ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

VI

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

29.01.2021/1

Дата реєстрації:

28.01.2021

Проголосовано:

01.02.2021 11:25:35

Автор:

Котко О.

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    24
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    2
  • Відсутні
    1

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 29.01.2021/1



У К Р А Ї Н А

 

Тростянецька міська рада

6 сесія 8 скликання

(друге пленарне засідання)

 

Р І Ш Е Н Н Я                                ПРОЄКТ


 

від __ лютого 2021 року

м. Тростянець                                № __

                           

Про затвердження Програми

«Безпечна громада» на 2021-2023 роки

 

         Для профілактики та протидії злочинності та створення безпечних умов проживання, керуючись Законами України «Про Національну поліцію», «Про дорожній рух», «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указами Президента України від 15.12.2006 року № 1087 «Про заходи щодо зміцнення правопорядку і посилення взаємодії місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів», від 25.10.2002 року

№ 948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», від 12.06.2015 року № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.02.2013 року

№ 51-р «Про схвалення Концепції Державної цільової правоохоронної програми встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю (відеоспостереження) і швидкого реагування» та відповідно статті 30 підпункту 22 пункту 1 статті 26, ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», 

 
міська рада вирішила:

 

1. Для профілактики та протидії злочинності, створення безпечних умов проживання на території Тростянецької міської територіальної громади затвердити у новій редакції Програму «Безпечна громада» на 2021-2023 роки (додається).

 

2.  Під час формування проектів бюджету Тростянецької міської територіальної громади на 2021-2023 роки передбачати видатки на реалізацію Програми.

 

3. Рішення 17 сесії 7 скликання № 56 від 20.02.2019 року «Про затвердження Програми «Безпечна громада» на 2019-2022 роки» вважати таким, що втратило чинність.

 

4. Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

 

 
         Міський голова                    Юрій БОВА


Програма

«Безпечна громада» на 2021-2023 роки

1. ПАСПОРТ ПРОГРАМИ


 















































































1 Ініціатор розроблення Програми: Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради
2 Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми: Відповідно  статті 30,  підпункту 22 пункту 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Закону України «Про Національну поліцію», Закону України «Про дорожній рух», Закон України «Про оборону України», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 15.12.2006 № 1087 «Про заходи щодо зміцнення правопорядку і посилення взаємодії місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів», Указу Президента України від 25.10.2002 №948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», Указу Президента України від 12.06.2015 №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.02.2013 №51-р «Про схвалення Концепції Державної цільової правоохоронної програми встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю (відеоспостереження) та швидкого реагування», Закону України “Про пожежну безпеку”, Закону України “Про об’єкти підвищеної небезпеки”, Постанови Кабінету Міністрів України  № 11 від 09.01.2014 року “Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту”, інших нормативно-правових актах в сфері забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту населення.
3 Розробник Програми: Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради
4 Співрозробники Програми: Центр громадської безпеки ГФ «Сила і честь»
5 Відповідальний виконавець Програми: Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту та інші відділи апарату Тростянецької міської ради
6 Учасники (спів виконавці) Програми: Тростянецька міська рада, її  структурні підрозділи, комунальні підприємства, організації, установи, ВП №1 (м. Тростянець) Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, 24 ДПРЧ управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області,                ВЧ-2276 Національної гвардії України, Тростянецький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки
7 Термін реалізації Програми: 2021 — 2023  роки
8 Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми Державний, обласний,  бюджет Тростянецької міської територіальної громади та інші джерела не заборонені чинним законодавством.
 

9

 

 
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми всього

в тому числі по рокам:
 

 

 

 

1475,0 тис. грн.
       2021 800,0 тис. грн.
2022 395,0 тис. грн.
2023 280,0 тис. грн.
Кошти бюджету Тростянецької міської територіальної громади  

 

1475,0 тис. грн.
Обласний бюджет -
Державний бюджет -

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Забезпечення конституційних прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.

Завдяки реалізації заходів Програми “Безпечна громада” на 2021-2023 роки з’явиться  тенденція до зниження правопорушень у місті, економічного та соціального розвитку громади, забезпечення потреб населення в сфері надання комунальних послуг, забезпечено надійний протипожежний захист, техногенну безпеку, захист територій від надзвичайних ситуацій.

