лиж, якими безкоштовно скористалися всі школи Тростянецької ОТГ.

Вихованці СК «Академія спорту» прийняли участь у чемпіонаті області з волейболу, де вийшли у фінальний етап змагань зайнявши 2 місце. У Всеукраїнському турнірі з футболу пам‘яті А.І. Садовнікова в м. Дніпро зайнявши 2 місце, а кращим гравцем турніру став Орєхов Андрій СК «Академія спорту». Також брали участь у відкритому обласному турнірі з футболу серед дітей «Юний патріот України» в м. Суми та зайняли 2 місце, участь у Всеукраїнському турнірі з футболу у м. Львів. Взяли участь у чемпіонаті області та чемпіонаті України з гирьового спорту. У липні місяці вихованці СК «Академія спорту» взяли участь у чемпіонаті області з гирьового марафону, де Ханін Богдан, Голець Максим посіли 1 місця, Суковатіков Ігор – 2 місце, а Ханін Ілля – 3 місце.

У серпні місяці пройшли вже традиційні 4 Всеукраїнські змагання «Силове жонглювання – Кубок мера», де представники СК «Академії спорту» вибороли в окремих номінаціях до 10 медалей різного ґатунку. Також у вересні місяці відбувся чемпіонат України з гирьового спорту в м. Хмельницький в якому вихованець СК «Академії спорту» Горовий Андрій став чемпіоном серед юніорів та срібним призером серед дорослих.

           

 

Футбольна команда «Академії спорту» «Тростянець 2» стала володарем Кубку області з футболу, переможний матч відбувся на стадіоні «Ювілейний» в м. Суми. Також, дві футбольні команди ФК «Тростянець» та ФК «Тростянець - 2», успішно змагаються в Аматорській Лізі України з футболу. КЗ ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту» отримав перемогу у проекті «11 х 11 чемпіонів. Футбол за ради розвитку молоді та регіонів», цей проект залучив додаткові кошти у розмірі 11 тис. євро для розвитку місцевого футболу від ФФУ та німецького фонду.

 

Оренда залу «Локомотив» за 9 місяців 2019 року/120 грн.

 



Всього за 9 місяців 2019 року платних послуг з оренди залу отримано на суму                5 280 грн., що в порівнянні з минулим роком більше на 1 080 грн.

Всього за 9 місяців 2019 року платних послуг з оренди тренажерного залу отримано на суму 3930 грн., що в порівнянні з минулим роком більше на 1020 грн.

В травні на стадіоні ім. В. П. Куца було відкрито нове футбольне поле зі штучним покриттям розміром «60 х 40». Фінансування будівельних робіт  здійснювалось за рахунок Мінрегіонбуду та міського бюджету. За 9 місяців 2019 року КЗ ТМР «Спортивним клубом «Академія спорту» були надані послуги з оренди спортивного залу «Локомотив» на суму 5 280,00 грн., користування тренажерним залом на суму 3 930,00 грн. та оренди футбольного майданчику зі штучним покриттям на суму 6 300,00 грн., великий теніс на суму 4 450,00 грн., прокат катамаранів на суму 2 225,00 грн. Послугою прокат чоловічих, жіночих та дитячих ковзанів за перше півріччя скористалось 1 144 чол. на суму 22 880,00 грн., прокат байдарок на суму 5 600,00 грн.

 

 

 

 

 

 

Тренажерний зал за 9 місяців 2019 року/15 грн.

 



Футбольний майданчик зі штучним покриттям

 за 9 місяців 2019 року/120 грн.

 



Всього за 9 місяців 2019 року платних послуг з оренди футбольного майданчику зі штучним покриттям отримано на суму 6 300 грн., що в порівнянні з минулим роком більше на 1 560 грн.

 

 

 

Прокат катамаранів за 9 місяців 2019 року/15 грн.

 



Всього за 9 місяців 2019 року платних послуг з прокату катамаранів отримано на суму 2 225 грн., що в порівнянні з минулим роком менше на 3 850 грн. Це спричинено поломкою та ремонтом катамаранів.

 

Теніс за 9 місяців 2019 року/50 грн.

 



 

 

Всього за 9 місяців 2019 року платних послуг з прокату тенісного майданчику отримано на суму 4 450 грн., що в порівнянні з минулим роком менше на 600 грн.

 

Прокат ковзанів за 9 місяців 2019 року/20 грн.

 



Всього за 9 місяців 2019 року платних послуг з прокату ковзанів отримано на суму      22 880 грн.

 

Прокат байдарок за 9 місяців 2019 року/250, 300 грн.

 



 

Всього за 9 місяців 2019 року платних послуг з прокату байдарок отримано на суму      5 600 грн. Загальна сума наданих послуг склала 50 665,00 грн., що більше на 27 690,00 грн. за    9 місяців минулого року.

За звітний період 2019 року за кошти Тростянецької міської ради було проведено поточний ремонт освітлення котельні і гаража та встановлено відеоспостереження на території стадіону ім. Куца на загальну суму 29 628,73 грн. Придбано метало – галогенові лампи  на суму 4 920,00 грн. Придбано велотренажер, бігову доріжку, тюбінг, катамарани, м’ячі баскетбольні та волейбольні, спортивну форму і спорядження та інше на загальну суму 137 333,00 грн. Насос, плити для огорожі, стелажі, друкована продукція, канцелярські і господарчі товари, спецодяг  та інше на загальну суму 384 251,65 грн. Закуплено байдарки, весла та жилети на загальну суму 147 988,00 грн. Продовжуються роботи по реконструкції стадіону ім. В. Куца, що дасть можливість комфортних умов для гравців та глядачів змагань. З  державного бюджету були виділенні кошти на придбання магнітного велотренажеру та тренажера «Дельта машина» на загальну суму 22 000,00 грн.

 

РОЗВИТОК ПАРТНЕРСТВА ТА МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

         З метою обміну досвідом у сфері муніципального управління, освіти, медицини, спорту, культури та туризму, молодіжній політиці, комунальному господарстві,  тощо у жовтні місяці 2013 року було підписано угоду про партнерську співпрацю між гміною Богухвала (Польща) і містом Тростянець (Україна), у серпні 2014 року із гміною Кужухів (Польща).

У 2016 році на сесії міської ради була прийнята міська Програма розвитку партнерства та міжнародної діяльності в місті Тростянець на 2017-2020 роки.

Дана Програма направлена на:

розвиток партнерських відносин, а також пошук нових іноземних партнерів: органів місцевого самоврядування закордонних міст, громадських об’єднань, закладів науки та освіти, підприємств та організацій для впровадження спільних проєктів, спрямованих на обмін управлінським досвідом та покращення життєвого рівня населення міста Тростянець;

організацію прийому у місті Тростянець представників офіційних закордонних делегацій;

роботу в спільних проєктах з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями інших міст України та іноземних держав.

В рамках програми розвитку партнерства та міжнародної діяльності протягом 2019 року відбувалися візити між містами-партнерами.

           Так, у червні місяці делегація з  м. Тростянець відвідали гміну Богухвала у рамках   святкування Днів Богухвали. З цього приводу в місті проводилися святкові заходи, під час яких делегація з м. Тростянець привітала місто-побратим зі святом, а також обговорили подальшу співпрацю.

У червні місяці до нас завітали делегація із гміни Кожухув (Республіка Польща) на чолі з бургомістром Pawel Jagasek. Делегація відвідала фестиваль історичної реконструкції «Стара Фортеця. Подорож крізь століття» та обмінялися досвідом у проведенні культурно-мистецьких заходів.

            У вересні місяці на 359-му річницю заснування міста Тростянець до нас завітала делегація із гміни Богухвала на чолі з секретарем ради Krzysztof Lassota. В рамках святкування Дня міста Тростянець разом з іноземними делегаціями було відкрито сучасний Інклюзивно-роесурсний центр для дітей з особливими, освітніми потребами та 

 

відремонтованого, сучасного акушерсько-гінекологічного (пологового)  відділення КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР.

В результаті співпраці з вищевказаними містами-партнерами, в Тростянецькій міський ОТГ реалізовано наступні проєкти.

В серпні 2019 році за підтримки Міністерства молоді та спорту було реалізовано спільний проєкт «Польський досвід у галузі професійно-технічної освіти: Уроки для України».

Метою проєкту є обмін досвідом та налагодження контактів соціального партнерства між молоддю України та Польщі, знайомство української сторони з основними методологіями та головними тенденціями системи професійно-технічної освіти Польщі, а саме в гміні Богухвала, впровадження в Україні набутих знань і досвіду.

Актуальність реалізації проєкту обумовлена прагненням освітнього закладу до розвитку та зростання в умовах, які диктує ринкова економіка. Для навчального закладу  надзвичайно важливим є досвід країни-побратима, яка набагато раніше почала свій шлях реформації, і на даний момент володіє неоціненним вантажем знань та практиками.

В результаті:

- відбувся обмін напрацюваннями та баченням розвитку системи освіти, досвідом організації освітнього процесу, принципами, формами та моделями професійно-технічної освіти, а також підходами до викладання в освітніх закладах, знайомство з матеріально-технічною базою;

- відбулось знайомство з європейськими нормами та стандартами отримання освіти, усвідомлення необхідності реформації та пошук шляхів до модернізації як закладу, так і системи освіти в цілому;

- підвищився рівень згуртованості та відповідальності молоді, розширився світогляд, відбулося переосмислення цінностей;

- встановлено тісні зв’язки між молоддю країн-побратимів;

- розроблено модель модернізації навчального закладу, стратегічний план та концепцію розвитку закладу.

До реалізації проєкту було залучено 32 особи по 16 з кожної країни. Активними учасниками проєкту були молодь віком 18-35 років. Їхня участь у даному проєкті сприяла налагодженню дружніх та партнерських відносин.

Також у 2019 році було налагоджено партнерство між Литвою та Україною.

В серпні 2019 було реалізовано спільний українсько-литовський проєкт «Культурно-історична спадщина – як основа розвитку сталих дружніх українсько-литовських відносин» за фінансування Міністерства молоді та спорту.

Метою проєкту було налагодження тісних дружніх стосунків з містом-партнером для спільної роботи у напрямі розвитку історичних надбань, збереження та популяризації спільної історичної спадщини, пошуку шляхів спільного розвитку та інтеграції національної культури на території країни-партнера. Проєкт сприятиме зміцненню єдиного культурного простору між Україною і Литвою, освоєнню нових напрямів і форм культурного обміну, а також підвищенню рівня культури серед молоді.

Актуальність даного проєкту обумовлена історичним підґрунтям, наявним потенціалом та послідовним прагненням міст-партнерів до спільного розвитку у сучасній демократичній європейській родині. Існує низка чинників, що сприяють близькості культур України та Литви, які виступають фундаментальною основою для подальшого розширення міжнаціональних зав’язків, особливо у культурно-історичному просторі. Першочерговими чинниками виступають спільна історична та культурна спадщина.

 

В результаті:

- поглиблено двостороннє партнерство між Литвою та Україною за рахунок зміцнення та створення нових мереж комунікацій і взаєморозуміння між молоддю обох країн;

- проведено обмін історичними відомостями та обговорено шляхи подальшої роботи над відродженням та збереженням культурних пам’яток, їх популяризацію як об’єктів культурного туризму;

- сформовано передумови для інтеграції української культури у загальноєвропейський простір шляхом формування сталих партнерських відносин між представниками ініціативної молоді України;

- сформовано передумови для зростання рівня розвитку культурного туризму в Тростянецькій громаді, створення нового заходу на території Тростянецької ОТГ присвяченого українсько-литовській культурі, підґрунтям якого стала епохальна подія 1399 року – Битва на Ворсклі;

- підвищено соціальну роль культури в житті молоді та зміцнено культурний простір між країнами-партнерами.

До реалізації проєкту було залучено 24 особи по 12 з кожної країни. Активними учасниками проєкту були молодь віком 18-35 років. Їхня участь у даному проєкті сприяла налагодженню дружніх та партнерських відносин з литовською молоддю.

         У 2019 році, також було налагоджено співпрацю між містом Bystrice nad Pernstejnem (Чехія). В рамках співпраці  було розроблено проєкт біатлонної бази «Нескучне».

Проєкт розроблений одними з кращих спеціалістів з проєктування біатлонних комплексів, авторами спорткомплексу в м. Nove Mesto (Чехія), за участю різних технічних європейських консультантів та співпраці з проектним інститутом "Сумбудпроект".

 

СПРИЯННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ

Належна охорона громадського порядку є одним з пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства загалом.

Першочерговими завданнями державної влади та громадських організацій стали охорона і захист прав і свобод людини та громадянина, їхнього життя, здоров’я, честі й гідності від злочинних та інших протиправних посягань.

Конституційні права і свободи людини захищаються як державою, так і суспільством. Чим тіснішою буде взаємодія між гілками влади й суспільством, тим якіснішими будуть правоохоронні послуги.

З цією метою в 2018 році в Тростянецькій міській ОТГ було створено дієвий  Центр громадської безпеки громадського формування з охорони громадського порядку «Сила і Честь», який оснащенню системою відеоспостереження. По місту було встановлено 19 відеокамер, з них: них 11 відеокамер за рахунок коштів МФ «Відродження»,  а 8 за рахунок міського бюджету. Також за кошти  МФ «Відродження» придбано 2 монітори для відеоспостереження. Данам система відеоспостереження паралельно працює і в районному відділку поліції.

Слід звернути увагу, що за 9 місяців кропіткої роботи Центром громадської безпеки ГФ "СІЧ" з охорони громадського порядку було проведено 172 патрулі в нічний та вечірній час. За різні правопорушення  в Тростянецьке відділення поліції членами ГФ "СІЧ" було доставлено 46 правопорушника. Окрім того, ГФ «СІЧ» проводились зустрічі з метою попередження злочинів та правопорушень, а саме: 49 зустрічей з групами людей в установах, організація та на підприємствах  (292особи), з 24 вуличкомами, з 2 головами ОСББ.

ГФ «СІЧ» роздано більше 4000 флаєрів, прийнято і передано в Тростянецьке відділення поліції 9 заяв і звернень громадян. Члени ГФ "СІЧ" приймали активну участь з охорони громадського порядку на всіх заходах, які проводилися в місті, і приємно відмітити, що на цих заходах не було допущено скоєння злочинів і адмінпорушень громадського порядку.

 

Бюджет функціонування Центру громадської безпеки та громадського формування з охорони громадського порядку «СІЧ» за 2014- 2019 року



Найменування заходів, що фінансувались

Загальна вартість

(тис. грн)

Джерела фінансування



Міський бюджет (тис.грн)

Кошти Міжнародного фонду «Відродження» (тис. грн)

Кошти  ІСАР «Єднання»

Благодійний фонд «Доброта»



1.

Придбання камер та встановлення їх по місту

230,9

134,9

96,0

-

-



2.

Заробітна плата членам ГФ «Січ»

205,5

173,5

32,0

-

-



3.

Придбання спецодягу

168,5

 

67,4

-

101,1



4.

Ремонт приміщення Центру громадської безпеки та інші поточні витрати

100

100

-

-

-



5.

Проходження членами  ГФ «Січ» курсів надання першої медичної допомоги

8,0

-

-

8,0

-



6.

Придбання обладнання та меблів в центр громадської безпеки

49,8

14,8

35,0

-

-



7.

Матеріальне забезпечення центру громадської безпеки

16,1

11,6

4,5

-

-



8.

Придбання причепу, човна та двигуна для човна, для здійснення рейдів по виявленню браконьєрів

40,9

-

-

-

40,9



Всього:

819,7

434,8

234,9

8,0

142,0



 





3.1. Податково – бюджетна політика

 



Податково - бюджетна політика ОТГ ґрунтується на підставі норм Податкового                      і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів, проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2020 рік

Основною метою податкової політики є підвищення ефективності та полегшення податкового адміністрування з мінімізацією можливостей для зловживань, з одного боку, та як наслідок, збільшення податкових надходжень до бюджету громади, а з іншого – збільшення обсягів власних коштів підприємств, які вони можуть спрямувати на інвестиційні цілі.

Основною метою діяльності міської влади у сфері бюджетної політики є формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально – економічного розвитку міста та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Сутність податково - бюджетної політики є поєднання конкретних цілей та відповідних заходів, за допомогою яких вирішуються поставлені завдання.

 

Проблемні питання:

нестабільність розвитку економіки;

недостатня забезпеченість коштами;

нестабільність бюджетного та податкового законодавства;

наявність податкового боргу зі сплати до бюджету міста податків і зборів.

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році (додаток 4 до Програми):

підвищення рівня платіжної дисципліни та скорочення обсягів податкового боргу за рахунок посилення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків і зборів (обов’язкових платежів);

продовження процесу легалізації тіньової економіки, дотримання законодавства про працю на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, зокрема, з питань належного оформлення трудових відносин з найманими працівниками, офіційного оформлення виплати заробітної плати та сплати до бюджету ОТГ податку на доходи фізичних осіб;

збільшення надходжень до бюджету ОТГ шляхом забезпечення ефективного управління майновими та земельними ресурсами, що належать територіальній громаді міста;

забезпечення дотримання вимог частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України (потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами);

 

забезпечення безумовного дотримання вимог статті 26 Бюджетного кодексу України (організація ефективної системи внутрішнього фінансового контролю та аудиту на всіх стадіях бюджетного процесу), відкритості та прозорості фінансів;

забезпечення участі громадян міста у бюджетному процесі.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2018

звіт

2019

очік.

2020

проект

2021

проект

2022

проект



Обсяг надходжень податків і зборів, обов’язкових платежів, що зараховуються до доходної частини бюджету міста*, в т. ч.:

тис. грн.

108 686,1

115 228,1

132 628,5

140 533,4

147 819



до загального фонду

тис. грн.

98 231,8

111 803,4

128 273,4

135 713,3

142 499



до спеціального фонду

тис. грн.

10 454,3

3 424,7

4355,1

4820,1

5320



 

Примітка:

* Без офіційних трансфертів. До складу джерел доходів бюджету міста зараховуються податки і збори, передбачені статтями 64, 69, 69¹, 71 Бюджетного кодексу України.

 

Очікувані результати:

забезпечення виконання запланованих показників, обрахованих відповідно до норм Податкового та Бюджетного кодексів України.

 

3.2. Розвиток підприємництва та регуляторна політика

На сучасному етапі підприємництво виконує провідну роль у розвитку приватного сектору економіки, створенні додаткових робочих місць, реалізації нових бізнес-проектів, забезпеченні підґрунтя для добробуту громадян нашого міста.

Проводиться робота з поліпшення бізнес-клімату, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, запровадження механізму співпраці виконавчого органу Тростянецької міської ради та суб’єктів малого і середнього підприємництва.

 

Проблемні  питання:

 обмеженість власних матеріально-фінансових ресурсів у суб’єктів малого і середнього підприємництва, підвищена чутливість до зміни цін;

 низький рівень оплати праці, що сприяє відтоку кваліфікованих кадрів;

 наявність «тіньової» складової в діяльності суб'єктів підприємництва;

 низька інноваційна активність малого і середнього.

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році (додаток 1 до Програми):

наявність «тіньової» складової в діяльності суб'єктів підприємництва;

 поліпшення бізнес-клімату, сприяння розширенню міжрегіональних зв’язків, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва;

 створення в Тростянецькій міській ОТГ сучасного бізнес-центру;

 залучення до міста інноваційних технологій;

 надання з міського бюджету фінансової підтримки на відшкодування частини відсотків за кредитами, грантів, безповоротної фінансової допомоги суб’єктам малого і середнього підприємництва;

 сприяння участі суб’єктів господарювання в ділових переговорах, бізнес-зустрічах, форумах, семінарах та виставкових заходах.

 

Сьогодні саме з малим та середнім підприємництвом держава пов’язує надію на швидкі позитивні структурні зміни в економіці, вихід з економічної кризи та створення умов для розширення впровадження ринкових реформ. Великою мірою роль підприємництва полягає у вирішенні питання зайнятості, що проявляється, насамперед, у здатності малого та середнього бізнесу створювати нові робочі місця і поглинати надлишкову робочу силу. Особливо це стосується нинішнього стану справ як в Україні в цілому, так і в нашій міській ОТГ. Зокрема, коли йде процес скорочення робочих місць на великих підприємствах, малі фірми не тільки зберігають, але й створюють нові робочі місця.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації*

 

Показники

Од. виміру

2018

очік.

2019

проект

2019

9 місяців

2019/

2018,%



Кількість зареєстрованих малих та середніх суб’єктів господарської діяльності всього, в тому числі:

одиниць

1500

1525

1500

100,0



- зареєстрованих СПД - юридичних осіб

одиниць

558

565

561

100,5



- зареєстрованих фізичних осіб - підприємців

одиниць

942

960

939

99,6



Кількість зайнятих працівників у суб’єктів малого та середнього підприємництва

 осіб

509

550

511

100,4



Кількість платників єдиного податку, в т.ч.:

 одиниць

810

842

842

103,9



- юридичні особи

одиниць

52

55

55

105,7



- фізичні особи

одиниць

758

787

787

103,8



Надходження єдиного податку до бюджету міста 

млн. грн.

7,1

8,2

7,6

107,04



* показники в цілому по Тростянецькому району

Очікувані результати

збільшення кількості діючих платників єдиного податку;

 збільшення обсягу надходжень до бюджету ОТГ єдиного податку.

 





4.1. Управління комунальним майном та земельні відносини

 

Перелік об’єктів нерухомого майна комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади налічує 1 368 одиниць загальною площею 340,5 тис. кв. м.

Станом на 01.10.2019 року перебуває в орендному користуванні 2 038 кв. м (37 договорів), з них 11 договорів укладено з бюджетними установами, що сплачують орендну плату в розмірі 1 грн. на рік.

 

Проблемні питання:

недоотримання коштів від використання нерухомого комунального майна внаслідок значної питомої ваги площ, що передані в оренду за 1 гривню на рік бюджетним установам та організаціям, які фінансуються з державного чи місцевого бюджету, у загальній структурі орендованих площ;

несвоєчасна сплата орендної плати орендарями комунального майна.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2018

звіт

2019

Очік.

2020

проект

2021 проект

2022

проект



Кількість приватизованих об’єктів комунальної власності

одиниць

2

-

3

3

3



Загальна площа об’єктів комунальної власності, що приватизовані

тис. кв. м

0,244

-

0,116

0,18

0,18



Кількість договорів оренди комунального майна/ в т.ч. з розміром річної орендної плати 1 гривня

одиниць

38/13

40/16

43/17

45/17

47/83



Загальна площа об’єктів комунальної власності, що перебувають в оренді станом на кінець звітного періоду/ в т.ч. з розміром річної орендної плати 1 гривня

тис. кв. м

2,534/

1,875

2,949/

2,478

3,009/

2,491

3,245/ 2,500

3,505/ 2,500



Обсяг надходжень коштів до місцевого бюджету від приватизації комунального майна

тис. грн.

68,142

-

40,0

50,22

54,0



Обсяг надходжень до місцевого бюджету  за оренду комунального майна

тис. грн.

12,43

15, 29

19,72

21,27

22,97



 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році (додаток 1 до Програми):

забезпечення оперативного управління та ефективного використання комунального майна з метою виконання запланованих показників дохідної частини бюджету ОТГ від надходжень за оренду та відчуження комунального майна;

ініціювання продажу на аукціонах об’єктів нерухомості, подальше перебування в комунальній власності яких є економічно недоцільним;

своєчасне вжиття заходів до боржників з оплати оренди комунального майна.

 

Очікувані результати:

Забезпечення надходжень коштів до бюджету ОТГ від приватизації комунального майна в сумі 128,475 тис. грн. та плати за оренду комунального майна в сумі 11,38 тис. грн.

 

4.2. Земельні відносини

 

У 2020 році планується провести аналіз вільних земельних ділянок по всій Тростянецькій міській ОТГ, їх використання та провести земельні торги щодо передачі права оренди на них. Одним з пріоритетних напрямків роботи міської ради в 2020 році буде створення бази даних вільних земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва по всій новоствореній громаді, що дасть можливість мешканцям громади отримати у власність під ІЖБ землю та фактично покращити свої житлово-побутові умови.

            Окрім того, в 2020 році заплановано провести інвентаризацію всіх земельних ділянок на території старостинських округів, укласти договори оренди на ті земельні ділянки, які наразі використовуються без правовстановлюючих документів, та оновити нормативно-грошову оцінку тих земельних ділянок, на яких нормативна грошова оцінка або взагалі не проводилась, або застаріла.

            Також особлива увага буде приділена розширенню меж міста Тростянець та відповідно їх затвердження на сесії міської ради. Аналогічне питання необхідно буде вирішити і по приєднаним до міста селам.

У сфері земельних відносин постійно проводиться значна робота щодо організації обліку земель, які надані в оренду, постійне користування та власність. Загальна площа Тростянецької міської ОТГ складає 155,79 кв. км.

З метою створення умов для збільшення  надходжень плати за землю до бюджету Тростянецької ОТГ, встановлення рівних  прав та обов’язків для всіх суб’єктів  господарювання, які користуються земельними ділянками комунальної власності Тростянецькою міською радою прийнято рішення від 30.01.2018 №256 «Про затвердження Положення про справляння плати за землю на території Тростянецької міської ОТГ з 01.02.2018 року».

На 2020 рік попередньо планується подати 7 позовних заяв, щодо земельних ділянок комунальної форми власності:

- 2 позовні заяви про стягнення збитків за користування 1,5833 га земельними ділянками на суму 139180,71 грн.;

- 5 позовів щодо визнання спадщини відумерлою.

 

Проблемні питання:

використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів та сплати за їх користування;

наявність вільних земельних ділянок виробничо - комерційного призначення, на які відсутні заяви щодо їх використання.

 

Пріоритетні завдання розвитку на 2020 рік (додаток 1 до Програми):

проведення контролю за станом сплати за землю та роз’яснювальної роботи з суб’єктами підприємницької  діяльності щодо необхідності повного i своєчасного розрахунку за користування земельними ділянками, що знаходяться у комунальній власності міста;

проведення земельних аукціонів;

максимальне залучення суб’єктів господарювання до розширення виробництва на

вільних земельних ділянках та вільних виробничих об’єктах і площах;

 

проведення робіт по затвердженню меж населених пунктів Тростянецької міської ОТГ;

затвердження нормативно-грошової оцінки землі тих земельних ділянок, на яких нормативна грошова оцінка або взагалі не проводилась, або застаріла;

оновлення нормативно-грошової оцінки по місту Тростянець;

здійснення постійного моніторингу щодо використання земель Тростянецької міської ради, недопущення їх використання без правовстановлюючих документів, або їх безоплатного використання;

проведення інвентаризації земель у громаді з метою їх залучення до комерційного, або промислового використання;

створення реєстру вільних земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва;

проведення підготовчих робіт по створенню електронної карти по використанню земель Тростянецької міської ради. 

впровадження GIS технологій та програм;

розробка документації із землеустрою щодо встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг вздовж річок навколо озер та інших водойм;

підготовка лотів для продажу на аукціоні;

проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок які пропонуються для продажу.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2018

звіт

2019

очік

2020

проект

2021

проект

2022

проект



Кількість укладених договорів оренди земельних ділянок з землекористувачами станом на кінець періоду, всього

одиниць

233

249

270

280

290



Надходження орендної плати за землю до бюджету ОТГ

тис. грн.

9493,14

10321,6

13 00,6

14170

15620



Надходження земельного податку до бюджету ОТГ

тис. грн.

4133,52

4188,2

5635,0

6000

6500



Плата за землю (разом) до бюджету ОТГ

тис. грн.

13626,66

14509,8

18 641,0

20 170

22 120



Кількість/площа проданих земельних ділянок

од/кв. м.

5/1,2661

2/0,3907

3/1,5

3/1,5

3/1,5



у тому числі через аукціони

од/кв. м.

5/1,2661

2/0,3907

3/1,5

3/1,5

3/1,5



Надходження до бюджету ОТГ коштів від продажу землі

тис. грн.

873,09

228,2

12 000,0

1500

2000



у т. ч. через аукціони

тис. грн.

873,09

228,2

1035

1500

2000



 

Очікувані результати

збільшення надходжень  до бюджету міста від плати за землю на 28,5%;

виконання планових показників надходжень від продажу земельних ділянок в сумі 12 000,0 тис. грн.



В сфері залучення прямих іноземних інвестицій міська рада постійно проводить політику всебічного сприяння і підтримки потенційних інвесторів у визначених сферах діяльності.

Така підтримка дозволила лідеру промисловості міста компанії ПрАТ «Монделіс Україна» залучити в будівництво нового цеху з виробництва бисквітного печива в 2011 році прямих іноземних інвестицій на суму 40 млн. доларів США. Незважаючи на економічну кризу, ПрАТ «Монделіс Україна» продовжувало розвиватись і далі, про що свідчать освоєні потягом 2007 – 2017 років підприємством інвестиції  в шоколадну фабрику в сумі 171,7 млн. дол.

Дане підприємство протягом 2014-2018 років фактично реалізувало  три проекти по залученню інвестицій: «Збільшення потужності», «Запуск нових продуктів», «Техніка безпеки, пожежна безпека, екологічна безпека та покращення якості продукції». У результаті впровадження вищеназваних проектів планується налагодження нових видів продукції, заміна застарілого обладнання та встановлення нового, підвищення рівня техніки безпеки на підприємстві та охорони навколишнього середовища. З початку 2018 року фактично освоєно 37 184,0 тис. гривень.

У зв‘язку з тим, що по інвестиційному проекту «Промислова зона «Тростянець», який був розроблений в 2011 році, залишились невирішеними питання земельних відносин зі Станівською сільською радою, зазначений проект міською радою  до врегулювання цих питань був призупинений.

Проте, 18 липня 2014 року на 47 сесії 6 скликання Тростянецької міської ради рішенням №247 «Про Концепцію промислового парку «Тростянець» була затверджена Концепція промислового парку «Тростянець», а рішенням №248 «Про створення промислового парку «Тростянець» був створений  промисловий парк «Тростянець» на земельних ділянках: кадастровий номер 5925010100:00:001:0139, площею 8,3704 га та кадастровий номер 5925010100:00:001:0141, площею 31,5852 га - усього загальною площею 39,9556 га у м. Тростянець по вулиці Набережна, терміном на 30 років.

14 жовтня  2014 року Державне агенство з інвестицій та управління національними проектами України зареєструвало за №12 промисловий парк «Тростянець» в Національному реєстрі індустріальних (промислових) парків України.

Відповідно концепції промислового парку «Тростянець» на території парку можуть бути створені підприємства харчової, або ж легкої промисловості. З метою створення промислового кластеру навколо  ПрАТ «Монделіс України»  пріоритет буде надаватися підприємствам харчової та переробної промисловості з виробництва цукру, переробки молока, виробництва борошно-мукомельної продукції та переробка курячих яєць.

В результаті повноцінного функціонування промислово парку «Тростянець» буде створено 3200 робочих місць, а підприємства, які будуть функціонувати на території промислового парку, стануть постійним джерелом наповнення місцевого та державного  бюджетів.

В цілому функціонування промислового парку «Тростянець» матиме такі позитивні наслідки:

створить сприятливі умови для розміщення нових підприємств, у тому числі з іноземним капіталом;

 

активізує процеси залучення в економіку зовнішніх та внутрішніх інвестицій;

збільшить надходження до бюджетів усіх рівнів податків, зборів та обов’язкових платежів;

здійснить технічне переоснащення підприємств;

забезпечить випуск конкурентоспроможних товарів;

забезпечить ефективне використання потенціалу існуючих підприємств;

збільшить регіональні темпи зростання промислового виробництва;

збільшить кількість зайнятого населення і, як наслідок, призведе до покращення соціальних стандартів та економічної ситуації, як у місті, так і в районі, і у регіоні в цілому;

забезпечить зростання рівня заробітної плати, підвищення рівня і якості життя населення;

мінімізує негативний вплив кризи та її наслідків на економіку регіону.

22 грудня 2015 року Тростянецька міська рада подала проект будівництва інженерних мереж водопостачання та водовідведення для промислового парку «Тростянець» загальною вартістю  3288315 грн.  на розгляд регіональної комісії з вибору інвестиційних проектів розвитку Сумської області на 2016 рік.  Даний проект був підтриманий регіональною комісією і в подальшому затверджений на фінансування розпорядженням Кабінету Міністрів України №432-р. від 8 червня 2016 року.

В жовтні 2016 року був проведений тендер по закупівлі робіт по будівництву мереж водопостачання та водовідведення до промислового парку «Тростянець». Основна частина робіт виконана в 2016 році, а в 2017 році роботи по даному об’єкту були завершені. Наразі готується пакет документів для подачі декларації про закінчення будівництва.

Враховуючи той факт, що концепцією промислового парку «Тростянець» передбачено створення промислового кластеру навколо ПрАТ «Монделіс Україна», то першим етапом розвитку парку на 2019 рік заплановано пошук інвесторів для  будівництва заводу з переробки молока на території промислового парку. Таке підприємство, з одного боку, зможе задовольнити потреби ПрАТ «Монделіс Україна» в сухому молоці, з іншого – забезпечити дитячі садочки, школи та лікарню району молочними продуктами (сметана, сир, йогурт), які будуть виготовлені в процесі виробництва сухого молока. На даний молокозавод готова встановити високотехнологічне обладнання французька компанія SIT, яка на сьогоднішній день зарекомендувала себе, як одна з ведучих компаній в світі, що виготовляє комплексні установки та модульні виробничі лінії по виготовленню молочних та кисломолочних продуктів (сухого, пастеризованого молока, йогуртів з фруктами та без, десертів, сирів та інше). До речі, компанія SIT є партнером ПрАТ «Монделіс Україна», що в свою чергу гарантує можливість подальшої співпраці двох компаній в даному напрямку.

Паралельно вже вивчається питання розміщення на території промислового парку виробництва яєчного меланжу та заводу мінеральних вод.

Наприкінці 2018 року Тростянецька міська рада розірвала договір з керуючою компанією промислового парку «Тростянець» ТОВ «Екобау Сервіс Ост» та відповідно почала пошук нової керуючої компанії

Отже, одним із основних завдань на 2019 рік буде пошук керуючої компанії та інвесторів для забудови території промислового парку «Тростянець».

Окрім того, міська рада планує розробити детальний інвестиційний паспорт Тростянецької міської ОТГ, в який окрім земельних ділянок промислового парку обов’язково будуть включені і інші інвестиційно привабливі земельні ділянки - green-field, а також земельні ділянки на яких розміщені виробничі потужності промислових підприємств, які

 

знаходяться в скрутному фінансовому становищу і фактично шукають інвеститорів (ТОВ «Тростянецький електрозавод», ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод», ТОВ «Тростянецька вода»).

 

Схема розміщення земельних ділянок, які входять до

промислового парку «Тростянець»

 



 

 

Окрім цього, ще в 2017 році Тростянецька міська рада вже передала ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар І»  три земельних ділянки загальною площею 9,08 га для розміщення на них сонячних електростанцій. В серпні 2018 року компанія отримала дозвіл на початок будівельних робіт, а сам початок  будівництва сонячної електростанції загальною потужністю 5,8 МВт заплановано на початок 2019 року. Сума проекту  складає понад 13 млн. дол і як результат буде створено 30 нових робочих місць, що в свою чергу також сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів всіх рівнів.

 





 

Окрім того, в 2019 році ТОВ «Глобал Грін Енерджі Солар І», після розроблення відповідного проекту землеустрою, планує взяти в оренду ще 14 га землі для розміщення сонячних та вітрових  електростанцій. Сума інвестицій на ІІ етап розміщення сонячних електростанцій потужністю н 8,96 МВт складатиме 20,7 млн. дол.

 

Схема розміщення земельних ділянок під розміщення сонячних електростанцій

 



           

Окрім  того, в зв’язку з придбанням в 2017 році у ПрАТ «Монделіс Україна» гаражів, земельна ділянка кадастровий номер 5925010100:00:003:0154, загальною площею 10,86 га, на якій розміщений цей об’єкт нерухомості, автоматично була передана Тростянецькій міській раді. Враховуючи, що дана земельна ділянка межує з територією шоколадної  фабрики, поруч з нею проходять основні інженерні комунікації та знаходиться в промисловій зоні, визначеній генеральним планом міста та зонінгом, то ділянка фактично є інвестиційно привабливою і, як варіант, на ній також може бути розміщені підприємства по наданню супутніх послуг шоколодній фабриці. Саме тому в 2019 році міською радою буде проведено комплекс заходів з пошуку інвесторів на цю територію. Протягом року були проведені роботи по виготовленню технічної документації із землеустрою щодо поділу цієї земельної ділянки і наразі вже існують дві окремих ділянки, на яких можна буде реалізувати два окремих інвестиційних проекти.



 

Схема розміщення земельних ділянок кадастровий номер 5925010100:00:003:0166

та кадастровий номер 5925010100:00:003:0166

 



 

Крім зазначених інвестиційних проектів, міською радою ще в  2016 році  було розроблено окремий презентаційний пакет документів щодо створення виробничих потужностей на території колишнього деревообробного комбінату. Для цих цілей сформовані дві земельні ділянки загальною площею 10,1881 га для промислового використання, а саме: земельна ділянка кадастровий номер 5925010100:00:002:0152, площею 4,2571 га та земельна ділянки кадастровий номер 5925010100:00:002:0151, площею 5,931 га.

Перша частина цього інвестиційного проекту почала реалізуватися  в 2017 році шляхом продажу незакінченого будівництвом нежитлового приміщення готовністю 47%, загальною площею 2510,9 м2,  вартістю  335950,0 грн.  ТОВ «Лімік Енерджи Солюшнс» і, як резульатат, передача в оренду земельної ділянки кадастровий номер 5925010100:00:002:0152, площею 4,2571 га, на якій розміщено дане майно. На цій території ТОВ «Лімік Енерджи Солюшнс» році планує розмістити енергогенеруюче підприємство. Протягом 2018 року проходив процес розроблення проекту, а на 2019 рік заплановано безпосередню його реалізацію. Розмір інвестицій складе орієнтовно 1 млн. дол., на новому виробництві планується  створити 16 нових робочих місць.

Другий етап реалізації цього проекту було розпочато навесні 2018 року, і як результат ТОВ «Універсальний зерновий комплекс» придбало  нежитлові будівлі, загальною площею 212,7 м2 (будівля очисних споруд, площею 159,7 м2, нежитлова будівля площею 53,0 м2, споруди №1, №2, №3), які розміщені на земельній ділянці кадастровий номер 5925010100:00:002:0151, площею 5,931 га. На цій земельній ділянці заплановано побудувати комплекс по прийому та відвантаженню зернових культур. Заготівельна потужність комплексу на 2019 рік становитиме 6 тис. тон, а на 2020 рік 30 тис. тон. В 2019 році запланована сума інвестицій на реалізацію цього проекту складає 27 млн. грн. (1 млн. дол.)  та ще 27 млн. грн. (1 млн. дол.) в 2019 році. На підприємстві буде створено 16 нових робочих місць в 2018 році та 50 в 2019 році.

 



Схема розташування земельних ділянок по вул. Благовіщенська, 98

 



 

В 2019 році ТОВ «Кононівський елеватор», яке придбало в 2018 році виробничі потужності ТОВ «Локнянського-БСР» - колишнє заготзерно, розпочало проектування будівництва нових силосних корпусів (на 39 тис. тон) для зберігання зернових культур, що збільшить складські потужності до 66 тис. тон. Обсяг інвестицій на реалізацію цього проекту запланований в сумі 189 млн. грн. На підприємстві створиться 20 додаткових робочих місць.

Вищезазначені напрямки, цілі та завдання щодо залучення інвестицій в економіку міста хоча і є визначальними на 2019 рік для міської ради, але їх перелік ще не є остаточним. На даний час міська рада вже оформляє землевпорядну документацію  на ряд перспективних земельних ділянок, на яких можливе створення в подальшому нових промислових та комерційних об’єктів, а саме:



 

земельна ділянка по пров. Гаївському (поруч з ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник»), орієнтовною площею 2 га, для промислового використання;

земельна ділянка по вул. Шевченка (напроти АЗС  ПП «Компанія «Надєжда»), орієнтовною площею 0,3 га  для комерційного використання;

земельна ділянка по вул. Набережна (між земельними ділянками ПрАТ  «Монделіс Україна», ФОП Поляковського В.М. та ділянкою промислового парку, кадастровий номер 5925010100:00:001:0139), орієнтовною площею 0,7653 га.

У 2019 році по цим земельним ділянкам, після виготовлення землевпорядної документації, будуть розроблені необхідні пакети презентаційних матеріалів, які будуть запропоновані потенційним інвесторам.

Крім зазначеного, завданням на 2019 рік в сфері залучення інвестицій залишається також повноцінне відновлення роботи заводу мінеральних вод, власником виробничої бази якого наразі є ТОВ «Тростянецьке джерело», ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод», ТОВ «Тростянецький електрозавод».

 

Проблемні питання:

низький рівень інвестиційної активності внаслідок політичної та економічної нестабільності в державі та географічного розташування регіону;

скорочення обсягу іноземних інвестицій;

обмеженість внутрішніх інвестиційних ресурсів;

недостатній рівень та складні механізми державної підтримки реалізації інвестиційних проектів.

 

Пріоритетні завдання розвитку на 2020 рік (додаток 1 до Програми):

збільшення обсягу іноземних інвестицій в економіку міста;

залучення інвестицій у розвиток міської інфраструктури;

розвиток промислового парку «Тростянець»;

пошук інвесторів на підприємства, що знаходяться в скрутному фінансовому стані;

розвиток міжнародної співпраці.

розробка та затвердження Стратегічного плану розвитку громади

оцінка рейтингу інвестиційної привабливості Тростянецької міської ОТГ рейтинговою компанією IBI RATING;

розробка та поширення інвестиційного паспорту Тростянецької міської ОТГ;

реалізація Плану місцевого економічного розвитку Тростянецької міської ОТГ;

налагодження співпраці з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями в напрямку залучення кредитних, грантових та інших альтернативних ресурсів для реалізації проектів розвитку міста;

створення брендбуку громади;

забезпечення промоції та подальшої роботи в напрямку розвитку промислового парку «Тростянець».

 

 

 

 

 

 

 

Очікувані результати:

збільшення на обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку Тростянецької міської ОТГ у порівнянні з попереднім роком на 20%;

укладення договору з керуючою компанією та залучення інвесторів в промисловий парк «Тростянець»;

 збільшення обсягу коштів, що залучаються на реалізацію проектів розвитку міста з альтернативних джерел (кредитні, грантові ресурси, тощо).