            Враховуючи викладене виникла необхідність у впровадженні програми «Безпечна громада» на 2021-2023 роки.

Одним з механізмів вирішення даної проблеми є налаштування чітко скоординованої взаємодії владних, правоохоронних органів та рятувально-пожежних служб, об’єднань громадян та населення. Пріоритетами стають відпрацювання злагодженого та оперативного реагування на небезпечні ситуації, побудова ефективних алгоритмів вирішення проблем громадян в умовах надзвичайних ситуацій.

Враховуючи  інфраструктуру  Тростянецької міської територіальної громади, значну кількість об’єктів життєзабезпечення, завдання впорядкування дорожнього руху, підвищені завдання безпекового супроводу проведення масових заходів, механізми оперативного реагування на небезпеки для населення, потребують сучасних методів моніторингу та опрацювання  потенційних загроз.

В співробітництві з правоохоронними органами та рятувально-пожежною службою проводиться постійна робота щодо протидії та профілактики правопорушень,  забезпечення пожежної безпеки територій та громадян. Забезпечення пожежної безпеки та суспільного порядку при проведенні публічних та масових заходів, захисту життя та здоров’я громадян.  

Створення Програми обумовлено потребою посилення безпекової взаємодії,  підвищення рівня правової культури населення, впровадження комплексу програмно-апаратних та організаційних заходів для посилення безпеки населення, захисту стратегічних об’єктів та об’єктів забезпечення життєдіяльності міста, безпеки дорожнього руху.

У Тростянецькій міській територіальній громаді існує багато місць та об'єктів, які потребують посиленого захисту та контролю, а саме:

  • в'їзди в місто, мости та переїзди;

  • центральна частина міста;

  • місця масового перебування людей, парки, площі, сквери;

  • вокзали, ринки, інші місця підвищеної небезпеки для громадян;

  • стратегічні та важливі для життєдіяльності об'єкти міста;

  • адміністративні будівлі, навчальні та медичні заклади, комунальні та житлові  об'єкти, інші громадські будівлі тощо;

  • силові розподільні станції, склади горючих матеріалів, інші об'єкти підвищеної небезпеки для жителів міста;

  • автодорожні шляхи;

  • об’єкти благоустрою.


Розширення системи відеоспостереження міста зможе позитивно вплинути на зниження криміногенної ситуації в місті. Можливість фіксації та збору доказів з місць скоєння правопорушень сприятиме як розкриттю кримінальних злочинів, так і їх профілактики, захист на автотранспортних шляхах міста. Система управління транспортними потоками в місті є недосконалою, має місце неналежне забезпечення безпеки дорожнього руху. Актуальною є потреба моніторингу ситуації на дорогах міста для забезпечення оперативного реагування на аварії та ситуації, які можуть зашкодити життю та здоров'ю громадян; розкриття злочинів, пов'язаних із використанням автотранспорту та отримання реальної інформації про дорожньо-транспортні події; оперативне відстеження маршруту руху транспортного засобу за потребою.

Таким чином, існуюча ситуація вимагає створення систем безпеки нового покоління, яка безперервно та надійно, у цілодобовому режимі:

  • буде забезпечувати відеоспостереження;

  • слугуватиме для запобігання небезпечних ситуацій, а в разі їх виникнення фіксуватиме події  для оперативного їх усунення;

  • забезпечить здійснення контролю за роботою компонентів міської інфраструктури.


         Установлення сучасних систем безпеки та застосування засобів зовнішнього  контролю (спостереження) з метою запобігання та швидкого реагування на правопорушення повинно стати основою спільної цілеспрямованої роботи правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування.

Забезпечення безпеки громадян є створення надійних гарантій безпечної життєдіяльності людей, технологічної та техногенної безпеки, забезпечення безаварійної роботи на об'єктах підвищеної небезпеки.