 

 

 





6.1. Промисловість

 

Виробництво промислової продукції Тростянецького району представлено 7 підприємствами, які внесені в основне коло статистичного обстеження: ПрАТ «Монделіс Україна», ПрАТ «Якобс Дау Егбертс Україна», ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод», ТОВ «Тростянецький електрозавод», ТОВ «Дека-хліб», ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник», ТОВ ВТФ «Тростянецька цегла».

За січень-вересень 2019 року промисловістю Тростянецької міської ОТГ в цілому вироблено продукції на суму 3 963 448 тис. гривень, або 96,8% до річного плану.

У структурі промислового виробництва у звітному періоді 2019 року провідною галуззю залишається харчова промисловість – 99,85%, у тому числі: 99,81% - продукція ПрАТ «Монделіс Україна», 0,04% - виробництво хлібобулочних виробів ТОВ «Дека-хліб» та ПрАТ «Хлібозавод «Залізничник»; 0,15% - виробництво продукції машинобудівної галузі ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» та  ТОВ «Тростянецький електрозавод».

За січень-вересень 2019 року по ПрАТ «Монделіс Україна» спостерігається зростання обсягів виробництва. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги збільшились на 824 952 тис. гривень, або на 26,3%.

По ТОВ «Дека-хліб» за аналогічний період відбулося збільшення обсягів виробництва у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 607 тис. гривень або 32,5%.

У ТОВ «Тростянецький машинобудівний завод» обсяги виробництва продукції зменшились на 583 тис. гривень та становлять 89,8% (у розрахунку до показника 2018 року). 

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) у січні-серпні 2019 року збільшився на 63,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 4 851 904,1 тис. гривень.

У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції склав 184 948,57 гривень, що на 40205,12 гривень (або ж на 27,8%) більше до відповідного показника минулого року.

 

Проблемні питання:

 нестабільна політична ситуація, необхідність заміщення ринків збуту продукції та завоювання їх в інших країнах світу;

необхідність розширення переліку продукції промислових підприємств та підвищення її якості та конкурентоспроможності;

стрімке знецінення вітчизняної грошової одиниці;

значне зростання цін на енергоносії та обмеження їх споживання;

неспроможність банківської системи забезпечити підприємства позиковими коштами та занадто високі ставки за кредитами.

Таким чином: підвищення ефективності діяльності промислових підприємств району.

 

Пріоритетні завдання розвитку на 2020 рік(додаток 1 до Програми):

створення умов для збереження економічного потенціалу міста;

залучення інвесторів у промисловість міста;

переорієнтація на нові ринки збуту продукції;

 

нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції, розширення її асортименту та підвищення якості, застосування нових технологій та адаптація до вимог світових стандартів, комплексної механізації та автоматизації трудомістких процесів.

 

Очікуваний результат:

- збільшення обсягів реалізованої промислової продукції на 10%.

 

 

6.2. Енергоефективність та енергозбереження

 

На 2020 рік у співпраці з фінансовою корпорацією NEFKO заплановано комплексну термомодернізацію будівлі стаціонару Тростянецької центральної районної лікарні, яка передбачає наступні заходи:

підсилення огороджувальних конструкцій;

термосанація стін;

заміна вікон на енергоефективні;

утеплення технічного поверху;

встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП);

утеплення теплотраси від котельні.

Загальна вартість проекту – 15,509 000 млн. грн., із них кошти NEFKO – 12,974 000 млн. грн. та співфінансування громади – 2,535 000 млн. грн.

            Шляхом залучення інвестицій від енергосервісних компаній планується перевести з газового опалення на опалення за допомогою відновлюваних джерел енергії наступні заклади:

спортзал «Локомотив»;

філію №4 закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3;

заклад дошкільної освіти «Білочка»;

Центр первинної медичної допомоги.

Проекти спрямовані на енергозбереження та енергоефективність:

реконструкція котельні по вул. Гагаріна, 145 в с. Кам’янка Тростянецького 

району Сумської області;

капітальний ремонт Тростянецької міської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5

(термомодернізація);

капітальний ремонт закладу дошкільної освіти «Ромашка» (термомодернізація);

капітальний ремонт частини фасаду будівлі КЗ «Тростянецька дитяча музична школа ім. П.І. Чайковського» (термомодернізація).

 

Для залучення додаткових коштів на впровадження енергоефективних заходів,

Тростянецька міська ОТГ є членом ряду асоціацій діяльність яких спрямована на підвищення рівня енергоефективності громад, які входять до їх складу.

 

Проблемні питання:

надлишкове споживання енергоресурсів об’єктами бюджетної сфери;

не достаток бюджетних коштів на впровадження потрібного обсягу заходів з енергозбереження;

відсутність передових технологій в галузі енергозабезпечення громадської сфери в місті та селах об’єднаної територіальної громади.

 

            Пріоритетні завдання розвитку на 2020 рік (додаток 1 до Програми):

зменшення споживання енергоресурсів об’єктами бюджетної сфери;

залучення кредитних та грантових коштів на впровадження потрібного обсягу заходів з енергозбереження;

впровадження передових технологій в галузі енергозабезпечення громадської сфери в місті та селах об’єднаної територіальної громади.

 

6.3. Транспорт і зв’язок

Структура пасажирського транспорту в Тростянецькій міській ОТГ представлена автотранспортом приватної та комунальної форми власності.

У сфері надання телекомунікаційних послуг (аналогове, цифрове, HD-телебачення, Інтернет, радіо «105,4 FM»)  у м. Тростянець працює 5 провайдерів: ТОВ «Тростянецькі комп’ютерні мережі», КП ТМР «ТРК «Тростянець», ФОП Мунтян, ФОП Зубко, ТОВ «СІТБ+».

Основним оператором електрозв’язку в місті є Сумська філія ПАТ «Укртелеком» СЛД №4 м. Тростянець РЦТ № 316. На сьогоднішній день оператором пропонується для своїх абонентів найширше коло послуг - вiд традиційних (телефонія, документальний електрозв’язок) до найсучасніших (послуги доступу до мережі Інтернет, Wi-Fi, тощо).

Послуги поштового зв’язку в місті надаються Сумською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта», що нараховує 3 відділення поштового зв’язку в місті Тростянець.

            У 2020 році для контролю за дотриманням графіків руху, отримання достовірної аналітики, створення ефективної маршрутизації міського транспорту заплановано продовжувати впровадження системи GPS моніторингу.

            Для вирішення питання компенсації підприємствам та приватним підприємцям втрат доходів від пільгових пасажирських перевезень буде продовжено видачу електронної картки пільговика «Картка мешканця Тростянецької ОТГ».

 

         Проблемні питання:

повільні темпи оновлення рухомого складу транспорту комунальної форми власності;

недосконалість економічних відносин та конкурентного середовища на ринку транспортних послуг;

недостатнє забезпечення безпечної роботи транспорту, енергозберігаючих технологій, транспортного обслуговування;

відсутність постійно діючих автобусних маршрутів між містом та селами, що планують приєднатись до об’єднаній територіальній громаді;

недостатній рівень якості міських пасажирських перевезень;

недостатня можливість швидкої заміни автобусу у разі виникнення аварійних ситуацій в зв’язку з відсутністю резервного транспорту;

незадовільне або відсутнє покриття мобільними операторами населених пунктів об’єднаної територіальної громади;

відсутні телекомунікаційні послуги (інтернет) в деяких населених пунктах об’єднаної територіальної громади.

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році (додаток 4 до Програми):

підвищення ефективності та надійності функціонування громадського транспорту;

забезпечення належної якості обслуговування пасажирів, впорядкування паркування транспортних засобів  та надання послуг зв’язку;

розміщення зручних для населення інформаційних носіїв з графіками руху;

удосконалення конкурентного середовища на ринку транспортних послуг;

продовження оновлення основних виробничих фондів усіх видів транспорту;

забезпечення безпечної роботи транспорту, впровадження енергозберігаючих технологій;

виявлення та усунення порушень правил пасажирських перевезень;

встановлення обладнання відеоспостереження в салонах автобусів;

продовження розробки та впровадження постійно діючих автобусних маршрутів між містом та селами, що приєднаються до об’єднаної територіальної громади;

впровадження передових технологій в галузі транспорту в місті та селах об’єднаної територіальної громади;

встановлення веж мобільного зв’язку (базових станцій);

проведення мережі інтернет до населених пунктів де він наразі відсутній.

 

Очікувані результати:

забезпечення стабільного функціонування і динамічного розвитку транспорту, підвищення якості та безпеки транспортних послуг, поліпшення екологічного стану в громаді за рахунок оновлення парку автобусів;

збільшення перевезених пасажирів комунальним транспортом на 6,1%.

 

6.4. Споживчий ринок

 

Тростянецька міська ОТГ має розвинену мережу суб’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та суб’єктів по наданню побутових послуг населенню, а саме: 252 одиниць, у тому числі: по реалізації продовольчих товарів – 136 (із них: супермаркет – 1) та по реалізації непродовольчих товарів – 116 одиниць. На території міста здійснюють господарську діяльність з надання побутових послуг населенню понад 55 суб’єкта господарювання. В місті працює 2 ринка, на яких облаштовано 658 торгових місць. 

 

            Проблемні питання:

відсутність належного контролю за якістю товарів, що надходять у продаж;

низька обізнаність керівників підприємств торгівлі та побуту з нормативними 

документами, які регламентують діяльність підприємств сфери торгівлі та побуту;

відсутність оптового ринку з продажу сільськогосподарської продукції, в тому   

числі риби живої;

низький рівень обслуговування покупців на ринках міста;

низький кваліфікаційний рівень працівників сфери торгівлі та побуту;

висока плинність кадрів, особливо молоді;

порушення тиші на прилеглих до об’єктів торгівлі території в нічні часи;

наявність стихійної торгівлі на вулицях міста;

необхідність в капітальному ремонті молочного та в м’ясному павільйоні;

необхідність в капітальному ремонті офісного приміщення;

необхідність в проведенні благоустрою території ринку

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році (додаток 1 до Програми):

сприяння товарному насиченню споживчого ринку продукцією місцевих товаровиробників;

створення необхідних умов для забезпечення високої культури обслуговування населення у підприємствах торгівлі та ринках міста;

підвищення рівня освіченості населення з питання захисту прав споживачів;

зменшення кількості осередків стихійної торгівлі на території міста Тростянець;

впорядкування механізму здійснення сезонної роздрібної  торгівлі;

впровадження на території ОТГ державної  політики щодо упорядкування продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв;

покращення благоустрою «Ринок Європейський»;

придбання комп’ютерної техніки.

 

 

 

 

 

 

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показник

Один.

виміру

2018

звіт

2019

очік.

2020

проект

2021

проект

2022

проект



Кількість суб’єктів роздрібної торгівлі, всього, в т.ч.

од.

244

252

259

265

271



- продовольчі

од.

132

135

138

139

140



- з них супермаркети

од.

1

1

1

1

1



- непродовольчі

од.

111

116

120

125

130



Кількість суб’єктів ресторанного господарства:

од.

14

19

20

21

21



Кількість ринків

од.

2

2

2

2

2



Кількість суб’єктів по наданню побутових послуг населенню, всього, в т.ч.

од.

53

55

57

60

60



- лазні, сауни

од.

1

1

1

1

2



 

Очікувані результати:

підвищення культури обслуговування населення в роздрібній торговельній мережі   та при наданні побутових послуг;

насиченість споживчого ринку високоякісними товарами;

популяризація товарів місцевих товаровиробників;

недопущення стихійної торгівлі на вулицях міста та впорядкування сезонної роздрібної торгівлі баштанними культурами, безалкогольними напоями, штучними квітами, товарами до Пасхальних, Новорічних та Різдвяних свят, тощо;

сприяння дотриманню суб’єктами господарювання Податкового законодавства, збільшенню надходжень до бюджету;

зменшення кількості порушень громадського порядку та забезпечення прав мешканців на відпочинок в вечірні та нічні часи.



7.1. Зайнятість населення та ринок праці

 

Робота у сфері зайнятості населення спрямована на реалізацію чинного законодавства щодо забезпечення соціального захисту населення від безробіття.

Ситуація на ринку праці залежить від динаміки росту промислового комплексу міста, де здійснюють свою діяльність основні роботодавці міста. Незважаючи на те, що останнім часом чисельність штатних працівників міста дещо зменшується, рівень зайнятості населення залишається досить високим.

 

Проблемні питання:

кваліфікаційний дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці;

низька конкурентоспроможність жінок на ринку праці;

обмеження можливості створення нових робочих місць на більшості підприємств внаслідок спаду обсягів виробництва та реалізації послуг, що викликано відсутністю необхідної кількості замовлень та інвестицій;

ліквідація робочих місць, викликана сезонним характером будівельних робіт, припиненням в холодну пору діяльності літніх торгівельних майданчиків та лотків;

низький рівень заробітної плати заявлених роботодавцями вакансій на кваліфіковані робочі місця;

обмежений перелік роботодавців соціальної сфери, які можуть залучати безробітних до громадських робіт.

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році (додаток 1 до Програми):

сприяння повній, продуктивній та вільно обраній зайнятості населення, спрямованій на підвищення рівня його життя;

забезпечення збереження ефективно функціонуючих і створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці;

створення умов та сприяння підвищенню конкурентоспроможності робочої сили.

 

 

Очікувані результати:

залучення до оплачуваних громадських робіт 395 осіб;

охоплення навчанням, перенавчанням та підвищення кваліфікації 197 осіб.

 

7.2. Доходи населення

 



            В громаді спостерігається тенденція зростання номінальних доходів населення. Рівень доходів і заробітної плати населення  досить низький. Ступінь розвитку і задоволення фізичних, духовних і соціальних потреб населення, а також умови в суспільстві для розвитку і задоволення цих потреб відображає соціально- економічна категорія - рівень життя населення. Підвищення рівня життя сприяє поліпшенню якості життя, тобто умов існування людини. Разом з цим є чимало питань і проблем, які досить гостро стоять на повістці сьогодення.

 

 

 

Проблемні питання:

досить низький рівень заробітної плати на підприємствах таких галузей як торгівля, готельно – ресторанний комплекс, охорона здоров’я та соціальна сфера;

нарахування заробітної плати за кваліфіковану працю в мінімальному розмірі, застосування праці в скороченому режимі робочого часу, приховування і видача заробітної плати в «конвертах»;

недодержання окремими роботодавцями законодавства про працю в частині забезпечення найманим працівникам мінімальних гарантій в оплаті праці.

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році:

зростання доходів мешканців міста, поліпшення матеріального та соціального становища працюючих громадян;

забезпечення неухильного додержання роботодавцями міста мінімальних гарантій в оплаті праці та конституційних прав найманих працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

 

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2018

очік.

2019

проект

2019

9 місяців

2019/

2018,%



Чисельність наявного  населення Тростянецької міської ОТГ станом на кінець року

тис. осіб

21 667

21 570

21430

99,35



Середній розмір заробітної плати працівників підприємств, установ, організацій

грн.

6 675,12

7 611,58

8354,07

109,75



Середньооблікова кількість працівників підприємств, установ, організацій

осіб

6 568

6 688

6 832

103,94



Фонд оплати праці працівників підприємств, установ, організацій

млн.

грн.

526,1

610,8

522,7

85,57



Загальна заборгованість із виплати заробітної плати (на 31 грудня звітного року), всього

млн. грн.

-

-

-

-



у тому числі на економічно активних підприємствах

млн. грн.

-

-

-

-



на підприємствах-банкрутах

млн. грн.

-

-

-

-



на економічно неактивних підприємствах

млн. грн.

-

-

-

х



 

2 Дані підготовлено за результатами державного статистичного спостереження "Обстеження підприємств із питань статистики праці", яким охоплені юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб

Очікувані результати:

зростання рівня середньої заробітної плати до 8 354,07 грн. (або на 3,94% у порівнянні з проектними показниками 2019 року);

забезпечення неухильного додержання роботодавцями міста мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

поліпшення матеріального становища та підвищення рівня соціального захисту працюючих громадян;

 запобігання виникненню заборгованості із заробітної плати.

 

 

 

 

7.3. Соціальний захист населення

 



З метою підтримки гідного рівня життя населення громади продовжуватиметься виконання державних програм в частині надання усіх видів соціальної допомоги, в тому числі і житлових субсидій. Поряд з цим з метою посилення адресності  соціальної підтримки найбільш вразливих верств населення, підвищення рівня їх соціальної захищеності на розв’язання соціальних проблем  реалізовуватимуться міські проекти соціального захисту окремих категорій громадян, а саме:

- «Громада для людини: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг»;

-«Картки мешканця Тростянецької міської ОТГ»;

- «Доступний дитячий майданчик» за програмою «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю»;

 

 

«Модернізація системи соціальної підтримки населення України» та заходу «Удосконалення адміністрування виплат і послуг».

 

Проблемні питання:

низький рівень платоспроможності сімей у зв’язку з постійним зростанням тарифів та цін на житлово – комунальні послуги, товари повсякденного вжитку, продукти харчування

відсутність «Електронної черги», яка б впорядкувала роботу персоналу, створила зручні та врівноважені умови перебування відвідувачів, сприяла попередженню та врегулюванню конфліктних ситуацій;

збільшення вартості лікарських засобів та препаратів медичного призначення, відсутність коштів в достатньому обсязі для безкоштовного вирішення оперативного лікування, зокрема, онкозахворювань, заміни суглобів тощо, збільшує кількість звернень мешканців, які опинилися в складних життєвих обставинах, для отримання матеріальної допомоги, в тому числі збільшується кількість звернень учасників антитерористичної операції та членів їх сімей щодо отримання матеріальної допомоги;

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році:

реалізація конституційних гарантій та прав громадян на соціальний захист, забезпечення адресності та матеріальної підтримки малозабезпечених сімей, непрацездатних осіб, громадян похилого віку, сімей з дітьми, дітей з інвалідністю, осіб з обмеженими фізичними можливостями, внутрішньо переміщених осіб, учасників антитерористичної операції й членів їх сімей, та інших осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

Показник

Од.

виміру

2018

звіт

2019

очік.

2020

проект

2020/

2019,%



Соціальне забезпечення



Кількість сімей, які отримують допомогу сім’ям з дітьми

чол.

1576

1263

1478

117,0



Кількість сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям

чол.

267

204

228

111,7



Кількість осіб, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

чол.

329

341

367

107,6



Кількість сімей, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги

чол.

9179

8895

7800

87,7



Кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримали відповідні довідки та перебувають на обліку в департаменті соціального захисту населення

чол.

291

277

277

100



Кількість пільговиків , в т.ч.

 

 

 

 

 



- ветеранів війни

чол.

639

693

705

101,7



учасників бойових дій з числа учасників АТОчол.

144

168

170

101,2



- ветеранів військової служби

чол.

8

8

8

100,0



- осіб постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС

чол.

117

120

120

100,0



- багатодітних сімей

сімей

92

111

111

100,0



Кількість осіб, які отримали соціальні послуги в комунальній установі «територіальний центр соціального обслуговування

чол.

1027

211

220

104,3



Кількість осіб, які отримали соціальні послуги в Центрі реінтеграції бездомних осіб

чол.

-

-

-

-



Кількість осіб, які отримали допомогу в  «Центрі надання допомоги учасникам  антитерористичної операції та членам їх сімей

чол.

72

120

150

125,0



Загальна кількість пенсіонерів, що отримують пенсію *

    осіб

10618

6240

6240

100,0



Середній розмір пенсії*

    грн.

1717,78

1734,92

1734,92

100,0



 

Загальна кількість пенсіонерів, що отримують пенсію * за 2017 рік  в цілому по Тростянецькому району.

Середній розмір пенсії* за 2017 рік  в цілому по Тростянецькому району.

 

Очікувані результати:

підтримка гідного рівня життя населення міста шляхом виконання державних та міських програм в частині надання усіх видів соціальної допомоги, житлових субсидій та пільг; охоплення максимальної кількості сімей, які потребують підтримки держави та місцевої влади.

 

Квартирний облік

 

Розуміючи важливість даного питання міською радою приділяється належна увага вирішенню питань пов’язаних з наданням соціального житла громадянам міста та його поліпшення. Важливим завданням на 2020 рік є початок роботи соціального гуртожитку для людей похилого віку по вул. Кеніга, 7 (центр реабілітації людей похилого віку).  Проблема полягає в тому, що в місті є достатньо велика кількість одиноких громадян похилого віку, які не взмозі обслуговувати себе належним чином, тому потребують сторонньої допомоги. Вирішенням цієї проблеми у 2020 році стануть наступні кроки по створенню і облаштуванню соціального гуртожитку.

 

Проблемні питання:

виявлення пустуючих квартир, безгоспних житлових будинків, нежитлових приміщень (проведення їх переобладнання), оформлення документів з подальшим  розподілом  громадянам, згідно списків квартирної черги Тростянецького міськвиконкому;

перевірка житлових умов громадян, які обліковуються на квартирній черзі позачергового, першочергового отримання житла та загальної черги;

формування списків соціальної квартирної черги загального, першочергового та позачергового отримання житла;

щомісячне проведення засідань громадської комісії з житлових питань при міськвиконкомі, на яких будуть вирішуватися питання про:

– постановку громадян на квартирний облік, зняття із нього;

– одержання громадянами ордерів на житлові приміщення (квартири);

–   інші нагальні питання  по поліпшенню житлових умов громадян                                   м. Тростянець;

- проводити роботу по впорядкуванню заселення кімнат в гуртожитку по                  вул. Заводській, 1.

 

Пріоритетне завдання на 2020 рік:

проведення повної інвентаризації квартирної черги;

виявлення пустуючих квартир, безгоспних житлових будинків, нежитлових приміщень (проведення їх переобладнання), оформлення документів з подальшим  розподілом  громадянам, згідно списків квартирної черги Тростянецького міськвиконкому.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2017

звіт

2018

очік.

2019

проект

2019/

2018,%



Житлова політика

 

 

 

 

 



Кількість осіб, що перебувають на квартирному/кооперативному обліку при виконавчому комітеті Тростянецької міської ради, в т.ч.:

чол.

433/76

447/76

461/76

1,03



- осіб, які користуються правом першочергового надання житла;

чол.

75

79

85

1.07



- осіб, які користуються правом позачергового надання житла;

чол.

24

28

30

0.93



- за загальною чергою

чол.

334

342

350

1,02



Кількість осіб, які отримали житло

чол.

0

2

3

1,5



 

Очікувані результати:

покращення житлових умов населення громади;

сприяння залученню коштів на будівництво, реконструкцію чи добудову житлових будинків в т.ч. кредитних ресурсів;

сприяння реалізації програм будівництва житла для населення. 

 

7.4. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

 

КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР

В ОТГ триває процес реформування галузі «Охорона здоров’я». Сформовано центр первинної медичної допомоги (КНП «ЦПМД» ТМР). Первинна ланка повністю відділена від профільної стаціонарної медичної допомоги. Всього з початку приписної компанії у Тростянецькій міській ОТГ укладено 21 104  декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу (КНП «ЦПМД» ТМР), що становить 96,6% приписного населення міста.

 

Проблемні питання:

недостатня кількість сучасного діагностичного обладнання у медичних закладах ускладнює ранню діагностику захворювань;

 недостатнє забезпечення хворих Тростянецької громади необхідними виробами медичного призначення та медикаментами (для дітей з орфанними захворюваннями, хворих з патологією нирок, засобів знеболення для онкологічних хворих та інших);

значна частина приміщень медичного закладу потребують ремонту;

незабезпечення житлом молодих спеціалістів;

забезпеченість сучасними телекомунікаційними засобами та обладнанням  КНП «Тростянецький ЦПМД»ТМР;

високі показники малюкової смертності та смертності населення у працездатному віці від серцево-судинних, судинно-мозкових та онкологічних захворювань;

недостатній рівень знань у населення з питань здорового способу життя та профілактики захворювань.

 

Пріоритетні завдання розвитку у 2020 році (додаток 1, 4 до Програми):

проведення капітальних та поточних ремонтів;

впровадження енергозберігаючих заходів та зменшення споживання енергоресурсів;

розвиток інформаційних технологій для автоматизації робочих місць медичних працівників;

придбання медичного обладнання, інструментарію, санітарного автотранспорту відповідно до табелю оснащення;

проведення заходів по мотивації сімейного лікаря до роботи в сільській місцевості (забезпечення житлом);

підвищення професійної підготовки медичних працівників;

лікування пільгових категорій населення;

проведення заходів по протидії захворюванню на туберкульоз;

заходи по профілактиці інфекційних захворювань;

пропаганда здорового способу життя, профілактика серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань;

забезпечення ранньої діагностики цукрового діабету та лікування хворих;

покращення ранньої діагностики онкологічних захворювань та лікування онкологічних хворих;

забезпечення медикаментами, перев′язувальним матеріалом, виробами медичного призначення.

 

                  Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2018

звіт

2019

очік.

2020

проект

2021

проект

2022

проект



Кількість медичних закладів

од.

1

1

1

1

1



Кількість поліклінічних відвідувань

відвід.

-

45052

45052

 

 



Кількість відвідувань вдома

відвід.

-

7529

7529

 

 



Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення

осіб

-

6,4

6,5

 

 



Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення

осіб

-

21,7

21,5

 

 



Витрати бюджетних коштів в розрахунку на 1 мешканця

грн.

-

688,28

631,92

 

 



 

            Очікувані результати:

покращення якісного, своєчасного, кваліфікованого надання медичних послуг первинного рівня населенню ОТГ;

покращення інформованості населення щодо профілактики серцево-судинних захворювань, інфекційних захворювань;

підвищення обізнаності населення в питаннях збереження та зміцнення здоров'я, профілактики та ранньої діагностики хвороби;

покращення тривалості та якості життя населення, забезпечення якісного медикаментозного лікування пільгових категорій населення, забезпечення безкоштовного надання невідкладної медичної допомоги;

покращення обліку диспансерних хворих, контроль своєчасного обстеження та лікування;

підвищення рівня кваліфікації медичних працівників;

мотивація сімейного лікаря до роботи в сільській місцевості.

 

КЗ «Тростянецька центральна районна лікарня»

На 2020 рік планується впровадження реформи на вторинному рівні надання медичної допомоги.

 

Проблемні питання:

низький рівень здоров’я населення та недостатній рівень відповідальності населення за своє здоров’я;

недостатній рівень фінансового та нормативно-правового забезпечення медичної галузі, доступність медичних послуг;

значні витрати міського бюджету на заробітну плату та оплату енергоносіїв у закладах охорони здоров’я ОТГ.

недостатня кількість сучасного медичного обладнання;

значна частина приміщень медичного закладу потребують ремонту.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1, 4 до Програми):

впровадження проекту термомодернізації будівлі стаціонару КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР з залученням кредитних коштів Східно Європейської фінансової корпорації НЕФКО;

придбання медичного обладнання, меблів, комп’ютерів;

проведення капітального ремонту акушерсько-гінекологічного відділення;

проведення капітального ремонту стіни інфекційного корпусу;

проведення капітального ремонту 2-х пасажирських ліфтів;

проведення поточного ремонту приміщень рентген-діагностичного відділення;

підготовка медичних кадрів за міською цільовою комплексною програмою «Медичні кадри 2018-2022 років».

 

Кількісні та якісні критерії ефективності реалізації

 

№ з/п

Показник

Од. виміру

9 місяців 2018 року

факт

9 місяців 2019 року

факт

2019 рік

очік.

2020 рік прогноз

% 9 міс.

2019 до

9 міс.2018



1

Забезпеченість лікарями на 10 тис. населення

осіб

26,31

23,41

23,41

17,35

88,9



2

Забезпеченість середніми медпрацівниками на 10 тис. населення

осіб

76,38

67,35

67,35

52,0

88,2



3

Кількість лікарняних ліжок

од.

170

170

170

170

100



4

Народжуваність на 1000 нас.

осіб

5,23

3,61

7

7,0

69,0



5

Загальна смертність на 1000 населення

осіб

13,10

13,06

15,0

15,0

99,7



6

Малюкова смертність на 1000 народжених живими

дітей

15,60

5,32

5,32

0

34,1



7

Смертність від туберкульозу на 100000 населення

осіб

11,44

2,89

2,89

0

25,3



8

Захворюваність на туберкульоз на 100000 населення

осіб

34,32

40,47

48,0

48,0

117,9



9

Первинний вихід на інвалідність серед дорослого населення 10000 дорослого населення

осіб

23,89

26,22

310

31,0

109,7



10

Витрати бюджетних коштів з розрахунку на 1 мешканця

грн.

795,58

931,80

1142,0

1146,0

117,1



 

Очікуваний результат:

підвищення ефективності роботи закладів охорони здоров’я;

забезпечення надання населенню доступних та високоякісних медичних послуг на всіх рівнях медичної допомоги;

покращення демографічної ситуації: підвищення рівня народжуваності та зниження рівня загальної смертності, і в першу чергу, серед осіб працездатного віку, недопущення випадків малюкової та материнської смертності;

зниження рівня захворюваності та ускладнень по основним нозологіям: хвороби системи кровообігу, туберкульозу, злоякісних новоутворень, цукрового діабету;

 зменшення споживання енергоресурсів закладом.

                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.5. ОСВІТА

 

У закладах освіти Тростянецької міської ОТГ продовжується впровадження ключових ідей Нової української школи, створення нового освітнього простору, що максимально мотивує дітей до навчання та особистісного розвитку, а педагогічний колектив – до використання ефективної системи новітніх інформаційно-методологічних способів організації освітньої діяльності, що сприяє розвитку та успішному функціонуванню всіх складових галузі «Освіта». Заклади забезпечують якісну і доступну освіту, виховання здорової та компетентної особистості, інноваційне середовище.

Початкова освіта

1 вересня 2020 року планується відкрити 11перших класів у них навчатиметься 228учнів. Планується закупівля меблів, мультимедійного обладнання та засобів навчання для 1-х

класів для забезпечення освітньо-розвивального середовища за рахунок державної субвенції та міського бюджету. У кожен 1-й клас планується закупити та установити мультимедійні дошки, дидактичні матеріали.На 1 вересня 2020 року планується відкрити 15 груп подовженого дня для навчання 452 учні. У травні-червні 2020 року державну підсумкову атестацію буде складати 177 учнів.

Загальна середня освіта

У 2020-2021 навчальному році кількість школярів у закладах загальної середньої освіти складатиме близько 2260 осіб.

У 2020 році планується збільшити кількість учасників різноманітних конкурсів на 2%. Державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання у травні-червні 2020 року складатимуть 107 учнів.

У 2020 році документи про базову загальну середню освіту (свідоцтва) отримають 177 випускники, атестатів про повну загальну середню освіту – 107.

2019 року за підсумками І семестру закладами загальної середньої освіти буде визначено претендентів на нагородження медалями (попередньо – 13 учнів: ЗЗСО № 2 – 8, ЗЗСО № 3 – 4, ЗЗСО № 5 – 1, Кам’янський ЗЗСО – 0).

Дотримання освітнього законодавства

У 2020 році планується виплатити одноразову допомогу після досягнення 18-річного віку 4 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування відповідно чинному законодавству. З метою забезпечення роботи 1 інклюзивної групи планується введення 1 додаткової посади асистентавихователя у ЗДО (ясла-садок) «Казка».

У 2020 році планується забезпечити комплексною оцінкою дітей, які мають проблеми розвитку, визначити наявність особливих освітніх потреб та  забезпечити раннє втручання та корекцію розвитку таких дітей. Буде забезпечена тісна співпраця працівників інклюзивно-ресурсного центру з педагогічними працівниками закладів освіти та батьками дітей з особливими освітніми потребами.

В організованих підвезеннях учнів зпочатку нового 2020 - 2021 навчального року потреба складатиме 39 осіб. До Тростянецької філії № 1 І-ІІ ступенів закладу загальної середньої освіти № 5 буде здійснюватися підвезення 16 учнів з сіл Зарічне та Мащанка; до закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 - 11 учнів із сіл Криничне та Лісне; до Кам’янського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - 12 учнів із села Кам’янецьке.

Виховна робота

У 2020 році планується активізація краєзнавчо - екскурсійної діяльності містами України з метою формування в молодого покоління високої патріотичної свідомості, виховання любові до рідного краю та формування моральної активності особистості шляхом участі і конкурсах різних рівнів.

Оздоровлення

У 2020 році планується робота 11 пришкільних таборів, я яких – 2 мовні, 1 –профільний табір, 1 – праці та відпочинку. Прогнозована кількість, які будуть охоплені оздоровленням становить 1 000 дітей. Табори працюватимуть 14 днів за п’ятиденним режимом.

Планується охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей з числа пільгових категорій, талановитих та обдарованих не нижче 55%.

Позашкілля

Вихованці КЗ ТМР «Палацу дітей та юнацтва» та КЗ ТМР «Тростянецької дитячо-юнацької спортивної школи» протягом 2020 року планують брати участь у обласних, усеукраїнських, міжнародних конкурсах, змаганнях, фестивалях та здобувати перемоги. Планується розробка нових екскурсійних маршрутів, водних та пішохідних ступеневих та категорійних походів, розширення цільової аудиторії  (діти із соціально незахищених категорій, студентська молодь, інклюзивна освіта).

Матеріально-технічна база

У 2020 році для усіх закладів освіти  відповідно до кошторисних призначень планується придбання за кошти міського бюджету миючі та дезінфікуючі засоби, медикаменти, канцтовари на загальну суму близько 265,3 тис. грн., а також крейду для класних дошок, фарбу, цемент, посуд, придбання холодильного обладнання та медичного обладнання, пральної машини.

Планується заміна світильників 327 шт., планується часткова замінена водопровідних та каналізаційних систем, ремонт систем опалення та теплопостачання (дит.садки).

У 2020 році планується забезпечення закладів освіти предметами та матеріалами для проведення поточних ремонтних робіт в повному обсязі.

На 2020 рік заплановано встановлення 46 вікон та 20 дверей у всіх закладах освіти.

На 2020 рік заплановано утеплення дошкільних закладів «Ромашка», «Веселка» та  «Казка».

Планується проведення поточних та капітальних ремонтів  усіх кабінетів перших класів, ремонти санітарних кімнат відповідно до вимог Санітарного регламенту по ЗЗСО №1 та ЗЗСО №3, ЗДО «Ромашка», «Казка», «Білочка», проведення капітального ремонту комп’ютерного класу по філії №1, проведення капітального ремонту покрівлі по ЗЗСО №5 та Смородинській філії, проведення капітальних ремонтів коридорів ЗЗСО №5 та філії №4.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2019

звіт.

2020

очік.

2021

проект

2020/

2019,%



Постійно діючі заклади дошкільної освіти/

з них комунальної форми власності

одиниць

6/6

6/6

6/6

100/100



Кількість дітей у закладах дошкільної освіти всього / з них комунальної форми власності

чол.

810/810

818/818

825/825

99,5/99,7



Охоплення дітей дошкільного віку дошкільною освітою

%

99,2

99,5

99.7

99,5/99,7



Кількість груп у комунальних дошкільних навчальних закладах/ з них компенсуючого типу

одиниць

28/0

28/0

28/0

100/100



Заклади загальної середньої освіти / з них комунальної форми власності

одиниць

4/4

4/4

44

100/100



Кількість учнів у закладах загальної середньої освіти/

із них комунальної форми власності

чол.

2252/2252

2259/2259

2259/2259

100/100



у тому числі, які навчаються у другу зміну

чол.

103

100

90

100/100



Відсоток учнів, які навчаються на достатньому та високому рівні

%

67

70

70

70/70



Відсоток дітей шкільного віку, які охоплені навчанням

%

100

100

100

100/100



Здобуття призових місць у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад 

чол.

11

14

15

 



Здобуття призових місць у ІV  етапі Всеукраїнських учнівських  олімпіад 

чол.

2

4

4

 



Загальна кількість комунальних закладів позашкільної освіти

одиниць

2

2

2

100/100



Кількість учнів, охоплених позашкільною освітою

одиниць

2110

2120

2130

98/98



Рівень охоплення учнів позашкільною освітою

%

97

98

98

98/98



Частка школярів, зайнятих у спортивно-масовій роботі

%

100

100

100

100/100



 

Проблемні питання:

недостатнє забезпечення всіх дітей якісною дошкільною освітою та влаштування їх в дошкільні заклади освіти;

надання кваліфікованої допомоги дітям з особливими освітніми потребами;

недостатнє забезпечення закладів спортивно-ігровим обладнанням;

необхідність створення освітньо - розвивального середовища в закладах загальної середньої освіти відповідно до Державної програми Нова Українська школа;

забезпечення соціального захисту дітей соціально - незахищених категорій та дітей учасників АТО

недостатній рівень матеріально технічної бази усіх закладів Тростянецької ОТГ;

необхідність налагодження партнерських відносин у співпраці шкіл із батьківською громадою щодо спільного вибору підходів до навчання та виховання дітей;

надлишкове споживання енергоресурсів.

 

У 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

охоплення дітей дошкільною освітою на рівні 99,5%;

забезпечення кваліфікованою допомогою дітей з особливими освітніми потребами шляхом залучення до роботи в Інклюзивно-ресурсному центрі та створення відповідних умов в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти;

залучення до участі в спортивно - масових, фізкультурно - оздоровчих заходах до активних занять спортом дітей та молоді, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами;

забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій;

забезпечення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей пільгових категорій та обдарованих дітей, що проживають на території Тростянецької ОТГ;

впровадження в освітній процес інформаційно-комунікаційних, мультимедійних та ігрових технологій, технологій інтегрованого виховання;

активне застосування виїзних форм навчання (навчально-польові практики, експедиційна діяльність, навчальні екологічно-краєзнавчі дослідження (позашкільна робота);

активна участь закладів міста в обласних та міжнародних конкурсах;

упровадження нових технологій співробітництва з ВИШами, громадськими об’єднаннями, волонтерськими організаціями, музейно-архівними установами, літературними видавництвами;

розширення міжнародного партнерства;

проведення заходів по термомодернізації ЗЗСО №5;

проведення заходів по забезпеченню закладів освіти відповідності Санітарному регламенту;

проведення цілеспрямованої роботи по забезпеченню відповідності температурного режиму у закладах;

економія бюджетних коштів на енергоносії до 25%.

 

Очікувані результати:

подальше покращення матеріально- технічної бази закладів освіти;

збільшення кількості місць у закладах дошкільної освіти міста;

оптимізація мережі закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;

забезпечення інклюзивним навчанням та рівним доступом до освіти дітей з особливими освітніми потребами;

покращення матеріально-технічного оснащення навчальних кабінетів;

зменшення споживання енергоресурсів закладами освіти.

 

 



7.6. КУЛЬТУРА, МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА ТА ТУРИЗМ

 

У Тростянецькій міській ОТГ функціонує 16 закладів культури, які утримуються за рахунок коштів бюджету міста, зокрема:

 КЗ ТМР «Тростянецька дитяча музична школа ім. П.І. Чайковського».

КЗ ТМР «Тростянецька публічна бібліотека та 5 бібліотек- філій.

КЗ ТМР «Музейно- виставковий центр «Тростянецький».

8 клубних закладів, два з яких не функціонує (Гаївський та Кам’янецький).

Кожного року в місті проходить значна кількість загальноміських культурно -мистецьких заходів.

         Так, у 2020 році робота «Міського клубу «Ветеран» буде спрямована на подальший розвиток аматорського народного мистецтва та організацію змістовного відпочинку літніх людей. Крім існуючих колективів художньої самодіяльності планується організація гуртка художнього читання. Клубом будуть проведені 38 тематичних заходи. Продовжать працювати клуби любителів шашок та шахів, більярду та доміно.

         Творчі колективи братимуть участь у проведенні всіх міських та районних мистецьких свят, мітингах та фестивалях, а також народний хор «Ветеран» візьме участь у Всеукраїнському фестивалі «Боромля» та в обласному фестивалі «Партизанські зірниці».

В 2020 році «Цукрозаводський клуб» планує розширити спектр надання послуг, таких як:

- проведення публічних заходів (публічні обговорення, громадські слухання, семінари);

- депутатські зустрічі та прийоми громадян;

- зустрічі представників громадських організацій з жителями мікрорайонів;

- виставки картин, фотографій місцевих художників, аматорів;

- діяльність бюро послуг (ксерокопіювання, доступ до мережі інтернет).

В 2020 році колективом планується проведення 43 культурно-мистецьких та просвітницьких заходів. Художній колектив братиме участь в концертах, фестивалях та конкурсах, міських та районних заходах.

«Радомлянський клуб» на 2020 рік планує продовження роботи гуртків, а також проведення 68 культурно-масових заходів, що задовольнятимуть потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи. Відродити обряд весілля для фольклорного колективу «Берегиня», взяти участь у районному конкурсі «Пісенне літо».

«Смородинський клуб» в 2020 році проводитимуться 75 культурно-масових заходів, які задовільнять потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи. Візьмуть участь у районному фестивалі фольклорного мистецтва «Від Різдва до Водохреща», в театралізованому святі «Тростянецька масляна», у Всеукраїнському фестивалі «Боромля», у районному фестивалі- конкурсі драматичних колективів «Котилася торба».

«Лучанський сільський клуб» в 2020 році проводитиме 20 культурно-мистецьких заходів, які задовольнятимуть потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи.

«Кам’янський сільський будинок культури» в 2020 році проводитиме 33 культурно-мистецьких заходи, які задовольнятимуть потреби населення в організації дозвілля: тематичні концерти, театралізовані свята, вечори відпочинку для молоді, спортивно-масові заходи.

«Гаївський клуб» та «Камянецький клуб»  не функціонує, оскільки приміщення клубу потребує капітального ремонту. Спеціалістами міської ради та будівельної організації проведено обстеження приміщення з метою визначення першочергових заходів з відновлення роботи клубу.

 КЗ ТМР «Музейно- виставковий центр «Тростянецький» надання послуг з реєстрації шлюбу в пілотному проекті Міністерства юстиції України «Шлюб за добу», пілотний проект Міністерства юстиції України «Ювілейні шлюби», організація виїзних шлюбних церемоній,  оренда приміщення для проведення шлюбних обрядів, фото та відео зйомок, вечорів класичної музики, виставок картин місцевих, вітчизняних та закордонних художників, реалізацію сувенірної продукції, участь у проведенні  загальноміських культурно-мистецьких заходів. Планується створення експозиційних кімнат у підвальному приміщенні, участь у створенні книги- фотоальбому про м. Тростянець, до Дня міста. У 2020 р. буде продовжена робота по розробці нових інформаційно - промоційних матеріалів про м. Тростянець, його історію та архітектурну спадщину, наукова робота та опрацювання матеріалів з метою створення  кімнати в краєзнавчому музеї виставкового проекту присвяченого битві на р. Ворскла 1399 р. між об’єднаним військом Великого князя Вітовта (Велике князівство литовське) та військом Золотої орди. Будуть проводитися розкопки у с. Зарічне (Боголюбове).  Дана робота буде першим етапом по створенню у с. Зарічне музейно- культурного комплексу, робота якого буде спрямована на призначений для вивчення та збереження історичної матерільної спадщини, що знаходиться на території Тростянецької ОТГ.