Отже, дана програма має комплексний підхід впровадження системи заходів, що забезпечують безпеку прогнозування та попередження загроз, пом’якшення їх негативних наслідків, здійснення контролю, запобіганню та усуненню, а також безпеку міста в цілому.

 

3. Мета Програми

 

Метою Програми є створення умов власної безпеки громадян, сприяння зменшенню правопорушень, підвищення рівня розкриття правопорушень, забезпечення захисту населення і територій, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів.  Підвищення рівня протипожежного захисту, створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної, техногенної безпеки та захисту населення. Залучення до розв’язання зазначених проблем додаткових джерел фінансування, не заборонених діючим законодавством України.

Комплексне розв’язання проблеми забезпечення охорони громадського порядку та громадської безпеки шляхом  встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю відеоспостереження та організації швидкого реагування на правопорушення.

Підвищення рівня правосвідомості та обізнаності населення.

У цій Програмі терміни вживаються у значенні:

- сучасні системи безпеки – сукупність високотехнологічних, програмно-апаратних    засобів з можливістю підвищення їх функціонального потенціалу та збільшення потужності, призначені для моніторингу, фіксації зображення, передавання інформації про стан громадського порядку і громадської безпеки, що забезпечує невідкладне оповіщення та швидке реагування на ситуації, пов’язані з вчиненням правопорушення або виникненням надзвичайної події;

- засоби зовнішнього контролю – технічне обладнання, за допомогою якого здійснюється відеоспостереження у місцях, що потребують постійного нагляду;

       - швидке реагування – оперативне реагування спеціально підготовлених сил  (підрозділів правоохоронних органів), що здійснюється з використанням відповідних    засобів і передбачає їх прибуття до визначеного об’єкта протягом мінімального часу, з   метою своєчасного запобігання правопорушенням та вжиття необхідних заходів, адекватних  характеру правопорушення або надзвичайної події;

       - життєдіяльність міста – економічний та соціальний розвиток громади та забезпечення потреб населення в сфері надання комунальних послуг.

 

4. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми,

обсяги та джерела фінансування; строки виконання програми

 

        Програма розроблена і спрямована на  безпечну життєдіяльність міста та  кардинальної трансформації критеріїв оцінки роботи поліцейських та рятувальників – з кількісних на якісні; враховує необхідність вирішення актуальних завдань забезпечення публічної пожежної безпеки і правопорядку, охорони прав і свобод людини, інтересів  суспільства і держави, протидії злочинності, та спрямована на досягнення якісного правоохоронного сервісу, відповідно до вимог суспільства, зміцнення технічної та ресурсної бази цієї роботи.

Подальший розвиток безпеки громадян у повсякденному житті, систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю та організації швидкого реагування може бути забезпечений шляхом застосування програмно-цільового методу та концентрації зусиль відповідних органів та служб з органами місцевого самоврядування, громадськими формуваннями з охорони громадського порядку із залученням коштів бюджетів усіх рівнів, інших джерел фінансування для виконання пріоритетних завдань.

Основними шляхами розв’язання проблеми є:


  • поліпшення стану матеріально-технічного забезпечення підрозділів, які обслуговують територіальну громаду шляхом виділення субвенції на їх утримання;

  • забезпечення матеріально-технічними засобами центрів громадської безпеки;

  • здійснення роз’яснювальних та інформаційно-просвітницьких заходів, у тому числі виготовлення та розповсюдження рекламної продукції;

  • реалізація всіх заходів для життєзабезпечення міста по всіх напрямках.


Програма направлена на розв’язання таких проблем:


  • зменшення правопорушень у місті;

  • забезпечення координованої взаємодії владних, правоохоронних органів та рятувально-пожежної служби, об’єднань громадян та населення;

  • впорядкування безпеки дорожнього руху та пішоходів;

  • забезпечення безпекового супроводу проведення масових заходів;

  • впровадження механізмів оперативного реагування на небезпеки для населення;

  • виявлення небезпечних ситуацій, оповіщення персоналу об’єктів та населення у разі їх виникнення;

  • визначення та належне утримання місць масового відпочинку людей на водних об’єктах територіальної громади, забезпечення безпеки перебування людей на них;

  • зменшення кількості пожеж та аварій на об'єктах та в населених пунктах територіальної громади, запобігання загибелі та травмування людей, економічних втрат та матеріальних збитків;

  • своєчасне виявлення пожеж, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежної автоматики;

  • зведення до мінімуму часу прибуття пожежних підрозділів до місця імовірної пожежі за рахунок оптимальної  дислокації  пожежних підрозділів в т.ч. у сільській місцевості.