 

КЗ ТМР «Тростянецька дитяча музична школа ім. П.І. Чайковського

збереження кількості учнів, які отримують мистецьку освіту на рівні 2019 року.

«Тростянецька публічна бібліотека» у 2020 році планує:

- проведення наочного брендування (візуалізація) приміщення центральної публічної бібліотеки шляхом встановлення внутрішніх та наружних інформаційних банерів;

- проведення ремонтних робіт по модернізації міської бібліотеки-філії цукрозаводського мікрорайону (комп’ютеризація, проведення мережі Інтернет, оновлення бібліотечного фонду, автоматизація процесів бібліотечної роботи (програма Koha) ;

- компютеризація, проведення  Інтернет-зв’язку, автоматизація процесів бібліотечної роботи у Смородинській міській бібліотеці-філіі;

- придбання додаткового комп’ютера для Кам»янської сільської бібліотеки – філії.

 

Проблемні питання для вирішення у 2020 році:

недостатній рівень матеріально – технічної бази та стану приміщень закладів культури;

недостатні обсяги фінансування закладів культури, виділення коштів на проведення капітального ремонту Гаївського клубу;

недостатні обсяги фінансування музейних закладів, виділення коштів на проведення ремонту підвального приміщення садиби Л. Є. Кеніга;

 фінансування  реконструкції Зарічненської сільської бібліотеки-філії;

фінансування проведення мережі Інтернет та придбання комп’ютерної техніки для Смородинської бібліотеки-філії.

повна автоматизація бібліотечних процесів в бібліотеках Тростянецької ОТГ;

створення в с. Зарічне музейно- культурного комплексу;

проведення археологічних досліджень на пам’ятці археології «Городище та поселення» в с. Зарічне.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Показники

Од. виміру

2019

звіт

2020

проект

2021

2019,%



Комунальні заклади культури



Школи естетичного виховання дітей:

 

 

 

 



Кількість закладів

одиниць

1

1

100



Контингент учнів

чол.

180

180

100



Охоплення дітей шкільного віку позашкільною мистецькою освітою

%

180

180

100



Кількість випускників шкіл, що продовжили мистецьку освіту у вищих навчальних закладах

чол.

2

2

100



Бібліотеки:

 

 

 

 



Кількість:

одиниць

6

6

100



Кількість читачів

      чол.

6000

6000

100



Відсоток жителів ОТГ, охоплених бібліотечними послугами

%

22,2

27,3

123



Інші комунальні заклади культури:

одиниць

 

 

 



 муніципальна галерея

одиниць

 

 

 



Кількість закладів іншого підпорядкування



Театри

одиниць

-

-

 



Філармонія

одиниць

-

-

 



Музеї

одиниць

1

1

100



Кінотеатри

одиниць

1

1

100



Парки

одиниць

1

1

100



Клубні установи

одиниць

9

8

89



- в них клубних формувань

одиниць

34

29

85,3



Організація та проведення загальноміських культурно-мистецьких заходів



Кількість заходів

одиниць

55

68

124



у тому числі:

 

 

 

 



ен- міжнародного рівня

одиниць

3

4

133



Кількість жителів ОТГ, охоплених заходами

тис. чол.

21430

21430

100



Відсоток жителів міста, охоплених заходами

%

100

100

100



 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

збільшення послуг, що надаються клубними закладами в сфері відпочинку, дозвілля та підвищення якості надання цих послуг;

придбання звукової апаратури для технічного забезпечення в  Цукрозаводському та Смородинському клубах;

ремонтні роботи в «Лучанському сільському клубі»;

збільшення кількості ігрового обладнання в клубних закладах міста;

створення музейно - культурного комплексу городище та поселення Роменської культури;

створення археологічної експозиції та її розміщення в селі Зарічному;

 створення музейної експозиції в баштах «Круглого Двору»;

проведення реекспозиції в залах «Археологічна Тростянеччина» та «Наш край у XVIII-XIX ст.»;

створення експозиції «Винний погрібець» та «Ремесла Тростянеччини» в підвальному приміщенні будинку Л.Є. Кеніга.

 

Очікувані результати:

збереження діючої мережі закладів культури міста;

охоплення бібліотечними послугами більшої кількості населення міста;

збереження контингенту учнів шкіл естетичного виховання дітей шкільного віку позашкільною мистецькою освітою;

збільшення відсотку паспортизованих об’єктів культурної спадщини від загальної кількості об’єктів.

 

 

 

 

 

 

 

Молодіжна політика

 

 

У 2020 році планується залучати Дитячу дорадчу раду та молодь громади до розвитку національно патріотичного, туристичного та культурного напрямку.

Створення молодіжного культурно-освітнього центру (ХАБу) на базі колишньої їдальні.

В наступному році планується продовжувати свою діяльність Дитяча дорадча рада, активно приймає участь у заходах міста, а саме: новорічні та різдвяні свята, кубок міського голови КВК, свято Івана Купала, Хеллоувін тощо.

 

 

Проблемні питання для вирішення у 2020 році:

потреба залучення представників дитячої дорадчої ради до розробки місцевої політики;

недостатнє спілкування з представниками влади, щодо поліпшення становища дітей, та захисту їх прав;

потреба в розробці альтернативних проектів міських програм та заходів;

недостатнє проведення інформаційно-просвітницьких та благодійних заходів               (з екологічної тематики та культурно-історичних цінностей) за участю членів ДДР;

потреба в навчально-інформаційних заходах для членів молодіжних організацій;

відсутність контактів з дитячими дорадчими радами з інших міст України для обміну досвідом;

потреба в капітальному ремонті приміщення під ХАБ, придбання оргтехніки, меблів та ін.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

проведення просвітницьких екологічних акцій, залучення молоді до благоустрою місць відпочинку та дозвілля у місті;

залучення громади до збереження культурної спадщини;

участь у формуванні міської політики щодо дітей та молоді;

участь в організації культурного життя міста;

розвиток лідерських навичок членів «Молоді» та ДДР (тренінги, неформальні дискусії тощо);

більш активне залучення представників дитячої дорадчої ради, молодіжних організацій, школярів до розробки місцевої політики;

підвищення рівня проведення інформаційно-просвітницьких та благодійних заходів (з екологічної тематики, культурно-історичних) за участю членів ДДР та молодіжних організацій;

проведення навчально-інформаційних заходів для самих членів дитячої дорадчої ради з використанням сучасних інтерактивних методів роботи;

налагодження контактів з дитячими дорадчими радами, молодіжними організаціями з інших міст України для обміну досвідом.

 

 

Розвиток туризму

 

З метою сприяння розвитку відпочинкового туризму в ОТГ ініціюється формування туристичного простору високої привабливості шляхом розроблення та впровадження конкурентоспроможного туристичного продукту на основі наявних туристичних та рекреаційних ресурсів, визначаються земельні ділянки для створення відповідної туристичної інфраструктури, у тому числі для будівництва готелів,

 мотелів, парків розваг із залученням інвестиційних проектів. Одним із таких заходів стала розробка проекту розвитку парку П.І. Чайковського. В основу концепції розвитку парку покладено не лише поліпшення його благоустрою, а й створення додаткових атракціонів, місць для відпочинку та занять спортом, цікавих в архітектурному плані куточків.

Ведеться робота по оновленню інформаційно - промоційних матеріалів по всім архітектурним та визначним пам’яткам громади.

У 2020 році з метою використання садибного комплексу в цілому, планується розпочати проведення реконструкції фортеці Круглий двір та садиби Л.Є. Кеніга та проведення ремонту та облаштування підвального приміщення цієї будівлі.

Також, враховуючи збільшення культурно – мистецьких заходів та  збільшення туристично - привабливих об’єктів у 2020 році має розширитися асортиментний перелік сувенірної продукції та збільшитися виготовлення інформаційно - промоційних матеріалів про Тростянецьку громаду. Ще однією складовою по проведенню промоційних заходів є участь у туристичних виставках, презентаціях, тощо, що дасть змогу популяризувати наш туристичний продукт на теренах країни.

Наразі розроблена  програма розвитку туризму на 2019-2023 роки з врахуванням нових об’єктів та територій, що перейшли до Тростянецької ОТГ. Адже Зарічненський та Кам’янський старостинські округи мають чудову зону відпочинку на березі річки Ворскла. Зелений туризм на Тростянеччині має всі шанси стати одним із провідних напрямків у туристичній сфері Східної України. На території села Зарічне розташований Тростянецько-Ворсклянський національний парк та насипні скіфські кургани, які є історичною пам’яткою та охороняються державою. Все це дає нові можливості розвитку зеленого та сільського туризму на території Зарічненського та Кам’янського старостинських округів.

На 2020 рік заплановані культурно-мистецькі події, в тому числі фестиваль-конкурс класичної музики «Чайковський Fest», міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття», Істироко- культурний фестиваль  «Сторінками історії Середньовіччя», спортивний фестиваль «Нескучний Вело-Fest», міжнародний молодіжний музичний фестиваль «Схід-рок», міжнародний художній пленер «Мальовнича Тростянеччина», День міста Тростянець. Вперше у 2020 році планується проведення військово–патріотичного зльоту «Нащадки» та міжнародні змагання з боксу. Під час цих заходів планується залучити до 50 тисяч туристів.

Значна увага приділяється збереженню, відновленню та популяризації пам’яток історії та архітектури, шляхом проведення поточних ремонтних робіт, проведення на базі пам’яток культурно – мистецьких заходів, урочистих шлюбних обрядів, обслуговування екскурсійних груп.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

 

Туризм



Кількість заходів з популяризації туристичного потенціалу Тростянецької міської ОТГ

одиниць

11

18

164



Кількість об’єктів культурної спадщини

одиниць

35

35

 



у тому числі паспортизованих:

 

5

5

100



археологіїодиниць

6

6

100



історіїодиниць

14

14

100



монументального мистецтваодиниць

2

2

100



садово-паркового мистецтваодиниць

1

1

100



науки і технікиодиниць

-

-

 



Кількість об’єктів архітектури та містобудування

одиниць

12

12

100



 

Проблемні питання для вирішення у 2020 році:

недостатня кількість тематичних напрямків туризму, зокрема культурно та історико – пізнавальних;

відсутність програми залучення до відвідування міста туристичних груп із інших міст України та закордону;

відсутність стимулювання попиту на використання наявної інфраструктури міста туристами;

відсутність  координації дій та організації роботи в галузі туризму.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

 

проведення ремонту в підвальному приміщенні садиби Л.Є. Кеніга і залучення його до туристичної діяльності;

розробити туристичний сайт та мобільний дадаток із визначенням туристичних маршрутів екскурсій;

систематизувати роботу по розробцi та випуску інформаційно – промоційних матеріалів та сувенірної продукції про Тростянецьку громаду;

посилити заходи по промоції міста на державному рівні через розміщення інформації у регіональних та національних ЗМІ;

провести в жовтні ХІІ міжнародний художній пленер «Мальовнича Тростянеччина»;

провести в травні фестиваль - конкурс класичної музики «Чайковський Fest»;

провести в червні фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття»;

провести в липні спортивний фестиваль «Нескучний ВелоFEST»;

провести в серпні молодіжний музичний фестиваль «Схід - рок»;

провести міжнародні змагання з боксу;

провести в серпні історико-культурний  фестиваль  «Сторінками історії Середньовіччя»;

провести в рамках святкування Дня міста фестиваль кави та шоколаду;

взяти участь у туристичних виставках, презентаціях, тощо;

розпочати роботу по облаштуванню в с. Зарічне музейно-культурного комплексу;

проводити  сплави по річці Ворскла;

вивчити наявні міські ресурси для залучення в туристичну iнфраструктуру;

Очікувані результати:

збільшення кількості туристів;

поява нових та відновлення існуючих об’єктів туристичної інфраструктури;

наявність чіткої стратегії туристичного розвитку;

проведення нових святкових заходів та фестивалів.

 

 

7.7. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

 

В 2020 році планується нове будівництво біатлонного комплексу «NESKUCHNE» з багатофункціональними спортивно оздоровчими об’єктами по вул. Лісна яка стане найкращою базою для тренувань, проведення змагань з біатлону та лижного спорту. Відродження зимових видів спорту,  розвиток футболу, легкої атлетики, боксу та інші види спортивної діяльності задля отримання більш якісного рівня спортсменів міста. Забезпечення участі спортсменів у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях та удосконалення системи дитячо-юнацького та масового спорту.

Розпочати роботи по будівництву мультиспортивного комплексу Н20 по вул. Л.Є. Кеніга, який включатиме в себе спортивні зали з футболу, баскетболу, бігові доріжки, басейн та інше.

Галузь представлена 2 закладами, які утримуються за рахунок місцевого бюджету (Комунальний заклад Тростянецької міської ради «Спортивний клуб «Академія спорту» та Комунальний заклад Тростянецької міської ради «ДЮСШ» та громадські організації «Спорт Тростянеччини», «Самбіст»).

У 2020 році КЗ ТМР «Спортивний клуб «Академія спорту» заплановано продовження робіт по реконструкції стадіону ім. В. Куца за рахунок державного бюджету, внаслідок чого будуть створені комфортні умови для гравців та глядачів змагань. Участь ФК «Тростянець» та ФК «Тростянець-2» в обласних першостях вищої та першої ліги, участь ФК «Тростянець» у чемпіонаті України серед аматорів. Поїздка до Європи однієї з дитячих груп для обміну тренерським досвідом та тренувань. Участь у обласних та Всеукраїнських турнірах та чемпіонатах з футболу, баскетболу, волейболу, гирьового спорту, легкої атлетики, боксу, панкратіону та дзюдо. Продовження робіт спортивних секцій.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації КЗ ТМР «СК Академія спорту»

 

Показник

Од. виміру

2019

звіт.

2020 проект

2020/

2019,%



Кількість осіб, які займаються фізичною культурою та спортом

       осіб

262

300

114,50



Кількість фахівців фізичного виховання, що працюють за спеціальністю

осіб

12

12

100,0



Кількість спортивних об’єктів:

 

7

10

142,86



Стадіони

 

1

1

100,0



Спортзали

шт.

1

1

100,0



Плавальні басейни

шт.

-

-

-



Площинні спортивні споруди

шт.

5

7

140,0



Кількість фізкультурно-спортивних клубів (громадські організації)

одиниць

3

3

100,0



Кількість загальноміських спортивно-масових заходів

одиниць

14

18

128,57



Кількість учасників змагань

одиниць

675

810

120,0



Кількість призових місць, отриманих у змаганнях вищого рівня

одиниць

33

85

257,58



 

Проблемні питання для вирішення у 2020 році:

недостатня кількість спортивних об’єктів для занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання;

недостатній рівень матеріально-технічної бази для забезпечення фізкультурно-оздоровчої діяльності потребам населення за місцем проживання;

потреба у реконструкції стадіону ім. В. Куца.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації КЗ ТМР «ДЮСШ»

 

Показник

Од. виміру

2019

звіт

2020 проект

2020/

2019,%



Кількість осіб, які займаються фізичною культурою та спортом

 осіб

190

220

115,79



Кількість фахівців фізичного виховання, що працюють за спеціальністю

осіб

8

8

100,0



Кількість спортивних об’єктів:

 

2

2

100,0



Кількість фізкультурно-спортивних клубів (громадські організації)в т. ч.

одиниць

 

 

 



за місцем проживання 

 

 

 



Кількість ДЮСШ, СДЮШОР, в т. ч.

одиниць

1

1

100,0



утримуються  або отримують фінансову підтримку з міського бюджету

 

1

1

100,0



Кількість загальноміських спортивно-масових заходів

одиниць

3

6

200,0



Кількість учасників змагань

одиниць

283

580

204,95



Кількість спортсменів, які входять до складу збірних команд України

чол.

 

 

 



Кількість призових місць, отриманих у змаганнях вищого рівня

одиниць

163

220

134,97



 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

•   проведення масових фізкультурно-спортивних заходів для населення

Тростянецької ОТГ;

•   розвиток біатлону в Тростянецькій ОТГ, закупка обладнання та

спортивного інвентарю, залучення необхідних тренерів та спеціалістів;

•   забезпечення роботи на базі ДЮСШ оздоровчого табору для вихованців

дитячо-юнацької спортивної школи з метою продовження навчально-тренувальної роботи під час літніх шкільних канікул;

•   забезпечення участі спортсменів у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях;

розпочати нове будівництво біатлонного комплексу «NESKUCHNE»;

розвиток біатлонного спорту на місцевому рівні шляхом створення гуртків з біатлону в різних мікрорайонах ОТГ;

збільшення попиту на платні послуги з оренди байдарок та створення баз в с. Кам’янка, с. Кліментове, с. Зарічне;

розвиток легкої атлетики шляхом будівництва бігових доріжок, освітлених в нічний час, на стадіоні ім. Куца;

розпочати роботи по будівництву мультиспортивного комплексу Н20;

•   удосконалення системи дитячо-юнацького та масового спорту;

•   реконструкція стадіону ім. В. Куца.

 

Очікувані результати:

•   призові місця спортсменів у змаганнях вищого рівня в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях;

поетапне відновленню біатлонної бази в Нескучному;

проведення міжнародних змагань з біатлону в Нескучному;

підвищення рівня охопленості громадян фізкультурно-оздоровчою та спортивно масовою роботою;

збільшення спортсменів біатлонного спорту на місцевому рівні в різних мікрорайонах ОТГ;

розвиток легкої атлетики та проведення Чемпіонатів області;

поліпшити умови для проведення міських, всеукраїнських та інших спортивних змагань, фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи і навчально-тренувального процесу вихованців ДЮСШ, СК «Академія спорту»

поступово оновити спортивну матеріально-технічну базу закладів фізичної культури і спорту;

зростання бюджету громади;

•   розвиток дитячо-юнацького та масового спорту.

 

 





Заходи щодо реалізації пріоритетних цілей представлено в додатку 1 до Програми.

 

Проблемні питання:

недосконала система надання державних субвенцій та будівництво важливих об‘єктів, які неможливо виконати за рахунок міського бюджету;

аварійний стан очисних споруд і КНС колишнього заводу «Електропобутприлад», що унеможливлює введення в експлуатацію 90 – квартирного житлового будинку та може погіршувати екологічний стан в береговій зоні р. Боромля;

відсутність централізованого водопостачання мікрорайону «Чорногорія»;

відсутність містобудівної документації сіл Лучка та Кам'янецьке;

 підвищення рівня знань англійської мови для співробітників відділу проектної діяльності, з метою покращення якості написання проектних заявок;

розробка пріоритетного плану із залучення грантових коштів для розвитку громади;

посилення співпраці з європейськими грантодавцями (ЄББР, Європейська комісія, U-LEAD, USAID, МФ «Відродження», Посольством Федеративної республіки Німеччина, НЕФКО тощо);

покращення кооперації з громадськими сектором у напряму мобілізації спільних зусиль для реалізації суспільно важливих програм та проектів.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є:

реконструкція системи водовідведення з центральної частини м. Тростянець (завершення будівництва КНС та будівництво напірного колектора) по вулиці  Б. Хмельницького;

будівництво мережі вуличних водопроводів виселку «Чорногорія»;

початок будівництва та капітального ремонту доріг до сіл Тростянецької ОТГ, ремонт доріг по вулицям міста;

реконструкція стадіону ім. В. Куца;

реконструкція мереж вуличного освітлення по вулицях міста.

виготовлення необхідної містобудівної документації;

прийняти участь у підготовці не менш ніж 50 конкурсних заявок;

продовжити реалізацію проекту центр громадської безпеки у м. Тростянець  який діє з метою залучення громади до виявлення і вирішення проблем безпеки у громаді;

підготувати заявки на отримання фінансування інфраструктурних проектів у рамках «Субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ», що надається Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на конкурсній основі;

реалізувати проект державно-приватного партнерства «Розвиток інфраструктури міста Тростянець шляхом розміщення об’єктів торгівлі та будівництва вхідної групи до міського парку ім. П.І. Чайковського» у рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою»;

підготувати проектні заявки на отримання фінансування від Державного фонду регіонального розвитку;

продовжити співпрацю з міжнародними інституціями з метою залучення додаткових ресурсів, у т.ч. фінансових, для розвитку Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади.



Житлово-комунальне господарство є провідною галуззю, оскільки забезпечує життєдіяльність міста. Повний перелік пріоритетних завдань ЖКГ на 2020 рік представлений в додатку 1 до Програми та інформація про діяльність комунальних підприємств в Тростянецькій міській ОТГ в додатку 2 до Програми.

 

КП «ТРОСТЯНЕЦЬКОМУНСЕРВІС»

Основним завданням в 2020 році КП «Тростянецькомунсервіс» є якісне та своєчасне водопостачання споживачів з максимальною економією коштів, недопущення розкрадання води.

 

Проблемні питання:

міські очисні споруди потребують проведення ремонтних робіт;

необхідність у проведенні гідродинамічного очищення системи централізованого водовідведення;

підприємство працює без спеціального дозволу на користування надрами;

необхідність проведення автоматизації на водозаборах м. Тростянець, с. Зарічне та с. Кам'янка;

значні втрати питної води при транспортуванні та кількості поривів мереж шляхом заміни зношених (ветхих та аварійних) мереж;

відсутність необхідного обладнання для проведення ремонтних робіт (течешукача; генератора, помпи, газосигналізатора);

необхідність в оновленні існуючого обмінного фонду глибинних насосів;

застаріла спецтехніка (асенізаційні автомобілі 1984 року випуску; автомобіль ЗІЛ 1989 року; екскаватор 1989 року);

контролювати оплату наданих послуг споживачам;

забезпечення беззбиткової роботи підприємства.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

заміна аварійних дільниць централізованої водомережі;

капітальний ремонт насосного обладнання;

гідродинамічне очищення системи водовідведення;

придбання необхідної техніки та обладнання.

 

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ГОТЕЛЬ ТРОСТЯНЕЦЬ»

Для того, щоб привабити більшу кількість проживаючих і відповідно отримати більше доходів, головним завданням підприємства у 2020 році є продовження проведення ремонтних робіт в кімнатах та будівлі готелю, доведення його послуг до вимог сучасних стандартів.

 

Проблемні питання:

недостатній рівень зручностей в номерах (не має в номерах поліпшеного класу  кондиціонерів, сучасних телевізорів);

недостатньо енергоефективне приміщення готелю, потребує утеплення тильна сторона готелю;

недостатньо привабливий вигляд входу в будівлю.

 

            В 2020 році пріоритетними завданнями:

беззбиткова робота підприємства;

продовжити утеплення фасаду будівлі;

провести капітальний (сучасний) ремонт входу в будівлю (заміна перил на ковані, заміна плитки на сходах, встановлення навісу над крильцем, встановлення камери зовнішнього спостереження, облаштування клумби між сходами і пандусом, оновленння вивіски «Готель»);

продовжити рекламну компанію задля збільшення кількості проживаючих, шляхом реєстрації на сайтах в інтернет ресурсах.

 

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ЕКОСЕРВІС»

Основне завдання на 2020 рік для підприємства - це продовження активної роботи зі своїми споживачами, розширення зони централізованого вивезення сміття. Планується  включити в графік маршрутів вулиці Грабовського, Чехова. Постійно проводити інвентаризацію, щодо кількості проживаючих по діючим договорам. Проводити роз’яснювальну роботу з боржниками та з мешканцями, які ухиляються від складання  договорів. Провести роботу з приватними підприємствами щодо укладання договорів на вивезення ТПВ. Продовжувати роботу по роздільному збору сміття. Облаштувати майданчики для роздільного збору ТПВ по вулицях: Машинобудівна,16; Миру,28; Благовіщенська,42. також в селах Лучка та Кам’янка. Загалом планується  п’ять майданчиків для роздільного збору скла та поліетиленових пляшок.

На 2020 рік підприємство планує зібрати та захоронити 33,0 тис.м3 ТПВ та надати послуги 13,1 тис. абонентам.  За вісім років  роботи підприємство збільшило обсяги збору та захоронення ТПВ на 10,2 тис.м3 та на 2,9 тис. абонентів. Зростання обсягів планується провести за рахунок збільшення кількості споживачів послуг по збиранню ТПВ від сільського населення, складання договорів з новоствореними підприємствами торгівлі та послуг, збільшення обсягів робіт  по благоустрою міста та сіл в межах громади.

 

Проблемні питання:

закінчення терміну експлуатації міського полігону ТПВ;

невідповідність стану полігону Правилам експлуатації полігонів;

відсутність необхідної кількості техніки для утримання доріг;

застарілі та фізично зношені транспортні засоби (потреба в ремонті грейдера ДЗ -143, трактора Т-150 гусеничного, сміттєвоза).

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

забезпечити беззбиткову роботу підприємства;

провести роботи по приведенню діючого полігону ТПВ до нормативних вимог у сфері його експлуатації, провести ревізію паспорта Полігону ТПВ;

виготовити  правовстановлюючі  документи на землю під полігоном ТПВ;

розширювати систему роздільного збору побутових відходів в густонаселеному багатоквартирному сектор, та селах громадиі;

створити майданчик для сортування та зберігання вторинної сировини

на полігоні ТПВ;

максимально охопити послугою збору ТПВ всі підприємства, та заклади по місту;

розширити зону надання послуг централізованого вивезення ТПВ (залучити  до послуг по вивезенню ТПВ жителів громади та доопрацювати діючі маршрути);

 

проводити роботу по виявленню абонентів, які ухиляються від сплати послуг;

освітлювати в ЗМІ основні досягнення та недоліки в роботі підприємства;

підвищити  якість надання послуг;

вдосконалити графіки роботи транспорту по санітарному очищення території Тростянецької ОТГ, з врахуванням  пропозицій від споживачів;

проводити ремонт встановлених елементів примусового зменшення швидкості на вулицях, проводити роботи по благоустрою та утриманню в чистоті доріг в межах громади.

 

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЧИСТЕ МІСТО»

Основне завдання на 2020 рік для підприємства – це утримання в чистоті парків, доріг, тротуарів, проводити ремонт та встановлювати огорожі по місту, ремонтувати  шахтні колодязі (по комітетам), благоустрій мереж дощових каналізацій по місту, посадка та утримання зелених насаджень, посадка квітів, догляд за квітами, газонами, косіння трави та ін.

 

Проблемні питання:

застаріла матеріально – технічна база;

необхідність у придбанні мінімашини для полива квітників та газонів та кентавра для чищення снігу.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

оновлення матеріально – технічної бази;

придбання мінімашини для полива квітників та газонів, кентавра для чищення снігу;

продовжити благоустрій місць відпочинку по вулицях Леніна, урочище «Нескучне», «Червоне», Веселе;

влаштування додаткових дорожніх знаків;

збільшення клумб для висадки квітів та їх різноманітність;

догляд за трояндами в парку ім. Чайковського, на площі 40-ї Армії та в центрі міста;

утримувати в належному стані парки, тротуари та зелені насадження.

 

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО «ТРОСТЯНЕЦЬПАСТРАНС»

Підприємство створене з метою забезпечення потреб населення у наданні послуг з перевезення пасажирів міським наземним автомобільним транспортом, підвищення якості транспортних послуг, забезпечення належного функціонування міського наземного транспорту загального користування та створення сприятливих умов для його розвитку.

 

Проблемні питання:

відсутність резервного автобуса;

висока вартість палива;

недостатнє оповіщення населення щодо графіку руху транспорту;

необлаштовані зупинки;

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

придбання резервного автобуса;

реєстрація ГБО на автобусі;

придбання відбійника ;

обладнати салони автобусів засобами відео реєстрації та зупинок таблом оповіщення;

придбання офісного обладнання;

опрацювати питання укладення договору на обслуговування шоколадної фабрики по підвезенню працівників на зміни.

 

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ТРОСТЯНЕЦЬКЕ ЖИТЛОВО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ надає послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, по опаленню бюджетних установ міста та  має у своєму складі такі підрозділи:

ДП «Будинкоуправління», ДП «Ремсервіс» виконує роботи по капітальному ремонту житлового фонду, ремонту дитячих садків, благоустрою міста,  а також заявки населення по заміні та улаштуванню нових інженерних систем в квартирах.

ДП «Комунжитло» виконує поточне утримання та поточний ремонт гуртожитку по вул. Заводська, 1.

ДП «Елегія» виконує  роботи  по утриманню кімнат поліпшеного проживання  за адресою вул. Заводська 1.

Пропозиції щодо усунення проблемних питань по вищезгаданих комунальних підприємствах див. у додатку 1 до Програми

 

Проблемні питання:

проведення інвентаризації джерел викидів та розробка матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин від 4-х котелень;

необхідність в придбанні міні-трактора для прибирання прибудинкової території від снігу;

необхідність у завершенні реконструкції котелень;

потреба капремонту гаражів та складських приміщень;

потреба капремонту котлів;

необхідність у ремонті навісу для дров на ЗОШ №2.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є:

проведення інвентаризації джерел викидів та розробка матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин від 4-х котелень;

 придбати міні-трактора для прибирання прибудинкової території від снігу;

завершити  реконструкції котелень по вулицях  Шевченка, 11, Комарова, 25;

провести капремонт гаражів та складських приміщень по вул. Вознесенська, 72;

облаштувати засобами дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку  газу за адресою вул. Благовіщенська, 13;

 

провести ремонт котлів по котельні вул. Л. Татаренка 1б;

провести капремонт навісу для дров на ЗОШ №2;

проведення бесід з боржниками – постійно;

підготовка матеріалів та подача до суду на боржників на відшкодування заборгованості за житлово-комунальні послуги – постійно;

надання допомоги населенню в підготовці документів для отримання субсидії - постійно.

 

КП «ЕНЕРГОЛЮКС»

У 2020 році планується часткова заміна натрієвих світильників на світлодіодні, що дозволить отримати на багато більший рівень освітлюваності при збереженні рівня витрат на електроенергію.

Також перспективним напрямком розвитку підприємства може бути впровадження системи диспетчеризації вуличного освітлення. Таке впровадження є якісним переходом на новий рівень керування вуличним освітленням. По-перше: дозволить контролювати час роботи освітлення у найбільш раціональний спосіб одночасно по всім шафам обліку. По-друге: керувати рівнем освітлюваності, в той час, коли рух мешканців та транспорту по місту мінімальний, що дозволить економити видатки на електроенергію. По-третє: самостійно виявляти яка з ліній вуличного освітлення не працює та який ліхтар на лінії не працює. По-четверте: надає інформацію про рівень споживання електроенергії, показники лічильника електроенергії.

 

Проблемні питання:

необхідність продовження встановлення шаф обліку  електроенергії та монтажу ліхтарного проводу;

необхідність у переході від використання газорозрядних ламп до світлодіодних ламп, прожекторів, світильників;

необхідність впровадження систем керування вуличним освітленням для економного використання електроенергії;

потреба у ремонті світлофорного об’єкту на перехресті вулиць Благовіщенська – Набережна – О. Братушко.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

продовження робіт по монтажу ліхтарного проводу та встановленню шаф обліку споживання електроенергії  вуличного освітленні міста;

збільшити кількість встановлених ліхтарів вуличного освітлення в ОТГ на          100 шт.;

проведення робіт по заміні електроламп, ремонту ліхтарів, шаф керування вуличним освітленням та іншого електроустаткування;

участь у роботі по благоустрою парку ім. Чайковського та садиби Л. Є. Кеніга;

утримання у належному стані декоративного підсвічування пам’яток архітектури;

 утримання у належному стані світлофорних об’єктів;

впровадження сучасних технологій по використанню відновлювальних джерел електричної енергії та запровадження їх у системі вуличного освітлення.

 

КП «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РИНОК» ТА ДП «РИНОК ЄВРОПЕЙСЬКИЙ»

 

Проблемні питання:

необхідність в капітальному ремонті молочного та в м’ясному павільйоні;

необхідність в капітальному ремонті офісного приміщення;

необхідність в проведенні благоустрою території ринку.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

провести капітальний ремонт молочного та м’ясного павільйону;

провести благоустрій сільськогосподарського майданчику;

провести капітальний ремонт офісного приміщення;

продовжити облаштування території ринку тротуарною бруківкою.

покращення благоустрою «Ринок Європейський»;

придбання комп’ютерної техніки.

 

КП «МІСЬКА РИТУАЛЬНА СЛУЖБА»

 

Проблемні питання:

обмежена площа земельної ділянки центрального кладовища по вул. Пам’яті для подальшого його розширення;

незадовільний стан дороги до кладовища, розташованого у вис. Смородине.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне користування під існуючими кладовищами; (кладовище №1 по вул. Пам’яті, №2 по вул. Луніна, №3 по вул. Радомлянській, №4 по вул. Смородянській, Кладовище с. Кам’янка, кладовище с. Кам’янецьке, кладовище с. Зарічне);

завершення робіт по встановленню огорожі на кладовищі №1 по вул.            Братська; по вул. Пам’яті;

придбання службового приміщення для працівників на кладовище №2 по вул. Луніна.

 

КУ «ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ ТРУДОВИЙ АРХІВ»

З метою більш якісного та швидкого опрацювання соціально-правових запитів громадян та надання платних послуг юридичним та фізичним особам у 2019 році необхідно збільшити чисельність працюючих, а саме до штатного розпису внести 0,5 ставки спеціаліста архіву.

 

Проблемні питання:

необхідність у придбанні комп’ютерної та організаційної техніки, меблів та проведенні ремонтних робіт в приміщеннях для функціонування установи;

відсутність пожежної сигналізації;

відсутність сигналізації для охорони приміщення;

відсутність термогігрометрів;

відсутність незгораючої шафи;

відсутність металевих стелажів;

відсутність архівних коробок для документів;

відсутність жалюзі для затемнення архівосховищ.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

покращення якості надання послуг громадянам;

придбання комп’ютерної та організаційної техніки, меблів та проведення ремонтних робіт в приміщеннях для функціонування установи;

встановлення пожежної сигналізації;

встановлення сигналізації для охорони приміщення;

придбання термогігрометрів;

придбання незгораючої шафи;

придбання металевих стелажів;

придбання архівних коробок для документів;

придбання жалюзі для затемнення архівосховищ.

 

КП «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ ТРОСТЯНЕЦЬ»

 

Проблемні питання:

недостатнє технічне забезпечення ТРК: технологічне обладнання для подальшого забезпечення телерадіовиробництва згідно Ліцензії та загально прийнятих стандартів в Україні;

недостатнє кадрове забезпечення для організації  безперебійного функціонування ТРК;

відсутність стабільного фінансування безперервного процесу телерадіовиробництва для забезпечення умов поступового переходу ТРК на самоокупність та прибутковість;

відсутність стабільне та незалежне енергозабезпечення і швидкісний інтернет з резервом для  забезпечення життєво важливих процесів діяльності ТРК.

 

В 2020 році пріоритетними завданнями є (додаток 1 до Програми):

покращення якості надання послуг;

придбання необхідної техніки для подальшого розвитку – розширення потужностей ТРК;

подальше будівництво телестудії, радіостудії  згідно технології для забезпечення  телерадіовиробництва за Ліцензією;

набір спеціалістів згідно штатного розкладу, навчання спеціалістів;

придбання контенту та створення продукту власного виробництва для роботи в ефірі у цілодобовому режимі;

придбання меблів та створення робочих місць;

придбання автомобілю для забезпечення виробничого процесу ТРК;

підключення індивідуального – незалежного енергоживлення для безперебійної роботи ТРК з обов’язковою системою стабілізації напруги.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

Показники

Од. виміру

2018

звіт

2019

очік.

2020

проект

2021

проект

2012

проект



Житловий фонд міста

 

 

 

 

 

 



Кількість будинків,

одиниць

7929

7930

7932

7940

7950



в т.ч. комунальної форми власності

одиниць

33

33

33

33

33



Площа будинків,

тис. кв.м

-

-

-

-

-



в т.ч. комунальної форми власності

тис. кв.м

2,2

2,2

2,2

2,2

2,2



 

Кількість об’єднань співвласників багатоповерхових будинків/органів самоорганізації населення

одиниць ОСББ/

одиниць ОСН

 

5/0

 

 

3/0

 

3/0

 

3/0

 

3/0



Теплопостачання

 

 

 

 

 

 



Загальна протяжність централізованих теплових мереж по Тростянецької міської ОТГ

км

2,6

2,6

2,6

2,6

2,6



Кількість діючих централізованих котелень по Тростянецької міської ОТГ

одиниць

8

8

8

8

8



Реконструкція/капітальний ремонт теплових мереж

км

0

0

0,226

0

0



Рівень  охоплення населення послугою централізованого теплопостачання

%

0

0

0

0

0



Тверді побутові відходи

 

 

 

 

 

 



Загальна кількість контейнерів для збору ТПВ всього в місті

контейнерів

90

94

104

114

124



Кількість контейнерів для роздільного збору ТПВ

контейнерів

8

8

18

22

24



Об’єм захоронених ТПВ

тис. куб. м

30,8

32,7

33,2

34

34,5



Рівень охоплення послугою з вивозу ТПВ мешканців багатоквартирних будинків

%

100

100

100

100

100



Рівень охоплення послугою з вивозу ТПВ мешканців приватних будинків

%

51,3

52,0

57,0

60,0

65,0



Зелене господарство

 

 

 

 

 

 



Загальна площа зелених насаджень в місті

га

6026,2

6026,2

6026,2

6026,2

6026,2



Площа зелених насаджень, охоплених доглядом всього

га

1021

1025

1025

1025

1025



Кількість висаджених дерев

одиниць

150

133

140

145

150



Кількість висаджених троянд

одиниць

318

126

130

130

130



Площа газонів,  охоплених доглядом

га

 

 

 

 

 



Площа квітників, охоплених доглядом

га

 

 

 

 

 



Площа парків, скверів, охоплених доглядом

га

9,96

9,96

9,96

9,96

9,96



Зовнішнє освітлення

 

 

 

 

 

 



Загальна протяжність мереж зовнішнього освітлення

км

39,1

41,1

 

 

 



Реконструкція/капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення

км

1,29

17,82

 

 

 



Кількість світлоточок в мережі зовнішнього освітлення

одиниць

1669

1769

1780

1790

1800



в т.ч. енергозберігаючих

одиниць

1669

1769

1780

1790

1800



Водопостачання/водовідведення

 

 

 

 

 

 



Загальний обсяг реалізованої води,

тис. куб.м

214,7

215,0

217,0

217,0

217,0



в т.ч. населенню:

тис. куб.м

194,9

195,0

195,5

195,5

195,5



Відведено (скинуто) стічних вод всього,

тис. куб.м

256,3

202,0

204,0

204,0

204,0



в т.ч.  населенню

тис. куб.м

102,4

102,6

103,0

103,0

103,0



Загальна протяжність мережі водопостачання

км

34,4

34,4

34,4

34,4

34,4



Загальна протяжність мережі водовідведення

км

9,7

9,7

9,7

9,7

9,7



Показники втрат води в мережах, в т.ч.

 

 

 

 

 

 



нормативні

%

30

30,0

30,0

30,0

30,0



фактичні

%

31,8

31,6

31,4

31,2

31,0



Реконструкція/капітальний ремонт мереж водопостачання

км

1,1

0,5

1,0

1,0

1,0



Реконструкція/капітальний ремонт мереж водовідведення

км

1,8

1,5

0,5

0,5

0,5



Інше

 

 

 

 

 

 



 

Кількість/площа кладовищ, що обслуговуються

од./га

7/20

7/20

7/21

7/21

7/21

 



Площа тротуарів/пішохідних доріжок з твердим покриттям, відремонтованих капітальним ремонтом, в т.ч. з урахуванням улаштованих велодоріжок

кв.м

1028

1189

1300

1500

1800

 



Дорожнє господарство

 

 

 

 

 

 

 



Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі в межах територіальної громади, всього

км

127,1

127,1

127,1

127,1

127,1

 



дороги місцевого значення

км

119,8

119,8

119,8

119,8

119,8

 



Загальна площа вулично-дорожньої мережі в межах територіальної громади всього

тис.кв.м

539,1

539,1

539,1

539,1

539,1

 



Загальна кількість вулиць

одиниць

206

206

206

206

206

 



Кількість світлофорних об’єктів/тих, що обслуговуються комунальними службами

одиниць

2

2

2

2

2

 



Загальна протяжність мостів та шляхопроводів

км

0,48

0,48

0,48

0,48

0,48

 



Площа відремонтованих доріг, вулично-дорожньої мережі та прибудинкових доріг капітальним ремонтом

тис.кв.м

1,727

0,7

 

 

 

 



Площа відремонтованих доріг поточним ремонтом

тис.кв.м

7,198

7,3

 

 

 

 



Будівництво доріг

тис.кв.м

0

0

0

0

0

 



Реконструкція доріг

тис.кв.м

0

0

0

0

0

 



Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі з твердим покриттям

км

 

99,3

98,3

97,1

95,1

 



Протяжність мережі з асфальтно-бетонним покриттям

км

 

27,8

28,8

30,0

32,0

 



Протяжність мережі з удосконаленим покриттям

км

0

0

0

0

0

 



Протяжність мережі, обладнаної закритою дощовою каналізацією

км

0,72

0,72

0,72

0,8

0,85

 



Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі з твердим покриттям

км

 

99,3

98,3

97,1

95,1

 



 

Кількість об’єднань співвласників багатоповерхових будинків/органів самоорганізації населення

одиниць ОСББ/

одиниць ОСН

5/0

5/0

5/0

100



 

Теплопостачання

 

 

 

 

 



 

Загальна протяжність централізованих теплових мереж по Тростянецької міської ОТГ

км

2,6

2,6

2,6

100



 

Кількість діючих централізованих котелень по Тростянецької міської ОТГ

одиниць

8

8

8

100



 

Реконструкція/капітальний ремонт теплових мереж

км

0

0

0,379

 



 

Рівень  охоплення населення послугою централізованого теплопостачання

%

0

0

0

0



 

Тверді побутові відходи

 

 

 

 

 



 

Загальна кількість контейнерів для збору ТПВ всього в місті

контейнерів

95

102

112

109,8



 

Кількість контейнерів для роздільного збору ТПВ

контейнерів

8

8

18

225



 

Об’єм захоронених ТПВ

тис. куб. м

32,6

32,1

33

102,8



 

Рівень охоплення послугою з вивозу ТПВ мешканців багатоквартирних будинків

%

93

95

97

102,1



 

Рівень охоплення послугою з вивозу ТПВ мешканців приватних будинків

%

60,8

62,6

70,0

111,8



 

Зелене господарство

 

 

 

 

 



 

Загальна площа зелених насаджень в місті

га

6026,2

6026,2

6026,2

100



 

Площа зелених насаджень, охоплених доглядом всього

га

1021

1021

1025

100,4



 

Кількість висаджених дерев

одиниць

607

150

200

133,3



 

Кількість висаджених троянд

одиниць

260

318

200

63



 

Площа газонів,  охоплених доглядом

га

 

 

 

 



 

Площа квітників, охоплених доглядом

га

 

 

 

 



 

Площа парків, скверів, охоплених доглядом

га

9,96

9,96

9,96

100



 

Зовнішнє освітлення

 

 

 

 

 



 

Загальна протяжність мереж зовнішнього освітлення

км

38,6

39,1

41,1

105



 

Реконструкція/капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення

км

-

1,29

17,82

1381,4



 

Кількість світлоточок в мережі зовнішнього освітлення

одиниць

1560

1669

1769

106



 

в т.ч. енергозберігаючих

одиниць

1560

1669

1769

106



 

Водопостачання/водовідведення

 

 

 

 

 



 

Загальний обсяг реалізованої води,

тис. куб.м

217,7

218,0

220,0

100,9



 

в т.ч. населенню:

тис. куб.м

198,1

198,4

200,0

100,8



 

Відведено (скинуто) стічних вод всього,

тис. куб.м

212,3

257,0

260,0

101,2



 

в т.ч.  населенню

тис. куб.м

102,4

105,0

107,0

11,9



 

Загальна протяжність мережі водопостачання

км

34,4

34,4

34,4

100



 

Загальна протяжність мережі водовідведення

км

9,7

9,7

9,7

100



 

Показники втрат води в мережах, в т.ч.