 

Вирішенню завдань Програми сприятимуть заходи, спрямовані на:

  • сприяти патріотичному вихованню молоді;

  • створення в територіальній громаді єдиної системи забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і територій від небезпечних ситуацій;

  • підвищення рівня обізнаності населення шляхом вивчення правил пожежної та техногенної безпеки на виробництві та за місцем проживання, правил поведінки на воді, активного залучення до цієї роботи засобів масової інформації;

  • визначення потреб і пріоритетів в організації протипожежного захисту об’єктів всіх форм власності району, забезпечення їх техногенної безпеки;

  • приведення у готовність наявного фонду захисних споруд;

  • створення, накопичення та утримання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

  • недопущення незаконного використання на інші цілі, виділених на забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту бюджетних коштів і державних ресурсів.


Реалізація Програми забезпечується шляхом пріоритетного фінансування визначених заходів з бюджету Тростянецької міської територіальної громади, а також за рахунок інших джерел, не заборонених діючим законодавством України. Реалізація заходів, щодо яких орієнтовні обсяги фінансування в програмі не  зазначені, здійснюється в межах коштів, передбачених у державному і місцевому бюджеті на відповідний рік органами виконавчої влади, правоохоронними органами, відповідальним за виконання визначених Програмою заходів, а також за рахунок інших джерел, не заборонених діючим законодавством України.

Реалізація Програми, а саме підвищення рівня правопорядку, забезпечення пожежної безпеки та цивільного захисту населення Тростянецької міської територіальної громади, сприятиме подальшому стабільному соціально-економічному розвитку громади та покращенню інвестиційного клімату.

Програму передбачається виконати протягом 2021— 2023 років.

 

Ресурсне забезпечення Програми:

 
































































 

Заходи з реалізації програми

 
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми:
Всього,

 тис. грн
у тому числі за роками
2021 2022 2023
1475,0 800,0 395,0 280,0
Пожежна та цивільна оборона -

послуги з розробки проекту системи оповіщення населення та придбання обладнання для системи оповіщення
 

200,0
 

150,0
 

50,0
 

-
Надання субвенції 24 ДПРЧ управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, розташованій за адресою: вул. Вознесенська, 45 на:       

1) ремонт приміщень, покрівель; 

2) придбання обладнання довгострокового користування

(придбання твердопаливних котлів потужністю 100 кВт (2 шт.),

3) придбання повітряного компресора (для заправки апаратів захисту органів дихання)

(1 шт.) та інше).
 

 

 

 

130,0

 

 

250,0

 

 

100,0
 

 

 

 

130,0

 

 

125,0

 

 

-
 

 

 

 

-

 

 

125,0

 

 

-
 

 

 

 

-

 

 

-

 

 

100,0
Надання субвенції ВП №1 (м. Тростянець) Охтирського РВП ГУНП в Сумській області на матеріально-технічне забезпечення, придбання металопластикових конструкцій  

 

300,0
 

 

200,0
 

 

50,0
 

 

50,0
Надання субвенції ВЧ-2276 Національної гвардії України розташованій за адресою: село Климентове, вулиця Дачна, 9 на матеріально-технічне забезпечення та придбання предметів довгострокового користування  

 

 

100,0
 

 

 

50,0
 

 

 

50,0
 

 

 

-
Тростянецький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки розташований за адресою: вул. К. Скрябіна, 4 на матеріально-технічне забезпечення та придбання предметів довгострокового користування  

 

50,0
 

 

50,0
 

 

-

 
 

 

-
Тростянецька міська рада

придбання і установлення камер відеоспостереження
 

345,0
 

95,0
 

120,0
 

130,0

 

Обсяги фінансування на здійснення заходів Програми передбачені з урахуванням вимог частини другої статті 85 Бюджетного кодексу України.

 

 

5. Завдання та результативні показники Програми

 

Завданнями Програми є:

  • підвищення ефективності реалізації  щодо забезпечення безпеки громадян у сфері забезпечення життєдіяльності, а також усунення причин і умов, що зумовили вчинення  правопорушень, захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, шляхом фінансування з бюджету Тростянецької міської територіальної громади та інших джерел окремих напрямів і заходів, які впливають на стан  правопорядку в Тростянецькій міській територіальній громаді та потребують матеріально-технічного забезпечення;

  • створення в територіальній громаді єдиної системи забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;

  • забезпечення належного виконання рішень органів державної влади та органу місцевого самоврядування щодо підвищення протипожежного захисту об’єктів усіх форм власності, забезпечення їх техногенної безпеки, запобігання загибелі людей на водних об’єктах;

  • підвищення рівня обізнаності населення шляхом вивчення правил пожежної та техногенної безпеки на виробництві та за місцем проживання, правил поведінки на воді, активного залучення до цієї роботи засобів масової інформації;

  • визначення потреб і пріоритетів в організації протипожежного захисту об’єктів всіх форм власності району, забезпечення їх техногенної безпеки;

  • приведення у готовність наявного фонду захисних споруд;

  • створення, накопичення та утримання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

  • недопущення незаконного використання на інші цілі, виділених на забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту бюджетних коштів і державних ресурсів;

  • підтримання мобілізаційної готовності у Тростянецькій міській територіальній громаді на належному рівні;

  • підвищення значення роботи органів місцевого самоврядування в проведенні військово-облікової роботи на території громади, співпраці Тростянецької міської ради, військового комісаріату міста, органів освіти та охорони здоров’я, підприємств, установ, організацій щодо забезпечення роботи призовних комісій та мобілізаційної підготовки.


Для досягнення мети пропонується здійснювати в рамках даної Програми наступні заходи:


  • з метою своєчасного реагування на протиправні посягання забезпечити надходження з систем відео спостереження установ, підприємств та об’єктів всіх форм власності на єдиний сервісно-аналітичний центр. За допомогою даної системи підвищиться оперативність отримання інформації про поточну ситуацію на вулицях міста, за ділянками з підвищеним рівнем скоєних правопорушень, перехрестями, ділянками  автомобільних доріг з інтенсивним рухом, місцями масового перебування  громадян;

  • забезпечення створення доказової бази у випадку здійснення правопорушень, а також оперативне реагування на факти незаконної вирубки зелених насаджень, організації звалищ сміття та інших порушень правил благоустрою міста;

  •  виявлення різного роду надзвичайних ситуацій - пожежі, підтоплення, обриви лінії електроживлення і т.п.;

  • встановлення пристроїв з додатковими функціональними можливостями, які сприяють забезпеченню безпеки —  системи розпізнавання обличчя та номерних знаків автотранспорту;

  • забезпечення підвищення пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху, посилення рівня обізнаності громадян щодо правил пожежної безпеки, цивільної оборони, дисципліни учасників дорожнього руху, оперативне реагування на дорожньо-транспортні події та небезпечні ситуації;

  • модернізація та обслуговування системи оповіщення для інформування жителів міста про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій та оперативного реагування міських служб на надзвичайні ситуації, стихійні лиха;

  • підвищення якості надання комунальних послуг по життєзабезпеченню Тростянецької міської територіальної громади.


 

Критеріями досягнення результату є:

  • посилення у громадян відчуття власної безпеки в місті по всіх напрямах;

  • зменшення кількості злочинів, що загрожують життю та здоров’ю громадян;

  • підвищення рівня розкриття правопорушень;

  • покращення криміногенної ситуації;

  • поліпшення оперативності реагування рятувальних служб та поліції на повідомлення про надзвичайні ситуації та правопорушення, ефективності роботи з протидії злочинності;

  • підвищення рівня задоволеності громадян  роботою рятувальних служб та поліції під час викликів та первинного контакту на місцях події;

  • зменшення кримінального тиску на економічні відносини;