 

 

 

 

 



 

нормативні

%

30,0

30,0

30,0

100,0



 

фактичні

%

34,1

33,8

33,0

97,6



 

Реконструкція/капітальний ремонт мереж водопостачання

км

0,2

1,0

1,5

150,0



 

Реконструкція/капітальний ремонт мереж водовідведення

км

2,2

1,8

1,6

88,9



 

Інше

 

 

 

 

 

































 

Кількість/площа кладовищ, що обслуговуються

од./га

7/20

7/20

7/21

7/21

7/21



Площа тротуарів/пішохідних доріжок з твердим покриттям, відремонтованих капітальним ремонтом, в т.ч. з урахуванням улаштованих велодоріжок

кв.м

1028

1189

1300

1500

1800



Дорожнє господарство

 

 

 

 

 

 



Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі в межах територіальної громади, всього

км

127,1

127,1

127,1

127,1

127,1



дороги місцевого значення

км

119,8

119,8

119,8

119,8

119,8



Загальна площа вулично-дорожньої мережі в межах територіальної громади всього

тис.кв.м

539,1

539,1

539,1

539,1

539,1



Загальна кількість вулиць

одиниць

206

206

206

206

206



Кількість світлофорних об’єктів/тих, що обслуговуються комунальними службами

одиниць

2

2

2

2

2



Загальна протяжність мостів та шляхопроводів

км

0,48

0,48

0,48

0,48

0,48



Площа відремонтованих доріг, вулично-дорожньої мережі та прибудинкових доріг капітальним ремонтом

тис.кв.м

1,727

0,7

 

 

 



Площа відремонтованих доріг поточним ремонтом

тис.кв.м

7,198

7,3

 

 

 



Будівництво доріг

тис.кв.м

0

0

0

0

0



Реконструкція доріг

тис.кв.м

0

0

0

0

0



Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі з твердим покриттям

км

 

99,3

98,3

97,1

95,1



Протяжність мережі з асфальтно-бетонним покриттям

км

 

27,8

28,8

30,0

32,0



Протяжність мережі з удосконаленим покриттям

км

0

0

0

0

0



Протяжність мережі, обладнаної закритою дощовою каналізацією

км

0,72

0,72

0,72

0,8

0,85



Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі з твердим покриттям

км

 

99,3

98,3

97,1

95,1



 

Очікувані результати:

збільшення площі відремонтованих доріг, вулично-дорожньої мережі та прибудинкових доріг;

реконструкція/капітальний ремонт теплових мереж;

збільшення кількості контейнерів для роздільного збору ТПВ;

збільшення кількості висаджених дерев;

збільшення реконструкції/капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення;

 збільшиться реконструкція капітальний ремонт мереж водовідведення, водопостачання.

 

 

Тарифна політика

У 2020 році у місті тарифна політика здійснюватиметься на підставі існуючого розмежування повноважень щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги між державними органами та органами місцевими самоврядування.



 

Назва підприємства-надавача послуги

Вид послуг

роки



 

2018

 

2019

2020

2021

2022



КП ТМР «Тростянецькомун сервіс»

Тариф водопостачання для

 населення, за 1 м³

бюджетні установи, за 1 м³

інші споживачі, за 1 м³

 

13,92

16,01

18,10

 

17,32

19,91

22,51

 

19,60

22,50

25,45

 

22,15

25,42

28,76

 

25,00

28,70

32,50



Тариф водовідведення для,

населення, за 1 м³

бюджетні установи, за 1 м³

інші споживачі, за 1 м³

 

21,85

25,13

28,40

 

22,90

26,33

29,76

 

27,48

31,60

35,70

 

31,05

35,70

40,34

 

35,10

40,30

45,60



Тариф на послуги із вивезення рідких побутових відходів для

населення, 1 м³

бюджетні установи, 1 м³

інші споживач

автомобілем  МАЗ 5340С2

населення, 1 м³

бюджетні установи, 1 м³

інші споживач

 

 

40,00

41,89

43,80

 

41,27

43,24

45,19

 

40,00

41,89

43,80

 

41,27

43,24

45,19

 

44,00

46,08

48,18

 

45,40

47,56

49,71

 

 

44,00

46,08

48,18

 

45,40

47,56

49,71

 

 

49,72

52,07

54,44

 

51,30

53,74

56,17



Тариф на послуги із вивезення та розміщення шламу від очищення вод  стічних неспецифічних промислових, 1 м³

автомобілем МАЗ 5340С2

 

105,90

 

 

107,29

105,90

 

 

107,29

116,49

 

 

118,02

116,49

 

 

118,02

131,63

 

 

133,36



КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ»

Тариф на послуги з централізованого опалення для

населення, за 1 Гкал

бюджетні споживачі та інші, за 1Гкал 

1250,62

1985,57

 

1526,41

2268,48

 

1514,21

2642,59

 

1665,60

2906,8

 

1665,60

3190



Тариф на послуги з централізованого опалення для

населення, за1 м2

бюджетні споживачі та інші, за 1 м2

 

 

16,61

49,68

 

20,27

56,76

 

15,83

50,50

 

17,40

55,55

 

17,40

61,10



Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій будинків комунальної форми власності,  за 1 м2

мін.1,0

макс. 4,55

-

-

-

-



Тарифи на відшкодування експлуатаційних витрат,  пов’язаних з наданням послуг з утримання будинків і споруд, за 1 м2

 

мін.1,87

макс. 4,04

мін.1,87

макс. 4,04

 

 

 



ДП «Екосервіс» КП ТМР «Тростянецькомунсервіс»

Збирання, вивезення  та захоронення ТПВ

  в розрахунку на 1 особу (багатоквартирний будинок)

                                            ( приватний сектор)

 

13,84

15,00

 

15,70

17,02

 

17,27

18,72

 

19,00

20,60

 

21,00

22,66



Збирання, вивезення та захоронення ТПВ, , за 1 м³

 (багатоквартирний будинок)

 (приватний сектор)

 (бюджетні установи)

 (бюджетні установи, без послуг вантажника)

  ( інших споживачів)

 

107,12

107,12

112,18

96,58

127,46

 

121,62

121,62

127,40

112,08

144,78

 

133,78

133,78

140,14

123,30

159,26

 

133,78

133,78

140,14

123,30

159,26

 

133,78

133,78

140,14

123,30

159,26



ДП «Комунжитло» КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ»

Проживання у гуртожитку, за 1 м2

 

Послуги з використання душової кімнати, за 1 відвідування

15,93

 

12,0

19,00

 

13,80

19,00

 

19,00

21,00

 

15,20

21,00

 

15,20





У процесі складання Стратегічного плану розвитку територіальної громади                   м. Тростянець одним із пріоритетних напрямків розвитку міста тростянчанами було визначено розвиток інституційної спроможності місцевої влади, в якому неабияку  роль відіграє рівень роботи зі зверненнями громадян.

Під терміном «відповідальна влада» слід розуміти не лише виконання міським головою та його командою своїх передвиборчих обіцянок, але і те, що діяльність апарату міської ради має бути прозорою, етичною та ефективною, зосередженою на задоволенні потреб громади та громадянина.

В цьому напрямку Тростянецькою міською радою вже зроблені певні кроки: засновані та діють при Тростянецькому міськвиконкомі громадська рада, дитяча дорадча рада, проводяться громадські слухання на яких розглядаються питання щодо плану соціально-економічного розвитку та бюджету на майбутній рік, а також звіти міського голови перед громадою про виконану роботу за рік попередній.

Окім цього у Тростянецькій громаді створені органи самоорганізації населення (ОСН), які діють відповідно до місцевих нормативно-правових актів. В місті створено та легалізовано 220 вуличних та будинкових комітетів, які об’єднані у 9 квартальних комітетів: 7 квартальних комітетів у м. Тростянець та 2 квартальних комітети с. Кам’янка, Кам’янецьке та с. Зарічне, Лучка. Відповідно до «Положення про Громадський бюджет у Тростянецькій міській ОТГ» при формуванні бюджету проводяться збори в кварталах, де голови вуличних та будинкових комітетів надають свої пропозиції до міського бюджету в частині благоустрою міста та здійснюють розподіл коштів громадського бюджету, який склав у 2019 році по м. Тростянець 1,3 млн грн., по Кам‘янському старостинському округу – 1,2 млн грн., по Зарічанському старостинському округу – 872 тис. грн. Загальний обсяг громадського бюджету розподіляється пропорційно між кварталами з урахуванням кількості населення та наявності і стану комунальної інфраструктури із застосуванням коефіцієнтів для кожного кварталу. На зборах, шляхом голосування, голови вуличних та будинкових комітетів визначаються з проведенням необхідних робіт на наступний рік на своїй території. Відібраними до реалізації вважаються ті пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів учасників зборів. До того ж голови вуличних та будинкових комітетів мають право координувати роботу комунальних служб на своїй території, наділені правом контролю всіх робіт в межах громадського бюджету та прийомки роботи після її виконання. Квартальні комітети 2 рази на рік контролюють виконання громадського бюджету також шляхом заслуховування звітів про об`єм робіт та використання коштів на ті чи інші заплановані роботи на загальних зборах.

У зв’язку з цим, у 2020 році завданням є продовження постійного діалогу міської ради та його підвідомчих підприємств із громадянами щодо місцевого розвитку та використання власної моделі Громадського бюджету у Тростянецькій об’єднаній територіальній громаді.

Крім цього, голови вуличних та будинкових комітетів, а також громадяни міста мають можливість надіслати свої звернення з поточними проблемами через веб-платформу «Відкрите місто». Дана платформа контролюються постійно модератором, який щотижня надає інформацію до міської ради про кількість зареєстрованих, прийнятих у роботу та виконаних заявок. За 11 місяців 2019 року через «Відкрите місто» надійшло 62 заяви щодо проблем у місті, із яких 41 вже виконано, ще 21 – знаходиться у роботі (адже чимало із цих проблем потребують значного бюджетного фінансування). Відкрита платформа дає можливість всім, хто заходить на неї, бачити, як вирішується проблема, яка комунальна служба, чи фахівець міськради зволікає із вирішенням того, чи іншого питання, що само по собі дисциплінує. В 2020 році планується продовжити роботу у даному напрямку.

До того ж в Тростянецькій міській раді впроваджена і діє Єдина система місцевих петицій. Дана система створена в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування. Дана система дає можливість громадянам звернутися до органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована. Петиція має набрати не менше 100 підписів впродовж трьох місяців для її подальшого розгляду відповідальними особами Тростянецької міської ради. За 11 місяців 2019 року надійшло - 4 петиції. Дані петиції не набрали необхідну кількість голосів. Петиції були розглянуті, як звернення громадян та повідомлені згідно законодавства заявника.

З метою відкритості та прозорості у прийнятті рішень у 2015 року було прийнято рішення «Про затвердження Положення про он-лайн трансляцію засідань Тростянецької міської ради». Положення поширює свою дію на висвітлення діяльності Тростянецької міської  ради, виконавчого комітету, депутатів, Тростянецького міського голови, виконавчих органів і посадових осіб Тростянецької міської  ради, органів самоорганізації населення під час засідань. З прийняттям рішення, сесії міської ради відбуваються відкрито та забезпечений вільний вхід громадян. На сесії крім 26 депутатів, членів виконавчого комітету, працівників апарату, на засідання сесій запрошуються представники громадських організацій, голови вуличних та будинкових комітетів, жителі міста. Вони можуть ставити питання, виступати з того чи іншого питання. Втім, аби бути в курсі процесу прийняття управлінського рішення, не обов’язково бути присутнім у залі засідань. Всі сесії та планові засідання виконавчого комітету транслюються он-лайн в мережі Інтернет і кожен бажаючий, сидячи вдома може, відкрити офіційну сторінку міської ради та переглянути засідання сесії чи виконавчого комітету в режимі он-лайн. А також можна переглянути архівні записи он-лайн трансляцій засідань колегіального органу, які зберігаються від початку запровадження такої практики. Така практика використовується з 2015 року і буде продовжувати свою роботу і надалі.

До речі, така практика була запроваджена завдяки участі Тростянецької міської ради у проекті «Школа демократичних правил та процедур для органів місцевого самоврядувая України», що реалізовується Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Фонду Демократіїї ООН (UNDEF).

 

Центр надання адміністративних послуг

Відповідно до рішення 19 сесії 7 скликання  Тростянецької міської ради №132 від 25.06.2019 року «Про утворення відділу «Центр надання адміністративних послуг» апарату Тростянецької міської ради та розпорядження голови Тростянецької районної державної адміністрації №248 від 30.09.2019  «Про припинення надання адміністративних послуг»  з 1 жовтня 2019 року розпочав свою діяльність спільний,  міськрайонний Центр надання адміністративних послуг Тростянецької міської ради (далі – ЦНАП), який створений за принципом «єдиного вікна» та відкритого простору.

Протягом 2019 року Тростянецькою міською радою спільно з Тростянецькою районною державною адміністрацією та Програмою «U-LEAD – з Європою» проведено ряд важливих заходів, які позитивно вплинули на розвиток у сфері надання якісних та прозорих адміністративних послуг для мешканців Тростянецької міської об’єднаної громади та інших мешканців Тростянецького району,  а саме:

забезпечення ЦНАП належним приміщенням - створено комфортні умови, як для відвідувачів, так і для працівників ЦНАПу, у тому числі з комфортною зоною обслуговування та очікування, туалетною кімнатою загального користування, в тому числі для осіб з обмеженими фізичними можливостями, з обладнаним столиком для пеленання, дитячим куточком та місцем для візочків. Зону очікування та інформування облаштовано вільним робочим місцем з виходом у мережу Інтернет;

робочі місця працівників ЦНАПу повністю облаштовані меблями та необхідною комп’ютерною технікою;

облаштування прилеглої території до приміщення ЦНАПу без бар’єрним доступом для осіб з обмеженими можливостями та для осіб з додатковими потребами, батьків з візочками;

проведено ряд навчальних тренінгів для працівників ЦНАПу з питань покращення якості надання адміністративних послуг для населення;

створено одне віддалене робоче місце в с. Кам’янка та залучено до надання окремих адміністративних послуг старосту округу;

запроваджено  143 виду адміністративних послуг, які надаються суб’єктам звернення безпосередньо в приміщенні ЦНАП та 62 виду  послуг, які надаються у віддаленому робочому місці для мешканців Кам’янського старостинського округу;

запроваджено послугу «SMS – повідомлення» задля повідомлення суб’єктів звернення про готовність (відмову) результату адміністративної послуги.

З метою створення для суб’єктів звернення ефективних механізмів доступу до адміністративних послуг, прозорості та легкості їх отримання, Тростянецькою міською радою підписано меморандуми з суб’єктами надання адміністративних послуг про співробітництво у сфері надання адміністративних послуг містобудування та архітектури, соціального захисту населення, пенсійного забезпечення, земельних відносин, з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності та послуг з оформлення паспорта громадянина України, через ЦНАП.

Крім цього, для зручності та скорочення часу обслуговування суб’єктів звернення з надання платних адміністративних послуг, обговорюється питання щодо встановлення платіжного POS – терміналу на рецепції в зоні очікування та інформування, до кінця 2019 року.

Для виявлення суспільної думки щодо ефективності роботи ЦНАП та вивчення очікування і задоволення якості наданих адміністративних послуг запроваджено проведення соціального опитування шляхом анонімного анкетування.

Також необхідно відзначити, що протягом жовтня – листопада 2019 року адміністраторами ЦНАПу          прийнято 3 472 заяви від суб’єктів звернення для отримання адміністративних послуг, надано 3 159 послуг або 91% від  загальної кількості зареєстрованих заяв/звернень, надано 3 588 консультацій. Інші звернення 7,42% знаходять на контролі, в процесі обробки суб’єктами надання адміністративних послуг. Протягом звітного періоду  від загальної кількості звернень  зареєстровано 55 відмов щодо надання адміністративних послуг, що складає  1,58%.

Для підвищення рівня комфортності для відвідувачів  та безпечних умов праці працівників, в приміщенні ЦНАПу у 2020 році  планується проведення будівельно – монтажних робіт по встановленню навісу над центральним ґанком приміщення, вартість даних робіт складає – 65 тис. грн., також встановлення металопластикових дверей до центрального входу приміщення та  встановлення металопластикових вікон в кімнатах для зберігання архівних справ на суму – 25 тис. грн.. Задля забезпечення захисту приміщення від несанкціонованого доступу та безперебійної роботи  ЦНАПу планується встановлення  та обслуговування системи охоронної сигналізації, вартість відповідних послуг складає – 35 тис. грн. на рік.

До того ж у 2020 році в планах Тростянецької міської ради - закупівля спеціального обладнання для видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. На спеціальне обладнання та обслуговування лінії доступу планується передбачити в бюджеті на 2020 рік суму близько 298,6 тис. грн. та введення в структуру ЦНАП ще однієї одиниці адміністратора  з метою належного обслуговування суб’єктів звернення з питань оформлення та видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. А також для підвищення ступеню ефективності проведення автентичності документів, перевірки паспорта на факт його дійсності та відсутності візуальних ознак підробки, виправлень -  планується  придбати ультрафіолетову лампу  на суму  2 тис. грн. та придбання відповідного обладнання і програмного забезпечення UAID Reader, призначеного для зчитування інформації з безконтактного електронного носія паспорта громадянина України у формі ID-картки, його вартість складає 1,5 тис. грн. Обслуговування оргтехніки ЦНАП (поточний та капітальний ремонт, регенерація та заправка картриджів) на суму 12,5 тис. грн..

З метою безперебійної роботи та належного обслуговування відвідувачів ЦНАП необхідно передбачити кошти на забезпечення персоналу ЦНАП канцелярськими товарами на сумі  30 тис. грн. та 10,5 тис. грн. на забезпечення санітарно – гігієнічного стану приміщення ЦНАП.

 Працівники ЦНАП (адміністратори) повинні буди «універсалами», тобто бути компетентними у різних сферах адміністративних послуг  чи принаймні групах послуг. Тому необхідно приділяти увагу щодо підготовки персоналу, підвищення його кваліфікаціє. Проведення регулярних тренінгів, навчань та стажувань. Для цих заходів доцільно передбачити кошти з місцевого бюджету в розмірі 7,5 тис. грн.

 

Забезпечення роботи відділів апарату міської ради

У 2020 році в структурі апарату міської ради планується передбачити спеціаліста архіваріуса та спеціаліста по тендерних закупівлях, планується їм придбати комп’ютерну техніку та оргтехніку. До того ж у 2020 році планується оновити застарілу комп’ютерну та організаційну техніку для спеціалістів апарату міської ради.

Встановити в міській раді камеру відеоспостереження – 4,6 тис. грн. Провести капітальний ремонт внутрішнього фасаду  приміщення та ганку фінансового управління міської ради на суму 180 тис. грн. та ремонт даху цього приміщення на суму 690 тис. грн.; провести ремонтні роботи в каб. №5, №13, №14, архівної кімнати адміністративного приміщення міської ради на суму - 100 тис. грн.; заміну опалювальної системи, вікон (12 шт.), ремонт стіни та панелей в сесійній залі на суму 120 тис. грн.; заміну вікон (24 шт.) на енергозберігаючі в приміщенні міської ради на суму 140 тис. грн.; провести ремонт сходів (центральний вхід) до міської ради на суму 150 тис. грн. та сходів (аварійний вихід) міської ради на суму 5 тис. грн. Виготовити та розмістити стенди – візуалізацію «Майбутнє нашої громади» на суму 10 тис. грн. Поповнити матеріально-технічну базу в апараті міської ради: стільці в кабінети №№21, 22, 24 в кількості 14 шт. на суму 9 тис. грн.; жалюзі в кабінети №№2, 21, 23, 24 на суму 6,5 тис. грн.

Для роботи відділу житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту необхідно придбати вимірювальні інструменти (нівелір, штатив, рейка та рулетку 50 м.) на суму 10 тис. грн.