  • забезпечення збереження майна фізичних і юридичних осіб, муніципального, відомчого та іншого житлового та нежитлового фонду;

  • підтримка належної життєдіяльності міста, стабільної роботи його важливих об'єктів;




  • створення Централізованої системи відео спостереження міста в он-лайн режимі та режимі роботи з архівними записами;

  • підвищення рівня дисципліни учасників дорожнього руху, зменшення дорожньо-транспортних подій, кількості злочинів, пов'язаних з використанням автотранспорту,  підвищення безпеки дорожнього руху;

  • зменшення кількості пожеж та надзвичайних ситуацій;

  • успішна протидія можливим пожежам, надзвичайним ситуаціям, провокаціям, проявам тероризму, загрозам інтересам держави;

  • підвищення рівня довіри населення до правоохоронних органів, та місцевої влади.


 

 

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми

 

Координацію Програми здійснюють профільні заступники міського голови  Тростянецької міської ради.

Загальний контроль за реалізацією заходів Програми здійснюється міським головою.

З урахуванням реалізації заходів Програми та виділених в поточному році фінансових ресурсів координатор та виконавці  надають свої пропозиції щодо обсягів фінансування з відповідним обґрунтуванням до Плану соціально-економічного розвитку міста на наступний рік.

По завершенню дії Програми подається звіт про її виконання на сесію Тростянецької міської ради.

 

7. НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАХОДИ ПРОГРАМИ

 







































































































































































 №

п/п
Перелік заходів Програми Строк виконання заходу Виконавці Джерела фінансування Очікуваний результат
1                2        3         4       5                         6
1.1 Проведення круглих столів про стан профілактики та протидії злочинності, захисту прав та свобод громадян та хід виконання Програми безпеки громадян в повсякденному житті і її цільових показників Один раз на півріччя Тростянецька міська рада,

Правоохоронні органи, відповідальні виконавці
Не потребує фінансування Удосконалення механізму взаємодії та оперативного прийняття управлінських рішень органами влади, правоохоронними органами, та структурними підрозділами Тростянецької міської ради
1.2 Поширення соціальної реклами щодо діяльності «гарячих ліній» міських служб та правоохоронних органів. Збільшення обсягу соціальної реклами в ЗМІ, спрямованої на формування правосвідомості громадян, пропаганду здорового способу життя. Організація інформування населення про організації, які надають юридичну, психологічну та соціальну допомогу особам, що постраждали від злочинів чи інших насильницьких дій Постійно ВП №1

(м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, відділ інформаційно-технічного забезпечення апарату Тростянецької міської ради
Не потребує фінансування Покращення взаємодії органів влади та правоохоронних органів. Підвищення іміджу територіальних підрозділів Національної поліції, налагодження партнерських відносин поліції з населенням, вирішення проблемних питань щодо забезпечення правопорядку
1.3 Організація циклів телепрограм на каналах міського телебачення про роботу поліції з відображенням вирішених поліцією конкретних проблем. Проведення тематичних круглих столів та громадських слухань.

Заслуховування виконання заходів комунальними підприємствами направлених на забезпечення безпеки громадян в повсякденному життю
постійно ВП №1

(м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, Структурні підрозділи Тростянецької міської ради, КП «Телерадіо

компанія»
Не потребує фінансування Підвищення рівня інформування населення про заходи, що вживаються владою щодо забезпечення правопорядку та безпеки громадян в повсякденному житті
1.4 Здійснення роз’яснювальної та освітньовиховної роботи в загальноосвітніх закладах міста із залученням фахівців з тематики безпеки життєдіяльності, правил дорожнього руху, профілактики терористичної і техногенної загрози, поведінки в небезпечних ситуаціях. Постійно ВП №1

(м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, Структурні підрозділи Тростянецької міської ради, комунальні підприємства, відділ освіти, культури. Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту
Не потребує фінансування Зростання рівня правової культури, формування негативного ставлення до правопорушень та злочинів, а також посилення відповідальності на виконання поставлених задач
1.5 Проведення на базі пунктів охорони громадського порядку, поліцейських відділків і навчальних закладів роз’яснювальної роботи стосовно прав і обов’язків поліцейських та громадян щодо дотримання основ    адміністративного і кримінального законодавства України Постійно ВП №1

(м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, громадська організація  «Сила і честь»
Не потребує фінансування Підвищення освітнього рівня громадян у питаннях адміністративного та кримінального законодавства, посилення їх відповідальності.
1.6 Проведення роз’яснювальної роботи в ЗМІ для підвищення рівня обізнаності мешканців територіальної громади та їх дій при виникненні небезпечних ситуацій Постійно ВП №1

(м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, громадська організація  «Сила і честь».
Не потребує фінансування Підвищення рівня інформування населення про заходи, щодо забезпечення правопорядку та безпеки.
2. Запровадження інноваційних технологій
2.1 Встановлення камер відеоспостереження з  функцією передачі сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру в місцях проведення масових святкових, урочистих та інших заходів, в місцях відпочинку, на автомобільних дорогах та перехрестях, в дошкільних закладах, на об'єктах      спортивної інфраструктури, в шкільних закладах та ін. 2021-2023 роки Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту,

відділ інформаційно-технічного забезпечення  апарату Тростянецької міської ради, підприємства, організації, установи, заклади Тростянецької міської територіальної громади.
Державний, обласний, міський бюджет та інші джерела не заборонені діючим законодавством України. Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили, оперативне реагування на надзвичайні та аварійних ситуації.
2.2 Встановлення відеокамер на комунальний громадський транспорт  

з передачею сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру

 
2021-2023 роки Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту,

відділ інформаційно-технічного забезпечення  апарату Тростянецької міської ради, підприємства, ДП «Тростянецьпас

транс», КП ТМР «Тростянецькомун сервіс».
Державний, обласний, бюджет Тростянецької міської територіальної громади та інші джерела не заборонені діючим законодавством України. Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили.
2.3 Встановлення відеокамер на зупинках громадського транспорту з передачею сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру 2021-2023 роки Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту,

відділ інформаційно-технічного забезпечення апарату Тростянецької міської ради, підприємства.
Державний, обласний, бюджет Тростянецької міської територіальної громади та інші джерела не заборонені діючим законодавством України. Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили.
2.4 Проведення роботи з власниками розважальних та торгівельних закладів щодо встановлення зовнішніх камер відеонагляду з передачею сигналу до єдиного центру громадської безпеки

 
2021-2023 роки ВП №1 (м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, підприємства, організації, установи, суб’єкти господарювання міста
Не потребує фінансування Своєчасне виявлення та реагування на правопорушення, терористичну загрозу, встановлення осіб, які їх вчинили.
         3. Забезпечення безпеки в житловому фонді міста та об’єктах міської власності
3.1 Проведення перевірки стану зовнішнього освітлення вулиць та прибудинкових територій, вжиття заходів з термінового усунення недоліків у роботі освітлювального обладнання Постійно Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради, КП "Електролюкс", КП «ТЖЕУ», ГФ «СіЧ», ВП №1

(м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області
Не потребує фінансування Зменшення правопорушень на території ОТГ, підвищення рівня безпеки громадян.
3.2 Проведення перевірки  стану доріг, наявність дорожніх знаків, огородження , роботу світлофорних об’єктів, наявність розмітки та пішохідних переходів, Постійно  Відділ житлово-комунального господарства, будівництва, благоустрою та енергетичного менеджменту апарату Тростянецької міської ради, ВП №1 (м. Тростянець)