 

Проблемні питання:

відсутність спеціального обладнання для видачі паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та обладнання для видачі посвідчення водія і реєстрації транспортних засобів;

відсутність системи охоронної сигналізації в ЦНАП;

розширення площ приміщення ЦНАПу з метою збільшення  спектру адміністративних послуг, які плануються у майбутньому надаватися безпосередньо в приміщенні ЦНАПу (послуги з оформлення та видачі  паспорта громадянина України, та паспорта громадянина України для виїзду за кордон та видача посвідчення водія, реєстрація транспортних засобів);

відсутність в ЦНАП можливості видачі адміністративних послуг в електронному вигляді;

відсутність ремонтних робіт в адміністративній будівлі міської ради (каб. №№ 5, 13, 14, архів);

застаріла система опалення в залі засідань міської ради, яка не є ефективною;

значні тепловтрати через віконні отвори;

потреба в проведенні ремонту даху приміщення фінансового управління міської ради;

сходи центрального входу та аварійного виходу потребують ремонту;

не естетичний вигляд приміщення фінансового управління міської ради;

застаріла комп’ютерна та організаційна техніка для спеціалістів міської ради, а також відсутня комп’ютерна та організаційна техніка для спеціалістів на вакантні посади;

відсутність камери відеоспостереження в міській раді;

не достатнє інформування населення про плани громади на майбутнє;

недостатня матеріально-технічна база апарату міської ради;

відсутні вимірювальні інструменти для ефективної роботи комунального відділу.

 

Пріоритетні завдання на 2020 рік:

продовження діалогу міської ради та його підвідомчих підприємств із громадянами щодо місцевого розвитку через платформу «Відкрите місто»;

максимальне залучення громади до участі в плануванні бюджету міста (стаття благоустрій);

надання інформаційної, консультаційної та практичної допомоги фізичним та юридичним особам в отриманні адміністративних послуг, у тому числі документів дозвільного характеру;

розробка та впровадження заходів для спрощення механізмів і скорочення термінів надання адміністративних послуг у ЦНАП;

проведення навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату міської ради, адміністраторів Центру;

проведення соціального опитування шляхом анонімного анкетування клієнтів ЦНАП щодо вивчення очікування і задоволення якості наданих адміністративних послуг;

проведення будівельно – монтажних робіт по встановленню навісу над центральним ґанком приміщення ЦНАП;

встановлення металопластикових дверей до центрального входу приміщення ЦНАП та  встановлення металопластикових вікон в кімнатах для зберігання архівних справ;

встановлення та обслуговування системи охоронної сигналізації в приміщенні ЦНАП;

обслуговування оргтехніки ЦНАП (поточний та капітальний ремонт, регенерація та заправка картриджів);

забезпечення персоналу ЦНАП канцелярськими товарами;

забезпечення санітарно – гігієнічного стану приміщення ЦНАП;

проведення регулярних тренінгів, навчань та стажувань для адміністраторів ЦНАП;

придбання спеціального обладнання для видачі паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

придбання необхідного обладнання для автентичності документів та зчитування інформації з безконтактного електронного носія паспорта громадянина України у формі ID - картки;

запровадження в ЦНАП видачу адміністративних послуг в електронному вигляді;

оновлення застарілої комп’ютерної та організаційної техніки для спеціалістів міської ради, придбання техніки для спеціалістів на вакантні посади на суму;

придбання камери відеоспостереження в міській раді;

проведення ремонтних робіт в адміністративній будівлі міської ради (каб. №5, №13, №14, архівна кімната;

заміна опалювальної системи в сесійній залі, заміна вікон (12 шт.) на енергозберігаючі, ремонт стіни та панелей в сесійній залі; 

заміна вікон (24 шт.) на енергоефективні в приміщенні міської ради;

потреба в проведенні ремонту даху приміщення фінансового управління міської ради;

проведення ремонту сходів центрального входу та аварійного виходу;

проведення капітального ремонту внутрішнього фасаду приміщення та ганку фінансового управління міської ради;

інформування населення про плани громади на майбутнє;

поповнення матеріально-технічної бази для апарату міської ради;

придбання вимірювальних інструментів для ефективної роботи комунального відділу.

 

Очікувані результати:

налагоджений діалог міської ради та його підвідомчих підприємств із громадянами щодо місцевого розвитку через платформу «Відкрите місто»;

максимально залучено громаду до участі в плануванні бюджету міста (стаття благоустрій);

забезпечено прозорість та відкритість міської ради;

для громадян та суб’єктів господарювання – отримання усіх (більшості) необхідних адміністративних послуг в громаді, в комфортних, доступних та без бар’єрних умовах в належному ЦНАП;

для працівників ЦНАП та інших посадових осіб долучених до надання адміністративних послуг – належні умови роботи, регулярні заходи з підвищення кваліфікації;

для громади загалом – прозорі умови надання адміністративних послуг, покращений інвестиційний клімат, максимальні надходження до місцевого бюджету за надання адміністративних послуг;

створення належних умов для функціонування відділів апарату міської ради;

ефективне використання системи опалення  залі засідань міської ради, яка не є ефективною;

вирішено питання щодо тепловтрати через віконні отвори;

естетичний вигляд внутрішнього фасаду приміщення та ганку фінансового управління міської ради та входу до міської ради;

підвищення безпеки працівників міської ради;

проінформовано населення щодо планів на майбутнє нашої громади;

ефективна робота комунального відділу.

 

 

 

 

 

 





В 2019 році планується продовжити роботу по розширенню системи відеоспостереження в громаді шляхом встановлення відеокамер в найбільш необхідних місцях (ЦРЛ, школи, дитячі садки та ін.). Планується збільшити кількість патрулювань членами громадського формування «СІЧ» по місту у вечірній час у всіх мікрорайонах міста.

 

Проблемні питання:

існування суспільно небезпечного явища – злочинність;

недостатній рівень оперативності розкриття злочинів.

 

Пріоритетні завдання у 2019 році є (додаток 1 до Програми):

зниження рівня злочинності, створення безпечних умов життя громадян міста, захист їх прав, свобод та законних інтересів;

усунення причин і умов, що сприяють втягненню молоді та підлітків у протиправну діяльність;

підвищення ефективності заходів щодо профілактики правопорушень, протидії злочинності та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню протиправних дій;

створення умов для проведення ефективної правової та виховної роботи серед населення;

сприяння в роботі правоохоронним органам в питаннях підвищення правосвідомості водіїв та пішоходів на дорогах та вулицях міста;

залучення громадян міста до охорони громадського порядку.

 

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації

№ п/п

Показники

2018 року

очікуване 2019року

проект 2020 року

2020 р. /

2019 р., %



1

Крадіжки в багатоповерхівках

64

41

35

85,4



2

По Статті 173 КпАП (Дрібне хуліганство)

83

73

64

87,7



3

По Статті 178 КпАП (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді)307

284

253

89,1



4

Злочини

195

166

151

91,0



5

Кількість членів громадського формування

41

45

53

117,8



6

Кількість проведених патрулювань по місту

20

197

240

121,8



7

Кількість проведених рейдів з виявлення браконьєрів на водоймах

6

7

12

171,0



 

Очікувані результати

зменшення кількості правопорушень та злочинів в середньому на 11,7%;

створення максимально безпечного середовища для життя, роботи та відпочинку на території Тростянецької міської ОТГ.

Моніторинг Програми здійснюється відділом економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності Тростянецької міської ради.

Щоквартально здійснюється збір інформації щодо відстеження ходу реалізації Програми. З метою виявлення відхилень від сформованих заходів та завдань, за результатами моніторингу відділ економічного розвитку, залучення інвестицій та міжнародної діяльності Тростянецької міської ради готує узагальнений звіт та подає його на розгляд сесії.

Моніторинг досягнення основних пріоритетів здійснюється відповідно до таких визначених пріоритетів:

1. Розвиток економічного потенціалу громади.

2. Підвищення якості життя мешканців громади.

3. Ефективне управління громадою.

Загальний моніторинг досягнення визначених пріоритетів відбувається на основі моніторингу реалізації кожного з переліку проектів в рамках відповідного пріоритету.

Організація виконання реалізації Програми покладається на секретаря Тростянецької міської ради, заступника міського голови з економічного розвитку, заступника міського голови з питань ЖКХ, заступника міського голови з питань регіонального розвитку.

 

 Додаток 2 до

програми економічного і соціального розвитку

Тростянецької міської ОТГ на 2020 рік

 

Інформація про діяльність комунальних підприємств в Тростянецькій міській ОТГ

 






























































































































































































































































































Назва підприємства Середньооблікова кількість штатних працівників, чол. Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника, грн. Обсяг реалізації товарів, робіт, послуг (без ПДВ), тис. грн. Чистий фінансовий результат: прибуток/збиток,тис. грн. Відрахування до міського бюджету, тис. грн.
2018 2019 2020 2018 2019 2020 2018 2019 2020 2018 2019 2020 Податок на прибуток
2018 2019 2020
КП «Тростянець комунсервіс» 74 75 71 3868 4346 4870 7161,4 9400,0 10800,0 -431,0 -550,0 1,0 0,2 0 0,2
ДП «Чисте місто» 21 23 25 3856 5203 6100 2078,2 2301,7 5200 -32,2 3,6 5,3 - 0,7 1,5
ДП «Тростянець пастранс» - 2 7 - 6000 6200 -- - 1270,0 - -6,4 0,5 0 0 0,1
ДП  Готель«Тростянець» 5 5 5 3174 3288 3680 439,9 460,0 480,0 -12,5 7,1 1,0 1,8 1,3 0,5
ДП «Екосервіс» 25 25 26 3901,9 4668,8 5235 2744,9 3230 3530 -41,3 1,7 15,0 0 0 2,7
КП «Тростянецьке БТІ» 3 3 3 4500 4600 5150 177,1 220,0 240,0 4,5 15,6 12,0 0,8 2,8 2,2
КП «Енерголюкс» 4 4 4 4120 5690 7500 914,3 927,8 970,0 65,1 40,0 6,0 - - 1,2
КП «Тростянецьке ЖЕУ» 60 56 56 3977 5185 6125 8416,2 9181,4 12894,9 335,9 180 1078,3 106,8 53,4 194
ДП «Елегія» 6 8 8 3550 4240 4890 555,8 836,40 950,0 -116,7 60,6 70,0 0 0 0
ДП «Комунжитло» 7 7 7 2598 2935 3522 398,5 441,1 445,0 -7,4 -7,6 -4,0 0 0 0,72
ДП «Ремсервіс» 1 1 1 5000 5500 6000 1515,2 890,0 900 24,0 7,0 10,0 5,0 2,8 2,8
КП «Тростянецький ринок» 12 10 10 3473 3880 4350 834,2 860,0 890,0 1,5 0,2 0,5 2,1 0,1 0,1
ДП «Європейський ринок» 4 4 4 3470 4195 4700 341,4 440,0 470,0 0,2 2,4 3,0 0,03 0,4 0,5
КП «Міська ритуальна служба» 6 6 6 3700 4500 5400 341,9 415,0 430,0 0,8 1,2 1,2 0,2 0,3 1,0


 










Додаток 3

до Програми економічного і соціального    розвитку Тростянецької міської ОТГ на 2019 рік

 

Показники доходної частини бюджету Тростянецької міської ОТГ на 2020 рік

 

Зведені показники дохідної частини бюджету ОТГ (тис. грн.)





















































Всього доходів у тому числі Питома вага доходів по загальному фонду у загальному обсязі, %
Дотації Субвенції Доходи до загального фонду Доходи до спеціального фонду
Очік.надх-ня за 2019 рік Проект на 2020 рік % 2020  до 2019 Очік.надх-ня за 2019 рік Проект на 2020 рік % 2020  до 2019 Очік.надх-ня за 2019 рік Проект на 2020 рік % 2019  до 2018 Очік.надх-ня за 2019 рік Проект на 2020 рік % 2020  до 2019 Очік.надх-ня за 2019 рік Проект на 2020 рік % 2020  до 2019 Очік.надх-ня за 2019 рік Проект на 2020 рік
185389,2 199990 107,9 5290,1 659,4 12,5 70273 49841,3 70,9 111707,5 134000 119,9 3229,6 15488,9 479,6 60,3 67

 

 

Основні показники доходної частини бюджету на 2020 рік, тис. грн
























































































Показники Очікувані надходження за 2019 рік Проект на 2020 рік % 2020 до 2019
податок з доходів фізичних осіб 76 800 92 462 120,4
податок на прибуток підприємств комунальної власності 53 100 188,7
рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 842 1 208,5 143,5
акцизного податку з вироблених та ввезених в Україну підакцизних товарів (пального) 4 160 4 500 108,2
акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів 2 100 2 300 109,5
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 1 326,4 1 650 124,4
плати за землю (земельному податку та орендній платі) 14 503 18 641 128,5
єдиного податку 10 575 11705 110,7
плати за надання адміністративних послуг 1 109,1 1265,5 114,1
державного мита 48,7 52 106,8
власні надходження бюджетних установ 2 542 3097,9 121,9
екологічного податку 121,7 130 106,8
продажу земельних ділянок 352,5 12 000 340,4


 









               
Додаток 4

до Програми економічного і соціального розвитку Тростянецької міської ОТГ на  2020 рік та основних напрямів розвитку на 2021 - 2022 роки



 

Перелік міських цільових (комплексних) програм по галузях, фінансування яких у 2020 - 2021 рр. здійснюватиметься

за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел фінансування

 










































































































































































з/п
Назва програми/яким документом затверджено Термін реалізації (початок/

закінчення),

роки
Обсяги фінансування передбачені програмою

на 2020 рік

(окремо по державному (ДБ), міському (МБ), обласному (ОБ) бюджетах та інших джерелах), тис. грн.
Очікуваний результат

за підсумками 2020 року
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА
1. Програма підтримки малого і середнього підприємництва Тростянецької міської ОТГ на 2020-2021 роки (проект рішення) 2020-2021 в межах фінансування передбаченого програмою Дотримання принципів державної регуляторної політики; підвищення рівня інформованості суб'єктів підприємництва; вирішення проблемних питань започаткування бізнесу; поліпшення бізнес-клімату; розвиток бізнесу в пріоритетних для ОТГ напрямках; збільшення надходжень податків до бюджету ОТГ; активізація підприємницької діяльності; підвищення рівня ділової активності; популяризація досягнень кращих представників малого і середнього бізнесу.
ТРАНСПОРТ
2. Програма розвитку автомобільного транспорту загального користування в Трстянецькій міській ОТГ на 2019-2020 роки

(рішення сесії ТМР №947

від 24.12.2018 року )
2019-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Модернізувати систему автотранспортних перевезень пасажирів та підвищити ефективність її функціонування. Покращення якості надання послуг з перевезення пасажирів.
ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
3. План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2018-2030 роки

(рішення сесії ТМР №916

від 19.12.2018 року)
2018-2030 в межах фінансування передбаченого програмою Скорочення викидів CO2 щонайменше на 30% до 2030 року на території Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади, ефективного використання енергетичних ресурсів, енергозбереження, зменшення видатків на утримання бюджетних закладів.
МІСТОБУДУВАННЯ, ЖИТЛОВА ПОЛІТИКА
4. Програма по забезпеченню службовим житлом посадових осіб ТМР її виконавчих органів та працівників комунальних підприємств, установ, організацій (рішення сесії ТМР №1 від 07.02.2019 року) 2019-2021 в межах фінансування передбаченого програмою Поліпшення житлових умов населення Тростянецької міської ОТГ.
5. Програма забезпечення розроблення містобудівної документації населених пунктів Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки

(рішення сесії ТМР №605

від 19.07.2018 року зі змінами)
2018-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Спрямована забезпечити сталий містобудівний, економічний та соціальний розвиток Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади та вирішити проблемні питання стимулювання, розвитку, раціонального використання територій, визначення черговості і пріоритетної забудови, створення належних умов для життєзабезпечення, уточнення планувальної структури та просторової композиції забудови територій, пріоритетних та допустимих видів використання і забудови територій, збереження історико-культурного середовища
СОЦІАЛЬНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
6. Програма відшкодування вартості пільгового проїзду окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у міському сполучені міста Тростянець на 2016-2020 роки (рішення сесії  ТМР №420 від 17.11.2016 року) 2016-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Забезпечення безкоштовного проїзду пільгових категорій населення м. Тростянець.
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
7. Програма розвитку комунального некомерційного підприємства «Тростянецький центр первинної медичної допомоги» Тростянецької міської ради  на 2019-2021 роки (рішення сесії  ТМР №913 від 24.12.2018 року зі змінами) 2019-2021 в межах фінансування передбаченого програмою Забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної і високоякісної первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини.
8. Програма розвитку комунального некомерційного підприємства «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради на 2019-2021 роки (рішення сесії  ТМР № 912 від 24.12.2018 року зі змінами) 2019-2021 в межах фінансування передбаченого програмою Поліпшення якості та доступності надання спеціалізованої медичної допомоги населенню, укріплення та оновлення матеріально-технічної бази, підвищення престижу праці медичних працівників вторинної ланки надання медичної допомоги, покращення їх соціального та економічного становища.
9. Міська цільова комплексна Програму «Медичні кадри 2018-2022 років» (рішення сесії  ТМР №261 від 30.01.2018 року зі змінами) 2018-2022 в межах фінансування передбаченого програмою Цільова підготовка медичних кадрів для закладів охорони здоров’я з числа мешканців Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади та району в вищих навчальних медичних закладах України за рахунок коштів міського та районного бюджетів, покращення якості та доступності надання медичної допомоги населенню, закріплення медичних кадрів в місті та районі, надання житла медичним працівникам.
ОСВІТА
10. Комплексна  програма «Освіта Тростянецької об’єднаної територіальної громади у 2019-2021 роках» (рішення сесії ТМР №223 від 28.05.2019 року) 2019-2021 в межах фінансування передбаченого програмою Підвищення якості освіти, виховання, забезпечення інноваційного розвитку галузі в умовах розбудови Нової української школи через удосконалення системи управлінської діяльності, використання компетентнісного підходу, мотиваційної діяльності педагогів та учнів, педагогіки партнерства
КУЛЬТУРА
11. Програма розвитку культури, туризму та охорони культурної спадщини Тростянецької ОТГ на 2019-2020 роки (рішення сесії ТМР №225 від 28.052019 року) 2019-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури міста; поліпшення стану матеріально-технічної  бази закладів культури міста; розвиток у місті професійного, народного та самодіяльного мистецтва, музейної, бібліотечної справи; забезпечення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня та естетичного виховання громадян; систематизація туристично-привабливих об’єктів культурної спадщини міста.
12. Програма розвитку фізичної культури та спорту Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки (рішення сесії ТМР  №226 від 28.05.2019 року) 2019-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Збільшити кількість населення, яке займається фізичною культурою і спортом. Залучити до 35% дітей та молоді віком від 6 до 23 років до занять у дитячо-юнацьких спортивних школах, створити умови для розвитку резервного спорту та ефективного поповнення складу збірних команд міста, області та України. Зменшити кількість дітей, учнівської та студентської молоді, які віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи. Забезпечити належну підготовку та успішну участь спортсменів у змаганнях різних рівнів для збереження передових позицій та підвищення авторитету громади у всеукраїнському та світовому спортивному співтоваристві.

Поступово оновити спортивну матеріально-технічну базу закладів фізичної культури і спорту;

 
РОЗВИТОК ПАРТНЕРСТВА ТА МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
10. Програма розвитку партнерства та міжнародної діяльності в місті Тростянець на 2017-2020 роки (рішення сесії  ТМР №482 від 23.12.2016 року зі змінами) 2017-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Забезпечення розвитку партнерства та міжнародної діяльності.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСА ТА ОРГАНІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
11. Програма забезпечення діяльності депутатів Тростянецької міської ради та органів самоорганізації населення на 2017-2020 роки (рішення сесії ТМР №483 від 23.12.2016 року зі змінами) 2017-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Забезпечення необхідних умов для ефективного здійснення депутатами міської ради та органами самоорганізації населення своїх повноважень.
ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
12. Комплексна природоохоронна програма покращення екологічного стану Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2018 – 2020 роки (рішення сесії  ТМР №408 від 06.04.2018 року) 2018-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Поліпшення охорони довкілля за рахунок вдосконалення регулювання у використанні природних ресурсів, посиленням державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, додаткового залучення коштів з різних джерел на здійснення заходів щодо охорони довкілля, координацію дій органів державної виконавчої влади в громаді та органів самоврядування.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ І ПРАВОПОРЯДКУ, ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА
13. Програма «Безпечна громада» (рішення сесії ТМР №405 від 27.09.2019 року)

 
2019-2020 в межах фінансування передбаченого програмою Сприяння зменшенню кількості скоєних злочинів на території Тростянецької ОТГ, дорожньо-транспортних пригод, підвищенню рівня та оперативності розкриття злочинів.
УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
14. Програма приватизації майна комунальної власності Тростянецької міської об’єднаної територіальної громади на 2019 – 2021 роки (рішення  сесії ТМР №936 від 24.12.2018 року )

 
2019-2021 в межах фінансування передбаченого програмою Підвищення ефективності економіки громади  та посилення її конкурентоспроможності, збільшення надходження до місцевого бюджету коштів, одержаних від приватизації, придбання майна до комунальної власності, відчуження, передачі в оренду, іншого врегулювання майнових правовідносин шляхом підвищення конкурентності та прозорості продажу об’єктів приватизації та інших майнових операцій.