Охтирського РВП ГУНП в Сумській області, комунальні підприємства.
Не потребує фінансування Зменшення правопорушень на території територіальної громади, підвищення рівня безпеки громадян.
3.3 Встановлення відеокамер на будинки та прибудинкові території за співфінансуванням мешканців будинків, ОСББ та ОМС з передачею сигналу до єдиного центру  громадської безпеки 2021-2023 роки Підприємства, організації, установи, суб’єкти господарювання міста, мешканці будинків Держав ний, обласний, бюджет Тростянецької міської територіальної громади та інші джерела не заборонені діючим законодавством України. Оперативне прийняття інформації та реагування на правопорушення, загрозу терористичних актів.
                                                    4. Матеріально-технічне  забезпечення
4.1  Забезпечення функціонування та обслуговування відеокамер з виводом сигналу до єдиного сервісно-аналітичного центру громадської безпеки 2021-2023 роки Відділ інформаційно-технічного забезпечення апарату Тростянецької міської ради Держав ний, обласний, бюджет Тростянецької міської територіальної громади та інші джерела не заборонені діючим законодавством України. Модернізація та розвиток обладнання з метою підвищення оперативності обміном інформацією, створення баз даних, встановлення осіб, що скоїли злочини
4.2 Забезпечення виконання по реалізації                  соціального проекту «Забезпечення громадської безпеки силами ЦГБ ГФ «СІЧ» Постійно Заступники міського голови з питань освіти, культури і туризму, молоді і спорту,охорони здоров’я та соціального захисту населення Держав ний, обласний, бюджет Тростянецької міської територіальної громади та інші джерела не заборонені діючим законодавством України. Покращення матеріально-технічного забезпечення, оперативність виконання та створення належних умов при виконанні поставлених завдань.
4.3 Забезпечення необхідними  предметами, матеріалами, обладнанням, та інвентарем.

 
2021-2023 роки Тростянецька міська рада, підприємства, організації, установи, суб’єкти господарювання міста Держав ний, обласний, бюджет Тростянецької міської територіальної громади та інші джерела не заборонені діючим законодавством України. Покращення матеріально-технічного забезпечення, оперативність виконання та створення належних умов при виконанні поставлених завдань.

 

Примітка: В ході реалізації даної Програми за необхідності можуть бути внесені додаткові заходи, які затверджуватимуться Тростянецькою міською радою.

 

Начальник відділу житлово-комунального

господарства, будівництва, благоустрою та

енергетичного менеджменту                                                                         Олексій КОТКО

 

 



                                                                                                                                                

 

 

 

        

                               МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ КАМЕР  ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ЇХ КІЛЬКІСТь

 



















































































































































































Кількість камер відеоспостере6ження Місце розташування
           2                      Школа №1  вхід/вихід, спортивна площадка
           3  Школа №2  вхід, вихід, спортзал, спортивна площадка
           3  Школа №3  вхід, вихід, спортивна площадка
           3  Школа №4 вхід, вихід, спортивна площадка
           5  Школа №5 вхід, вихід, тильна сторона,спортивна площадка
           3  ДНЗ Калинка вхід, вихід, майданчик, тильна сторона
           3  ДНЗ Ромашка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик
           3  ДНЗ Білочка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик
           3  ДНЗ Казка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик
           3  ДНЗ Веселка вхід, вихід, тильна сторона, майданчик
          10  М. Тростянець виїзди із міста і в’їзди в місто
           6  Начальний заклад Охтирського центру ПТО
          20  Академія спорту (стадіон, спортзал  «Локомотив».
          10  Центральний ринок
           7  Євроринок
           6  Храми (Благовіщенський, Вознесенський)
           3  Автовокзал
          10  Вокзал ст. Смородино, перон
          10  Парк ім. Чайковського
          15  Круглий двір, будинок  Голіцина, Вічева площа.
          20  Центральна районна лікарня
           8  вул. Вознесенська
          10  вул. Благовіщенська
           5  Площа 40 Армії
          10  вул. Л. Татаренко
          10  вул. Миру
          10  вул. Гришина
           5  вул. Гаївська
           5  вул. Пам’яті
           4  вул. Б. Хмельницького
           5   вул. Смородянська (школа, клуб)
           3  вул. Заводська (гуртожиток)
           4  вул. Нескучанська
           с. Кам’янка
           3  школа
           3  ДНЗ
           2  будинок культури,
           2  в’їзди, виїзди з с. Зарічне
           2  Вокзал і перон ст. Бакіревка
           2   с. Зарічне (в’їзд, виїзд)
           3  С. Лучка (в’ізд, виїзд, будинок культури )
           6  Дитячий заклад відпочинку «Орлятко»
 Всього         250 шт.